D.A.S. zwiększył sprzedaż w 2017 r.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej przekazał dane sprzedażowe za 2017 r. Ubezpieczyciel odnotował wzrost sprzedanych polis o 20 proc. wobec wolumenu uzyskanego w  2016 r. Z kolei przypis składki zwiększył się o 60 proc.

...
Czytaj więcej

INTER: placówki medyczne powinny posiadać kompleksowe ubezpieczenie

INTER Polska w materiale prasowym nawiązuje do niedawnej afery medialnej dot. niewłaściwego przechowywania szczepionek przez placówkę medyczną. Ubezpieczyciel wskazał, że w przypadku takich trudności pomocna może okazać się stosowne ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia oferuje ubezpieczenia upraw rolnych

19 marca br. Concordia Ubezpieczenia udostępniła pakiet ubezpieczeniowy dla rolników.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: jakie ubezpieczenie na wiosnę

CUK Ubezpieczenia w materiale prasowym przedstawia, jakie ubezpieczenia mogę przydać się w okresie wiosennym. Zwraca szczególną uwagę na produkty ochronne mienia. Zabezpieczą one przed ryzykiem lokalnych podtopień i powodzi

...
Czytaj więcej

RF wypowiedział się w kwestii zagadnienia prawnego dot. niezachowania terminu rozpatrzenia reklamacji

W dniu 6 kwietnia 2018 r. Sąd Najwyższy zajmie się zagadnieniem prawnym (sygn. akt III CZP 113/17) dot. skutków niedotrzymania przez podmiot rynku finansowego ustawowych terminów odpowiedzi na reklamację. W tej sprawie istotny pogląd wniósł RF.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance nawiązała partnerstwo biznesowe z serwisem BlaBlaCar

AXA Assistance została partnerem serwisu BlaBlaCar. Spółka będzie oferowała bezpłatne usługi assistance kierowcom i pasażerom podróżującym w ramach serwisu.

...
Czytaj więcej

PZU zarobił 4,2 mld zł w 2017 r.

PZU SA po raz pierwszy raz w historii odnotował zysk netto przekraczający kwotę 1 mld EUR i przypis składki wynoszący prawie 23 mld zł.  

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia podsumowało ubiegłoroczne wyniki

PKO Ubezpieczenia od czterech lat umacnia swoją pozycję na rynku bancaassurance. W 2017 r. odnotowało szybki wzrost i dobre wyniki, a wraz z GK PKO BP zebrało łącznie 922 mln zł składki przypisanej brutto.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń przygotowują polisy dla rowerzystów

PZU przygotowało ofertę ubezpieczeniową dla rowerzystów. Polisa PZU Rowerzysta to zabezpieczenie roweru i osoby poruszającej się na nim. Ubezpieczenia dla rowerzystów mają w swojej ofercie również m.in. TU Europa, Proama, CUK i Play Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Zmiany w organizacyjne w Colonnade

Colonnade poinformował o zmianach organizacyjnych w Działach Consumer oraz Sprzedaży i Marketingu.

...
Czytaj więcej

Aviva kierunki rozwoju dostrzega w kanale direct i PPK

13 marca 2018 r. w siedzibie Aviva odbyło coroczne spotkanie prezesa zakładu ubezpieczeń Adama Uszpolewicza z dziennikarzami. Prezes spółki przedstawił wyniki finansowe wypracowane w ubiegłym roku i plany rozwoju ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Bacca z nową aplikacją Polisy i Płatności

Bacca udostępniła nową aplikację zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców – „Bacca Polisy i Płatności”. Narzędzie służy do zarządzania ubezpieczeniami jak i realizacji płatności, w tym także spłaty rat kredytu czy transakcji międzynarodowych.

...
Czytaj więcej

Polacy szukają ubezpieczenia z jak najszerszym zakresem ochrony

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń ubezpieczenie nieruchomości posiada już ponad 10 mln domów i mieszkań. Obecnym trendem jest zakup polisy z nietypowym zakresem ochrony.

...
Czytaj więcej

Grupa przestępcza z woj. śląskiego i opolskiego wyłudziła od zakładów ubezpieczeń ponad 1 mln zł

​Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 34 osobom, którym postawiono zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań.

...
Czytaj więcej

Warta otrzymała Laur Konsumenta

Produkty Warty ponownie znalazły w gronie zwycięzców ogólnopolskiego rankingu Laur Konsumenta. I miejsce i Złote Godło zostało przyznane Warcie w dwóch kategoriach: Ubezpieczenia na życie oraz Ubezpieczenia samochodu.

...
Czytaj więcej

Interpelacja do resortu sprawiedliwości ws. przestępczości ubezpieczeniowej

Poseł Wojciech Murdzek skierował do ministra sprawiedliwości interpelację w sprawie rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań od ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

LEASING – jak zarabiać na ubezpieczeniach?

Ostatnie lata to wysyp regulacji mających istotny wpływ na dystrybucję ubezpieczeń. W jaki sposób te nowe przepisy mogą wpłynąć na dystrybucję ubezpieczeń w firmach leasingowych?

...
Czytaj więcej

Szkodowo.pl pozwoli uzyskać dopłatę do odszkodowania

Na rynku pojawił się serwis Szkodowo.pl, który jest kierowany do osób poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych.

...
Czytaj więcej

AXA nabył XL Group

W dniu 5 marca 2017 r. AXA poinformowała o przejęciu XL Group. Wartość transakcji to 15,3 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW wprowadziło ubezpieczenia D&O dla sektora medycznego

TUW PZUW na początku marca wprowadziło do swej oferty ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków władz podmiotu leczniczego. Jest to pierwsza tego typu polisa na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania za szkody majątkowe?

Ubezpieczenie mieszkania ma zagwarantować właścicielowi nieruchomości wypłatę zadośćuczynienia w przypadku strat na skutek niespodziewanych zdarzeń. Jednak istnieją sytuacje kiedy zakład ubezpieczeń może odmówić wypłaty odszkodowania, albo zażądać zwrotu

...
Czytaj więcej

MF wyraziło możliwość doprecyzowania przepisów dot. tajemnicy ubezpieczeniowej

Piotr Nowak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, odpowiedział na interpelację nr 19098 w sprawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej zgłoszoną przez posła Krzysztofa Kubów.

...
Czytaj więcej

Spadki w sektorze ubezpieczeń D&O

Firmy ubezpieczeniowe oferujące polisy typu D&O mogą mieć trudności z utrzymaniem wyników. Obecnie obserwujemy światową tendencję do stopniowego obniżania stawek premii D&O, która prawdopodobnie utrzyma się również w 2018 r.

...
Czytaj więcej

InterRisk katamaranem na rynku ubezpieczeniowym. Ubezpieczyciel przedstawił strategię na lata 2018-2020

Podczas konferencji prasowej, w dniu 1 marca br., prezes VIG Polska Franz Fuchs i prezes InterRisk Piotr Narloch przedstawili strategię ubezpieczyciela na lata 2018-2020 r. Ubezpieczyciel zapowiedział dążenie do uzyskania równowagi w ubezpieczeniach.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciel ma obowiązek zwrotu kosztu najmu samochodu zastępczego

Ubezpieczyciel ma obowiązek zapewnić poszkodowanemu w wypadku samochodowym, pojazd zastępczy. Zwrot kosztów najmu przysługuje za okres od dnia zgłoszenia szkody do momentu przyznania odszkodowania.

...
Czytaj więcej

LINK4 ponownie partnerem programu Nasz nowy dom

W dniu 1 marca 2018 r. startuje kolejna edycja programu „Nasz nowy dom” emitowanego w telewizji Polsat. LINK4 jako partner będzie ubezpieczać wyremontowane nieruchomości i finansowo wspierać inwestycje.

...
Czytaj więcej

Nowa oferta ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii

ERGO Hestia uruchomiła unikatową ofertę pełnej obsługi ubezpieczeń korporacyjnych - Hestia Corporate Solutions. Oprócz zabezpieczenia ryzyka korporacyjnego, ubezpieczyciel zapewnia też wsparcie w zakresie predykcji i prewencji szkodowej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróżne od Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden wprowadziło do oferty swój pierwszy produkt majątkowy - ubezpieczenie turystyczne. Dystrybucja odbywa się online, a produkt jest sprzedawany niezależnie od posiadanego ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

UNIQA: zmiany w AC komunikacyjnym

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło nowe taryfy AC. Jest to kolejny etap prac nad poprawą pakietu komunikacyjnego. Klient, który zakupi AC, zyskuje gwarancję sumy ubezpieczenia dla pojazdów osobowych do 3. roku eksploatacji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pracownika za granicą

Z danych GUS wynika, że wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł pod koniec 2017 roku do poziomu 6,6 proc. Tak dobrego wyniku nie odnotowano od ponad 26 lat. Wzrosła również średnia płaca.

...
Czytaj więcej

OC jako ubezpieczenie na rzecz osoby trzeciej w działalności firmy leasingowej

Na początku roku pojawiła się szeroko dyskutowana inicjatywa, aby przypisać ubezpieczenie OC do kierowcy, a nie do samochodu. Pomysł upadł, ale pozostały wątpliwości - czyj interes chroni to ubezpieczenie?

...
Czytaj więcej

KUKE zabezpiecza indonezyjski kontrakt Rafako

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych udzieli ochrony na finansowanie kontraktu realizowanego w Indonezji przez Rafako.

...
Czytaj więcej

Future HealthCare pomostem pomiędzy ubezpieczycielami a usługodawcami medycznymi

Portugalska firma Future HealthCare rozpoczęła działalność w Polsce 30 stycznia br. Obecnie trwają rozmowy na temat współpracy między ubezpieczycielami a prywatnymi placówkami medycznymi.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty ubezpieczenia AC?

Obowiązkowym ubezpieczeniem kierowców w Polsce jest OC ppm.. Z kolei dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest Autocasco, które pokrywa koszty związane z niespodziewanymi zdarzeniami losowymi.

...
Czytaj więcej

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej nieruchomości?

Cena ubezpieczenia nieruchomości uzależniona jest od kilku czynników. Należna kwota może się znacznie różnić między nieruchomościami. Właściciele jakich mieszkań zapłacą za mieszkanie najwięcej?

...
Czytaj więcej

Usługa „Mój Pojazd” jest już dostępna

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę „Mój pojazd”. Dzięki niej kierowcy będą mogli sprawdzić swoje dane zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Usługa należy do planu modernizacji bazy CEPiK 2.0.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes : rosnące koszty pracownicze ciągną w dół sektor produkcyjny, usługowy i hurtownie

Euler Hermes, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności w styczniu. W pierwszym miesiącu obecnego roku opublikowano łącznie 82 przypadki niewypłacalności przedsiębiorstw, co oznacza wzrost o 19 proc. w stosunku do stycznia 2017 roku.

...
Czytaj więcej

KUKE w 2017 r. zebrała rekordową sumę 192 mln zł przypisu składki

KUKE opublikowała wyniki finansowe po 2017 r. Ubiegły rok dla KUKE był rekordowy pod względem przypisu składki zebranej w wysokości 192 mln zł, co stanowi wzrost o 41 proc. w porównaniu do 2016 r.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie nie pokryje kosztów wypadku z udziałem pieszych?

Statystycznie ponad 30 proc. ofiar śmiertelnych wypadków drogowych to piesi. Przyczyną wypadków jest zazwyczaj niezachowana należyta ostrożność zarówno kierowców jak i pieszych.

...
Czytaj więcej

TFG gwarancją zwrotu poniesionych kosztów przy niewypłacalności biura podróży

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym tegorocznym bankructwie biura podróży. Touroperatorzy są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia i wypłaty klientom pieniędzy za nieudane wakacje.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. tajemnicy ubezpieczeniowej

Poseł Krzysztof Kubów (PiS) skierował do minister finansów interpelację nr 19098 w sprawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Odnosi się w niej do praktyk ubezpieczycieli dot. tajemnicy ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie chcą ogólnoeuropejskiego funduszu gwarancyjnego

​Komisja Europejska zaproponowała jako jedno z rozwiązań problemu bankructwa zakładu ubezpieczeń, działającego poza państwem swej siedziby, powołanie ogólnoeuropejskiego funduszu gwarancyjnego. Pomysł ten spotkał się ze sprzeciwem branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Rząd przyjął projekt dot. badania niekaralności pracowników instytucji finansowych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora finansowego.

...
Czytaj więcej

Grupa INTER w Polsce ogłasza strategię na lata 2018 – 2020

INTER Ubezpieczenia przedstawiło strategię rozwoju na lata 2018-2020. Ubezpieczyciel za cel postawił sobie kompleksową obsługę klientów szczególnie w zakresie ubezpieczeń ochrony zdrowia oraz rentowność w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych i życiowych.

...
Czytaj więcej

Colonnade: Polska ma wysoki potencjał rozwoju sektora ubezpieczeń D&O

​Nasycenie polskiego rynku ubezpieczeniami D&O wynosi ok. 5-7%. W krajach rozwiniętych wskaźnik ten mieści się w przedziale 33-37%, a w grupie dużych spółek giełdowych nasycenie rynku zbliża się do poziomu 70%.

...
Czytaj więcej

Czy OC ppm. jest przypisane do pojazdu mechanicznego?

Ostatnimi czasy w parlamencie toczyła się dyskusja na temat zmiany przypisania ubezpieczenie OC z samochodu na kierowcę. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Jednak twierdzenie, że ubezpieczenie OC ppm. jest przypisane do pojazdu to uproszczenie.

...
Czytaj więcej

Powstały regulacje dot. pojazdów autonomicznych

W dniu 22 lutego 2018 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wprowadza ona regulacje w zakresie wykorzystania dróg na potrzeby prac badawczych nad pojazdami autonomicznymi.

...
Czytaj więcej

RF: Raport IWS stanowi nowy argument za wprowadzeniem instytucji niezależnego rzeczoznawcy

Rzecznik Finansowy odniósł się do raportu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Wskazał, że wymienione w nim nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych potwierdzają konieczność instytucji niezależnego rzeczoznawcy.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. wysokich składek OC dla pojazdów z napędem LPG

Posłanka Mirosława Nykiel skierowała do ministra finansów interpelację w sprawie wysokich składek OC dla posiadaczy pojazdów z napędem LPG.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z wysokim poziomem likwidacji szkód

​Według badań przeprowadzonych przez NPS, STU ERGO Hestię poleciłoby dwa razy więcej kierowców niż klienci innych towarzystw. Ponadto, wyniki potwierdzają ogólną tendencję, że klienci oceniają zakłady ubezpieczeń głównie przez pryzmat likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może żądać zwrotu wypłaconego odszkodowania?

Zgodnie z przepisami, zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu z tytułu ubezpieczeń w szczególnych okolicznościach. Kiedy ubezpieczyciel może się domagać rekompensaty?

...
Czytaj więcej

Nietrzeźwi kierowcy nie mogą liczyć na odszkodowanie

Każdego roku pijani kierowcy powodują kilka tysięcy wypadków drogowych, w których ginie kilkaset osób. W takiej sytuacji OC nie obowiązuje i kierowcy muszą sami pokryć wszelkie koszty wypadku.

...
Czytaj więcej

Samochody autonomiczne zmienią rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

Specjaliści Deloitte przekonują, że upowszechnienie się pojazdów autonomicznych znacznie wpłynie na model funkcjonowania ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Czy PZU obniży wysokość składki OC ppm.?

PZU z kwartału na kwartał poprawia wyniki i rozwija się w sektorze ubezpieczeniowym, bankowym i inwestycyjnym. Obecnie ubezpieczyciel wprowadza do swojej oferty nowoczesne rozwiązania technologiczne.

...
Czytaj więcej

PAYBACK i Grupa Europa rozszerzają ofertę produktową

Grupa Europa będzie oferować ubezpieczenia turystyczne uczestnikom programu PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Zmiany organizacyjne w Colonnade

Colonnade Insurance S.A. poinformował o zmianach personalnych w organizacji, w związku z powołaniem Działów Ubezpieczeń Finansowych i Odpowiedzialności Cywilnej oraz Ubezpieczeń Środowiskowych.

...
Czytaj więcej

Czy za szkody wyrządzone przez wiatr należy się odszkodowanie?

Każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do zachowania wszelkiej staranności i niedopuszczenia do sytuacji, podczas której może dojść do uszkodzenia pojazdu. Co w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu na skutek czynników atmosferycznych?

...
Czytaj więcej

Daszewski: ubezpieczyciele kwestionują oświadczenia sprawców zdarzeń komunikacyjnych

​Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego, udzielił wywiadu red. Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła zasad przyznawania przez ubezpieczycieli odszkodowań po wypadkach i zdarzeniach komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Świat: Ubezpieczyciele przygotowują polisy od kradzieży kryptowalut

Wirtualna waluta, która w ostatnich latach zyskała na popularności niesie za sobą ogromne zagrożenia jakimi są kradzieże. Hakerzy bez problemów włamują się na serwery i wykradają dane. Odpowiedzią na to zjawisko są ubezpieczenia od kradzieży kryptowaluty.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczanie elektrowni węglowych pod falą krytyki ekologów

Ekolodzy sprzeciwiają się inwestycjom w węgiel. Twierdząc, że Polska powinna odejść od inwestycji w węgiel i wspierać odnawialne źródła energii. Natomiast powszechną praktyką jest ubezpieczanie elektrowni węglowych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Kredyt hipoteczny a ubezpieczenie?

Świadomość Polaków w temacie ubezpieczeń z roku na rok rośnie. Jednak nadal panuje powszechna opinia, że ubezpieczyciele oferują zbędne i niezrozumiałe polisy.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak prezesem KUKE

Akcjonariusze Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych powołali Janusza Władyczaka na stanowisko prezesa zarządu. Wybór nastąpił w dniu 31 stycznia br. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy.

...
Czytaj więcej

GrECo JLT został coverholderem Lloyd’s dla ubezpieczeń budowlano-montażowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Pod koniec listopada 2017 r. GrECo JLT zostało autoryzowanym coverholderem Lloyd’s of London. Jak podkreślił broker, uzyskanie certyfikatu brytyjskiego ubezpieczyciela stanowi krok w kierunku klientów.

...
Czytaj więcej

Concordia: szybsza i wygodniejsza likwidacja szkód majątkowych

Nowa aplikacja „Mobilne Szkody – Concordia” powstała przy współpracy z systemem wsparcia likwidacji szkód Medatex. Z narzędzia mogą skorzystać klienci ubezpieczyciela, których szkoda została zakwalifikowana jako niewymagająca bezpośrednich oględzin.

...
Czytaj więcej

OC pośrednika kredytu hipotecznego w TUZ Ubezpieczenia

TUZ Ubezpieczenia w ramach realizacji strategii poszerzania oferty produktowej o specjalistyczne, niszowe ubezpieczenia wprowadził do swojej oferty ubezpieczenie OC pośrednika kredytu hipotecznego.

...
Czytaj więcej

700 tys. zł za leczenie tętniaka na Majorce. Najdroższe interwencje Mondial Assistance w 2017 r.

Grupa Mondial Assistance opublikowała zestawienie pięciu najdroższych interwencji w ramach assistance medycznego, jakie odnotowała w 2017 r.

...
Czytaj więcej

Kto powinien pokryć koszt wynajmu samochodu zastępczego po wypadku?

W 2017 r. do sądu trafiło prawie 30 tys. spraw, których przedmiotem sporu był wynajem aut zastępczych. Pojawia się również coraz więcej konfliktów między wypożyczalniami samochodów a towarzystwami ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Concordia: zalanie częstym rodzajem zgłaszanej szkody

Zalanie jest jedną z najbardziej popularnych szkód zgłaszanych do towarzystw ubezpieczeniowych. Awaria instalacji wodociągowej lub urządzeń domowych może doprowadzić do zalania mieszkania.

...
Czytaj więcej

Stawki ubezpieczeń od skutków żywiołów będą rosnąć

Gwałtowne zjawiska pogodowe to jedno z większych zagrożeń dla prowadzenia biznesu. W 2017 r. straty, które spowodowały gwałtowne zmiany pogody szacuje się na ponad 100 mld USD. Zmiany klimatyczne na świecie mają duży wpływ na branżę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Rośnie sprzedaż ubezpieczeń telefonów

Rynek ubezpieczeń smartfonów ustawicznie wzrasta. Zgodnie z przewidywaniami rynek ten do 2020r. będzie wart aż 27 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

PZU: Inwestycja w sektor bankowy zaowocuje rozwojem Grupy PZU

Jednym z elementów nowej strategii Grupy PZU na lata 2018-2020 jest wykorzystanie inwestycji w sektor bankowy do rozwoju Grupy PZU i rynku kapitałowego.

...
Czytaj więcej

Wzrosną ceny ubezpieczenia OC ppm.

Pod koniec 2017 r. ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ustabilizowały się. Wysokość obowiązującej składki ubezpieczeniowej jest związana z ryzykiem ponoszonym przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia małych i średnich przedsiębiorstw

Szacuje się, że 40 proc. majątku polskich firm jest nieubezpieczonych. W sektorze MSP ten odsetek może być jeszcze większy. Od firmowej polisy przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim gwarancji, że żadna szkoda nie zachwieje ich biznesem.

...
Czytaj więcej

Przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń odroczone o 7 miesięcy

22 stycznia 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Czy Aviva rozszerzy działalność na rynku polskim?

Menedżerowie z 15 państw spółki Aviva zostali zobligowani do analizy rynku pod kątem inwestycji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC ppm. a sprzedaż samochodu

Zgodnie z polskim prawem, ubezpieczenie komunikacyjne przekazywane jest automatycznie nowemu właścicielowi w momencie sprzedaży samochodu.

...
Czytaj więcej

Polacy chętnie kupują ubezpieczenia na zimę

Największy wzrost sprzedaży ubezpieczeń odnotowywany jest w czasie sezonu wakacyjnego i ferii zimowych. Według danych AXA Ubezpieczenia, podczas ferii zimowych sprzedawane jest 2,5-krotnie więcej ubezpieczeń turystycznych niż latem.

...
Czytaj więcej

Nadchodzące zmiany na rynku ubezpieczeniowym

Początek roku to najlepszy czas podsumowań i planów na kolejny rok. Oto najważniejsze zmiany na rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

LINK4 w 2017 r. zebrał 1 mld zł składki. Co ubezpieczyciel planuje na 2018 rok?

Towarzystwo Ubezpieczeń LINK4 przedstawiło statystyki za 2017 r. Spółka uzyskała ponad 1 mld zł przypisu składki. Taki wynik był zakładany dopiero po 2019 r.

...
Czytaj więcej

Compensa: W 2018 r. będziemy współpracować z influencerami

Rozwój Internetu i portali społecznościowych sprawił, że coraz więcej firm stawia na niestandardowe formy reklamy i próby dotarcia w ten sposób do jak najszerszego grona odbiorców.

...
Czytaj więcej

Aplikacja Revolut oferuje ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą

Brytyjska aplikacja Revolut rozwija swoją ofertę w zakresie dystrybucji ubezpieczeń. Użytkownicy aplikacji mogą zakupić ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia za granicą. Do współpracy włączył się irlandzki ubezpieczyciel White Horse.

...
Czytaj więcej

PZU: żaden klient poszkodowany wskutek orkanu nie pozostanie bez pomocy

PZU poinformowało, że w związku z wystąpieniem kolejnej anomalii pogodowej podejmie specjalne działania mające na celu szybką i sprawną likwidację szkód. 

...
Czytaj więcej

LINK4: Kasa Wraca z szansą na tytuł Innowacji roku 2017

Telematyczny program LINK4 Kasa Wraca ma szansę zdobyć prestiżową statuetkę Złotego Bella w ósmej edycji Plebiscytu Mobility Trends. Realizowany we współpracy z nawigacją NaviExpert projekt został nominowany w kategorii Innowacja roku.

...
Czytaj więcej

Uwagi MF dot. zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej w związku z ustawą o ochronie danych osobowych

W serwisie RCL zostały opublikowane stanowiska ministerstw zgłoszone w ramach konsultacji resortowych dot. projektu ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych. Ministerstwo Finansów odniosło się do propozycji zmian w UoDUiR.

...
Czytaj więcej

PZU rozwija sektor ubezpieczeń grupowych

Jednym z elementów nowej strategii PZU na lata 2017 – 2020 są ubezpieczenia grupowe. Ambicją Grupy PZU jest towarzyszenie klientom w wielu dziedzinach życia. W segmencie ubezpieczeń na życie i zdrowie coraz większą rolę odegrają ubezpieczenia grupowe.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie kupiło placówkę medyczną w Częstochowie

PZU Zdrowie przejęło kolejną placówkę medyczną - Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie. Jest to największa na lokalnym rynku placówka specjalizująca się w zakresie opieki specjalistycznej.

...
Czytaj więcej

Biuro Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia podsumowuje szkody wyrządzone przez anomalie pogodowe w 2017 r.

W ubiegłym roku przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice. Tylko w sierpniu Concordia Ubezpieczenia zarejestrowała ponad tysiąc szkód. Większość z nich dotyczyło zniszczeń w budynkach i gospodarstwach rolnych.

...
Czytaj więcej

Ile będzie kosztować ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Liczba samochodów elektrycznych w Polsce cały czas jest dużo niższa niż w innych krajach europejskich. Wraz ze wzrostem liczby tego typu samochodów wzrośnie również cena ubezpieczenia samochodowego. Dlaczego?

...
Czytaj więcej

Pierwszy milion klientów Link4

Link4 może poszczycić się podwojeniem sumy składki należnej za ochronę ubezpieczeniową określonej w umowie ubezpieczenia w ubiegłym roku. Ubezpieczyciel rozwija się dzięki nowej strategii marketingowej i dynamicznemu wzrostowi gospodarczemu.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva oferuje zniżkę na ubezpieczenie mieszkania

Większość banków ma w swojej ofercie ubezpieczenia jako produkt uzupełniający. Bank Zachodni WBK umożliwił swoim klientom zakup polisy Locum Comfort w BZWBK24 przez Internet z 10 proc. zniżką.

...
Czytaj więcej

PKO BP: Kody rabatowe na ubezpieczenie podróży w czasie ferii

Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z ubezpieczenia podróżnego ze specjalnie wygenerowanymi kodami rabatowymi.

...
Czytaj więcej

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne stanowią remedium na kolejki do specjalistów

​Jak wynika z Barometru WHC, średni czas oczekiwania na realizację świadczeń medycznych wynosi w Polsce 3 miesiące. Korzystną alternatywą dla publicznego systemu zdrowia mogą okazać się dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. 

...
Czytaj więcej

Status osoby upoważnionej w oddziale do reprezentowania przedsiębiorcy zagranicznego

Zgodnie z przepisem art. 87 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, przedsiębiorca zagraniczny tworzący oddział na terytorium RP jest obowiązany ustanowić osobę upoważnioną w oddziale do jego reprezentowania.

...
Czytaj więcej

Poseł krytykuje klauzulę prolongacyjną ubezpieczeń OC ppm. Przedłużanie umów odbywa się na gorszych warunkach dla klientów

Poseł Wojciech Król skierował do ministra finansów interpelację w sprawie art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

LINK4 laureatem godła Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

LINK4 został uhonorowany prestiżowym godłem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017. Podczas oceny pod uwagę były brane relacje w firmie i ogólna satysfakcja z wykonywanej pracy.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka: Rynek bankowy będzie się konsolidował, my chcemy w tym uczestniczyć

Paweł Surówka, prezes PZU, udzielił wywiadu dla se.pl, w którym potwierdził, że zakup Pekao S.A. był dobrym posunięciem. Korzyści płynące z transakcji są obopólne, a zmiany pozwalają na budowę częstszych i lepszych relacji z klientami.

...
Czytaj więcej

Kampania PZU – Życie w Twoich rękach

10 stycznia br. PZU rozpoczął kampanię wizerunkową. Ma ona na celu ukazanie nowych wartości ubezpieczyciela zawartych w ogłoszonej strategii na lata 2017 -2020.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: o 63 proc. wzrosła liczba korzystających z assistance medycznego zagranicą

​Mondial Assistance opublikował dane dot. działalności podmiotu w 2017 r. Wynika z nich, że aż o 63 proc. wzrosło korzystanie z assistance medycznego zagranicą w porównaniu do 2016 roku.

...
Czytaj więcej

W Generali klient samodzielnie zlikwiduje szkodę majątkową przez smartfona

Generali TU uruchomiło aplikację do samodzielnej likwidacji szkód majątkowych przez klientów - HomeSmart. Dzięki temu rozwiązaniu będzie możliwe zdalne dokonanie oględzin mieszkania bez wizyty rzeczoznawcy i oszacowanie kwoty odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie All-in-One od Colonnade

Colonnade wdrożył nowy produkt majątkowy dedykowany klientom biznesowym - „All-in-One”. Zakres ubezpieczenia pokrywa wszystkie szkody mienia oraz maszyn i sprzętu elektronicznego w przedsiębiorstwie.

...
Czytaj więcej

Nowe PZU rozwija ofertę zdrowotną

PZU zaktualizowało swoją strategię na lata 2017-2020 r. Rozwojowi firmy nadal przyświeca hasło „więcej niż ubezpieczenia”. Głównym nurtem rozwoju będzie próba odróżnienia się od klasycznego modelu relacji klienta z ubezpieczycielem. W jaki sposób?

...
Czytaj więcej

Wyższa składka ubezpieczeniowa samochodów na gaz

Kwota ubezpieczenia samochodowego uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim polisa jest wyceniana na podstawie wypadkowości kierowcy i samochodu jaki posiada. Okazuje się, że posiadacze samochodu na gaz płacą najwięcej.

...
Czytaj więcej

Czym jest polisa ochrony prawnej?

Popularność ubezpieczeń ochrony prawnej z roku na rok rośnie. Chociaż świadomość Polaków na temat tej formy ubezpieczenia wciąż jest niewielka. Czy ubezpieczenia ochrony prawnej są skazane na sukces?

...
Czytaj więcej

Aktualizacja strategii Grupy PZU. #nowePZU to więcej niż ubezpieczenia

Proste produkty, digitalizacja procesów sprzedaży, szeroka oferta wsparcia firm z sektora MSP, ulepszenie taryfikacji i utworzenie jednej bazy wszystkich klientów Grupy stanowią tylko część kluczowych inicjatyw Nowego PZU.

...
Czytaj więcej

Concordia: nowy produkt dla producentów jaj i drobiu

Z myślą o potrzebach klientów z sektora rolnego, Concordia Ubezpieczenia wraz z niemieckim liderem rynku ubezpieczeń zwierząt – Vereinigte Tierversicherung Gesellschaft a.G. – wprowadza na polski rynek produkt – Concordia Produkcja Zwierzęca.

...
Czytaj więcej

Trend w dystrybucji ubezpieczeń: mikropolisy

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeń inwestuje w produkty z niską składką, dostępne od ręki w aplikacji na telefonie.

...
Czytaj więcej

Generali: ubezpieczenia podczas zimowych wyjazdów

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Amatorzy białego szaleństwa odkurzają narty i snowboardy, planują zimowe wyjazdy. Warto w tych planach uwzględnić bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

...
Czytaj więcej

Screenity - nowy sposób na ubezpieczenie wyświetlacza telefonu od TU Europa

​Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wprowadziło na rynek ubezpieczeń smartfonów nową markę Screenity – ubezpieczenie w formule all risks oraz specjalna aplikacja do weryfikacji stanu wyświetlacza telefonu i zakupu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla aktywnych. Snowboard sportem wysokiego ryzyka?

Wysokość składki ubezpieczeniowej dla osób aktywnie uprawiających sport jest uzależniona od wybranej dyscypliny. Spośród sportów zimowych najbardziej urazowy okazuje się snowboard. Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia sportowego?

...
Czytaj więcej

Digital Care wprowadza do oferty Scanbox – urządzenie do diagnozy stanu wyświetlacza smartfona

Digital Care wprowadził usługę ubezpieczenia ekranu wyświetlacza używanego telefonu. W tym celu na rynku rosyjskim spółka uruchomiła urządzenia Scanbox do diagnozowania stanu wyświetlacza smartfona.

...
Czytaj więcej

Dlaczego przedsiębiorcy powinni zainwestować w OC?

Prowadzenie biznesu sprowadza się często do obsługi nawet kilkuset klientów, załatwiania spraw formalnych i podejmowania decyzji związanych z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dlaczego warto przemyśleć wykupienie OC dla przedsiębiorcy?

...
Czytaj więcej

Concordia wyjaśnia, dlaczego warto ubezpieczyć auto kompleksowo

Concordia w komunikacie prasowym wyjaśnia kierowcom, dlaczego warto kompleksowo ubezpieczyć samochód, nabywając pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, NNW i Auto Assistance.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży baz danych

Rozwój technologiczny i gwałtowny skok kryptowaluty zwiększa liczbę potencjalnych ataków cybernetycznych, a co za tym idzie generuje straty w przedsiębiorstwach. Jak się przed tym chronić?

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

W dniu 28 grudnia 2017 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

UFG: Po polskich drogach może jeździć nawet 90 tys. nieubezpieczonych pojazdów

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przypomina o obowiązku posiadania ważnego ubezpieczenia OC przez właścicieli pojazdów. Fundusz zwraca uwagę, że jazda bez ważnego OC może się nie opłacać.

...
Czytaj więcej

TRAVEL PROTECT - nowe ubezpieczenie turystyczne od Colonnade

​Colonnade wprowadziło do swojej oferty ubezpieczenie turystyczne – TRAVEL PROTECT.

...
Czytaj więcej

Jak uniknąć zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego?

Ubezpieczenie OC ppm. niejednemu kierowcy spędza sen z powiek. Niestety, jest to ubezpieczenie obowiązkowe każdego samochodu i mieszkając na terenie Polski nie ma możliwości uniknięcia opłaty składki. Jednak, czy wszędzie tak jest?

...
Czytaj więcej

Przesunięcie terminu implementacji IDD – czy coś zmieni w stosowaniu uchwalonej już ustawy o dystrybucji ubezpieczeń?

Proces legislacyjny dotyczący ustawy o dystrybucji ubezpieczeń został już zakończony. Ustawa została uchwalona, podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw.

...
Czytaj więcej

LINK4 będzie ostrzegać przed wichurami i śnieżycami

​Z początkiem nowego roku LINK4 uruchomił usługę alertów pogodowych przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania.

...
Czytaj więcej

Bogucki: za zmniejszenie liczby zawieranych umów ubezpieczeń rolniczych odpowiadają zmiany klimatyczne, a nie stawki

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas posiedzenia w dniu 13 grudnia 2017 r. rozpatrzyła informację Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o realizacji ustawy z dnia  23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego

Małe przedsiębiorstwa często borykają się z problemami finansowymi. Część z nich wynika z braku płatności ze strony kłopotliwych klientów, co tworzy zatory w płynności finansowej firmy. Naprzeciw wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Ergo Hestia ubezpieczy adwokatów

Zgodnie z decyzją Naczelnej Rady Adwokackiej, adwokaci będą ubezpieczeni w towarzystwie ubezpieczeniowym Ergo Hestia.

...
Czytaj więcej

Sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych z dopłatami z budżetu państwa w 2017 r.

Poseł Adam Abramowicz wystosował interpelację, w której stwierdza, że w roku 2017 zakłady ubezpieczeń rozpoczęły sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych bardzo późno.

...
Czytaj więcej

Jak ukształtuje się rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w 2018  r.?

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń na koniec września 2017 r., zakłady ubezpieczeń uzyskały przypis z ubezpieczeń gr. 10 wynoszący nieco ponad 11 mld zł. Jest to poprawa wyniku o 35 proc. względem danych po III kw. 2016 r.

...
Czytaj więcej

Grupowe ubezpieczenia lekowe w PZU

PZU rozszerzył swoją ofertę o grupowe ubezpieczenia lekowe.

...
Czytaj więcej

Nowak: przypisanie ubezpieczenia OC do pojazdu, a nie jego posiadacza pociągnęłoby zmiany w systemie taryf

Minister Piotr Nowak odpowiedział na interpelację poselską nr 17900 w sprawie zmian w regulacjach dot. ubezpieczenia OC dla kierowców posiadających więcej niż jeden pojazd.

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenia w okresie zimowym

Przygotowanie auta na sezon zimowy czy wyjazd w góry to dodatkowy koszt w budżecie domowym. Jednak warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie. Dlaczego?

