Wyroki dot. wypłat rekompensat za szkody osobowe z tytułu ubezpieczenia OC (I C 475/12)

Dodano: 07-10-2016
Publikator: Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sygnatura: I C 475/12

W ostatnim wydaniu dziennika beinsured opisaliśmy pierwszy wyrok dot. rekompensaty za szkodę osobową z ubezpieczenia OC komunikacyjnego (z wyrokiem można zapoznać się pod linkiem: http://www.beinsured.pl/orzeczenia/wyroki-dot-wyplat-rekompensat-za-szkody-osobowe-z-tytulu-ubezpieczenia-oc-i-c-86511,189.html). Dziś opiszemy sprawę, w której sąd przyznał 21-letniemu mężczyźnie 300 tys. zł rekompensaty za odniesione szkody osobowe. 

Sąd Okręgowy we Wrocławiu w wyroku z dnia 26 lutego 2015 r. (sygn. akt I C 475/12) zasądził od pozwanego zakładu ubezpieczeń kwotę 300 tys. zł rekompensaty dla poszkodowanego z tytułu ubezpieczenia OC.

W rozpoznawanej sprawie z powództwem przeciwko towarzystwu ubezpieczeń wystąpił powód, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu. 21-letni mężczyzna – prowadzący pojazd – zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, którym kierował nietrzeźwy kierowca. W trakcie wypadku powód miał zapięte pasy bezpieczeństwa.

W wyniku zdarzenia powód doznał obrażeń ciała w postaci ostrej niewydolności wydechowej, urazu wielonarządowego, urazu czaszkowo-mózgowego, obrzęku mózgu, stłuczenia obu płuc z zapaleniem płuc, wielomiejscowego złamania kości krzyżowej, złamania trzonu kości udowej, stawu biodrowego, kości śródstopia i kości piętowej, uszkodzenia stawu skokowego, krwiaka miednicy, licznych otarć i krwiaków. Pomimo licznych urazów powód mógł poruszać się o kulach.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz