„Obsługa bez barier” – program Santandera

Santander Bank Polska poprzez program „Obsługa bez barier”, systematycznie wprowadza rozwiązania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

...
Czytaj więcej

PZU sfinansował nowe żagle dla flagowego jachtu ZHP

PZU – sponsor jednostki – sfinansował zakup nowych żagli dla Zawiszy Czarnego, flagowego jachtu ZHP. Po zakończonym sezonie czeka go największy od dwudziestu lat remont, którego koszt szacowany jest na ponad 1 mln zł.

...
Czytaj więcej

Crédit Agricole w Polsce zachęca do jazdy na rowerze

Crédit Agricole zachęca do przesiadania się na rower w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

...
Czytaj więcej

Generali Polska wyróżnione medalami In Caritate Servire

Generali Polska otrzymało wyróżnienie od Caritas Polska. Doceniono ich akcję #WdzięczniMedykom, podczas pandemii koronawirusa. Spółki Generali Polska przekazały łącznie ponad 1,5 mln zł na zakup 48 respiratorów dla szpitali w całym kraju.

...
Czytaj więcej

Znamy finalistów EKO Hestia SPA

ERGO Hestia oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP opublikowało listę 10 finalistów EKO Hestia SPA – konkursu, w którym nagradzane są najciekawsze inicjatywy i inwestycje polskich uzdrowisk, związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną.

...
Czytaj więcej

Santander z akcją poMOC jest w nas

Santander Bank Polska kolejny raz organizuje akcję „poMOC jest w nas”, w której bank i klienci - dzięki codziennemu bankowaniu - pomagają potrzebującym. W tej edycji środki trafią do wybranych ośrodków onkologicznych dla dzieci w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Millennium Docs Against Gravity w wersji online

Festiwal pod patronatem tytularnym Millennium odbędzie się w formule hybrydowej. Po wydarzeniach odbywających się offline - w kinach, rozpocznie się internetowa część festiwalu.

...
Czytaj więcej

Aviva włączyła się w zbiórkę książek

Aviva został partnerem akcji Wielka Zbiórka Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.

...
Czytaj więcej

PZU SA przekazało 1,3 mln zł Fundacji Rozwoju WUM

PZU SA zawarło z Fundacją Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego umowę prewencyjną. Na jej mocy ubezpieczyciel przekazał 1,3 mln zł na zakup sprzętu medycznego.

...
Czytaj więcej

Warta świętuje 100-lecie działalności

​Warta wkracza w drugie 100-lecie swojej działalności. Ubezpieczyciel, który powstał 3 września 1920 r., w tym roku miał hucznie świętować swoje setne urodziny. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Credit Agrciole i AXA w akcji #zczystymsercem

#zczystymsercem to wspólna akcja charytatywna 15 wrocławskich firm zrzeszonych w nieformalnej grupie CSR WroClub. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Wrocław Jacek Sutryk.

...
Czytaj więcej

MetLife przekazał 25 milionów USD na walkę z koronawirusem

Fundacja MetLife przekazała na walkę z koronawirusem 25 milionów dolarów. Środki rozdzielono pomiędzy wszystkie regiony, w których ubezpieczyciel jest aktywny. Mają zostać przeznaczone dla długo- i krótkoterminowe działania.

...
Czytaj więcej

PZU i ORLEN głównymi sponsorami 42. Maratonu Warszawskiego

Już po raz 42. pod koniec września odbędzie się Maraton Warszawski. Tym razem impreza zostanie zorganizowana w zmienionej formule i przy udziale, obok PZU, nowego sponsora tytularnego – Grupy ORLEN.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance wspiera krwiodawstwo

Europ Assistance Polska wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizował zbiórkę krwi, w której udało się zebrać prawie 10 litrów krwi od 21 osób.

...
Czytaj więcej

VIG udekorował budynki z okazji czterdziestej rocznicy powstania Solidarności

Centrala Compensy w Warszawie i budynek Ringturm w Wiedniu – w którym mieści się siedziba Vienna Insurance Group – zostaną udekorowane w celu uczczenia czterdziestej rocznicy powstania Solidarności.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU wspiera bezdomne zwierzęta

Fundacja PZU, Pekao SA i Alior Bank przekazały niemal 500 tys. zł na pomoc zwierzętom z 60 schronisk w całej Polsce. Pracownicy Grupy uczestniczą także w wolontariacie na rzecz schronisk.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW dofinansował zakup zamgławiacza

TUW PZUW dofinansował zakup zamgławiacza Glosair - urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Produkt trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Środki na zakup pochodzą z funduszu prewencyjnego.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju

ERGO Hestia opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju „Troska | Siła Wspólnoty”, który zawiera zarówno dane dotyczące działalności biznesowej, jak i wpływu wywieranego przez spółkę na otoczenie.

...
Czytaj więcej

mBank rezygnuje z papierowych ulotek

mBank poinformował w komunikacie o zaprzestaniu drukowania papierowych ulotek. Rozwiązanie ma zaoszczędzić 5 ton papieru rocznie.

...
Czytaj więcej

Millennium Docs Against Gravity z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Kolejna edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity dzięki wsparciu Banku Millennium i agencji reklamowej Change Serviceplan będzie dostępna również dla osób niedowidzących i niedosłyszących. 

...
Czytaj więcej

BNP Paribas strategicznym partnerem festiwalu OFF CAMERA

BNP Paribas jest patronem sekcji „Między nami kobietami” i strategicznym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, który w tym roku odbędzie się 11 września.

...
Czytaj więcej

Aegon z kolejną edycją Silver Starters

Aegon ponownie został partnerem programu Silver Starters. Program jest organizowany na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a jego odbiorcami są osoby po pięćdziesiątym roku życia, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

...
Czytaj więcej

Program lojalnościowy BNP Paribas wesprze potrzebujących

Uczestnicy programu lojalnościowego mamBONUS Banku BNP Paribas otrzymali możliwość wymiany zebranych punktów na vouchery, które będą wspierać Szlachetną Paczkę.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas partnerem Kraków Green Film Festival

BNP Paribas został głównym sponsorem trzeciej edycji Kraków Green Festival – międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych - który odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia 2020 r.

...
Czytaj więcej

Fundacja Banku Millennium rozpoczyna cykl edukacyjny dla rodziców przedszkolaków

Fundacja Banku Millenium przygotowała cykl edukacyjny przeznaczony dla przedszkolaków z zakresu finansów. Cykl składa się z zestawu artykułów poradnikowych, z których rodzice będą mogli czerpać wiedzę.

...
Czytaj więcej

PZU kontynuuje społeczną kampanię: Prowadzisz? Odłóż telefon!

PZU postanowiło ponowić społeczny apel o bezpieczeństwo na drodze, szczególnie o niekorzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium po raz piętnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity

Tegoroczna edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się pod hasłem przewodnim „z czułości do świata” Olgi Tokarczuk.

...
Czytaj więcej

Santander Bank Polska pomaga seniorom w zdalnym bankowaniu

Aby ułatwić seniorom kontakt z bankiem, Santander Bank Polska wprowadził na infolinii dodatkową opcję i realizuje działania edukacyjne, które mają pomóc im w bankowaniu bez wychodzenia z domu.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera projekt Uniwersytet Sukcesu

Nationale-Nederlanden zostało partnerem strategicznym projektu Uniwersytet Sukcesu organizowanego przez fundację Digital University.

...
Czytaj więcej

PZU funduje sprzęt dla GOPR

PZU przekazało GOPR cztery górskie karetki i quada.  Sprzęt pomoże ratownikom szybciej i skuteczniej nieść ratunek poszkodowanym.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas dołącza do Kolacji na rzecz Rozwoju Rynku Żywności BIO

Bank BNP Paribas dołączył do Koalicji na rzecz Rozwoju Rynku Żywności BIO. W inicjatywę zaangażowali się też: Carrefour Polska, Polska Izba Żywności Ekologicznej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz stowarzyszenie Ekołan.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW w Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych dołączył do Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski. Prezes zarządu TUW PZUW, Rafał Kiliński, będzie reprezentował Towarzystwo w Radzie Konsorcjum.

...
Czytaj więcej

Unum i Ikano Bank zaangażowali się w pomoc seniorom podczas pandemii

Fundacja Unum i Ikano Bankiem Oddział w Polsce przeznaczyły środki na pomoc najbardziej potrzebującym seniorom. Do akcji „Pomagamy razem” włączyli się także wolontariusze: agenci i pracownicy Unum.

...
Czytaj więcej

mBank będzie wspierać młodych malarzy z Polski

​mBank utworzył fundusz „m jak malarstwo”. Trafiło do niego już 5,1 mln zł. Środki te zasilą działalność młodych artystów z Polski.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uzyskała certyfikat ISO 14001:2015 - System zarządzania środowiskowego

​ERGO Hestia otrzymała certyfikat ISO 14001:2015. W ten sposób zostały uznane starania spółki na rzecz środowiska.

...
Czytaj więcej

Listki CSR Polityki rozdane

Zakończyła się dziewiąta edycja Listków CSR Polityki, przeglądu wyróżniającego firmy działające w Polsce i ich rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczne. Wyróżnienia przyznano 68 firmom.

...
Czytaj więcej

Kampanie BNP Paribas docenione w konkursie Golden Arrow

BNP Paribas został wyróżniony nagrodą specjalną za długofalowe zaangażowanie społeczne, akcję „Podaj Zmianę” oraz za kampanię „Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata”. Oprócz tego otrzymał statuetki za inne działania marketingowe.

...
Czytaj więcej

Fundacja PKO BP wsparła konwój ze środkami sanitarnymi na Ukrainę

Fundacja PKO BP wsparła organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych program „Wsparcie na rzecz walki z Sars-Cov-2”. W ramach programu zorganizowano konwój ze środkami sanitarnymi, który wyruszył na Ukrainę.

...
Czytaj więcej

mPotęga: blisko milion złotych na granty

Rozstrzygnięto siódmą edycję programu grantowego mPotęga. W tym roku granty, na łączną kwotę 955 tys. zł, otrzymały 152 projekty, które proponowały rozwiązania na kreatywne nauczanie matematyki.

...
Czytaj więcej

Firmy z sektora finansowego zostały sygnatariuszami Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży

Deklaracja Odpowiedzialnej Sprzedaży to zainicjowany przez instytucje finansowego projekt, którego celem jest upowszechnienie m.in. najwyższych standardów etycznych w relacjach instytucji finansowych z klientami.

...
Czytaj więcej

Generali z tytułem Odpowiedzialnego Pracodawcy Lidera HR 2020

Generali zostało wyróżnione tytułem Odpowiedzialnego Pracodawcy Lidera HR 2020. Jury doceniło przede wszystkim inwestycje ubezpieczyciela w rozwój pracowników.

...
Czytaj więcej

Język migowy w każdym oddziale BNP Paribas

Bank BNP Paribas wprowadza bezpłatną pomoc tłumacza języka migowego w swoich oddziałach oraz na infolinii, z którą można połączyć się poprzez tablet lub smartfon.

...
Czytaj więcej

Banki wspierają kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety

Banki BNP Paribas Polska i Santander Polska zostały partnerami kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety, która wspiera inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego.

...
Czytaj więcej

Generali wspiera lokalne firmy klientów

Generali zaprasza lokalne firmy, które posiadają grupowe ubezpieczenie na życie w Generali, do dołączenia do Programu Rabatowego Generali w roli w roli Partnera.

...
Czytaj więcej

Generali przekazało respiratory do szpitali

Generali zakupiło 48 respiratorów w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska - #WdzięczniMedykom. Sprzęt trafił do szpitali w Poznaniu i Lublinie.

...
Czytaj więcej

Santander X Tomorrow Challenge: konkurs dla przedsiębiorców

Grupa Santander ogłosiła konkurs na 20 najlepszych projektów oferujących rozwiązania dla problemów, z którymi zmierzy się świat po zakończeniu pandemii koronawirusa. Zwycięskie projekty otrzymają łącznie 1 mln EUR.

...
Czytaj więcej

LINK4 powołał Rzecznika Klienta

​LINK4, jako trzeci ubezpieczyciel w Polsce, utworzył w swojej organizacji stanowisko Rzecznika Klienta. Funkcję tę będzie sprawowała Barbara Bochyńska, odpowiadająca dotychczas w firmie za relacje z klientem.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas współfinansuje działalność Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaka

Bank BNP Paribas przekazał darowiznę za rzecz Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaka. Dzięki temu możliwe będzie wydłużenie pracy specjalistów, udzielających wsparcia w ramach programu „Stop depresji” Fundacji Itaka.

...
Czytaj więcej

Warta przekazała środki lokalnym instytucjom walczącym z koronawirusem

​Warta przekazała 5 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki trafiły do lokalnych instytucji, które wskazali agenci, współpracujący z ubezpieczycielem. Warta przekazuje część składki zebranej w akcji „Zostań w domu i pomagaj".

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zostało partnerem kampanii ONKOOBRONA

Nationale-Nederlanden włączyło się do kampanii ONKOOBRONA realizowanej przez Fundację Onkologiczną Alivia. W ramach współpracy spółka przekazała środki, które pomogą pacjentom onkologicznym w minimalizowaniu ryzyka zarażenia się wirusem SARS-CoV-2.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Grupy PZU zebrali 200 tys. zł na walkę z koronawirusem

Pracownicy wszystkich spółek z Grupy PZU - w tym PZU, PZU Życie, Banku Pekao, Alior Banku i Link4 - zebrali 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem.

...
Czytaj więcej

AXA i Provident wspierają lokalne szpitale

AXA i Provident ze środków przeznaczonych na wspólny projekt „Cześć, tu kino!” wesprą lokalne szpitale w Brodnicy, Chełmży, Przasnyszu, Strzelcach Opolskich i Szczytnie.

...
Czytaj więcej

PZU przekazuje „Opaski życia” szpitalom

PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przekazuje szpitalom prawie tysiąc tzw. opasek życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów.

...
Czytaj więcej

Jak Vienna Life dba o bezpieczeństwo w czasach pandemii?

Vienna Life podjęła szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników w czasie pandemii.

...
Czytaj więcej

29 tys. medyków zostało bezpłatnie ubezpieczonych przez Avivę

​29 tysięcy pracowników ochrony zdrowia przystąpiło do bezpłatnego ubezpieczenia na życie, oferowanego przez Avivę. Największym zainteresowaniem cieszyło się wśród lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

...
Czytaj więcej

Spółki z Grupy PZU pomagają w walce z wirusem

Pracownicy spółek z Grupy PZU oraz LINK4, Banku Pekao i Alior Banku organizują zbiórkę pieniędzy m.in. na zakup tzw. namiotów barierowych dla chorych.

...
Czytaj więcej

DAS z akcją #SerwujemyPrawo

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej ruszyło z pomocą dla restauracji z sektora mikroprzedsiębiorstw, które zostały dotknięte przez epidemię.

...
Czytaj więcej

TUW „TUW” wspiera Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” pomaga Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Dzięki TUW „TUW” możliwy będzie zakup środków ochrony osobistej dla podmiotów, które udzielają świadczeń zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.

...
Czytaj więcej

Santander Bank Polska jest partnerem bezpłatnych webinarów dla przedsiębiorców

​Santander Bank Polska i Grant Thornton przy współpracy z Wyższą Szkołą Bankową organizują bezpłatne webinary dla przedsiębiorców. Celem webinarów jest przekazanie przedsiębiorcom wiedzy przydatnej w aktualnej sytuacji gospodarczej.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas wspiera ratowanie Biebrzańskiego Parku Narodowego

BNP Paribas przekazał 20 000 zł na pomoc dla Biebrzańskiego Parku Narodowego.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia zakupiła potrzebny sprzęt ratownikom medycznym

Ponad tysiąc masek o wartości miliona złotych, ufundowanych przez STU ERGO Hestia, dotarło do ratowników. Ubezpieczyciel nie tylko finansował ale też, dzięki zaangażowaniu pracowników, sam dokonał zakupu potrzebnego sprzętu.

...
Czytaj więcej

Fundacja Banku Millennium wsparła pierwsze polskie testy na koronawirusa

Fundacja Banku Millenium przekazała 500 000 zł Instytutowi Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania, który opracował pierwsze polskie testy na obecność COVID-19.

...
Czytaj więcej

Prudential Polska wspiera SOS Wioski Dziecięce

Prudential Polska wraz ze swoim właścicielem - Grupą M&G plc wspiera zdalną edukację dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, przekazując podopiecznym sprzęt komputerowy oraz środki finansowe.

...
Czytaj więcej

Milion złotych dla Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie od Alior Banku

Alior Bank przekaże milion złotych Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla ratowników medycznych

TU INTER Polska uruchomiło bezpłatne wsparcie psychologiczne dla ratowników medycznych w postaci wideo konsultacji z psychologiem.

...
Czytaj więcej

PZU pokaże, jak spędzić czas w domu

PZU uruchamia kolejną inicjatywą związaną z obecnym stanem pandemii. Tym razem ubezpieczyciel przedstawi w mediach internetowych propozycje spędzenia czasu w domu. W ofercie znajdą się materiały edukacyjne, wspólne treningi online, filmy i porady.

...
Czytaj więcej

Santander uruchamia portal RazemPokonamy.pl

Polski Santander otworzył ogólnodostępny portal RazemPokonamy.pl na którym zamieszczane będą najważniejsze informacje i wskazówki dot. epidemii koronawirusa. Projekt jest częścią międzynarodowych działań Grupy Santander – All. Together. Now.

...
Czytaj więcej

Mądra Babcia i Alior Bank uczą seniorów bankowania online

Beata Borucka – autorka bloga „Mądra Babcia” – będzie uczyła seniorów korzystania z bankowości online. Cykl filmów edukacyjnych „Babcia na bank” jest realizowany pod patronatem Alior Banku.

...
Czytaj więcej

Bank BNP Paribas przekaże komputery dla potrzebujących

BNP Paribas przekaże 150 komputerów osobom zmagającym się z wykluczeniem cyfrowym. Ze wsparcia skorzystają partnerskie organizacje banku, w tym dzieci i młodzież. Partnerem inicjatywy jest firma Wasko.

...
Czytaj więcej

Fundacja Banku Pekao sfinansuje 23 tys. maseczek ochronnych

Pekao kolejny raz wspiera walkę z koronawirusem. Tym razem Fundacja banku im. dr. Mariana Kantona przekaże 23 tysiące maseczek ochronnych medykom, straży pożarnej oraz seniorom.

...
Czytaj więcej

Działania CSR branży finansowej w raporcie FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 18. przygotowało Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Tym razem opisano aż 1700 działań CSR. Jest to rekord w historii ukazywania się publikacji.

...
Czytaj więcej

Warta wspiera 34 szpitale w walce z epidemią

Grupa Warta podała listę szpitali, które wspomoże w walce z koronawirusem na łączną kwotę 5 mln zł. Kolejnych 5 mln zł trafi do instytucji lokalnych w ramach akcji Zostań w domu i pomagaj.

...
Czytaj więcej

Aviva zapewni ubezpieczenie na życie pracownikom służby medycznej

Aviva zapowiada uruchomienie kolejnej inicjatywy pomocowej w związku z pandemią. Tym razem towarzystwo chce objąć ubezpieczeniem na życie osoby, zaangażowane w walkę z koronawirusem.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden przypomina o codziennych bohaterach

Nationale-Nederlanden ruszyło z nową kampanią społeczną. Towarzystwo przygotowało serię 10 krótkich filmików. Przedstawia w nich codzienność osób, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą zostać w domu w okresie pandemii.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska wspiera dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

Allianz Polska przekazuje komputery dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych, aby zapewnić im możliwość zdalnego udziału w zajęciach szkolnych.

