MF ogłasza nowe wzory formularzy CIT. Niektóre spółki z przesuniętym rokiem podatkowym miały bardzo mało czasu na złożenie CIT-8

Autor: Karolina Donowska, doradca podatkowy, Senior Associate w kancelarii ZIMNY Doradcy Podatkowi

Dodano: 03-07-2018
Kategorie :

Dopiero w piątek, 29 czerwca 2018 r., ogłoszono długo wyczekiwaną treść rozporządzenia MF z dnia 25 czerwca 2018 r. w sprawie określenia wzorów deklaracji, zeznania, oświadczenia oraz informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Dla spółek, które rozpoczęły rok podatkowy w 2018 r. i zdążyły go już zakończyć jest to problem, ponieważ na zapoznanie się z nowymi formularzami miały zaledwie jeden dzień. MF opublikował bowiem nowe wzory dosłownie na dzień przed terminem złożenia zeznań przez część podatników, tj. spółek, których rok podatkowy rozpoczął się po 31 grudnia 2017  i zakończył  się do 1 marca 2018 r.

Dla takich spółek czasu na  poznanie nowych wymogów raportowania było bardzo mało. Pamiętajmy, że formularze zawierają zmiany wobec wersji z lat poprzednich z uwagi na szeroki zakres zmian wprowadzonych do ustawy o CIT od 1 stycznia 2018 r.

Nowe rozporządzenie znajduje się pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2018/1268

Autor:
Karolina Donowska, doradca podatkowy, Senior Associate
ZIMNY Doradcy Podatkowi

wstecz