...
Czytaj więcej

LINK4 reklamuje ubezpieczenie OC ppm. Kasa Wraca z usługą telematyki

24 grudnia rozpoczęła się nowa odsłona kampanii LINK4 z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance. Reklamy zachęcają klientów do zakupu ubezpieczenia OC ppm. „Kasa Wraca”, który oparty jest na telematyce.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. II)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

KNF: kontrola 30-dniowych polis samochodowych

Jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego, kilka tysięcy polis samochodowych mogło mieć celowo zaniżona cenę. Jak do tego doszło?

...
Czytaj więcej

Compensa przewiduje trendy w sektorze ubezpieczeń dla MSP

​Zdaniem TU Compensa, w 2018 r. uplasują się cztery trendy w rozwoju sektora ubezpieczeń MSP. Należą do nich: zakres ubezpieczeń w formule all risks czy pakietu, optymalizację cen, wzrost popytu na ubezpieczenia zdrowotne i cyberpolisy,

...
Czytaj więcej

GUS: Zysk ubezpieczycieli wzrósł o 63% r/r po III kw. 2017 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki sektora ubezpieczeniowego po III kw. 2017 r. Zgodnie z danymi GUS, wynik finansowy netto ubezpieczycieli wyniósł 4.843 mln zł. Oznacza to wzrost o 63% względem danych po III kw. 2016 r.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. I)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Senat w dniu 21 grudnia 2017 r. bez poprawek przyjął  ustawę o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

Składka ubezpieczenia to ukryty koszt zakupów na raty 0%

Portal internetowy Gazety Wyborczej porusza temat zakupu na raty sprzętu elektronicznego z „zerowym” oprocentowaniem.

...
Czytaj więcej

Duży wzrost w sektorze ubezpieczeń majątkowych

Rok 2017 przyniósł zyski dla ubezpieczycieli majątkowych. Ubezpieczyciele mogą się cieszyć ze wzrostu o prawie 3 mld zł składki za ubezpieczenia OC komunikacyjne w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia od cyberataków

Ubezpieczenia od porwań, uprowadzeń czy stosowania gróźb od dawna funkcjonują na rynku. Stosunkowo nowym zagadnieniem jest ubezpieczenie od cyberataków. Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej muszą stawić czoła złośliwemu oprogramowaniu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie D&O dla menedżerów

Czy zmiany przepisów dotyczących ochrony danych osobowych mogą wpłynąć na polski rynek ubezpieczeniowy? Menedżerowie, którzy nie dopełnili swoich obowiązków, muszą liczyć się z nałożeniem kar finansowych.

...
Czytaj więcej

Raport: Polski Rynek Bancassurance III kw. 2017 r. Dział II

Przedstawiamy omówienie raportu „Polski Rynek Bancassurance” przygotowanego przez PIU dla III kwartału 2017 r. w Dziale II.

...
Czytaj więcej

Nowiński: w przyszłym roku może dojść do obniżki składek na ubezpieczenia OC ppm.

Jakub Nowiński, członek zarządu w multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia, prognozuje spadek wysokości składek na ubezpieczenie OC ppm. w przyszłym roku.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie zakupów online dla klientów Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank we współpracy z Europ Assistance Polska przygotował ubezpieczenie „Wymarzone eZakupy”. Sprawdzi się ono w przypadku niedostarczenia zakupionego towaru, a także w sytuacji dostarczenia wadliwego albo niezgodnego z opisem produktu.

...
Czytaj więcej

Plus we współpracy z Digital Care wprowadza nowe ubezpieczenie dla klientów biznesowych

Operator sieci Plus rozpoczął sprzedaż dwóch usług przygotowanych dla klientów biznesowych - „Serwis Urządzenia dla Firm” oraz „Serwis Wyświetlacza dla Firm”.

...
Czytaj więcej

PZU został Member of Lloyd`s

PZU zostało udziałowcem Argenta Holdings Limited - jednego z syndykatów Lloyd's. Tym samym zakład ubezpieczeń uzyskał certyfikat „Member of Lloyd’s”, który zapewnia spółce m.in. obecność na zagranicznych rynkach.

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenia dla pracowników służby zdrowia

Spory prawne w zawodzie lekarza zdarzają się bardzo często. Dlatego pracownicy służby zdrowia powinni rozważyć wykupienie polisy OC i ubezpieczenia ochrony prawnej.

...
Czytaj więcej

D.A.S.: w 2017 r. o 50 proc. wzrosła sprzedaż

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej podsumowuje mijający rok. Spółka przewiduje, że zakończy rok z 50% wzrostem sprzedaży.

...
Czytaj więcej

MetLife wzmacnia ofertę zdrowotną

MetLife wprowadza do oferty nowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkty zapewniają szeroką ochronę i finansowe wsparcie w razie pobytu w szpitalu czy zdiagnozowania poważnej choroby.

...
Czytaj więcej

AudaSmart - aplikacja do likwidacji szkód komunikacyjnych od Generali

Generali wdrożyło specjalną aplikację AudaSmart do samodzielnej likwidacji szkód komunikacyjnych przez klientów. Poszkodowani, którzy zgodzą się na zaproponowaną poprzez system sumę odszkodowania, mogą otrzymać przelew w przeciągu dnia.  

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenie dla rolników

TUZ Ubezpieczenia wprowadza na rynek odświeżoną wersję „Bezpiecznego Rolnika”. Produkt został poszerzony o nowe zakresy, które tworzą kompleksowy program ubezpieczenia rolników i gospodarstw.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie telefonów od Digital Care

Klienci Tele2 otrzymają kompleksową ochronę wyświetlacza na wypadek jego przypadkowego uszkodzenia. Chorwacki telekom Tele2 rozpoczął sprzedaż produktu „Ochrona Wyświetlacza” dostarczanego przez Digital Care sp. z o.o. i AmTrust.

...
Czytaj więcej

AXA ubezpieczy kurierów Uber Eats w Europie

​AXA zapewni pakiet ubezpieczeń dla pracowników Uber Eats, działających w Europie. Ubezpieczenie będzie pokrywało m.in. szkody powstałe w wypadkach komunikacyjnych, koszty związane z hospitalizacją, zniszczeniem mienia.

...
Czytaj więcej

Eurobank sprzedaje ubezpieczenia stand alone TU Europa

Euro Bank S.A. został nowym partnerem Grupy Ubezpieczeniowej TU Europa. Za pośrednictwem banku będą dystrybuowane trzy produkty typu stand alone.

...
Czytaj więcej

Powstanie powszechny i tani system ubezpieczeń dla rolników

Poprawiony projekt ustawy o funduszach ochrony przychodów rolniczych został skierowany do konsultacji społecznych. Pierwszy projekt tej ustawy został oceniony negatywnie przez większość organizacji rolniczych.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozpoczął kampanię. Spoty są emitowane przed emisją Gwiezdnych wojen

​LINK4 rozpoczął kampanię reklamową „Pomożemy Ci wrócić”. Jednominutowy spot jest wyświetlany przed emisją najnowszej części sagi „Gwiezdne wojny”. Film, wyreżyserowany przez Jakuba Gutkowskiego, został doceniony w konkursie Papaya Young Directors.

...
Czytaj więcej

Posłowie przyjęli nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej z poprawką dot. przekazywania KID do KNF

W dniu 14 grudnia 2017 r. podczas 54. posiedzenia Sejmu odbyło się III czytanie rządowego projektu usta­wy o zmianie ustawy o działalności ubezpiecze­niowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

Posłowie opowiadają się za przypisaniem ubezpieczenia OC do pojazdu, a nie posiadacza

Posłowie Adam Ołdakowski, Jerzy Gosiewski skierowali do ministra finansów interpelację w sprawie zmian w regulacjach dot. ubezpieczenia OC dla kierowców posiadających więcej niż jeden pojazd.

...
Czytaj więcej

Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

Jak podaje portal Newseria.pl, anomalie pogodowe występujące coraz częściej na terenie Polski sprzyjają branży ubezpieczeniowej. Zainteresowani ubezpieczeniem mienia są coraz częściej rolnicy.

...
Czytaj więcej

Ile kierowcy płacili za OC w listopadzie?

Cena regularnej składki ubezpieczeniowej od stycznia bieżącego roku regularnie rosła, dlatego dobrą informacją dla kierowców były pierwsze wahania rynku we wrześniu. Czy kierowcy nadal mogą się cieszyć z obniżek kosztów ubezpieczenia?

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. kontynuacji umowy ubezpieczeniach OC ppm. przy sprzedaży auta

Celem ubezpieczenia OC ppm. jest zapewnienie ciągłości ochrony ubezpieczeniowej osobom trzecim, która ma trwać także w przypadku przeniesienia praw własności na innego posiadacza.

...
Czytaj więcej

PLAY Ubezpieczenia – innowacyjny projekt na polskim rynku ubezpieczeniowym

Na rynku ubezpieczeniowym od 12 grudnia funkcjonuje nowa marka Play Ubezpieczenia. Operator poprzez dedykowaną swoim klientom aplikację sprzedaje 31 różnorodnych produktów ubezpieczeniowych dostarczanych przez 8 ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

TU Europa pracuje nad nowym modelem ubezpieczeń smartfonów

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa poinformowało o finalizacji prac nad nowym projektem dot. ubezpieczeń smartfonów. Prezentacja rozwiązania ma nastąpić 8 stycznia 2018 r.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: sytuacja w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych jest stabilna choć bardzo krucha

Gościem programu #RZECZoBIZNESIE był Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Temat rozmowy stanowiło podsumowanie branży ubezpieczeniowej w 2017 roku. Wśród tematów znalazły się również zmiany cen ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń nieruchomości

Posłowie skierowali zapytanie ws. wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń nieruchomości. Podkreślili, że obecnie osoby, których nieubezpieczone domy lub mieszkania uległy zniszczeniu, w całości uzależnione są od pomocy rządowej lub samorządowej.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie z ofertą dla klientów Calypso Fitness

​PZU Zdrowie rozpoczyna współpracę z Calypso Fitness. W klubach sportowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju, ruszyła sprzedaż kart FIT Plus. Oprócz abonamentu sportowego zapewniają one dostęp do usług opieki medycznej PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

UFG rozpoczął pilotaż nowej bazy danych ubezpieczeniowych. W projekt zaangażowało się 6 zakładów ubezpieczeń

UFG poinformował o uruchomieniu pilotażu nowej bazy danych ubezpieczeniowych. W fazie testów narzędzia weźmie udział 6 zakładów ubezpieczeń. Celem projektu jest zwiększenie wykrywalności oszustw w branży ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Zjawiska pogodowe przyniosą wzrost cen polis ubezpieczeniowych

Szacuje się, że tegoroczne ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały szkody w wysokości 100 -125 mld dolarów. Kataklizmy coraz częściej występują również w Polsce.

...
Czytaj więcej

Volkswagen Group Polska edukuje o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Volkswagen Group Polska przygotował kampanię „Ubezpieczenia bez wpadek na każdy wypadek”. Jej celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy kierowców na temat ubezpieczeń komunikacyjnych. Do udziału w kampanii został zaproszony aktor Jan Peszek.

...
Czytaj więcej

KFP po I czytaniu nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

7 grudnia br. na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2068).

...
Czytaj więcej

W Wielkiej Brytanii kierowcy otrzymują zniżki na ubezpieczenie OC za jazdę pojazdami z funkcją autopilota

Brytyjski ubezpieczyciel Direct Line postanowił promować kierowców pojazdów Tesli z funkcją autopilota, przyznając im 5 proc. zniżki na ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

UNIQA po III kw. 2017 r.: rentowność w OC ppm. oraz ponad 4-krotny wzrost przypisu w segmencie życiowym

​Grupa UNIQA po III kwartałach 2017 r. uzyskała 1,5 mld zł przypisu składki brutto. O blisko 500 mln zł zwiększył się przypis w dziale I. Po 9 miesiącach tego roku zysk Grupy wynosi 36 mln zł. Spółka także odnotowała dodatni wynik techniczny w OC ppm.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia po raz kolejny nagrodzona za jakość likwidacji szkód komunikacyjnych

ERGO Hestia zajęła pierwsze miejsce w konkursie oceniającym standard likwidacji szkód „Złoty Zderzak”. Poza sopockim towarzystwem ubezpieczeń na podium znaleźli się także Allianz i PZU.

...
Czytaj więcej

Colonnade ubezpiecza aparaty słuchowe Słuchmed

​Colonnade Insurance S.A. podpisał umowę z firmą ACS Słuchmed w zakresie ubezpieczenia aparatów słuchowych. Dzięki tej inicjatywie osoby niedosłyszące mogą skorzystać z ochrony na wypadek uszkodzenia lub utraty aparatu.

...
Czytaj więcej

USA: Sieć aptek CVS przejmie towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych Aetna

​W Stanach Zjednoczonych dojdzie do największej w tym roku transakcji przejęcia. Amerykańska sieć aptek CVS poinformowała o zakupie towarzystwa ubezpieczeń Aetna, jednego z czołowych podmiotów na rynku ubezpieczeń zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa wprowadza nową ofertę ubezpieczeniową dla przedsiębiorców

Grupa Europa wprowadza do swojej oferty nowy produkt - ubezpieczenie dla małych firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Obejmie ono ich biznes, życie, zdrowie oraz zaoferuje ochronę prawno-podatkową.

...
Czytaj więcej

W Sejmie debatowano o ubezpieczeniach

27 listopada 2017 r. w Sejmie odbyła się konferencja „Szkody osobowe - doktryna, orzecznictwo sądowe, praktyka ubezpieczeniowa", zorganizowana przez Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Krajową Radę Radców Prawnych i Polską Izbę Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Aleksandra Wiktorow: Dużo zmian regulacyjnych na rynku to efekt działań Rzecznika Finansowego

Aleksandra Wiktorow udzieliła wywiadu red. portalu ObserwatorFinasowy.pl. W rozmowie wskazywała na poprawy sektora ubezpieczeniowego, które nastąpiły w wyniku działalności Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

W Poznaniu zatrzymano 6 osób związanych z wyłudzeniami odszkodowań

Komenda Policji w Poznaniu zatrzymała 6 osób podejrzanych w sprawach dotyczących wyłudzeń odszkodowań z polis komunikacyjnych. Oszuści prowokowali spowodowanie zdarzeń przez innych uczestników ruchu drogowego, tak aby byli oni uznani za poszkodowanych.

...
Czytaj więcej

RESO, Balcia i Bacca podsumowują 3 lata współpracy

​Spółki RESO, Balcia i Bacca podsumowują 3 lata działalności. Jak podają w komunikacie, współpraca zaowocowała zwiększeniem sieci aktywnych sprzedawców i wzrostem liczby klientów.

...
Czytaj więcej

Inter Polska przygotował ofertę dla informatyków

Produkt INTER Medicus IT jest skierowany do informatyków prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ubezpieczenie zapewnia środki w razie niemożliwości realizowania zleceń w wyniku ciężkiego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

...
Czytaj więcej

Odpowiedź MF na interpelację poselską. Nie będzie zmian w systemie ubezpieczeń OC ppm.

Poseł Sachajko wystosował do MF interpelację w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Wskazał, że obecnie funkcjonujący model obowiązkowych ubezpieczeń to „relikt dawnych czasów".

...
Czytaj więcej

Podwyżki w ubezpieczeniach majątkowych? – to bardzo możliwe

Spodziewany jest wzrost cen ubezpieczeń majątkowych dla polskich korporacji, wszystko za sprawą tegorocznych huraganów w Ameryce Północnej i Środkowej.

...
Czytaj więcej

Centrum ubezpieczeń korporacyjnych międzynarodowej grupy ERGO w Sopocie. W styczniu rusza strategiczny projekt

ERGO INTERNATIONAL CORPORATE SOLUTIONS rozpocznie funkcjonowanie w styczniu przyszłego roku w Sopocie. Nowe centrum operacji ubezpieczeń korporacyjnych Grupy ERGO zostało utworzone w oparciu o doświadczenia polskiej spółki.

...
Czytaj więcej

Lepsza edukacja finansowa Polaków może przyczynić się do wzrostu ilości ubezpieczeń

- Blisko połowa Polaków ma ubezpieczenie na życie. To wskaźnik, który nie jest tragiczny, ale jest spora przestrzeń do poprawy – komentuje Damian Olko, ekspert firmy Deloitte, w rozmowie z Pierwszym Programem Polskiego Radia.

...
Czytaj więcej

Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń: rynek ma potencjał wzrostu

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, jest zdania, że Polacy ubezpieczają się mniej chętnie niż mieszkańcy Europy Zachodniej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia zdrowotne jako dodatek do produktów majątkowych w PZU

PZU wprowadziło do sprzedaży nowe, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkt można dokupić do ubezpieczeń majątkowych. Dodatkowa polisa zapewnia dostęp do świadczeń zdrowotnych w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy o propozycji KNF dot. zmian w systemie wypłat zadośćuczynień 

​Rzecznik Finansowy odwołał się do opublikowanych przez UKNF wyników prac Forum Zadośćuczynień. Wskazał, że liczbę sporów sądowych jedynie obniży przyjęcie wartości odszkodowań oszacowanych na podstawie obiektywnych i uczciwych wyroków sądowych.

...
Czytaj więcej

Polacy chcą inwestować na własnych zasadach ale przy wsparciu eksperta

Korzystając z aplikacji mobilnej lub online można również kupić ubezpieczenie w podróży czy OC ppm. Trudniej jednak zrealizować transakcję poprzez internet lub telefon, gdy produkt, ale też sama transakcja jest skomplikowana.

...
Czytaj więcej

Jak nowe technologie wpływają na ubezpieczenia?

Nowe technologie są już obecne w branży ubezpieczeniowej. Wpływają na wiele obszarów jej działania m.in. obsługi klientów i realizacji podstawowych zadań. Nowe technologie są obecne m.in. w zakresie likwidacji szkód czy indywidualizacji ofert.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie opon

Mondial Assistance przybliża produkt ubezpieczenia opon. Ubezpieczenie zazwyczaj jest oferowane jako dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego lub przy zakupie opon. W ramach produktu, ubezpieczyciel zapewnia pokrycie kosztów holowania czy napraw.

...
Czytaj więcej

Poszkodowani posiadacze pojazdów mają problemy z likwidacją szkód wyrządzonych przez pasażerów

W programie "Raport" emitowanym na antenie TVN Turbo poruszona została sprawa odszkodowań z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych w sytuacji, gdy sprawcą szkody był pasażer pojazdu.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogłyby usprawnić działanie publicznego systemu służby zdrowia

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU, udzielił wywiadu red. Puls Biznesu. W rozmowie wskazał, że jednym ze sposobów na ulepszenie publicznej służby zdrowia jest podjęcie współpracy z ubezpieczycielami oferującymi polisy zdrowotne.

...
Czytaj więcej

Uszpolewicz: rynek ubezpieczeń czeka koncentracja

„Na pewno jesteśmy zainteresowani przejmowaniem, bo chcielibyśmy urosnąć”, powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy, który gościł w programie #RZECZoBIZNESIE.

...
Czytaj więcej

Rynek potwierdza poprawę sektora ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Pod koniec października poseł Piotr Liroy-Marzec wystąpił do ministra finansów z interpelacją w sprawie produktów ubezpieczeniowych, a dokładnie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego, które najczęściej są oferowane przy zakupie artykułów RTV i AGD.

...
Czytaj więcej

Konferencja prasowa PZU: publikacja strategii na początku przyszłego roku

W dniu 15 listopada br. odbyła się konferencja prasowa PZU z okazji publikacji wyników finansowych grupy po III kwartale 2017 r. Podczas spotkania zostało poruszonych kilka dodatkowych kwestii dotyczących działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

INTER Partner – nowy produkt dla przedsiębiorstw

​INTER Ubezpieczenia przygotował nowy produkt ochronny dla przedsiębiorców - INTER Partner. Zawiera on ponad 55 klauzul branżowych. Ubezpieczeni mogą liczyć na finansową rekompensatę strat w wyniku różnych zdarzeń, w tym utraconego zysku.

...
Czytaj więcej

Seminarium PIU i KPMG: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”

Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z firmą KPMG organizuje w dniu 30 listopada 2017 r. seminarium pt: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU podwoiła zysk netto po III kw. 2017 r.

PZU przedstawił wyniki finansowe za okres lipiec – wrzesień br. Grupa odnotowała dwukrotnie wyższy zysk, który wyniósł 3 mld zł (w analogicznym okresie 2016 r. było to 1,5 mld zł). Przypis składki wyniósł 16,9 mld zł, co wartością wyższą o 15% r/r.

...
Czytaj więcej

Branża odpowiada na propozycje KE dot. ujednolicenia regulacji ubezpieczeń komunikacyjnych

Przedstawiciele instytucji ubezpieczeniowych odnieśli się do propozycji Komisji Europejskiej w sprawie zmian ujednolicających regulacje w zakresie ubezpieczeń OC ppm. państw członkowskich Wspólnoty.

...
Czytaj więcej

Warta wprowadza carsharing do swojej oferty

Klienci Warty zamiast auta zastępczego mogą skorzystać ze współdzielonych samochodów Traficara. Dzięki temu nie muszą płacić za benzynę, ani za miejskie parkingi, a każda podróż jest objęta kompleksowym ubezpieczeniem bez udziału własnego w szkodzie.

...
Czytaj więcej

Gothaer radzi, co warto dodatkowo ubezpieczyć w gospodarstwie rolnym

​Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych obliguje rolnika do ubezpieczenia budynków rolniczych oraz posiadania OC, jednak taki podstawowy zakres ochrony bardzo często nie wystarcza na pokrycie poniesionych kosztów lub nie obejmuje powstałych zniszczeń.

...
Czytaj więcej

Compensa: o 40% wzrosła suma odszkodowań w okresie wakacyjno-jesiennym

Compensa podsumowała tegoroczne wypłaty odszkodowań z okresu od czerwca do listopada, w którym nad Polską przeszły najsilniejsze nawałnice oraz orkany. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, kwota wypłaconych odszkodowań zwiększyła się o 37%.

...
Czytaj więcej

Jerzy Topolski o ubezpieczeniu w branży energetycznej

Jerzy Topolski, Wiceprezes Zarządu ds. Operatora, Tauron Dystrybucja, powiedział, że w przeciągu 15 lat średnia szkodowość linii dystrybucyjnych Tauron utrzymuje się na poziomie od kilku do kilkunastu mln zł. Wartość ta jest niższa od szacowanych składek.

...
Czytaj więcej

Klienci Orange mogą zakupić ubezpieczenie turystyczne poprzez aplikację BeforeYouGo

Orange przygotowało dla swoich klientów możliwość skorzystania ze specjalnej oferty ubezpieczenia podróżnego za pomocą aplikacji BeforeYouGo. Za realizację świadczeń ubezpieczeniowych odpowiada Europ Assistance Polska.

...
Czytaj więcej

Sąd w Białymstoku utrzymał wyrok ws. wyłudzeń odszkodowań. W proceder było zamieszanych 200 osób

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał wyrok kary więzienia w zawieszeniu i grzywny wobec dwóch mężczyzn, zamieszanych w proceder wyłudzania odszkodowań za fikcyjne kolizje drogowe. Jest to część śledztwa, które obejmowało 200 osób.

...
Czytaj więcej

Projekty aktów wykonawczych do ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Podczas 50. posiedzenia Sejmu RP, w dniu 27 października br., posłowie przyjęli projekt ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W dniu 10 listopada br. zostały opublikowane w serwisie RCL projekty aktów wykonawczych.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze skupują roszczenia wobec zakładów ubezpieczeń dot. zaniżonych świadczeń

Kancelarie odszkodowawcze i nowo powstające firmy coraz chętniej skupują roszczenia od poszkodowanych kierowców, którzy uważają, że ubezpieczyciel zaniżył im kwotę odszkodowania, podaje Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Pramerica wprowadza ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania dziecka

​Pramerica Życie TUiR wprowadza do swojej oferty możliwość zabezpieczenia dziecka na wypadek poważnego zachorowania. Klauzula pokrywa koszty leczenia 32 jednostek chorobowych oraz opiekę medyczną w placówkach na całym świecie.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: obowiązkowe ubezpieczenie - kiedy działa, a kiedy nie

Insurance Europe opublikowało raport o tym, dlaczego ogólnounijne systemy ubezpieczeń obowiązkowych działają tylko w bardzo szczególnych okolicznościach.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance oferuje ubezpieczenie sprzętu zakupionego w RTV Euro AGD

AXA Assistance we współpracy z RTV Euro AGD wprowadza na rynek nowe ubezpieczenie zapewniające ochronę sprzętu zakupionego w tej sieci sklepów.

...
Czytaj więcej

Colonnade podsumowuje pierwszy kwartał działalności na polskim rynku

Jak podał zakład ubezpieczeń, przez trzy pierwsze miesiące działania na polskim rynku przypis składki brutto zwiększył się o 8%. Przy okazji ubezpieczyciel poinformował o nowych rozwiązaniach wdrożonych w zespole Financial Lines.

...
Czytaj więcej

Ponad 1,5 tys. placówek w sieci SALTUS Ubezpieczenia

SALTUS Ubezpieczenia poinformował, iż współpracuje już z ponad 1,5 tys. placówek medycznych. W ofercie ubezpieczyciela znajdują się zarówno placówki zarządzane przez największe sieci medyczne w Polsce, jak również samodzielne centra medyczne.

...
Czytaj więcej

Jacek Kugacz powołany na prezesa zarządu PTR

W dniu 3 listopada 2017 r. rada nadzorcza Polskiego Towarzystwa Reasekuracji powołała Jacka Kugacza na stanowisko prezesa zarządu.

...
Czytaj więcej

Aegon inwestuje w Phinance i rozwija dystrybucję

Aegon TUnŻ S.A. podpisało umowę, na podstawie której nabędzie 49% akcji Phinance S.A. - wiodącej firmy pośrednictwa finansowego oferującej ubezpieczenia życiowe i majątkowe, kredyty hipoteczne i konsumpcyjne oraz produkty inwestycyjne.

...
Czytaj więcej

KE chce ujednolicenia zasad dot. OC komunikacyjnego

Komisja Europejska zakończyła przegląd dyrektyw ubezpieczeń komunikacyjnych. W wyniku analizy powstały nowe propozycje KE dotyczące wspólnego uregulowania tego rynku w całej UE. Ich celem jest ułatwienie zakupu polisy OC obywatelom UE.

...
Czytaj więcej

Proama daje 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Właśnie wystartowała kampania reklamowa

Proama rozpoczęła kampanię reklamową ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczyciel informuje, że kierowcy za bezszkodową jazdę mogą zyskać nawet 70% zniżki.

...
Czytaj więcej

INTER Partner – nowe ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw

W dniu 7 listopada 2017 r. ruszyła sprzedaż nowej oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw od INTER Polska. Jak zapewnia ubezpieczyciel, INTER Partner to produkt, dzięki któremu każda firma w prosty sposób dostosuje ubezpieczenie do swoich potrzeb.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezp. i reasekuracyjnej

W dniu 6 listopada 2017 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 29 września 2017 r. o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie ochrony prawnej również dla właścicieli flot

Właściciele flot transportowych oprócz szczególnego dbania o ochronę swoich pojazdów i przewożonych towarów lub osób powinni także pomyśleć o ubezpieczeniu ochrony prawnej, które gwarantuje szybką pomoc prawną.

...
Czytaj więcej

Michael Lösche z Concordia Polska TUW o ubezpieczeniach rolnych

Michael Lösche, członek zarządu Concordia Polska TUW uważa, iż do największych przyszłościowych wyzwań w Polsce, przed jakimi stoją towarzystwa ubezpieczające rolnictwo, należy cyfryzacja w regulacji szkód oraz wprowadzenie ubezpieczenia od ryzyka suszy.

...
Czytaj więcej

Starsi kierowcy powodują mniej szkód komunikacyjnych. Za kilka lat może się to zmienić

Zakłady ubezpieczeń różnicują cenę składek na ubezpieczenia komunikacyjne w zależności od wieku kierowcy. I tak najwięcej płacą młodzi posiadacze prawa jazdy w wieku do 25 r.ż. Z kolei im starszy kierowca, tym oferty są bardziej atrakcyjne cenowo.

...
Czytaj więcej

Konferencja PIU dot. klasyfikacji ICF

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z Polskim Towarzystwem Orzecznictwa Lekarskiego (PTOL) organizuje konferencję naukową pt. „ICF – nowe spojrzenie na człowieka”. Wydarzenie odbędzie się w Lublinie, 21 listopada 2017 r. (wtorek).

...
Czytaj więcej

Będą dalsze wzrosty składek na ubezpieczenia OC. Winne rosnące odszkodowania w tym segmencie

Składki na ubezpieczenia komunikacyjne dalej będą rosnąć. Głównym powodem podwyżek są zwiększające się wypłaty świadczeń w tej grupie produktów ubezpieczeniowych, wskazał Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

MediSky wyjaśnia, czym różni się prywatne ubezpieczenie zdrowotne od abonamentu medycznego

Spółka MediSky International specjalizująca się w prywatnych międzynarodowych ubezpieczeniach zdrowotnych w komunikacie prasowym wyjaśnia, jakie są podobieństwa i różnice między prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym a abonamentem medycznym.

...
Czytaj więcej

Brytyjski Parlament pracuje nad regulacjami dot. autonomicznych pojazdów

Posłowie w Wielkiej Brytanii pracują nad uchwaleniem ustawy o autonomicznych i elektrycznych pojazdach. Prace nad aktem prawnym w dużym stopniu obejmują ustalenie odpowiedzialności za szkody wyrządzone tymi autami.

...
Czytaj więcej

MF: stanowisko w sprawie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na interpelację posła Piotra Liroya-Marca dot. produktów ubezpieczeniowych, a dokładnie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego.

...
Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia ubezpieczy członków ZPP

ANG Spółdzielnia nawiązała współpracę ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców w zakresie dostarczania zdrowotnych ubezpieczeń grupowych. Członkowie Związku wraz z ich najbliższymi i pracownikami będą mogli dokonać wyboru z czterech pakietów.

...
Czytaj więcej

Aviva radzi przedsiębiorcom jakie ubezpieczenie wybrać

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva podpowiada, jakie ubezpieczenie powinni wybrać przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm.

...
Czytaj więcej

Anomalie klimatyczne wymuszą zmiany w ubezpieczeniach od żywiołów naturalnych

Od początku tego roku w Polsce wystąpiło wiele niespotykanych do tej pory zjawisk atmosferycznych. Ostatnie anomalie pogodowe przyczynią się do zmian w ubezpieczeniach od żywiołów naturalnych, zwłaszcza w zakresie oceny ryzyka i szacowania stawek.

...
Czytaj więcej

Nowe karty Traveler i Vintage Premium w ofercie Diners Club

​Diners Club uruchomił sprzedaż dwóch nowych kart – Traveler i Premium Vintage. Opcja rozszerzona oferuje dodatkowe usługi, takie jak concierge medyczny i osobisty oraz home assistance, a także ubezpieczenie na wypadek awarii urządzenia czy kradzieży.

...
Czytaj więcej

TUZ Ubezpieczenia odświeża ubezpieczenie dla MŚP

TUZ Ubezpieczenia wprowadził nowe ubezpieczenie dla przedsiębiorców „Bezpieczny Przedsiębiorca Plus”. Oferta została wzmocniona o nowe zakresy ochrony oraz skierowana została do nowych branż.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska o ubezpieczeniu turystycznym na Kubę

​Właśnie rozpoczyna się sezon na karaibskie podróże. Najbardziej popularną wśród polskich turystów wyspą tego regionu jest Kuba. Europ Assistance Polska podpowiada, jakie ubezpieczenie wybrać udając się na Kubę i co powinna zawierać właściwa ochrona.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes: popyt na ubezpieczenia należności handlowych w Rosji rośnie

Jak podaje Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, popyt na rynku rosyjskim na ubezpieczenia należności z odroczonym terminem płatności będzie rósł.

...
Czytaj więcej

YU! będzie gromadziło dane o kierowcach poprzez specjalne urządzenie YanosikPRO

Yanosik niedługo wprowadzi na rynek nowy produkt YanosikPRO. Urządzenie będzie m.in. gromadziło dane telematyczne.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: coraz więcej turystów podróżuje do Azji

Mondial Assistance wskazuje, że jesień to jeden z najlepszych okresów na wyjazd poza Europę. Powołuje się na dane MIDT, z których wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba klientów linii lotniczych lecących do Azji zwiększyła się o 15%.

...
Czytaj więcej

T-Mobile Ubezpieczenie Urządzenia Basic, czyli smartfony z dodatkową ochroną

T‑Mobile włączył do swojej oferty dla klientów indywidualnych i biznesowych nową usługę Ubezpieczenie Urządzenia Basic. Produkt dostarcza AmTrust International Underwriters, natomiast obsługą klientów zajmuje się Digital Care.

...
Czytaj więcej

Zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli dwie ustawy ważne dla branży ubezpieczeniowej

W piątek (27 października) zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu RP. Posłowie w trakcie głosowań przyjęli kilka projektów ustaw istotnych dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agnieszka Wrońska: Telematyka to mój osobisty konik

Na początku przyszłego roku LINK4 ponownie zaskoczy rynek w zakresie dystrybucji ubezpieczeń, zapowiada prezes LINK4 Agnieszka Wrońska w rozmowie z red. beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Raport PIU za 2016 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała kolejną wersję Raportu Rocznego o polskim rynku ubezpieczeń. Po raz pierwszy raport został opublikowany w formie strony internetowej, która umożliwia przejrzystą lekturę opracowania jak i wyszukiwanie po hasłach.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: polisa mieszkaniowa zapewnia szeroką ochronę i pomoc specjalistów

Ubezpieczenie mieszkania kojarzy się najczęściej z zabezpieczeniem na wypadek naturalnych kataklizmów, takich jak powódź czy wichura. CUK Ubezpieczenia zwraca uwagę, że polisa mieszkaniowa zapewnia ochronę w razie wystąpienia także innych ryzyk.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska w sprawie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Poseł Piotr Liroy-Marzec wystąpił do ministra finansów z interpelacją w sprawie produktów ubezpieczeniowych, a dokładnie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego.

...
Czytaj więcej

EIOPA: tablice wskaźników ryzyka za II kwartał 2017 r. nadal widoczne względnie stabilne ryzyko dla sektora ubezpieczeń w UE

W dniu 26 października 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował zaktualizowane tablice wskaźników ryzyka na podstawie danych z drugiego kwartału 2017 r.

...
Czytaj więcej

Coface zastępuje Globalliance na nową polisę TradeLiner

Od dnia 27 października 2017 r. Coface zastąpił dotychczasową polisę Globalliance nową umową ubezpieczenia TradeLiner. Ubezpieczenie należności oferowane będzie dużym i średnim przedsiębiorstwom o obrotach powyżej 25 mln zł.

...
Czytaj więcej

DRB wywalczyło 15-krotnie wyższą kwotę zadośćuczynienia

Z 20 tys. zł do 300 tys. zł została zwiększona kwota odszkodowania wypłaconego powódkom wskutek interwencji Centrum Odszkodowań DRB.

...
Czytaj więcej

SN: kolejne pytanie dotyczące odpowiedzialności ubezpieczyciela z OC ppm.

W dniu 25 października 2017 r. do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o podjęcie uchwały w sprawie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

...
Czytaj więcej

Gothaer: jakie ubezpieczenia dla przedsiębiorcy?

Gothaer TU SA przygotował poradnik dla przedsiębiorców dot. ubezpieczeń dla biznesu. Jak podkreśla ubezpieczyciel, w zeszłym roku aktywnych było ponad 1,8 mln przedsiębiorstw, a zarejestrowanych zostało 250 tys. nowych spółek.

...
Czytaj więcej

IE: Dyrektywa ubezpieczeń komunikacyjnych dopasowana do stosowania pojazdów podłączonych i zautomatyzowanych

W dniu 24 października 2017 r. Insurance Europe odpowiedziało na konsultacje Komisji Europejskiej dotyczące REFIT w odniesieniu do dyrektywy w sprawie ubezpieczenia pojazdów (MID), która jest podstawowym narzędziem chroniącym ofiary wypadków drogowych.