...
Czytaj więcej

Aviva finansuje zakup drukarek 3D do produkcji przyłbic

Aviva przekaże Wydziałowi Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego środki na zakup 10 nowych drukarek 3D oraz materiałów umożliwiających produkcję 6 tysięcy przyłbic ochronnych. Gotowe trafią do pracowników służby zdrowia.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie uruchamia bezpłatną infolinię psychologiczną dla wszystkich pracowników służby zdrowia

Zaangażowani w walkę z koronawirusem lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Jest to kolejna inicjatywa PZU w związku z panującą pandemią.

...
Czytaj więcej

UNIQA wesprze szpitale w Łodzi

UNIQA Polska, w ramach walki z epidemią koronawirusa, przekaże wsparcie finansowe dla szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi, przeznaczy na ten cel 100 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Concordia i Generali wspierają polskie szpitale

Concordia i Generali, we współpracy z Carita Polska, w ramach akcji #WdzięczniMedykom dofinansują zakup respiratorów niezbędnych dla oddziałów intensywnej terapii.

...
Czytaj więcej

Pekao buduje wirtualną społeczność dla seniorów

Bank Pekao buduje dedykowaną platformę „Strefa Seniora” i grupę dyskusyjną na Facebooku, ma to zachęcić seniorów do aktywnego korzystania z internetu, w tym również do bankowania online. Działania wspiera kampania „Bierz Internet za rogi”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele łączą siły i wpierają lekarzy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA

AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum – wraz z Fundacją Unum – podjęły wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w walce z koronawirusem.

...
Czytaj więcej

INTER Polska i Naczelna Izba Lekarska podpisały porozumienie w sprawie bezpłatnej pomocy prawnej dla lekarzy

TU INTER Polska oraz Naczelna Izba Lekarska podpisały porozumienie, w ramach którego ubezpieczyciel zapewnienia wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom w Polsce możliwość korzystania z bezpłatnych porad i opinii prawnych związanych z koronawirusem.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole wprowadza godziny obsługi tylko dla seniorów

W godzinach 10-12 w placówkach Credit Agricole obsługiwane są tylko osoby powyżej 65 roku życia. Doradcy pomagają im załatwiać codzienne sprawy i edukują w zakresie bankowości internetowej.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden i NN Investment Partners rozpoczynają współpracę z Warsaw Genomics

Nationale-Nederlanden, wraz ze spółką NN Investment Partners, przekazało pieniądze na przeprowadzenie 350 testów na obecność SARS-Cov-2 realizowanych przez laboratorium Warsaw Genomics.

...
Czytaj więcej

PZU oferuje bezpłatną pomoc prawną

PZU uruchomiło pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Warta przekaże 10 mln złotych na walkę z koronawirusem

Grupa Warta przekaże 10 milionów złotych na wsparcie walki z epidemią COVID-19. Spółka wspiera szpitale zakaźne, a także uruchamia akcję Zostań w domu i pomagaj.

...
Czytaj więcej

Grupa Aviva wspiera opiekunki Polskiego Czerwonego Krzyża

Grupa Aviva wspiera opiekunki PCK, które zajmują się seniorami, osobami przewlekle chorymi i samotnymi. Grupa postanowiła sfinansować zakup podstawowego sprzętu, takiego jak środki dezynfekujące, maseczki czy rękawiczki.

...
Czytaj więcej

Marcin Dorociński ambasadorem Santander Bank Polska

Marcin Dorociński został ambasadorem polskiego Santandera. Współpraca z aktorem rozpoczęła się od nagrania, w którym Dorociński zachęca do udziału w zbiórce charytatywnej rozpoczętej przez bank i Fundację Santander.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wspiera ratowników medycznych

ERGO Hestia przeznaczy 1 mln zł na sprzęt dla ratowników medycznych. W najbliższych dniach rozpocznie także zbiórkę pieniędzy na środki do walki z pandemią.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole zachęca do pomagania seniorom w bezpiecznym bankowaniu

Credit Agricole zachęca młodszych użytkowników do pomocy seniorom w korzystaniu z konta bankowego w domu. Ze względu na epidemię jest to bezpieczniejsza forma korzystania z finansów.

...
Czytaj więcej

Polski Santander przeznaczył 2 mln zł na zakup sprzętu medycznego

Santander Bank Polska razem z Fundacją Santander przekazał 2 mln zł na zakup sprzętu medycznego. Spółka uruchomiła też zbiórkę charytatywną na dalszą walkę z epidemią. Środki zaspokoją potrzeby 8 szpitali.

...
Czytaj więcej

PZU przekaże 200 aut służbom medycznym

PZU przekaże 200 aut służbom medycznym zajmującym się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

...
Czytaj więcej

Pomoc dla szpitali od TUW PZUW

TUW PZUW przeznaczy 300 tys. zł – jedną trzecią rocznego funduszu prewencyjnego – na zakup środków ochrony osobistej i materiałów sanitarnych.

...
Czytaj więcej

Pekao S.A. i PKO BP wspierają walkę z koronawirusem

Banki Pekao S.A. i PKO BP wspierają walkę z koronawirusem. Instytucje finansowe przekazały odpowiednio 5 mln i 9 mln zł na pomoc dla szpitali i wsparcie służb medycznych.

...
Czytaj więcej

Generali tworzy nadzwyczajny międzynarodowy fundusz na walkę z koronawirusem

Zarząd Assicurazioni Generali zatwierdził utworzenie Nadzwyczajnego Międzynarodowego Funduszu. W ramach funduszu 100 milionów euro zostanie przeznaczone na walkę z kryzysem wywołanym przez koronawirusa.

...
Czytaj więcej

PZU ufunduje sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

PZU poinformowało, że sfinansuje zakup sprzętu dla szpitali do walki z koronawirusem. Na ten cel przeznaczy 6 milionów złotych.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera 19. PZU Cracovia Maraton

PZU, jako sponsor tytularny, wspiera 19. PZU Cracovia Maraton. W tym roku maratonowi towarzyszy hasło „Z historią w tle” – jego trasę zaplanowano w pobliżu najcenniejszych zabytków Krakowa.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera Polską Operę Królewską

PZU objął mecenatem kolejną instytucję kultury – Polską Operę Królewską. Pierwszym wydarzeniem pod patronatem ubezpieczyciela była premiera opery „Rodelinda” Georga Friedricha Haendla.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden partnerem Global Mentoring Walk 2020

Nationale-Nederlanden po raz drugi zostało partnerem Global Mentoring Walk – spaceru, organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

...
Czytaj więcej

PZU uruchamia pomoc dla Polaków w związku z koronawirusem

PZU udostępnia bezpłatne konsultacje z lekarzem PZU Zdrowie dla wszystkich Polaków, nie tylko swoich klientów, w związku z koronawirusem.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas ponownie z programem „Wspieram cały rok”

BNP Paribas ponownie umożliwia swoim pracownikom dołączenie do programu filantropii indywidualnej „Wspieram cały rok”. Program polega na comiesięcznym, dobrowolnym odpisie od pensji, który przeznaczany jest na cele charytatywne.

...
Czytaj więcej

Fundacja mBanku wydała książkę o nauce matematyki przedszkolaków

Fundacja mBanku wydała kolejną książkę. Tym razem przekazuje rodzicom, jak prostymi zabawami kształtować umiejętności matematyczne u dzieci.

...
Czytaj więcej

Grupa Santander wspiera studentów i absolwentów we współpracy z MIT Professional Education

Grupa Santander uruchamia program stypendialny „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation” we współpracy z MIT Professional Education.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden partnerem Narodowego Testu Zdrowia Polaków

Narodowy Test Zdrowia Polaków to ogólnopolski projekt, realizowany przez serwis Medonet, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zdrowia. Partnerem merytorycznym testu jest Uniwersytet Jagielloński, a partnerem strategicznym - NN.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego

PZU organizuje bezpłatne zajęcia i szkolenia w Treningowym Centrum Lawinowym PZU na zakopiańskich Kalatówkach. Spotkania będą odbywać się co tydzień. Zaczęły się w weekend 14-16 lutego.

...
Czytaj więcej

Pekao z akcją „Zadbaj o dobry klimat”

Bank Pekao proponuje specjalną pożyczkę na cele ekologiczne. Akcja „Zadbaj o dobry klimat” to nowa oferta „Pożyczki Ekspresowej na cele ekologiczne”.

...
Czytaj więcej

Aviva uczy swoich pracowników kompetencji IT

12 pracowników Avivyw zakończyło kurs testowania oprogramowania. W ten sposób spółka umożliwia przekwalifikowanie się i zdobycie nowych umiejętności w obszarze IT.

...
Czytaj więcej

Santander rozda pół miliona złotych na tworzenie zielonych miejsc 

Fundacja Santander otworzyła grant „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. Aż 500 tys. zł trafi do lokalnych organizacji na aranżowanie przyjaznych przestrzeni dla lokalnych społeczności. 

...
Czytaj więcej

Ergo Hestia kolejny raz z konkursem Artystyczna Podróż Hestii

Fundacja Artystyczna Ergo Hestii już 19. raz organizuje konkurs dla studentów IV i V roku kierunków artystycznych - Artystyczna Podróż Hestii.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Banku BNP Paribas przeprowadzili lekcje z edukacji finansowej

Bank BNP Paribas wziął udział w akcji Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL 95. Pracownicy instytucji poprowadzili zajęcia z edukacji finansowej w szkołach podstawowych i licealnych.

...
Czytaj więcej

mBank doceniony za stosowanie polityki odpowiedzialnego biznesu

Grupa mBank została zaklasyfikowana jako 2. w ratingu ryzyka ESG, dotyczącego odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Zestawienie dla banków uniwersalnych przygotowała agencja badawcza i ratingowa Sustainalytics.

...
Czytaj więcej

Odpowiedzialność biznesu coraz ważniejsza

Blisko 6 na 10 ankietowanych stwierdziło, że zwiększenie pozytywnego wpływu ich firm na społeczeństwo jest jednym z pięciu najbardziej pożądanych wyników inwestycji w obszar 4.0 – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte.

...
Czytaj więcej

PZU sponsorem programu „The Voice Kids”

PZU po raz trzeci zostało sponsorem „The Voice Kids”. Spółka m.in. ufunduje nagrodę, w postaci nagrania teledysku i singla, dla zwycięzcy internetowego plebiscytu. Przekaże również 30 tys. zł na rzecz fundacji promującej uzdolnione muzycznie dzieci.

...
Czytaj więcej

Generali doceniona za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

​Grupa Generali znalazła się na liście 100 najlepszych korporacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju na świecie - Corporate Knights’ “2020 Global 100 Most Sustainable Corporations”.

...
Czytaj więcej

PZU i Pekao wspólnie zorganizują Dom Polski w Davos

Od 21 do 24 stycznia 2020 r. w szwajcarskim Davos odbędzie się 50. Światowe Forum Ekonomiczne.

...
Czytaj więcej

Ostatni dzień na zdobycie nawet 100 tys. zł dofinansowania od PZU

20 grudnia 2019 r. mija termin na złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu PZU „Pomoc To Moc”. Wsparciem objęte będą te projekty, które są zgodne z hasłem „Zdrowa i bezpieczna rodzina”.

...
Czytaj więcej

Nagroda za zaangażowanie w wolontariat przyznana

Od 2013 r. TU Wiener Städtische Versicherungsverein przyznaje pracownikom spółek Grupy VIG nagrody za działalność w wolontariacie. W tym roku jedną z nagrodzonych osób była Ewelina Mendyk-Karczmarczyk.

...
Czytaj więcej

„Pokoloruj marzenia” we współpracy z LINK4

„Pokoloruj marzenia” to nowy program fundacji Braci Collins, który ma na celu wspieranie rodzin znajdujących się w trudniej sytuacji finansowej poprzez pomoc w naprawie zniszczonych, rodzinnych aut. Program powstał we współpracy z LINK4.

...
Czytaj więcej

Finał programu Silver Starters

Zakończył się program Silver Starters, którego partnerem był Aegon. Uczestnicy programu zaprezentowali swoje pomysły na biznes, nad którymi pracowali przez ostatnie dwa miesiące.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Avivy na rzecz środowiska

Pracownicy Avivy działali na rzecz środowiska i przez 6 dni 600 wolontariuszy sprzątało warszawskie parki, lasy i tereny nad Wisłą. Łącznie zebrano 1200 worków śmieci, które ważyły ponad tonę.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden dla Movember Polska

Pracownicy Nationale-Nederlanden po raz kolejny mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych umożliwiających wykrycie męskich nowotworów. Akcję zorganizowano 21 listopada w siedzibie firmy, z okazji tegorocznej kampanii Movember.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Avivy angażują się w sprzątanie środowiska naturalnego

Przez tydzień pracownicy Avivy angażują się w sprzątanie zielonych terenów Warszawy i okolic.

...
Czytaj więcej

Odblaski dla pieszych od PZU

PZU będzie rozdawać pieszym w całej Polsce światełka odblaskowe, które mają chronić ich przed wypadkami na drodze. W tym roku odblaski może otrzymać każdy, dzieci i osoby dorosłe, niezależnie od tego czy są klientami PZU czy nie.

...
Czytaj więcej

Hipotermia lecznicza noworodka podczas transportu zastosowana po raz pierwszy w Polsce

Urodzona 10 listopada br. dziewczynka, była pierwszym noworodkiem u którego zastosowano hipotermię leczniczą podczas transportu.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden partnerem Perspektywy Women In Tech Summit 2019

Perspektywy Women In Tech Summit to międzynarodowa konferencja, poświęcona kobietom pracującym w działach IT. Jednym z partnerów tegorocznej edycji było Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

„Każdy ważny w pracy” – znamy laureatów konkursu MetLife

MetLife ogłosił laureatów konkursu „Każdy ważny w pracy”. Nagrodzono w nim małe firmy (do 20 pracowników), które tworzą dobre miejsca pracy. W tegorocznej edycji na podium stanęły: Katalog Marzeń, DrTusz oraz Maio Software House.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna kampanię na rzecz bezpieczeństwa na drogach

​„Z życia też zrezygnujesz?!”– to hasło kolejnej odsłony społecznej kampanii na rzecz bezpieczeństwa na drogach PZU. Jej celem jest przekonanie kierowców, by zrezygnowali z korzystania z telefonów w trakcie jazdy.

...
Czytaj więcej

Allianz podjął zobowiązania związane z ograniczeniem emisji CO2

Powołano sojusz największych światowych funduszy emerytalnych i ubezpieczycieli, który zobowiązał się, że do 2050 r. będzie inwestował w neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla portfele inwestycyjne.

...
Czytaj więcej

RESO sponsorem suwalskiego półmaratonu

RESO Europa Service Sp. z o. o. i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zawarli nowe, kilkuletnie porozumienie na mocy którego RESO w dalszym ciągu będzie sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania.

...
Czytaj więcej

Dzień Wolontariusza Fundacji Unum i Unum Życie

Prawie 270 wolontariuszy wsparło potrzebujących w ramach akcji organizowanej przez Fundację Unum oraz Unum Życie – Dzień Wolontariusza.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wspiera najlepsze polskie uzdrowiska konkursem EKO HESTIA SPA

Jak informuje ERGO Hestia, konkurs EKO HESTIA SPA wkracza w finałową fazę. To już czwarta edycja konkursu, który kierowany jest do polskich uzdrowisk, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP.

...
Czytaj więcej

PZU i Hasbro sfinansują remont szkolnych świetlic

PZU we współpracy z Hasbro organizuje „Bezpieczny Playroom” – drugą edycję akcji „Się gra, się ma”, która ma na celu zmodernizowanie szkolnych świetlic w taki sposób, aby dzieci mogły spędzać czas w nowoczesnych i kolorowych salach zabaw.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem Game Music Festival

PZU po raz kolejny zostało partnerem Game Music Festival – największego na świecie wydarzenia poświęconemu muzyce w grach komputerowych. Wydarzenie zgromadzi 5000 entuzjastów muzyki.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z nowym portalem – Największy Kibic

Nationale-Nederlanden we współpracy z Ringier Axel Springer stworzyło serwis najwiekszykibic.onet.pl. Jak podkreśla ubezpieczyciel, budowanie relacji i zaangażowanie to atrybuty współczesnego ojcostwa, które Nationale-Nederlanden chce doceniać i rozwijać.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden po raz kolejny wspiera akcję Movember Polska

Chociaż z roku na rok zwiększa się świadomość potrzeby przeprowadzania badań profilaktycznych, to wciąż głównie kobiety, a nie mężczyźni, realizują takie badania.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU uruchamia projekt „Opaska życia”

„Opaska życia” to projekt powstały we współpracy Grupy PZU z Ministerstwem Zdrowia. Opaska ma dołączyć do portfolio innowacji technicznych, wprowadzonych przez PZU, mających wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

...
Czytaj więcej

Pierwszy w Polsce sprzęt do hipotermii leczniczej w karetkach neonatologicznych

Dzięki współpracy Generali Polska, fundacji The Human Safety Net oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rusza pierwszy w Polsce projekt zastosowania hipotermii leczniczej w transporcie neonatologicznym.

...
Czytaj więcej

Certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem” dla załogi UCK w Gdańsku

TUW PZUW wręczyło czwartej placówce medycznej certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Tym razem otrzymało go Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

...
Czytaj więcej

PZU przeznaczy 5 milionów na zakup sprzętu dla OSP

Grupa PZU przeznaczy 5 milionów złotych na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce. Sami strażacy zdecydują o jego wyborze.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera projekt TEDxKids

​11 października 2019 r. odbędzie się konferencja TEDxKids@AcademyInternational. 12 młodych mówców w wieku 8-18 lat po raz pierwszy stanie na scenie, by podzielić się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i przeżyciami.

...
Czytaj więcej

Aegon wspiera przedsiębiorczość osób starszych

Aegon został partnerem programu Silver Starters, wspierającego przedsiębiorczość osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

...
Czytaj więcej

Film Fundacji Integralia o akcji #NibyNaŻarty z nagrodą Brązowej Tarczy

Film Fundacji Integralia Grupy ERGO Hestia, który powstał w ramach akcji #NibyNaŻarty, otrzymał Brązową Tarczę podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, który odbył się w weekend 28-29 września w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

Fundacja Unum wparła organizację eventu dla chorego Frania

Fundacja Unum wsparła akcję „Daję Głowę”, podczas której zbierano fundusze na leczenia chłopca cierpiącego na glejaka mózgu.

...
Czytaj więcej

RF wyróżnił najlepsze prace naukowe o tematyce ochrony klienta na rynku finansowym

MetLife po raz kolejny został partnerem Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym, który organizuje Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

MetLife organizuje konkurs dla małych firm

„Każdy ważny w pracy” to hasło nowego konkursu MetLife. Jego celem jest nagrodzenie małych przedsiębiorstw, które dbają o indywidualne potrzeby pracowników.

...
Czytaj więcej

Aviva: ponad 20 pracowników skorzystało z urlopu dla ojców

Z początkiem roku Aviva wprowadziła nowe benefity dla swoich pracowników. Wśród ich znalazł się m.in. dodatkowy urlop dla ojców z tytułu narodzin dziecka.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna nową kampanię społeczną

„Prowadzisz? Odłóż telefon” to hasło nowej kampanii społecznej Grupy PZU. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych używaniem telefonów komórkowych podczas jazdy.

...
Czytaj więcej

InterRisk i TUW zorganizowali bieg charytatywny

5 września odbyła się kolejna edycja charytatywnego biegu „Wspólnie możemy więcej”. Zawody od pięciu lat organizowane są przez InterRisk. W tym roku po raz pierwszy do grona organizatorów i sponsorów dołączyło TUW „TUW”.

