CUK Ubezpieczenia o zakupie pierwszego pojazdu

Dodano: 26-02-2019
Publikator: informacja prasowa

Multiagencja CUK Ubezpieczenia w materiale prasowym udziela porad kierowcom dot. zakupu pierwszego własnego pojazdu. Wskazówki obejmują też kwestie wyboru ubezpieczenia OC ppm.

– W przypadku młodych kierowców na samym początku, najlepiej zrobić rozeznanie i porównać składki w kilku, a nawet kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. Dysproporcje cen OC u różnych ubezpieczycieli mogą być znaczące, dlatego też, warto porównywać oferty poszczególnych towarzystw zanim podejmie się decyzję o kupnie polisy. Różnica pomiędzy najwyższą, a najniższą ceną OC oferowaną przez ubezpieczycieli może sięgać nawet 70%. Jeśli mamy wątpliwości czy nie przepłacimy, możemy udać się do placówki multiagencji i dopytać specjalistę o wszystkie szczegóły związane z ubezpieczeniem komunikacyjnym naszego pierwszego samochodu – zaleca Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia. 

– Jeśli zależy nam, aby nasza historia ubezpieczeniowa pracowała, a ulgi się naliczały, to najlepszą opcją będzie zarejestrowanie pierwszego samochodu na siebie. Niestety, ale ceny ubezpieczeń bez żadnych redukcji są wysokie, tak więc możemy rozważyć dopisanie do naszego ubezpieczenia bardziej doświadczonego członka rodziny posiadającego zniżki np. tatę, dziadka lub wujka. Współwłaścicielstwo jest ryzykownym posunięciem dla osoby, która wypracowała już zniżki. W przypadku, jeśli młody kierowca spowoduje stłuczkę, drogowy weteran też na tym ucierpi i jego zniżka za bezszkodową jazdę zniknie. Jeżeli współwłaściciel boi się, że taki incydent może mieć miejsce, za niewielką dopłatą, ma możliwość zabezpieczenia się przed jego skutkami i ubezpieczenie swoich zniżek – dodaje Kuczwalski.

wstecz