Nowy przewodniczący rady nadzorczej Aviva TUnŻ

Dodano: 17-05-2019

Mariusz Grendowicz został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA. Jest pierwszym niezależnym członkiem rady nadzorczej Grupy Avivy w Polsce, który objął stanowisko jej przewodniczącego. Zastąpi na tym stanowisku Maurice'a Tullocha, który w marcu został prezesem Aviva plc w Londynie.

Grendowicz jest członkiem rady nadzorczej Aviva TUnŻ od 2012 roku. Przewodniczy Komitetowi Ryzyka Rady Nadzorczej, a także do momentu objęcia stanowiska przewodniczącego uczestniczył w pracach Komitetu Audytu. Jest też członkiem rady nadzorczej Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych SA. Nowy przewodniczący RN Aviva TUnŻ posiada duże doświadczenie jako niezależny członek rad nadzorczych spółek, głównie z sektora finansowego.

Karierę w bankowości rozpoczął w Londynie, gdzie pracował w ANZ Bank i Citibank. Później piastował kierownicze stanowiska w ING Banku w Warszawie i jako wiceprezes ING w Budapeszcie. W latach 2013-14 był prezesem Polskich Inwestycji Rozwojowych. Wcześniej pracował na stanowiskach zarządczych. W latach 2008-2010 był prezesem BRE Banku (obecnie mBank), a w okresie 2001-2006 pełnił funkcję wiceprezesa Banku BPH oraz członka zarządu.

Mariusz Grendowicz jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego i studiów bankowych w Wielkiej Brytanii. Uzyskał dyplom The Chartered Institute of Bankers w Londynie.

wstecz