...
Czytaj więcej

Unum i Santander zorganizowali zbiórkę krwi

W dniu 6 września Unum Życie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz przy wsparciu Fundacji Santander, zorganizowało w swojej siedzibie akcję krwiodawstwa. Zebrano w sumie ponad 11 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

Zakończył się letni festiwal kina pod patronatem AXA

AXA i Provident podsumowują tegoroczny festiwal Kino Letnie Sopot-Zakopane. Seanse pod chmurką obejrzało ponad 100 tys. widzów. Festiwal odwiedziły gwiazdy kina m.in. Katarzyna Figura, Agnieszka Dygant, Rafał Zawierucha, Borys Szyc i Cezary Pazura.

...
Czytaj więcej

Strefa Zdrowia PZU w Krynicy

​PZU Zdrowie uruchomiło w Krynicy Zdrój, na czas trwania Forum Ekonomicznego, mobilną Strefę Zdrowia PZU, gdzie będzie można bezpłatnie skorzystać z porad fizjoterapeuty i dietetyka oraz wykonać badania.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia doceniona przez Stowarzyszenie Zdrowy Rower za udogodnienia dla cyklistów

STU ERGO Hestia otrzymało tytuł BIKE SPOT. Certyfikat przyznawany jest przez Stowarzyszenie Zdrowy Rower organizacjom, które są przychylne cyklistom.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska zorganizowała zbiórkę krwi

Europ Assistance Polska od 2009 roku wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i promuje ideę krwiodawstwa.

...
Czytaj więcej

Generali organizatorem akcji krwiodawstwa

30 lipca pod siedzibą Generali w Warszawie stanął autobus - mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

...
Czytaj więcej

PZU angażuje się w obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

PZU wspiera tegoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ubezpieczyciel będzie obecny m.in. na wieczornym koncercie "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" a także zorganizuje wydarzenia w swojej siedzibie.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden chce wspierać młode rodziny

W obecnych czasach zarówno kobieta, jak i mężczyzna są aktywni zawodowo. Tym bardziej oboje rodziców chce aktywnie uczestniczyć w wychowywaniu swoich dzieci. Ponad 80% mężczyzn deklaruje, że chciałoby spędzać więcej czasu ze swoimi latoroślami.

...
Czytaj więcej

Aviva uruchomiła aplikację dla rodziców

​Aviva we współpracy z portalem CzasDzieci.pl udostępniła bezpłatną aplikację juniorGO, która stanowi bazę wydarzeń skierowanych do dzieci.  

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #3

Anzelm Hyc był mężem poważnym i statecznym. Jedyną słabość, jaką miał, poza zamiłowaniem do zbyt szybkiej jazdy, były kobiety. Żonę Jadwigę na swój sposób kochał...

...
Czytaj więcej

8 uzdrowisk zakwalifikowało się do finału konkursu EKO HESTIA SPA

Już po raz czwarty ERGO Hestia jest partnerem merytorycznych konkursu dla gmin uzdrowiskowych EKO HESTIA SPA. Aktualnie rozpoczął się etap finałowy, do którego zakwalifikowało się 8 ośrodków uzdrowiskowych.

...
Czytaj więcej

11. edycja Allianz Explorer Camp

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do udziału w 11. edycji Allianz Explorer Camp – obozu piłkarskiego dla nastolatków.

...
Czytaj więcej

PZU po raz kolejny zadba, aby wakacje były bezpieczne

W ostatni weekend czerwca PZU rozpoczyna w nadmorskich miejscowościach kolejną edycję akcji „Bezpieczne wakacje z PZU”.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden organizuje bezpłatne badania

​Nationale-Nederlanden ponownie przeprowadzi akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. Tym razem Medbus odwiedzi miasta z południowo-zachodniej części Polski.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie powołało Zarząd Falck Centra Medyczne

17 czerwca 2019 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu Zarządu Falck Centra Medyczne sp. z o.o., przejętej na początku miesiąca przez PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uznana najbardziej odpowiedzialną firmą w branży ubezpieczeniowej

ERGO Hestia zajęła najwyższe miejsce wśród wszystkich zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz trzecią pozycję w ogólnym zestawieniu XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska z nowym prezesem

Podczas 26. posiedzenia KNF wyrażono zgodę na powołanie Matthiasa Baltina na Prezesa Zarządu spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska S.A. oraz Tu Allianz Życie S.A. Nowy prezes podziękował za zaufanie jakim obdarzyły go władze spółek.

...
Czytaj więcej

PZU Mecenasem Kultury

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał doroczne nagrody dla Mecenasów Kultury. PZU otrzymał wyróżnienie za upowszechnianie i ochronę kultury oraz dziedzictwa narodowego. Spółkę nominowały do konkursu trzy instytucje kultury.

...
Czytaj więcej

Compensa po raz drugi organizuje kampanię Bezpieczna Autostrada

Trwa druga odsłona kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada organizowanej przez Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group przy współudziale Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcje informacyjne organizowane są przy autostradach A1, A2 i A4, a także w

...
Czytaj więcej

TU chcą aktywizacji osób starszych

Prawie 20% mieszkańców Polski to osoby powyżej 65. roku życia. Liczba seniorów wciąż rośnie, a osoby starsze coraz dłużej pozostają w dobrej kondycji zdrowotnej.

...
Czytaj więcej

Raport Roczny STU ERGO Hestia 2017 wyróżniony w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR

​Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2017 pt. „Poznanie. Trajectory of bodies” otrzymał złoto w kategorii Design (Brand Identity) w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Autorkami publikacji są: Agnieszka Mastalerz oraz Aleksandra Matyas.

...
Czytaj więcej

Concordia ma szansę na tytuł firmy przyjaznej dla rolnika

Concordia Ubezpieczenia została zakwalifikowana do drugiego etapu plebiscytu na firmę przyjazną dla rolnika „Izydory 2019” w kategorii „Pozarolnicze”.

...
Czytaj więcej

PZU nagrodzone za promowanie aktywności fizycznej

PZU otrzymał tytuł „Dobroczyńca Roku 2019 r.” Kapituła Konkursu doceniła zaangażowanie spółki w promowanie aktywności fizycznej i zdrowia przez ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zostało Dobroczyńcą Roku

Nationale-Nederlanden po raz kolejny zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Dobroczyńca Roku”. Ubezpieczyciel odebrał nagrodę w kategorii „Zdrowie” za akcję społeczną Movember.

...
Czytaj więcej

Santander Aviva Ubezpieczenia po raz 4. wspiera organizacje pożytku publicznego

​Santander Aviva Ubezpieczenia i Santander Bank Polska rozpoczęły czwartą już edycję „Ligi Charytatywnej”. Spółki przekażą część składki ubezpieczeniowej na wybraną przez klienta organizację pożytku publicznego.

...
Czytaj więcej

Tydzień Aktywności Społecznej MetLife

MetLife, we współpracy z Olimpiadami Specjalnymi i Habitat for Humanity, organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w regionie EMEA. W inicjatywie wolontariatu pracowniczego biorą udział także pracownicy z Polski.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden organizatorem konkursu Social Innovation Relay

Nationale-Nederlanden włączyło się do tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay, w którym wyłaniane są pomysły na najlepsze inicjatywy społeczne, wymyślone przez uczniów klas szkół średnich.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia nagrodzi zwycięzców konkursu APH

17 maja odbędzie się rozdanie nagród podczas Gali Finałowej 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele wspierają akcję „Dwie Godziny dla Rodziny”

Po raz kolejny w maju organizowany jest Międzynarodowy Dzień Rodzin akcja „Dwie Godziny Dla Rodziny”, która polega na skróceniu dniu pracy o dwie godziny, które pracownicy mogą poświęcić na spędzenie z najbliższymi.

...
Czytaj więcej

Trwa przegląd prac finałowych konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Od 6 do 19 maja br. w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można oglądać prace 25 młodych twórców, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż.

...
Czytaj więcej

PZU przygotował atrakcje dla uczestników maratonu

28 kwietnia odbędzie się 18. PZU Cracovia Maraton – jeden z największych biegów w Polsce. PZU aktywnie angażuje się w organizację krakowskich biegów, współpracując z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie już od 2015 r.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden angażuje się w projekt edukacyjno-zawodowy skierowany do dziewcząt z domu dziecka

Nationale-Nederlanden weźmie udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-zawodowym „Uniwersytet Sukcesu”. Program skierowany jest do podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych wchodzących na rynek pracy.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Unum zebrali 1,5 t żywności dla osób potrzebujących

Fundacja Unum zorganizowała zbiórkę żywności wśród pracowników towarzystwa ubezpieczeń. W przeciągu 4 dni zebrano ponad 1,5 t żywności, która trafi do osób potrzebujących.

...
Czytaj więcej

Compensa dołączyła do programu Dom Bezpieczny

​Compensa TU S.A. VIG jest pierwszym ubezpieczycielem, który przystąpił do koalicji Dom Bezpieczny. Jest to ogólnopolski program społeczny mający na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa domów i mieszkań.

...
Czytaj więcej

CSR: Vienna Life wspiera Powiślańską Fundację Społeczną

Vienna Life w ramach prowadzonych kampanii CSR, wspiera rodziny z trudną sytuacją materialną i życiową z warszawskiego Powiśla, poprzez udział w licznych akcjach mających na celu wsparcie Fundacji i jej podopiecznych.

...
Czytaj więcej

Doradca ubezpieczeniowy z Polski w gronie najlepszych agentów na świecie

Agnieszka Popławska doradca ubezpieczeniowy z Białegostoku, która od kilku lat współpracuje z marką Prudential, została członkiem Million Dollar Round Table – międzynarodowego stowarzyszenia agentów ubezpieczeń życiowych i doradców finansowych.

...
Czytaj więcej

MOTOMAJÓWKA Unilink sfinansuje motoambulans

Unilink już po raz trzeci organizuje MOTOMAJÓWKĘ. Cel tegorocznej akcji to zbiórka 60.000 zł, które pozwolą na sfinansowanie nowego motoambulansu, ratującego życie osobom uczestniczącym w wypadkach drogowych.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione za inicjatywy employer branding

Ubezpieczyciel otrzymał dwa wyróżnienia w konkursie EB Kreator 2018, w którym nagradza się organizacje za podejmowane działania z obszaru employer branding.

...
Czytaj więcej

Rusza konkurs EKO HESTIA SPA

Już po raz czwarty STU ERGO Hestia i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP ogłaszają konkurs na proekologiczne działania i inicjatywy polskich uzdrowisk. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa w wysokości 100 tys. zł.

...
Czytaj więcej

PZU otworzy Centrum Edukacyjno-Prewencyjne w Krakowie

W Krakowie powstaje Centrum Edukacyjno-Prewencyjne PZU. Właśnie wybrano najlepsze prace koncepcyjne jego aranżacji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele odpowiedzialni społecznie

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydało 17. edycję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zawiera on przegląd praktyk CSR z polskiego rynku. W raporcie opisano inicjatywy 7 zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia otrzymała tytuł Etycznej Firmy

Redakcja Pulsu Biznesu przyznała ERGO Hestii tytuł Etycznej Firmy. To wyróżnienie nadawane polskim instytucjom działającym zgodnie z zasadami etycznego biznesu i stosującym najlepsze praktyki.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden i Unum Życie z tytułem Super Etycznej Firmy

Nationale-Nederlanden i Unum Życie już po raz kolejny zostali wyróżnieni w konkursie na najbardziej etyczną firmę w Polsce. Ubezpieczyciele zdobyli tytuł „Super Etycznej Firmy” w konkursie organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”.

...
Czytaj więcej

Unum Życie zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości

Unum Życie po raz kolejny wzięło udział w programie Dzień Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 20 marca 2019 r. uczniowie szkół średnich odwiedzili centralę firmy oraz jej oddziały.

...
Czytaj więcej

PZU sponsorem tytularnym warszawskich biegów

PZU po raz kolejny zaangażuje się w przygotowania dwóch imprez biegowych w Warszawie jako sponsor tytularny.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie przejmuje centra medyczne Falck

PZU Zdrowie podpisało umowę przedwstępną nabycia 100% udziałów w spółce Falck Centra Medyczne oraz spółce NZOZ Starówka. Będzie to największa dotychczasowa akwizycja polskiego operatora medycznego.

...
Czytaj więcej

Rozdano Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera

Po raz 19. wyłoniono laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Wyróżnienie przyznawane jest wybitnym intelektualistom, publicystom i działaczom społecznym.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione na Mobile Trends Awards

7 marca 2019 r. w Krakowie odbyła się gala Mobile Trends Awards. PZU zdobyło główną nagrodę w kategorii Społeczne/CSR za akcję „Zwolnij przy szkole. Dziecko bezpieczne na drodze” zrealizowaną wraz z NaviExpert we wrześniu i październiku 2018 roku.

...
Czytaj więcej

MetLife członkiem globalnej koalicji ONZ promującej różnorodność

Ubezpieczyciel jako pierwsza firma ubezpieczeniowa dołączył do UN Women Global Innovation Coalition for Change – globalnej koalicji promującej różnorodność.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem akceleratora RBL_START

Rozpoczyna się nabór do drugiej edycji programu akceleracyjnego RBL_START. Jest to akcelerator Alior Banku, którego głównym partnerem jest PZU.

...
Czytaj więcej

PZU: rusza 8. edycja programu płatnych praktyk

PZU przygotował dla studentów i absolwentów program letnich praktyk. Ma on na celu budowanie wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy.

...
Czytaj więcej

405 artystów zgłosiło się do 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Zakończył się pierwszy etap 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Do udziału w nim zgłosiła się rekordowa liczba 405 młodych twórców - studentów IV i V roku kierunków artystycznych.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska nie będzie sponsorem Górnika Zabrze

Na stronie internetowej klubu piłkarskiego Górnik Zabrze pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy z Allianz Polska.

...
Czytaj więcej

PZU Cracovia Maraton: rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Już po raz 18. odbędzie się PZU Cracovia Maraton, w którym mogą wziąć udział również niepełnosprawni zawodnicy poruszający się na wózkach.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera młode talenty w „The Voice Kids”

PZU ufundowało nagrodę specjalną dla zwycięzcy internetowego plebiscytu w programie telewizyjnym „The Voice Kids”. Nagrodą jest voucher na nagranie teledysku i singla w studiu Universal Music Polska.

...
Czytaj więcej

PZU zachęca Polaków do aktywnego i zdrowego stylu życia

PZU po raz kolejny wspiera biegaczy zostając sponsorem tytularnym tegorocznej, wiosennej edycji największych imprez biegowych w Polsce.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z wyróżnieniem dla najlepszego pracodawcy

Top Employers Institute po raz dziesiąty nagrodził organizacje wyróżniające się polityką zatrudnienia na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Prezes Zarządu Unum Życie z wyróżnieniem „Za zasługi dla ubezpieczeń”

W dniu 7 stycznia 2018 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Jedną z wyróżnionych była Prezes Zarządu Unum Życie Aneta Podyma-Milczarek.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wspiera młodych artystów

ERGO Hestia w komunikacie prasowym informuje o reportażu Mateusza Sarzyńskiego, laureata konkursu Artystyczna Podróż Hestii, nakręconego podczas miesięcznego pobytu w Nowym Jorku.

...
Czytaj więcej

PZU: cyfryzacja to szansa dla rozwoju Polski

Powszechny Zakład Ubezpieczeń zabrał głos na temat roli cyfryzacji w biznesie. Jest to jeden z poruszanych tematów w Domu Polskim w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

...
Czytaj więcej

PZU przekazało quady dla GOPR

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wyposażone w 5 quadów, zakupionych przez PZU.

...
Czytaj więcej

Prezes PZU Ubezpieczeniowym Menedżerem Roku 2018

Paweł Surówka, prezes PZU zdobył tytuł Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2018 w konkursie „Gazety Bankowej” Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia partnerem Paszportów POLITYKI 2018

ERGO Hestia po raz kolejny została partnerem kategorii „Sztuki wizualne” w corocznym przeglądzie osiągnięć polskiej kultury, organizowanym przez tygodnik POLITYKA.

...
Czytaj więcej

Aviva o rynku pracy w Polsce

Trend na rynku pracy jest jasny – to pracodawca ma aktywnie poszukiwać i przyciągać kandydatów.

...
Czytaj więcej

Interpelacja do ministra finansów ws. Pracowniczych Planów Kapitałowych - wzrost składki emerytalnej

Poseł Paweł Pudłowski skierował do ministra finansów interpelację w sprawie pracowniczych planów kapitałowych.

...
Czytaj więcej

PZU zapewnia dodatkowe wsparcie poszkodowanym w Karwinie 

PZU przygotowało specjalny pakiet pomocy psychologicznej osobom poszkodowanym w wypadku w kopalni węgla kamiennego w Karwinie oraz ich najbliższym.

...
Czytaj więcej

MetLife wspiera konkurs na najlepszą pracę naukową o tematyce finansowej

MetLife jest partnerem konkursu Rzecznika Finansowego. W ramach tegorocznej edycji jury oceniło 23 prace w konkursie na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym.

...
Czytaj więcej

Atlantic Council i PZU SA podpisały umowę o partnerstwie strategicznym

14 grudnia 2018 r., podczas dorocznego Forum Atlantic Council w Waszyngtonie, Atlantic Council i PZU SA podpisały wieloletnią umowę o partnerstwie strategicznym.

...
Czytaj więcej

Nowa placówka medyczna PZU w Poznaniu

14 grudnia 2018 roku PZU Zdrowie oficjalnie zainauguruje działalność swojej drugiej placówki medycznej w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

Aviva: wybrano 100 nowych lokalizacji czujników jakości powietrza w kampanii „Wiem, czym oddycham”

5 grudnia br. zakończyło się głosowanie na lokalizacje nowych czujników jakości powietrza w ramach akcji społecznej Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”. Sensory zostaną zamontowane w 118 lokalizacjach, w tym w 50 placówkach oświatowych.    

...
Czytaj więcej

Miasto Inowrocław zostało zwycięzcą III edycji konkursu EKO HESTIA SPA

Jury III edycji konkursu EKO HESTIA SPA wybrało najlepszy projekt związany z ochroną środowiska. Tym razem nagroda główna trafiła do miasta Inowrocław.

...
Czytaj więcej

PZU chce promować polskie start-upy

Powszechny Zakład Ubezpieczeń uruchomi kolejną edycję programu akceleracji start-upów. W akceleratorze, w ramach czterech rund, łącznie udział weźmie około 80 początkujących firm.

...
Czytaj więcej

TUW „TUW” sponsorem „Mikołajek z Fantazją”

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” już po raz drugi dołączyło do grona sponsorów Gali „Mikołajki z Fantazją”.

...
Czytaj więcej

MC: pracujemy nad kolejnymi elektronicznymi dokumentami

Ministerstwo Cyfryzacji zorganizowało spotkanie, podczas którego podsumowano proces cyfryzacji w Polsce i przedstawiono plany na kolejne lata.

...
Czytaj więcej

Open Life wybrało najlepsze prace dyplomowe dot. ubezpieczeń na życie

Open Life TU Życie S.A. zakończyło konkurs dla studentów na najlepszą prace dyplomową o tematyce ubezpieczeń życiowych „Zabezpieczamy Przyszłość”.

...
Czytaj więcej

Wyprawa Marka Kamińskiego No Trace Expedition zakończyła się sukcesem

Marek Kamiński ukończył wyprawę do Japonii. Ekspedycja miała na celu zwrócenie uwagi na kwestie ekologii. Z tego względu podróż odbyła się samochodem elektrycznym. Ochronę ubezpieczeniową wyprawy zapewniło STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Jakub Machnik objął funkcję wiceprezesa zarządu spółek UNIQA w Polsce

Jakub Machnik jest związany z sektorem ubezpieczeń od 18 lat, w tym od 15 lat z UNIQA. Dotychczas odpowiadał za zarządzanie ryzykiem jako członek zarządu spółek UNIQA Polska.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem Centrum Symulacji Położniczych

W dniu 5 grudnia br. nastąpi otwarcie Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród”. Centrum zostało przygotowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, a jego partnerem zostało PZU.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden partnerem konkursu Papaya Young Directors

Nationale-Nederlanden zostało partnerem i sponsorem konkursu dla młodych reżyserów - Papaya Young Directors. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie spotu reklamowego dla ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Ogłoszono laureatów konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii

Z okazji ogłoszenia wyników konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii zorganizowano wernisaż, gdzie można było zobaczyć 30 najlepszych zdjęć wybranych przez jury.

