Zadośćuczynienie za doznaną szkodę w wyniku wypadku przy pracy

Autor: Aleksandra Guberska

Dodano: 27-06-2016
Publikator: Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Sygnatura: I C 1401/13
Kategorie :

Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto w Poznaniu w wyroku z dnia 14 marca 2016 r. (sygn. akt I C 1401/13) orzekł, że ubezpieczyciel odpowiedzialności cywilnej pracodawcy odpowiada za szkodę pracownika, gdyż nie zastosował się do podstawowych wymagań BHP.

Rozpoznawana sprawa dotyczyła poszkodowanej, która podczas szkolenia organizowanego przez pracodawcę doznała poparzenia skóry i rogówek. Poszkodowana wystąpiła z powództwem przeciwko towarzystwu ubezpieczeń, domagając się kwoty 10 000 zł tytułem zadośćuczynienia wraz z odsetkami.

Pracownica zatrudniona w restauracji została skierowana wraz z innymi pracownikami na szkolenie wewnętrzne. Odbywało się ono w podziemiach restauracji. W pomieszczeniu tym została zamontowana lampa bakteriobójcza, która wydzielała promieniowanie ultrafioletowe UV. Lampa została wyłączona po ok. 3 godzinach szkolenia po uwagach kilku osób oraz stwierdzeniu zaczerwienienia twarzy uczestników szkolenia. Kobieta podkreśliła, iż nikt nie zauważył na drzwiach ani na lampie napisów ostrzegawczych odnośnie szkodliwości działania lampy. Zdaniem powódki, nie ulegało wątpliwości, iż nie zapewniono bezpiecznych warunków przeprowadzenia szkolenia.

Przeczytaj cały artykuł
Tagi: oc, odszkodowanie
wstecz