Nowa struktura organizacyjna UNIQA

Dodano: 17-07-2019
Publikator: informacja prasowa

Rada nadzorcza spółek UNIQA Polska zatwierdziła zmiany w strukturze organizacyjnej przygotowane przez zarząd. Są one związane z nową strukturą organizacyjną towarzystw ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce. Obejmuje ona m.in. nowe zakresy odpowiedzialności członków zarządu. Z początkiem lipca funkcję wiceprezesa ds. klienta sprawuje Adam Łoziak. Z kolei Daniela Sotirovic została członkiem zarządu ds. wsparcia klienta.

- Chcemy mieć w zarządzie odpowiedzialność od początku do końca, tzw. end-to-end. Z tego powodu mamy członków zarządu odpowiedzialnych za pełen proces pozyskania klienta oraz kompleksowo za obsługę posprzedażową klientów – tłumaczy Jarosław Matusiewicz, prezes spółek UNIQA w Polsce.

Adam Łoziak, związany z grupą UNIQA od 2003 r, w 2010 r. objął stanowisko wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży. W nowej strukturze pełni funkcję wiceprezesa ds. klienta. Tym samym odpowiada za analitykę rynku i klienta, ofertę, ocenę ryzyka i sprzedaż.

- Nowa struktura organizacyjna musi uwzględniać naszą specjalizację. Jesteśmy liderem w ubezpieczaniu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Znamy tego klienta doskonale. Wiemy, czego potrzebuje, jak się rozwija. Umiemy z nim pracować. Do podobnego modelu współpracy chcemy dojść także w obszarach klienta indywidualnego i korporacyjnego – mówi Adam Łoziak, wiceprezes zarządu ds. klienta.

Daniela Sotirovic w UNIQA pracuje od 2007 r. najpierw w UNIQA Serbia, a następnie UNIQA International. W UNIQA Polska pełni funkcję członka zarządu od początku 2018 r. Obecnie jest członkiem zarządu ds. wsparcia klienta i odpowiada m.in. za cały proces obsługi klienta.

Jarosław Matusiewicz, obecny prezes zarządu, w nowej strukturze, odpowiada za tematy związane m.in. z pracownikami, komunikacją i rozwojem biznesu. Z kolei Jakub Machnik, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansów i ryzyka, odpowiada m.in. za finanse, wsparcie biznesu i zakupy, a także zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwo.

wstecz