AIG: nowe technologie istotne w pracy brokera

Dodano: 16-03-2017

Jak wskazuje AIG, według danych Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących rynku brokerskiego, w minionym roku brokerzy zarobili 1,05 mld zł z tytułu prowizji od ubezpieczycieli. Oznacza to wzrost aż 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Eksperci podają, iż na wzrost przychodów generowanych przez brokerów wpłynęło między innymi wprowadzenie regulacji prawnych ułatwiających dostęp do wykonywania działalności brokerskiej, co przełożyło się na zwiększenie liczby brokerów. Duży wpływ miało również większe zainteresowanie i wykorzystywanie w pracy brokerów nowych technologii, takich jak internetowe platformy ubezpieczeń.

Według prognoz, w ciągu najbliższych kilku lat standardem wśród największych ubezpieczycieli ma być obsługa klienta online. Dużym wsparciem dla rynku ubezpieczeniowego i rozwiązaniem w tym zakresie staną się platformy internetowe stworzone z myślą o brokerach i agentach ubezpieczeniowych.

- Dzięki platformom online, przygotowanie dopasowanej oferty i dostosowanie jej do potrzeb klienta zajmuje tylko kilka minut. Dzięki nowemu narzędziu, broker jest w stanie szybko wygenerować polisę gotową do wysłania klientowi. Podobne rozwiązania to przyszłość rynku ubezpieczeń i ogromna korzyść zarówno dla pośredników, jak również dla klientów - przekonuje Dariusz Baran, dyrektor Działu Grupowych Ubezpieczeń Osobowych w AIG.

AIG przypomina, że innowacyjne narzędzia, nie tylko ułatwiają obsługę klienta i wspierają w procesie przygotowania polisy, ale również przyczyniają się do poprawy rentowności zakładów ubezpieczeń i odciążają brokerów ubezpieczeniowych w procesie sprzedaży.

wstecz