...
Czytaj więcej

Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym w TUW Medicum

TUW Mediucum poinformował, iż Zbigniew Lasota objął stanowisko ds. audytu wewnętrznego w towarzystwie.

...
Czytaj więcej

Oświadczenia o zdarzeniu drogowym w 8 językach obcych od Profika Broker

Profika Broker udostępnił na swojej stronie internetowej 8 wersji dwujęzycznego wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Oświadczenia są dostępne m.in. w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim czy tureckim.

...
Czytaj więcej

I część szkolenia „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!” już za nami

​23 października odbyła się I część cyklu 3 szkoleń pt. „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!”.

...
Czytaj więcej

AXA Ubezpieczenie oferuje 20% zniżki na ubezpieczenie OC dla biorących kredyt w Deutsche Banku

Deutsche Bank przygotował ofertę promocyjną db Kredytu Gotówkowego na sfinansowanie zakupu samochodu. Kredytobiorcy oprócz atrakcyjnych warunków kredytowych uzyskają 20% zniżki na zakup ubezpieczenia OC i/lub AC w AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

...
Czytaj więcej

Jacek Bogucki: zakłady ubezpieczeń mogły zawierać umowy ubezpieczenia rolniczego już od stycznia 2017 r.

Pod koniec sierpnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o wypłatach odszkodowań dla rolników, którzy ponieśli szkody wskutek wiosennych przymrozków. Jednak kwoty te będą pomniejszone o 50%, jeśli rolnik nie posiadał ubezpieczenia upraw.

...
Czytaj więcej

TU Europa chce dopasować swoją ofertę do potrzeb mikroprzedsiębiorstw

Mikroprzedsiębiorstwa niezbyt chętnie się ubezpieczają. Jednym z powodów jest brak oferty zakładów ubezpieczeń, która byłaby dostosowana do ich specyficznych potrzeb. Teraz chce to zmienić Grupa Europa z ofertą produktów stand alone.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozdaje czujniki dymu do polis mieszkaniowych

LINK4 przygotowało specjalną ofertę ubezpieczeniową DOM. Każdy klient, który kupi polisę ze składką co najmniej 210 zł, otrzyma wysokiej jakości czujnik dymu.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia – istotne rozszerzenia ubezpieczenia zdrowotnego

Ubezpieczenia zdrowotne są dynamicznie rozwijającym się sektorem polskiego rynku ubezpieczeń. Liczba ubezpieczonych wzrasta o kilkadziesiąt procent rok do roku. Jednak, zdaniem SALTUS Ubezpieczenia, Polacy nie korzystają z pełnej oferty tych produktów.

...
Czytaj więcej

RF informuje o istotnych poglądach dot. zwrotu kosztów kredytu, w tym składek ubezp., w przypadku wcześniejszej spłaty rat

Rzecznik Finansowy wydał pierwsze istotne poglądy dotyczące zwrotu części poniesionych przez klienta kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Dotyczy to również składek ubezpieczenia kredytu i niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

PIU przypomina o obowiązkowym ubezpieczeniu OC zawodów wysokiego ryzyka

PIU w komunikacie prasowym odwołuje się do niedawnych egzaminów na aplikację radcowską i adwokacką oraz przypomina nowym aplikantom o obowiązku posiadania ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania czynności zawodowych przez radców prawnych oraz adwokatów.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uruchamia usługę CarSharingu jako pojazdu zastępczego

​Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia wraz z wypożyczalnią aut PANEK w Warszawie uruchomiło pilotaż ekologicznych samochodów zastępczych na godziny. Dzięki nowej usłudze, po wypadku kierowcy będą mogli zdecydować się na wynajem auta w ramach carsharingu.

...
Czytaj więcej

AGRO Ubezpieczenia ochrania dzieci rolników od nieszczęśliwych wypadków i chorób

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł z Pocztowym TUW umowę grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników.

...
Czytaj więcej

InterRisk ostrzega przed pożarami w okresie grzewczym

Rozpoczął się sezon grzewczy, z którym związane jest wyższe ryzyko wybuchu pożaru spowodowanego nieprawidłową eksploatacją urządzeń do ogrzewania domów i mieszkań. W 2016 r. z tego powodu doszło do 11, 5 tys. pożarów.

...
Czytaj więcej

W 2018 r. będą wyższe kary za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm.

Rząd zapowiedział, że w przyszłym roku ma nastąpić wzrost płacy minimalnej netto o 5%. Oznacza to, że zwiększą się także kary za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Colonnade wprowadza rozszerzony zakres ochrony środowiskowej

Colonnade rozwija ofertę ubezpieczenia od ryzyka wyrządzenia szkód w środowisku naturalnym. Ubezpieczyciel wprowadza rozszerzony zakres ochrony ubezpieczenia Environmental Protect, które uwzględnia nowe zagrożenia wynikające z rozwoju technologii.

...
Czytaj więcej

GIODO: nowe produkty ubezpieczeniowe powinny być projektowane zgodnie z zasadą privacy by design

Nowe technologie zmieniają model funkcjonowania zakładów ubezpieczeń. Dzięki gromadzeniu i przetwarzaniu danych ubezpieczyciele mogą lepiej ocenić indywidualne ryzyko klienta. To jednak budzi obawy o ochronę danych osobowych szczególnie w kontekście RODO.

...
Czytaj więcej

Nowi członkowie rady nadzorczej D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej

​W dniu 12 października 2017 r. Walne Zgromadzenie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej powołało prof. Jacka Męcinę oraz prof. Piotra Manikowskiego na członków Rady Nadzorczej towarzystwa.

...
Czytaj więcej

200 mln zł wypłacił PZU za szkody z tytułu sierpniowych nawałnic

PZU wypłacił 200 mln zł poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach na Pomorzu. Jest to zgodne z pierwszymi szacunkami zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Podkomisja nie przyjęła poprawek PIU do projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w dniu 12 października 2017 r. przyjęła projekt ustawy bez poprawek, pomimo usilnych starań organizacji branżowych, w tym PIU.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes z nowym szefem działów odszkodowań i windykacji w Polsce

Euler Hermes powołał Krzysztofa Rzepkę na Dyrektora Zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód. Będzie on odpowiedzialny za wszystkie aspekty działalności Euler Hermes w Polsce związane z odszkodowaniami oraz windykacją.

...
Czytaj więcej

PIU o ubezpieczeniu od cyberryzyk

Polska Izba Ubezpieczeń podejmuje temat cyberataków. Wyjaśnia, czy przed wysokimi kosztami utraty, czy przywrócenia danych firmy może ochronić odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele walczą o zwiększenie rynku ubezpieczeń mieszkaniowych

Na początku roku pojawiały się pierwsze sygnały o rozpoczynającej się wojnie cenowej na rynku ubezpieczeń mieszkaniowych. Obecnie następują znaczące obniżki cen, które nawet w niektórych przypadkach są poniżej zachowania progu rentowności.

...
Czytaj więcej

Odszkodowania wyliczane kosztorysowo będą obniżane o VAT

Rada Rozwoju Rynku Finansowego rozważa pomysł obniżania kwot odszkodowań za uszkodzony pojazd o podatek VAT. Opcja ta dotyczyłaby odszkodowań szacowanych metodą kosztorysową.

...
Czytaj więcej

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawił maksymalne sumy ubezpieczeń upraw i zwierząt hodowlanych w 2018 r.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikował projekt rozporządzenia w sprawie maksymalnych sum ubezpieczenia dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2018 r.

...
Czytaj więcej

INTER o ochronie ubezpieczeniowej w zawodzie fizjoterapeuty

13 października 2017 r. odbędzie się konferencja „Bezpieczny fizjoterapeuta. O zasadach badania, prawie medycznym i ubezpieczeniach w praktyce fizjoterapeutycznej”. Wydarzenie organizuje INTER Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Fizjoterapia Polska.

...
Czytaj więcej

ERA Automotive – nowa koalicja europejskich firm z branży assistance

W dniu 10 października 2017 r. Europ Assistance, Falck, RAC i VHD – największe, europejskie firmy świadczące usługi assistance samochodowego utworzyły Europejską Koalicję Firm Assistance (ERA Automotive).

...
Czytaj więcej

Colonnade rozszerza zakres OC pracodawcy

Colonnade informuje, iż rozszerzył dotychczasowy zakres ochrony odpowiedzialności cywilnej pracodawcy. Zmieniła się między innymi definicja pracownika.

...
Czytaj więcej

Concordia: podsumowuje 34. kongres ubezpieczycieli rolnych

Kongres otworzył Arnaud de Beaucaron, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli Rolnych AIAG. Podczas pierwszego panelu o polskim rynku ubezpieczeń rolnych opowiedzieli przedstawiciele wiodących ubezpieczycieli rolnych w kraju.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group liderem na rynku ubezpieczeń w Bułgarii

​Bulstrad i Bulstrad Life, dwie spółki należące do Vienna Insurance Group są numerem 1 na bułgarskim rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

KUKE w gronie spółek tworzących Grupę PFR

W dniu 1 października 2017 r. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych dołączyła do grona spółek tworzących Grupę Polskiego Funduszu Rozwoju. Jednocześnie dokonano kompleksowej zmiany identyfikacji zewnętrznej spółki.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia rozmawia z brokerami o ochronie przed dużymi szkodami ogniowymi

Eksperci Hestii Loss Control podczas zorganizowanej w Katowicach konferencji pod hasłem „Przeciwogniowa impregnacja biznesu – ryzyko, prewencja, ciągłość działania” odpowiedzieli na pytania dotyczące ochrony biznesu przed konsekwencjami pożaru czy wybuchu

...
Czytaj więcej

Resort finansów będzie przyglądał się likwidacji szkód z OC. Celem jest zmniejszenie szarej strefy

Paweł Gruza, wiceminister finansów, podczas tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, powiedział o planach resortu dot. sektora finansowego, przede wszystkim o zmianach w sposobie rozliczeń ubezpieczeń komunikacyjnych i podatku bankowego.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa: 900 mln zł przypisu po I poł. 2017 r. 

Grupa Europa opublikowała wyniki finansowe za pierwszą połowę 2017 r. Od stycznia spółki zebrały łącznie 900 mln zł przypisu składki, o 14 proc. więcej niż w zeszłym roku. 

...
Czytaj więcej

Marsh i Kaspersky Lab podjęli współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa dużych przedsiębiorstw przemysłowych

Kaspersky Lab będzie dokonywał audytu cyberbezpieczeństwa organizacji przemysłowych. Spółka podpisała w tym zakresie umowę z Marsh.

...
Czytaj więcej

Posiadacze flot borykają się z wysokimi stawkami OC

Średnio ubezpieczenia OC wzrosły o 40 proc. Jednak w przypadku ubezpieczeń flot samochodowych wzrosty wyniosły od 60 do 100 proc. A małym i średnim firmom działającym w tym obszarze jest trudno wynegocjować korzystne warunki z zakładami ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia szkoli brokerów z ubezpieczeń szkód w środowisku

Świadomość przedsiębiorców w zakresie ich odpowiedzialności za szkody wyrządzone w środowisku naturalnym jest coraz większa, ale z drugiej strony nie wiedzą oni o możliwości ubezpieczenie tego ryzyka.

...
Czytaj więcej

Allianz Asystent Szkody – w pełni mobilna likwidacja szkody z OC komunikacyjnego

Allianz przygotował aplikację mobilną Allianz Asystent Szkody do likwidacji szkód z OC ppm. Narzędzie umożliwia zdalną wycenę zniszczeń. W ten sposób ubezpieczony może otrzymać wypłatę odszkodowania nawet w przeciągu 24 godz. od zaakceptowania wyceny.

...
Czytaj więcej

III Raport RF: praktyki ubezpieczycieli dot. likwidacji szkód kom. poprawiły się ale klienci wciąż wnoszą skargi

Mimo bogatego orzecznictwa i wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego, poszkodowani wciąż skarżą się na niesłusznie zaniżone odszkodowania z OC komunikacyjnego – podał Rzecznik Finansowy w III Raporcie dotyczącym ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Elektroniczna sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych w RESO

RESO wprowadziło elektroniczną sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych (OCK). Od dnia 3 października 2017 r. polisy są wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej w Panelu Agenta zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

MRiRW przygotowało projekt rozporządzenia ws. dopłat do ubezpieczeń rolniczych. Wiosenne ubezpieczenia będą dotowane

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikował projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Zmniejsza się liczba zgłoszeń stłuczek do zakładów ubezpieczeń

Po I poł. 2017 r. branża ubezpieczeniowa odnotowała zmniejszenie dynamiki wypłat odszkodowań i świadczeń z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. W I poł 2017 r. odszkodowania i świadczenia z OC ppm. wyniosły 4,3 mld zł. Jest to wzrost o 9,2 proc.

...
Czytaj więcej

PIU: warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Poznaniu

Polska Izba Ubezpieczeń organizuje 10 października 2017 r. warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej. Tym razem warsztaty odbędą się w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia przewiduje zakończenie podwyżek cen ubezpieczenia OC

Z danych GUS po pierwszym półroczu 2017 r. wynika, że zakłady ubezpieczeń osiągnęły rentowność w ubezpieczeniach gr. 10. Zysk techniczny na koniec czerwca br. wyniósł 98,6 mln zł. W związku z tym, stawia się pytanie, czy nastąpią dalsze podwyżki OC ppm.

...
Czytaj więcej

Getin Bank wprowadza Konto Proste Zasady z ofertą ubezpieczeniową od TU Europa

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa dostarcza produkty ubezpieczeniowe posiadaczom nowego ROR w Getin Bank - Konto Proste Zasady.

...
Czytaj więcej

Jesienna akcja ubezpieczania upraw rolnych w TUW „TUW”

TUW „TUW” rozpoczął jesienną akcję zawierania umów ubezpieczania upraw rolnych. Towarzystwo przygotowało szeroką ofertę ubezpieczeń upraw rolnych, na którą składa się 20 wariantów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PKO BP stawia na sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych

PKO BP chce rozszerzyć ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych dystrybuowanych przez bank. Instytucja zamierza rozpocząć współpracę z małymi towarzystwami ubezpieczeń nieposiadającymi własnej sieci sprzedażowej i nieobecnymi jeszcze w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

Od 2 października Concordia rozpoczyna jesienną sprzedaż ubezpieczeń upraw

W dniu 2 października 2017 r. Concordia Ubezpieczenia otwiera jesienny sezon ubezpieczania upraw. W ramach uruchomionych pakietów rolnicy mogą zabezpieczyć zboża ozime przed takimi ryzykami jak ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne czy grad.

...
Czytaj więcej

Aviva rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń przez Messengera

Aviva dołączyła do grona ubezpieczycieli sprzedających ubezpieczenia poprzez aplikację Messenger. Jak podkreślił ubezpieczyciel, nowy kanał sprzedaży ma pomóc spółce w dotarciu z ofertą ubezpieczeń turystycznych do młodych osób.

...
Czytaj więcej

Senat opowiedział się za wcześniejszym uruchomieniem CEPiK 2.0

Senat przyjął ustawę o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Zakłada ona przyśpieszenie uruchomienia bazy CEPIK 2.0 w zakresie centralnej ewidencji pojazdów.

...
Czytaj więcej

AGRO Ubezpieczenia – ochrona dedykowana rolnikom od Ubezpieczenia Pocztowe i KRUS

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych wraz z Poczta Polską i Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników (FSUSR) przygotowali specjalną ofertę ubezpieczeń dla rolników – AGRO Ubezpieczenia.  

...
Czytaj więcej

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne na wypadek nowotworów w ofercie MediSky

W dniu 28 września 2017 r. w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja ubezpieczeń onkologicznych oferowanych przez MediSky International.

...
Czytaj więcej

Stanowisko rządu ws. projektu dot. problemu wyczerpywania się sum gwarancyjnych

RM wydała stanowisko ws. senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Obecnie prace nad projektem przebiegają w KFP.

...
Czytaj więcej

UNIQA wprowadza nowy pakiet dla wspólnot mieszkaniowych

Towarzystwo ubezpieczeń UNIQA wprowadziło do swojej oferty Pakiet dla Właścicieli Budynków Wielomieszkaniowych. Jest to nowa odsłona produktu przeznaczonego dla wspólnot mieszkaniowych.

...
Czytaj więcej

Marek Niechciał: Nie było zmowy cenowej w zakresie podwyżek ubezpieczeń komunikacyjnych

Podczas środowego posiedzenia (27 września br.) Komisji Finansów Publicznych dyskutowano o rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w zakresie kształtowania się cen za obowiązkowe produkty ubezpieczeniowe. W przeciągu 5 kwartałów stawki wzrosły o 44 proc.

...
Czytaj więcej

KFP przyjęła nowelizację ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

W dniu 27 września 2017 r. Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (druk nr 1782).

...
Czytaj więcej

PZU zamierza wprowadzić telematykę

PZU zamierza wprowadzić do swojego modelu biznesowego rozwiązania telematyczne. Ich celem będzie szacowanie składki na postawie danych otrzymywanych z urządzeń śledzących ruchy pojazdów i dostosowanie jej do ryzyka danego kierowcy.

...
Czytaj więcej

Gwarancje wadialne można już kupić online

Gwarancje24.pl to nowa platforma internetowa do sprzedaży gwarancji wadialnych online. Dzięki temu proces zakupu przebiega online, a przygotowanie dokumentów zajmuje jeden dzień. Gwarancji udziela UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie są chętni do udzielania gwarancji w branży budowlanej

Ubezpieczyciele wstrzymują przyznawanie gwarancji w branży budowlanej, podaje Puls Biznesu. Jest to związane z trudniejszą kondycją podwykonawców, którzy borykają się m.in. z wyższymi kosztami materiałów budowlanych.

...
Czytaj więcej

Prywatne ubezpieczenia medyczne jako alternatywa dla publicznej służby zdrowia

Prywatne ubezpieczenia medyczne do tej pory kojarzyły się głównie z pakietami wykupywanymi przez pracodawców jako benefity dla osób zatrudnionych w ich przedsiębiorstwach. Jednak ostatnio najbardziej rośnie sprzedaż prywatnych produktów.

...
Czytaj więcej

Prywatna opieka medyczna zwiększa komfort pracy w zawodach mobilnych

Posiadanie dostępu do prywatnej opieki medycznej zdecydowanie zwiększa komfort pracy w przypadku niektórych grup zawodowych. Dotyczy to zwłaszcza profesjonalnych kierowców i przedstawicieli handlowych.

...
Czytaj więcej

AIAG 2017 – Kongres ubezpieczycieli rolnych pod patronatem Ministra Rolnictwa

W dniach 1-4 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się AIAG 2017 – 34. Kongres ubezpieczycieli rolnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi.

...
Czytaj więcej

Bacca wprowadzi trwały nośnik oparty o blockchain

Bacca zamierza jeszcze w tym roku wdrożyć trwały nośnik oparty o blockchain, przekazał portal cashless.pl. W ten sposób, całkowicie wyeliminowane zostaną dokumenty papierowe z procesu sprzedaży ratalnej ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden proponuje rodzicom alternatywne ubezpieczenie dla dzieci

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Nationale-Nederlanden przygotowało specjalną ofertę dla rodziców. Umowa dodatkowa na wypadek szkód osobowych dziecka zapewnia ochronę w razie nieprzewidzianego zdarzenia, m.in. oparzenia czy skręcenia.

...
Czytaj więcej

EFL Assistance – nowa aplikacja mobilna do likwidacji szkód

Od września 2017 r. EFL uruchomił aplikację mobilną EFL Assistance. Przy jej pomocy, klienci firmy mogą wezwać assistance w przypadku awarii pojazdu czy zgłosić jego szkodę do Centrum Likwidacji Szkód EFL.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania Nationale-Nederlanden

W dniu 22 września ruszyła nowa kampania marketingowa Nationale-Nederlanden „Oczami matki”. Promuje ona ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała dziecka, które może być alternatywą lub uzupełnieniem dla szkolnych ubezpieczeń NNW.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych

W poniedziałek, 25 września br., PZU rozpoczyna jesienną kampanię zawierania umów dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach rolnych, stawki dopłat z budżetu państwa zostały zwiększone do poziomu 65%.

...
Czytaj więcej

Niezależni rzeczoznawcy rozwiążą problem zaniżania odszkodowań z OC komunikacyjnego

Rzecznik finansowy Aleksandra Wiktorow przedstawiła propozycję rozwiązania problemu zaniżania przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań wypłacanych z tytułu ubezpieczeń OC ppm.

...
Czytaj więcej

Rząd będzie regulował działalność Ubera. Kierowcy z obowiązkowym ubezpieczeniem OC i NNW

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców. Ma on na celu stworzenie jednakowych warunków prawnych w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób.

...
Czytaj więcej

Credendo ostrzega przedsiębiorców przed wyłudzeniami kredytów kupieckich

Przedstawiciele Credendo – grupy zrzeszającej ubezpieczycieli kredytów - przedstawiają sposób działania oszustów podszywających się pod znane spółki w celu wyłudzenia kredytu kupieckiego.

...
Czytaj więcej

Fizzy: ubezpieczenie od AXA oparte na blockchainie ethereum

​AXA jako pierwszy ubezpieczyciel wprowadza ubezpieczenie z wykorzystaniem technologii blockchain. Dzięki platformie Fizzy, w 100% zautomatyzowanej i jednocześnie bezpiecznej, oferuje ubezpieczenie od opóźnienia lotu.

...
Czytaj więcej

VOTUM zwiększyło odszkodowanie przyznane od UFG

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM S.A. opisała na swojej stronie internetowej przykład postępowania odszkodowawczego przed Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

...
Czytaj więcej

Michal Veselý podsumował trzy lata obecności Credendo w Polsce

Trzy lata temu podjęto decyzję o założeniu oddziału Credendo w Polsce. O motywach tej decyzji oraz przyszłości branży ubezpieczeń należności opowiada Michal Veselý, General Manager w Credendo — Short-Term EU Risks.

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer wskazuje, iż po wakacyjnym spowolnieniu, rozpoczyna się gorący okres na rynku nieruchomości. Ubezpieczyciel radzi na co zwrócić uwagę, wynajmując mieszkanie. Wyjaśnia również, dlaczego warto mieć ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Prezydent apeluje o stworzenie tzw. funduszu klęskowego

W dniu 17 września 2017 r. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda zaapelował, by stworzyć tzw. fundusz klęskowy na pomoc dla rolników w przypadku wystąpienia np. klęski żywiołowej.

...
Czytaj więcej

RODO a zmiany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Projekt ustawy o ochronie danych osobowych wprowadza zmiany w ponad 130 ustawach, w tym w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

...
Czytaj więcej

Telemedycyna dostępna dla uczniów

W tym roku, po raz pierwszy z telemedycyny skorzystają uczniowie. Dostęp do usług telemedycznych w szkołach na polskim rynku oferuje tylko InterRisk, w ramach ubezpieczenia EDU Plus.

...
Czytaj więcej

Marek Belka dołączył do rad nadzorczych spółek VIG w Polsce

W dniu 5 września 2017 r. prof. Marek Belka, były Prezes Rady Ministrów oraz były Prezes NBP, dołączył do rad nadzorczych Compensa TU S.A. oraz Compensa TU na Życie S.A. Dzień później natomiast objął stanowisko członka rady nadzorczej InterRisk TU S.A.

...
Czytaj więcej

D.A.S.: ubezpieczenie ochrony prawnej przydatne w razie odmowy przyjęcia mandatu

Osoba ukarana mandatem ma możliwość odmowy jego przyjęcia. Nie wszyscy jednak decydują się na ten krok. Eksperci D.A.S. Ubezpieczenia wskazują, że wynika to przede wszystkim z ryzyka związanego z ewentualnymi kosztami w razie przegrania sprawy w sądzie.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak: Rezygnacja Antkiewicza nie wpłynie na strategię KUKE

KUKE zamierza dokonać kilku zmian w swojej działalności. Przede wszystkim organizacja chce postawić na klientocentryzm, by „być blisko klienta”, jego potrzeb, prowadzonego biznesu.

...
Czytaj więcej

Projekt rozporządzenia RM ws. wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2018

W dniu 13 września w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zamieszczono Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Compensa podsumowuje okres letnich szkód masowych

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa podsumowało okres letnich szkód masowych. Jak informuje ubezpieczyciel, w samym sierpniu zgłoszono do Compensy ponad 85 tys. szkód, tj. o 52% więcej w porównaniu ze średnią miesięczną z przedziału styczeń-maj.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance: ubezpieczenie turystyczne to coś więcej niż pomoc medyczna

AXA Assistance wskazuje, że ubezpieczenie turystyczne zawiera wiele dodatkowych usług, o istnieniu których bardzo często nie wiedzą klienci.

...
Czytaj więcej

Piotr Czublun prelegentem podczas Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

W dniach 4-5 października br. odbędzie się kolejna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. W ramach wydarzenia odbędzie się X Insurance Forum. Do grona prelegentów Forum dołączył mec. Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

Concordia o ubezpieczeniu szkolnym

Concordia Ubezpieczenia odpowiada na pytanie jakie ubezpieczenie wybrać dla dziecka, na co zwrócić uwagę i jakie korzyści płyną z posiadania odpowiedniej polisy.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: o wyborze ubezpieczenia szkolnego decyduje cena lub zakres ochrony

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń CUK Ubezpieczenia w specjalnym komunikacie omówili specyfikę ubezpieczeń szkolnych. Eksperci starają się doradzić rodzicom, jak wybrać odpowiedni produkt.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne dla klientów Lidla od TU Europa

​Grupa Ubezpieczeniowa Europa nawiązała współpracę z czołowym przedstawicielem branży handlowej – Lidl, który pod marką Lidl Podróże rozpoczyna sprzedaż zagranicznych i krajowych usług turystycznych. TU Europa zaoferuje klientom ubezpieczenie turystyczne.

...
Czytaj więcej

Politycy chcą monitoringu towarzystw ubezpieczeń w zakresie polis rolniczych

Podczas posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 24 sierpnia 2017 r. rozmawiano nt. szkód rolniczych wywołanych nawałnicami. Podczas spotkania kilkakrotnie odniesiono się do kwestii ubezpieczeń upraw i zwierząt hodowlanych.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Bors odwołany z funkcji wiceprezesa TU Europa

W dniu 6 września Rada Nadzorcza Grupy Ubezpieczeniowej Europa odwołała ze stanowiska wiceprezesa Towarzystwa Ubezpieczeń Europa i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa Grzegorza Borsa.

...
Czytaj więcej

PZU rusza z kampanią AC z opcją Auto Non Stop

11 września ruszyła kampania promująca ofertę AC z opcją Auto Non Stop od PZU. Ubezpieczenie pozwala wyeliminować niedogodności będące następstwem uszkodzenia samochodu. Klient otrzymuje pojazd zastępczy, z którego może korzystać przez cały okres naprawy.

...
Czytaj więcej

PZU o ubezpieczeniu szkolnym

PZU podejmuje temat ubezpieczenia szkolnego. Przypomina, iż od lat oferuje dobrowolne ubezpieczenie szkolne NNW dla przedszkolaków, uczniów i studentów. Wskazuje również, że w zakupionym samodzielnie pakiecie, zakres ochrony będzie szerszy...

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności finansowej dla armatorów

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy mają poprawić warunki pracy na morzu poprzez zapewnienie marynarzom odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej w razie wypadku lub choroby.

...
Czytaj więcej

PZU stawia na technologie

Roman Pałac, prezes PZU Życie, opowiedział w rozmowie z portalem Money.pl o wykorzystaniu nowych technologii do szacowania szkód po nawałnicach oraz rozwoju sektora ubezpieczeń od cyberataków.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia szkolne: rodzice nieuważnie czytają umowy

Marcin Bielecki z Biura Rzecznika Finansowego na antenie Polskiego Radia mówił o ubezpieczeniach szkolnych. Ekspert podkreślał, że głównym problemem tego rynku jest nieuważne czytanie umów przez rodziców wykupujących ochronę. 

...
Czytaj więcej

TUW PZUW ubezpieczy inwestycję energetyczną w Ostrołęce

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych oraz spółki energetyczne Energa i Enea podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy podpisały list intencyjny obejmujący współpracę ubezpieczeniową przy inwestycji budowy nowego bloku energetycznego w Ostrołęce.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Cyfryzacji odmawia ubezpieczycielom wglądu do danych CEPiK

W dniu 7 września br. rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys poinformował, że resort nie przewiduje zmian w przepisach umożliwiających zakładom ubezpieczeń dostęp do CEPiK i odczytanie tam stanu punktów karnych potencjalnych klientów.

...
Czytaj więcej

Peter Thirring nowym członkiem zarządu VIG. Umowy innych członków zarządu VIG przedłużone

W dniu 5 września 2017 r., podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Vienna Insurance Group, podjęto decyzje dotyczące nowego składu Zarządu od dnia 1 lipca 2018 r.

...
Czytaj więcej

Compensa o ubezpieczeniu po zakupie używanego samochodu

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa podejmuje temat ubezpieczenia po sprzedaży używanego auta. Ubezpieczyciel wskazuje, że zawierana przez osoby prywatne transakcja kupna-sprzedaży używanego samochodu musi zostać potwierdzona odpowiednio skonstruowaną umową.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele odnotowują zwiększone przypisy składki w segmencie OC

Ze sprawozdania UFG wynika, że po I poł. 2017 r. nastąpiło zwiększenie przypisu składki z tytułu ubezpieczeń gr. 10. Towarzystwa ubezpieczeń ze sprzedaży tych produktów otrzymały prawie 7.463 mld zł – o 1.867 mld zł więcej niż w I poł. 2016 r.

...
Czytaj więcej

Surówka: wsparcie sektora MŚP będzie skoordynowane z produktami bankowymi

Paweł Surówka skomentował swój udział w XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Powiedział, że wsparcie dla małych i średnich firm ze strony PZU powinno być skoordynowane ze wsparciem ze strony Alior Banku i Pekao SA.

...
Czytaj więcej

PIU: strategia poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce

W dniu 6 września 2017 r. podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła raport pt. „Strategia poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce”.

...
Czytaj więcej

Compensa podsumowuje letni sezon urlopowy pod kątem kradzieży z włamaniem

Przedstawiciele branży ubezpieczeniowej potwierdzają, że od czerwca do sierpnia liczba zgłaszanych włamań jest największa w ciągu roku. W związku z tym, towarzystwo ubezpieczeń Compensa podsumowało letni sezon urlopowy pod kątem kradzieży z włamaniem.

...
Czytaj więcej

MRiF przygotował nowe rozporządzanie ws. badania sprawozdań o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń i zakładu reasekuracji przez firmę audytorską.

...
Czytaj więcej

VOTUM: niższe przychody i zyski po I poł. 2017 r.

Grupa kapitałowa VOTUM opublikowała raport finansowy po I poł. 2017 r. Z opracowania wynika, że spółka odnotowuje spadki zarówno w sprzedaży produktów jak i w wypracowanym zysku.

...
Czytaj więcej

Uwagi do projektu nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowane zostały stanowiska zgłoszone w ramach uzgodnień projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska podpowiada jak zachować się po zdarzeniu drogowym

Europ Assistance Polska wyjaśnia, czym różni się kolizja od wypadku i radzi, jak zachować się w takich sytuacjach.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia: nawałnice skłonią rolników do ubezpieczenia

Concordia ubezpieczenia zwraca uwagę, iż po sierpniowych nawałnicach okazało się, że polisa ubezpieczeniowa, to realna pomoc w obliczu skutków nieprzewidzianych sytuacji.

...
Czytaj więcej

Będą kolejne kary za wojnę cenową

W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na dwa zakłady ubezpieczeń sankcje finansowe za prowadzenie wojny cenowej w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych w latach 2011–2015. Ukarane zostały TUZ TUW i Compensa.

...
Czytaj więcej

PIU organizuje warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza na kolejne warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu, w dniu 19 września br.

...
Czytaj więcej

Rynek cyberubezpieczeń zaczyna powoli rosnąć

Cyberataki coraz częściej są spotykane w Polsce. W ostatnim czasie ofiarą cyberprzestępców padło wiele polskich firm i instytucji. W związku z tym, przedsiębiorcy zgłaszają się do zakładów ubezpieczeń lub brokerów o informacje dot. cyberubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Obiekty kosmiczne z obowiązkowym OC. MR przygotowało projekt ustawy o działalności kosmicznej

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt ustawy o działalności kosmicznej oraz Krajowym Rejestrze Obiektów Kosmicznych. Ubezpieczyciele mają zabezpieczać szkody występujące w kosmicznej przestrzeni.

...
Czytaj więcej

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych rosną w państwach bałtyckich

To co spotkało polski sektor ubezpieczeń w zakresie nagłych wzrostów cen na rynku polis komunikacyjnych zaczyna przenosić się na inne kraje basenu Morza Bałtyckiego. Najmocniej podwyżki odczuwają kierowcy z Łotwy.

...
Czytaj więcej

Gothaer podpowiada, jak zgłosić szkodę po nawałnicach

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer, w związku z sierpniowymi nawałnicami przygotowało poradnik poszkodowanego. Rafał Juszkiewicz, kierownik ds. likwidacji szkód majątkowych w Gothaer podpowiada w nim jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela...

...
Czytaj więcej

65-krotnie wyższe odszkodowanie dla klienta DRB

Centrum Odszkodowań DRB przedstawiło historię swojego klienta, dla którego uzyskało odszkodowanie ponad 65-krotnie wyższe niż początkowo proponowane przez towarzystwo ubezpieczeń, tj. ponad 41 tys. zł.

...
Czytaj więcej

DAS: Ubezpieczenie ochrony prawnej w szkolnej wyprawce

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. wskazuje, że oprócz popularnego ubezpieczenia NNW, warto także pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia ochrony prawej. Produkt obejmuje ochroną wszystkich członków rodziny.

...
Czytaj więcej

Problem z ubezpieczeniem należności w branży elektronicznej będzie rozwiązany

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów spotkali się z przedsiębiorcami z branży ICT oraz ubezpieczycielami. Podczas spotkania dyskutowano nad rozwiązaniem problemów związanych z ubezpieczeniem należności w branży teleinformatycznej.

...
Czytaj więcej

PIU edukuje o ubezpieczeniach szkolnych

Przedstawiciele PIU podkreślają w materiale, że w interesie rodziców powinno być dokładne sprawdzenie oferty ubezpieczenia, którym będzie objęte ich dziecko. Rodzice mają prawo do skorzystania z oferty innego zakładu ubezpieczeń niż zalecany przez szkołę.

...
Czytaj więcej

Będą odszkodowania dla sadowników poszkodowanych podczas wiosennych przymrozków 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o wypłatach odszkodowania dla rolników, którzy ponieśli szkody wskutek wiosennych przymrozków. Świadczenia będą zmniejszane o 50%, jeśli rolnik nie posiadał ubezpieczenia upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

PZU chce być kojarzone z produktami oszczędnościowymi

„Zależy nam na tym, aby PZU mocno spozycjonować na rynku szeroko pojętych oszczędności klientów” – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA, w wywiadzie udzielonym redakcji Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie szkolne od InterRisk z dostępem do zdalnej pomocy lekarza

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, eksperci z InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group przypominają, o ubezpieczeniu NNW szkolnym.

...
Czytaj więcej

Pierwsze półrocze PZU. 11,6 mld zł przypisu składki

Minione półrocze było najlepszym w historii PZU pod względem sprzedaży. PZU po raz kolejny odnotowało rekord przypisu składki. Grupa podwoiła zysk w minionym półroczu 2017 r. Nastąpił wzrost składki przypisanej brutto o 17,7% r/r do 11,6 mld zł.

...
Czytaj więcej

RF ponownie o ubezpieczeniach szkolnych

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym Rzecznik Finansowy przypomina o opracowaniu dot. ubezpieczeń szkolnych. W raporcie RF wskazał na wiele nieprawidłowości ze strony zakładów ubezpieczeń w konstrukcji, sprzedaży czy likwidacji szkód...

...
Czytaj więcej

Nationale-Naderlanden: jak przygotować się na rozpoczęcie roku szkolnego

Specjaliści z Nationale-Nederlanden przedstawili porady, jak najlepiej przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego. Oprócz zakupu potrzebnych materiałów i sporządzenia wyprawki, zwrócono uwagę na odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

MEN o ubezpieczeniach szkolnych

Ministerstwo Edukacji Narodowej w biuletynie dla rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego podejmuje temat ubezpieczeń szkolnych. MEN przypomina, że są one dobrowolne, a odpowiedzialność za szkody powstałe podczas lekcji ponosi dyrektor placówki.

