LINK4 z NaviExpert pracują nad produktem ubezpieczeniowym dla kierowców

Dodano: 23-09-2016
Kategorie :

Od ponad roku LINK4 oferuje ubezpieczenia komunikacyjne wraz z nawigacją NaviExpert wzbogaconą o moduł telematyczny "Bezpieczna jazda z LINK4". Badania wśród kierowców pokazują, że Ci którzy korzystają z tej aplikacji jeżdżą bezpieczniej. Jak zapowiada ubezpieczyciel - już wkrótce będą mogli mniej zapłacić za polisę.

Aplikacja „Bezpieczna jazda z LINK4" zaprojektowana przez LINK4 i NaviExpert umożliwia użytkownikom dostęp do regularnych informacji o stosowanym przez nich stylu jazdy, a więc m.in. informacji, czy jeżdżą płynnie i w zgodzie z przepisami. Użytkownicy otrzymują także wskazówki, dzięki którym są w stanie poprawić styl prowadzenia pojazdu. Dodatkowo, Link4 motywuje kierowców atrakcyjnymi nagrodami do bezpieczniejszego i bardziej płynnego poruszania się. Narzędzie opracowane we współpracy z NaviExpert zlicza przejechany dystans, a także "płynne" oraz "bezpieczne" kilometry i zamienia je na punkty. Te z kolei decydują o miejscu w rankingach konkursowych.

Niedawno Link4 razem z NaviExpert zrealizowała badania na próbie ponad dwóch tysięcy kierowców. Chcieli przekonać, czy stosowanie telematyki przekłada się na styl jazdy. Badani zostali podzieleni na dwie grupy: użytkowników korzystających jedynie z nawigacji NaviExpert bez stosowania pomiarów jazdy oraz użytkowników aplikacji „Bezpieczna jazda z LINK4". Wyniki badania potwierdziły przypuszczenia ich twórców. Kierowcy korzystający z aplikacji LINK4 jeżdżą bezpieczniej.

Analizy obrazują, że osoby, które otrzymują informację zwrotną o stylu jazdy, rzadziej i w mniejszym stopniu przekraczają dozwoloną prędkość oraz płynniej przyspieszają i hamują. Dotyczy to także dróg z ograniczeniami od 70 do 90 km/h oraz tych powyżej 90 km/h (autostrady, drogi ekspresowe).

- Zebrane doświadczenia chcemy wykorzystać do stworzenia produktu ubezpieczeniowego, w którym styl jazdy kierowcy będzie miał wpływ na wysokość składki. Ci którzy będą jeździli bezpiecznie, płynnie i w zgodzie z przepisami będą mogli liczyć na niższe składki. Jako ubezpieczyciel chcemy promować bezpieczny styl jazdy. Warto podkreślić, że nie będziemy piętnować tych kierowców, którzy preferują bardziej ryzykowny styl jazdy, poprzez podnoszenie im składek - zapewnia Krzysztof Kosiński, ekspert LINK4. - W pierwszej kolejności wprowadzimy rozwiązanie, które będzie opierać się na aplikacji. Oczywiście polisy wykorzystujące telematykę będą wyłącznie dla chętnych. Liczymy, że nasze rozwiązanie przygotowane wspólnie z NaviExpert spotka się z zainteresowaniem kierowców, dla których bezpieczna jazda jest ważniejsza, niż np. krótszy czas dotarcia do celu, ale wiążący się z koniecznością łamania przepisów - dodaje Kosiński.

wstecz