HSBC wykorzysta rozwiązania KUKE dla wsparcia polskich eksporterów

Dodano: 02-07-2021
Publikator: informacja prasowa

1 lipca HSBC w Polsce podpisał z KUKE umowę o współpracy. Skutkiem tego, polskie firmy będą miały szersze możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych.

Dzięki umowie między HSBC w Polsce a KUKE nastawieni na eksport i zagraniczną ekspansję klienci będą mogli skorzystać z nowych rozwiązań finansowych wprowadzonych w tym roku przez ubezpieczyciela.

Wśród oferowanych przez KUKE gwarancji i ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa w ramach kompleksowego systemu wsparcia eksportu, które na mocy podpisanej umowy swoim klientom udostępni HSBC w Polsce znajdują się m. in. gwarancje zabezpieczające finansowanie inwestycji krajowych generujących eksport, gwarancje kontraktowe i regwarancje czy ubezpieczenia finansowania inwestycji zagranicznych dokonywanych przez polskich przedsiębiorców.

- HSBC w Polsce aktywnie wspiera swoich klientów w ich działaniach eksportowych i prowadzonej zagranicznej działalności biznesowej oferując dedykowane produkty finansowe dopasowane do specyficznych, indywidualnych potrzeb klienta. Współpraca z KUKE i możliwość skorzystania przez HSBC w Polsce i jego klientów z rozszerzonej gamy zabezpieczeń w postaci produktów gwarancji i ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa stworzy większe możliwości oferowania kredytów inwestycyjnych, w tym na finansowanie akwizycji zagranicznych oraz struktur finansowania bieżącej działalności naszych klientów. Bardzo pozytywnie oceniamy działania KUKE, które naszym zdaniem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom banków oraz klientów aktywnie operujących na rynkach międzynarodowych – powiedział dyrektor generalny HSBC w Polsce Dariusz Kucharski.

- Tworząc nowy system wsparcia eksportu chcieliśmy pomóc firmom w zwiększeniu ich potencjału eksportowego, zachęceniu do zagranicznych akwizycji i jeszcze skuteczniejszym ubezpieczaniu transakcji sprzedaży, ale też dać finansującym ich bankom instrumenty, które pozwolą na większą skalę udostępniać limity kredytowe i jeszcze mocniej wspierać klientów w rozwoju. Z HSBC w Polsce współpracujemy od lat, głównie w zakresie gwarancji kontraktowych wystawianych dla klientów banku, dzięki którym skutecznie startują oni w zagranicznych przetargach. Teraz mamy nadzieję poszerzyć zakres wspólnych działań, przede wszystkim o gwarancje dla finansowania inwestycyjnego i obrotowego. Mniejsze i średnie firmy borykają się czasem z problemem odpowiednich zabezpieczeń kredytowych, przez co nie wykorzystują optymalnie wszystkich szans rynkowych. Rozwiązania KUKE pozwalają teraz bankom nawet pięciokrotnie zwiększyć eksporterowi finansowanie bez ponoszenia dodatkowego ryzyka – powiedział prezes KUKE Janusz Władyczak.

Podmioty będą wspólnie działać, by promować nowy system KUKE oraz zachęcać polskich przedsiębiorców do coraz większej aktywności na międzynarodowych rynkach.

wstecz