Barometr Ubea.pl – ceny OC w październiku 2021

Dodano: 19-11-2021
Publikator: informacja prasowa

W lipcu porównywarka Ubea.pl odnotowała rekordowy wzrost średniego kosztu polisy OC. We wrześniu miała miejsce następna podwyżka składek, jednakże w październiku koszty obowiązkowych polis nieco spadły.

Barometr Ubea.pl powstaje co miesiąc, na podstawie ponad 100 000 rzeczywistych kalkulacji, które są przeprowadzane przez użytkowników porównywarki. Do analiz wykorzystywane są te propozycje cenowe ubezpieczycieli, które zostały przedstawione danej osobie.

- Na podstawie takich ofert ubezpieczeniowych online, eksperci Ubea.pl obliczają średni poziom składki OC w danym miesiącu. Chodzi o przeciętną składkę oferowaną przez współpracujących ubezpieczycieli i dotyczącą polis dostępnych przez internet - wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

W październiku składka OC kształtowała się na poziomie 1247 zł, co stanowi około 100 proc. średniej składki odnotowanej w styczniu bieżącego roku. Dlatego październikowa wartość barometru cenowego Ubea.pl wynosi 100.

Spadek średniej składki OC w październiku nie oznacza jednak, że nie będzie kolejnych podwyżek. Na wzrost cen OC oddziałuje oczywiście sytuacja rynkowa, a więc rekordowo wysoka inflacja czy rosnąca wartość szkody likwidowanej w ramach OC dla kierowców.

wstecz