Link4: w marcu rusza z ubezpieczeniem obniżającym składkę za styl jazdy kierowcy

Dodano: 23-01-2017
Kategorie :

Link4 poinformowało, że już w marcu wystartuje z dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, w którym styl jazdy kierowcy będzie mieć wpływ na wysokość ubezpieczenia.

„Za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy kierowca otrzyma indywidualne „obniżki”, które będą mu wypłacone na koniec okresu ubezpieczenia lub będzie mógł je zamienić na zniżkę w składce na kolejny rok. Będzie można zaoszczędzić do 30 proc.” – podaje Link4.

Oceniając styl jazdy kierowcy, ubezpieczyciel będzie zwracać uwagę na to, czy kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości, czy płynnie przyśpiesza i hamuje. Udział w promocji wezmą ci kierowcy, którzy pokonają odpowiednią liczbę kilometrów w miesiącu oraz odbędą odpowiednią liczbę podróży samochodem.

„Zależy nam przede wszystkim na promocji bezpiecznej jazdy, dlatego Link4 nie będzie karać kierowców za zbyt ryzykowną jazdę. Oni po prostu nie otrzymają zniżek” – wyjaśnia ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie wykorzystuje rozwiązania telematyczne. Ubezpieczyciel w ubiegłym roku uruchomił aplikację „Bezpieczna jazda z LINK4" zaprojektowaną przez Link4 i NaviExpert. Obecnie umożliwia ona użytkownikom dostęp do regularnych informacji o stosowanym przez nich stylu jazdy, a więc m.in. informacji, czy jeżdżą płynnie i zgodnie przepisami. Użytkownicy otrzymują także wskazówki, dzięki którym są w stanie poprawić styl prowadzenia pojazdu. „Bezpieczna jazda z LINK4” została wyróżniona przez miesięcznik ekonomiczny Home&Market jako najbardziej innowacyjny produkt 2016 r.

wstecz