Bancassurance: ubezpieczenie LINK 4 dostępne w każdej placówce PKO BP

Dodano: 20-10-2018
Publikator: informacja prasowa
Kategorie :

Od września br. klienci Banku PKO BP mają możliwość zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego LINK4 w wybranych placówkach banku. Obecnie poinformowano, że polisy komunikacyjne są już dostępne w każdej placówce.

W ramach współpracy kierowcy mogą wybrać produkty czterech uznanych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym LINK4. Cechą charakterystyczną oferty jest możliwość zakupu – w ramach jednego pakietu – polis pochodzących od różnych ubezpieczycieli w jednym procesie sprzedażowym. Kupując ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim można np. wybrać polisę OC u jednego ubezpieczyciela, a AC u innego.

– To nowość na polskim rynku, bo w standardowym procesie zakupowym polisy pakietowe kupuje się u tego samego ubezpieczyciela. Tu klienci mogą dowolnie łączyć te produkty pomiędzy towarzystwami, ale trzeba pamiętać, że zakres ochrony różni się od tego, który jest dostępny w standardowej ofercie ubezpieczycieli – podkreśla Mariusz Rosa, dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Innowacji w LINK4.

Różnice pomiędzy polisami dostępnymi za pośrednictwem PKO Banku Polskiego, a tymi, które można kupić bezpośrednio u ubezpieczycieli lub współpracujących z nimi agentów, wynikają z ujednolicenia produktów w ofercie bankowej. Właściciel auta ma do dyspozycji polisy OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance – z czego każda, poza OC, w trzech wariantach. Ubezpieczenie OC, AC, NNW, Zielona Karta ma taki sam zakres, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Poszczególne warianty AC, NNW różnią się natomiast co do sposobu likwidacji ewentualnych szkód, sumy ubezpieczenia oraz kosztów ubezpieczenia. Posiadacz auta w zależności od jego marki czy roku produkcji może wybrać najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie kosztowe.

wstecz