PIU: wzrost zainteresowania ubezpieczeniami zdrowotnymi

Dodano: 17-07-2020
Publikator: Polska Izba Ubezpieczeń

Zdaniem PIU, jedną z ważniejszych zmian w ubezpieczeniach zdrowotnych jest telemedycyna. W obliczu pandemii jej rozwój znacznie przyspieszył. Zdaniem ekspertów, możliwe jest, że telemedycyna wpisze się w standard rynkowy.

Tak prognozuje np. Łukasz Bąbol, dyrektor zarządzający ds. produktów życiowych i zdrowotnych w Allianz Polska.

- Z pewnością każdy, kto poznał telemedycynę, nie zrezygnuje z niej. Jest to oszczędność czasu na dojazd i oczekiwanie pod gabinetem w przypadku tych wizyt, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Jestem przekonany, że wystawienie e-recepty, skierowań na badania czy proste pytania do lekarza pediatry będą realizowane za pomocą e-konsultacji – podaje ekspert.

Wiele zakładów ubezpieczeń zdecydowało się też na dodatkowe wsparcie klientów w okresie pandemii.

- Udostępniliśmy w tym trudnym czasie dodatkowe wsparcie psychologa i psychiatry. Oddaliśmy również do dyspozycji  klientów infolinię udzielającą informacji w kwestiach związanych z koronawirusem, pytań dotyczących zdrowia, ale też regulacji prawnych czy innych tematów związanych z życiem codziennym w okresie epidemii - powiedziała Katarzyna Rudzka, dyrektor w InterRisk.

Jak podaje PIU, wszyscy ubezpieczyciele odnotowują wzrost zainteresowania ubezpieczeniami zdrowotnymi, również produktami indywidualnymi.

wstecz