Komunikat z 361. posiedzenia KNF. Zgoda na powołanie Anity Bogusz w skład zarządu Nationale-Nederlanden TU na Życie

Dodano: 22-06-2017
Publikator: Komisja Nadzoru Finansowego

W dniu 22 czerwca 2017 r. odbyło się 361. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity Bogusz na stanowisko członka zarządu Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. Pełniąc tę funkcję będzie ona odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem.

Anita Bogusz jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra ekonomii. Ukończyła również studia podyplomowe MBA organizowane przez SGH we współpracy z University of Quebec. Od 1993 związana z Aviva Commercial Union zajmowała stanowiska począwszy od aktuariusza - przez Wicedyrektora ds. Aktuarialnych, Dyrektora Działu Klienta Strategicznego, Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych - po Członka Zarządu, a także Szefa Produktów Ochronnych w Europie Środkowej. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, jak również rozwijała kompetencje przywódcze. Od dnia 1 października 2012 r. została członkiem zarządu ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. odpowiedzialnym za ryzyko

Ponadto podczas posiedzenia Komisja zapoznała się z raportem Pracownicze Programy Emerytalne w 2016 r. oraz Informacją o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 31.03.2014 - 31.03.2017 wraz z Aneksem.

Kolejne posiedzenie KNF zaplanowane jest na dzień 27 czerwca 2017 r.

Tagi: knf
wstecz