Innowacje w ubezpieczeniach

Dodano: 20-06-2022
Publikator: informacja prasowa

W konkursie „The Efma-Accenture Innovation In Insurance Awards 2022” Grupa PZU zdobyła dwie statuetki.

Złotą statuetką wyróżniono certyfikowane rozwiązanie medyczne „Prewencja Raka Skóry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”. Natomiast srebro otrzymał projekt „Agro Lab” będący nowoczesnym narzędziem dla rzeczoznawców obsługujących szkody rolne.

„Prewencja Raka Skóry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji” jest unikatową usługą badania przesiewowego w kierunku raka skóry. Została opracowana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) i technologii mobilnej. Rozwiązanie nie zastępuje wizyty u dermatologa, jednak znacząco ułatwia proces, a także zachęca do regularnego samobadania zmian skórnych.

Aplikacja została stworzona przy współpracy z wiodącym startupem dermatologicznym. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby ocenić znamiona, a w razie potrzeby wspierać dalszą obserwację lub skierować pacjenta na wizytę do dermatologa. Aplikacja posiada certyfikację medyczną.

Z kolei „Agro Lab”  to nowoczesne narzędzie dla mobilnych ekspertów PZU. Wykorzystuje ono sztuczną inteligencję i technologię kosmiczną do precyzyjnej i szybkiej obsługi szkód rolniczych.

Na stronie internetowej ubezpieczyciela czytamy: „Zastosowane w „Agro Lab” algorytmy sztucznej inteligencji na podstawie analizy satelitarnych zdjęć terenu i danych z bazy PZU precyzyjnie określają uszkodzony obszar i wspierają rzeczoznawców w sprawnym wyliczeniu odszkodowania. Opracowana technologia jest w stanie sprawnie analizować z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych szkody spowodowane skutkami huraganów, deszczu i złego przezimowania”.

wstecz