Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych

Dodano: 14-12-2017
Kategorie :

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów w ustawie o ochronie danych osobowych. Zmiany mają skutkować łatwiejszym sposobem przetwarzania danych na własne potrzeby w mniejszych przedsiębiorstwach.

Projekt ustawy powstał w oparciu o przyjęte przez Unię Europejską w maju 2016 roku ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Nad prawidłowym przebiegiem prac czuwa Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Dodatkowo ma powstać specjalna publikacja, redagowana przez prawników  i informatyków specjalizujących się w tej tematyce, która ma ułatwić odbiorcom zrozumienie nowych przepisów.  

Jednym z elementów ustawy będzie przepis, który ma ułatwić małym przedsiębiorcom, przetwarzanie danych osobowych na własny użytek.

Więcej o wymogach RODO dowiedzą się Państwo podczas szkolenia: „RODO w działalności zakładów ubezpieczeń, czyli wpływ rozporządzenia na sprzedaż ubezpieczeń”, na które zapraszamy 11 stycznia 2018 r. Więcej informacji pod linkiem.

wstecz