Allianz1 – proste ubezpieczenia w abonamencie 

Dodano: 04-05-2017

Allianz przygotował nową ofertę dla klientów. Będą mogli oni sami skomponować produkt ochronny dopasowany do własnych potrzeb.

Allianz oferuje usługę, dzięki której będzie można jednocześnie ubezpieczyć dom, zdrowie członków rodziny czy od odpowiedzialności cywilnej. W sumie ubezpieczyciel zapewnia 12 modułów, spośród których klient może wybrać jedynie te odpowiadające jego potrzebom i samemu skonstruować pakiet składający się z kilku produktów zarówno z działu I jak i II, opłacanych jedną comiesięczną składką – abonamentem.    

W ramach ubezpieczenia zdrowia istnieją trzy moduły: ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków lub w przypadku zachorowania na nowotwór, lub leczenia choroby onkologicznej za granicą. Ubezpieczyciel przygotował też opcję ubezpieczenia dzieci, gwarantuje w niej wypłatę świadczenia w razie poważnego zachorowania dziecka, hospitalizacji i uszczerbku na zdrowiu. Także moduły obejmują produkty ubezpieczenia na życie, tj. wypłatę środków w razie śmierci rodzica w wypadku komunikacyjnym lub pobytu w szpitalu i kosztów leczenia czy czasowej niezdolności do pracy.

Poza tym, ubezpieczeni mogą wybrać ubezpieczenie Twój dom. Produkt został podzielony na trzy moduły: uszkodzenie domu, uszkodzenie wyposażenia i kradzież z włamaniem. Jako kolejny produkt w skład pakietu abonamentowego można wybrać ubezpieczenie Twoja odpowiedzialność cywilna, dzięki której zostaną pokryte szkody wyrządzone innym przez ubezpieczonego.   

Usługa w zakresie wyboru modułów jest dostępna online. System daje możliwość kalkulacji składki po dodaniu do pakietu kolejnego modułu. Jednak sam zakup ubezpieczenia dokonuje się u agenta lub przez telefon.

Tego typu usługa stanowi innowację na polskim rynku ubezpieczeniowym. Na razie żadne inne towarzystwo ubezpieczeń nie zdecydowało się na uruchomienie sprzedaży ubezpieczeń w formie abonamentu.

Do tej pory Allianz wprowadził ubezpieczenia abonamentowe na rynku włoskim, chorwackim i egipskim, gdzie spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Więcej informacji o usłudze pod adresem:
https://www.allianz.pl/dla-ciebie/Allianz1/o-Allianz1/o-Allianz1/

wstecz