Cezary Świerszcz prezesem Unexta. Wprowadzi do Polski Wefoxa i zbuduje zaplecze dla kolejnych graczy

Dodano: 09-06-2021

Unext to spółka, która organizuje w Polsce działalność oddziału Wefoxa, cyfrowego ubezpieczyciela pochodzącego z Niemiec. Prezesem spółki został właśnie Cezary Świerszcz.  

Cezary Świerszcz jest współzałożycielem i wieloletnim prezesem spółki Bacca, która zajmuje się płatnościami na rynku ubezpieczeń. Bacca wprowadziła na rynek ubezpieczeń m. in. terminale płatnicze TubaPay, umożliwiające agentom ubezpieczeniowym przyjmowanie płatności na rzecz różnych towarzystw. Obecnie, Cezary Świerszcz rozwija projekt Tealone, działający w obszarze usług doradczych dla instytucji finansowych i startupów, a także jest doradcą ds. innowacji w Insly.  

Priorytetowym zadaniem Cezarego Świerszcza jako prezesa Unexta będzie wprowadzenie Wefoxa do Polski. Co więcej, Unext ma ambicję stworzyć zaplecze do sprzedaży ubezpieczeń, obsługi klientów i likwidacji szkód dla kolejnych graczy, którzy chcieliby rozpocząć w Polsce działalność oraz dla obecnych już w kraju, zainteresowanych outsourcingiem takich usług.  

Unext podkreśla, że Polska stanowi atrakcyjny rynek dla zagranicznych ubezpieczycieli, szukających potencjału w outsourcingu części łańcucha wartości lokalnym centrom usług i technologii. Cezary Świerszcz zapowiada, że w ciągu najbliższego roku firma rozbuduje sieć sprzedaży złożoną z wybranych multiagencji i multiagentów, także spoza grona współpracującego obecnie z firmą Unilink (największą polską multiagencją). Początkowo Unext zaoferuje ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe Wefoxa, następnie będzie sukcesywnie rozszerzać ofertę o nowe produkty kolejnych partnerów ubezpieczeniowych.  

wstecz