Aegon inwestuje w Phinance i rozwija dystrybucję

Dodano: 09-11-2017

Aegon TUnŻ S.A. podpisało umowę, na podstawie której nabędzie 49% akcji Phinance S.A. - wiodącej firmy pośrednictwa finansowego oferującej ubezpieczenia życiowe i majątkowe, kredyty hipoteczne i konsumpcyjne oraz produkty inwestycyjne.

Phinance stanowi jeden z największych niezależnych pośredników finansowych w Polsce. Działa na rynku od 2002 roku. Współpracuje z 45 wiodącymi instytucjami finansowymi w Polsce, w tym z ubezpieczycielami, bankami, oraz towarzystwami funduszy inwestycyjnych. Phinance posiada szeroką sieć ponad 600 doradców i 32 oddziałów zlokalizowanych w największych miastach na terenie całego kraju. Jak podkreśla ubezpieczyciel, inwestycja stanowi potwierdzenie planów dalszego rozwoju Grupy w zakresie zwiększania skali dystrybucji.

- W obliczu szybko zmieniających się regulacji i wyzwań związanych z cyfrową rewolucją chcemy naszym klientom zapewnić szeroki i wygodny dostęp do usług. Jednocześnie rozumiemy, że wielu klientów wciąż oczekuje pomocy zaufanego i niezależnego doradcy przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych. Dlatego inwestujemy w spółkę, która naszym zdaniem ma olbrzymi potencjał rozwoju – mówi Marc van der Ploeg, kierujący Aegon w Polsce.

- Rynek pośrednictwa finansowego w Polsce się profesjonalizuje i jest to kierunek, od którego nie ma odwrotu. Rosnące wymagania rynkowe i regulacyjne powodują, że bariery wstępu są coraz wyższe. Najbliższe lata na rynku usług finansowych będą czasem silnych, dużych i profesjonalnych podmiotów. Naszą ambicją jest dalsze kreowanie tego rynku poprzez konsekwentne stawianie klienta w centrum uwagi i zapewnienie mu wygodnego dostępu do szerokiej oferty starannie wyselekcjonowanych rozwiązań. Jestem przekonana, że zaangażowanie kapitałowe Aegon w naszą firmę pomoże nam rozwijać innowacyjne produkty i usługi finansowe, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby naszych klientów. Mamy pomysły na dalszy rozwój, które – dzięki zaangażowaniu i wsparciu Aegon – mają zdecydowanie większe szanse na realizację – mówi Olga Jacek, prezes zarządu Phinance S.A.

wstecz