...
Czytaj więcej

UFG stworzy system do wykrywania wyłudzeń odszkodowań

Nowy projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji przyznaje Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu dostęp do Centralnej Ewidencji Kierowców. Dane w niej zawarte mają zostać wykorzystane w projektowanym systemie do wykrywania prób wyłudzeń odszkodowań.

...
Czytaj więcej

IE i CoB: wspólna odpowiedź na wstępną ocenę skutków w sprawie dyrektywy ubezpieczeń komunikacyjnych

Insurance Europe wraz z Radą Biur, wydały wspólną odpowiedź na wstępną ocenę skutków (inception impact assessment - IIA) Komisji Europejskiej w ramach REFIT w odniesieniu do dyrektywy w sprawie ubezpieczenia pojazdów (MID).

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniu podróżnym

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu na „wakacje po wakacjach”. Ubezpieczyciel zaznacza, że bardzo ważne jest aby zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia OC rowerzystów mocno podrożały

Ponad dwukrotnie wzrosły ceny ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej rowerzystów. Zakłady ubezpieczeń dostrzegły w tym roku wzmożone zainteresowanie rowerzystów tą formą zabezpieczania się na ryzyko wypadku komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

Gothaer o assistance domowym

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer wskazuje, że rośnie zapotrzebowanie na produkty ubezpieczeniowe chroniące nieruchomości. Wyjaśnia czym jest oraz kiedy i w jakim zakresie można liczyć na pomoc w ramach assistance.

...
Czytaj więcej

Generali przyspiesza wypłatę odszkodowań po nawałnicach

Generali informuje, że prowadzi wiele działań mających na celu pomoc i przyspieszenie procesu likwidacji szkód powstałych w wyniku ostatnich nawałnic.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia stosuje uproszczone procedury po nawałnicach dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców

ERGO Hestia podaje, że dzięki uproszczeniu procedur i zaangażowaniu likwidatorów wielu poszkodowanych otrzymało już odszkodowania po sierpniowych nawałnicach.

...
Czytaj więcej

Resort rolnictwa w sprawie ubezpieczenia późnych szkód śniegowych

MRiRW poinformowało, że w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich określone zostało ryzyko, którego ubezpieczenie podlega dopłatom do składek ubezpieczenia z tytułu wystąpienia szkód w wyniku ujemnych skutków przezimowania.

...
Czytaj więcej

Rośnie udział Euler Hermes w segmencie ubezpieczeń eksportowych

„Jeśli chodzi o naszą ekspozycję, o zabezpieczanie sprzedaży polskich firm, które ubezpieczamy – to w 30 proc. jest to eksport. Zanotowaliśmy w tym obszarze wzrost o 10 proc. od ubiegłego roku i o 50 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat” – wskazał Flanagan.

...
Czytaj więcej

PZU: niemal 33 tysiące zgłoszonych szkód po nawałnicach

PZU poinformowało, że udzieliło już pomocy niemal 19 tysiącom klientów poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Dotychczas łączna liczba zgłoszonych szkód wyniosła prawie 33 tysiące. W obsługę szkód zaangażowanych jest ponad 1 tys. pracowników Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

Generali ruszyło z kampanią ubezpieczenia NNW dla dzieci

W dniu 25 sierpnia 2017 r. Generali rozpoczęło nową kampanię „Generali, z myślą o NNW. Pakiet dla dziecka". Kampania skierowana jest do rodziców dzieci do 18. roku życia oraz osób do 26. roku życia uczących się w trybie dziennym.

...
Czytaj więcej

Concordia: zalania i przepięcia najczęstszą przyczyna szkód w domach Polaków

Concordia Ubezpieczenia podaje, że z badania Kantar Public wynika, iż zalania i przepięcia należą do najczęstszych szkód, które występują w domach Polaków. Ubezpieczyciel radzi, aby przed wyjazdem na wakacje zadbać o odpowiednią ochronę.

...
Czytaj więcej

Szpitale wybierają TUWy

Rafał Kiliński, prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych w rozmowie z portalem Rynek Zdrowia przedstawił korzyści z posiadania ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych. Podkreślił, że ta forma jest szczególnie korzystna dla szpitali.

...
Czytaj więcej

PBUK: odszkodowania po wypadku polskiego autokaru w Turcji wypłaci ubezpieczyciel sprawcy

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych informuje, że poszkodowani w wypadku autokaru w Turcji będą mogli występować z roszczeniami wyłącznie bezpośrednio do tureckiego zakładu ubezpieczeń, w którym polisę OC miał sprawca wypadku.

...
Czytaj więcej

PZU: liczba zgłoszonych szkód po sierpniowych nawałnicach przekroczyła już 31 tysięcy

PZU informuje, że dotychczas udzieliło pomocy ponad 14 tys. klientów poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Łączna liczba zgłoszonych szkód przekroczyła 31 tys. W obsługę szkód zaangażowanych jest ponad 1 tys. pracowników Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

Czy nastąpią podwyżki w segmencie ubezpieczeń majątkowych po nawałnicach?

Odszkodowania od ubezpieczycieli po sierpniowych nawałnicach mogą wynieść nawet 400 mln zł. Przedstawiciele największych zakładów ubezpieczeń potwierdzają, że w ostatnim czasie odnotowują wzmożoną liczbę wniosków o przyznanie odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Samorządowe TUWy mogłyby usprawnić likwidację szkód po nawałnicach

Po raz kolejny powraca do dyskusji publicznej temat utworzenia samorządowych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Idea ta nigdy nie doczekała się realizacji w Polsce. Wynika to chociażby z bogatej oferty od komercyjnych zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Twórcy start-upów niezbyt chętnie ubezpieczają swoje firmy

Autorzy start-upów nie zabiegają o wykupienie odpowiedniej polisy ochraniającej ich nowo powstałe spółki. Z drugiej strony sektor ubezpieczeniowy wciąż nie przygotował oferty, która byłaby dopasowana do ich specyficznych potrzeb i charakterystyki biznesu.

...
Czytaj więcej

MRiRW: straty w rolnictwie po nawałnicach

W MRiRW odbyło się posiedzenie Grupy zadaniowej ds. monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie. Omawiano straty i szkody w rolnictwie, które wystąpiły po nawałnicach.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia HanseMerkur dostępne w biurach podróży Travel Shops

HanseMerkur poinformował, że rozpoczął współpracę z kolejną polską siecią biur podróży – Travel Shops. Dzięki temu, liczba punktów sprzedaży ubezpieczeń turystycznych HanseMerkur wzrosła do ponad 250.

...
Czytaj więcej

TU Europa rozpoczyna współpracę z branżą energetyczną

TU Europa rozpoczęło współpracę ze spółką ENERGA-OBRÓT, zajmującą się sprzedażą energii elektrycznej. Obie spółki przygotowały specjalną ofertę „Energiczni fachowcy” skierowaną do klientów instytucjonalnych łączącą ubezpieczenie i stałą opłatę za energię.

...
Czytaj więcej

PKO wprowadza udogodnienia dla poszkodowanych w nawałnicach klientów banku posiadających ubezpieczenie nieruchomości

PKO Bank Polski poinformował, że osoby poszkodowane podczas nawałnic, które posiadają pożyczkę lub kredyt hipoteczny albo gotówkowy w banku, nie będą musiały go spłacać przez 12 miesięcy...

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia uruchomiła procedury kryzysowe

Do dnia 17 sierpnia 2017 r. Concordia Ubezpieczenia zarejestrowała ponad tysiąc szkód powstałych w wyniku ostatnich nawałnic. Wysokość wszystkich zgłoszonych roszczeń to suma ok. 30 mln zł.

...
Czytaj więcej

Paweł Pawlak: ubezpieczenie należności szczególnie przydatne w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami

Paweł Pawlak, dyrektor zarządzający w Credendo Polska, w materiale prasowym prezentuje użyteczność ubezpieczeń należności. Podkreśla, że polisy okażą się szczególnie przydatne, gdy dłużnikiem zostaje zagraniczny przedsiębiorca.

...
Czytaj więcej

Mec. Aleksander Daszewski: jak skutecznie domagać się odszkodowania po nawałnicach

Mecenas Aleksander Daszewski z Biura Rzecznika Finansowego w programie #RZECZoPRAWIE wyjaśnił, w jaki sposób osoby poszkodowane w nawałnicach powinny ubiegać się o odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. posiadania w trakcie kontroli drogowej polisy OC, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego

Poseł Tomasz Jaskóła w interpelacji nr 14065 do ministra infrastruktury i budownictwa podniósł problem obligatoryjnego posiadania przez kierowców podczas kontroli drogowej dokumentów takich jak polisa OC, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Uwagi KNF do projektu

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Obejmują one zawartą w projekcie definicję wewnętrznego zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

W Wielkiej Brytanii uruchomiono porównywarkę ubezpieczeń gadżetów

W Wielkiej Brytanii uruchomiona została porównywarka ubezpieczeń gadżetów Protect Your Gadget. Została ona zaprojektowana przez brytyjską firmę Comparison Creator, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania specjalizującego się w porównywaniu produktów.

...
Czytaj więcej

PKO BP i BZ WBK rozważają dystrybucję ubezpieczeń turystycznych przez bankomaty

Banki PKO PB i BZ WBK rozważają dystrybucję ubezpieczeń w swoich sieciach bankomatów. Od tygodnia w 6 tys. bankomatów należących do sieci Euronet można kupić polisę turystyczną od TU Europa.

...
Czytaj więcej

TUW TUW: dodatkowe działania w związku ze szkodami spowodowanymi nawałnicami

TUW poinformował, że w celu jak najsprawniejszego oszacowania szkód po nawałnicach, Towarzystwo zaangażowało dodatkową liczbę rzeczoznawców oraz uruchomiło uproszczone procedury likwidacji.

...
Czytaj więcej

Nowy udziałowiec TUW Medicum

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum zawarło porozumienie z Zarządem Giełdy Praw Majątkowych Vindexus S.A. dot. przejęcia nowo utworzonych udziałów zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Wyniki finansowe BZ WBK-Aviva w I półroczu 2017 roku

Towarzystwo Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva w I połowie bieżącego roku osiągnęło wynik finansowy na poziomie 60,2 mln zł (netto), wobec 52,7 mln zł przed rokiem. a wypłatę świadczeń i odszkodowań z ubezpieczeń ochronnych przekazano 17,8 mln zł.

...
Czytaj więcej

Brytyjka chciała wyłudzić ubezpieczenie za zepsute wakacje. Zdradziły ją zdjęcia na Facebooku

Brytyjskie zakłady ubezpieczeń borykają się z niespotykanym do tej pory napływem wniosków od ubezpieczonych turystów. Domagają się oni wypłat odszkodowań za „zepsute” wakacje z powodu zatruć pokarmowych z hotelowych restauracji.

...
Czytaj więcej

Czy w przyszłości nastąpi współpraca sektora motoryzacyjnego i ubezpieczeń w zakresie big data?

Od dawna wiadomo, że producenci pojazdów są w posiadaniu ogromnej liczby danych o użytkowników ich samochodów. Teraz koncerny motoryzacyjne zastanawiają się, w jaki sposób mogłyby zarobić i efektywnie spożytkować te informacje.

...
Czytaj więcej

PZU: liczba szkód po nawałnicach przekroczy 30 tysięcy

​Poszkodowani po ostatnich nawałnicach, dotychczas zgłosili do PZU ponad 22 tys. szkód. Ubezpieczyciel szacuje, że liczba szkód znacznie przekroczy 30 tys. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

...
Czytaj więcej

Ekstremalne wakacje – ubezpieczenie większego ryzyka

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa zwraca uwagę, iż osoby planujące aktywny wypoczynek podczas urlopu powinny pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Im bardziej niecodzienna i ekstremalna aktywność, tym większe ryzyko, że coś pójdzie niezgodnie z planem.

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe ubezpieczenie OC traktowane jak podatek

Compensa zwraca uwagę, iż wielu Polaków obowiązkowe ubezpieczenie OC traktuje jako swego rodzaju podatek i niechętnie go opłaca.

...
Czytaj więcej

Concordia: Polacy martwią się o bezpieczeństwo domu i mieszkania podczas wakacji

Z badania „Włącz tryb wakacyjny w swoim domu” zrealizowanego przez Kantar Public na zlecenie Concordia Ubezpieczenia w lipcu 2017 r. wynika, że ponad 40% Polaków, wyjeżdżając na wakacje, martwi się o bezpieczeństwo swojego domu i mieszkania.

...
Czytaj więcej

Gwarancja ubezpieczeniowa od TU Europa dla Rainbow wyniesie 165 mln zł

W dniu 16 sierpnia 2017 r. zarząd Rainbow Tours, organizatora turystyki i pośrednika turystycznego, zawarł z TU Europa umowę gwarancji ubezpieczeniowej, która wyniesie 165 mln zł.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele wypłacą ok. 400 mln zł za szkody spowodowane nawałnicami. RF przypomina wcześniejsze błędy przy likwidacji

Trwają porządki po nawałnicach, jakie nawiedziły Polskę w zeszłym tygodniu. Oprócz sprzątania są także szacowane straty. Jak wspomniał na antenie Polskiego Radia Marcin Tarczyński obecnie wartość ubezpieczonych szkód szacuje się na 400 mln zł.

...
Czytaj więcej

TU Europa rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w bankomatach Euronetu

6 tys. bankomatów Euronetu zostanie wyposażone w dodatkową usługę zakupu ubezpieczenia turystycznego od TU Europa. Bankomaty umożliwiające realizację tej usługi będą zlokalizowane na lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden rozszerza ochronę ubezpieczenia grupowego pracowników o NNW dzieci

Nationale-Nederlanden wprowadziło do swojej oferty nowe ubezpieczenie „Razem dla Siebie”. Produkt stanowi rozszerzenie grupowego ubezpieczenia pracowniczego. Polisa obejmuje ochroną dzieci pracowników na ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

...
Czytaj więcej

Działania PZU związane z pomocą poszkodowanym w nawałnicach

„W odpowiedzi na apel Pani Premier zostały podjęte specjalne działania, których celem jest jak najszybsza pomoc poszkodowanym w nawałnicach. PZU wdrożyło procedurę zarządzania kryzysowego, uruchomiliśmy pierwsze wypłaty..."

...
Czytaj więcej

Mobilne Biura PZU Pomoc wyjechały w rejony zniszczone przez nawałnice

PZU w specjalnym komunikacie poinformował o uruchomieniu dodatkowych kanałów do zgłaszania szkód przez osoby, które ucierpiały wskutek anomalii pogodowych. Ubezpieczyciel podał też, że uruchomione zostaną dodatkowe zasoby.

...
Czytaj więcej

O ubezpieczeniach komunikacyjnych w PR24. Eksperci podpowiadali, jak wybrać odpowiedni produkt

W audycji "Pogotowie Konsumenckie", emitowanej na antenie Polskiego Radia 24, podjęty został temat ubezpieczeń komunikacyjnych. Zaproszeni goście wyjaśniali, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze polis OC i AC.

...
Czytaj więcej

MRiRW: straty w rolnictwie przekroczyły miliard złotych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, iż 748 komisji szacujących straty związane z wiosennymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zakończyły już swoje prace. Komisje działały lub działają w 1189 gminach.

...
Czytaj więcej

Votum uzyskało 300 tys. zł odszkodowania potrąconemu na pasach mężczyźnie

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawia historię swojego klienta, który został potrącony na przejściu dla pieszych. Na skutek potrącenia poszkodowany został wyrzucony na przeciwny pas ruchu, gdzie najechało na niego inne auto...

...
Czytaj więcej

Jednym z celów strategicznych Compensy jest rozwój ubezpieczeń zdrowotnych

Jak podaje Compensa, w ciągu ostatnich 5 lat spółka majątkowa podwoiła swój portfel. W 2017 r. ubezpieczyciel koncentruje się na rozbudowie oferty produktowej i dopasowaniu jej do oczekiwań klientów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych pokryje koszty wizerunkowe firmy związane z atakiem

Michał Kwasek z Grupy ANG tłumaczy, jakie konsekwencje mogą spotkać przedsiębiorców w razie ataku cybernetycznego na system IT ich firm lub kradzieży danych organizacji bądź jej klientów.

...
Czytaj więcej

Veit Stutz: Allianz Worldwide Care może wejść na polski rynek jeszcze w tym roku

Veit Stutz, prezes Allianz Polska, udzielił wywiadu redakcji dziennika Rzeczpospolita. W rozmowie opowiedział o planach ubezpieczyciela, jego aktualnej strategii i najważniejszych wyzwaniach rynkowych stojących przed zakładem ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny robi porządki w ewidencji biur podróży

​Turystyczny Fundusz Gwarancyjny skierował do marszałków województw 120 wniosków o wykreślenie z rejestru małych biur podróży. Powodem był brak realizacji obowiązków względem TFG, czyli zagrożenie dla bezpieczeństwa turystów.

...
Czytaj więcej

RF: za szkody wyrządzone przez pasażera może odpowiadać kierowca

Rzecznik Finansowy wskazuje, że zakłady ubezpieczeń często bezzasadnie odmawiają wypłaty odszkodowania za szkody pojazdu wyrządzone przez pasażera.

...
Czytaj więcej

Przemysław Bona wiceprezesem zarządu Profika Broker

Od początku sierpnia 2017 r. Przemysław Bona pełni funkcję wiceprezesa zarządu w Profika Broker. Od 3,5 lat związany był z grupą Generali Polska jako dyrektor odpowiedzialny za ubezpieczenia flotowe.

...
Czytaj więcej

KRIR: Późne szkody śniegowe powinny być objęte ubezpieczeniem

KRIR zwróciła się do MRiRW o rozważenie możliwości zmiany ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich i rozszerzenie katalogu ryzyk wystąpienia skutków zdarzeń losowych w rolnictwie o szkody spowodowane klęskowymi opadami śniegu.

...
Czytaj więcej

Klienci Banku Millenium kupią ubezpieczenie turystyczne od ERGO Hestii online

Klienci Banku Millennium, dzięki współpracy banku z towarzystwem ubezpieczeń ERGO Hestia, mają możliwość wykupienie ubezpieczenia turystycznego podróży zagranicznych w aplikacji mobilnej oraz w serwisie internetowym Millenet.

...
Czytaj więcej

Jarosław Gniadek dyrektorem w GrECo JLT Polska

1 sierpnia 2017 r. Jarosław Gniadek objął stanowisko Dyrektora Sektora Energetyki i Górnictwa w GrECo JLT i wspólnie z GrECo International Holding odpowiada za obsługę polskiego rynku w zakresie ryzyk przemysłowych wymagających pokrycia reasekuracyjnego.

...
Czytaj więcej

Robert Łoś prezesem TU SKOK Życie oraz członkiem zarządu TUW SKOK

Od lipca br. nowym prezesem TUnŻ SKOK jest Robert Łoś. Dołączył on również do zarządu TUW SKOK. Obecnie jest odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, obsługę klienta, obszar technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego.

...
Czytaj więcej

PZU i PZPN wprowadzają program ubezpieczenia NNW i kosztów leczenia piłkarzy

W dniu 7 lipca 2017 r. PZU podpisał porozumienie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej wprowadzające program ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia dla wszystkich zawodników klubów sportowych zrzeszonych w PZPN.

...
Czytaj więcej

MRiRW: straty w rolnictwie wynoszą już ponad 900 mln zł

„Łączne straty szacowane są obecnie na kwotę ponad 904,5 mln złotych” - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

...
Czytaj więcej

Concordia: około 20% Polaków nie posiada ubezpieczenia domu

Z przeprowadzonego w czerwcu 2017 r. badania przez Kantar Public na zlecenie Concordii Ubezpieczenia wynika, że zdecydowana większość Polaków posiada ubezpieczenie domu lub mieszkania.

...
Czytaj więcej

Adam Roman: proste metody w ubezpieczeniach korporacyjnych przestały działać

Adam Roman, członek zarządu Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia w wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita wyjaśnia, jakie zmiany nastąpiły na rynku ubezpieczeń korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Bankomaty rozdają rabaty – zniżki na ubezpieczenia turystyczne dla użytkowników Planet Cash

Sieć bankomatów Planet Cash i towarzystwo ubezpieczeń TU Europa przygotowali akcję promocyjną „Bankomaty rozdają rabaty”. Klienci, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia poprzez urządzenie, otrzymają 10 proc. rabatu.

...
Czytaj więcej

AXA z nową kampanią ubezpieczeń komunikacyjnych

Od początku sierpnia br. AXA ruszyła z kampanią reklamową ubezpieczeń komunikacyjnych. Jednocześnie ubezpieczyciel wchodzi w kolejny etap zmian, których efektem ma być coraz lepsza obsługa przy likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska o problemach z bagażem na lotnisku

Europ Assistance Polska odpowiada na pytanie co zrobić w przypadku zaginięcia bagażu oraz czy i na jakie odszkodowanie za opóźniony bagaż lotniczy mogą liczyć podróżni.

...
Czytaj więcej

Concordia: najwięcej szkód w wakacje to zalania

Z danych Concordii wynika, że to w czasie wakacji zgłaszanych jest najwięcej szkód w następstwie zalania. Przeciętne odszkodowanie w takiej sytuacji, to około 1,5 tys. zł, jednak rekordowa wypłata w Concordii w 2016 r. wyniosła blisko 100 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Ministerstwo Finansów i Rozwoju przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Poprawki zostały zgłoszone przez Komisję Europejską, która wykazała Polsce braki w implementacji przepisów dyr. Solvency II.

...
Czytaj więcej

TUW TUW wprowadził nowy pakiet ubezpieczeń: Bezpieczna Firma w TUW-ie

Od połowy lipca 2017 r. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW wprowadziło do sprzedaży pakiet ubezpieczeń "Bezpieczna Firma w TUW-ie". Oferta ta jest dedykowana przedsiębiorcom prowadzącym działalność handlową, produkcyjną lub usługową...

...
Czytaj więcej

HanseMerkur ubezpiecza klientów Fly.pl

Od początku lipca 2017 r. HanseMerkur zapewnia ochronę ubezpieczeniową klientom Fly.pl - jednego z największych internetowych biur podróży w Polsce. 

...
Czytaj więcej

Pocztowe TUW ma nowego udziałowca i członka zarządu

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników został nowym udziałowcem Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. W związku ze zmianą właścicielską zakładu ubezpieczeń doszło do roszad w zarządzie TUWu.

...
Czytaj więcej

Klienci Vivusa ubezpieczeni w AXA Assistance

Od 1 sierpnia 2017 r. Vivus.pl proponuje swoim klientom bezpłatne ubezpieczenie od ryzyk internetowych od AXA Assistance. Początkowo projekt obejmie wyselekcjonowaną grupę 65 tys. klientów, którym do pożyczek zaproponowane zostanie 35-dniowe ubezpieczenie

...
Czytaj więcej

PIU o wypadkach na wsi

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała krótki poradnik, prezentujący jakie zagrożenia należy wziąć pod uwagę oraz jakie produkty ubezpieczeniowe będą stanowić ochronę przydatną rodzicom i opiekunom dzieci wyjeżdżających na wieś.

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniu dla rolkarzy

​Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer wskazuje dlaczego ubezpieczenie to niezbędnik zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących rolkarzy. Radzi też, co zrobić, gdy dojdzie do zderzenia z innym rolkarzem, rowerzystą lub pieszym.

...
Czytaj więcej

SALTUS: pacjenci rezygnują z NFZ na rzecz ubezpieczenia zdrowotnego

SALTUS Ubezpieczenia wskazuje, że pacjenci coraz częściej rezygnują z NFZ na rzecz usług oferowanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

...
Czytaj więcej

Nowe formaty reklamowe w kampanii Prudential „Młodzi bogowie i poważne zachorowania”

Do trwającej od 3 lipca kampanii reklamowej „Młodzi bogowie i poważne zachorowania”, Prudential wprowadza nowe formaty reklamowe.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia turystyczne w aplikacji IKO

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej banku PKO została wzbogacona o nową funkcję – zakup ubezpieczenia turystycznego. Jest to pierwsze wykorzystanie mobilnego narzędzia do dystrybucji ubezpieczeń przez PKO Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Allianz Global Assistance ubezpiecza smartfony i tablety w AliExpress

AliExpress – największy chiński sklep online – przygotował dla swoich klientów nową ofertę – darmowego rocznego ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Polisę dostarcza Allianz Global Assistance.

...
Czytaj więcej

RF o ubezpieczeniu na wakacyjny wyjazd z biurem podróży

Rzecznik Finansowy opublikował materiał, w którym radzi, jak dopasować polisę turystyczną. RF przypomina, że planując wakacyjny wyjazd z biurem podróży, turysta ma zapewnione jedynie standardowe ubezpieczenie kosztów leczenia.

...
Czytaj więcej

Rekordowe półrocze w RESO Europa Service

RESO Europa Service odnotowała najlepsze półrocze w historii swojej działalności. W I półroczu 2017 r. spółka utrzymała trend wzrostowy. RESO zebrała ponad 149,3 mln zł przypisu netto, a dynamika sprzedaży wyniosła 184% w porównaniu r/r.

...
Czytaj więcej

Compensa rozszerza zakres ubezpieczeń szkolnych o iMe Kids Secure

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa rozszerzyła zakres ubezpieczeń szkolnych o usługę iMe Kids Secure. Zapewnia ona kontrolę rodzicielską przy korzystaniu z komputera przez najmłodszych użytkowników - podała spółka.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance o EKUZ w najpopularniejszych wśród Polaków wakacyjnych destynacjach

Mondial Assistance wskazuje, że ponad 3 mln Polaków wyjeżdżających na wakacje za granicę deklaruje, że kupi polisę turystyczną. Do takich turystów należą przede wszystkim osoby pomiędzy 20 a 49 rokiem życia (39 proc.)...

...
Czytaj więcej

MRiRW: spotkanie w sprawie poprawy funkcjonowania systemu ubezpieczeń rolnych

W dniu 27 lipca 2017 r. odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela z przedstawicielami rolników w sprawie ubezpieczeń upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym

Jednym z ujętych w projekcie rozwiązań jest ustanowienie dla pośrednika przy przewozie osób obowiązku gromadzenia informacji z zakresu posiadania przez pracowników i współpracowników obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i NNW.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Kukla o planach Concordia Ubezpieczenia na najbliższe lata

Grzegorz Kukla, członek zarządu Concordii wskazuje, że plany ubezpieczyciela na najbliższe lata to przede wszystkim praca nad dobrymi jakościowo produktami ubezpieczeniowymi.

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniu sezonowego biznesu

Gothaer wskazuje, że każdy przedsiębiorca, niezależnie od formy prowadzonego biznesu powinien pomyśleć o ubezpieczeniu. Zaznacza też, że oszczędzanie na ubezpieczeniu w prowadzeniu firmy jest myśleniem krótkowzrocznym.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes najlepszym ubezpieczycielem transakcji eksportowych

Ubezpieczyciel należności handlowych Euler Hermes został uznany za „najlepszego ubezpieczyciela transakcji eksportowych” w 2016 r. przez Global Trade Review.

...
Czytaj więcej

Warta Mobile – klient samodzielnie wyliczy szkody

Aplikację Warta Mobile, do zarządzania likwidacją szkody za pomocą smartfona, wzbogacono o nową funkcjonalność. Za pośrednictwem pierwszego w Polsce mobilnego asystenta likwidacji szkody, klienci mogą sami wyliczyć wartość odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Nowela ustawy o gospodarce nieruchomościami wróci do Sejmu. Nowe przepisy dot. OC specjalistów z branży

Senat przyjął poprawkę mniejszości zmieniającą nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Nowela dotyczy m.in. OC specjalistów z branży nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Zmiany w nadzorze nad rynkiem finansowym i działalności ubezpieczeniowej przyjęte przez RM

W dniu 25 lipca br. podczas obrad Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Finansów.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza zdalne konsultacje medyczne

PZU udostępnia nową usługę umożliwiającą zdalne konsultacje medyczne przez telefon i internet. Oferta obejmuje pomoc lekarza pierwszego kontaktu (internisty i pediatry), endokrynologa, diabetologa, kardiologa i pielęgniarki położnej.

...
Czytaj więcej

Gothaer radzi ubezpieczyć dzieci przed wakacyjnym wyjazdem

Gothaer radzi na co zwrócić uwagę wybierając kolonię dla dziecka oraz jak je zabezpieczyć przed wakacyjnym wyjazdem. Ubezpieczyciel wskazuje, że należy sprawdzić przede wszystkim program obozu, kadrę opiekunów, a także oferowane ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

MRiRW: niemal 900 mln zł strat w rolnictwie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, iż 437 komisji szacujących straty związane z wiosennymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zakończyło już swoje prace. Komisje działały lub działają w 1035 gminach.

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniu OZE

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi dlaczego i jak należy ubezpieczyć instalacje umożliwiające korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

...
Czytaj więcej

YU! o wysokich karach za brak ubezpieczenia OC komunikacyjnego

YU! wskazuje, że kary za brak ubezpieczenia OC komunikacyjnego w 2017 r. znacznie wzrosły. Wysokimi grzywnami ukarani zostaną zarówno kierowcy którzy notorycznie jeżdżą bez wykupionej polisy, jak i ci, którzy zapomnieli o jej wykupieniu.

...
Czytaj więcej

Compensa o ubezpieczeniu dla branży hotelarskiej

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa przypomina, że hotelarze mają możliwość ubezpieczenia się zarówno przed roszczeniami niezadowolonych klientów, jak i na wypadek strat związanych z uszkodzeniem lub utratą firmowego mienia.

...
Czytaj więcej

Wakacyjna promocja w MetLife

MetLife rusza z akcją promocyjną, w ramach której każdy, kto do 24 sierpnia 2017 r. zdecyduje się na ubezpieczenie dodatkowe „Diagnoza Nowotworu”, zostanie objęty bezpłatną ochroną w ramach „Drugiej Opinii Medycznej”.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: co zrobić w razie odwołanego lotu

Europ Assistance przypomina jakie prawa przysługują podróżującym w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu.

...
Czytaj więcej

Piotr Antkiewicz powołany na prezesa KUKE

W dniu 17 lipca 2017 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Piotra Antkiewicza na stanowisko prezesa zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

...
Czytaj więcej

Samsung dodaje ubezpieczenie wyświetlacza do nowych smartfonów

Samsung w Polsce ruszył z nową promocją. Do zakupu smartfona Samsung Galaxy S8 lub S8+ oferuje ubezpieczenie wyświetlacza, w ramach pakietu Guard S8.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia turystyczne od TU Europa dostępne w rankomat.pl

Jak informuje Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, porównujący ubezpieczenia na rankomat.pl mogą już zapoznać się z polisami podróżnymi Travel World i Sport & Fun.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie domu i mieszkania od BZ WBK-Aviva - Locum Comfort

W dniu 17 lipca 2017 r. BZ WBK-Aviva wprowadziło do oferty Banku Zachodniego WBK nową odsłonę ubezpieczenia domów i mieszkań Locum Comfort.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 9

Tematem dyskusji jest m.in. projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, zmiana nazwy AIG na Colonnade Insurance S.A., a także obowiązujące od 1 lipca 2017 r., znowelizowane przepisy dotyczące wyłączenia zwolnienia z podatku VAT dla usług likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Mondial Assisatnce: samochodem na wakacje

Z zebranych przez Mondial Assistance statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną zgłoszeń o pomoc assistance są awarie samochodów. W wakacje 2016 r., na terenie całego kraju było to 69% zgłoszeń, a za granicą 83%.

...
Czytaj więcej

RF radzi jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne

Rzecznik Finansowy, jak co roku, bierze udział w akcji informacyjnej „Przed wakacjami, co warto wiedzieć?". W publikacji radzi jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne i o czym należy pamiętać wyjeżdżając z taką polisą na wakacje.

...
Czytaj więcej

Z jakimi podwyżkami zmierzą się kierowcy jeszcze w 2017 r.?

Eksperci porównywarki mfind.pl postanowili sprawdzić, za co w 2017 r. kierowcy płacą więcej i jakie podwyżki są jeszcze w planach.

...
Czytaj więcej

W AXA Assistance za polisę turystyczną zapłacisz BLIKiem

Od 10 lipca 2017 r. AXA Assistance umożliwia płatność za ubezpieczenie turystyczne za pomocą BLIKa. Program został przygotowany przy współpracy AXA Assistance oraz Polskiego Standardu Płatności, twórcy oraz operatora BLIKa.

...
Czytaj więcej

InterRisk ubezpiecza Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group zostało wyłącznym ubezpieczycielem 11. Mistrzostw Europy do lat 23 w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 13-16 lipca w Bydgoszczy.

...
Czytaj więcej

Rafał Kiliński: W tym roku chcemy zebrać niemal 250 mln zł składki

Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW, udzielił wywiadu red. Rzeczpospolita. W rozmowie z red. Reginą Skibińską podsumował niecałe 1,5 roku obecności podmiotu na polskim rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

PIU o ubezpieczeniach dla pracowników sezonowych

Polska Izba Ubezpieczeń przypomina o wykupieniu ubezpieczenia przez młode osoby, które zamierzają spędzić wakacje za granicą przy pracach sezonowych.

...
Czytaj więcej

Osoby z dobrą historią kredytową otrzymają zniżki na produkty ubezpieczeniowe

Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Europ Assistance Polska i BeforeYouGo przygotowało dla swoich klientów promocyjne pakiety ubezpieczeń. Wszystkie osoby z dobrą historią kredytową w BIK mają zagwarantowane zniżki na zakup ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Sejm przyjął nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami. Specjaliści z branży nieruchomości pokażą OC

W dniu 7 lipca 2017 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Nowela dotyczy m.in. OC specjalistów z branży nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Aplikacja GEO Care dostępna dla klientów Idea Leasing

Aplikacja mobilna GEO Care od Europ Assistance dostępna jest dla przedsiębiorców korzystających z finansowania pojazdów w Idea Leasing.

...
Czytaj więcej

Rainbow Tours: podwyższenie sumy gwarancji ubezpieczeniowej o 22,63 mln zł

W dniu 10 lipca 2017 r. zarząd Rainbow Tours zawarł z TU Europa aneks do umowy gwarancji ubezpieczeniowej, na mocy którego dokonano podwyższenia górnej granicy odpowiedzialności ubezpieczyciela z tytułu sumy gwarancyjnej o kwotę 22,63 mln zł.

...
Czytaj więcej

DBR wywalczyło niemal 300 tys. zł odszkodowania

Centrum odszkodowań DRB przedstawiło historię swojej klientki - wdowy po zmarłym mężu.

...
Czytaj więcej

Votum pozyskało wypłatę świadczenia po 15 latach

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła historię zmarłego robotnika i jego rodziny, dla której wywalczyła wypłatę świadczeń po 15 latach od zdarzenia. W 2002 r. mężczyzna pracujący na budowie został zasypany w wykopie, w wyniku czego zmarł.

...
Czytaj więcej

PZU: kampania promująca polisę turystyczną

W dniu 3 lipca 2017 r. PZU ruszyło z nową kampanią reklamową promującą polisę turystyczną PZU Wojażer. Ubezpieczenie można zakupić przez internet już od 5 zł dziennie. Kampania potrwa do 31 sierpnia.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie należności pomocne w ekspansji zagranicznej

W dniu 1 czerwca br. na rynku pojawił się nowy produkt od KUKE i PKO BP „Polisa na świat”. Ubezpieczenie jest dedykowane firmom wchodzącym na zagraniczne rynki. Zdaniem jego twórców, ten rok będzie rekordowy pod względem eksportu polskich firm za granicę.

...
Czytaj więcej

PIU: jaki jest aktualny stan branży ubezpieczeniowej?

W programie „Gospodarka dla każdego 2017” emitowanym na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia rozmawiano na temat rynku ubezpieczeń. Marcin Tarczyński wyjaśnił, że lepsze wyniki branży po I kw. 2017 r. są wynikiem m.in. podwyżek cen za OC ppm.

...
Czytaj więcej

D.A.S. o prawach pasażera

W związku z rozpocznynającymi się wakacjami D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej przypomina jakie prawa mają pasażerowie pociągów, a także podpowiada o czym należy pamiętać i jak postępować w razie przeszkód w podróży pociągiem.

