Nowa edycja raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Dodano: 19-04-2021

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 19. edycję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, w którym przedstawia najlepsze, polskie praktyki CSR i zrównoważonego rozwoju.

W najnowszej edycji raportu opublikowano 1958 przykładów dobrych praktyk zgłoszonych przez 225 firm – w tym również te z sektora MŚP.

– Pandemia nie tylko nie zatrzymała aktywności odpowiedzialnego biznesu, ale wzmocniła to zaangażowanie. Obserwowaliśmy wiele pozytywnych inicjatyw, które sprawiają, że rola firm w walce z pandemią jest niepodważalna. Prezentuje je Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”, który już dziś dokumentuje wszechstronny przekrój aktywności  biznesu w imię solidarności i empatii w bezprecedensowej sytuacji. Także działania wewnętrzne i zewnętrzne obejmujące transformację organizacji, zmiany strategii, priorytetów, tworzenia miejsc pracy, w których nagle  zabrakło relacji bezpośrednich. 2020 rok był sprawdzianem szybkości dostosowania się do nowych, nadzwyczajnych warunków w sytuacji ogromnej niepewności. Mimo nowych wyzwań, zrównoważony rozwój pozostał na agendzie biznesu. O czym nie tylko zapewniają same firmy, ale co też potwierdzają ich liczne, wszechstronne praktyki, w tym 19 proc. wzrost praktyk w obszarze „środowiska”. 19. edycja raportu to kolejna rekordowa publikacja pod wieloma względami. Chciałam serdecznie podziękować autorkom i autorom artykułów eksperckich, zamieszczonych w raporcie. Dziękuję firmom, które zgłaszają dobre praktyki do naszej dorocznej publikacji i dzięki którym tak obszerne zestawienie FOB może przygotować. Zapraszam do lektury raportu! – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Działania przedstawione w raporcie uwzględniono w ramach siedmiu obszarów:

  • Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej;
  • Praktyki z zakresu pracy;
  • Środowisko;
  • Prawa człowieka;
  • Zagadnienia konsumenckie;
  • Uczciwe praktyki operacyjne;
  • Ład organizacyjny;

Raport można obejrzeć na stronie: odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/

wstecz