Fuzja multiagencji Unilink i Insurance Service

Dodano: 01-02-2017

Multiagencja Unilink połączy się z agencją Insurance Service, przekazał redakcji Puls Biznesu Igor Rusinowski, Prezes Unilink S.A. Jak podkreśliła gazeta, w ten sposób wyłoni się największy w Polsce podmiot na rynku agentów ubezpieczeniowych.

- Chcemy zbudować najlepszą i największą multiagencję ubezpieczeniową w kraju. Połączenie Unilink i Insurance Service znacząco przybliża nas do tego celu – powiedział Rusinowski w rozmowie z PB.

Dzięki transakcji spółka będzie dysponować siecią liczącą ok. 8 tys. agentów, którzy w zeszłym roku zebrali łącznie ok. 780 mln zł przypisu składki. Prezes multiagencji wskazał, że celem na ten rok jest uzyskanie 650 mln zł przypisu składki.

W rozmowie z PB podkreślił, że wobec spodziewanych zmian regulacyjnych na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego jedynie duże podmioty, posiadające odpowiednie zaplecze administracyjne, rozwiązania technologiczne i serwisowe, będą w stanie zapewnić swoim partnerom stabilność i bezpieczeństwo.

Multiagencja Unilink funkcjonuje od 15 lat. Początkowo zajmowała się dystrybucją kredytów konsumpcyjnych. Od 7 lat koncentruje się na sprzedaży ubezpieczeń. Należy do czołówki polskich multiagencji ubezpieczeniowych. Współpracuje z ponad 5 tys. agentów i ponad 30 zakładami ubezpieczeń. W skład grupy UNILINK wchodzą spółki: Unilink S.A., Unilink Życie i Agencja Ubezpieczeniowa VOXEN, specjalizująca się w produktach komunikacyjnych dedykowanych dla dealerskiego kanału sprzedaży.

wstecz