...
Czytaj więcej

Bezpieczny dom i Bezpieczny Internet od AXA Assistance i Media Expert

AXA Assistance we współpracy z Media Expert przygotowała dwa nowe produkty: „Bezpieczny dom” oraz „Bezpieczny Internet”. Dzięki nim ubezpieczeni będą mogli otrzymać fachową pomoc w razie awarii w domu lub trudności podczas korzystania z Internetu.

...
Czytaj więcej

Aegon Bezpieczna Spłata – ubezpieczenie kredytu ze zwrotem składki

Aegon przygotował nowy produkt ubezpieczeniowy - „Aegon Bezpieczna Spłata”. Polisa dedykowana jest kredytobiorcom, którzy szukają zabezpieczenia spłaty zaciągniętego długoterminowego zobowiązania, np. kredytu hipotecznego.

...
Czytaj więcej

Rząd przyspiesza wejście w życie przepisów dotyczących systemu CEPiK 2.0

W dniu 6 lipca 2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, iż Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra cyfryzacji.

...
Czytaj więcej

Przed wakacjami Polacy ubezpieczają się od ataków terrorystycznych

W związku z ryzykiem ataków terrorystycznych, polscy turyści, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje coraz częściej decydują się na zakup ochrony na wypadek zdarzeń powstałych wskutek terroru.

...
Czytaj więcej

Porównywarka mfind.pl z nowym udziałowcem

W ramach kolejnej rundy finansowania, porównywarka ubezpieczeń mfind.pl pozyskała nowego udziałowca. mfind jest w portfelu funduszu Internet Ventures z grupy MCI Capital od 2015 r. Część udziałów trafiło do Martis Consulting.

...
Czytaj więcej

Aviva ubezpieczy nawet dwuletni rower

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva wydłużyło z 6 do 24 miesięcy okres od zakupu nowego roweru, w którym można go ubezpieczyć polisą „Koło za kołem”. Produkt ten jest dostępny w ofercie ubezpieczyciela od kwietnia br.

...
Czytaj więcej

Colonnade wchodzi na polski rynek. Planuje wzrost liczby klientów korporacyjnych o 1,6 tys. przez najbliższy rok

W dniu 1 lipca 2017 r. marka Colonnade weszła na polski rynek ubezpieczeniowy. Należy ona do kanadyjskiej grupy Fairfax Holdings Limited z siedzibą w Toronto. W październiku 2016 r. Fairfax przejęło aktywa operacyjne oraz pracowników AIG.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerza ubezpieczenie turystyczne

Towarzystwo ubezpieczeń Generali wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozszerza zakres ubezpieczeń turystycznych „Generali, z myślą o podróży". Ochrona ubezpieczenia została rozszerzona między innymi o zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie nabyło kolejną spółkę medyczną

Grupa PZU dokonała kolejnej akwizycji w sektorze ochrony zdrowia. PZU Zdrowie nabyło Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Trzebinia Sp. z o.o. Dzięki temu marka ta staje się coraz większym graczem na rynku prywatnych usług medycznych.

...
Czytaj więcej

Generali promuje ubezpieczenie mieszkania

W poniedziałek (3 lipca br.) rozpoczęła się dwumiesięczna kampania reklamowa Generali. Towarzystwo promuje ubezpieczenie mieszkania – „Generali, z myślą o domu”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne od TU Europa dostępne w aplikacji SkyCash

Towarzystwo ubezpieczeń Europa rozszerza swoją sieć kanałów dystrybucji. Ubezpieczyciel będzie sprzedawał polisy turystyczne poprzez aplikację SkyCash.

...
Czytaj więcej

Telematyka pomocna w zarządzaniu flotą i poprawie stylu jazdy

Kilka miesięcy temu Link4 wprowadził na polski rynek program oparty o rozwiązania telematyczne Kasa Wraca. Dzięki niemu ubezpieczeni, którzy kierują pojazdami z uruchomianą aplikacją NaviExpert, mogą liczyć na zwrot części wpłaconej składki OC.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa i PAYBACK ze wspólną ofertą ubezpieczeniową

Grupa Ubezpieczeniowa Europa uruchamia nowy kanał sprzedaży. We współpracy z PAYBACK zaoferuje klientom programu cztery produkty ubezpieczeniowe: na życie, zdrowotne, home i kids assistance. Zakup będzie premiowany punktami PAYBACK.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Wejście w życie (cz. II)

Z dniem 1 stycznia 2019 roku wejdzie w życie przepis stanowiący, że zakład ubezpieczeń i zakład reasekuracji ujawniają sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej nie później niż w ciągu 14 tygodni po zakończeniu roku obrotowego.

...
Czytaj więcej

Luciano Cirin: region CEE to obszar wzrostu

Luciano Cirin, prezes Generali CEE Holding, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła dalszych planów działalności włoskiego ubezpieczyciela na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

TUW deklaruje sprawną likwidację i wypłatę odszkodowania w związku z pożarem gorzowskiej katedry

W związku z pożarem wieży gorzowskiej katedry, który wybuchł w sobotnie popołudnie w dniu 1 lipca 2017 r. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” zadeklarowało sprawną likwidację i wypłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia dla MŚP wymagają nowego rozumienia rynku

Jak wskazuje Jakub Młodzikowski, kierownik produktu MŚP Allianz Polska, rynek ubezpieczeń dla małych i średnich przedsiębiorstw charakteryzuje się niskim nasyceniem. Najchętniej kupowanym produktem w dalszym ciągu pozostają ubezpieczenia komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Wejście w życie (cz. I)

Zgodnie z brzemieniem komentowanego przepisu, Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, co do zasady, weszła w życie w dniu 1 stycznia 2016 roku, za wyjątkami wskazanymi w pkt 1–5.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 8

Tematem dyskusji jest udostępnienie przez UFG historii ubezpieczenia OC online; duże inwestycje w nowe technologie VIG; a także uchwała SN, zgodnie z którą odszkodowania za szkody wyrządzone przez psa rolników będą pokrywane z ubezpieczenia OC rolników.

...
Czytaj więcej

UNIQA: Opiekun klienta zamiast likwidatora szkód

Towarzystwo ubezpieczeń UNIQA wdrożyło nowy program Opiekun klienta. Dzięki niemu likwidacja szkody w UNIQA ma być szybsza, a przede wszystkim bardziej komfortowa dla klienta.

...
Czytaj więcej

Lidia Fido w zarządzie Gothaer TU

Lidia Fido została powołana na stanowisko członka zarządu Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Funkcję tę pełni od dnia 1 lipca 2017 r. i jest odpowiedzialna za obszar finansów spółki.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe przygotowała wzór dokumentu zawierającego informacje o produkcie ubezpieczeniowym

Federacja Insurance Europe przygotowała wzór IPID, który obejmuje oczekiwania klientów i jest dostępne zarówno w wersji papierowej jak i cyfrowej. Wzory dokumentów zostały opracowane dla dwóch obszarów ubezpieczeń: komunikacyjnych i mieszkaniowych.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Informacja do EIOPA i o możliwości wyczerpania się sumy gwarancyjnej

Przepis art. 501 stanowi o corocznym obowiązku przekazywania do dnia 1 stycznia 2021 roku przez organ nadzoru do EIOPA konkretnych informacji.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zgody na odliczenia i korekty (cz. II)

Zgoda na odliczenie, po dniu 31 grudnia 2015 r., z dopuszczonych środków własnych grupy na pokrycie kapitałowego wymogu wypłacalności grupy, posiadanych przez zakład ubezpieczeń i zakład reasekuracji wchodzących w skład grupy udziałów kapitałowych...

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden ubezpieczy klientów ING Banku Śląskiego od ryzyka zachorowania na nowotwór

Nationale-Nederlanden przygotował polisę na ryzyko zachorowania na nowotwór. Produkt będzie dystrybuowany klientom ING Banku Śląskiego. Ubezpieczenie będzie można kupić online w serwisie bankowości elektronicznej Moje ING.

...
Czytaj więcej

Interaktywny raport Grupy PZU za 2016 r.

Grupa PZU już po raz czwarty opublikowała roczny raport online. Został on wzbogacony o interaktywne equity story ze zwięzłymi informacjami o działalności i strategii Grupy.

...
Czytaj więcej

Gothaer: na zagraniczny wyjazd konieczne assistance

Gothaer przypomina jak ważne jest dodatkowe ubezpieczenie assistance podczas wyjazdu za granicę. Ubezpieczyciel wskazuje, że obowiązkowe ubezpieczenie OC nie chroni majątku kierowcy w postaci pojazdu, którym podróżuje w sytuacji powstania szkody.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zgody na odliczenia i korekty (cz. I)

Komentowany przepis art. 500 stanowi, że zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji mogą przed 1 stycznia 2016 r. wystąpić do organu nadzoru o zgodę.

...
Czytaj więcej

PZU rozszerzył ofertę ubezpieczeń zdrowotnych. Powstał nowy produkt dla 1- i 2-osobowych spółek

PZU przygotowało ofertę ubezpieczenia zdrowotnego dla przedsiębiorców prowadzących jedno lub dwuosobową działalność gospodarczą. Produkt „Zdrowy Biznes” obejmuje ochroną także najbliższych członków rodzin ubezpieczonych.

...
Czytaj więcej

Zwiększyła się liczba ubezpieczeń upraw. Od początku roku zawarto 103 tys. umów

Podczas ostatniego posiedzenia senackiej komisji rolnictwa została omówiona sytuacja ubezpieczeń rolnych oraz strat w uprawach odnotowanych od początku tego roku.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Środek przejściowy dotyczący rezerw techniczno-ubezpieczeniowych

Zgodnie z treścią komentowanego przepisu art. 498, zakład ubezpieczeń i zakład reasekuracji, które stosują środek przejściowy dotyczący stóp procentowych wolnych od ryzyka albo środek przejściowy dotyczący rezerw techniczno-ubezpieczeniowych...

...
Czytaj więcej

KFP: Projekt dot. wyczerpywalności sum gwarancyjnych OC wymaga doprecyzowania

W dniu 21 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, podczas którego miało miejsce pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym...

...
Czytaj więcej

PODCAST beinsured odc. 7

Tomasz Jeleński, Piotr Czublun oraz Agnieszka Wesołowska komentują dla Państwa najważniejsze wydarzenia ostatnich dni. Omawiają między innymi raport finansowo-statystyczny KNF dot. branży ubezpieczeniowej po I kwartale 2017 r.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Środek przejściowy dotyczący rezerw techniczno-ubezpieczeniowych

W świetle komentowanego przepisu art. 497 zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji mogą za zgodą organu nadzoru stosować przejściowe odliczenie w stosunku do rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

PKO Bank Polski oferuje ubezpieczenie od KUKE dla sektora MŚP

​PKO Bank Polski przy współpracy z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych wprowadził do swojej oferty nowy produkt – Polisa na Świat. Dostępna jest od dnia 1 czerwca 2017 r. w oddziałach banku.

...
Czytaj więcej

ZWZ TUW Medicum: Nowy członek rady nadzorczej

W dniu 23 czerwca 2017 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie TUW Medicum. W skład rady nadzorczej powołany został Dariusz Niesiobędzki – lekarz medycyny i stomatologii, właściciel dwóch ośrodków stomatologii estetycznej i implantologii.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o obligacjach

W dniu 22 czerwca 2017 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 8 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o obligacjach. Celem nowelizacji jest umożliwienie zakładom ubezpieczeń i zakładom reasekuracji emisji obligacji podporządkowanych...

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Środek przejściowy dotyczący stóp procentowych wolnych od ryzyka

Komentowany przepis art. 496 zezwala na to, aby zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji stosował, za zgodą KNF, przejściową korektę do odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka...

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia turystyczne powinny odpowiadać sytuacji podróżującego

Krystyna Krawczyk, dyrektor wydziału klienta rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego w Biurze Rzecznika Finansowego, wyjaśniła w wywiadzie udzielonym red. Rzeczpospolita, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego.

...
Czytaj więcej

TUZ TUW ulepsza ubezpieczenie mieszkaniowe

TUZ TUW ulepsza swoją ofertę ubezpieczenia mieszkaniowego. Ubezpieczyciel udostępnia je także w formule All Risk.

...
Czytaj więcej

Jakie wyzwania stoją przed Allianz?

Na początku czerwca Allianz zaprezentował swoją strategię na najbliższy rok. Celem towarzystwa jest awans do grupy trzech najczęściej wybieranych ubezpieczycieli przez Polaków.

...
Czytaj więcej

Credendo zakończyło rok z zyskiem 20,5 mln euro

Pomimo wzrostu liczby roszczeń, w związku ze zgłoszonymi zdarzeniami ubezpieczeniowymi, Credendo zakończyło rok ze skonsolidowanym zyskiem na poziomie 20,5 mln euro. W minionym roku grupa ubezpieczała transakcje o wartości 80 mld euro.

...
Czytaj więcej

Concordia świętuje 20-lecie działalności

W dniu 17 czerwca 2017 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Concordia zorganizowała Galę Jubileuszową z okazji 20. rocznicy działalności grupy na polskim rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

CUK radzi jak wybrać ubezpieczenia mieszkania lub domu

​CUK Ubezpieczenia radzi, jak podjąć odpowiednią decyzję wybierając ubezpieczenie nieruchomości.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Stosowanie wartości procentowych

Przepis art. 495 stanowi o stosowaniu wartości procentowych dotyczących minimalnego wymogu kapitałowego, który nie może być niższy niż 25% kapitałowego wymogu wypłacalności i nie może przekraczać 45% kapitałowego wymogu wypłacalności do 31.12.2017 r.

...
Czytaj więcej

D.A.S.: ubezpieczenie ochrony prawnej przyda się w sporach z pracodawcą

Wszystkie zdarzenia objęte Kodeksem pracy mogą zostać objęte w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej – wyjaśnia ekspert z D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA.

...
Czytaj więcej

Pakiet ubezpieczeniowy Greenval Insurance laureatem „Fleet Derby 2017”

Ogólnopolski plebiscyt „Fleet Derby 2017” organizowany jest przez redakcję magazynu „Fleet”. W kategorii „Ubezpieczenia” za najlepszy produkt dla flot uznano pakiet ubezpieczeniowy Greenval Insurance dla klientów Arval Service Lease Polska.

...
Czytaj więcej

VIG zainwestuje w Polsce 100 mln zł w rozwój technologii

VIG przekaże 100 mln zł na rozwój innowacyjności w Polsce. Kapitał zostanie przekazany na tworzenie funduszy inwestujących w nowe technologie i digitalizację, usprawnienie procesów likwidacji szkód i usług assistance.

...
Czytaj więcej

Komisja Infrastruktury przeciwko rozszerzeniu czasowego wyrejestrowania na wszystkie pojazdy

Komisja Infrastruktury opowiedziała się za odrzuceniem projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Projekt zakładał zmianę brzmienia art. 78a ustawy dot. umożliwienia czasowego wycofania pojazdu z ruchu.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Łączna prezentacja danych

Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń i zakładu reasekuracji, zgodnie z art. 285 Ustawy, zawiera informacje takie jak wysokość kapitałowego wymogu wypłacalności i minimalnego wymogu kapitałowego.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia o transporcie medycznym

Transport medyczny do Polski - tzw. repatriacja - zawiera każda, nawet podstawowa wersja ubezpieczenia turystycznego. Jednak tylko polisy z wysoką sumą ubezpieczenia lub brakiem limitu na tę usługę zagwarantują bezpieczny powrót do kraju w razie wypadku.

...
Czytaj więcej

Bon Voyage od InterRisk

InterRisk wskazuje, iż w produkcie Bon Voyage zapewnia swoim klientom komfort podróżowania między innymi dzięki wysokim sumom ubezpieczenia w ramach kosztów leczenia, czy assistance – aż do 120 tys. euro.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zgodność z minimalnym wymogiem kapitałowym

Przepis art. 493 stanowi o terminie, w którym zakład reasekuracji lub zakład ubezpieczeń ma obowiązek zapewnić zgodność z minimalnym wymogiem kapitałowym.

...
Czytaj więcej

Paweł Pawlak: ubezpieczenia należności są niezbędne w dużych spółkach

Paweł Pawlak, prezes Credendo Polska opowiada w wywiadzie o branży ubezpieczeń kredytów kupieckich i ubezpieczeń należności.

...
Czytaj więcej

Turyści zainteresowani dodatkowym ubezpieczeniem za szkody spowodowane pod wpływem alkoholu

Jak zauważa Rafał Mrozowski z Mondial Assistance, duże zainteresowanie turystów wzbudza ostatnio zwyżka polisy turystycznej za nieszczęśliwy wypadek wtedy, kiedy turysta znajduje się pod wpływem alkoholu.

...
Czytaj więcej

OPDF przedłuża współpracę z TUW Medicum

Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych została ponownie ubezpieczona w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum. OPDF S.A. jest jednym z liderów sektora dystrybucji leków w Polsce.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zgoda na obliczanie wymogu wypłacalności części grupy

Przez pojęcie jednostki zależnej należy rozumieć sytuację, gdy inna jednostka sprawuje nad nią kontrolę.

...
Czytaj więcej

Tesla będzie musiała podnieść składki ubezpieczeń komunikacyjnych o 30 proc.

American Automobile Association podnosi stawki ubezpieczenia komunikacyjnego oferowanego przez Teslę o 30%. Zdaniem organizacji, posiadacze pojazdów tej marki generują więcej szkód i wyższe kwoty roszczeń niż pozostali kierowcy.

...
Czytaj więcej

PODCAST beinsured odc. 6

W najnowszym nagraniu, Tomasz Jeleński i Piotr Czublun rozmawiają m.in. o powołaniu Małgorzaty Sadurskiej do Zarządu PZU, o nowej strategii Allianz Polska na najbliższy rok, a także o tym, że bankowy tytuł egzekucyjny nie przerywa biegu przedawnienia.

...
Czytaj więcej

Link4 bliski zebrania 1 mld zł przypisu składki

W strategii PZU do 2020 r. założono, iż Link4 osiągnie 1 mld zł przypisu składki. Ubezpieczyciel tak świetnie rozpoczął rok, że jeśli kolejne kwartały będą równie dobre, to uda mu się zrealizować ten cel jeszcze w tym roku.

...
Czytaj więcej

UFG ułatwia weryfikację kierowców pobierających historię ubezpieczenia OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, iż historia ubezpieczenia OC jest już dostępna online. UFG wprowadził znaczne ułatwienia weryfikacji tożsamości kierowców, co powoduje, że teraz cały proces odbywa się w zaledwie kilka minut.

...
Czytaj więcej

W czerwcu CUK obniża o 35% ubezpieczenie domu lub mieszkania

W czerwcu, w ramach akcji Produkt Miesiąca, klienci CUK Ubezpieczenia, przy zakupie NNW mogą liczyć na 35% zniżki na ubezpieczenie domu i mieszkania.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zgoda na obliczanie wymogu wypłacalności części grupy

Zgodnie z komentowanym przepisem art. 492, w okresie do dnia 31 marca 2022 r. krajowy zakład ubezpieczeń lub krajowy zakład reasekuracji, który nie jest jednostką zależną innego zakładu ubezpieczeń lub zakładu reasekuracji, może ubiegać się o...

...
Czytaj więcej

Smolarek: Concordia Ubezpieczenia ma już 20 lat

Z okazji obchodzonej w tym roku 20. rocznicy działalności Concordii na polskim rynku ubezpieczeniowym, Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia, podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia Grupy.

...
Czytaj więcej

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM po raz kolejny uhonorowana Medalem Europejskim

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM S.A. otrzymała Medal Europejski. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Business Centre Club firmom odpowiadającym europejskim standardom.

...
Czytaj więcej

Spółka WDB HealthCare uzyskała status Lloyd’s Coverholder

Spółka WDB HealthCare wchodząca w skład Grupy Kapitałowej WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. przekazała inwestorom w raporcie bieżącym nr 14/2017 informację o utrzymaniu statusu Lloyd’s Coverholder.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Przywrócenie poziomu wypłacalności

Komentowany przepis art. 491 dotyczy sytuacji zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekura­cji, które na dzień 31 grudnia 2015 r. posiadały środki własne w wysokości nie niższej niż margines wypłacalności w rozumieniu przepisów ustawy o działalności ubezp.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance o swoich wakacyjnych interwencjach

Jak podaje Europ Assistance, w 2016 r. w sezonie letnim firma obsługiwała sprawy, gdzie interwencja dla pojedynczego przypadku stanowiła koszt prawie ćwierć miliona złotych.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie coraz większym graczem na rynku prywatnych usług medycznych

Grupa PZU dokonuje kolejnych akwizycji w sektorze ochrony zdrowia, dzięki czemu marka PZU Zdrowie staje się coraz większym graczem na rynku prywatnych usług medycznych.

...
Czytaj więcej

TUW Medicum prowadzi rozmowy z Willis Towers Watson dotyczące współpracy

W dniu 12 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie Prezesów Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum i Willis Towers Watson. Jak informuje TUW Medicum, rozmowy dotyczyły przede wszystkim określenia możliwych pól współpracy.

...
Czytaj więcej

PIU: Ubezpieczenia turystyczne dla nowożeńców

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że co roku związek małżeński zawiera ponad 180 tys. par. Zdecydowana większość z nich jako datę swojego ślubu wybiera miesiące letnie. To oznacza ponad 100 tys. wyjazdów rocznie z okazji ślubu.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 5

W najnowszym odcinku Tomasz Jeleński i Piotr Czublun dyskutują o możliwych obniżkach OC, o brakach w regulacjach pozwów zbiorowych, a także o tym, że „trwały nośnik” nie oznacza tylko formy papierowej. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania!

...
Czytaj więcej

DAS FLOTA – nowy produkt ubezpieczenia flot od D.A.S. TUOP

D.A.S. TUOP wprowadza do oferty ubezpieczenie DAS FLOTA. Produkt skierowany jest do firm posiadających floty pojazdów, bez względu na ich rodzaj i typ. Polisa zapewnia m. in. nielimitowane porady prawne, pokrycie kosztów sądowych oraz usług prawnych.

...
Czytaj więcej

MIiB potwierdza, że nie prowadzi prac nad zmianą przepisów dot. czasowego wyrejestrowania aut

Od zeszłego roku w Sejmie co pewien czas są przedstawiane propozycje zmiany przepisów, które będą uwzględniały możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdów. Stosowne projekty ustaw w tej kwestii złożył klub poselski Kukiz ’15.

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe ubezpieczenie dla turystów podróżujących do Tajlandii

Tajlandzkie Ministerstwo Turystki i Sportu zaproponowało nałożenie na odwiedzających ten kraj turystów obowiązku posiadania ubezpieczenia od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Klasyfikacja pozycji podstawowych środków własnych (cz. II)

Komentowany przepis art. 490 Ustawy wskazuje na to, w jaki sposób zakład ubezpieczeń i zakład reasekuracji klasyfikują pozycje podstawowych środków własnych do kategorii 1 lub kategorii 2 podstawowych środków własnych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele będą zwolnieni z doliczania podatku VAT do wypłat odszkodowań z kosztorysu

Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego w dniu 10 maja 2017 r. przekazał do prac rządu projekt założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych...

...
Czytaj więcej

Wkrótce zapadnie wyrok po ponad 10-letnim postępowaniu ws. wyłudzeń odszkodowań

Ponad rok trwał proces policjantów oskarżonych o współuczestnictwo w procederze wyłudzeń odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych. Funkcjonariusze w latach 2002-2003 r. przyjmowali łapówki od członków grupy przestępczej za potwierdzanie kolizji.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Klasyfikacja pozycji podstawowych środków własnych (cz. I)

Zasady klasyfikacji podstawowych środków własnych do poszczególnych kategorii (1 lub 2) zostały opisane w art. 246 ust. 1 i 2 Ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Mitsubishi wprowadza telematykę i ubezpieczenia

Mitsubishi to kolejny koncern motoryzacyjny, który wejdzie do sektora ubezpieczeń. Japoński producent będzie montował w swoich pojazdach urządzenia do monitorowania stylu jazdy. Na razie rozwiązanie ma być testowane w Stanach Zjednoczonych.

...
Czytaj więcej

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o obligacjach

W czwartek, 8 czerwca 2017 r., Sejm przegłosował ustawę o zmianie ustawy o obligacjach. Zakłada ona umożliwienie zaliczenia emisji obligacji do funduszy własnych zakładów ubezpieczeń i reasekuracji.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Sprawozdania zakładu ubezpieczeń posiadającego udziały kapitałowe w innym zakładzie

Ust. 1 komentowanego przepisu art. 489 stanowi o terminach przekazywania organowi nadzoru danych i informacji, które mogą być odpowiednie dla celów nadzoru nad grupą.

...
Czytaj więcej

Jarosław Parkot: zarabiamy na ubezpieczeniach OC komunikacyjnych

Jarosław Parkot, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, udzielił wywiadu redakcji Rzeczpospolita. W rozmowie odniósł się do nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, kary nałożonej na spółkę przez KNF i działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes ruszył z kampanią radiową „W biznesie nie ma miejsca na zagadki”

W dniu 6 czerwca Euler Hermes ruszył z ogólnopolską kampanią radiową "W biznesie nie ma miejsca na zagadki". W kampanii udział bierze Piotr Fronczewski, który promuje usługi windykacji należności, ubezpieczeń należności, a także raportów handlowych.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Sprawozdania dla organu nadzoru

Ustępy 1 i 2 komentowanego przepisu art. 488 stanowią o terminach przekazywania organowi nadzoru (KNF) rocznych i kwartalnych informacji i wyjaśnień koniecznych do celów nadzoru, o których mowa w art. 335 Ustawy.

...
Czytaj więcej

Jak kierowcy Ubera oszczędzają na ubezpieczeniu?

Zawodowi taksówkarze, podczas zakupu ubezpieczenia muszą zadeklarować, że ich pojazd będzie użytkowany jako taxi. Wtedy koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC wzrasta niemal 4-krotnie. Kierowcy Ubera najczęściej ubezpieczają swoje pojazdy jako prywatne auta

...
Czytaj więcej

PZU wyjaśniał inwestorom, dlaczego zwiększyły się ceny OC kom.

Piotr Wiśniewski, szef relacji inwestorskich PZU podczas Konferencji WallStreet XXI tłumaczył inwestorom powody wzrostów składek ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Centrum Odszkodowań DRB uzyskało 900 tys. zadośćuczynienia dla swojego klienta

Centrum Odszkodowań DRB przedstawiło historię swojego klienta - nastoletniej dziewczynki. Gdy poszkodowana jechała rowerem, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jeden z nich uderzył w nastolatkę. W wyniku tego zdarzenia doznała urazu czaszkowo-mózgowego.

...
Czytaj więcej

W Sądzie Najwyższym dyskutowano o zadośćuczynieniach w wypadkach komunikacyjnych

W dniu 24 maja br. w Sądzie Najwyższym odbyła się konferencja "Zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym i na rzecz osób najbliższych".

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zakład w likwidacji (cz. II)

Możliwość wykonywania działalności przez zakłady ubezpieczeń lub zakłady reasekuracji, które znajdują się w likwidacji na podstawie przepisów dotychczasowych, jest obwarowane warunkami w postaci złożenia odpowiedniego wniosku do organu nadzoru...

...
Czytaj więcej

HanseMerkur obchodzi 40-lecie swojej działalności

W tym roku HanseMerkur Reiseversicherung AG obchodzi 40-lecie swojej działalności. W 2016 roku ubezpieczyciel umocnił swoją pozycję w branży turystycznej i zwiększył dochody ze składek o 4,7 mln euro do 186,7 mln euro.

...
Czytaj więcej

UNIQA wyposaża swoich klientów w aplikację mobilną do obsługi ubezpieczeń komunikacyjnych

UNIQA wdraża po raz pierwszy aplikację mobilną dla agentów. Od czerwca mogą oni w łatwy sposób zaczytać dane pojazdu z kodu AZTEC do kalkulacji ceny ubezpieczenia oraz załączać do systemu wymagane dokumenty.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zakład w likwidacji (cz. I)

Przepis art. 487 stanowi, że zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji, który otworzył likwidację przed upływem 31 grudnia 2015 r. może wykonywać działalność także po dniu wejścia w życie Ustawy.

...
Czytaj więcej

SN uwzględnił skargę kasacyjną RPO dot. wyczerpywania się sum gwarancyjnych

Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował na swojej stronie internetowej o uwzględnieniu przez Sąd Najwyższy skargi kasacyjnej Rzecznika dot. wyczerpania się sumy gwarancyjnej.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 4

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia komentują dla Państwa dziennikarz Tomasz Jeleński oraz mec. Piotr Czublun. Dyskutują m.in. na temat kolejnej wersji projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Allianz z sukcesem realizuje strategię

Od 2015 r. Allianz Polska realizuje obraną strategię. Celem ubezpieczyciela jest dołączenie do czołówki największych trzech zakładów ubezpieczeń w Polsce. Na ten rok spółka założyła zwiększenie udziału na rynku poprzez digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

Roger Hodgkiss: Sytuacja w segmencie OC komunikacyjnego jest już pod kontrolą

Paweł Surówka, prezes PZU, podczas prezentacji wyników Grupy za I kw. 2017 r. przekazał, że ubezpieczyciel uzyskał rentowość w segmencie ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze szukają nowych rynków

Kancelaria Votum S.A. podała w raporcie finansowym za I kw. 2017 r., że istotnym kierunkiem rozwoju spółki będzie obsługa spraw dotyczących walutowych kredytów hipotecznych. Nie jest to jedyna kancelaria odszkodowawcza, która szuka nowych rynków.

...
Czytaj więcej

ERV unowocześnia ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Świadczenia będą przysługiwać za anulowanie ślubu

ERV Europäische Reiseversicherung AG rozszerzyło zakres ochrony w produktach ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczeni otrzymają zwrot kosztów za anulowanie podróży z powodu rozstania się z partnerem bądź natłoku obowiązków zawodowych.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Polska Izba Ubezpieczeń, przekształcenie

Przepis stanowi, że na gruncie Ustawy należy zachować ciągłość działania Polskiej Izby Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie w Trójmieście

PZU poinformowało, iż PZU Zdrowie nabyło kolejną spółkę – gdański Revimed, który od kilkunastu lat działa na trójmiejskim rynku w usługach rehabilitacyjnych i medycyny pracy. Jest to kolejna akwizycja Grupy PZU w sektorze ochrony zdrowia.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Komisja Egzaminacyjna dla Aktuariuszy, rejestr aktuariuszy, przekształcenie

Przepis art. 485 stanowi o obowiązku zachowania ciągłości działania Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, która utworzona na podstawie Ustawy o działalności ubezpieczeniowej, na gruncie Ustawy staje się Komisją.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie dostępne w Warszawie

W Warszawie dwie placówki zdrowia będą prowadzić swój biznes pod marką PZU Zdrowie. Warszawskie przychodnie działające w ramach PZU Zdrowie należące do sieci Nasze Zdrowie funkcjonują już od 25 lat.

...
Czytaj więcej

NNW szkolne wymaga zmian. Raport Rzecznika Finansowego o ubezpieczeniach szkolnych

Rzecznik Finansowy przygotował raport zawierający analizę szkolnych ubezpieczeń NNW. W dokumencie wskazano na wiele nieprawidłowości ze strony zakładów ubezpieczeń w konstrukcji, sprzedaży czy likwidacji szkód z tytułu tych produktów.

...
Czytaj więcej

Andrzej Paduszyński: rynek majątkowy rozwija się ok. 10 proc. w skali roku

Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensie był gościem programu #RZECZoBIZNESIE emitowanym na portalu internetowym dziennika Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na rynku ubezpieczeń majątkowych.

...
Czytaj więcej

PIU o wypadkach z udziałem dzieci

Polska Izba Ubezpieczeń, w związku z Dniem Dziecka, przygotowała publikację dot. odpowiedzialności za zdarzenia spowodowane przez nieletnich.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Obowiązywanie przepisów wykonawczych

Przepis art. 484 wprowadza zasadę utrzymania w mocy przepisów wykonawczych wydanych na podstawie przepisów uchylonej Ustawy o działalności ubezpieczeniowej, do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na postawie przepisów Ustawy.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Dostosowanie składu zarządu do wymogów ustawowych

Przepis art. 483 ma charakter dostosowawczy. Limituje, że zakład ubezpieczeń i zakład reasekuracji ma obowiązek dostosować skład zarządu do wymogów określonych w Ustawie, w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. do końca czerwca 2016 r.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie zdrowotne na wakacjach

Polacy wykupują ubezpieczenia zdrowotne na czas wakacyjnych wyjazdów. Dla wielu osób, planujących odpoczynek, istotne jest odpowiednie zabezpieczenie się na wypadek konieczności skorzystania z pomocy medycznej.

...
Czytaj więcej

Straty w sadownictwie przekroczyły już 46 mln zł 

Rząd szacuje tegoroczne straty w sadownictwie. Według ostatnich wyliczeń wyniosły one już 46 mln zł i nie jest to ostateczna kwota.

...
Czytaj więcej

Zakłady ubezpieczeń będą mogły zaliczyć emisję obligacji do funduszy własnych. MFiR przygotował projekt ustawy

Minister Finansów i Rozwoju przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o obligacjach. Jego celem jest umożliwienie zakładom ubezpieczeń i zakładom reasekuracji emisję obligacji podporządkowanych posiadających cechy jakościowe.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Umowy ubezpieczenia zawarte pod rządami starej ustawy (cz. III)

Szczególnie dużo wątpliwości budzi odnoszenie pojęcia „zdarzenie”, np. do składki ubezpieczeniowej opłacanej po 31 marca 2016 roku za osoby, które zostały objęte ochroną ubezpieczeniową przed tą datą.

...
Czytaj więcej

Wspólny pakiet PGE i Link4

PGE Polska Grupa Energetyczna i Towarzystwo Ubezpieczeń Link4 przygotowało wspólnie pakiet oferujący zarówno sprzedaż energii elektrycznej jak i ubezpieczenie mienia ruchomego.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 3

Gorące tematy, ciekawi goście, odmienne punkty widzenia. Zapraszamy do wysłuchania podsumowania najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia. Komentują dla Państwa dziennikarz Tomasz Jeleński oraz redaktor naczelny portalu beinsured.pl Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

Po raz kolejny dyskutowano w Sejmie o cenach OC komunikacyjnego

Ostatnie posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych w dniu 25 maja 2017 r. było poświęcone stawkom ubezpieczenia OC p.p.m. Informacje na temat cen ubezpieczeń OC przedstawili: Minister Rozwoju i Finansów, KNF, RF i UOKiK.

...
Czytaj więcej

AXA udowadnia, że uproszczenie produktów jest możliwe

Clement Michaud, p.o. prezesa AXA Polska przedstawił w wywiadzie udzielonym dziennikowi Rzeczpospolita ostatnie sukcesy spółki oraz przyszłe plany.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Umowy ubezpieczenia zawarte pod rządami starej ustawy (cz. II)

Art. 19 Ustawy stanowi o tym, że zakład ubezpieczeń nie może powoływać się na postanowienia ograniczające lub wyłączające jego odpowiedzialność, a także przewidujące skutki naruszeń powinności ubezpieczonego lub obciążające go obowiązkami...

...
Czytaj więcej

Projekt założeń zmian w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych przekazany Radzie Ministrów

Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego podczas posiedzenia zarekomendował Radzie Ministrów przyjęcie zmian zawartych w projekcie założeń do ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

...
Czytaj więcej

Uniwersytet Likwidacji Szkód Generali – nowy projekt szkoleniowy dla pracowników

W dniu 19 maja 2017 r. w auli Collegium Maius w Lublinie odbyła się Inauguracja Uniwersytetu Likwidacji Szkód Generali, nowego kompleksowego projektu szkoleniowego przeznaczonego dla najmłodszych stażem pracowników pionu likwidacji szkód Generali Polska.

...
Czytaj więcej

Concordia: w 2016 r. wskaźnik pokrycia SCR i MCR znacznie powyżej wymaganej wartości

Oba wskaźniki (SCR i MCR) na koniec 2016 r., zarówno w spółce majątkowej, jak i życiowej, były znacznie powyżej wymaganej wartości - informuje Grupa Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia po raz kolejny uznana przez brokerów za najlepszego ubezpieczyciela przedsiębiorstw

W corocznym badaniu, przeprowadzanym przez firmę A.T. Kearney, brokerzy ubezpieczeniowi już po raz ósmy docenili ofertę Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia dla firm. Ubezpieczyciel otrzymał tytuł „Fair Play” w kategorii majątkowej...

