Temat lekcji: ubezpieczenia

Dodano: 24-11-2017

W ramach programu „Otwarta Firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pracownicy i współpracownicy Pramerica Życie wcielili się w rolę nauczycieli, by przeprowadzić lekcje w szkołach. Podczas zajęć poruszano zagadnienia takie jak historia ubezpieczeń, obszary życia, które mogą obejmować oraz podstawowe pojęcia i zasady ich działania.

- To było niezwykle cenne doświadczenie, które pokazało, że możemy wiele uczynić, by wzmocnić świadomość finansową młodych ludzi. Dobre przygotowanie wpływa bowiem na decyzje osób, które wkraczają w dorosłość i pewniej oraz bardziej świadomie czerpią z możliwości, jakie oferuje rynek finansowy. Cieszymy się, że wraz z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości możemy realizować inicjatywy edukacyjne, które niosą wartość zarówno młodym ludziom, jak i całej branży – informuje Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie.

Lekcje na temat ubezpieczeń odbyły się w szkołach ponadgimnazjalnych w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie i Krakowie.

Celem programu „Otwarta Firma” jest podniesienie poziomu wiedzy i kształtowanie aktywnej postawy uczniów poprzez udział w ciekawych zajęciach organizowanych w kooperacji z przedstawicielami lokalnych firm i instytucji. W ostaniej edycji programu wzięło udział prawie 3000 firm i instytucji. Program realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie całego kraju.

wstecz