PKO Ubezpieczenia sprzedało pierwsze polisy komunikacyjne

Autor: Paulina Wiensak

Dodano: 29-11-2019

PKO Ubezpieczenia rozpoczęło sprzedaż produktów komunikacyjnych. Oznacza to, że na polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych wszedł nowy podmiot. Jest to już 30. zakład ubezpieczeń z ofertą dla kierowców.

23 kwietnia br., podczas 17. posiedzenia KNF, PKO Ubezpieczenia uzyskało zgodę na rozszerzenie swojej działalności ubezpieczeniowej. Na mocy tej decyzji Komisji, PKO Ubezpieczenia może oferować produkty z gr. 3 i 10 działu II ubezpieczeń. Czytaj więcej: 17. posiedzenie KNF: zgoda na rozszerzenie przez PKO Ubezpieczenia działalności ubezpieczeniowej

Niedawno do swojej oferty komunikacyjnej ubezpieczyciel wprowadził produkty dla pojazdów leasingowanych. Czytaj więcej: Ubezpieczenia komunikacyjne dla leasingu od PKO Ubezpieczenia

Z chwilą wystawienia pierwszej polisy komunikacyjnej PKO Ubezpieczenia zostało członkiem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Aktualnie członkami Funduszu jest trzydzieści firm ubezpieczeniowych: 21 krajowych i 9 zagranicznych (w tym trzy oddziały zagranicznych firm i sześć firm działających transgranicznie).

PKO Ubezpieczenia jest częścią Grupy PKO Banku Polskiego. Spółka działa w obszarze bancassurance, sprzedając swe produkty klientom banku. W perspektywie najbliższych lat PKO Ubezpieczenia planuje konsekwentnie zwiększać udziały rynkowe, by znaleźć się w czołówce ubezpieczycieli na krajowym rynku.

wstecz