Najpopularniejsze artykuły na beinsured.pl w 2019 r.

Dodano: 02-01-2020

Kolejny rok za nami. Rozpoczął się 2020: wyjątkowy, otwierający nową dekadę rok. Zanim jednak na dobre się w nim rozgościmy, wróćmy na chwilę do 2019 i sprawdźmy, które artykuły minionego roku były najciekawsze dla czytelników beinsured.pl.

Miejsce 1: Ewa Dąbrowska została Dyrektorem Pionu Klienta Korporacyjnego w Nationale-Nederlanden

Ewa Dąbrowska stanęła na czele nowo powołanego Pionu Klienta Korporacyjnego w Nationale-Nederlanden. W jego strukturze będą mieściły się działy, departamenty i zespoły odpowiadające za sprzedaż ubezpieczeń grupowych, dystrybucję produktów ubezpieczeniowych poprzez banki, partnerów zewnętrznych i pośredników oraz sprzedaż PPK.

Miejsce 2: Sejm przyjął ustawę wdrażającą przepisy RODO

W dniu 21 lutego 2019 r., podczas 77. posiedzenia, Sejm uchwalił nowelizację niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679. Ustawa dostosowuje polski porządek prawny do rozporządzenia UE z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Zmiany obejmują 167 ustaw, w tym regulacje m.in. sektora ubezpieczeniowego czy bankowego.

Miejsce 3: Co stanie się z polskim rynkiem ubezpieczeń po wyjściu AXA?

„Ewentualne opuszczenie Polski przez francuskiego giganta nie zagrozi naszemu rynkowi ubezpieczeń” – donosi Piotr Skwirowski w Rzeczpospolitej.

Miejsce 4: Kontrola KNF – dokumenty związane z działalnością dystrybutora

Jak już wskazywaliśmy w jednej z wcześniejszych publikacji, agenci ubezpieczeniowi i brokerzy ubezpieczeniowi, na podstawie odpowiednio art. 69 i 70 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, podlegają kontroli w zakresie zgodności ich działalności z przepisami prawa, a w przypadku brokerów – także stanu majątkowego. Jednym z obszarów podlegających badaniu przez KNF jest dokumentacja związana z działalnością gospodarczą prowadzoną przez agenta/brokera.

Miejsce 5: Nowi członkowie Rady Nadzorczej PZU SA

Rada Nadzorcza ubezpieczyciela powołała Zarząd spółki, w tym jego prezesa, Pawła Surówkę, na kolejną kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 r.

Miejsce 6: Porówneo.pl kolejna internetowa porównywarka ubezpieczeń

Porównywarka wyposażona jest w nowoczesny i intuicyjny kalkulator OC. Twórcy porówneo.pl postawili sobie za cel zapewnienie kierowcom dostępu do ofert wielu towarzystw ubezpieczeń w najkorzystniejszych cenach.

Miejsce 7: Zakłady ubezpieczeń pod lupą KNF

Nadzorowi KNF nad dystrybutorami ubezpieczeń poświecono cały rozdział 6 ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń. Od wejścia w życie ustawy upłynął już rok. Termin na pełne wdrożenie i ewentualne jeszcze wprowadzenie zmian w procesach w zgodzie z nowymi przepisami już minął. Jest to zatem dobry czas, aby przyjrzeć się bliżej działalności dystrybutorów na rynku ubezpieczeń. Do takiego wniosku doszła także Komisja Nadzoru Finansowego, zapowiadając od 2020 r. kontrole u dystrybutorów ubezpieczeń.

Miejsce 8: Compensa w zestawieniu najlepszych przedsiębiorstw

Compensa TU SA Vienna Insurance Group znalazła się na prestiżowej europejskiej liście „Ones to Watch”, opublikowanej w lipcu 2019 roku przez European Business Awards.

Miejsce 9: Podkomisja zadecydowała o uchyleniu art. 41 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679 przedstawiła sprawozdanie o projekcie. Projekt ustawy wprowadza zmiany do ponad 100 aktów prawnych, w tym ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, w celu dostosowania ich do przepisów RODO.

Miejsce 10: Roger Hodgkiss powołany do Zarządu Generali Polska

Roger Hodgkiss został powołany na członka Zarządu Generali Polska. Jest odpowiedzialny za sprzedaż ubezpieczeń majątkowych Generali i Proama, wsparcie sprzedaży, a także obsługę klienta oraz marketing.

wstecz