Jak legalnie zarabiać na sprzedaży ubezpieczeń w leasingu? – szkolenie online

Dodano: 18-08-2020

Minęły już blisko dwa lata od wejścia w życie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Obejmują one m.in. podmioty pośredniczące przy sprzedaży ubezpieczeń w branży motoryzacyjnej, w tym firmy zajmujące się leasingiem, zarządzaniem flotą czy też wynajmem pojazdów. Bardzo często przychody z tej działalności mają istotny wpływ na wynik finansowy spółek.

W tym czasie na rynku ukształtowały się pewne standardy i praktyki, a swoje oczekiwania i wymagania co do sprzedaży ubezpieczeń i stosowania przepisów nowej ustawy przedstawił także organ nadzoru. Dotyczą one m.in. obowiązku przeprowadzenia szkoleń zawodowych i konsekwencji jego zaniechania czy stosowania APK. Ponadto, znane są już pierwsze doświadczenia z kontroli KNF przeprowadzanych u dystrybutorów ubezpieczeń. Do tej pory inspekcje z UKNF sprawdzały działalność dużych spółek – towarzystw ubezpieczeń i multiagencji. Nadzorca nie wyklucza jednak, że postępowania obejmą też agentów sprzedających ubezpieczenia uzupełniające.

A zatem jak zgodnie z prawem prowadzić sprzedaż ubezpieczeń, by nie narazić się na sankcje organu nadzoru i jednocześnie zachować rentowność? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI podczas wrześniowego szkolenia online. Trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie w obsłudze kilkunastu podmiotów z branży leasingowej/CFM. Podczas warsztatu przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania i pomysły na dostosowanie organizacji do nowych wymogów.

Szkolenie online pt. „Jak legalnie zarabiać na sprzedaży ubezpieczeń w leasingu?” odbędzie się 22 września br. na platformie Microsoft Teams. Szkolenie będzie miało  formę warsztatową, z możliwością prowadzenia dyskusji.

Dla firm, które zgłoszą przynajmniej 2 osoby, w cenie zostanie przeprowadzony (na bazie wcześniej przesłanej ankiety) wstępny audyt procesu dystrybucji ubezpieczeń w ramach struktur leasingowych podmiotu. Jego efektem będzie sporządzenie i przekazanie każdej ze spółek raportu przez ekspertów prawa ubezpieczeniowego z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.

Zgłoszenia są przyjmowane na adres:

Organizatorem szkolenia jest portal beinsured.pl. Patronat medialny objęli: Magazyn „Fleet”, portal informacyjny Fleet.com.pl, Magazyn „Menadżer Floty” oraz Magazyn FLOTA. Za stronę merytoryczną przedsięwzięcia odpowiada Kancelaria CZUBLUN TRĘBICKI.

Dla czytelników beinsured.pl organizatorzy przewidzieli zniżkę -10%. W zgłoszeniu należy umieścić link lub podać informację, skąd dowiedzieli się Państwo o szkoleniu.

 

wstecz