Nowa prezes PZU: Zależy mi na kontynuowaniu wzrostów i osiąganiu kolejnych spektakularnych sukcesów

Dodano: 17-03-2020

"Dołożę wszelkich starań, żeby ambitne cele, zarówno operacyjne, jak i finansowe, które stawia sobie grupa PZU, były z sukcesem realizowane" - powiedziała PAP Biznes Beata Kozłowska-Chyła, pełniąca obowiązki prezesa PZU.

12 marca br. Rada Nadzorcza PZU powołała na stanowisko prezesa Grupy Beatę Kozłowską-Chyłę, zastępując poprzedniego prezesa Pawła Surówkę. Czytaj więcej: Zmiany na czele PZU. Nowa prezes udzieliła wywiadu red. PAP Biznes. W rozmowie wskazała, jakie obrała sobie cele w zarządzaniu Grupą.

"Zależy mi na kontynuowaniu wzrostów i osiąganiu kolejnych spektakularnych sukcesów w postaci rosnącej sprzedaży i zysków grupy. Dalszemu rozwojowi ma służyć konsekwentne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb odbiorców oferta i coraz wyższa jakość usług" - powiedziała.

Poza tym jako swój cel wymienia opracowanie strategii Grupy na następne lata.

"Skupię się również na przygotowaniu strategii Grupy PZU, która będzie nie tylko kontynuacją, ale i wzmocnieniem wprowadzanych dotąd dobrych zmian. Znajdą się w niej nie mniej ambitne cele i założenia, mające służyć osiąganiu ponadprzeciętnych wyników, zrównoważonemu rozwojowi, a w konsekwencji stałemu budowaniu wartości dla akcjonariuszy" - powiedziała Kozłowska-Chyła.

Dodała, że podejmowane decyzje mają przede wszystkim przełożyć się na zwiększenie zysków i utrzymanie atrakcyjnej dla akcjonariuszy polityki dywidendowej. 

wstecz