Paul Flanagan odchodzi z polskiego zarządu Euler Hermes

Dodano: 25-05-2021
Publikator: informacja prasowa

Euler Hermes ogłosił kluczowe zmiany w Zarządzie i Kierownictwie Regionalnym. Jedna z nich objęła prezesa polskiej spółki Euler Hermes.

Zgodnie z ogłoszonym komunikatem, Paul Flanagan, prezes TU Euler Hermes S.A., zastąpi Holgera Schäfera na stanowisku Dyrektora Generalnego Regionu APAC (Azji i Pacyfiku). Nomicja nastąpi z dniem 1 lipca 2021 r. Flanagan objął stanowisko CEO i Prezesa Zarządu TU Euler Hermes w Polsce w 2016 r.

Do Euler Hermes dołączył 30 lat temu jako księgowy. W 1998 roku został mianowany na stanowisko Dyrektora Finansowego w Euler Hermes w Wielkiej Brytanii. W 2002 roku przejął odpowiedzialność za obszar oceny ryzyka, informacji i szkód. W 2007 roku został awansowany na CEO Euler Hermes Kanada. Po 3 latach wrócił do Londynu, obejmując stanowisko Regionalnego Dyrektora odpowiedzialnego za ryzyko w Europie Północnej, a następnie przejął zarządzanie polską spółką, gdzie, jak podano w komunikacie, przywrócił rentowność i wzrost.

- Z wielką przyjemnością witam Anila, Fabrice'a, Milo, Holgera i Paula w naszym Zespole Kierowniczym. Wszyscy oni wnoszą bogate doświadczenie międzynarodowe i praktyczne. Dzięki ich wizji i energii nasza firma wzniesie się na wyższy poziom, pomogą nam wrzucić kolejny bieg na naszej drodze ku rozwojowi i transformacji, a także wesprzeć naszych klientów w nadchodzących czasach odbudowy gospodarczej - powiedziała Clarisse Kopff, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy Euler Hermes.

Na razie Euler Hermes nie podał, kto zajmie miejsce CEO polskiego zakładu ubezpieczeń.

wstecz