Aplikacja powiadamiająca pośredników o wypadkach drogowych

Dodano: 10-08-2017
Kategorie :

Brytyjska firma Lightstone Systems uruchomiła nową aplikację, która w czasie rzeczywistym, wysyła szczegółowe informacje na temat wypadku samochodowego kierowcy bezpośrednio do swojego pośrednika. Twórcy Mercury Incident Reporter zapewniają, iż została ona zaprojektowana w celu poprawy procesu zbierania informacji po wypadku i przyspieszenia kolejnych roszczeń.

Aplikacja dostarcza bezpośrednio do pośrednika takie informacje jak uszkodzenie pojazdów, urazy osób biorących udział w wypadku, świadkowie zdarzenia oraz obecność policji, a także notatki, zdjęcia i nagrania wideo.

Informacje przechowywane są w chmurze o nazwie Aurora.

Twórcy aplikacji wskazują, iż zawiera ona narzędzie do automatycznego wyszukiwania numerów rejestracyjnych pojazdów, wyszukiwania adresów, lokalizowania zdarzeń, wskazywania numeru telefonu, przesyłania danych z samochodowych wideorejestratorów, a także numeru telefonu do pomocy drogowej.

- Wypadki drogowe mogą być stresujące, często z udziałem służb ratowniczych, świadków i osób trzecich - powiedział Andrew Ayres z Lightstone. – Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy aplikację Mercury tak, aby była bardzo łatwa w obsłudze, pozwalając kierowcy zbierać dane w dowolnej kolejności, która jest najbardziej dogodna w danym momencie. W miarę możliwości wprowadziliśmy także zautomatyzowane zbieranie danych w celu zminimalizowania czasu i wysiłku niezbędnego do gromadzenia danych – dodał.

Zdaniem Lightstone, aplikacja poprawia proces gromadzenie informacji, przyspiesza kolejne roszczenia, a także jest przydatnym narzędziem dla klientów flot.

wstecz