...
Czytaj więcej

YU! rozszerza swoją ofertę produktową

YU! wprowadzi do swojej oferty kolejne produkty z segmentu ubezpieczeń komunikacyjnych. Oprócz polis OC kom. poprzez aplikację Yanosik będzie można nabyć ubezpieczenia AC, NNW i assistance. 

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Umowy ubezpieczenia zawarte pod rządami starej ustawy (cz. I)

W zakresie zawartych umów ubezpieczenia Ustawa nadaje prymat zasadzie, że nowe przepisy stosuje się wprost, tj. „do umów ubezpieczenia zawartych przed dniem wejścia w życie ustawy stosuje się przepisy ustawy”.

...
Czytaj więcej

HanseMerkur ubezpiecza nowego na polskim rynku touroperatora ETI

W dniu 19 maja 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja działalności nowego na polskim rynku touroperatora ETI. Kompleksową ochronę ubezpieczeniową nowemu organizatorowi zapewni HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży.

...
Czytaj więcej

RF przygotowuje raport dot. praktyk likwidacji szkód komunikacyjnych przez zakłady ubezpieczeń

Rzecznik Finansowy udzieliła wywiadu portalowi biznes.interia.pl. W rozmowie omówiono m.in. najczęstsze skargi zgłaszane przez konsumentów na zakłady ubezpieczeń. Przedstawione zostały też najbliższe projekty, które będzie realizowało Biuro RF.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Postępowania w toku

Przepis art. 481 stanowi, że do postępowań wszczętych na podstawie uchylanej Ustawy o działalności ubezpieczeniowej i niezakończonych przed dniem wejścia w życie Ustawy stosuje się przepisy Ustawy...

...
Czytaj więcej

MediSky International wchodzi do Polski z ofertą międzynarodowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

W dniu 23 maja 2017 r. w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja działalności w Polsce firmy MediSky International – regionalnego lidera rynku międzynarodowych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zezwolenia utrzymane w mocy

Zgodnie z komentowanym przepisem art. 480, Ustawa pozostawia w mocy zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej lub działalności reasekuracyjnej udzielone lub zachowane w mocy na podstawie przepisów dotychczasowych.

...
Czytaj więcej

Blisko 11 mln zł zgromadził Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od początku swego istnienia

TFG został utworzony na mocy ustawy z dnia 22 lipca 2016 roku o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK. Od początku swego powołania w dniu 26 listopada 2016 r. zgromadził już ok. 11 mln zł.

...
Czytaj więcej

Jest propozycja zmian w ubezpieczeniach rolniczych

W trakcie ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi udział wzięli sadownicy. Przedstawili oni propozycję zmiany w systemie ubezpieczeń rolniczych. Zakłada ona utworzenie powszechnego systemu ubezpieczeń dla rolników.

...
Czytaj więcej

Aviva o ubezpieczeniu domków letniskowych

Eksperci towarzystwa ubezpieczeń Aviva podpowiadają, na co zwrócić uwagę podczas przeglądów domków letniskowych oraz jak zabezpieczyć się przed szkodami w przyszłości.

...
Czytaj więcej

PZU ruszyło z nową kampanią marketingową

W dniu 20 maja 2017 r. PZU ruszyło z nową kampanią marketingową promującą ubezpieczenie PZU Dom. Skierowana jest przede wszystkim do osób nieubezpieczonych, ale również do tych, którzy ubezpieczają już swój majątek lecz szukają najkorzystniejszej oferty.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Ujawnienie lub wykorzystanie informacji

Art. 440 został wprowadzony w wyniku nowelizacji Ustawy i nie ma swojego odpowiednika w poprzednio obowiązującym stanie prawnym. Wprowadzenie nowego rodzaju przestępstwa jest wynikiem wdrożenia art. 372 ust. 1, który dotyczy przestrzegania tajemnicy.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia ma ponad milion klientów

Jak podało PKO Ubezpieczenia, liczba klientów obu spółek zakładu ubezpieczeń przekroczyła milion osób. Na koniec 2016 r. towarzystwo w sumie odnotowało 1 265,7 mln zł przypisu składki.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 2

Gorące tematy, ciekawi goście, odmienne punkty widzenia. Zapraszamy do wysłuchania podsumowania najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia. Komentują dla Państwa dziennikarz Tomasz Jeleński oraz redaktor naczelny portalu beinsured.pl Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Ujawnienie tajemnicy

Sens omawianego przepisu art. 439 nie uległ zmianie w stosunku do treści uprzednio obowiązującej ustawy. Zmianie uległa jednakże górna granica sankcji karnej przewidziana za ujawnienie lub wykorzystanie tajemnicy ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zaniedbanie obowiązków

Przedmiotem ochrony w świetle przepisu art. 438 jest proces likwidacji i jego prawidłowy przebieg. Przepis dotyczy procesu likwidacji głównego oddziału zagranicznego zakładu ubezpieczeń lub zagranicznego zakładu reasekuracji.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Nadużycie nazwy

Przepis art. 437 pokrywa się w sposób zupełny z treścią uprzednio obowiązującego art. 230. Przedmiotem ochrony jest prawo zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji do wyłączności używania w nazwie, reklamie czy określenia wykonywanej działalności...

...
Czytaj więcej

Innowacje technologiczne w usługach finansowych tematem XI Forum Assistance

Najnowsze trendy technologiczne w usługach finansowych oraz szanse i wyzwania jakie stoją przed branżą w kontekście wprowadzania innowacyjnych rozwiązań omawiało niemal stu ekspertów z branży ubezpieczeniowej, bankowej i leasingowej.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości zakładu ubezpieczeń lub zakładu reasekuracji

Omawiane przepisy art. 435 i 436 uległy zmianie w stosunku do uprzednio obowiązującego art. 229 oraz art. 229a jedynie w zakresie rozszerzenia strony podmiotowej przestępstwa o członka rady administrującej w przypadku spółki europejskiej.

...
Czytaj więcej

Rekordowe wyniki Grupy PZU za I kwartał 2017 r.

5,768 mld zł składki brutto – to rekordowo wysoki poziom składek za jeden kwartał, który udało się uzyskać PZU. Przy rekordowej sprzedaży skonsolidowany zysk netto Grupy PZU wyniósł w analizowanym okresie ponad 1 mld zł.

...
Czytaj więcej

CUK: rowerzysta nie musi posiadać ubezpieczenia, ale powinien

Obowiązek ubezpieczeniowy nie dotyczy rowerzystów, nie oznacza to jednak, że taka polisa nie jest im potrzebna – wskazują eksperci CUK Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

mfind rozdaje kupony w bankomatach Euronet na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego

W dniu 1 maja 2017 r. ruszyła kampania wizerunkowa i sprzedażowa porównywarki ubezpieczeń mfind.pl w sieci bankomatów Euronet. W ramach akcji, w 370 bankomatach na stacjach benzynowych w całej Polsce, klienci będą mogli odnaleźć ponad milion kuponów...

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 1

Gorące tematy, ciekawi goście, odmienne punkty widzenia. Zapraszamy do wysłuchania podsumowania najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia. Komentują dla Państwa dziennikarz Tomasz Jeleński oraz redaktor naczelny portalu beinsured.pl Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

Link4 wykonuje decyzję Prezesa UOKiK

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zamieściło na swojej stronie internetowej informację o wykonywaniu decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dot. praktyki wypowiadania umów ubezpieczenia OC p.p.m. przez klientów towarzystwa.

...
Czytaj więcej

59 proc. Polaków posiada ubezpieczenie nieruchomości

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia podaje, że według danych opublikowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej, w 2016 r. pożary najczęściej wybuchały w domach i mieszkaniach.

...
Czytaj więcej

PIU o ubezpieczeniu od cyberataków

Jak wynika z raportu PwC, liczba wykrytych cyberataków w firmach w 2016 r. wzrosła na świecie o 38%, a w Polsce aż o 46%. PIU przypomina, że warto zakupić odpowiednie ubezpieczenie, aby uchronić się przed bezpośrednimi kosztami po cyberataku.

...
Czytaj więcej

RF prosi o przekazanie informacji dotyczących liczby skarg na działalność zakładu ubezpieczeń

Na stronie internetowej Rzecznika Finansowego opublikowana została informacja dla zakładów ubezpieczeń w sprawie przekazywania informacji na temat skarg na działalność zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Wprowadzanie w błąd organu nadzoru

Przepis art. 434 uległ pewnym zmianom, w stosunku do uprzednio obowiązującego stanu prawnego. Zmiana polega na dodaniu do podmiotów odpowiedzialnych członka rady administrującej w przypadku spółki europejskiej o systemie monistycznym.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Ogłaszanie nieprawdziwych danych

Ponownie jak w przypadku poprzednio omówionych artykułów przepis art. 433 praktycznie nie uległ zmianie. Jedynym novum w stosunku do poprzedniej ustawy jest penalizacja ogłaszania i przedstawiania organowi zakładu ubezpieczeń nieprawdziwych danych.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: czasowe wycofanie samochodu z ruchu może podnieść ceny polis OC

Możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu miałoby obniżyć koszty ubezpieczenia aut, które są nieużywane. Eksperci porównywarki ubezpieczeń OC/AC mfind.pl, wskazują jednak, że w praktyce może oznaczać to podwyżki cen polis dla pozostałych kierowców.

...
Czytaj więcej

CUK: ceny OC dla motocyklistów też poszły w górę

Jak podaje CUK Ubezpieczenia, w styczniu ubiegłego roku średnia cena OC dla motocyklisty wynosiła mniej niż 100 zł. Obecnie właściciel jednośladu musi zapłacić już 50 proc. więcej. Multiagecja informuje, że średnie OC w marcu 2017 r. kosztowało 144 zł.

...
Czytaj więcej

Artur Maliszewski nowym szefem Grupy AXA w Polsce

​Od dnia 1 lipca 2017 r. na czele Grupy AXA w Polsce stanie Artur Maliszewski. Będzie on odpowiedzialny za wszystkie linie biznesowe AXA w Polsce: biznes życiowy, majątkowy, emerytalny oraz inwestycyjny.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy o reputacji branży ubezpieczeniowej

Podczas V Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń w Sopocie, Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy uczestniczyła w panelu dyskusyjnym poświęconym reputacji branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Votum uzyskało ponad 2,5 mln zł odszkodowania dla klienta

Kancelaria odszkodowawcza Votum poinformowała, iż w maju br. odnotowała wpływ rekordowo wysokiego odszkodowania uzyskanego przez swoich specjalistów dla jednego z klientów. Kancelaria uzyskała ponad 2,5 mln zł odszkodowania na rzecz poszkodowanego.

...
Czytaj więcej

Inter z promocją ubezpieczenia turystycznego dla lekarzy dentystów

W dniu 10 maja 2017 r. Inter ubezpieczenia ruszyło z promocją ubezpieczenia turystycznego dla lekarzy i lekarzy dentystów. Każdy kto wykupi ubezpieczenie zdrowotne, ma możliwość skorzystania z 10% rabatu na roczne ubezpieczenie turystyczne.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zawieranie umów ubezpieczenia i umów reasekuracji bez uprawnień (cz. II)

Komentowane przepisy art. 431 i 432 dotyczą sytuacji, gdy podmiot zawierający umowy ubezpieczenia w imieniu zakładu ubezpieczeń (art. 431) bądź umowy reasekuracji w imieniu zakładu reasekuracji (art. 432) nie posiada stosownego pełnomocnictwa.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia z mikroskładką od UNIQA w aplikacji SkyCash

Już od marca br. użytkownicy aplikacji SkyCash mają możliwość wykupić nowe ubezpieczenia z mikroskładką od UNIQA: Podróżuj bezpiecznie i Parkuj bezpiecznie. Produkty te są ściśle dopasowane do usług aplikacji mobilnej SkyCash.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zawieranie umów ubezpieczenia i umów reasekuracji bez uprawnień (cz. I)

Art. 431 Ustawy jest identyczny jak art. 226 poprzedniej ustawy, zaś treść przepisu art. 431 Ustawy odpowiada dawnemu art. 226a. Przepisy te dotyczą odpowiednio zawierania bez uprawnienia w imieniu zakładu ubezpieczeń umów ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Gothaer radzi zabezpieczyć nieruchomość przed urlopem

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop oraz jak dobrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Bierecki: chcemy słuchać środowiska ubezpieczeniowego

Podczas V Kongresu PIU wystąpił senator Grzegorz Bierecki, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. W swoim przemówieniu zawarł przedstawienie prac Senatu nad regulacjami dot. branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Co z reputacją polskiej branży ubezpieczeniowej?

Z badań Boston Consulting Group (BCG) wynika, że pozytywne oceny branży ubezpieczeniowej wystawia jedynie co czwarty ankietowany (w zeszłorocznej edycji badania odsetek ten wynosił 33%. Tyle samo osób odpowiedziało, że nie miało kontaktu z branżą.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Działalność bez wymaganego zezwolenia

W pierwszej kolejności wskazać należy, że przepis art. 430 nie uległ zmianie w stosunku do poprzednio obowiązującego stanu prawnego, a jego brzmienie jest identyczne z przepisem art. 225 dawnej ustawy o działalności ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

TU Europa rozszerza zakres ubezpieczenia turystycznego o usługi asystenta językowego

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa przygotowało nową odsłonę ubezpieczenia turystycznego Travel World. Zakład ubezpieczeń gwarantuje pomoc asystenta językowego w razie trudnych sytuacji podczas zagranicznej podróży.

...
Czytaj więcej

PBUK: rumuński Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci odszkodowania w imieniu Carpatica Asig SA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych podało, iż FGA - rumuński Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny otrzymał ostateczną, nie podlegającą zaskarżeniu, decyzję sądu o wszczęciu postępowania upadłościowego przeciwko Carpatica Asig SA.

...
Czytaj więcej

UOP dla wykonujących wolne zawody

Osoby wykonujące wolne zawody odpowiadają nie tylko za swoje specjalistyczne usługi, ale także za wszystkie kwestie prawne i formalne związane ze swoim przedsiębiorstwem czy działalnością gospodarczą. Pomocne może okazać się ubezpieczenie ochrony prawnej.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Transakcje z mieszanym dominującym podmiotem ubezpieczeniowym

Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 21 Ustawy przez mieszany dominujący podmiot ubezpieczeniowy należy rozumieć inną niż Skarb Państwa jednostkę dominującą, której przynajmniej jedną z jednostek zależnych jest zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji...

...
Czytaj więcej

UFG: dług za wypadki z lat ‘90. przekracza 33 mln zł

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zaprezentował dane za 2016 r. dotyczące spraw regresowych wobec sprawców zdarzeń komunikacyjnych, nieposiadających w dacie wyrządzenia szkody ważnego ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Weryfikacja równoważności na najwyższym poziomie

Przepis stanowi, że w przypadku gdy nie zostało wydane rozstrzygnięcie stwierdzające równoważność systemu nadzoru państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej lub Komisja Europejska nie przyjęła decyzji stwierdzającej, czy system nadzoru...

...
Czytaj więcej

Rowerzyści też potrzebują ubezpieczenia OC

Wraz z majem rozpoczął się sezon rowerowy. Rowerzyści, tak jak pozostali użytkownicy dróg, mogą zostać poszkodowani w zdarzeniu komunikacyjnym. Z drugiej strony tak samo z powodu zaniedbania mogą przyczynić się do powstania szkody lub jej zwiększenia.

...
Czytaj więcej

Allianz będzie sprzedawał ubezpieczenia komunikacyjne przez Facebooka

Allianz planuje poszerzenie oferty produktów ubezpieczeniowych sprzedawanych poprzez Facebooka. Oprócz polis turystycznych użytkownicy aplikacji Messenger będą mogli nabyć ubezpieczenie komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Allianz1 – proste ubezpieczenia w abonamencie 

Allianz przygotował nową ofertę dla klientów. Będą mogli oni sami skomponować produkt ochronny dopasowany do własnych potrzeb.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Odpowiednie stosowanie przepisów oraz metod

Co do zasady, Komisja Europejska może przyjmować akty delegowane określające kryteria oceny, czy system nadzoru ostrożnościowego nad grupami w danym państwie trzecim jest równoważny z systemem określonym dyrektywie 2009/138/WE.

...
Czytaj więcej

Youbi chce wejść na polski rynek

Czeski insurtech planuje rozpoczęcie działalności w Polsce. Start-up tworzy rozwiązania telematyczne w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, które uwzględniają nie tylko styl jazdy, ale też liczbę przejechanych kilometrów.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Weryfikacja równoważności

Komentowany przepis art. 416 dotyczy zasad sprawowania nadzoru w sytuacji, gdy jednostka dominująca krajowych zakładów ubezpieczeń lub krajowych zakładów reasekuracji ma siedzibą poza Unią Europejską. Przepis stanowi implementację art. 260-263 Dyrektywy.

...
Czytaj więcej

Concordia liderem rankingu magazynu MOTOR

Jak podaje Concordia Ubezpieczenia, w najnowszym rankingu magazynu Motor ubezpieczyciel awansował z drugiego miejsca i uzyskał najniższy współczynnik związany ze skargami dotyczącymi ubezpieczeń komunikacyjnych kierowanych do Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

UNIQA zapowiada rewolucję w systemie likwidacji szkód

Jarosław Matusiewicz, nowy prezes spółek UNIQA, przedstawił zmiany, jakie zamierza wdrożyć ubezpieczyciel w swoim modelu biznesowym. Najistotniejsza zmiana obejmuje przekształcenie systemu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Piotr Zadrożny podsumowuje rok w TUZ TUW

Ponad rok temu funkcję prezesa TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych objął Piotr Zadrożny. CEO podsumowuje 12 miesięcy zarządzania spółką, gdy organizacja przeszła gruntowne zmiany.

...
Czytaj więcej

KUKE podpisała porozumienie z meksykańską agencją Bancomext

W dniu 25 kwietnia 2017 r. podczas oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku doszło do podpisania porozumienia o współpracy między KUKE i narodową agencją kredytów eksportowych w Meksyku, Banco Nacional de Comercio Exterior S.N.C. (Bancomext).

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Zalecenia w celu naprawy sytuacji

Ust. 1 komentowanego przepisu art. 415 stanowi, że organ nadzoru może wydać zalecenia w celu naprawy sytuacji w stosunku do zakładu ubezpieczeń lub zakładu reasekuracji, a w przypadku gdy organ nadzoru jest organem sprawującym nadzór nad grupą...

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił sprzedaż ubezpieczeń turystycznych przez aplikację Facebook Messenger

PZU umożliwił zakup ubezpieczenia turystycznego poprzez aplikację Facebook Messenger. „Głównym celem wykorzystania narzędzia jest chęć dotarcia i zainteresowania ofertą młodych klientów oraz tych, którzy poszukują oferty PZU w Internecie” – podało PZU.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym: zmianie ulegnie rejestracja pojazdów do jazd testowych

Trwają prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. W najbliższym czasie projektem ma zająć się Rada Ministrów.

...
Czytaj więcej

RF podsumowuje 1,5 roku działalności w sektorze ubezpieczeniowym

Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow udzieliła wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita z okazji upłynięcia 1,5 roku od powołania instytucji rzecznika finansowego. Głównym tematem rozmowy były kwestie konfliktowe pomiędzy klientami a zakładami ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

LINK4 ruszył z nowym programem Kasa Wraca

W dniu 26 kwietnia 2017 r. LINK4 przy współpracy z NaviExpert ruszył z nowym programem Kasa Wraca. Dzięki tej ofercie bezpieczni kierowcy będą mogli otrzymać nagrodę w formie zwrotu części wpłaconej składki.

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Odpowiednie stosowanie przepisów

Komentowany artykuł 414 stanowi implementację art. 257 dyrektywy Solvency II, nakazującego państwom członkowskim nałożenie wymagań, aby wszystkie osoby, które faktycznie zarządzają ubezpieczeniową spółka holdingową, spełniały wymogi dotyczące kompetencji.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP ws. jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 stycznia 2018 r.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie określenia terytoriów państw lub ich części poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, na obszarze których wykonywanie obowiązków służbowych...

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 27 grudnia 2017 r.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie minimalnej wysokości sumy ubezpieczenia na rzecz podróżnych związanej z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw (Dziennik Ustaw z dnia 3 stycznia 2018 r. poz. 8)

...
Czytaj więcej

Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń przez firmę audytorską

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 4 grudnia 2017 r. w sprawie badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń i zakładu reasekuracji przez firmę audytorską

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej firmy audytorskiej

​W dniu 9 listopada 2017 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 listopada 2017 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej firmy audytorskiej.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

W dniu 6 listopada 2016 r. opublikowane zostało Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 października 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia ws. obowiązkowego ubezpieczenia na rzecz klientów touroperatorów

Obwieszczenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów i pośredników turystyki.

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw

W dniu 1 września 2017 r. zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zmiany mają na celu doprecyzowanie wybranych przepisów, które do tej pory budziły wątpliwości interpretacyjne oraz zdefiniowanie podmiotów z tego rynku.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ustanawiające ustandaryzowany format prezentacji dokumentu zawierającego informacje o produkcie ubezp. (IPID)

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostało Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/1469 z dnia 11 sierpnia 2017 r. ustanawiające ustandaryzowany format prezentacji dokumentu zawierającego informacje o produkcie ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika kredytu hipotecznego

W dniu 21 lipca 2017 r. opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 19 lipca 2017 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika kredytu hipotecznego (Dz. U. z 21 lipca 2017 r., poz. 1403).

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

​W dniu 20 czerwca 2017 r. opublikowane zostało Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 maja 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie w sprawie ubezpieczenia przewoźnika kolejowego

​W dniu 29 maja 2017 r. opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ubezpieczenia przewoźnika kolejowego (Dz. U. z 29 maja 2017 r., poz. 1033).

...
Czytaj więcej

SO: Poszkodowany powinien wynająć pojazd zastępczy według stawek typowych na rynku

Poszkodowany nie ma obowiązku szukania najtańszej oferty najmu pojazdu zastępczego, powinien jednak wybrać ofertę, która w danych realiach rynkowych będzie typowa, dopuszczalna i występująca na lokalnym rynku.

...
Czytaj więcej

SO: choroba uniemożliwiająca zawarcie obowiązkowej umowy OC stanowi przesłankę umorzenia sankcji od UFG

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że choroba posiadacza pojazdu mechanicznego stanowi wystarczającą przesłankę do umorzenia sankcji pieniężnej za niedopełnienie ustawowego obowiązku kontynuacji ważności ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Sąd Najwyższy opublikował uzasadnienie do uchwały dot. zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego

Wydatki na najem pojazdu zastępczego poniesione przez poszkodowanego przekraczające koszty zaproponowane przez ubezpieczyciela są objęte odpowiedzialnością cywilną obowiązkowego OC, jeżeli ich poniesienie było celowe i ekonomicznie uzasadnione.

...
Czytaj więcej

SN zajmie się odszkodowaniami dla najbliższych za stany wegetatywne 27 marca br. 

27 marca 2018 r. Sąd Najwyższy odpowie na pytanie prawne Rzecznika Finansowego dotyczące zadośćuczynień dla rodzin ciężko poszkodowanych w wypadkach, pozostających w stanie wegetatywnym.

...
Czytaj więcej

SN odmówił podjęcia uchwały ws. odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody wyrządzone podczas naprawy pojazdu

SN w dniu 30 stycznia 2018 r. postanowił odmówić podjęcia uchwały ws. odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody osobowe, spowodowane podczas naprawy pojazdu w warsztacie.

...
Czytaj więcej

SA: Naruszenie dóbr osobistych w postaci więzi emocjonalnej obejmuje również pogrobowców

Do naruszenia dobra osobistego dziecka może dojść również wtedy, gdy więź rodzinna między dzieckiem a ojcem nie ma szansy powstać, z powodu śmierci ojca jeszcze przed urodzeniem dziecka.

...
Czytaj więcej

SO: Zakład ubezpieczeń powinien przedstawić warunki najmu pojazdu zastępczego bezpośrednio po zgłoszeniu szkody

Zakład ubezpieczeń powinien przedstawić poszkodowanemu swoje warunki najmu samochodu zastępczego niezwłocznie po zgłoszeniu szkody, pod rygorem utraty możliwości późniejszych ingerencji w samodzielnie ukształtowane zasady najmu samochodu zastępczego.

...
Czytaj więcej

SN: ubezpieczenia NNW pracowników można traktować jako ubezpieczenie na życie, jeśli obejmuje ryzyko śmierci

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pracownika, które obejmuje również ryzyko śmierci, może być potraktowane jako ubezpieczenie na życie. W takiej sytuacji pracodawca jest zwolniony z zapłaty odprawy pośmiertnej.

...
Czytaj więcej

SN: Ubezpieczenie OC pracownika może zwolnić ze stosunku pracy

SN orzekł, że posiadanie przez pracownika ubezpieczenia OC zawodowego powoduje zwolnienie pracodawcy z odpowiedzialności za szkody powstałe wskutek działalności pracownika. W związku z tym może on być zatrudniony w oparciu o umowę cywilnoprawną.

...
Czytaj więcej

SN: ubezpieczyciel może w ograniczonym zakresie dokonać odmowy wypłaty odszkodowania poszkodowanemu

Równowaga stron stosunku ubezpieczeniowego wymaga, aby ubezpieczyciel mógł w stosunku do poszkodowanego powoływać się na okoliczności ograniczające bądź wyłączające jego odpowiedzialność, istniejące w chwili powstania roszczenia o zapłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

SO: Ubezpieczyciel zapłaci nawet za 130 dni najmu pojazdu zastępczego

SO orzekł, że ubezpieczyciel ponosi pełne koszty wynajęcia pojazdu zastępczego, w sytuacji, gdy poszkodowany w kolizji samochodowej nie posiada środków na naprawę auta, a postępowanie likwidacyjne przedłuża się z winy zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

SO: uchylenie się od odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez zwierzę wymaga zachowania staranności w nadzorze

Dowód braku winy dla wzruszenia domniemania z art. 431 ust. 1 Kodeksu cywilnego wymaga wykazania dochowania należytej staranności w nadzorze nad zwierzęciem, a więc dopełnienia obowiązków, jakie zależnie od sytuacji spoczywały na chowającym zwierzę.

...
Czytaj więcej

SN: zgłoszenie wypadku przerywa bieg przedawnienia roszczenia o naprawienie szkody

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 6 października 2017 r. orzekł, że bieg przedawnienia roszczenia o naprawienie szkody przerywa się także w przypadku, gdy zgłoszenia takiego roszczenia dokonała osoba poszkodowana, która nie jest stroną umowy ubezpieczenia OC.

...
Czytaj więcej

SN: Zakres odpowiedzialności TU obejmuje szkody wyrządzone przez psa rolnika. Uzasadnienie uchwały

Przepis art. 50 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych ma zastosowanie do szkód wyrządzonych przez psa wykorzystywanego przez rolnika użytkowo w gospodarstwie rolnym.

...
Czytaj więcej

SA: zmiana wysokości zadośćuczynienia przez Sąd II instancji jest możliwa tylko po stwierdzeniu naruszenia zasad jego przyznania

Skorygowanie przez Sąd drugiej instancji wysokości przyznanego zadośćuczynienia możliwe jest jedynie, gdy stwierdza się oczywiste naruszenie przez Sąd pierwszej instancji ogólnych zasad ustalania wysokości zadośćuczynienia.

...
Czytaj więcej

SA: nie każde roszczenie w związku z uszkodzeniem ciała musi zostać spełnione niezwłocznie

Specyfika roszczeń kierowanych do ubezpieczyciela OC sprawcy szkody zakłada, że przesunięciu daty wymagalności roszczenia, o co najmniej 30 dni od daty wezwania, towarzyszy obowiązek wyjaśnienia wszystkich okoliczności i wypłaty adekwatnego świadczenia.

...
Czytaj więcej

SO: sprzedaż uszkodzonego pojazdu uniemożliwia ustalenie wysokości odszkodowania

Sąd Okręgowy w Elblągu w wyroku z dnia 10 maja 2017 r. (sygn. akt I Ca 179/17) orzekł, że poszkodowany powinien uzyskać świadczenie pieniężne, którego wysokość będzie odpowiadać wartości utraconego majątku w dacie orzekania.

...
Czytaj więcej

TSUE: w przypadku lotu łączonego odległość liczy się bezpośrednio, bez uwzględnienia przesiadki

Odszkodowanie należne pasażerom w przypadku odwołania lub dużego opóźnienia lotu łączonego należy obliczać stosownie do mierzonej z lotu ptaka odległości pomiędzy lotniskiem miejsca wylotu a lotniskiem miejsca docelowego.

...
Czytaj więcej

SO: ubezpieczyciel odpowie za szkodę powstałą w wyniku pozostawienia na drodze elementu znaku drogowego

Sąd Okręgowy w Sieradzu w wyroku z dnia 24 maja 2017 r. (sygn. akt. I Ca 115/17) orzekł, że towarzystwo ubezpieczeń odpowie na zasadzie ryzyka za szkodę powstałą w wyniku pozostawienia na drodze elementu znaku drogowego przez firmę budowlaną.

...
Czytaj więcej

SA: rażące niedbalstwo lekarza wyłącza odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń

Odpowiedzialność pozwanych kształtuje się in solidum: pozwanego lekarza na zasadzie winy, zaś pozwanego zakładu ubezpieczeń z umowy ubezpieczenia łączącej spółkę z ubezpieczonym (odpowiedzialność umowna).

...
Czytaj więcej

SN: ZU zwróci koszty najmu pojazdu zastępczego po wyższych stawkach, jeśli są one celowo i ekonomicznie uzasadnione

Wydatki na najem pojazdu zastępczego poniesione przez poszkodowanego przekraczające koszty zaproponowane przez ubezpieczyciela są objęte odpowiedzialnością cywilną obowiązkowego OC, jeżeli ich poniesienie było celowe i ekonomicznie uzasadnione.

...
Czytaj więcej

SR: w kwestii nabycia lub utraty własności ma zastosowanie prawo państwa, w którym doszło do ww. czynności

Ponieważ w momencie nabywania pojazdu przez powoda znajdował się on na terenie Niemiec, to do oceny, czy doszło do zawarcia umowy pojazdu, zastosowanie winno znaleźć prawo niemieckie.

...
Czytaj więcej

SO: Postój pojazdu w warsztacie naprawczym oznacza wyłączenie pojazdu z ruchu

Naprawa pojazdu poza trasą ruchu, nie podczas postoju lub nawet w garażu, tzn. związana z wstawieniem go do warsztatu naprawczego oznacza wyłączenie takiego pojazdu z ruchu, nawet w szerokim znaczeniu tego pojęcia.

...
Czytaj więcej

SO: Zakład ubezpieczeń powinien zwrócić sprawcy szkody orzeczoną wobec niego nawiązkę

SO w Lublinie orzekł, że należy widzieć w nawiązce świadczenie mające za zadanie naprawić szkodę i w tym zakresie ubezpieczyciel powinien zwrócić sprawcy szkody orzeczoną wobec niego nawiązkę, uiszczoną przez niego na rzecz poszkodowanego.

...
Czytaj więcej

SA: nie każda krzywda uzasadnia przyznanie zadośćuczynienia

W razie śmierci dochodzi do naruszenia dobra osobistego w postaci szczególnej więzi łączącej osobę pokrzywdzoną ze zmarłym, jednak nie przesądza to wymaganego skutku w postaci krzywdy, jako przesłanki odpowiedzialności sprawcy.

...
Czytaj więcej

SN: Przedsiębiorstwo wprawiane w ruch siłami przyrody nie odpowiada za szkody wyrządzone przez nieznanych sprawców

Sąd Najwyższy w składzie 3 sędziów uznał, że prowadzący przedsiębiorstwo wprawiane w ruch za pomocą sił przyrody nie odpowiada za szkodę, jeżeli nastąpiła ona z wyłącznej winy osoby trzeciej, choćby osoba ta nie została zidentyfikowana.

...
Czytaj więcej

SO: odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu OC ppm. nie obowiązuje w warsztacie samochodowym

SO w Częstochowie orzekł, że pojazd pozostawiony w warsztacie samochodowym jest wyłączony z ruchu, co oznacza, iż odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu ubezpieczenia OC ppm. nie obejmuje szkód spowodowanych przez ten pojazd.

...
Czytaj więcej

SA: zakład ubezpieczeń w szczególnych sytuacjach może wypłacić odszkodowanie z tytułu AC za pojazd pochodzący z kradzieży

Sąd Apelacyjny w Białymstoku orzekł, że umowa ubezpieczenia zawarta przez osobę niebędącą właścicielem może być skuteczna.

...
Czytaj więcej

SN wydał uchwałę ws. odpowiedzialności za odśnieżanie chodnika w przypadku najmu nieruchomości

W stanie prawnym obowiązującym do dnia 1 lutego 2015 r., w razie wynajęcia nieruchomości przez właściciela, tylko najemca był zobowiązany do usuwania błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

...
Czytaj więcej

SN: Zakres odpowiedzialności TU obejmuje szkody wyrządzone przez psa rolnika

SN w uchwale orzekł, że z tytułu ubezpieczenia OC rolników przysługuje odszkodowanie za szkody wyrządzone przez psa wykorzystywanego w gospodarstwie rolnym. Uchwała została podjęta na wniosek Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciel zapłaci za wypadek na lekcji WF-u

Sąd Okręgowy w Olsztynie w wyroku z dnia 22 marca 2017 r. (sygn. akt IX Ca 118/16) orzekł, że wypadek na lekcji wychowania fizycznego nie był wynikiem przypadkowego zdarzenia, lecz nastąpił z winy ubezpieczonej szkoły.

...
Czytaj więcej

SN: Podstawą ustalenia należnej powodowi kwoty zadośćuczynienia powinno być żądanie pozwu

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 3 marca 2017 r. (sygn. akt I CSK 213/16) orzekł, że podstawą ustalenia należnej powodowi kwoty zadośćuczynienia powinno być żądanie pozwu.

...
Czytaj więcej

Zakład ubezpieczeń nie musi zwrócić kosztów wynajmu pojazdu zastępczego przez poszkodowanego po wyższych stawkach

Jeśli poszkodowana miała możliwość i złożono jej ofertę skorzystania z tańszych usług najmu pojazdu zastępczego, z których nie skorzystała, to nie może kosztami tej decyzji obciążać zakład ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

KNF: Zysk netto ubezpieczycieli wzrósł do 5,7 mld zł w 2017 r.

​Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dane branży ubezpieczeniowej po IV kwartałach 2017 r. Z danych wynika, że zysk netto ubezpieczycieli wzrósł do 5.696 mln zł w 2017 r. z 4.099 mln zł w 2016 roku.

...
Czytaj więcej

383. posiedzenie KNF. Komisja nie wyraziła sprzeciwu ws. połączenia życiowych spółek Compensy i POLISA-ŻYCIE

W dniu 13 marca 2018 r. odbyło się trzysta osiemdziesiąte trzecie posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

Zwalczanie barier rozwoju innowacji w branży ubezpieczeniowej - status prac PIU i zespołu ds. FinTech (cz. II)

W dniu 7 marca 2018 r. UKNF opublikował „Rekomendacje Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w odniesieniu do listy określonych barier zawartych w Raporcie końcowym – statusy realizacji prac”. Część z ba

...
Czytaj więcej

Szkolenia dla branży ubezpieczeniowej organizowane przez KNF w 2018 r.

