Generali podsumowuje pomoc w ramach ubezpieczeń turystycznych

Dodano: 22-08-2017

Towarzystwo ubezpieczeń Generali w ciągu ostatnich 12 miesięcy, tylko w 5 najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajach, udzieliło pomocy w ramach polisy turystycznej aż 1474 razy.

- Tylko podczas lipca i sierpnia ubiegłego roku, w ramach ubezpieczenia podróży, Generali zorganizowało pomoc medyczną i pokryło jej koszty ponad 500 razy. W bieżącym roku liczba ta będzie jeszcze wyższa – mówi Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU.

Wizyty ambulatoryjne z zabiegami medycznymi, hospitalizacja i przepisywanie lekarstw w ramach ubezpieczenia podróży najczęściej były świadczone w Grecji (421), we Włoszech (352), w Chorwacji (324), w Hiszpanii (224) i w Bułgarii (153).

Jak podaje ubezpieczyciel, problemy zdrowotne zazwyczaj wynikają z nagłych zachorowań oraz z wypadków losowych. Najrzadziej natomiast, klienci zgłaszali pobicia i wypadki komunikacyjne. Na drugim miejscu, pod względem liczby przypadków udzielanej pomocy medycznej są wyjazdy zimowe. W ostatnim sezonie klienci Generali tylko na włoskich stokach zgłosili 125 wypadków.

wstecz