Bank Pocztowy z pierwszą w Polsce biometryczną karta płatniczą

Dodano: 20-12-2021
Publikator: informacja prasowa

Bank Pocztowy wprowadził do swojej oferty pierwszą w Polce kartę biometryczną. Skierował ją do klientów instytucjonalnych. Inicjatywa stworzona została we współpracy z Fiserv Polska S.A., Mastercard oraz Thales.

Bank Pocztowy zaprezentował nowy projekt karty, którego celem jest wprowadzenie na polski rynek innowacyjnego środka płatniczego - biometrycznej weryfikacji odcisku palca. Od teraz, instytucjonalni klienci Banku Pocztowego mogą użyć karty biometrycznej, która dokona bezstykowej transakcji za pośrednictwem weryfikacji odcisku palca posiadacza karty. Transakcja nie będzie wymagała wpisywania kodu PIN, a jej sposób zawierania przypomina płatność mobilną. Projekt wykorzystuje uwierzytelnienie biometryczne, co oznacza bezpieczne i szybkie płatności bezgotówkowe. Takie uwierzytelnienie zapewnia pełną ochronę od wykorzystania karty przez osoby trzecie w przypadku kradzieży lub innych zdarzeń.

Za przygotowanie oferty - opracowanie karty z czytnikiem do biometrycznego kodowania odcisku palca, zapewnienie nowoczesnego opakowania, personalizację produktu oraz jego dystrybucję do finalnych użytkowników – odpowiedzialna była firma Thales

Inicjatywa jest aktualna w czasie pandemii, ponieważ pozwala na zachowanie dystansu społecznego, niezbędnego w naszej rzeczywistości. Obecnie projekt jest przewidziany wyłącznie dla klientów instytucjonalnych. Natomiast, jak informuje Bank Pocztowy, w styczniu 2022 roku oferta zostanie skierowana także do małych i średnich przedsiębiorstw.

wstecz