21 marca 2018 r. - Ubezpieczenia w leasingu/CFM – nowe zasady dystrybucji

Dodano: 22-02-2018
Publikator: Szkoła Ubezpieczeń beinsured, Kancelaria CZUBLUN TRĘBICKI

Nie ma wątpliwości, że ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która wejdzie w życie 1 października 2018 roku, w sposób istotny wpłynie na dystrybucję ubezpieczeń w Polsce. Także firmy zajmujące się leasingiem, zarządzaniem flotą, czy też wynajmem pojazdów są bardzo znaczącymi graczami na rynku sprzedaży ubezpieczeń, szczególnie ubezpieczeń komunikacyjnych, a przychody z tego tytułu mają istotny wpływ na ich wynik finansowy.

Czy zatem nowe przepisy o dystrybucji ubezpieczeń w jakikolwiek sposób dotkną również tej branży? Z całą pewnością tak, ale na szczęście przesunięcie terminu wejścia w życie przepisów o dystrybucji na 1 października 2018 r. daje dużo więcej czasu podmiotom na dostosowanie się do nowych wymogów.

O tym, jak przygotować się do zmieniającego się prawa opowiemy podczas najbliższego szkolenia w ramach Szkoły Ubezpieczeń. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze kilkunastu podmiotów z branży leasingowej/CFM pozwoli nam na przedstawienie praktycznych rozwiązań i pomysłów na dostosowanie organizacji na nowych wymogów.

 

wstecz