UOKiK ostrzega przed fałszywym operatorem. Spółka pobiera opłatę za ubezpieczenie

Dodano: 10-08-2017

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed praktykami operatora telekomunikacyjnego Nasza S.A. Jak podaje UOKiK, przedstawiciele spółki dzwonią zazwyczaj do osób w podeszłym wieku i podają się za dotychczasowego operatora. Konsument zapłaci za ubezpieczenie na wypadek śmierci.

W ostrzeżeniu Prezes UOKiK informuje, iż spółka proponuje obniżenie abonamentu za telefon i nielimitowane rozmowy, które w rzeczywistości konsument otrzyma za dodatkową opłatą. Ponadto zapłaci on również za wykaz połączeń, wyświetlanie numeru czy ubezpieczenie zapłaty rachunków na wypadek śmierci - nawet bez wyrażenia na to zgody.

UOKiK ostrzega, że na umowie nie ma logo spółki, jej nazwa i dane są napisane małą czcionką, wyraźnie zaznaczona jest natomiast nazwa operatora danego klienta. Konsumenci zazwyczaj dowiadują się, że zmienili operatora po upływie 14 dni, w których mogą bezpłatnie odstąpić od umowy. Kara, którą pobiera Nasza S.A. za rozwiązanie umowy, wynosi od około 500 zł do około 1500 zł.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, urząd wydaje ostrzeżenie, gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki. Ponadto postępowanie dotyczące Nasza S.A. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.

wstecz