AXA TFI i mBank zawierają partnerstwo w zakresie dystrybucji PPK

Dodano: 06-06-2019
Publikator: informacja prasowa

Produkt PPK przygotowany przez AXA TFI znajdzie się w ofercie mBanku dla klientów korporacyjnych. Towarzystwo liczy, że dzięki współpracy przekroczy 10 proc. udział na rynku PPK.

– W tych segmentach biznes polega na budowaniu relacji z firmami i pośrednikami, w szczególności brokerami ubezpieczeniowymi. Możliwość skorzystania z podobnego kapitału zbudowanego przez mBank z klientami bankowości korporacyjnej zwiększa siłę naszej dystrybucji i konkurencyjność na rynku PPK – uważa Robert Garnczarek, prezes AXA TFI.

– Oferta dla klientów korporacyjnych obejmuje wszelkie dziedziny działalności przedsiębiorstw i pomaga im w wywiązywaniu się z obowiązków nakładanych przez ustawodawcę. Teraz dołączają do niej Pracownicze Plany Kapitałowe. Jestem przekonany, że klienci mBanku wybierając ofertę AXA dla swoich pracowników, przyczynią się do promocji długoterminowego oszczędzania i myślenia o swojej przyszłości – mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej.

AXA jako dostarcczyciel produktu przede wszystkim chce konkurować jakością serwisu, jednocześnie przygotowała bardzo konkurencyjną ofertę. Towarzystwo nie będzie pobierać opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 roku, a w kolejnych latach różnicuje opłaty w zależności od udziału akcji między 0,3 a 0,5 procent.  

Ponadto, bardzo dużą uwagę towarzystwo poświęci temu, żeby ułatwić ten proces pracodawcom. AXA zapewni również prostą obsługę i edukację pracowników. Dostarczy materiały informacyjne o PPK, przewodnik o oszczędzaniu na emeryturę, e-learning, a umowy i dokumenty będą pisane prostym, zrozumiałym językiem.

wstecz