...
Czytaj więcej

LINK4 w ramach działalności pozaubezpieczeniowej sponsoruje zakup łódki dla dzieci

Dzięki akcji charytatywnej, w której LINK4 przekazało ponad 4 tys. zł, był możliwy zakup nowej łódki klasy Optymist dla najmłodszych żeglarzy z lokalnej szkółki żeglarskiej Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie docenionym pracodawcą

Polityka zatrudnienia Pramerica Życie została wyróżniona w badaniu Aon Best Employers. Jego autorzy przyznali towarzystwu ubezpieczeń tytuł Najlepszego Pracodawcy.

...
Czytaj więcej

Rozpoczęła się 18. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

13 listopada br. została zainaugurowana 18. odsłona konkursu Artystyczna Podróż Hestii (APH). Do udziału zaproszeni są studenci IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni.

...
Czytaj więcej

RESO wspiera rozwój kultury

Ubezpieczyciel rozpoczął długoletnią współpracę z Suwalskim Ośrodkiem Kultury w ramach realizacji projektów pomiędzy instytucją kultury a biznesem.

...
Czytaj więcej

PZU przygotowało wyprawki dla dzieci urodzonych 11 listopada 2018 r.

Fundacja PZU postanowiła uczcić i specjalnie przywitać dzieci, które przyjdą na świat w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na nowo narodzone dzieci będą czekać przygotowane wyprawki. 

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. systemu ePUAP

W związku z problemami, które wystąpiły podczas ostatnich wyborów samorządowych, posłanka Monika Rosa wystosowała do Ministra Cyfryzacji interpelację w sprawie systemu ePUAP.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera kolejną edycję kampanii Movember Polska

Nationale-Nederlanden po raz kolejny zostało partnerem kampanii Movember Polska. W tym roku w Polsce akcja w zakresie profilaktyki nowotworowej u mężczyzn zostanie przeprowadzona po raz piąty.    

...
Czytaj więcej

Marsh Polska został partnerem Zamku Królewskiego w Warszawie

Marsh Polska podjął współpracę z kolejną instytucją kultury. Tym razem broker został partnerem Zamku Królewskiego w Warszawie. Współpraca obejmuje wzajemne świadczenia promocyjno-wizerunkowe.

...
Czytaj więcej

W Krakowie odbył się AirRun – bieg organizowany przez Fundację Aviva

Tysiąc biegaczy wystartowało w sobotę, 27 października br., w biegu AirRun. Impreza jest elementem trwającej 2. edycji kampanii społecznej „Wiem, czym oddycham”, której inicjatorem jest Fundacja Aviva.

...
Czytaj więcej

Razem możemy więcej, czyli Dzień Wolontariusza w Pramerica Życie

Już po raz kolejny TUiR Pramerica zorganizowała dla swoich pracowników, współpracowników i ich najbliższych Dzień Wolontariusza. Towarzystwo udzieliło wsparcia 10 placówkom w 9 miastach Polski.

...
Czytaj więcej

MC poinformowało o kolejnych planowanych zmianach dla kierowców

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Ministerstwem Infrastruktury pracują nad kolejnymi ułatwieniami dla kierowców i właścicieli pojazdów.

...
Czytaj więcej

Kolejna odsłona akcji krwiodawstwa w Compensie

16 października już po raz piąty pracownicy Compensy zorganizowali akcję krwiodawstwa, pod hasłem „Oddaj krew kto może”. Do pomocy zgłosiło się blisko 40 chętnych dawców, którzy łącznie oddali 11 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

PZU promuje program „Poland 100”

W ramach programu „Poland 100” do Polski przyjadą amerykańscy studenci, którzy będą mieli możliwość poznać liderów czołowych firm, zobaczyć kulisy ich działalności, poznać pracowników i zwiedzić kraj.

...
Czytaj więcej

Generali wspiera program Pajacyk

Generali rozpoczęło współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Za każdą wypełnioną przez klienta ankietę ubezpieczyciel sfinansuje obiad dla dziecka z programu Pajacyk.

...
Czytaj więcej

Zgłoszono już prawie 300 lokalizacji czujników jakości powietrza w kampanii Fundacji Aviva

1 października br. wystartowała druga edycja kampanii społecznej „Wiem, czym oddycham”, organizowanej przez Fundację Aviva. W tegorocznej edycji ubezpieczyciel zamontuje 100 czujników jakości powietrza.

...
Czytaj więcej

PZU bierze udział w Europejskim Forum Cybezbezpieczeństwa

8 października br. rozpoczęło się IV Europejskie Forum Cybezbezpieczeństwa – CYBERSEC 2018, w którym udział biorą przedstawiciele PZU.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci

Początek jesieni sygnalizują coraz niższe temperatury i szybciej zapadający zmrok. Niestety wraz z nadejściem tej pory roku zmniejsza się widoczność na drogach, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

...
Czytaj więcej

STU ERGO Hestia patronem konkursu COLORS by Artystyczna Podróż 

Po raz trzeci na Instagramie został zorganizowany konkurs na najciekawsze zdjęcie. Jego patronem jest STU ERGO Hestia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są kolory.

...
Czytaj więcej

Startuje 2. edycja kampanii TU Aviva „Wiem, czym oddycham”

1 października wystartowała druga edycja kampanii społecznej od TU Aviva „Wiem, czym oddycham”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem smogu i podniesienie poziomu edukacji w tym zakresie.

...
Czytaj więcej

3 wydawnictwa ERGO Hestii zostały nominowane do Nagrody Agape

Magazyn dedykowany agentom ubezpieczeniowym „Strefa Agenta”, Raport Roczny Grupy ERGO Hestia oraz publikacja o sztuce „Spacerownik Artystyczny” znalazły się w gronie nominacji do otrzymania Nagrody Agape dla najlepszych biuletynów firmowych.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera startupy w programie MIT Enterprise Forum Poland

Rozpoczyna się 5. edycja programu MIT Enterprise Forum Poland. Po raz kolejny młode spółki technologiczne będą mogły liczyć na wsparcie PZU, które zostało partnerem wydarzenia.

...
Czytaj więcej

PZU po raz kolejny objęło mecenat nad Teatrem Narodowym

PZU do końca marca 2019 r. będzie wyłącznym branżowym mecenatem finansowym działalności Teatru Narodowego.

...
Czytaj więcej

Aviva partnerem strategicznym Dni Spirometrii 2018 

Towarzystwo Ubezpieczeń Aviva objęło patronat nad obchodami Dnia Spirometrii. Ubezpieczyciel zapowiedział też, że 1 października wystartuje druga odsłona kampanii społecznej „Wiem, czym oddycham”.

...
Czytaj więcej

Aviva korzysta z chatbota w procesie rekrutacji

Aviva wprowadza automatyczny system pozyskiwania i wstępnej selekcji potencjalnych pracowników. Ubezpieczyciel wprowadził system emplobot w celu zautomatyzowania pierwszego etapu procesu rekrutacji.

...
Czytaj więcej

Compensa podsumowuje akcję Bezpieczna Autostrada

Od maja br. Compensa i Centrum BRD w ramach wakacyjnej odsłony kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada przeszkolili ponad 10 tys. osób podczas 21 spotkań w specjalnie zbudowanych strefach bezpieczeństwa na autostradach: A1, A2 i A4.

...
Czytaj więcej

Open Life zachęca klientów do elektronicznej wysyłki pism

Open Life od roku prowadzi politykę paperless, mającą na celu ograniczenie korespondencji papierowej z klientami na rzecz komunikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Marek Zagórski: projekt mDokumenty jest rozwijany

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski odpowiedział na interpelację posła Arkadiusza Marchewki w sprawie ograniczenia realizacji projektu mDokumenty (interpelacja nr 24343).

...
Czytaj więcej

Zakończył się 10. Allianz Junior Football Camp

Spotkania z gwiazdami Bayernu Monachium, treningi pod okiem specjalistów, a także codzienna praca nad przygotowaniem mentalnym to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników 10. edycji Allianz Junior Football Camp.

...
Czytaj więcej

Julita Czyżewska o rozwoju branży medycznej

Prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska w rozmowie z portalem money.pl wskazała, w jakim kierunku jej zdaniem będzie rozwijać się branża medyczna oraz jaką rolę w tym aspekcie pełni zarządzana przez nią spółka. 

...
Czytaj więcej

Pramerica zorganizowała zbiórkę krwi dla potrzebujących

Ponad 12 litrów krwi zostało zebranych podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Pramerica Życie TUiR SA, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Fundacją Banku Zachodniego WBK.

...
Czytaj więcej

LINK4 edukuje kierowców w zakresie bezpieczeństwa na drodze

Towarzystwo ubezpieczeń LINK4 przygotowało serię krótkich filmów, które zwracają uwagę na bezpieczną jazdę i podpowiadają użytkownikom pojazdów, co zrobić w codziennych sytuacjach.

...
Czytaj więcej

PZU i MEN rozpoczęło akcję „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”

PZU z Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczęło kampanię społeczną „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”. Ma ona na celu poprawę widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem nieletnich.

...
Czytaj więcej

Odbyły się zawody ERGO Hestia Polish Surfing Challenge

Na Helu odbyły się zawody sportowe organizowane przez ERGO Hestię. Celem zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia, kultury surfingowej i relaksu na plaży.

...
Czytaj więcej

RESO Mecenasem kultury Suwałk

RESO Europa Service otrzymało tytuł „Mecenasa Kultury Suwałk”. Statuetka jest przyznawana jako wyraz uznania i podziękowania za wspieranie lokalnych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych czy podejmowanie działań na rzecz ochrony regionalnego dziedzictwa.

...
Czytaj więcej

INTER wspiera studentów medycyny pracujących jako wolontariusze w Afryce

Trzy studentki medycyny wyjechały do Kenii, gdzie przeprowadzą cykl szkoleń dla tamtejszej kadry medycznej. Misja jest współfinansowana przez TU INTER.

...
Czytaj więcej

PZU Życie S.A wsparło Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy otrzymało znaczące wsparcie ze strony Firmy PZU Życie SA.

...
Czytaj więcej

Sukces kampanii PIU #dziękiubezpieczeniom

W listopadzie 2017 r. rozpoczęła się kampania Polskiej Izby Ubezpieczeń pt. #dziękiubezpieczeniom. Celem kampanii jest przybliżenie tematyki ubezpieczeniowej i pokazanie jak duży wpływ mają ubezpieczenia na człowieka, przedsiębiorstwa i gospodarkę.

...
Czytaj więcej

TUW TUW sponsorem terenowego wyścigu na wózkach inwalidzkich

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” po raz kolejny wsparło terenowy wyścig na wózkach Wheelmageddon.

...
Czytaj więcej

Generali zorganizowało akcję krwiodawstwa

Generali zorganizowało po raz drugi zbiórkę krwi przed siedzibą zakładu ubezpieczeń. W tym roku w akcję włączyło się 48 osób. W sumie zebrano 18,5 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera lokalne inicjatywy promujące bezpieczeństwo

PZU chętnie angażuje się w akcje charytatywne poprzez Fundację PZU. Ubezpieczyciel podkreśla, że kluczowe są małe, lokalne przedsięwzięcia, ponieważ mają bezpośredni wpływ na społeczność. W tym celu powstał program Pomoc to Moc.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac mentorem programu EmpowerPL

Roman Pałac, prezes zarządu PZU Życie SA, jest mentorem programu EmpowerPL. Jest to program mentoringowy, którego celem jest wspieranie utalentowanych polskich studentów uczących się w Wielkiej Brytanii.

...
Czytaj więcej

Ruszył Program Praktyk Wakacyjnych w Warcie

TUiR Warta po raz kolejny zorganizowała Program Praktyk Wakacyjnych. W tym roku z możliwości pracy u ubezpieczyciela skorzysta aż 53 studentów i absolwentów.  

...
Czytaj więcej

RESO promuje bluesa

Każdego roku w lipcu Suwałki zmieniają się w stolicę bluesa. Wszystko za sprawą Suwałki Blues Festival, który jest organizowany w mieście od 10 lat.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW przeszkolił pracowników służby medycznej

TUW PZUW przyznał Szpitalowi Powiatowemu im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Stanowi on potwierdzenie odbycia cyklu szkoleń z zakresu jakości relacji z pacjentami i zmniejszenia ryzyk w placówkach medycznych.

...
Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje z PZU

PZU wraz z telewizją Polsat organizuje cykl imprez dla dzieci i dorosłych w nadmorskich kurortach i na Mazurach. Oprócz licznych atrakcji odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji medycznych.

...
Czytaj więcej

Prudential po raz kolejny współorganizuje grę miejską z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

TU Prudential zostało współorganizatorem gry miejskiej „Raz, dwa, trzy, Warszawiakiem jesteś Ty!”. Zabawa od 8 lat rozgrywa się z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego. Prudential będzie współorganizował grę po raz piąty.

...
Czytaj więcej

RESO mecenasem Bajki

RESO kontynuuje współpracę z Niepubliczną Terapeutyczną Szkołą Podstawową „Bajka”. Ubezpieczyciel rozpoczął wspólne działania ze szkołą w styczniu br.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden i Fundacja Rak’n’Roll organizują bezpłatne badania profilaktyczne

Fundacja Rak’n’Roll oraz Nationale-Nederlanden organizują cykl bezpłatnych badań profilaktycznych. W dniach 27 czerwca – 1 lipca br. mieszkańcy 5 miast północnej Polski będą mogli skorzystać z konsultacji dermatologicznych oraz badań USG piersi i jąder.

...
Czytaj więcej

LINK4 Żeglarskim Mistrzem Polski

Zakończyły się Żeglarskie Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. W tym roku Puchar Prezesa trafił do Bacca, a tytuł Żeglarskiego Mistrza Polski powędrował do LINK4.

...
Czytaj więcej

LINK4 wzięło udział w charytatywnym biegu

Ubezpieczyciel wspiera działania mające na celu pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. W tym roku LINK4 postanowił wesprzeć także Fundację Ratownictwo Motocyklowe.

...
Czytaj więcej

Superpolisa Ubezpieczenia wraz z Grupą MAK już od roku pełnią mecenat nad Teatrem 6.piętro

Minął rok odkąd Superpolisa Ubezpieczenia i Grupa MAK objęli mecenat nad Teatrem 6.piętro. Od tego czasu odbyło się 271 spektakli i koncertów.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia i Aviva w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

​Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało po raz 12. Ranking Odpowiedzialnych Firm. W zestawieniu znalazły się dwa zakłady ubezpieczeń – STU ERGO Hestia i Aviva.

...
Czytaj więcej

Wystartował 2. sezon serialu o bezpieczeństwie na drogach

Telewizja Polska kontynuuje emisję serialu dokumentalnego „Sekundy, które zmieniły życie”. Jest to cykl dokumentów o bezpieczeństwie na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU.

...
Czytaj więcej

MetLife zaangażowało się w Tydzień Aktywności Społecznej

Zakończył się trzeci Tydzień Aktywności Społecznej, organizowany przez MetLife w regionie EMEA. Do udziału w przygotowaniu wydarzenia zostały zaproszone Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne wraz z Fundacją Habitat for Humanity.

...
Czytaj więcej

Fuzja Compensy Życie i Polisy-Życie ukończona

W dniu 30 maja 2018 r. wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano proces połączenia spółek Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem pikniku w Kancelarii Premiera

PZU zostało partnerem pikniku organizowanego w ogrodach Kancelarii Premiera z okazji Dnia Dziecka. Zakład ubezpieczeń przygotował dla gości wiele atrakcji, w tym strefę Niestraszków PZU.

...
Czytaj więcej

VOTUM zorganizowało bieg firmowy dla podopiecznych Fundacji Everest

Po raz szósty reprezentanci spółki wzięli udział w biegu, by wspierać podopiecznych Fundacji Everest. W zawodach wzięło udział 11 drużyn 5-osobowych z VOTUM S.A. a wśród nich Prezes Zarządu Spółki.

...
Czytaj więcej

Aviva i STU ERGO Hestia zostały wyróżnione Białym Listkiem CSR Polityki

Zakończyła się 7. edycja rankingu Listków CSR Polityki. W tym roku za działalność CSR wyróżnione zostały 66 spółki, w tym dwa zakłady ubezpieczeń: Aviva i STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Wyznaczono 25 finalistów tegorocznego konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Jury 17. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii wyłoniło 25 finalistów - młodych adeptów sztuki. W dniu 25 czerwca br. podczas wernisażu prac w Muzeum nad Wisłą - filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostaną ogłoszeni finaliści.

...
Czytaj więcej

Compensa radzi jak uniknąć wypadku na drodze

Wybierając się w podróż samochodem na urlop, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy po autostradach.

...
Czytaj więcej

TFI PZU współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie

W marcu TFI PZU podpisało z Uniwersytetem Ekonomicznym porozumienie, na mocy którego nawiązana została stała współpraca w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń przy realizacji przedsięwzięć i projektów badawczo-naukowych.

...
Czytaj więcej

Compensa po raz czwarty zorganizowała zbiórkę krwi

Czwarta akcja krwiodawstwa Compensy przebiegła pod hasłem: „Oddaj krew kto może”. W sumie pracownicy towarzystwa ubezpieczeń oddali na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 14 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zostało partnerem programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18

Nationale-Nederlanden dołączyło do partnerów programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18, którego organizatorem jest Urząd m. st. Warszawy i Youth Business Poland.

...
Czytaj więcej

PZU dołączyło do partnerów Karty Dużej Rodziny

PZU podpisało umowę partnerską z programem Karty Dużej Rodziny. W ramach podjętej współpracy zakład ubezpieczeń zobowiązał się do udzielania zniżek wielodzietnym rodzinom na wybrane produkty ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Link4 na pierwszym miejscu w II lidze firmowych rozgrywek BizLigi

Drużyna piłkarska Link4 zajęła pierwsze miejsce w II lidze firmowych rozgrywek BizLigi. Tym samym zapewniła sobie awans do I ligi w sezonie wiosennym.

...
Czytaj więcej

PZU kontynuuje mecenat nad Teatrem Narodowym w Warszawie

PZU przedłużył mecenat finansowy nad Teatrem Narodowym w Warszawie. Zawarta umowa będzie obowiązywać do końca marca 2019 r. Zakład ubezpieczeń sprawuje mecenat nad instytucją od 2015 r.

...
Czytaj więcej

Startuje PZU Cracovia Maraton

22 kwietnia w Krakowie odbył się 17. PZU Cracovia Maraton.

...
Czytaj więcej

Reso rozpoczyna sezon sportowy

Reso Europa Service została sponsorem głównym wydarzenia „Moje Małe Mistrzostwa”. Jest to cykl pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym, które odbędą się w Ełku.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie wyróżniła dwójkę licealistów w programie Pramerica Moc Działania

Magdalena Jasińska i Mateusz Olborski zostali złotymi medalistami programu Pramerica Moc Działania. Laureaci wyjadą do Waszyngtonu, gdzie wezmą udział w międzynarodowej gali Prudential Spirit of Community. 

...
Czytaj więcej

Zostali wybrani laureaci 18. edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera

Krzysztof Czyżewski, Jan Jakub Wygnański i Miłosz Puczydłowski to laureaci 18. edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Wyróżnienia są przyznawane zarówno za osiągnięcia intelektualne, jak i działalność społeczną. 

...
Czytaj więcej

LINK4 Rzecznikiem Standardu Etyki

Link4 otrzymał tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Jest on przyznawany firmom wyróżniającym się odpowiedzialnością, wiarygodnością i transparentnością. Link4 to jedyne na polskim rynku towarzystwo ubezpieczeń z tym tytułem.

...
Czytaj więcej

beinsured objęło patronat medialny nad konkursem na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu ubezpieczeń

Nawet 6 tys. zł oraz płatny staż w towarzystwie ubezpieczeń Open Life czeka na autorów najciekawszych prac licencjackich i magisterskich dotyczących ubezpieczeń na życie. Konkurs „Zabezpieczamy Przyszłość” medialnie wspomaga portal beinsured.pl.  

...
Czytaj więcej

Kolejny Dzień Przedsiębiorczości w Pramerica Życie

Pramerica Życie po raz kolejny wzięła udział w obchodach Dnia Przedsiębiorczości, organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 27 marca 2018 r. uczniowie jednego z warszawskich liceów odwiedzili centralę firmy oraz jej oddziały.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wśród laureatów konkursu Etyczna Firma

Nationale-Nederlanden po raz kolejny znalazło się wśród laureatów konkursu Etyczna Firma, organizowanego przez redakcję Pulsu Biznesu, przy wsparciu merytorycznym PwC.

...
Czytaj więcej

Aviva społeczna z natury. Ubezpieczyciel podsumował swoją działalność CSR w 2017 r.

W dniu 13 marca br. wraz z ogłoszeniem rocznych wyników finansowych Grupy Aviva miała miejsca publikacja raportu społecznego ubezpieczyciela za rok 2017. Dokument zawiera zestawienie działań zakładu ubezpieczeń w najważniejszych obszarach.

...
Czytaj więcej

Akademia Bezpieczeństwa PZU w trosce o bezpieczeństwo uczniów

PZU zorganizowało konkurs, w którym bierze udział 28 szkół podstawowych. W ramach działań Fundacji PZU Akademia Bezpieczeństwa przeprowadzono zajęcia, podczas których omawiano zasady bezpieczeństwa na drodze.

...
Czytaj więcej

Jak towarzystwa ubezpieczeń promują zdrowy tryb życia?

Towarzystwa ubezpieczeń coraz chętniej patronują wydarzeniom sportowym. W nadchodzącym sezonie towarzystwa ubezpieczeń będą mecenasem imprez sportowych w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Działalność wizerunkowa RESO

RESO Europa Service jest organizatorem amatorskich rozgrywek piłki nożnej - RESO Suwałki Football League.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie wspiera Warszawskie Dni Rodzinne

Pramerica Życie po raz kolejny angażuje się w organizację Warszawskich Dni Rodzinnych, które odbędą się 18 marca 2018 r. na obiekcie CSR Bielany (ul. Lindego 20). Dla dzieci i ich rodziców będą przygotowane ciekawe zajęcia sportowe i edukacyjne.

...
Czytaj więcej

Aegon objęło mecenat nad premierą Symfonii „Stu” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W najbliższą sobotę (3 marca), w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się premiera Symfonii „Stu” napisanej z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Partnerem tego wydarzenia został Aegon Polska.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden stworzyło grę planszową o finansach dla nastolatków

​Nationale-Nederlanden oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspólnie zainicjowały projekt na rzecz edukacji finansowej młodych Polaków i stworzyły dla nich grę planszową - „Finanse – ogarniam to!”.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera biegaczy i zachęca do zdrowego trybu życia

PZU zostało sponsorem tytularnym 12. Biegu Trzech Kopców i 5. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. W sumie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie wspierać trzy największe imprezy biegowe w Krakowie.

...
Czytaj więcej

LINK4run biega i angażuje się charytatywnie

LINK4 został Firmą Przyjazną Bieganiu. Biegacze z drużyny LINK4run przejdą pierwszy test podczas 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, który odbędzie się 25 marca. Przy tej okazji członkowie drużyny wesprą także wybrane organizacje charytatywne.

...
Czytaj więcej

Zakończył się konkurs dla studentów organizowany przez PZU

​Zakończyła się piąta edycja konkursu dla studentów „Inwestycja w przyszłość”, organizowanego przez PZU. 12 finalistów otrzymało propozycję stażu w zakładzie ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna współpracę z AGH m.in. w zakresie rozwoju telematyki

PZU i AGH podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy w obszarze projektów badawczo-rozwojowych. Jak wynika z listu, podmioty podejmą współpracę w zakresie kreowania innowacyjnych rozwiązań z obszaru nauki i biznesu.

...
Czytaj więcej

Concordia: Loteria Jubileuszowa rozstrzygnięta

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia zorganizowało Jubileuszową Loterię. Nagrodą główną był voucher o wartości 8000 zł do Biura Podróży Rainbow.

...
Czytaj więcej

PZU Mecenasem wystawy o Paderewskim w Muzeum Narodowym

W związku ze 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w Muzeum Narodowym w Warszawie przygotowano wystawę poświęconą działalności politycznej i kulturalnej Ignacego Jana Paderewskiego. Mecenasem wydarzenia zostało PZU.  

...
Czytaj więcej

Rusza konkurs EKO HESTIA SPA

Po raz trzeci polskie uzdrowiska mogą zgłaszać proekologiczne inicjatywy, z których najlepsza otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Laureata poznamy jesienią 2018 roku.

...
Czytaj więcej

Bank BGŻ BNP Paribas inwestuje w start-upy

Bank BGŻ BNP Paribas rozpoczął współpracę z kolejnym startupem – firmą Vintom. Rozwiązania firmy wzmocnią działania Banku związane z budowaniem większego zaangażowania klientów.

...
Czytaj więcej

Signal Iduna został partnerem kampanii społecznej Piękna, bo Zdrowa 2018

Kampania społeczna Piękna, bo Zdrowa 2018 jest organizowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden organizuje akcję bezpłatnych badań i konsultacji medycznych

Nationale-Nederlanden organizuje w Bydgoszczy akcję profilaktyczną. W dniach 2-3 lutego br. zainteresowane osoby będą mogły bezpłatnie skorzystać z konsultacji lekarskich oraz badań.

...
Czytaj więcej

PZU głównym partnerem konkursu Papaya Young Directors

PZU został jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji konkursu dla młodych reżyserów Papaya Young Directors. W ramach konkursu uczestnicy przygotowują film promujący markę sponsora. Gówna nagroda w puli wynosi 30 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie PRIIP już obowiązuje

Rozporządzenie uzupełniające w sprawie dokumentów zawierających kluczowe informacje, dotyczących detalicznych produktów zbiorowego inwestowania i ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych już obowiązuje.

...
Czytaj więcej

PZU sponsorem Maratonu Warszawskiego

PZU po raz kolejny zostało sponsorem tytularnym Maratonu Warszawskiego.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka: jesteśmy otwarci na inwestorów oraz na kontakty międzynarodowe

Paweł Surówka, Prezes PZU SA, w rozmowie z Tomaszem Machałą, oznajmił, że w Davos Polska została odebrana jako kraj otwarty na inwestorów i kontakty międzynarodowe.

...
Czytaj więcej

Sąd Apelacyjny podtrzymał karę dla Getin Banku

Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję UOKiK, zgodnie z którą Getin Noble Bank naruszył zbiorowe interesy konsumentów oferując im zakup polisolokaty.

...
Czytaj więcej

RESO Mecenasem Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”

W dniu 23 stycznia 2018 r. RESO Europa zawarła porozumienie ze Szkołą, stając się jej Mecenasem.

...
Czytaj więcej

PZU: żaden klient poszkodowany wskutek orkanu nie pozostanie bez pomocy

PZU poinformowało, że w związku z wystąpieniem kolejnej anomalii pogodowej podejmie specjalne działania mające na celu szybką i sprawną likwidację szkód. 

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie przygotowuje dzieci do bezpiecznego spędzenia ferii

​Pracownicy z gdańskiej placówki PZU Zdrowie przeprowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których tłumaczyli, jak prowadzić zdrowy tryb życia oraz aktywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny.  

...
Czytaj więcej

Aviva rozstrzygnęła konkurs. Zostanie zamontowanych 150 nowych czujników jakości powietrza

Zostało wybranych 150 miejsc, w których zostaną zamontowane czujniki monitorujące jakość powietrza. Zostały one wyłonione podczas internetowego głosowania w ramach konkursu „Wiem, czym oddycham”, który zorganizowała Aviva.

...
Czytaj więcej

Czy dojdzie do przejęcia Raiffeisen Polbanku przez BGŻ BNP Paribas?

W 2018 r. może dojść do kolejnego transferu w sektorze bankowym. Oficjalnie informacji o rozmowach i przejęciu dotychczas nie potwierdził żaden z zainteresowanych podmiotów. Jednak rozpoczęto szczegółową analizę opłacalności transakcji.

...
Czytaj więcej

Aktualizacja strategii Grupy PZU. #nowePZU to więcej niż ubezpieczenia

Proste produkty, digitalizacja procesów sprzedaży, szeroka oferta wsparcia firm z sektora MSP, ulepszenie taryfikacji i utworzenie jednej bazy wszystkich klientów Grupy stanowią tylko część kluczowych inicjatyw Nowego PZU.

...
Czytaj więcej

Od stycznia obowiązuje jeden przelew do ZUS

Od 1 stycznia, zamiast trzech przelewów miesięcznie, opłacisz składki jednym transferem na indywidualny numer rachunku składkowego.

...
Czytaj więcej

Kryptowaluty na celowniku

Wirtualna waluta budzi coraz większe zainteresowanie i… kontrowersje. Bitcoin ma ugruntowaną pozycję na rynku i cieszy się dużą popularnością. W ostatnich tygodniach kurs nieustannie wzrasta.

...
Czytaj więcej

Plany produktowe TFI: proste rozwiązania i sprzedaż funduszy

Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych przedstawiają planowane zmiany produktowe w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Nowy członek zarządu BZ WBK TFI

Anna Rybka została nowym członkiem zarządu BZ WBK TFI. Rybka związana jest ze spółką od ponad 10 lat i odpowiada za koordynację procesu zarządzania projektami i wdrażania nowych produktów.

...
Czytaj więcej

Rusza Platforma Wsparcia Eksportu

Bank PKO BP uruchomił narzędzie analityczne dla polskich eksporterów, które umożliwia analizę rynków eksportowych i raportów branżowych, a także udostępnia bazę wydarzeń handlowych. Celem twórców nowego narzędzia jest pomoc małym i średnim firmom.

...
Czytaj więcej

Open Life z kolejną Akcją Świąteczną

Dobiegła końca piąta edycja organizowanej przez Open Life TU Życie S.A. Akcji Świątecznej. Zebrane przez pracowników Towarzystwa środki zostaną przekazane na pomoc dla dzieci zamieszkujących warszawski Dom Dziecka im. Janusza Korczaka.

...
Czytaj więcej

Colonnade wspiera dzieci w ramach Akcji „Gwiazdor”

Trwa szesnasta edycja Akcji „Gwiazdor”, której celem jest ufundowanie bożonarodzeniowych prezentów najbardziej potrzebującym dzieciom.

...
Czytaj więcej

System mDokumenty rusza w I kwartale 2018 r.

Nowa usługa mDokumenty wprowadza zmiany dla kierowców, którzy do tej pory musieli mieć przy sobie wszystkie dokumenty pojazdu. Jakie zmiany przyniosą mDokumenty i od kiedy będą obowiązywać?

...
Czytaj więcej

W Nest Banku otworzysz konto podczas rozmowy online

Założenie konta w czasie rozmowy online z konsultantem jest już możliwe w Nest Banku, dzięki wideoweryfikacji.

...
Czytaj więcej

PZU nagrodzone za obsługę klientów w języku migowym

​PZU otrzymało nagrodę Insurance Innovation of the month europejskiej organizacji EFMA. Wyróżnienie zostało przyznane za innowacyjny sposób obsługi klientów głuchych i niedosłyszących.

...
Czytaj więcej

Świąteczna akcja Allianz Polska na rzecz SOS Wioski Dziecięce

​Allianz Polska przygotował świąteczną akcję na rzecz podopiecznych ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Za każde opublikowanie w mediach społecznościowych życzenia z hasztagiem #wdobrejsprawie, towarzystwo przekaże 1 zł na cele Stowarzyszenia.

...
Czytaj więcej

KPMG: przełomowe technologie szansą dla rozwoju zakładów ubezpieczeń

Według raportu „Preparing to disrupt and grow. Insurance CEOs pick up the pace”, przygotowanego przez KPMG blisko 80% prezesów jest przekonanych o dobrych perspektywach rozwoju swojego biznesu w ciągu najbliższych 3 lat.

...
Czytaj więcej

Specjalistyczny aparat USG w trosce o bezpieczny poród

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie otrzymało nowy, specjalistyczny aparat USG służący do monitorowania postępu porodu od TUW PZUW.

...
Czytaj więcej

„Znaki”: ERGO Hestia wsparło realizację pierwszego w Polsce filmu o kulturze Głuchych

Misją filmu „Znaki” jest walka z dyskryminacją społeczną osób niesłyszących. Wsparcie realizacji filmu przez ERGO Hestia to element kampanii „Rozumiemy się bez słów”, umożliwiającej klientom porozumiewanie się za pośrednictwem tłumacza migowego.

...
Czytaj więcej

Wolontariusze LINK4 pomagają potrzebującym

6 grudnia wolontariusze LINK4 zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla rodziny w ramach Świątecznej Paczki oraz na zakup butów ortopedycznych dla 2-letniego Adasia.

...
Czytaj więcej

Opiekunowie PZU pamiętają o swoich małych podopiecznych

Opiekunowie PZU rzez cały grudzień odwiedzają dzieci ze świątecznymi prezentami. Akcja skierowana jest do dzieci, które zostały ranne lub straciły rodziców w wypadku, którego sprawca miał polisę OC w PZU SA.

...
Czytaj więcej

Wystartowała Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

​4 grudnia br. odbyły się pierwsze zajęcia Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Jako pierwsze o zasadach bezpieczeństwa mogły dowiedzieć się dzieci ze szkoły podstawowej w Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden: wolontariat pracowniczy okazją do nauki współpracy

​5 grudnia 2017 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, ustanowiony z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W związku z tym Nationale-Nederlanden podsumowuje działalność wolontariatu pracowniczego realizowanego przez spółkę.

...
Czytaj więcej

Global Clean Air Summit z udziałem Avivy

​Aviva została partnerem Global Clean Air Summit – konferencji poświęconej problematyce walki ze smogiem oraz jego negatywnymi skutkami dla zdrowia, środowiska oraz gospodarki. W gronie prelegentów znalazł się również Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

...
Czytaj więcej

Concordia wspiera plebiscyt Nasze Dobre Wielkopolskie

Concordia bierze aktywny udział w plebiscycie Nasze Dobre Wielkopolskie 2017, organizowanym przez gazetę Głos Wielkopolski. Plebiscyt ma na celu promocję towarów i usług oferowanych przez regionalne firmy.

...
Czytaj więcej

Aviva podejmuje walkę ze smogiem

Aviva przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”. Inicjatywa wystartowała 14 listopada – w Dniu Czystego Powietrza. Jej celem jest popularyzacja wiedzy, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać.

...
Czytaj więcej

Proama dba o bezpieczeństwo na drogach

Proama we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną promuje bezpieczne zachowania na drogach. We współpracy z Infor Biznes stworzyła e-book „Poradnik dobrego kierowcy” oraz została partnerem dodatków do gazety.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje badania profilaktyczne dla firm

​PZU przeprowadza zdrowotne akcje profilaktyczne w ponad 30 zakładach pracy, dla przeszło 5 tysięcy pracowników. Badania odbędą się w jedenastu województwach, a udział w nich wezmą lekarze i pielęgniarki z placówek medycznych PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

PZU finansuje innowacyjną metodę podawania chemioterapii

PZU finansuje urządzenie oraz koszt zabiegów podawania chemii w aerozolu pacjentom z przerzutami nowotworów do otrzewnej. Tę nowatorską metodę stosuje się w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

...
Czytaj więcej

PZU współfinansuje auto dla niepełnosprawnego sportowca

Jak informuje PZU, z funduszu prewencyjnego ubezpieczyciela, a także środków fundacji PKO BP, darowizn firm i osób prywatnych sfinansowana została adaptacja samochodu dla niepełnosprawnego sportowca Mateusza Puszkarskiego.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden partnerem konferencji Nienieodpowiedzialni

W dniu 7 listopada br. odbędzie się piąta edycja konferencji Nienieodpowiedzialni. Partnerem wydarzenia zostało towarzystwo ubezpieczeń Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

Kancelaria VOTUM została partnerem konkursu Człowiek bez barier 2017

Spółka VOTUM S.A. została patronem konkursu Człowiek bez barier organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Konkurs ma na celu uhonorowanie osób niepełnosprawnych przełamujących bariery i stereotypy dotyczące inwalidztwa.

...
Czytaj więcej

SALTUS: regularne badania podstawą wykrycia nowotworu prostaty

SALTUS Ubezpieczenia w nawiązaniu do obchodzonej w listopadzie akcji Movember Polska przypomina, dlaczego systematyczne badania są tak ważne.

...
Czytaj więcej

Aviva wyróżniona w konkursie na najlepsze polskie biura

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva zwyciężyło w konkursie OFFICE SUPERSTAR, organizowanym przez firmę doradczą CBRE. Ubezpieczyciel został laureatem w dwóch kategoriach: „Biurowy Wellness” i „Najlepsze biuro w branży finansowej”.

...
Czytaj więcej

Votum podsumowuje tegoroczną Akcję Krew

Kancelaria odszkodowawcza Votum podsumowuje tegoroczną Akcję Krew. Jak podaje spółka, w trakcie całej akcji zarejestrowało się 216 osób, a krew oddało 153 osoby. W sumie zebrano 68,85 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

Dzień Wolontariusza w Pramerica Życie

Fundacja Pramerica oraz Pramerica Życie zorganizowały Dzień Wolontariusza, podczas którego ponad 280 osób: pracowników, współpracowników i ich rodziny pomagało w 11 różnych placówkach: domach dziecka, świetlicach środowiskowych, hospicjach.

...
Czytaj więcej

Concordia wspiera kampanię „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa”

Concordia Ubezpieczenia włączyła się w kampanię „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa” Stowarzyszenia „Potrafię Więcej”. Jest to wynik podjętej w marcu tego roku współpracy zakładu ubezpieczeń z poznańskim stowarzyszeniem.

...
Czytaj więcej

Uzdrowisko w Busko-Zdroju wygrało II edycję konkursu EKO HESTIA SPA

Uzdrowisko w Busko-Zdroju zostało zwycięzcą II edycji konkursu organizowanego przez STU ERGO Hestia. Instytucja otrzyma 100 tys. zł na realizację projektów związanych z ochroną środowiska.

...
Czytaj więcej

TU Europa organizuje konkurs dla studentów na stworzenie aplikacji lub modelu biznesowego

Grupa Ubezpieczeniowa Europa zaprasza studentów do udziału w konkursie technologicznym na zaprojektowanie rozwiązań wspierających zdalną sprzedaż ubezpieczeń. Do wygrania jest 20 tys. zł i możliwość podjęcia współpracy z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Wielki finał Mobilnej Strefy Zdrowia PZU

W ramach Mobilnej Strefy Zdrowia PZU dzieci z rejonów dotkniętych przez sierpniowe nawałnice skorzystały z bezpłatnych badań profilaktycznych. Wielki finał miesięcznej akcji odbył się 4 października w Szkole Podstawowej w Czyczkowach.

...
Czytaj więcej

Konkurs jubileuszowy Concordii

Concordia z okazji jubileuszu 20-lecia swojego istnienia postanowiła zorganizować konkurs pod hasłem MOJE GOSPODARSTWO 20 LAT TEMU I DZIŚ. W ten sposób poznański ubezpieczyciel chce podziękować rolnikom za wspólne lata tworzenia polskiego rolnictwa.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie partnerem Warszawskiego Pikniku Rodzinnego

Pramerica Życie bierze aktywny udział w Warszawskim Pikniku Rodzinnym organizowanym w ramach Narodowego Dnia Sportu. Impreza odbędzie się 7 października 2017 r. na błoniach PGE Narodowy.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Generali zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy

Grupa 9 pracowników Generali ukończyła kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ochotnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończeniu kursu i zdanie egzaminów z wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych.

...
Czytaj więcej

Compensa: ogólnopolska kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa na autostradach

Compensa rusza z ogólnopolską kampanią społeczną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na autostradach – Bezpieczna Autostrada. Jej podstawowym celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach.

...
Czytaj więcej

Odbyła się 9. edycja Allianz Junior Football Camp

Już po raz dziewiąty odbył się Allianz Junior Football Camp - obóz piłkarski dla nastolatków. W tym roku młodzi piłkarze, na zaproszenie Allianz Polska, wyjechali do Monachium, gdzie przez 6 dni, rozwijali swoje umiejętności pod okiem trenerów FC Bayern.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wspiera konkurs fotograficzny

Rusza kolejna edycja projektu artystycznego LIGHTS by Artystyczna Podróż pod patronatem ERGO Hestii. W ramach konkursu każdy ma szansę na wystawienie swoich prac na nietypowej wystawie, w prestiżowej galerii.

...
Czytaj więcej

PZU: zmodernizowana Galeria Sztuki XIX wieku ponownie otwarta

​W dniu 23 września 2017 r. ponownie otwarto Galerię Sztuki XIX wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie. Po trwającym 2 miesiące remoncie będzie ona znów dostępna dla zwiedzających. Modernizacja była możliwa dzięki wsparciu PZU, który jest mecenasem galerii.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva partnerem Biegu Kobiet - Zawsze PierWsi

Towarzystwo ubezpieczeń BZ WBK-Aviva zostało partnerem wydarzenia Kobieta w biegu. Jest to cykl imprez dedykowany kobietom, z ideą profilaktyki przeciwko nowotworom piersi. Bieg Kobiet - Zawsze PierWsi odbędzie się w dniu 1 października 2017 r. w Poznaniu

...
Czytaj więcej

Fundacja PZU zorganizowała transport z materiałami budowlanymi dla poszkodowanych w nawałnicach

Fundacja PZU przygotowała transport materiałów budowlanych dla poszkodowanych w nawałnicach. Tym razem dary trafią do mieszkańców gminy Brusy w województwie pomorskim.

...
Czytaj więcej

PZU jest partnerem poradnika podróżniczego Krzysztofa Gonciarza na YouTube

PZU jest partnerem filmu „Poradnik podróżniczy Krzysztofa Gonciarza”, youtubera, jednego z najbardziej znanych twórców internetowego video w Polsce, autora kanałów podróżniczo – lifestylowego oraz komediowego, które subskrybuje ponad milion widzów.

...
Czytaj więcej

Zakończyły się letnie praktyki w Concordia Ubezpieczenia

Wraz z końcem wakacji zakończyła się I edycja programu letnich praktyk „Studiujesz – Praktykuj” zorganizowanego przez Concordię Ubezpieczenia przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

Pramerica oddała krew potrzebującym

Pramerica Życie zorganizowała w swojej siedzibie zbiórkę krwi. Do akcji włączyły się także inne firmy sąsiadujące z towarzystwem. Zebrano prawie 12 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

PZU zadba o zdrowie dzieci

PZU rozpoczęło akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla dzieci. Mobilna Strefa Zdrowia PZU odwiedzi kilkanaście szkół podstawowych w województwie pomorskim. Uczniowie będą mogli skorzystać z konsultacji dietetyka, okulisty, a także fizjoterapeuty.

...
Czytaj więcej

INTER Polska wspiera popularyzację fizjoterapii

Towarzystwo ubezpieczeń INTER Polska w ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii objęło patronatem akcję Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska „Sobota z Fizjoterapią”.

...
Czytaj więcej

Film stworzony przez PZU i youtuberów obejrzało już ponad milion osób

Jak podaje PZU, już ponad milion widzów obejrzało film przygotowany przez ubezpieczyciela i twórców popularnonaukowego kanału na YouTube emce kwadrat. „Ten film może kiedyś uratuje Ci życie” pokazuje jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

...
Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia otworzyła bibliotekę zakładową

ANG Spółdzielnia chce zachęcić swoich pracowników do sięgania po książki. W tym celu, w siedzibie spółki została otwarta biblioteka zakładowa. Oferuje ona ponad 400 tytułów. Pracownicy mogą też skorzystać z szerokiej oferty audiobooków.

...
Czytaj więcej

Vienna Life obchodzi Międzynarodowy Dzień Dobrej Wiadomości

8 września towarzystwo ubezpieczeń Vienna Life obchodzi Międzynarodowy Dzień Dobrej Wiadomości, który powstał po to, by choć raz w roku odwrócić tendencję i skupić się na tym, co pozytywne i dobre.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zostało mecenasem zdrowia programu „36,6 °C” w TVN

Towarzystwo ubezpieczeń Nationale-Nederlanden zostało Mecenasem Zdrowia programu „36,6 °C” emitowanego na antenie TVN. Program prowadzony przez Ewę Drzyzgę, ma na celu w przystępny i kompleksowy sposób przybliżać Polakom kwestie związane ze zdrowiem.

...
Czytaj więcej

Pracownicy Avivy wręczyli poszkodowanym w nawałnicach zebrane dary

Towarzystwo Ubezpieczeń Aviva zaangażowało się w pomoc rzeczową dla osób poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic z miejscowości Mała Klonia i Sośno, w woj. kujawsko-pomorskim, organizując zbiórkę pieniężną i darów rzeczowych.

...
Czytaj więcej

Wolontariusze MetLife pomogą przy budowie ośrodka dla młodych osób po terapiach uzależnień

W dniu 9 września 2017 r. odbędzie się akcja wolontariatu pracowniczego MetLife z kilkunastu krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wolontariusze pomogą w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie.

...
Czytaj więcej

Drużyna beinsured pobiegła dla tych, którzy biegać nie mogą

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu 3 września drużyna beinsured wystartowała w charytatywnym biegu biznesowym Warszawa Business Run. Tym samym wsparliśmy podopiecznych m.in. Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia wspiera strażaków

W dniu 25 sierpnia 2017 r. Concordia Ubezpieczenia, w ramach działań prewencyjnych, przekazała 12 jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z 4 gmin nowoczesny sprzęt.

...
Czytaj więcej

Od września startuje program Pramerica Moc Działania

1 września rusza program Pramerica Moc Działania. Jest to polska wersja międzynarodowego programu Prudential Spirit of Community. Od przyszłego miesiąca będą w nim mogli wziąć udział uczniowie z polskich szkół, którzy angażują się społecznie. 

...
Czytaj więcej

Kolejna zbiórka krwi wśród pracowników Votum

W dniu 23 sierpnia 2017 r. kancelaria odszkodowawcza Votum już po raz kolejny zorganizowała zbiórkę krwi w swojej siedzibie. Do krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zgłosiły się aż 33 osoby, z czego 23 oddały krew.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU planuje przetarg dotyczący obsługi mediów społecznościowych

Grupa PZU planuje przetarg dotyczący obsługi spółek PZU SA i PZU Życie SA w mediach społecznościowych. Ubezpieczyciel zaprosił agencje do składania zapytań przetargowych. Termin na ich nadsyłanie upływa w dniu 29 sierpnia 2017 r.

...
Czytaj więcej

Przed dworcem Łódź Fabryczna powstała szósta praca artystyczna projektu UNIQA Art Łódź

W ramach projektu UNIQA Art Łódź została wykonana szósta już realizacja artystyczna. Tym razem projekt street artowy stanowi czterometrowa rzeźba „Ciężar niewłaściwy”, wykonana przez Tomasza Górnickiego i Chazme.

...
Czytaj więcej

RESO z nagrodą prezydenta Suwałk - Włócznią Jaćwingów

RESO Europa Service otrzymała Włócznię Jaćwingów – nagrodę prezydenta Suwałk za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, w szczególności „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święta Biegania”.

...
Czytaj więcej

PZU przekazał 700 plecaków dla ratowników GOPR

W dniu 5-6 sierpnia w ramach obchodów 65-lecia GOPR w Krynicy Górskiej odbył się Dzień Ratownika Górskiego. Podczas imprezy PZU przekazało dla GOPR 700 plecaków dla ratowników.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017

Od początku sierpnia na Półwyspie Helskim trwają Mistrzostwa Polski w Surfingu i Stand Up Paddle. Zawody organizuje Polskie Stowarzyszenie Surfingu oraz Grupa ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Generali Polska z akcją honorowego oddawania krwi

W dniu 2 sierpnia 2017 r. Generali Polska, przed swoim budynkiem w Warszawie, zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi. Ubezpieczyciel zasilił w ponad 17 litrów krwi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Krew oddało 39 osób.

...
Czytaj więcej

PZU składa hołd powstańcom

W dniu 1 sierpnia na elewacji siedziby PZU przy al. Jana Pawła II w Warszawie rozbłysnęła powstańcza kotwica. W ten sposób ubezpieczyciel symbolicznie złożył hołd bohaterom z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: RESO Europa Service

Od kilku lat aktywność społeczna jest bardzo ważnym elementem działalności RESO Europa Service. Dzięki swojemu zaangażowaniu suwalska spółka zaczęła być postrzegana jako mecenas kultury, nauki i sportu.

...
Czytaj więcej

INTER wspiera studentów w misji medycznej w Kenii

W dniu 18 lipca 2017 r., dzięki wsparciu INTER, cztery studentki medycyny z WUM wyjechały z misją do Afryki. W ramach współpracy z uczelniami medycznymi, ubezpieczyciel angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia przyszłych lekarzy.

...
Czytaj więcej

Agencja mediowa Spark Foundry wygrywa przetarg na obsługę mediową Grupy ERGO Hestia

Agencja mediowa Spark Foundry wygrała przetarg na obsługę Grupy ERGO Hestia. Zajmie się ona między innymi planowaniem oraz zakupem mediów do kampanii wizerunkowych i produktowych.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: INTERRISK

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group w swojej strategii CSR postawiło na cztery główne obszary działania. Po pierwsze, spółka podejmuje działania mające na celu zwiększenie świadomości finansowej dzieci i młodzieży.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: METLIFE

Fundacja MetLife powstała w 1976 r., aby kontynuować długą tradycję zaangażowania społecznego firmy. Na polskim rynku Fundacja wspiera działania CSR MetLife we współpracy z lokalnymi fundacjami i organizacjami charytatywnymi.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: LINK4

Towarzystwo Ubezpieczeń LINK4 aktywnie współpracuje z Fundacją im. Bartka Kruczkowskiego Organiści, która zajmuje się promocją transplantologii w Polsce. W tym roku ubezpieczyciel już po raz czwarty był partnerem rajdu rowerowego dla transplantacji.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: AXA

W ramach zaangażowania społecznego, AXA w Polsce angażuje się zarówno w globalne projekty Grupy, jak również prowadzi lokalne inicjatywy.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: COMPENSA

Jedną z kluczowych wartości, jaką promuje towarzystwo ubezpieczeń Compensa jest bezpieczeństwo. Dlatego większość podejmowanych przez ubezpieczyciela działań w obszarze CSR dotyczy właśnie tego zagadnienia.

...
Czytaj więcej

PZU ze Stowarzyszeniem Siemacha pomagają dzieciom – ofiarom wypadków

PZU poinformowało, iż rozszerza swoją pomoc dla dzieci - ofiar wypadków i ich opiekunów. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Siemacha ubezpieczyciel organizuje dwa wakacyjne turnusy wypoczynkowe połączone z terapią psychologiczną dla kilkorga dzieci i ich rodzin.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska zbiera krew na warszawskim Mordorze

Europ Assistance Polska wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowało zbiórkę krwi. Specjalny bus RCKIK stanął w warszawskim zagłębiu biurowym, zwanym Mordorem.

...
Czytaj więcej

Pobiegniemy, pomożemy! Drużyna beinsured w Warszawa Business Run

Już 3 września 2017 r. drużyna beinsured wystartuje w charytatywnym biegu biznesowym Warszawa Business Run. Tym samym wesprzemy podopiecznych m.in. Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach.

...
Czytaj więcej

AXA ruszyła z kampanią Kierunek Ratunek z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy

W dniu 22 lipca 2017 r. AXA ruszyła z kampanią telewizyjną Kierunek Ratunek z okazji obchodzonego w dniu 25 lipca Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń jest tytularnym sponsorem projektu UNIQA Art Łódź - międzynarodowego projektu artystycznego realizowanego w przestrzeni publicznej Łodzi. Jest on realizowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń, jednostkę kultury miasta Łódź.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: PTR

Polish Re (Polskie Towarzystwo Reasekuracji): „wierzy w znaczenie rozwoju biznesu z uwzględnieniem potrzeb społeczności, w których prowadzimy naszą działalność. Dzielimy się zyskiem z instytucjami, które wymagają tego rodzaju wsparcia” - podaje PTR.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: PZU

Grupa PZU jest największą spółką ubezpieczeniową w Polsce. W związku z tym może sobie pozwolić na realizację wielu rozbudowanych projektów CSR jak tez sponsoring największych imprez sportowych i instytucji kultury.

...
Czytaj więcej

PZU i youtuberzy przygotowali poradnik dot. bezpieczeństwa

PZU wraz z twórcami popularnonaukowego kanału na YouTube emce kwadrat w filmie „Ten film może kiedyś uratuje Ci życie” radzi jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Materiał wideo w ciągu zaledwie doby od premiery obejrzało ponad 350 tys. osób.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: SKOK Ubezpieczenia

Strategia CSR SKOK Ubezpieczenia obejmuje kilka obszarów. Towarzystwo działa przede wszystkim w obszarze ochrony środowiska naturalnego, wspierania społeczności lokalnej i przestrzegania międzynarodowych standardów praw człowieka i pracownika.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Pramerica

Pramerica Życie TUiR w obranej strategii CSR koncentruje się na wolontariacie i niesieniu bezinteresownej pomocy potrzebującym. Spółka od kilkunastu lat angażuje swoich pracowników i współpracowników w szereg inicjatyw społecznych.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Nationale-Nederlanden

Grupa Nationale-Nederlanden jest inicjatorem wielu działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Podmiot stara się przede wszystkim realizować różnego typu inicjatywy w oparciu o wolontariat pracowniczy.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU szuka agencji public relations

Grupa PZU planuje przetarg dotyczący kompleksowej obsługi public relations. Ubezpieczyciel wybierze agencję PR, która zajmie się obsługą wszystkich należących do grupy spółek, m.in. PZU, PZU Życie, PZU Zdrowie, TFI PZU i PZU Fundacja.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia zaprasza na wystawę Grand Press Photo w Sopocie

W dniu 13 lipca 2017 r. w przestrzeniach Sopot Centrum rozpoczęła się wystawa Grand Press Photo, której partnerem jest towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

InterRisk ubezpiecza Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group zostało wyłącznym ubezpieczycielem 11. Mistrzostw Europy do lat 23 w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 13-16 lipca w Bydgoszczy.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Open Life

Open Life w ramach swoich działań proklienckich stawia na właściwą obsługę klientów tak, aby mogli dokonać wyboru ubezpieczenia w sposób świadomy, przez co byli usatysfakcjonowani z podjętej decyzji i obsługi.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: TU Europa

TU Europa należy od sierpnia 2012 r. do Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu. Głównym celem programu jest pomoc spółkom we wdrażaniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

...
Czytaj więcej

Fundacja Votum zbiera krew wraz z RCKiK

W dniu 5 lipca 2017 r., podczas Slot Art Festivalu, fundacja Votum zbierała krew we współpracy z wrocławskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Aegon

Aegon Polska swoją działalność CSR-ową opiera przede wszystkim na uświadamianiu Polaków co do potrzeby oszczędzania na start w dorosłość swoich dzieci i zapewnienia przyszłych świadczeń emerytalnych.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Aviva

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń utworzyło fundację. Od 2014 r. słynie ona z organizowania konkursu „To dla mnie ważne” skierowanego do lokalnych społeczności, w którym do wygrania są granty na realizację projektów dla dzieci.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia edukuje o zabezpieczeniu mieszkania w trakcie wakacju

Concordia Ubezpieczenia przygotowała ogólnopolską kampanię edukacyjno-prewencyjną „Przełącz się na bezpieczeństwo”. Jaj celem jest uświadomienie Polaków w zakresie właściwego zabezpieczenia mieszkania lub domu przed różnymi ryzykami.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Vienna Life

Vienna Life znana jest ze sponsoringu imprez sportowych, zwłaszcza wyścigów kolarskich. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe (wcześniej pod nazwą Skandia) jest jedną z najpopularniejszym imprez kolarskich w naszym kraju.

...
Czytaj więcej

Konkurs MetLife rozstrzygnięty

W maju br. towarzystwo ubezpieczeń MetLife zorganizowało internetowy konkurs „Dbam więc działam”. W ramach konkursu uczestnicy zamieszczali na dedykowanej stronie internetowej zdjęcia, przedstawiające w jaki sposób dbają o ludzi i rzeczy dla nich ważne.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: ERGO Hestia

STU ERGO Hestia jest najczęściej wymienianym zakładem ubezpieczeń w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2016”, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W sumie w opracowaniu zostało opisanych aż 20 inicjatyw CSR.

...
Czytaj więcej

PZU promuje bezpieczne zachowania wśród dzieci

PZU rusza z akcją promującą bezpieczne zachowania wśród dzieci. Niestraszki PZU pojawią się w sześciu nadmorskich kurortach: Juracie, Jastarni, Władysławowie, Jastrzębiej Górze, Karwi i Łebie. Zabawy i akcje edukacyjne trwać będą przez całe wakacje.

...
Czytaj więcej

CSR w zakładach ubezpieczeń: CONCORDIA UBEZPIECZENIA

Concordia Ubezpieczenia podejmuje ciekawe inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Pierwsze akcje towarzystwa ubezpieczeń w ramach projektów CSR powstały na przełomie 2013/2014 r.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: Allianz

Allianz Polska, który jest częścią niemieckiej grupy ubezpieczeniowej Allianz, istnieje na polskim rynku od 1997 r. Działalność społeczną spółka rozpoczęła już cztery lata po utworzeniu polskiego oddziału, w 2001 r.

...
Czytaj więcej

Jury wyłoniło laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii

W dniu 27 czerwca 2017 r. w Muzeum nad Wisłą — filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbył się finał 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Jury przyznało aż dwie pierwsze nagrody i wyłoniło czworo laureatów.

...
Czytaj więcej

CSR W UBEZPIECZENIACH: BZ WBK-Aviva

Działalność prospołeczna towarzystwa polega na współpracy z Fundacją im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” (znanej raczej pod nazwą: Drużyna Szpiku). Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki nowotworowej.

...
Czytaj więcej

MetLife we współpracy z Legią wspiera podopiecznych Powiślańskiej Fundacji Społecznej

W dniu 20 czerwca 2017 r. podopieczni Powiślańskiej Fundacji Społecznej wzięli udział w przygotowanych przez wolontariuszy MetLife rozgrywkach na boisku Legii.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance uruchomił Akademię Pierwszej Pomocy

Mondial Assistance zorganizował szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla swoich pracowników i klientów.

...
Czytaj więcej

Fundacja Aviva przyznała granty 14 inicjatywom

W ramach 5. edycji konkursu „To dla mnie ważne”, organizowanego przez Fundację Aviva, aż 14 pomysłów na rzecz rozwoju dzieci otrzyma dofinansowanie.

...
Czytaj więcej

Compensa uczy dzieci prawidłowych zachowań na drodze

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa wraz z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowało imprezę edukacyjną w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

...
Czytaj więcej

PZU promuje bezpieczeństwo na drogach w nowym serialu „Sekundy, które zmieniły życie”

W dniu 15 czerwca 2017 r. odbyła się premiera nowego serialu „Sekundy, które zmieniły życie”. Jest to dwunastoodcinkowy serial dokumentalny promujący bezpieczeństwo na drogach, który powstał przy wsparciu PZU.

...
Czytaj więcej

RESO Akademia 2012 w II lidze

Zawodniczki RESO Akademii 2012 – jedynej suwalskiej drużyny piłkarskiej kobiet - awansowały do II ligi piłkarskiej! Zespół został powołany w sierpniu 2016 r. i w sezonie 2016/2017 występował w III lidze piłkarskiej województwa podlaskiego.

...
Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu artystycznego „PZU wspiera polską kulturę”

PZU jest mecenasem konkursu artystycznego „PZU wspiera polską kulturę”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w dniu 10 czerwca 2017 r. na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance pomogło wyłonić najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo

W dniach 6-7 czerwca 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017”. Udział w obradach Komisji Konkursowej wzięli przedstawiciele Europ Assistance.

...
Czytaj więcej

Allianz Junior Football Camp w tym roku również dla rodziców

Allianz Polska w ramach działań CSR już kolejny raz poszukuje młodych, odważnych i pełnych pasji nastolatków i rusza z programem Allianz Junior Football Camp.

...
Czytaj więcej

Zawody biegowe RESO Suwałki 10,5

W dniu 17 czerwca 2017 r. w Suwałkach odbędzie się druga edycja Miejskiego Święta Biegania – „RESO Suwałki 10,5” – największej imprezy biegowej na terenie Suwalszczyzny. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest RESO Europa Service.

...
Czytaj więcej

Powstała rzeźba w ramach projektu UNIQA Art Łódź

Powstała kolejna realizacja artystyczna w ramach projektu UNIQA Art Łódź organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. W Parku Staromiejskim w Łodzi stanęła rzeźba przedstawiająca odciętą głowę Jana Chrzciciela. Autorem rzeźby jest Szymon Ryczek.

...
Czytaj więcej

5 lat Wolontariatu Pracowniczego Grupy PZU

W dniu 24 maja 2017 r. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala Wolontariatu Pracowniczego Grupy PZU. Fundacja PZU realizuje ten program już od 5 lat.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia sponsorem tytularnym windsurfingowych mistrzostw Europy

ERGO Hestia jest sponsorem tytularnym regat zaliczanych do cyklu Mistrzostw Europy, które odbędą się już w czerwcu w Sopocie. ERGO Hestia Formula Windsurfing European Championships przyciągnie nad Bałtyk zawodników formuły Windsurfing.

...
Czytaj więcej

MetLife organizatorem Tygodnia Aktywności Społecznej

MetLife organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w 26 krajach regionu EMEA we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i Fundacją Habitat for Humanity. 4,5 tys. pracowników zakładu ubezpieczeń zostało zaproszonych do udziału w wolontariacie...

...
Czytaj więcej

Odbyły się I Regaty o Puchar Prezesa STBU

W dniach 18-19 maja 2017 r. w Sopocie odbyły się I Regaty o Puchar Prezesa STBU. Na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizowali zarówno klienci, jak i przedstawiciele branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Compensa uczy dzieci bezpiecznego zachowania na drodze i pierwszej pomocy

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa promuje bezpieczeństwo na drodze. W tym celu podejmuje działania, które mają na celu kształtowanie prawidłowych postaw u najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

...
Czytaj więcej

Compensa: zebrano 16 litrów krwi

40 pracowników Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń SA oddało krew podczas ostatniej akcji „Oddaj krew kto może”. Zbiórka krwi została przeprowadzona już po raz trzeci. W sumie pracownicy warszawskiej siedziby zakładu ubezpieczeń oddali ponad 16 litrów krwi.

...
Czytaj więcej

Doradcy Open Brokers rozdają ubezpieczonym Niezbędniki Kierowcy

Open Brokers rozdaje swoim klientom – posiadaczom ubezpieczenia komunikacyjnego – Niezbędnik Kierowcy. Jest to broszura zawierająca istotne wskazówki dla kierujących pojazdami, tj. postępowanie w razie wystąpienia szkody.

...
Czytaj więcej

Konkurs MetLife - „Dbam więc działam”

Ruszył konkurs internetowy organizowany przez towarzystwo ubezpieczeń MetLife. „Dbam więc działam” polega na umieszczaniu na dedykowanej stronie internetowej zdjęć, przedstawiających w jaki sposób dbamy o ludzi i rzeczy dla nas ważne.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance zorganizowało zbiórkę krwi

Mondial Assistance wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie już po raz szósty zorganizowali doroczną akcję zbiórki krwi.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva wesprze II Dni Mamy Onkologicznej

Towarzystwo ubezpieczeń BZ WBK-Aviva zostało partnerem II Dni Mamy Onkologicznej, które potrwają od 22 do 27 maja. Akcja już po raz drugi organizowana jest przez Drużynę Szpiku. Jest to cykl imprez, które mają zwrócić uwagę na matki chorych dzieci.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia liderem branży ubezpieczeniowej w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Dziennik Gazeta Prawna opublikował XI Ranking Odpowiedzialnych Firm. Liderem branży ubezpieczeniowej rankingu zostało towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia, zajmując 10. miejsce w grupie „kryształowej” rankingu.

...
Czytaj więcej

Premiera polskiego filmu o kulturze Głuchych „Znaki” już jesienią

Dobiega końca realizacja zdjęć do filmu „Znaki”. Jest to pierwszy polski dokument o kulturze Głuchych. Iwona Cichosz, która odgrywa główną rolę, wróciła niedawno z Bangkoku, gdzie była jurorką konkursu Miss & Mister & Queen Deaf Thailand 2017.

...
Czytaj więcej

AXA promuje bezpieczną jazdę

Towarzystwo ubezpieczeń AXA wspiera IV Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który obchodzony jest w dniach 8-14 maja 2017 r. z inicjatywy ONZ. W tym roku tematem przewodnim jest prędkość jako główny czynnik ryzyka na drodze...

...
Czytaj więcej

Dzień przedsiębiorczości w Pramerice

Pramerica Życie wzięła udział w programie „Dzień przedsiębiorczości”, który ma na celu poznanie charakteru pracy w różnych branżach i ułatwienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych wyboru przyszłego zawodu.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden ponownie z Listkiem CSR Polityki

Redakcja tygodnika Polityka po raz szósty zaprosiła przedsiębiorstwa do przeglądu swoich działań z obszaru społecznej odpowiedzialności i wkładu w zrównoważony rozwój. Białym Listkiem CSR POLITYKI za 2016 rok wyróżnione zostało Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

Polskie uzdrowiska walczą o 100 tys. zł od ERGO Hestia

Trwa II edycja konkursu EKO HESTIA SPA, w którym 9 polskich uzdrowisk walczy o 100 tys. zł na działania proekologiczne. Zwycięzca otrzyma dodatkowo wsparcie doradcze i ubezpieczeniowe w zakresie ochrony środowiska.

...
Czytaj więcej

5. edycja konkursu Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”

Ruszyła piąta edycja konkursu Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. Celem tegorocznego konkursu jest wsparcie najmłodszych dzieci (do 13 r.ż.) w ich rozwoju, pomocy w edukacji oraz wzmacnianiu ich pasji i talentów.

...
Czytaj więcej

Pramerica promuje działalność społeczną wśród uczniów

Pramerica uruchomiła polską edycję międzynarodowego programu Spirit of Community, promującego działalność społeczną wśród uczniów.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia przygotowała 200 tys. kart ICE

Concordia Ubezpieczenia postanowiła propagować ideę karty ICE i przygotowała 200 tys. takich kart, na których można wpisać swoją grupę krwi, choroby, a także dane kontaktowe do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

...
Czytaj więcej

Smart bell – polski wynalazek, który zadba o bezpieczeństwo rowerzystów ze wsparciem od AXA

AXA wsparła tworzenie innowacyjnego dzwonka rowerowego, który emituje sygnał ostrzegawczy przez głośniki pobliskich samochodów, by zwrócić uwagę kierowców na zbliżającego się rowerzystę.

...
Czytaj więcej

Grupa MAK mecenasem Teatru 6. piętro

Grupa MAK została mecenasem Teatru 6. piętro. Celem współpracy jest udzielanie stałego wsparcia przedsięwzięcia Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina w dalszym, stałym rozwoju instytucji.

...
Czytaj więcej

Allianz ostrzega przed pisaniem SMS-ów podczas prowadzenia samochodu

Allianz i Jet Line zainicjowali kampanię społeczną „Prowadzisz? Nie pisz!”. Podnoszą w niej problem używania smartfonów podczas prowadzenia pojazdu.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia i Znak wyłoniły laureatów nagrody im. ks. Józefa Tischnera

Już po raz siedemnasty przyznano Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Laureatami tegorocznej edycji zostali: filozof Ireneusz Ziemiński, dziennikarka i publicystka Ewa Siedlecka oraz założyciel wspólnoty Betlejem ksiądz Mirosław Tosza.

...
Czytaj więcej

PZU nie będzie sponsorem 3. Maratonu Szczecińskiego

PZU zrezygnowało ze wsparcia trzeciej edycji Maratonu Szczecińskiego. Ubezpieczyciel przez dwa lata był sponsorem strategicznym wydarzenia. Pomimo dużego sukcesu organizacyjnego, sponsor nie zdecydował się na dalsze wspieranie imprezy.

...
Czytaj więcej

Regaty pod banderą ERGO Hestii

Za dwa miesiące, w dniach 26-28 maja 2017 r., na wodach Zatoki Gdańskiej, odbędzie się Żeglarski Puchar Trójmiasta, którego partnerem tytularnym jest ERGO Hestia. Obecnie trwają zgłoszenia do udziału w piątej już edycji regat.

...
Czytaj więcej

Prawie 1000 maskotek od Grupy Europa dla chorych dzieci

Aż 951 maskotek zebrali pracownicy Grupy Ubezpieczeniowej Europa w ramach akcji „Pluszak w pogotowiu”. Przytulanki zostaną przekazane do wrocławskich karetek i szpitali.

...
Czytaj więcej

Finał konkursu ERGO Hestii na nadwiślańskich bulwarach

Na nadwiślańskich bulwarach otwarta została nowa siedziba Muzeum nad Wisłą, gdzie, dzięki współpracy nawiązanej przez ERGO Hestię z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, będzie można zobaczyć prace laureatów 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

...
Czytaj więcej

MetLife LifeChanger Cup – gimnazjaliści uczą się przedsiębiorczości

W dniu 22 marca 2017 r. w Warszawie 58 uczniów ze szkół gimnazjalnych z 6 polskich miast wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup – wydarzeniu edukacyjno-integracyjnym skierowanym do uczniów, nauczycieli i wolontariuszy.

...
Czytaj więcej

Aplikacja dla dzieci od PZU

PZU stworzyło innowacyjną aplikację dla dzieci „Niestraszki – Bajki z morałem”, łączącą elementy edukacyjne z rozrywką. Narzędzie to, ma za zadanie wspierać edukację najmłodszych i podpowiadać, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

...
Czytaj więcej

Współpraca PZU z Fundacją Opoka

W dniu 7 marca 2017 r. PZU SA i PZU Życie SA podpisały porozumienie z Fundacją Opoka. Współpraca ta ma celu m.in. popularyzację komunikacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w środowiskach kościelnych.

...
Czytaj więcej

W marcu odbędzie się 12. PZU Półmaraton Warszawski

W dniu 26 marca 2017 r. odbędzie się 12. edycja Półmaratonu Warszawskiego, którego już po raz kolejny sponsorem tytularnym jest PZU. Tysiące biegaczy wystartuje w największym polskim półmaratonie pod nazwą 12. PZU Półmaraton Warszawski.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie partnerem tegorocznych Warszawskich Dni Rodziny

W dniach 17-19 marca 2017 r. odbędą się Warszawskie Dni Rodziny. Partnerem tegorocznego wydarzenia jest Pramerica. Podczas tego święta, rodziny wraz z dziećmi będą miały możliwość za darmo skorzystać z ofert firm realizujących zajęcia dla najmłodszych...

...
Czytaj więcej

Warta podnosi bezpieczeństwo dzieci na drogach woj. śląskiego

Towarzystwo ubezpieczeń Warta, w ramach projektu „Warto Błysnąć”, wspiera działania śląskiej policji. Ubezpieczyciel podnosi poziom bezpieczeństwa dzieci w województwie śląskim m.in. poprzez zaopatrzenie ich w ponad 14 tys. opasek odblaskowych.

...
Czytaj więcej

PZU protestuje przeciwko wykorzystywaniu znaków towarowych

PZU oświadczyło, że demonstranci KOD bezprawnie, bez wiedzy i zgody ubezpieczyciela, wykorzystali znaki towarowe, graficzny – „serduszko” oraz słowny – „Stop wariatom drogowym” w czasie publicznej manifestacji.

...
Czytaj więcej

RESO wspiera rozgrywki ligi halowej piłki nożnej

W dniu 17 lutego 2017 r. odbyła się Gala Mistrzów RESO Suwałki Football League 2016/2017 - amatorskiej ligi halowej piłki nożnej, której już od dwóch sezonów tytularnym sponsorem jest RESO Europa Service.

...
Czytaj więcej

InterRisk laureatem The Champ Awards

W dniu 30 stycznia 2017 r. w warszawskiej siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień laureatom plebiscytu The Champ Awards. Podczas tegorocznej edycji nagrodę za najlepszy sponsoring imprezy sportowej otrzymało InterRisk.

...
Czytaj więcej

Dzięki Fundacji PZU do Polski wrócił zabytkowy rękopis

Dzięki mecenatowi Fundacji PZU, Biblioteka Narodowa zakupiła ilustrowany, renesansowy rękopis z końca XV w., tzw. Godzinki Jakuba Wargockiego. Zdigitalizowany zabytkowy kodeks dostępny jest online w cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona.pl.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva wspiera Światowy Dzień Walki z Rakiem

W dniu 4 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Został on ustanowiony w Paryżu w 2000 roku, podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem. Corocznie towarzyszą mu akcje promujące profilaktykę i wczesne wykrywanie nowotworów.

...
Czytaj więcej

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do II edycji konkursu EKO HESTIA SPA

Rozpoczęła się druga edycja konkursu EKO HESTIA SPA, którego organizatorem jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia. Polskie uzdrowiska mają szansę pozyskać aż 100 tys. zł za najciekawsze proekologiczne inicjatywy i inwestycje.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden partnerem strategicznym akcji „Zdrowe Koszyki”

Nationale-Nederlanden po raz kolejny wspiera akcję organizowaną przez stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W dniu 4 lutego 2017 r. - w Światowy Dzień Walki z Rakiem – w warszawskiej Hali Koszyki będzie można stworzyć własny koszyk zdrowia.

...
Czytaj więcej

RESO przedłużyła współpracę z młodzieżowym stowarzyszeniem sportowym

W dniu 23 stycznia 2016 r. RESO Europa Service przedłużyła umowę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos w Suwałkach na czas nieokreślony. Działania te są kontynuacją dotychczasowej współpracy.

...
Czytaj więcej

PZU objęło mecenatem Teatr Narodowy w Warszawie

Od listopada 2016 r. przez cały rok 2017 PZU obejmuje mecenatem finansowym działalność Teatru Narodowego. Działania te są kontynuacją współpracy zapoczątkowanej przy okazji Jubileuszu 250-lecia Teatru Narodowego.

...
Czytaj więcej

13. Mistrzostwa Polisy – Życie w Narciarstwie Alpejskim

POLISA-ŻYCIE TU S.A. Vienna Insurance Group po raz 13. zorganizowała mistrzostwa w narciarstwie alpejskim. Pracownicy i agenci współpracujący z ubezpieczycielem przez dwa dni szusowali na stokach Czarnej Góry.

...
Czytaj więcej

RESO wspiera młodych zawodników karate

RESO Europa Service zostało sponsorem klubu karate Kyokushin. Na mocy porozumienia zawartego w dniu 10 stycznia 2017 r. RESO będzie wspierać finansowo działalność suwalskiego klubu przez najbliższy rok.

...
Czytaj więcej

PZU dba o bezpieczeństwo w polskich górach

PZU angażuje się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa wypoczywających w polskich górach. Ubezpieczyciel wspiera m.in akcję „Bezpieczna zima z GOPR”, organizację kursów lawinowych oraz promuje Lawinowe ABC.

...
Czytaj więcej

Ruszył konkurs Artystyczna Podróż Hestii

W dniu 9 stycznia 2017 r. ruszył ogólnopolski konkurs skierowany do studentów wydziałów artystycznych w całej Polsce - Artystyczna Podróż Hestii. Rozstrzygnięcie i wernisaż prac finalistów planowany jest na dzień 27 czerwca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Inicjatywy CSR w zakładach ubezpieczeń

Wiele dużych organizacji dostrzega coraz większą konieczność społecznego zaangażowania. Wielkie korporacje jak i mniejsze firmy wspierają akcje charytatywne, zachęcają swoich pracowników do działalności wolontariackiej i realizują lokalne projekty...

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia partnerem strategicznym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Partnerem strategicznym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostało towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia. W ramach zawartej umowy, ubezpieczyciel będzie długoterminowo wspierał działalność statutową MSN.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia przyjęła Standard Minimum Programu Etycznego

STU ERGO Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce podpisało deklarację przyjęcia Standard Minimum Programu Etycznego. Program ma na celu udzielanie wsparcia przy wdrażaniu etycznych rozwiązań w organizacjach biznesowych.

...
Czytaj więcej

Kolejna realizacja UNIQA Art Łódź

Powstała czwarta instalacja artystyczna w ramach projektu UNIQA Art Łódź. Absolwentka katowickiej Akademii Sztuk Pięknych Mona Tusz stworzyła przestrzenny mural pod tytułem „Yule”.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem portalu społecznościowego wsparcia chorych na nowotwory

W dniu 16 grudnia 2016 r. wystartował ogólnopolski portal społecznościowego wsparcia chorych na nowotwory. ONKOfundusz powstał przy współpracy Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych i Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia została sygnatariuszem Karty Różnorodności

Grupa ERGO Hestia oraz Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia podpisały Kartę Różnorodności, w ten sposób weszły do grona 154 instytucji wspierających równe traktowanie w miejscu pracy.

...
Czytaj więcej

„Dzień Wartości” w Concordii

W dniu 25 listopada 2016 r. Concordia Ubezpieczenia zorganizowała „Dni Wartości”. Ubezpieczyciel chciał w ten sposób zaakcentować to, co od zawsze było, jest i będzie dla niego ważne.

...
Czytaj więcej

Wolontariusze z Pramerica poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń

Pracownicy spółek Pramerica w ramach programu Otwarta Firma poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń w szkołach ponadgimnazjalnych.

...
Czytaj więcej

​Europ Assistance Polska wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa

Europ Assistance Polska jak co roku wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i edukuje na temat oddawania krwi, licząc że pomoże to w podjęciu decyzji o oddaniu krwi i aktywnym uczestniczeniu w krwiodawstwie.

...
Czytaj więcej

PZU aktywnym partnerem krajowych liderów biznesu

Specjaliści z PZU aktywnie uczestniczyli w odbywającym się w zeszłym tygodniu Kongresie 590, m. in. Aleksandra Agatowska, zasiadająca w zarządzie spółki PZU Życie S.A., opowiedziała, w jaki sposób Grupa wspiera polskie, innowacyjne przedsiębiorstwa.

