ERGO Hestia stosuje uproszczone procedury po nawałnicach dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców

Dodano: 28-08-2017

ERGO Hestia podaje, że dzięki uproszczeniu procedur i zaangażowaniu likwidatorów wielu poszkodowanych otrzymało już odszkodowania po sierpniowych nawałnicach. W nawiedzone przez wichury rejony ubezpieczyciel przesunął likwidatorów mobilnych z innych województw.

– Przyjęliśmy i nadal przyjmujemy więcej zgłoszeń szkód niż standardowo w podobnym okresie czasu. Najwięcej poszkodowanych zgłasza się do nas z województwa wielkopolskiego. Stamtąd jest co czwarta szkoda. Oczywiście likwidujemy też szkody w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz dolnośląskim – wskazuje Marcin Seklecki, dyrektor ds. Obsługi Szkód Detalicznych ERGO Hestii.

– Zdecydowanie uprościliśmy procedury likwidacyjne tak, aby każdy z naszych klientów mógł jak najszybciej przywrócić swój dobytek oraz nieruchomości do stanu sprzed szkody. To pozwala nam na likwidację więcej niż co drugiej szkody bez oględzin – polegając na oświadczeniu lub zdjęciach przesłanych przez klientów. Pozostałą część zgłoszeń zamykamy najczęściej podczas wizyty naszego likwidatora mobilnego – dodaje.

Jak wskazuje ubezpieczyciel, co piąte zgłoszenie z tych terenów dotyczyło poszkodowanych przedsiębiorstw, z czego aż 450 zgłoszeń pochodzi od dużych firm. Uszkodzone zostały budynki, w których prowadzona była działalność gospodarcza. Ponadto w związku z przerwą w dostawie prądu zgłoszono szkody polegające na rozmrożeniu i zepsuciu artykułów spożywczych. Jak podaje ubezpieczyciel, w wielu przypadkach oznacza to przerwę w prowadzeniu biznesu.

– Podczas likwidacji szkód również wobec przedsiębiorców stosowana jest uproszczona procedura likwidacji szkód o niewielkiej wartości, przede wszystkim spowodowanych zalaniami, przepięciami lub uszkodzeniami towarów. Likwidujemy je bez oględzin, tylko na podstawie rozmowy telefonicznej oraz przesyłanych dokumentów. Do potwierdzenia okoliczności uszkodzenia budynku np. przez upadające drzewo lub huragan wystarczające są zdjęcia sporządzone na miejscu szkody. Nie wymagamy szczególnych dokumentów potwierdzających przyczyny szkody. Jeśli chodzi o wypłacone kwoty, to sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale już dziś możemy powiedzieć, że sumę wypłaconych odszkodowań szacujemy na kilkadziesiąt milionów złotych – mówi Piotr Koralewski, zastępca dyrektora ds. Likwidacji Szkód Majątkowych w ERGO Hestii.

wstecz