Paweł Surówka dementuje informację o połączeniu Alior Banku i Pekao

Dodano: 21-06-2017
Kategorie :

Paweł Surówka, prezes PZU, przekazał w wywiadzie udzielonym PAP, że spółka nie planuje połączenia banków Alior i Pekao. Natomiast współpraca między zakładem ubezpieczeń a nowo przejętą instytucją będzie opierać się na wzajemnej sprzedaży produktów i tworzeniu wspólnych rozwiązań.

Informacja o planach fuzji Alior Banku i Pekao pojawiła się we wtorkowym wydaniu Pulsu Biznesu. Pod koniec dnia prezes PZU zdementował te doniesienia, tłumacząc, że są to tylko „czyste spekulacje medialne”. Dodał, że istnieją przesłanki za łatwiejszym zarządzaniem jedną, połączoną instytucją bankową, jednak ten pomysł jest wykluczany przez prezesa PZU.

„Jedynym powodem do rozważenia ewentualnej fuzji byłyby argumenty biznesowe. Jesteśmy zainteresowani maksymalizacją wartości naszych inwestycji. Jeśli zobaczę analizę udowadniającą, że fuzja umożliwiłaby powstanie wartości dodanej w obu firmach, przy uwzględnieniu koniecznych kosztów i ryzyk pewnie byłbym gotów rozważyć taki wariant. Do tej pory takiej analizy nie widziałem” - wyjaśnił.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz