Kara za brak obowiązkowej polisy dla narciarzy

Dodano: 15-11-2021

We Włoszech wprowadzono obowiązek ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów. Brak polisy skutkuje karą w wysokości do 150 euro oraz stratą skipassa.

Od 1 stycznia 2022 roku turyści przyjeżdżający na włoskie stoki powinni zostać objęci obowiązkowym ubezpieczeniem. Polisa dzienna będzie kosztowała około 2,5 euro. Istnieje także opcja wykupienia ubezpieczenia na cały sezon za około 46 euro.

Z obowiązku ubezpieczenia są zwolnieni narciarze i snowboardziści, którzy wykupią polisę turystyczną w Polsce przed wyjazdem na wakacje. Jedynym wymogiem jest zapewnienie ochrony w zakresie OC. Podróżujący, którzy korzystają z klasycznej polisy turystycznej polskiego ubezpieczyciela, mają zapewnione pokrycie kosztów leczenia i OC w życiu prywatnym. Oznacza to, że nie muszą oni przejmować się zakupem ubezpieczenia przy wejściu na stok.

Co ciekawe, zakup ochrony ubezpieczeniowej na terenie Polski i tak jest bardziej opłacalny, niż zakup polisy we Włoszech. Jeśli rozważać średnią sumę ubezpieczenia, to orientacyjnie różnica wynosi 20-30 proc.

wstecz