...
Czytaj więcej

Nationale Nederlanden wspiera kampanię zachęcającą mężczyzn do profilaktyki

Nationale Nederlanden wspiera 3. edycję kampanii Movember Polska. Jej celem jest nagłośnienie kwestii profilaktyki nowotworowej wśród mężczyzn. W tegorocznej akcji przy wsparciu realizowane będą bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn w całym kraju.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia otrzymała nagrodę Flota Ekologiczna Roku 2016

Kapituła konkursu złożona z dziennikarzy motoryzacyjnych oraz specjalistów rynku flotowego, podczas I Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej, przyznała ERGO Hestii wyróżnienie i statuetkę „Flota Ekologiczna Roku 2016".

...
Czytaj więcej

Projekty ERGO Hestii i UNIQA nagrodzone w Konkursie AGAPE

W Konkursie Biuletynów Firmowych AGAPE 2016, w czterech kategoriach zwyciężyły projekty należące do ubezpieczycieli. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najlepszych biuletynów firmowych, biuletynów instytucji, projektów jednorazowych custom publishing...

...
Czytaj więcej

2. miejsce beinsured na Insurance & Reinsurance Run

W niedziele w Parku Skaryszewskim na warszawskiej Pradze odbył się I bieg branży ubezpieczeniowej – Insurance & Reinsurance Run, której patronem medialnym jest beinsured. Na starcie zgromadziło się ok. 200 biegaczy.

...
Czytaj więcej

Trwa rekrutacja do programu HugeThing.vc powered by Aviva

Już trwa rekrutacja do kolejnej edycji HugeThing.vc powered by Aviva - miesięcznego programu skierowanego do twórców projektów insurtech z Polski i regionu CEE, którzy tworzą rozwiązania IT dla jednego z 4 obszarów w modelu biznesowym.

...
Czytaj więcej

PZU radzi jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci

PZU opracował raport „Bezpieczne dziecko”. Wynika z niego, że 84 proc. rodziców uważa, że w dzisiejszym świecie na dzieci czyha więcej niebezpieczeństw niż w czasach, gdy sami byli w wieku swoich pociech.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z własnym parkiem

Od niedzieli mieszkańcy Trójmiasta, turyści oraz pracownicy zakładu ubezpieczeń mogą korzystać z nowych terenów zieleni. Park Hestii, bo o nim mowa, znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu, łączy główną siedzibę ERGO Hestii z ERGO ARENĄ.

...
Czytaj więcej

Concordia oddaje krew

W dniu 12 sierpnia 2016 r. Concordia Ubezpieczenia zorganizowała IV „Akcję Krew”. Zbiórka krwi, zorganizowana w siedzibie ubezpieczyciela, jest kontynuacją współpracy nawiązanej z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Odesłanie

Art. 352. Do kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy stosuje się przepisy rozdziału 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciel został sponsorem tytularnym projektu UNIQA Art Łódź

UNIQA Art Łódź to międzynarodowy projekt artystyczny w przestrzeni publicznej Łodzi. Celem przedsięwzięcia jest powstawanie nowoczesnych obiektów artystycznych, które na stałe, bądź tymczasowo, wpiszą się w krajobraz miasta.

...
Czytaj więcej

Pyrkon - nasza propozycja na weekend

Za najważniejsze wydarzenie tego weekendu bez wątpienia należy uznać festiwal Pyrkon, który odbędzie już po raz 16. w Poznaniu. Impreza co roku przyciąga tłumy zakochanym w fantastyce.

...
Czytaj więcej

Nowa strategia biznesowa w starej sprzedaży

Na łamach Harvard Business Review Scott K. Edinger przedstawił zasady efektywnego zarządzania kadrą sprzedawców. Poniżej zaprezentujemy wnioski płynące z jego artykułu: „Jak nakłonić sprzedawców do realizacji swojej strategii?

...
Czytaj więcej

RESO sponsorem drużyny siatkarskiej z Suwałk

RESO Europa Service została sponsorem MKS Ślepsk Malow Suwałki. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższy rok.

...
Czytaj więcej

Rekordowa liczba uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego

PZU po raz kolejny zostało współorganizatorem Półmaratonu Warszawskiego. Do udziału w biegu zarejestrowało się 16 tysięcy osób. Impreza rozpoczęła się 25 marca o godz. 10.00. Zawodnicy ruszyli z ul. Konwiktorskiej, przy Stadionie Polonii w Warszawie.

...
Czytaj więcej

Organizator wyprawy wysokogórskiej nie gwarantuje zdobycia szczytu

Sąd Apelacyjny w Katowicach w wyroku z dnia 16 czerwca 2016 r. orzekł, że organizator wyprawy wysokogórskiej nie może zagwarantować zdobycia szczytu. Uczestniczka wyprawy na Mount Everest nie otrzyma zatem zwrotu pieniędzy w związku z nieudanym wejściem.

...
Czytaj więcej

Spożywanie alkoholu na bulwarach wiślanych jest łamaniem prawa

Sąd Rejonowy w Warszawie - Śródmieście w wyroku z dnia 19 kwietnia 2016 r. orzekł, że Stołeczny Bulwar Flotylli Wiślanej jest ulicą, a więc miejscem, gdzie nie wolno pić alkoholu, uznając za winnego powoda spożywającego w tym miejscu alkohol.

...
Czytaj więcej

KNF podejmuje walkę z fake newsami na temat finansów

Komisja Nadzoru Finansowego dołączyła do akcji #FakeHunter. KNF będzie weryfikować publikowane w internecie informacje finansowe.

...
Czytaj więcej

UOKiK nagrodzony przez Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych

Podczas gali XX-lecia KPF wręczono nagrodę za usługi Urzędu dla branży finansowej. Nagrodę odebrał Prezes urzędu Marek Niechciał.

...
Czytaj więcej

UKNF: Informacja na temat działań zakładów ubezpieczeń w związku z nawałnicami

Urząd KNF po analizie materiałów od ubezpieczycieli wskazał kilka najczęściej powtarzanych obszarów działania: udzielanie informacji, bezpośredni kontakt z poszkodowanymi, ułatwienia w zgłaszaniu szkód czy zwiększenie dostępności likwidatorów.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia otrzymała Złoty Laur Super Biznesu 2019

ERGO Hestia została nagrodzona Złotym Laurem „Super Biznesu” 2019 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Kapituła konkursowa doceniła wysoką jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

...
Czytaj więcej

Klienci TUW TUW otrzymają koce termiczne

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” będzie wręczać termiczne koce ratunkowe, klientom zawierającym ubezpieczenie OC lub AC.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden chce efektywnej współpracy z mediami

Ubezpieczyciel przygotował nową, rozbudowaną zakładkę biura prasowego, na której znajdują się najnowsze informacje na temat działalności i kierunków rozwoju NN.

...
Czytaj więcej

PZU Maraton Karkonoski już po raz jedenasty

Już po raz 11 w ponad 70 kilometrowym biegu wystartowało 1000 zawodników PZU Maratonu Karkonoskiego. Ubezpieczyciel chce zachęcić do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia zgodnie z hasłem #10latdłużej.

...
Czytaj więcej

RESO Europa Service sponsorem Suwałki Blues Festival

Zakończył się Suwałki Blues Festival, którego sponsorem po raz trzeci było RESO Europa Service. Pierwszego dnia festiwalu odbyła się RESO Blues Night.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia: znamy laureatów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Tegoroczny przegląd finałowych prac 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii przyniósł wiele propozycji zaangażowanych w aktualne problemy społeczne i artystyczne.

...
Czytaj więcej

Ostatni bieg RESO Suwałki 10,5

W tym roku po raz ostatni odbędzie się RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, czyli „Suwalska ćwiartka” – największa impreza biegowa na suwalszczyźnie.

...
Czytaj więcej

Portal MojeBankowanie.pl sprawdził jakość obsługi w ubezpieczeniach

Eksperci portalu MojeBankowanie.pl wykonali łącznie 900 telefonów oraz przesłali 890 zapytań e-mailowych lub poprzez formularz kontaktowy, sprawdzili strony kontaktowe 18 banków i 17 ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Revolut ma 340 tys. klientów w Polsce

Brytyjska firma z sektora fintech, która umożliwia tanią wymianę walut poprzez aplikację mobilną ma w Polsce aż 340 tys. użytkowników, czytamy w forsal.pl.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium złożył wniosek do UOKiK o przejęcie Euro Banku

Bank Millennium złożył wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie kontroli nad Euro Bankiem S.A.

...
Czytaj więcej

Aviva o szkodliwym wpływie smogu na zdrowie

Jednym z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce jest smog, którego poziom drastycznie wzrasta w czasie zimy. Aviva radzi w jaki sposób radzić sobie z zanieczyszczeniem powietrza.

...
Czytaj więcej

BOŚ Bank zaktualizował strategię rozwoju

Bank Ochrony Środowiska opublikował aktualizację dokumentu „Ramowa Strategia Rozwoju Banku Ochrony Środowiska S.A. na lata 2016-2020 i jest spójna z Programem Postępowania Naprawczego, zgodnie z którym Bank działa od 2016 r.

...
Czytaj więcej

Aviva znalazła rozwiązanie na brak pracowników w dziale IT

Pracownicy administracji i call center dostali możliwość przekwalifikowania się na specjalistów IT. W ten sposób ubezpieczyciel postanowił walczyć z ciągłym brakiem pracowników w tym dziale, czytamy w serwisie pulshr.pl.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie ING Banku Śląskiego

Justyna Kesler, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego rezygnuje ze stanowiska. Powodem decyzji jest planowane objęcie przez nią innej funkcji w Grupie ING.

...
Czytaj więcej

EFL: gwałtowny wzrost rynku leasingu sprzętu IT

Zgodnie z przewidywaniami Związku Polskiego Leasingu sprzęt IT znajduje się na szczycie listy najbardziej dynamicznych segmentów leasingu maszyn i urządzeń.

...
Czytaj więcej

Prezes PIU z insygniami kawalera Narodowego Orderu Zasługi

Podczas tegorocznych odznaczeń insygnia otrzymali trzej aktywni członkowie francuskiego środowiska biznesowego w Polsce. Jedną z tych osób był Jak Grzegorz Prądzyński.

...
Czytaj więcej

Awaria kart Mastercard

W dniu 12 lipca br. doszło do awarii kart Mastercard. Posiadacze tego typu kart nie mogli przed godzinę dokonać płatności ani wypłaty z bankomatów.

...
Czytaj więcej

Zmiany personalne w Ministerstwie Cyfryzacji

10 lipca br. odbyło się wręczenie nominacji na stanowiska sekretarza i podsekretarza stanu w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji. Na stanowisko sekretarza stanu został nominowany Karol Okoński, a funkcję podsekretarza ma pełnić Wanda Buk.

...
Czytaj więcej

BIK: wzrost sprzedaży kredytów w 2018 r.

Biuro Informacji Kredytowej opublikowało dane o sprzedaży kredytów. Z analizowanych danych wynika, że w I kwartale 2018 r. udzielono więcej kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych niż w analogicznym czasie w roku 2017.

...
Czytaj więcej

AXA rozpoczyna kampanię społeczną

Ubezpieczyciel chce zwiększyć świadomość i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W ramach kampanii „Masz moc ratowania życia” powstały edukacyjne spoty reklamowe.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Finansów zniesie limit crowdfundingu dla spółek

Startupy w Polsce mają obecnie nieporównywalnie większy dostęp do instrumentów finansowych niż kilka lat temu. Młodzi przedsiębiorcy chętnie próbują swoich sił zakładając startupy.

...
Czytaj więcej

Same dane to nie wszystko - liczy się też ich wizualizacja

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 pt. „Sieć” zdobył „złoto” w kategorii Nagroda publiczności – Community Award międzynarodowego konkursu „The Kantar Information is Beautiful Awards”.

...
Czytaj więcej

Perły Polskiej Gospodarki przyznane po raz kolejny

Polisa-Życie po raz trzeci otrzymała tytuł Perły Sektora Finansowego.

...
Czytaj więcej

Certyfikat „Dobra Polisa” ponownie przyznany dla UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało certyfikat „Dobra Polisa” dla ubezpieczenia mienia za składką płatną miesięcznie, które skierowane jest do lokatorów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

...
Czytaj więcej

Temat lekcji: ubezpieczenia

W ramach programu „Otwarta Firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pracownicy i współpracownicy Pramerica Życie wcielili się w rolę nauczycieli, by przeprowadzić lekcje w szkołach.

...
Czytaj więcej

Dwanaście zespołów rozwija swoje firmy w ramach Huge Thing powered by Aviva

W dniu 14 listopada podczas tzw. Hello Day w siedzibie Avivy zaprezentowało się 12 zespołów biorących udział w programie Huge Thing powered by Aviva.

...
Czytaj więcej

Crystal Wagner stworzyła instalację dla projektu UNIQA Art Łódź

Powstała trzecia instalacja w ramach projektu UNIQA Art Łódź. Jest to praca autorstwa Amerykanki Crystal Wagner zatytułowana „Hyperbolic”. Ogromna instalacja z siatki i kolorowych materiałów oplata kamienicę na skrzyżowaniu przy ul. Piotrkowskiej.

...
Czytaj więcej

SKOK Ubezpieczenia sponsorem V edycji „Lata z Książką”

„Lato z Książką” to inicjatywa czytelnicza organizowana przez wydawnictwo Zysk i S-ka oraz agencję ZyskMedia. W tym roku akcja odbyła się po raz piąty w czterech turystycznych miastach Polski. Sponsorem projektu jest SKOK Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PIU patronem głównym wydarzenia promującego kulturę motoryzacyjną i bezpieczeństwo

Moto Safety Day to wydarzenie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. W dniu 20 sierpnia 2016 r. odbędzie się 11. edycja imprezy, której patronem głównym jest Polska Izba Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

UEFA? A co to takiego?

UEFA jest międzynarodową organizacja pozarządowa, zrzeszająca związki piłki nożnej poszczególnych państw Europy, założoną 15 czerwca 1954 r. w Bazylei. Na czele UEFA stoi przewodniczący, mylnie określany w języku polskim – prezydentem.

...
Czytaj więcej

Twórcze zespoły

Twórcze zespoły to grupy osób skupione wokół pewnego zadania, wydzielone w danej organizacji. Mogą mieć charakter projektowy, jak też do realizacji zadań powtarzalnych zawartych w podstawowym procesie biznesowym firmy.

...
Czytaj więcej

Polski przemysł kosmiczny

W dniach 18-20 maja w Katowicach odbędzie się VIII Europejski Kongres Gospodarczy. Spotkanie będzie skupione wokół czterech głównych tematów.

...
Czytaj więcej

Organizacja przedsiębiorcza

Organizacja przedsiębiorcza zazwyczaj specjalizuje się i porusza się w obrębie jednej dziedziny lub kilku pokrewnych, powiązanych ze sobą. Jest nastawiona na rozwój i innowacyjność, badania.

...
Czytaj więcej

Fryderyki 2016

20 kwietnia 2016 r. odbyła się gala wręczenia nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2016. Największym zwycięzcą bez wątpienia został Zbigniew Wodecki, który dostał wyróżnienie w kategorii Album roku pop i Utwór roku.

...
Czytaj więcej

„Niewygodna prawda” - recenzja

Niedościgniona legenda amerykańskiego dziennikarstwa i sztuki reporterskiej - Dan Rather - człowiek, który przekazywał za pośrednictwem odbiorników najistotniejsze dla Ameryki i świata informacje, między innymi o zabójstwie prezydenta Kennedy’ego...

...
Czytaj więcej

Systematyka prawa

Czym są gałęzie prawa? W tekście zostanie przedstawiona i omówiona najprostsza systematyka prawa, czyli wydzielenie prawa cywilnego, prawa administracyjnego i prawa karnego.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas i ING Bank Śląski liderami tegorocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm

​BNP Paribas i ING Bank Śląski zajęli pierwsze miejsce w opublikowanym 4 czerwca br. Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Poza nimi na podium z kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” uplasowały się jeszcze: STU ERGO Hestia i Santander.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki” 

12 kwietnia, podczas 7. Targów CSR na stadionie PGE Narodowym, miała miejsce premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. W tegorocznej edycji raportu opisano dobre praktyki 6 ubezpieczycieli. 

...
Czytaj więcej

PZU will fund medical equipment to fight coronavirus

The Polish insurer PZU will finance the purchase of equipment for hospitals to fight coronavirus, allocating for this purpose a budget of PLN 6 million. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU launches aid for Poles in connection with the coronavirus threat

PZU has joined the fight against coronavirus in Poland, by offering free access to medical advice for all citizens whether they are PZU clients or not. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva cleaned green areas in Warsaw

Aviva’s employees have engaged in social activity on the natural environment. They cleaned up green areas in Warsaw – parks, forests and areas near the Vistula. They filled 1,200 dustbin bags with rubbish. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Social responsible insurers

The Responsible Business Forum has published its 17th CSR report. It includes corporate social responsibility practices on the Polish market. The activities of 7 insurers were described in the publication.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie was awarded in Aon Best Employers research

The employment policy of Pramerica Życie was awarded in Aon Best Employers research. The survey authors presented the insurance company the title of the Best Employers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AirRun organised by Aviva was held in Cracow

One thousand runners participated in the competition Air Run organised by Aviva on Saturday, 27th October. The sport event is a part of the lasting Aviva antismog social campaign. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva launched 2nd edition of its campaign about smog

On 1 October 2018 the second edition of Aviva’s campaign “I know what I breath” started. Its aim is increasing the awareness of the smog problem and the education level of this issue. 

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group is a pioneer in socially sustainable investments

Vienna Insurance Group (VIG) was the only insurance company invited to present its sustainable investments as a case study to the European insurance supervisory authority (EIOPA) in Frankfurt. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Link4 - Ethical Standard Commissioner

Link4 has received the title of Ethical Standard Commissioner. The title is granted to firms distinguished by responsibility, reliability and transparency. Link4 is the only insurer on the Polish market with this title. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva launched an air pollution awareness campaign

​Thirty-three of the European Union’s 50 most smog-affected cities are in Poland, insurance giant Aviva has said as it launched an air pollution awareness campaign on Clean Air Day.

...
Czytaj więcej

MetLife volunteers assisted in building a hostel for young people recovering from substance misuse in Legionowo

40 MetLife employees from over a dozen countries in Europe, Africa and the Middle East (EMEA) took part in a corporate volunteering event. They assisted in building a hostel for young people recovering from substance misuse.

...
Czytaj więcej

The Prudential Spirit of Community program runs in Poland

The Prudential Spirit of Community is the largest youth recognition program based exclusively on volunteer community service. In September the Polish version of the program started.

...
Czytaj więcej

City transport tickets and parking fees in Bank Millennium’s mobile app

Bank Millennium via its mobile app has introduced the possibility to purchase city transport tickets and pay parking fees. City transport passengers now can buy a ticket conveniently, validate it and show it in their phone to a ticket inspector.

...
Czytaj więcej

Report on unit-linked products prepared by Financial Ombudsman

On March 31, 2016 the Financial Ombudsman presented the second Report on unit-linked products.

...
Czytaj więcej

21-23 czerwca 2018 r. - Żeglarskie święto branży ubezpieczeniowej

Zbliża się V edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. W dniach 21-23.06 w Iławie przedstawiciele największych firm ubezpieczeniowych w kraju spotkają się podczas sportowych aktywności na wodzie.

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie: Odkryj swój talent!

Przed Państwem kolejny odcinek #BeInObiektywnie, w którym gościem specjalnym jest Pan Marek Bugała, trener i konsultant z zakresu komunikacji i zarządzania zespołami. W czasie spotkania poruszyliśmy wiele ważnych wątków związanych z zarządzaniem zespołem.

...
Czytaj więcej