Małgorzata Ślepowrońska prezesem UFG

Dodano: 23-09-2019
Publikator: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego powoła Małgorzatę Ślepowrońską na stanowisko prezesa UFG.

W dniu 19 września 2019 r. Rada UFG przyjęła uchwałę, na mocy której stanowisko prezesa Funduszu zostało powierzone Małgorzacie Ślepowrońskiej, dotychczasowej członkini zarządu tej instytucji. Jednocześnie Rada podziękowała dotychczasowej prezes Elżbiecie Wanat-Połeć za jej wkład w budowanie UFG i jego znaczenia dla rynku ubezpieczeniowego.

- Małgorzata Ślepowrońska jest świetnym kandydatem na prezesa Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W UFG odpowiadała za rozbudowę baz danych oraz rozwój informatyczny kluczowych procesów, które są dziś strategicznym kierunkiem zmian w Funduszu – tak decyzję rady UFG wyjaśnia jej przewodniczący Jarosław Matusiewicz.

- Równocześnie bardzo doceniam to, co Elżbieta Wanat-Połeć zrobiła dla UFG przez te wszystkie lata. Dziękuję za jej ogromny wkład w budowanie Funduszu i jego znaczenia dla rynku ubezpieczeniowego. Bez jej zaangażowania nie byłoby to możliwe – dodaje Jarosław Matusiewicz.

Małgorzata Ślepowrońska od 2009 roku związana jest z sektorem ubezpieczeniowym, a w czerwcu 2016 roku została powołana do zarządu UFG.

wstecz