Zauważalny zysk w długim terminie

Dodano: 30-05-2016

Program „Milion w portfelu’’, emitowany na antenie TVN24 Biznes i Świat, ma na celu popularyzację idei inwestowania oraz rynków finansowych w Polsce i na świecie. Czołowi eksperci z kraju biorą udział w wirtualnej grze inwestycyjnej, która polega na prezentacji różnych strategii i instrumentów, dostępnych dla inwestora detalicznego.

Hubert Kmiecik, zarządzający TFI Allianz Polska w 1. sezonie programu postawił na produkty swojego towarzystwa. Jego wirtualna inwestycja składała się z kilku funduszy inwestycyjnych, które w dwa miesiące przyniosły mu +0,6% zysku. Portfel złożony był z rozwiązań akcyjnych, mieszanych oraz dłużnych i pieniężnych. Największy udział stanowiły te o najniższym profilu ryzyka.

- Do rynków podchodzę ostrożnie i stawiam na aktywa, które generują dochód np. obligacje, czy akcje spółek wypłacających dywidendę – mówi Hubert Kmiecik.

Kmiecik twierdzi, iż należy postawić na małe i średnie spółki, jeśli szukamy zysku w długim terminie. Jego zdaniem, duże przedsiębiorstwa kontrolowane przez Skarb Państwa nie mają szans na szybki rozwój. Uważa jednak, że w średnim terminie polska gospodarka przejawia już symptomy spowolnienia i zysk na GPW może być znikomy. W związku z tym zmniejsza on udział funduszu Allianz Akcji Małych i Średnich Spółek (Allianz FIO).

Tagi: termin, ryzyko
wstecz