Ubezpieczenie majątku firmy jest najczęstszym zewnętrznym źródłem finansowania w sektorze MŚP

Dodano: 10-08-2018
Publikator: informacja prasowa

Z badań Europejskiego Funduszu Leasingowego wynika, że w III kwartale 2018 r. w sektorze MŚP najczęściej wybieranym zewnętrznym instrumentem finansowania zostało po raz pierwszy ubezpieczenie majątku. Sięga po nie blisko połowa badanych organizacji (49%).

Dla prawie wszystkich organizacji głównym źródłem finansowania są środki własne. Takiej odpowiedzi udzieliło 94% firm. Na drugiej pozycji znalazło się ubezpieczenie majątku (49% wskazań). Kolejne pozycje zajęły: leasing (48%) i kredyt (42%).

- W najnowszym pomiarze naszego „Barometru EFL” po raz pierwszy spotkaliśmy się z sytuacją, że najchętniej wybieranym zewnętrznym instrumentem finansowym jest ubezpieczenie majątku firmy. To oznacza, że finansowa świadomość zarządzających MŚP jest coraz większa i w celu finansowania swoich inwestycji stawiają na dywersyfikację narzędzi – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Zainteresowanie ubezpieczeniami najczęściej wyrażają średnie firmy. Aż 57% podmiotów z tej grupy wskazało ten rodzaj finansowania. Wśród małych spółek z ubezpieczeń korzysta 48%, a w grupie mikroprzedsiębiorstw 25% podmiotów.

wstecz