Europ Assistance ubezpiecza klientów linii lotniczej Emirates

Dodano: 24-08-2016

Klienci linii lotniczej Emirates mogą skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej na okres podróży. W dedykowanej im ofercie Europ Assistance i AIG mogą znaleźć produkty, które zapewnią im ochronę między innymi w przypadku anulowania lub skrócenia podróży, następstw nieszczęśliwych wypadków, pokrycia kosztów leczenia, czy ubezpieczenia rzeczy osobistych. W dodatkowym, rozszerzonym wariancie znajduje się nawet ochrona sprzętu golfowego, czy sukni ślubnej.

- Cieszymy się, że wspólnie z AIG możemy pomagać klientom prestiżowych linii lotniczych Emirates, tak by czuli się bezpiecznie na każdym etapie podróży. Szeroki zakres polisy zapewnia pomoc zarówno w typowych sytuacjach związanych z chorobą czy nieszczęśliwym wypadkiem podczas podróży, a dodatkowo daje możliwość rozszerzenia ochrony, gwarantując wsparcie na przykład w takich sytuacjach jak utarta pieniędzy przedsiębiorstwa, czy utraty sprzętów sportowych  – mówi Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Handlowego w Europ Assistance Polska.

Jak podaje w komunikacie prasowym Europ Assistance, świadczenie wypłacane jest z tytułu opłaconych i niemożliwych do odzyskania kosztów podróży i zakwaterowania, kosztów wycieczek, kosztów wizy wyjazdów połączonych ze zwiedzaniem oraz innych form spędzania wolnego czasu. Ubezpieczenie przewiduje również zwrot kosztów utraconych, uszkodzonych, skradzionych lub zniszczonych rzeczy osobistych, jak również innych niedogodności podczas podróży. W sytuacji, gdy bagaż będzie opóźniony ponad 12 godzin, ubezpieczony może liczyć na zwrot kosztów zakupu przedmiotów pierwszej potrzeby, które w tym czasie musiał nabyć.

Ubezpieczenie obejmuje także odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń za kradzież lub utratę gotówki, czeków, dokumentów niezbędnych do wejścia na pokład, w tym paszportu. Ubezpieczenie pokrywa koszty utraty tych dokumentów lub koszty wydania nowych. Ponadto ubezpieczony ma zagwarantowane odszkodowanie w związku z opóźnieniem startu lotu lub rezygnacją z podróży, a także spóźnieniem się na lot. Polisa przewiduje również zwrot kosztów leczenia m.in. ratownictwa medycznego, leczenia szpitalnego i transportu sanitarnego, czy kosztów nagłej interwencji dentystycznej.

Europ Assistance i AIG przygotowało kilka wariantów ubezpieczeń dla podróżnych. Single Trip to polisa obejmująca jednorazową podróż. Pakiet Multi-Trip zapewnia ochronę z dłuższym terminem i dowolną ilością lotów. Poza tym dostępna jest opcja indywidualna lub rodzinna, która gwarantuje ochronę dla współmałżonka ubezpieczonego i maksymalnie czwórki dzieci w wieku do 12 lat.

Ponadto, AIG przygotowało dla podróżujących linią Emirates dodatkowy zakres ochrony, o który można rozszerzyć polisę. Obejmuje on m.in. ochronę związaną z uprawianiem sportów, ubezpieczenie dla biznesu (ochrona sprzętu biurowego), a także ochronę przewożonych strojów ślubnych, prezentów ślubnych, czy obrączek.

wstecz