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego został opublikowany harmonogram seminariów szkoleniowych CEDUR na 2018 r. Poniżej przedstawiamy spis szkoleń dedykowanych branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

KNF ukarała Gothaer i Generali

Komisja Nadzoru Finansowego podczas 382. posiedzenia w dniu 20 lutego 2018 r. nałożyła kary finansowe na dwa towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

UOKiK: Bank Millennium nadużywał swojej pozycji w oferowaniu ubezpieczeń kart płatniczych

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie praktyk stosowanych przez Bank Millennium w umowach o karty debetowe lub kredytowe, polegające na konieczności nabywania przez klientów usługi „Pakiet bezpieczeństwa”.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po III kw. 2017 r.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport przedstawiający najważniejsze dane z sektora ubezpieczeń po III kw. 2017 r.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 379. posiedzenia KNF. Kolejni ubezpieczyciele ukarani

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte dziewiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

12 miesięcy funkcjonowania ADR. RF prowadzi 3,5 tys. sporów z podmiotami ubezpieczeniowymi i finansowymi

10 stycznia 2018 r. minął rok od wejścia w życie ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Z tej okazji na stronie UOKiK opublikowano podsumowanie ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania nowego prawa.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 378. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego. Warta i Gothaer z karami

W dniu 9 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte ósme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Odbyło się spotkanie przedstawicieli UKNF z biegłymi rewidentami badającymi sprawozdania zakładów ubezpieczeń i reasekuracji

6 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie kierownictwa UKNF z biegłymi rewidentami badającymi sprawozdania finansowe zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

...
Czytaj więcej

376. posiedzenie KNF. Kary dla Pocztowe TUW i Allianz oraz stanowisko KNF ws. polityki dywidendowej

W dniu 5 grudnia br. odbyło się trzysta siedemdziesiąte szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

UKNF: Informacja dotycząca wyników prac Forum Zadośćuczynień. Świadczenia tylko dla najbliższych członków rodziny

UKNF przedstawił dokument zawierający prezentację wyników prac Forum Zadośćuczynień. W propozycji znalazło się m.in. ograniczenie kręgu osób uprawnionych do zadośćuczynienia do najbliższych członków rodziny zmarłego.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 374. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego

Podczas posiedzenia KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na stanowisko prezesa zarządu Banku Pekao SA.

...
Czytaj więcej

Allianz wygrał w sporze z Prezesem UOKiK. Uchylona została kara 1 mln zł

Pod koniec 2012 roku Prezes UOKiK wydał decyzję w sprawie praktyk stosowanych przez TUiR Allianz SA, uznając je za naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Teraz po 5 latach Allianz po raz kolejny wygrał sprawę sądową w tym sporze.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.

UKNF opublikował „Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.” Informacje o branży zostały podzielone na trzy grupy – przychody i koszty zakładów ubezpieczeń, wyniki działalności ZU oraz dane dot. wypłacalności zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 373. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego. LINK4 z karą za obniżanie składek OC

Komisja jednogłośnie nałożyła na Link4 karę pieniężną w wysokości 300 tys. zł w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów działalności.

...
Czytaj więcej

372. posiedzenie KNF. Rekordowa kara 2,3 mln zł dla PZU

Komisja jednogłośnie nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 2,3 mln zł. Sankcja została nałożona w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Komunikat UKNF dotyczący raportu Rzecznika Finansowego o likwidacji szkód komunikacyjnych

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w specjalnym komunikacie odniósł się do opublikowanego w środę (4 października 2017 r.) raportu Rzecznika Finansowego pt. „Wytyczne nadzorcze w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych a praktyki zakładów ubezpieczeń”.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 370. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego

Podczas posiedzenia Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie SA. KNF wyraziła również zgodę na powołanie Jakuba Machnika na stanowisko członka zarządu UNIQA...

...
Czytaj więcej

KNF: 3.789 mln zł zysku netto w sektorze ubezpieczeń po I poł. 2017 r.

W I poł. 2017 r. ubezpieczyciele zwiększyli skumulowany zysk netto o ponad 1 mld zł – z 2,6 mld zł w I poł. 2016 r. do 3,8 mld zł w I poł. 2017 r. Wynika z opracowania Komisji Nadzoru Finansowego Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń 2/2017.

...
Czytaj więcej

368. posiedzenie KNF. Komisja nałożyła karę na Generali

W dniu 13 września 2017 r. odbyło się 368. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

UKNF: zestawienie informacji przekazanych przez banki ws. działań podjętych po sierpniowych nawałnicach

W dniu 29 sierpnia 2017 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprezentował zestawienie informacji przekazanych przez bank do UKNF w sprawie działań podjętych po sierpniowych nawałnicach.

...
Czytaj więcej

367. posiedzenie KNF. Komisja nałożyła kary pieniężne na czterech ubezpieczycieli

Podczas wczorajszego posiedzenia KNF nałożyła kary pieniężne na czterech ubezpieczycieli za opóźnienia w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnienia obowiązków informacyjnych, a także za ustalenie składki ubezpieczeniowej w wysokości...

...
Czytaj więcej

UKNF: Informacja na temat działań zakładów ubezpieczeń w związku z nawałnicami

Urząd KNF po analizie materiałów od ubezpieczycieli wskazał kilka najczęściej powtarzanych obszarów działania: udzielanie informacji, bezpośredni kontakt z poszkodowanymi, ułatwienia w zgłaszaniu szkód czy zwiększenie dostępności likwidatorów.

...
Czytaj więcej

Przewodniczący KNF spotkał się z przedstawicielami zakładów ubezpieczeń ws. likwidacji szkód po nawałnicach

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski spotkał się w czwartek, 24 sierpnia br., z przedstawicielami zakładów ubezpieczeń w sprawie likwidacji skutków nawałnic, które w ostatnim czasie przeszły nad Polską.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 roku. Wyniki zakładów ubezpieczeń

W I kwartale 2017 r. zakłady ubezpieczeń odnotowały zysk techniczny na poziomie 1,24 mld zł. Jest to wynik o 60,7% (0,47 mld zł) lepszy od odnotowanego na koniec marca 2016 r.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 roku. Koszty zakładów ubezpieczeń

Łączne koszty zakładów ubezpieczeń w okresie I kwartału 2017 r. wyniosły 21 mld zł. Dominowały głównie wypłacone odszkodowania i świadczenia, które stanowiły 49,72% (10,45 mld zł), a także koszty akwizycji. Ich udział w strukturze kosztów opiewał na 17,5%

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. Przychody działu II

Po I kwartale 2017 r. majątkowe spółki zakładów ubezpieczeń uzyskały 9,83 mld zł przypisu składki brutto. Jest to wartość o 28,64% wyższa od wartości uzyskanej na koniec I kw. 2016 r. Zwiększone przypisy składki odnotowano aż w 11 grupach ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

UOKiK ostrzega przed fałszywym operatorem. Spółka pobiera opłatę za ubezpieczenie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed praktykami operatora telekomunikacyjnego Nasza S.A. Jak podaje UOKiK, przedstawiciele spółki dzwonią zazwyczaj do osób w podeszłym wieku i podają się za dotychczasowego operatora.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 364. posiedzenia KNF. Zgoda dla Grzegorza Szatkowskiego i kara dla TUiR Allianz

W dniu 18 lipca 2017 r. odbyło się 364. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Grzegorza Szatkowskiego na stanowisko członka zarządu STU ERGO Hestia i STU na Życie ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

KNF z wnioskiem do SN ws. roszczeń o zadośćuczynienie bliskich osoby poważnie poszkodowanej

Czy w razie poważnego uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia osobom najbliższym poszkodowanego może przysługiwać na podstawie art. 448 Kodeksu cywilnego roszczenie o zadośćuczynienie pieniężne z tytułu naruszenia ich własnego dobra osobistego?

...
Czytaj więcej

KNF w sprawie ubezpieczeń NNW dzieci i młodzieży szkolnej

KNF poinformowała, iż w toku analizy praktyk zakładów ubezpieczeń związanych z oferowaniem grupowych ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej, otrzymuje sygnały, które wymagają zainteresowania ze strony organu nadzoru.

...
Czytaj więcej

Decyzja UOKiK w sprawie Link4

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, iż wydał decyzję w sprawie Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń dotyczącą zasad przedłużania umów ubezpieczenia OC.

...
Czytaj więcej

mySafety umieszczona na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Na liście ostrzeżeń publicznych KNF znalazły się nowe wpisy. Jedną z umieszonych tam spółek jest mySafety. Komisja zawiadamia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 430 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 362. posiedzenia KNF. Zgoda na powołanie Agnieszki Kiełbasińskiej do zarządu SIGNAL IDUNA i kara dla Link4

W dniu 27 czerwca 2017 r. odbyło się 362. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. KNF wyraziła zgodę na powołanie Agnieszki Kiełbasińskiej do zarządu SIGNAL IDUNA. Ponadto Komisja nałożyła na Link4 karę pieniężną w wysokości 20 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Seminarium KNF: Sprawowanie nadzoru nad rynkiem ubezpieczeniowym przez Komisję Nadzoru Finansowego

22 czerwca 2017 r. w siedzibie KNF odbyło się seminarium dot. sprawowania nadzoru nad rynkiem ubezpieczeniowym. Seminarium poprowadził Paweł Sawicki, Dyrektor Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 360. posiedzenia KNF. Jarosław Matusiewicz uzyskał zgodę na powołanie na prezesa UNIQA

Komisja nałożyła na Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych karę w wysokości 25 tys. zł w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania.

...
Czytaj więcej

KNF: Rynek ubezpieczeń po I kwartale 2017 r.

Jak podaje KNF, zysk netto zakładów ubezpieczeń w I kwartale 2017 r. wzrósł do 1 024,3 mln zł. Dla porównania, w analogicznym okresie poprzedniego roku zysk netto ubezpieczycieli wyniósł 611,59 mln zł.

...
Czytaj więcej

Seminarium KNF dot. sprawowania nadzoru nad rynkiem ubezpieczeniowym

KNF organizuje seminarium dla podmiotów działających na rynku ubezpieczeniowym. Celem spotkania będzie przekazanie informacji o zasadach i sposobie sprawowania nadzoru nad polskim rynkiem ubezpieczeniowym przez KNF.

...
Czytaj więcej

356. posiedzenie KNF. O 10 tys. zł mniejsze kary dla PZU i Warty

Komisja nałożyła na PZU S.A. karę pieniężną w wysokości 140 tys. zł i na WARTA S.A. w wysokości 590 tys. zł za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli...

...
Czytaj więcej

UKNF przypomina o potrzebie zapewnienia przewidywalności w segmencie ubezpieczeń OC komunikacyjnych

UKNF opublikował informację o obowiązkowym ubezpieczeniu OC p.p.m. Autorzy opracowania, odnosząc się do danych finansowych sektora oraz orzeczeń sądowych, wskazują na potrzebę zapewnienia przewidywalności w zakresie wypłat świadczeń z tytułu OC p.p.m.

...
Czytaj więcej

Kolejne istotne poglądy Prezesa UOKiK dot. postanowień UNWW

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił dwa kolejne istotne poglądy w sporach konsumentów z bankiem Millennium. Obie sprawy dotyczą postanowień umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 355. posiedzenia KNF. Zgoda na powołanie Pawła Surówki na prezesa PZU

W dniu 16 maja 2017 r. odbyło się trzysta pięćdziesiąte piąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF: OWU powinno być opublikowane od dnia rozpoczęcia oferowania danego produktu

KNF opublikowała stanowisko w sprawie zamieszczania przez zakłady ubezpieczeń na swoich stronach internetowych ogólnych warunków ubezpieczenia oraz innych wzorców umów, na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

KNF: Podsumowanie sektora ubezpieczeń za 2016 r. Koszty zakładów ubezpieczeń (cz. II)

Znaczącą pozycję wśród wydatków zakładów ubezpieczeń zajmują koszty działalności ubezpieczeniowej, które obejmują saldo kosztów akwizycji, kosztów administracyjnych oraz prowizji reasekuracyjnych i udziałów w zyskach reasekuratorów.

...
Czytaj więcej

KNF: Podsumowanie sektora ubezpieczeń za 2016 r. Koszty zakładów ubezpieczeń (cz. I)

Łączne koszty zakładów ubezpieczeń w ciągu czterech kwartałów 2016 r. wyniosły 70,62 mld zł. W strukturze kosztów dominowały odszkodowania i świadczenia wypłacone brutto (51,94% łącznych kosztów), które wyniosły 36,68 mld zł brutto.

...
Czytaj więcej

KNF: Podsumowanie sektora ubezpieczeń za 2016 r. Przychody zakładów ubezpieczeń

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przestawił „Raport o stanie sektora ubezpieczeń po IV kwartałach 2016 r.”. W 2016 r. zakłady ubezpieczeń uzyskały przychody w wysokości 74,81 mld zł.

...
Czytaj więcej

UKNF o planach ubezpieczycieli na 2017 rok

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował opracowanie „Plany finansowe zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji na 2017 r.”

...
Czytaj więcej

Prezes UOKiK wydał istotne poglądy dot. postanowień UNWW

Prezes UOKiK wydał dwa istotne poglądy w sprawach dotyczących postanowień umowy ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

Certyfikat „Dobra Polisa” ponownie przyznany dla UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało certyfikat „Dobra Polisa” dla ubezpieczenia mienia za składką płatną miesięcznie, które skierowane jest do lokatorów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

...
Czytaj więcej

MSWiA wystąpiło z wnioskiem do Komisji Europejskiej o wsparcie po nawałnicach

​Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak poinformował, że wystąpił z wnioskiem do Komisji Europejskiej o środki unijne z Funduszu Solidarności.

...
Czytaj więcej

MZ chce, by podmioty wykonujące działalność leczniczą jedynie poświadczały posiadanie ubezpieczenia OC

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy o działalności leczniczej. Zakłada on m.in. zmiany w zakresie rejestru ubezpieczeń OC podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

...
Czytaj więcej

Zysk netto ubezpieczycieli po 2017 r. przekroczył 5 mld zł

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała dane rynku po 2017 r. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym prawie 40 mld zł odszkodowań i świadczeń.

...
Czytaj więcej

Wstępne wyniki UFG za 2017 rok

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował wstępne wyniki swojej działalności w 2017 r. Zakłady ubezpieczeń wpłaciły do funduszu prawie 200 mln zł składek, o 30 mln zł więcej niż przed rokiem. 

...
Czytaj więcej

Długi biur podróży przekroczyły już 4 mln zł

Według bazy biur podróży ERIF Biura Informacji Gospodarczej zadłużenie touroperatorów wyniosło 4,25 mln zł. W sumie kłopoty finansowe dotyczą 267 instytucji. Długi aż 162 podmiotów wynikają z nieopłacenia składki ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Raport Aon o cyberzagrożeniach

​Według raportu Aon, ataki w cyberprzestrzeni będą rosnąć na sile i stanowić zagrożenie dla każdego obszaru prowadzonej działalności. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości cyberataków.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance zbadał, jak Polacy postrzegają usługi assistance

Mondial Assistance zaprezentował raport zawierający wyniki z badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, zrealizowanego przez Ipsos. Z danych wynika, że ¾ badanych zna produkty assistance.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: Rynek assistance w Polsce systematycznie rośnie

Około 40 proc. Polaków posiada ubezpieczenie assistance, a 93 proc. z nich jest zadowolona z jakości świadczonej pomocy. Takie główne wnioski płyną z VIII Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: Kielce z najtańszymi ubezpieczeniami OC

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl dokonali porównania średnich stawek ubezpieczeń OC dla kategorii 17 największych polskich miast. Z zestawienia wynika, że za polisę komunikacyjną najwięcej muszą zapłacić mieszkańcy Gdańska.

...
Czytaj więcej

PZU, Link4 i Compensa na czele w rankingu UFG

UFG przygotował ranking jakości danych przesyłanych do ogólnopolskiej bazy ubezpieczeń komunikacyjnych przez zakłady ubezpieczeń. Liderami rankingu z 2017 r. zostali PZU, Link4 i Compensa. 

...
Czytaj więcej

Zakłady ubezpieczeń odnotowują miesięczny spadek cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Specjaliści Ubea.pl po raz kolejny przygotowali zestawienie wysokości średnich składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Z zestawienia wynika, że prawie wszyscy ubezpieczyciele odnotowali spadek średniej ceny składki w porównaniu z grudniem 2017 r.

...
Czytaj więcej

IWS: potrzebna jest regulacja metody kosztorysowej przy likwidacji szkód komunikacyjnych

IWS opublikował raport autorstwa dr hab. Marcina Krajewskiego pt. „Szkoda na mieniu wynikająca z wypadków komunikacyjnych”. Stanowi on analizę ponad 200 orzeczeń sądowych w sprawach przeciwko towarzystwom ubezpieczeń dot. szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Raport CUK Ubezpieczenia: Koniec podwyżek cen OC ppm.

​CUK Ubezpieczenia przygotował raport dot. cen OC ppm. w 2017 r. Na koniec ubiegłego roku kierowcy średnio płacili za ubezpieczenie OC 684 zł, co stanowi spadek o 3% od stawki odnotowanej na koniec 2016 r., gdy średnia cena OC ppm. wynosiła 706 zł.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: Aviva i Link4 z najlepszymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi 2017 r.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl dokonała podsumowania swoich miesięcznych rankingów ubezpieczeń OC komunikacyjnych w 2017 r.

...
Czytaj więcej

Ranking beinsured.pl: ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka

Na portalu beinsured.pl rozpoczynamy cykl raportów o produktach ubezpieczeniowych, w ramach którego będziemy prezentować zestawienie produktów ubezpieczeniowych. Jako pierwsze na warsztat wybraliśmy produkty ochronne na wypadek zachorowania na raka.

...
Czytaj więcej

#dziękiubezpieczeniom 29,6 mld zł trafiło do poszkodowanych

Po III kw. 2017 r., polscy ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym 29,6 mld zł odszkodowań i świadczeń, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym okresie zakłady ubezpieczeń zebrały 46 mld zł przypisu składki brutto, o 12,7 proc. więcej niż rok temu.

...
Czytaj więcej

Jak młodzi kierowcy postrzegają rozwiązania telematyczne?

​60 proc. kierowców w wieku 25-34 lat zadeklarowało, że zgodziłoby się na monitorowanie jazdy samochodem za zniżki od ubezpieczycieli. Również dla 52% kierowców, biorących udział w badaniu, czynnikiem decydującym o przedłużeniu umowy jest wysokość zniżek.

...
Czytaj więcej

UFG: 11,2 mld zł składki w ubezpieczeń komunikacyjnych po III kw. 2017 r.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przedstawił podsumowanie po III kw. 2017 r. Z opracowania wynika, że w dalszym ciągu zwiększa się przypis składki zakładów ubezpieczeń z obowiązkowych ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

Cała branża mówi jednym głosem. Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków?

PIU zaprezentowała pełny raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Pokazuje on wpływ branży ubezpieczeniowej na życie jednostki, funkcjonowanie gospodarki i przedsiębiorstw.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: 28 proc. kierowców jest przekonanych do telematyki

Polacy chcą zmian w sposobie szacowania wysokości składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponad połowa respondentów z aprobatą przyjmuje pomysł ustalania zniżek na podstawie liczby punktów karnych.

...
Czytaj więcej

UFG zbadał stan wiedzy Polaków dot. ubezpieczeń OC i działalności Funduszu

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zlecił badania dot. stanu wiedzy Polaków o systemie ochrony ofiar wypadków drogowych.

...
Czytaj więcej

Raport PIU: „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”

W trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała pierwszy w Polsce raport opisujący wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę. Publikacja była zapowiadana jako element działań Izby mających na celu poprawę wizerunku branży.

...
Czytaj więcej

Cena pozostaje najistotniejszym kryterium przy wyborze ubezpieczenia OC ppm.

​Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń mfind zapytali 1000 konsumentów o elementy decydujące o wyborze danego produktu ubezpieczenia OC ppm. Aż dla 85% z nich najistotniejszym wskaźnikiem pozostaje cena, co nie dziwi w kontekście podwyżek składek.

...
Czytaj więcej

Car sharing a odpowiedzialność za szkody

Car sharing pozwala na zniwelowanie kosztów związanych z posiadaniem pojazdu, tj. kosztów eksploatacyjnych, ubezpieczenia, opłat za paliwo czy parking. Redakcja beinsured.pl sprawdziła stosowane rozwiązania w zakresie odpowiedzialności za szkody.

...
Czytaj więcej

PIU: już 2,1 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że zainteresowanie Polaków prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym wciąż rośnie. Z danych PIU wynika, że już 2,1 mln rodaków korzysta z takich rozwiązań. Liczba osób z polisą zdrowotną wzrosła po II kw. 2017 r. aż o 26%.

...
Czytaj więcej

63% Polaków obawia się wystąpienia huraganu lub wichury

InterRisk zlecił przeprowadzenie badań – ich celem było wskazanie największych obaw Polaków dotyczących ich domów i mienia. W porównaniu do zeszłorocznych wyników najmocniej zwiększyło się grono osób, które boją się wystąpienia anomalii pogodowych.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: w październiku średnia cena polis OC spadła o 2,4% w porównaniu do poprzedniego miesiąca

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl sporządziła analizę cen obowiązkowego ubezpieczenia OC w październiku 2017 r. Z badania porównywarki wynika, że w analizowanym okresie wartość barometru cenowego dla polis OC wynosiła 115.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl przedstawia październikowy ranking cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Z październikowego badania wynika, że ceny obowiązkowego OC nadal są znacznie wyższe niż rok temu.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance: transport medyczny z zagranicy może być bardzo kosztowny

Z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków” wynika, że w sezonie letnim 2017 r. (do września br.) zorganizowano 12 skomplikowanych przewozów medycznych – to dwa razy więcej w porównaniu do ubiegłego sezonu.

...
Czytaj więcej

UFG zbadał wiedzę Polaków o ubezpieczeniu OC ppm. 40 proc. uważa, że nie trzeba ubezpieczać zepsutego pojazdu

Płacenie składek ubezpieczenia komunikacyjnego w ratach i nieużywanie pojazdu to najczęstsze powody niepłacenia składek ubezpieczenia OC przez kierowców, jak wynika z badania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: Polacy coraz chętniej korzystają z assistance domowego

Mondial Assistance podaje, iż korzystanie z assistance domowego w porównaniu do trzech pierwszych kwartałów 2016 r. wzrosło aż o 14%. W pierwszym kwartale br. nastąpił wzrost o 5%, w drugim o 15%, a w trzecim o 21 p.p.

...
Czytaj więcej

Aon zbadał kluczowe ryzyka polskich przedsiębiorców

Wzrost konkurencji, zmiany regulacji prawnych oraz spowolnienie gospodarcze to największe niepokoje polskich przedsiębiorców, wynika z 8. edycji raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w firmach w Polsce 2017-2018”.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance: Polacy coraz bardziej świadomi w temacie ubezpieczeń turystycznych

Z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków” wynika, że z roku na rok rośnie w Polsce świadomość w temacie ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczyciel podaje, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej polisy.

...
Czytaj więcej

PBUK: w 2016 r. krajowi ubezpieczyciele wypłacili 7 mln zł odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

PBUK informuje, że wypłacanych jest coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych. W 2016 r. krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. takich polis. Kierowcy posiadający ubezpieczenie graniczne spowodowali 811 zdarzeń drogowych.

...
Czytaj więcej

Swiss Re: w związku z ostatnimi klęskami żywiołowymi ubezpieczyciele wypłacą łącznie około 95 mld dolarów

Szwajcarski reasekurator Swiss Re wstępnie oszacował, że obciążenia finansowe w III kwartale 2017 r. związane z klęskami żywiołowymi - huraganami Harvey, Irma i Maria oraz trzęsieniami ziemi w Meksyku wyniosą 3,6 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe o raporcie GEAR 2030

W dniu 18 października 2017 r. Grupa Wysokiego Szczebla GEAR 2030 opublikowała raport na temat konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: starsi kierowcy jeżdżą bezpieczniej i rozważniej

Eksperci porównywarki mfind.pl sprawdzili, czy kierowcy-seniorzy stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

...
Czytaj więcej

rankomat.pl: RanKING - rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych

​Porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl sporządziła raport dotyczący cen ubezpieczenia OC komunikacyjnego w III kwartale 2017 r. Wyniki wskazują, iż kierowcy płacili za OC 20,1% więcej w porównaniu rok do roku.

...
Czytaj więcej

Większe zainteresowanie cyberubezpieczeniami w związku z implementacją RODO

Wejście w życie unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) jest impulsem dla europejskich przedsiębiorstw do poprawy zarządzania cyberryzykiem, takie wnioski płyną z badania Marsh.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance: 380 tys. zł za transport medyczny z Tajlandii

AXA Assistance przygotowała raport „Ubezpieczenia turystyczne Polaków”. Pokazuje on trendy w ubezpieczeniach turystycznych kupowanych przez Polaków w tegorocznym sezonie letnim.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: w III kwartale 2017 r. wróciły podwyżki cen ubezpieczenia OC komunikacyjnego

Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl porównała średnie ceny ubezpieczenia OC w III kwartale 2017 r. Z analizy wynika, że podwyżki powróciły, jednak nie są one już tak duże jak rok temu.

...
Czytaj więcej

77 proc. badanych akceptuje jazdę bez ważnego OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przepytał Polaków o ich opinie dot. nieprzestrzegania przez kierowców niektórych zasad ruchu drogowego. Najwięcej osób nie zgadza się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

...
Czytaj więcej

Polski Rynek Bancassurance w II kw. 2017 r. - w dziale II spada udział przypisu składki zebranej w kanale BA

Po raz kolejny odnotowano w II kw. 2017 r. zmniejszenie przypisu składki w kanale BA wobec roku poprzedniego. W badanym okresie wyniosła ona 0,85 mld zł. Rok temu było to 0,87 mld zł.

...
Czytaj więcej

GUS: Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 roku

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 roku. Z opracowania wynika, że sektor na koniec czerwca 2017 r. osiągnął lepsze wyniki niż rok temu.

...
Czytaj więcej

PAC: brak innowacji ograniczy możliwości rozwoju na rynku ubezpieczeń

PAC, niezależna europejska firma badawczo-konsultingowa sporządziła raport "Wykorzystanie innowacji wśród europejskich ubezpieczycieli". Badanie przeprowadzono wśród pracowników wyższego szczebla i IT w dużych firmach z sektora ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Ile kosztowały ubezpieczenia turystyczne w tym sezonie?

Porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl przygotowała zestawienie tegorocznych cen polis wakacyjnych. Średnia stawka wynosiła 4,59 zł.

...
Czytaj więcej

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach we wrześniu 2017 r. Największy optymizm w branży finansowej

GUS przedstawił dane dot. koniunktury gospodarczej w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach we wrześniu 2017 r. Po raz kolejny najwyższą koniunkturę odnotowują dyrektorzy z sektora finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: Od początku roku średnia cena polis OC wzrosła aż o 20%

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl sporządziła analizę cen obowiązkowego ubezpieczenia OC w sierpniu 2017 r. Z badania porównywarki wynika, że w analizowanym okresie wartość barometru cenowego dla polis OC wynosiła 120.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance podsumowuje wakacyjne zgłoszenia assistance

Europ Assistance Polska podsumowała zgłoszenia assistance zrealizowane podczas tegorocznych wakacji. Z analizy EAP wynika, że najczęściej Polacy potrzebowali pomocy dot. assistance samochodowego (68%).

...
Czytaj więcej

PIU: w I półroczu 2017 r. ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym niemal 20 mld zł

W dniu 11 września 2017 r. Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała wyniki rynku ubezpieczeń po I połowie 2017 r. W tym okresie polscy ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom 19,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. To o 8% więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

UNIQA: wzrost sprzedaży o 63 proc. w I półroczu 2017 r.

W dniu 7 września 2017 r. UNIQA przedstawiła wyniki finansowe spółek z grupy uzyskane po pierwszym półroczu 2017 r. Z danych wynika, że w tym czasie spółki UNIQA działające w Polsce zebrały ponad 1 mld zł (1 035,3 mln zł) składki przypisanej brutto.

...
Czytaj więcej

Insurance Banana Skins - największe zagrożenia dla branży ubezpieczeniowej

​Stopy procentowe, cyberzagrożenia i zarządzanie zmianą to największe wyzwania dla branży ubezpieczeniowej w Europie – tak wynika z raportu „Insurance Banana Skins 2017”, przygotowanego przez PwC i Centre for the Study of Financial Innovation (CSFI).

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: AXA Ubezpieczenia ponownie liderem w dwóch kategoriach rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Z sierpniowego badania wynika, że ceny obowiązkowego OC ponownie wzrosły.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie UFG po I półroczu 2017 roku

W I połowie 2017 r. zakłady ubezpieczeń wniosły do Funduszu 97 mln zł. W porównaniu z I poł. 2016 r. wartość ta wzrosła o 24 mln zł (33%). Najwięcej do UFG wpłaciło PZU, tj. 29,5 mln zł. Na kolejnych pozycjach znalazły się TUiR WARTA i STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance podsumowuje pomoc medyczną udzieloną podczas wakacji 

Mondial Assistance odnotował podczas tegorocznych wakacji wzmożone zainteresowanie Polaków assistance medycznym. W tym roku, w letnich miesiącach z usług medycznych realizowanych poprzez firmę skorzystało o 27 proc. więcej osób niż w 2016 r.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: najwięcej za OC zapłacą taksówkarze

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przygotowała porównanie cen ubezpieczenia OC dla taksówki i dla przewozu osób. Dane wskazują, że nie każde towarzystwo ubezpieczeń naliczy wyższe stawki, jeśli ubezpieczenie ma obejmować pojazd używany do przewozu osób.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance podsumowuje zgłoszenia assistance drogowego podczas wakacji

​Mondial Assistance przeprowadziło analizę danych na temat wezwań samochodowego assistance w okresie wakacji. W tym czasie do Centrum Operacyjnego zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy osób. W bieżącym roku o pomoc zgłosiło się o 7 proc. więcej osób...

...
Czytaj więcej

Superpolisa: stawki OC dla miast wojewódzkich. Najdrożej w Gdańsku i Wrocławiu

Eksperci z porównywarki ubezpieczeń Superpolisa przygotowali zestawienie najniższych cen za ubezpieczenie OC ppm. w rozróżnieniu na miasta wojewódzkie. Z opracowania wynika, że najwięcej muszą zapłacić kierowcy z Gdańska i Wrocławia.

...
Czytaj więcej

GUS: Po raz kolejny najlepszą koniunkturę wskazują dyrektorzy z sekcji finanse i ubezpieczenia

Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności w sierpniu zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia. Opinie te są lepsze od sygnalizowanych przed miesiącem oraz w analogicznym miesiącu ostatnich ośmiu lat.

...
Czytaj więcej

UNIQA: Polacy chcą szybszej likwidacji szkód i mniej formalności

​Towarzystwo ubezpieczeń UNIQA informuje, że z przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia badania wynika, że klienci zakładów ubezpieczeń oczekują szybszego przebiegu procesu likwidacji szkody i mniej formalności.

...
Czytaj więcej

WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi: w pierwszym półroczu 2017 r. przychód wzrósł o 29%

Grupa WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi zaprezentowała wyniki za pierwsze półrocze 2017 r. W analizowanym okresie spółka wypracowała 2,7 mln zł przychodu, o 29% więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Generali podsumowuje pomoc w ramach ubezpieczeń turystycznych

Towarzystwo ubezpieczeń Generali w ciągu ostatnich 12 miesięcy, tylko w 5 najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajach, udzieliło pomocy w ramach polisy turystycznej aż 1474 razy.

...
Czytaj więcej

Najczęściej ubezpieczane ryzyka przez rolników

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło dane dotyczące zawartych umów ubezpieczeń rolniczych w 2016 r. Z zestawienia wynika, że w ubiegłym roku rolnicy zawarli 85.585 umów ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PBUK: rośnie liczba wypadków powodowanych na polskich drogach przez zagranicznych kierowców

PBUK informuje, że rośnie liczba kolizji i wypadków powodowanych na polskich drogach przez kierowców zagranicznych. W minionym roku spowodowali oni blisko 14,7 tys. szkód, co oznacza wzrost o 22% w porównaniu do 2015 r.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: ceny OC poszły w dół

Z przeprowadzonej przez porównywarkę ubezpieczeń OC/AC mfind.pl analizy wynika, że w czerwcu br. po raz pierwszy od dłuższego czasu odnotowano spadek ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Trend ten utrzymał się również w lipcu.

...
Czytaj więcej

W I poł. 2017 r. mediana stawek za OC komunikacyjne wzrosła o 5 proc.

Od stycznia 2017 r. do końca czerwca mediana najniższych stawek za ubezpieczenie OC ppm. wzrosła o 5 proc. z 764 zł do 802 zł. Jest to najniższa podwyżka odnotowana na rynku obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych od początku 2015 r.

...
Czytaj więcej

rankomat.pl: ranking ubezpieczeń turystycznych

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl sporządziła raport “RanKING - rynek i ceny ubezpieczeń turystycznych”. Eksperci przeanalizowali ile przeciętnie należy zapłacić za ubezpieczenie podróżne, co wpływa na cenę polisy...

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: Polacy na wakacjach najczęściej prosili o pomoc medyczną

Mondial Assistance podsumował pierwszy miesiąc wakacji. Najczęściej o pomoc prosili turyści przebywający na południu Europy. Co czwarte zgłoszenie (22 proc.) pochodziło z Grecji, co dziesiąte z Chorwacji, a po 9 proc. z Bułgarii i Hiszpanii.

...
Czytaj więcej

Dług klientów wobec ubezpieczycieli przekracza 142 mln zł

Aż 123 tys. dłużników zalega z zapłatą 160 tys. zobowiązań do zakładów ubezpieczeń. Obejmują one przede wszystkim zaniechanie regularnego opłacania składek z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Dłużnicy są winni zakładom ubezpieczeń ponad 142 mln zł.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: lipcowy ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Z lipcowego badania wynika, że ceny obowiązkowego OC ponownie nieznacznie wzrosły.

...
Czytaj więcej

Aviva odrobiła straty w majątku

„Początek roku zaczął się dla Avivy obiecująco” – tak Adam Uszpolewicz, prezes polskiej Grupy Aviva, rozpoczął konferencję prasową, na której zaprezentował wyniki spółki za I połowę 2017 r. Na koniec czerwca zakład ubezpieczeń wypracował 450 mln zł.

...
Czytaj więcej

Raport roczny UFG za 2016 r.

UFG opublikował roczny raport ze swojej działalności w 2016 r. Przedstawiono w nim zarówno zasady funkcjonowania instytucji jak i statystyki dotyczące każdego z obszarów działalności UFG, a także informacje o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

...
Czytaj więcej

Diners Club Polska: 70% Polaków wyjeżdżających za granicę nie zamierza się ubezpieczyć

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Diners Club Polska przeprowadził badanie dotyczące organizowania urlopu przez Polaków. Z analizy wynika, że aż 70% Polaków wyjeżdżających za granicę nie zamierza się ubezpieczyć z tego tytułu.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: warunki ubezpieczeń turystycznych dotyczące kontynuacji leczenia w Polsce

Ubea.pl sprawdziła, czy w ramach ubezpieczenia turystycznego, po powrocie poszkodowanego do kraju, ubezpieczyciel pokryje koszty rehabilitacji. Z analizy porównywarki wynika, że w poszczególnych towarzystwach warunki polisy podróżnej są bardzo różne.

...
Czytaj więcej

Zielona Karta – większość ubezpieczycieli oferuje ją bezpłatnie

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl sprawdziła ile kosztuje wyrobienie Zielonej Karty w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Superpolisa: ranking cen OC w poszczególnych regionach Polski

Superpolisa Ubezpieczenia przeprowadziła przegląd cen komunikacyjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w poszczególnych regionach kraju. Z raportu wynika, że najwięcej za OC płaci się we Wrocławiu i Gdańsku.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: jak roczny przebieg wpływa na składkę OC

Eksperci mfind.pl przeanalizowali, jaki wpływ na cenę obowiązkowego komunikacyjnego ubezpieczenia OC ma deklarowany przez właściciela pojazdu roczny przebieg. Wyniki wskazują, iż różnice mogą sięgać ponad 12%.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Reasekuracja

Jak podaje NBP, istotny wpływ na zmniejszenie ryzyka sektora ubezpieczeń miały programy reasekuracyjne.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Wypłacalność zakładów ubezpieczeń

Jak podaje NBP, sektor ubezpieczeń dysponował dużymi nadwyżkami środków własnych ponad wymogi kapitałowe wynikające z dyrektywy Wypłacalność II. Sektor ubezpieczeń miał wysokie wskaźniki wypłacalności i cechował się najwyższą odpornością wśród krajów UE..

