Ochrona ubezpieczeniowa dla najemców i lokatorów

Dodano: 13-09-2019
Publikator: informacja prasowa

Co czwarta osoba najmująca mieszkanie przynajmniej raz coś w nim uszkodziła. A jedynie co dziesiąty najemca kupuje ubezpieczenie, które chroni go przed finansowymi skutkami takich zdarzeń. To główne wnioski płynące z raportu „Ubezpieczenia dla lokatorów” przygotowanego na zlecenia Grupy Europa.

Jak zawarto w raporcie, ok. 90% lokatorów nie kupuje ubezpieczeń, chroniących przed finansowymi skutkami zniszczeń i uszkodzeń w najmowanym mieszkaniu, mimo, że 27% z nich przyznało się, że przynajmniej raz coś uszkodziło w cudzym lokalu. Połowa z nich musiała pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni.

- W takich przypadkach z pomocą najemcy przychodzi odpowiednio dobrane ubezpieczenie. Jego najważniejszym elementem powinno być OC lokatora, dzięki któremu koszty naprawy przypadkowych uszkodzeń i zniszczeń w najmowanym lokalu pokryje ubezpieczyciel - mówi Monika Ziółkowska, ekspert ds. ubezpieczeń nieruchomości w Europie Ubezpieczenia.

Ubezpieczenia dla lokatorów są coraz częściej doceniane przez samych właścicieli mieszkań, którzy zaczęli wymagać przedstawienia przez najemcę takiej polisy jako dodatku do umowy najmu. 16% lokatorów przyznaje, że spotkało się z takim żądaniem ze strony wynajmującego. Ubezpieczenie daje pewność właścicielom, że za naprawę zniszczeń w lokalu zapłaci ubezpieczyciel, a oni nie będą musieli samodzielnie dochodzić zwrotu poniesionych wydatków.

wstecz