Aviva Polska przechodzi do Allianz

Autor: Paulina Wiensak

Dodano: 26-03-2021
Publikator: informacja prasowa

Aviva sprzedaje wszystkie spółki z polskiego rynku. Umowa sprzedaży została zawarta z Allianz.

- Otwieramy nowy rozdział w blisko 30-letniej historii Avivy w Polsce. Nasz nowoczesny model biznesowy i efektywna praca całego zespołu Avivy zostały bardzo wysoko ocenione. Rozpoczynamy kolejny etap rozwoju, szanując dotychczasowy dorobek naszej firmy. Pozyskanie tak silnego i wiarygodnego właściciela umacnia naszą pozycję i atrakcyjność dla klientów. Wspólnie będziemy bardzo mocnym i konkurencyjnym uczestnikiem polskiego rynku ubezpieczeniowego i finansowego - mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce.

Transakcja zostało wyceniona na kwotę 2,7 miliarda euro - 12,5 miliarda zł. Do finalizacji transakcji niezbędne są zgody od organów nadzorczych. Do tego czasu oba podmioty będą działać pod swoimi markami. Zawarta umowa nie powoduje zmian w relacjach spółki z agentami ubezpieczeniowymi i innymi partnerami biznesowymi.

- Kontynuujemy normalną działalność, wszystkie umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami. Sprawnie wypłacamy świadczenia i odszkodowania, bez zmian prowadzimy sprzedaż przez wszystkie kanały dystrybucji, wywiązujemy się ze wszystkich podjętych zobowiązań. Będziemy wyczerpująco informować naszych klientów i partnerów o kolejnych krokach w procesie zmiany właściciela. W ten sposób upewnimy ich, że dalsza współpraca ze wzmocnioną firmą jest dla nich bardzo korzystna - dodaje Adam Uszpolewicz.

Z tego miejsca chciałabym wyrazić swój smutek, jaki wywołała we mnie ta informacja. Osobiście uważam, że Aviva wypracowała na polskim rynku silną pozycję, zwłaszcza w sektorze życiowym. Gratuluję Prezesowi Uszpolewiczowi, całemu zarządowi i wszystkim pracownikom dotychczasowej pracy, od budowania miłej atmosfery w organizacji po rozwój ciekawych projektów informatycznych.

wstecz