...
Czytaj więcej

D.A.S.: Ubezpieczenie ochrony prawnej ograniczy koszty prowadzenia sporów prawnych

Z analizy wynika, że ponad 1/4 Polaków zrezygnowała w ciągu ostatnich trzech lat z dochodzenia roszczeń w takich sytuacjach jak spór z urzędem czy walka o odszkodowanie. Niemal połowa z nich (44%) zrezygnowała z walki z uwagi na wysokie koszty.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń

Jak podaje NBP, w minionym roku wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń pogorszyły się. W ubezpieczeniach na życie, mimo dużego spadku składki, wynik techniczny wzrósł o 0,2 mld zł.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Ryzyko płynności zakładów ubezpieczeń

W raporcie wskazano, iż składka, która była najważniejszym źródłem finansowania, płacona była z góry przed wystąpieniem zdarzenia ubezpieczeniowego. Zaobserwowano nadwyżkę składek nad odszkodowaniami.

...
Czytaj więcej

PIU: Polska opieka zdrowotna w „ogonie Europy”

W opublikowanym rankingu EHCI, Polska uplasowała się na 31 miejscu. Jak podaje PIU, od początku publikacji raportów EHCI Polska klasyfikuje się, niestety, w „ogonie Europy”.

...
Czytaj więcej

NN: Millenialsi liczą na dodatkowe ubezpieczenie w miejscu pracy

Na zlecenie towarzystwa ubezpieczeń Nationale-Nederlanden przeprowadzono badanie dotyczące millenialsów. Z raportu wynika, że przy wyborze pracy dla polskich millenialsów niezwykle ważne są elementy pozapłacowe, takie jak ubezpieczenie grupowe...

...
Czytaj więcej

Przedsiębiorcy oczekują lepszych warunków ubezpieczenia dostaw

UPS przeprowadziło badania wśród swoich nabywców wyrobów przemysłowych. Jednym z ciekawych wniosków jest rosnące znaczenia ubezpieczenia jako jednego z elementów zawartego w ofercie dostawy.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Struktura aktywów i ryzyko inwestycyjne zakładów ubezpieczeń

W raporcie wskazano, iż zakłady ubezpieczeń ponosiły ryzyko rynkowe związane z aktywami innymi niż UFK. Jak podaje NBP, aktywa zakładów ubezpieczeń na koniec 2016 r. wyniosły 185,4 mld zł.

...
Czytaj więcej

Praktyki ubezpieczycieli dot. płatności ratalnych za ubezpieczenie OC

Wiele towarzystw majątkowych umożliwia opłacenie składki ubezpieczeń OC ppm. w ratach. Jest to szczególnie pomocne kierowcom, którzy zmagają się z wysokimi stawkami za polisę komunikacyjną. Jednak płatność ratalna wiąże się ze zwiększeniem ceny.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Koncentracja podmiotowa i produktowa w sektorze ubezpieczeń

W raporcie podano, iż w minionym roku działalność sektora ubezpieczeń była zdominowana przez kilka największych podmiotów. W dziale I trzy największe zakłady zebrały niemal połowę składki. W przypadku zakładów majątkowych było to blisko 60%.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Składki ubezpieczeniowe

Jak wynika z raportu NBP, w minionym roku zmniejszył się napływ środków do zakładów ubezpieczeń na życie. Eksperci wskazują, iż miało to związek ze sporym spadkiem składek w ubezpieczeniach z UFK, który wyniósł 23%.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe i odszkodowania

W raporcie wskazano, iż najważniejszą pozycję zobowiązań stanowiły rezerwy ubezpieczeń na życie z UFK. W przypadku tych ubezpieczeń zobowiązania zakładów odpowiadały wartości aktywów zgromadzonych w UFK...

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Zakłady ubezpieczeń

​W czerwcu br. Narodowy Bank Polski opublikował „Raport o stabilności systemu finansowego”. Opracowanie poświęcone jest ocenie stabilności systemu finansowego w Polsce.

...
Czytaj więcej

UFG: Rośnie szkodowość kierujących jednośladami. W 2016 r. wpłynęło aż 7,9 tys. roszczeń

UFG podał, że w 2016 r. motocykliści spowodowali o 7 proc. więcej szkód niż w rok wcześniej. Do ubezpieczycieli wpłynęło aż 7,9 tys. roszczeń z tego tytułu, z czego 94 proc. z nich dotyczyło szkód majątkowych, a tylko 6 proc. osobowych.

...
Czytaj więcej

Ponad 2 mln Polaków z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń za pierwszy kwartał 2017 roku wskazują, że liczba osób posiadających dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne zwiększyła się o blisko 30 proc. (rdr). W sumie ponad 2 milionów Polaków posiada dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

...
Czytaj więcej

Najlepsza jakość obsługi w placówce – w ubezpieczeniach liderami PZU, Warta i Uniqa

Eksperci portalu MojeBankowanie.pl w ramach 3. edycji rankingu Instytucja roku 2017 zbadali jakość świadczonych usług w placówkach banków, zakładów ubezpieczeń i w telekomach. Liderami tej edycji w ubezpieczeniach są: PZU, Warta i Uniqa.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia turystyczne są dwukrotnie droższe w przypadku diagnozy choroby przewlekłej

Osoby cierpiące na chorobę przewlekłą muszą liczyć się ze znacznymi podwyżkami polis turystycznych. W ich przypadku cena polisy rośnie o min. 50%.

...
Czytaj więcej

CUK: ceny OC powoli się stabilizują

CUK Ubezpieczenia przypomina, że ceny ubezpieczenia komunikacyjnego rosły nieustannie od maja 2015 r. aż do początku bieżącego roku. Tylko w minionym roku OC podrożało o ponad połowę.

...
Czytaj więcej

GUS: wynik finansowy zakładów ubezpieczeń wyższy o 67,5% niż rok wcześniej

Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń ogółem w I kwartale 2017 r. były lepsze niż przed rokiem. Wpłynęły na to korzystniejsze wyniki uzyskane przez zakłady ubezpieczeń majątkowych przy pogorszeniu wyników zakładów ubezpieczeń na życie - podaje GUS.

...
Czytaj więcej

PBUK: znacznie wzrosła liczba wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez Polaków za granicą

W 2016 r. nastąpił najwyższy do tej pory wzrost liczby wypadków spowodowanych przez Polaków na zagranicznych drogach. Jak podaje PBUK, w 2016 r. Polacy spowodowali 62,3 tys. zdarzeń za granicą, o 20,1 proc. więcej niż w 2015 r.

...
Czytaj więcej

PIU: po I kw. 2017 rynek ubezpieczeń odnotowuje wzrosty

W dniu 27 czerwca 2017 r. Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała wyniki rynku ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. W tym okresie ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym ponad 10,4 mld zł odszkodowań i świadczeń. To o 17,5% więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

PB i Unilink: Ceny ubezpieczeń OC dla młodych kierowców spadły o prawie 40 proc.

W maju 2017 r. średnia stawka takiej polisy wynosiła 1.175 zł, tj. o 9 zł więcej niż w kwietniu 2017 r. Jak podają twórcy raportu z redakcji PB i multiagencji Unilink, sytuacja w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych wydaje się być stabilna.

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne na dłuższe lub zagraniczne wakacje

Według badania przeprowadzonego na zlecenie TU Europa, 42 proc. Polaków ma zamiar kupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Z badania wynika, że do zapewnienie sobie ochrony mobilizuje dłuższy czas wyjazdu oraz zagraniczne kierunki podróży.

...
Czytaj więcej

Podczas długiego weekendu aż 439 wypadów drogowych

Komenda Główna Policji przedstawiła drogowe statystyki z długiego czerwcowego weekendu. Jak podaje KGP, od środy do niedzieli włącznie, odnotowano 439 wypadów drogowych. W tym czasie 32 osoby zginęły na polskich drogach, a 574 osoby zostały ranne.

...
Czytaj więcej

Czego oczekują pracodawcy od pracowniczych ubezpieczeń zdrowotnych?

SALTUS Ubezpieczenia przeprowadził badanie wśród swoich klientów na temat oczekiwań wobec grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm. Z informacji uzyskanych od kierowników działów HR i decydentów firm, które korzystają z usług ubezpieczenia zdrowotnego.

...
Czytaj więcej

Superpolisa: jak szkody wpływają na ceny ubezpieczenia?

Multiagencja Superpolisa Ubezpieczenia sprawdziła, w jaki sposób na składkę OC wpływa spowodowanie szkody. "Nasza analiza potwierdza, że w takiej sytuacji cena rośnie...

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne to zbędny wydatek. TU Europa zbadała wakacyjne plany Polaków

TU Europa zleciło badania dot. wakacyjnych planów Polaków. Jak pokazują wyniki, 60 proc. Polaków uważa, iż warto dodatkowo ubezpieczać się podczas wakacji, jednak tylko 42 proc. deklaruje kupno polisy turystycznej.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: w te wakacje ubezpieczenie turystyczne może kupić nawet 3 mln Polaków

Mondial Assistance po raz szósty zbadał wakacyjne plany Polaków. Z przedstawionego raportu wynika, że 26 proc. ankietowanych wybiera się za granicę, z czego 73 proc. z nich zakupi odpowiednią polisę turystyczną.

...
Czytaj więcej

UFG: szkodowość w I kw. 2017 r. wyniosła 3,2 proc.

Jak podaje UFG, w I kw. 2017 r. średnia częstość szkód w OC komunikacyjnym nieznacznie spadła w porównaniu z zeszłorocznymi danymi. W analizowanym okresie na 100 ubezpieczonych pojazdów zaistniały i zostały zgłoszone 3,2 szkody.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: majowy ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przedstawiła kolejny ranking OC, AC, NNW za maj 2017 r. Ranking podaje najtańsze OC dla kierowców oraz trzy rodzaje pakietów (OC + NNW, OC + AC, OC + AC + NNW).

...
Czytaj więcej

32% Europejczyków nie ubezpiecza się przed wyjazdem na urlop

Instytut badawczy Ipsos na zlecenie Grupy Europ Assistance przeprowadził coroczne badanie Holiday Barometer, które sprawdza plany wyjazdowe Europejczyków z Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Francji, Austrii, Włoch oraz Hiszpanii.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: za ubezpieczenia komunikacyjne mniej zapłacą rodzice

Eksperci porównywarki ubezpieczeń OC/AC mfind.pl sprawdzili, ile za ubezpieczenie komunikacyjne zapłacą kierowcy, którzy mają dzieci. Okazało się, że rodzice jednego dziecka, na obowiązkowym ubezpieczeniu OC mogą zaoszczędzić nawet 224 zł rocznie.

...
Czytaj więcej

Wyniki UFG za I kw. 2017 r.

UFG przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności za I kwartał 2017 r. Od dnia 9 września 2016 r. UFG prowadzi też obsługę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

...
Czytaj więcej

UNIQA TU S.A. ze składką przypisaną na poziomie 297,4 mln zł w I kw. 2017 r.

W dniu 30 maja 2017 r. UNIQA przedstawiła wyniki finansowe spółek z grupy uzyskane po pierwszym kwartale 2017 r. Z danych wynika, że w tym czasie spółki UNIQA działające w Polsce zebrały 515,5 mln zł składki przypisanej brutto.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej kolizji na polskich drogach

W 2016 r. odnotowano znacznie większą liczbę stłuczek niż w latach poprzednich. Według danych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w minionym roku liczba kolizji wzrosła o 12% w porównaniu do roku 2015.

...
Czytaj więcej

Pierwszy rok działalności TUW PZUW zakończony z zyskiem

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych opublikował sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej za 2016 r., tj. pierwszego roku działalności podmiotu.

...
Czytaj więcej

Autocasco też poszło w górę

Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl wskazują, że w ostatnim czasie posiadacze ubezpieczenia autocasco odczuli spore podwyżki składek. Mimo to, zakłady ubezpieczeń w minionym roku praktycznie nie zarobiły na AC.

...
Czytaj więcej

Signal Iduna: wyniki za 2016 r.

Obie spółki należące do Signal Iduna odnotowały w 2016 r. wyższe wyniki finansowe, dzięki czemu zarówno majątkowy jak i życiowy zakład ubezpieczeń osiągnęły próg rentowności. Składka uzyskana przez oba towarzystwa wzrosła w 2016 r. o 15% względem 2015 r.

...
Czytaj więcej

W 2016 r. przez pożar zniszczeniu uległo 70 tys. budynków mieszkalnych

Prawie 2/3 wszystkich pożarów w 2016 r. dotyczyło domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Pomimo, że ubezpieczenie domu lub mieszkania jest najpopularniejszym produktem ubezpieczenia nieobowiązkowego, to ubezpieczeni mogą być nieświadomi jego zakresu.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance o bezpieczeństwie Europejczyków w internecie

Jak wynika z przeprowadzonego w marcu 2017 r. na zlecenie Grupy Europ Assistance badania „Internauci w cyberprzestrzeni”, aż 75% Polaków nie obawia się korzystania z internetu.

...
Czytaj więcej

OC w mieście może być droższe nawet o 33%

Średnia składka OC oszacowana dla mieszkańców miast jest znacznie wyższa od oferowanej mieszkańcom okolicznych miejscowości. Różnice mogą wynosić nawet 30%. Powoduje to, że sami kierowcy lub agenci podają w formularzach błędne informacje.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: w kwietniu najtańsze OC w Katowicach i Lublinie

Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przeanalizowali ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC w 10 największych miastach Polski w kwietniu 2017 r. Wyniki wskazują, iż na najniższe składki w badanym okresie mogli liczyć mieszkańcy Katowic i Lublina.

...
Czytaj więcej

Wyniki finansowe Grupy INTER Polska za 2016 r.

INTER Polska przedstawiło wyniki Grupy osiągnięte w 2016 r. Łączny wynik finansowy netto obu spółek wyniósł 1,7 mln zł. W towarzystwie majątkowym zaobserwowano 2%-owy wzrost przypisu składki, natomiast spółka życiowa odnotowała aż 15%-owy wzrost.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie mieszkania najbardziej popularnym ubezpieczeniem dodatkowym

Payback Opinion Poll przedstawił dane dotyczące rynku dobrowolnych ubezpieczeń Polaków. Wynika z nich, że taki produkt posiada 80 proc. uczestników badań, a w grupie młodych osób dodatkowe ubezpieczenia posiada 65 proc. ankietowanych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele wolą nowych klientów

W kwietniu 2017 r. instytut badawczy ARC Rynek i Opinia przeprowadził sondaż wśród klientów m.in. zakładów ubezpieczeń. Wynika z niego, iż ubezpieczyciele zdecydowanie bardziej dbają o nowych klientów, niż o tych już pozyskanych.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance podsumowuje zgłoszenia assistance podczas długiego weekendu

Eksperci Europ Assistance Polska przeprowadzili analizę danych na temat wezwań assistance podczas długiego weekendu majowego. Jak wynika z podsumowania, interwencje najczęściej dotyczyły assistance samochodowego, które stanowiły aż 82%.

...
Czytaj więcej

Comperia Stars dla HDI za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne kwietnia

Porównywarka finansowa Comperia.pl sporządziła kolejny ranking cenowy ubezpieczeń komunikacyjnych za kwiecień 2017 r. Pod uwagę wzięto pakiet OC+AC dla 66-letniej posiadaczki samochodu Opel Corsa z silnikiem 1,3 CDTI o wartości około 18 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: W I kw. 2017 r. składki OC wzrosły o 12 proc. 

Specjaliści Ubea.pl przygotowali zestawienie, z którego wynika, że od stycznia do marca 2017 r. składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC wzrosły o 12 proc.

...
Czytaj więcej

Zaledwie 50% właścicieli najczęściej kradzionych modeli aut kupuje polisy AC

Tylko połowa kierowców jeżdżących najpopularniejszymi wśród złodziei modelami aut, wykupuje dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że w przypadku kradzieży, tylko 50% właścicieli może liczyć na odszkodowanie.

...
Czytaj więcej

Wyniki KUKE za I kwartał 2017 r.

KUKE podsumowała wynik swojej działalności w pierwszym kwartale roku. Wartość ubezpieczonego obrotu eksportowego w ramach krótkoterminowych ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa w I kwartale 2017 r. wyniosła 451 mln zł, co stanowi wzrost o 12%.

...
Czytaj więcej

Bulgarian Euroins to launch operations in Poland in H1

Bulgarian insurance company Euroins, part of Euroins Insurance Group (EIG), will start operations in Poland in the first half of 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU 2017 net profit up at PLN 2.91 bln, above forecasts

Listed insurer PZU increased fourth quarter attributable net profits by 22% to PLN 764 mln, the firm's financial report showed. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Strategic Risk Management for Transformation in Insurance

The marcus evans conference ‘Strategic Risk Management for Transformation in Insurance’ will offer practical examples of how insurers manage and monitor exposure to risk emerging from changes in technology and business. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

In 2017 insurers paid out higher sums in compensation

The Insurance Guarantee Fund (UFG) has published a report about the Polish motor insurance sector. According to the report insurers paid out higher sums in compensation in 2017 than in 2016. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KUKE insures Indonesian contract of Rafako

BGK signed a EUR 80.8 million credit facility agreement with Indonesian PT Perusahaan Listrik Negara (Persero) to finance an investment where Rafako will be the contractor. The loan is secured by KUKE’s insurance policy. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Decision of UOKiK about Security package at bank Millennium

UOKiK carried out administrative proceedings and determined this as a potentially unfair market practice. The bank passed the responsibility for the “Security Package” cancellation onto its customers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU, Link4 and Compensa are at the head of motor insurance data quality ranking

​The Insurance Guarantee Fund (UFG) has prepared a ranking of data about MTPL insurance quality which is transmitted to UFG’s database by insurers. PZU, Link4 and Compensa are the leaders of this specification. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Supreme Court to comment on the problem of compensation for vegetative states

On 27 March 2018 the Supreme Court of the Republic of Poland is going to answer a legal question prepared by the Financial Ombudsman about compensation to family members of heavy injured people in car accidents. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The most expensive medical interventions in 2017

Mondial Assistance has published a ranking of the most expensive medical interventions which the firm noticed in 2017.

...
Czytaj więcej

GrECo JLT expands services for the construction industry

The leading provider for risk and insurance management in CESEE, GrECo JLT, now underwrites construction and engineering insurance in Austria and Eastern Europe for Lloyd’s.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak is the President of KUKE

Shareholders of Export Credit Insurance Corporation Joint Stock Company appointed Janusz Władyczak to the CEO position on 31 January 2018 during the Extraordinary Shareholder Meeting.

...
Czytaj więcej

Play Insurance is available on AppStore

Play Insurance has launched a mobile app for Apple users. The application can be downloaded from the on AppStore.

...
Czytaj więcej

Insurers paid out PLN 29.6 bln to injured after Q3 2017

After the first three quarters of 2017, Polish insurers had paid out PLN 29.6 billion in compensation and benefits to injured parties and customers. This is 9% more than the year before.

...
Czytaj więcej

Insurer PZU's unit Link4 raises PLN 1 bln in premiums, expects single-digit growth in 2018

Insurer PZU's direct insurance unit Link4 has raised PLN 1 bln in gross written premiums and expects single-digit growth in this area in 2018, CEO Agnieszka Wronska told a conference.

...
Czytaj więcej

Marsh: Global Insurance Market Index after Q3 2017

Global insurance renewal rates fell for the 18th consecutive quarter in the third quarter of 2017.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie purchases another medical establishment

The insurer PZU's unit PZU Zdrowie has taken over the medical establishment Centrum Medyczne Sw. Lukasza in the city of Czestochowa in the Slaskie province, the largest specialist medical services provider in the region.

...
Czytaj więcej

The New PZU - More Than Insurance

On 9 January 2018 the top Polish insurer PZU presented its Updated Strategy and Implementation Plan for 2017-2020. The values of New PZU are focusing on consumer needs and digitalization.

...
Czytaj więcej

378th Financial Supervisory Authority meeting: Warta and Gothaer are punished

The 378th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 9 January.

...
Czytaj więcej

Digital Care introduces Scanbox, the first device for selling insurance and services for used mobile phones

Digital Care, the largest provider of products related to the protection of mobile devices on the Polish market, has introduced the Scanbox device to its offer.

...
Czytaj więcej

UFG has started piloting a new insurance database. Six companies are involved in this project

The Insurance Guarantee Fund has launched a new insurance database. Six companies: Compensa, Ergo Hestia, Generali, InterRisk and Warta are taking part in the testing phase. The goal of the project is to increase the detection of fraud.

...
Czytaj więcej

Polish insurers raise 34.5% of Q3 life insurance gross written premium via bancassurance

Polish insurers slightly increased the share of bancassurance channel sales in total gross written premium collected in the life insurance segment in Q3 to 34.5% of PLN 18.3 bln from 34.3% of PLN 17.8 bln in the prior year period.

...
Czytaj więcej

A parliamentary interpellation on MTPL insurance after selling a car

The aim of MTPL insurance is ensuring the continuity of insurance protection. This protection should last even if an insured car was sold. This is the Financial Ministry’s statement.

...
Czytaj więcej

Telecom Play introduces insurance app

The Polish mobile operator P4, trading under the brand Play, has launched the mobile app called Play Insurance, enabling customers to sign an insurance contract within a minute. Play clients find 31 insurance products (in 73 options).

...
Czytaj więcej

376th Financial Supervisory Authority meeting: penalties for Pocztowe TUW and Allianz 

The Authority imposed a financial penalty on Pocztowe TUW for estimating premiums on a level which do not ensure the performance of the insurance contractual obligations and coverage costs of insurance company’s activities in the insurance of group 10.

...
Czytaj więcej

KNF: Poland will allow 75-100% dividend payments from 2017 profits to qualifying insurers

Poland will allow dividend payments of up to 75% of 2017 profits for insurers meeting a set of regulatory and solvency ratings and will extend the cap to 100% for extra-solvent insurers who will show an excess surplus of capital.

...
Czytaj więcej

VIG in the first three quarters of 2017: Results improve again – positive developments in all important key figures

Vienna Insurance Group’s upward trend since the beginning of 2016 has been continued in the results for the first three quarters of 2017. Gross written premiums rose by 2.7 percent in the first three quarters of 2017 to EUR 7,153 million.

...
Czytaj więcej

375th Financial Supervisory Authority meeting: Artur Maliszewski CEO of AXA

The 375th Financial Supervisory Authority meeting was held on 21 November 2017. During the meeting the institution gave Artur Maliszewski consent to become the CEO of AXA Życie TU SA and AXA Ubezpieczenia TUiR SA.

...
Czytaj więcej

Starr Companies Announces Aviation Insurance Agreement with SMARTT MGA

​Starr Companies has announced an agreement with SMARTT MGA to act as Agents for Starr International (Europe) Limited to provide automated quotes and policy documentation for the light general aviation business.

...
Czytaj więcej

Warta introduces car sharing to its offer

Warta’s clients can use car sharing in order to substitute their car. The new service is provided in cooperation with Traficar. Due to this solution users do not have to pay for petrol, parking and each journey is insured completely.

...
Czytaj więcej

PZU insurer sees certain stability in auto, but cannot hold combined ratio long-term

Listed insurance group PZU won't likely retain profitability levels recently achieved in automotive insurance despite a "certain stability" in the current period, CEO Pawel Surowka said.

...
Czytaj więcej

The PZU Group doubles its net profit in the first 3 quarters of 2017 y/y

The largest Polish insurer has published its financial results after Q3 2017. Gross written premium was up 15.1% y/y to PLN 16.9 billion. Aa a consequence PZU’s profit has doubled. The PZU Group’s net profit rose to PLN 3 billion.

...
Czytaj więcej

Standpoint of the Ministry of Finance about insurance of electronic equipment

The Ministry of Finance has asked for the interpellation on insurance of electronic equipment issued by PM Piotr Liroy-Marzec. 

...
Czytaj więcej

T-Mobile Poland offers insurance with doorstep collection of mobile devices for repairs

T-Mobile Poland - one of the largest mobile operators in Poland - has launched a new insurance service called Basic Device Insurance. T-Mobile offers the service in cooperation with AmTrust International Underwriters and the administrator Digital Care.

...
Czytaj więcej

TUZ Ubezpieczenia modernizes its insurance for SME

TUZ Ubezpieczenia has launched a new insurance product ‘Secure Entrepreneur Plus’. The insurer modernized an older product. The offer was strengthened by new protection scales tailored to branches requirements.

...
Czytaj więcej

The 50th sitting of the Polish Parliament. Deputies support two bills important for the insurance industry

On 27 October the 50th sitting of the Polish Parliament finished. Deputies supported two bills important for the insurance industry.

...
Czytaj więcej

A parliamentary interpellation on insurance of electronic equipment

MP Piotr Liroy-Marzec has asked a question to the Minister of Finance on insurance of electronic equipment which is offered during household appliances sale. As the deputy indicated clients get from dealers propositions of extension of the guarantee term.

...
Czytaj więcej

PIA Annual Report 2016

The Polish Insurance Association (PIA) has published its Annual Report for 2016. The report consists, inter alia, of the following chapters: organisational structure of the Polish Insurance Association, activities of the Polish Insurance Association.

...
Czytaj więcej

Report: Polish motor insurers face a decade of uncertainty due to retrospective bereavement damages claims (4)

In 2016, the Financial Supervisory Authority (KNF) issued recommendations to insurance companies on the process for determining and paying compensation for bodily injury claims for MTPL insurance.

...
Czytaj więcej

373rd Financial Supervisory Authority meeting: LINK4 punished for reducing the level of MTPL premiums 

The Authority gave Danuta Źrałek consent to become the board member responsible for risk management of both of UNIQA’s companies. Also, KNF imposed financial penalty on Link4 for reducing the level of MTPL premiums.

...
Czytaj więcej

Report: Polish motor insurers face a decade of uncertainty due to retrospective bereavement damages claims (3)

According to the Polish Insurance Association (PIU), on average, bereavement damages for deaths after 2008 have risen to about PLN 62,000 (around EUR 14,000).

...
Czytaj więcej

372nd Financial Supervisory Authority meeting: PLN 2.3m fine for PZU

The 372nd Financial Supervisory Authority meeting was held on 17 October 2017. The Authority has imposed financial penalties for delays in granting and paying out damage claims on two Polish insurance companies: PZU and STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues

On 12 October 2017 during a meeting the Standing Subcommittee on Financial Institutions adopted a draft law on the distribution of insurance.

...
Czytaj więcej

There will be higher fines for delays in purchasing MTPL insurance 

The Polish government has announced that the minimum wage is going to be increased in the next year by 5%. This means also that fines for the lack of MTPL insurance will be higher.

...
Czytaj więcej

Insurance Industry Risk Assessment

S&P assesses the insurance industry for the life insurance sector and for the P/C insurance sector in Poland as moderate. The assessment reflects the view of the life sector's industry risk as moderate and the P/C industry risk as intermediate.

...
Czytaj więcej

Report: Polish motor insurers face a decade of uncertainty due to retrospective bereavement damages claims (2)

Under Polish law, compensation for personal injuries can be based on both pecuniary and nonpecuniary damages. Pecuniary damages include prospective loss of earnings and profits, or the costs of future care.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes names new Head of Claims & Collections for Poland

Euler Hermes, the world’s leading trade credit insurer, announces a senior executive appointment for its operations in Poland. Krzysztof Rzepka is appointed managing director of Claims and Collections for Euler Hermes Poland.

...
Czytaj więcej

MCI.TechVentures carries out the recapitalization of NaviExpert

​The fund MCI.TechVentures seeing enormous growth potential in the insurtech solutions offered by NaviExpert, has decided to remain invested in the company.

...
Czytaj więcej

Court judgements: consumer protection

The following enterprises were subject to judicial judgements following decisions concerning consumer protection made by the Office. The judgments pertain to decisions concerning protection of collective consumer interests.

...
Czytaj więcej

Aviva sells insurance by Messenger

Aviva has started selling insurance by Messenger – the Facebook’s application. According to the insurer, the new distribution channel will be an opportunity to bring travel insurance to young people and clients who buy policies by the internet.

...
Czytaj więcej

Report: Polish motor insurers face a decade of uncertainty due to retrospective bereavement damages claims (1)

Over 12 months, average prices for Poland's mandatory motor third-party liability (MTPL) insurance have shot up by about 47%. S&P Global Ratings attributes part of this spike in policy prices to the rising cost of bodily injury compensation claims.

...
Czytaj więcej

Independent appraisers will resolve the problem of underestimating motor insurance compensation

The Financial Ombudsman Aleksandra Wiktorow has presented a proposal to resolve the problem of underestimating compensation for MTPL insurance. In the FO’s opinion the value of damage estimated by an insurer will be verified by an independent appraiser.

...
Czytaj więcej

Real estate agents with obligatory legal liability insurance

An amendment to the real estate management act has come into force, introducing new regulations for real estate management professionals, including for real estate agents, facility managers and real estate appraisers.

...
Czytaj więcej

There will be subsequent punishments for the “price war” in the MTPL insurance segment

Three weeks ago, the Polish Financial Supervision Authority (KNF) imposed a financial penalty on two Polish insurance companies for conducting a price war in the motor insurance segment in years 2011-2015.

...
Czytaj więcej

Tourist insurance from TU Europa for Lidl’s customers

Insurance company ‘Europa’ established cooperation with a representative of the retail branch – ‘Lidl’. Their brand ‘Lidl Podróże’ has begun selling domestic and overseas tourist services. Europa will offer Lidl’s customers tourist insurance.

...
Czytaj więcej

Insurers paid out PLN 20 billion in insurance compensation

The Polish Insurance Association has presented the results of the Polish insurance market after Q2 2017. From January to June 2017 insurers paid out PLN 19.7 bln in compensation and benefits. It is a growth of 8% compared with the results after Q2 2016.

...
Czytaj więcej

Detailed recap of PZU’s results in H1 2017

In H1 2017 the PZU Group collected gross written premium of PLN 11,6 million, i.e. 17.7% more than in the corresponding period of the previous year.

...
Czytaj więcej

The Ministry of Digital Affairs withholdes insight in CEPiK data from insurance companies

The Ministry of Digital Affairs informed that the department does not expect any changes in regulations giving insurance companies access to the Central Records of Vehicles and Drivers data and right to verify the number of penalty points of clients.

...
Czytaj więcej

Punishments for the “price war” in the MTPL insurance sector

The Polish Financial Supervision Authority (KNF) has imposed a financial penalty on four Polish insurance companies. Two of them were punished for reducing the level of MTPL premiums.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues

The Ministry of Finance and Development has presented a bill amending the act on insurance and reinsurance activity. The bill is a result of the notification made by the European Commission which found shortcoming in the implementation of the Solvency II.

...
Czytaj więcej

PZU once again posts record-breaking gross written premium and doubles its profit in H1 2017

The last 6 months were the best terms of sales in PZU’s history. Gross written premium climbed 17.7% y/y to PLN 11.6 billion. Also PZU noticed a rising number of clients - 500,000 in H1 2017 compared to H1 2016.

...
Czytaj więcej

The research project about privacy in personalised insurance

The Inspector General for the Protection of Personal Data (GIODO) and the Institute of Mathematics of the Polish Academy of Sciences (PAN) have started a new research project whose aim is ensuring a client’s privacy in personalized insurance offers.

...
Czytaj więcej

PZU insurer can manage damage after August storms

The insurer PZU will likely avoid notable financial impact from storms bearing estimated claims of PLN 200 mln, in part on the group's reinsurance policy, officials told a briefing.

...
Czytaj więcej

Owners of startups are not interested in insuring their companies

Startup creators do not insure their new businesses. On the other hand insurance companies have not prepared any offers which meet the expectations and needs of this specific business segment.

...
Czytaj więcej

The Financial Ombudsman: drivers are responsible for damage caused by passengers

The Financial Ombudsman indicates that insurance companies often groundlessly refuse to pay compensation for damage caused a passenger.

...
Czytaj więcej

One of Compensa’s strategic aims is to develop health insurance

The Polish insurer Compensa has confirmed that the company has doubled its portfolio in the last 5 years. In 2017 the insurer is focusing on expanding their offer to meet clients’ expectations.

...
Czytaj więcej

Insurer Aviva`s Polish unit boosts operating profit by 9% y/y to PLN 450 mln in H1

Insurer Aviva's Polish arm enjoyed a 9% y/y hike in group operating profit in H1, with net take in both life and non-life insurance segments going up despite a drop in premiums and higher claims payouts.

...
Czytaj więcej

NBP: Financial Stability Report. Technical provisions of insurance companies and claims

In June 2017 Narodowy Bank Polski (the Polish Central Bank) published a “Financial Stability Report”. The report assessed financial system stability in Poland.

...
Czytaj więcej

Warta Mobile – clients estimate damage to property by themselves

The application Warta Mobile to manage claim settlement by smartphone was extended by a new function. Thanks to the first mobile assistant on the Polish market clients can estimate the amount of compensation and receive it the same day.

...
Czytaj więcej

Piotr Antkiewicz appointed as the new President of KUKE

On 17 July 2017 the Extraordinary Shareholders’ Meeting appointed Piotr Antkiewicz as the new President of the Management Board of KUKE. Piotr Antkiewicz is a highly qualified manager with 20 years of insurance, banking...

...
Czytaj więcej

Samsung in Poland runs display screen insurance promotion for Galaxy S8

Samsung is running a promotion in Poland for customers who buy the Samsung Galaxy S8 or S8+ smartphones until 31 August. They will get display screen insurance with the package Guard S8, normally costing PLN 349.

...
Czytaj więcej

Polisa na Świat - a joint product of PKO Bank Polski and KUKE

PKO Bank Polski and the Export Credit Insurance Corporation (PFR Group) support Polish companies with instruments protecting them against the risks of exports and foreign expansion.

...
Czytaj więcej

NBP: Financial Stability Report. Insurance companies

​In June 2017 Narodowy Bank Polski (the Polish Central Bank) published a “Financial Stability Report”. The report assessed financial system stability in Poland.

...
Czytaj więcej

Polisa na Świat - a joint product of PKO Bank Polski and KUKE 

PKO Bank Polski and the Export Credit Insurance Corporation (PFR Group) support Polish companies with instruments protecting them against the risks of exports and foreign expansion

...
Czytaj więcej

The first reading of the bill on the amendment to the Act on compulsory insurance, the UFG and the PBUK

On June 21, the first reading of the bill on the amendment to the Act on compulsory insurance, the Insurance Guarantee Fund and the Polish Motor Insurers' Bureau was held at the Public Finance Commission.

...
Czytaj więcej

UOKiK watchdog on Link4 insurer

Link4, a unit of insurer PZU, may be limiting consumer rights to terminate mandatory third party liability automotive insurance policies - consumer rights watchdog the Office of Competition and Consumer Protection said following an investigation.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues (the second half of June 2017)

On 21 June the Standing Committee of the Council of Ministers adopted a bill on the distribution of insurance and addressed it for consideration by the Law Commission.

...
Czytaj więcej

The Polish Insurance Association: the insurance market after Q1 2017

The Polish Insurance Association (PIA) has presented the results of the Polish insurance market after Q1 2017. From January to March 2017 insurers paid more than PLN 10 bln in compensation and benefits.

...
Czytaj więcej

Polish company WDB HealthCare obtained the status of Lloyd’s Coverholder

The WDB HealthCare company has informed their shareholders about obtaining Lloyd’s Coverholder status.

...
Czytaj więcej

The Polish insurance market after Q1 2017

KNF has showed the financial and statistical data of the Polish insurance market after Q1. The publication includes information about insurance companies, their financial and statistical reports and effectiveness indicators.

...
Czytaj więcej

Polish drivers paid on average PLN 1,175 for MTPL insurance in May

The newspaper “Puls Biznesu” and the insurance agency Unilink published a report about MTPL insurance premiums. According to the report, on average a driver in Poland had to pay PLN 1,175 (EUR 278) for insurance in May 2017.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska to redouble operating profit within the next couple of years

Insurer Allianz Polska wants to redouble its operating profit within the next few years and in the long-term. It wants to reach a double-digit market share thanks to organic growth and acquisitions, CEO Veit Stutz told during a news conference.

...
Czytaj więcej

Insurance Guarantee Fund: the damage rate in MTPL segment was 3.2% in Q1 2017

As the Insurance Guarantee Fund reported, in Q1 2017 the average frequency of damage in the MTPL segment decreased a little in comparison with last year’s data. From January to March 2017 for each 100 insured vehicles 3.2% were damage.

...
Czytaj więcej