BGŻ BNP Paribas pracuje nad rozszerzeniem aplikacji mobilnej o zakup polisy turystycznej

Od roku klienci BGŻ BNP Paribas mogą korzystać z bankowości mobilnej. W październiku narzędzie aktywnie używało ok. 150 tys. użytkowników. Bank zapowiada dalszy rozwój aplikacji.

...
Czytaj więcej

Warunki udzielenia wsparcia dla rolników w związku z suszą

Rolnicy zgłaszają organom nadzorczym problemy związane z warunkami udzielania pomocy w wyniku tegorocznej suszy. Poseł Jarosław Sachajko wniósł interpelację ws. warunków udzielenia wsparcia dla rolników w związku z suszą.

...
Czytaj więcej

Agro Ubezpieczenia firmą przyjazną rolnikom

Agro Ubezpieczenia zostało laureatem konkursu „Izydory 2018”. Wyróżnienia są przyznawane firmom przyjaznym producentom rolnym. Marka należąca do Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń zwyciężyła w kategorii „Ekonomia, ubezpieczenia, doradztwo”.

...
Czytaj więcej

UNIQA: systematycznie rozwijamy kanał sprzedaży przez internet

UNIQA rozwija sprzedaż ubezpieczeń za pośrednictwem kanałów bezpośrednich. W ciągu 12 miesięcy ubezpieczyciel uruchomił formularze dla trzech typów ubezpieczeń: turystycznego, mieszkań i domów, a od listopada również komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: aktualizacja danych na temat cen OC ppm.

Ubea.pl opublikowała zaktualizowane dane na temat wysokości cen OC ppm. w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Na rynku pojawiły się istotne zmiany pod względem najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: najwyższy kwartalny zysk od 5 lat

Grupa PZU zanotowała najwyższy od 5 lat kwartalny zysk netto, zarówno na poziomie Grupy (1,56 mld zł), jak i jednostki dominującej (1,01 mld zł). Składka przypisana brutto w III kwartale 2018 roku wyniosła 5,38 mld zł.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: rynek ubezpieczeniowy rozwija się spokojnie

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE Pawła Rożyńskiego. Podczas rozmowy omówiona została sytuacja na rynku kancelarii odszkodowawczych i ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Wirtualny policjant UFG wykrywa już 75 proc. wszystkich przypadków braku ważnego OC ppm.

Stale rośnie skuteczność wykrywania nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów mechanicznych przez UFG. Na koniec września tego roku, zdalnie wykryto już 75 proc. wszystkich przypadków zaniechania obowiązku posiadania ważnego ubezpieczenia OC.  

...
Czytaj więcej

Zmiany klimatu mobilizują producentów rolnych do wykupu ochrony ubezpieczeniowej

​Concordia Ubezpieczenia w materiale prasowym podaje, że w przeciągu ostatnich lat znacznie nasiliły się niekorzystne dla rolnictwa zjawiska pogodowe. Generują one coraz większe straty w uprawach rolnych. Zmiany klimatu mobilizują do zakupu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Poszkodowani rezygnują z dochodzenia roszczeń

Na zlecenie D.A.S. powstał raport pt. „Problemy prawne Polaków 2018”, z którego wynika że w przypadku sporu prawnego największą obawę wywołują jego potencjalne koszty, tak wskazało 37,5% badanych. Inne czynniki to m.in. stres i brak czasu.

...
Czytaj więcej

Przewoźnicy kolejowi wykupują ubezpieczenia OC na wyższe sumy gwarancyjne

W 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ubezpieczenia przewoźnika kolejowego. Od tej daty odnotowuje się wśród przedsiębiorców kolejowych wybór wyższych sum ubezpieczenia niż wymagane.

...
Czytaj więcej

Odpowiednie ubezpieczenie chroni przez skutkami błędów medycznych

Z danych udostępnionych przez CBOS wynika, że 41% ankietowanych spotkało się z błędem w leczeniu, niedbalstwem lub brakiem należytej staranności, którego następstwem był uszczerbek na zdrowiu pacjenta.

...
Czytaj więcej

AXA: jak brak ubezpieczenia GAP wpływa na cenę pojazdu?

Według zebranych danych aż 51,6% pojazdów zostało zakupionych w pierwszej połowie br. w ramach leasingu. Za pozostałą część pojazdów zakupiono na kredyt lub za gotówkę.

...
Czytaj więcej

Kopalnia węgla brunatnego Czechach ubezpieczona przez Generali i Vienna Insurance Group

Ubezpieczyciele podpisali umowę o wartości 365 tys. euro na ubezpieczenie elektrowni węglowej o mocy 660MW w Czechach.

...
Czytaj więcej

Insly: czy IDD spowalnia sprzedaż polis?

Wraz z rozpoczęciem stosowania IDD, dystrybutorzy ubezpieczeń otrzymali nowe obowiązki. Czy spowolniły one proces sprzedaży ubezpieczeń?

...
Czytaj więcej

PKO BP planuje sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez aplikację IKO w I kw. 2019 r.

PKO Bank Polski zamierza już na początku przyszłego roku wprowadzić do swojej aplikacji bankowości mobilnej usługi sprzedaży ubezpieczeń AC i OC oraz assistance.

...
Czytaj więcej

Notatki policyjne ze zdarzeń komunikacyjnych dostępne online

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił kolejną usługę, która znacznie usprawni i przyspieszy proces likwidacji szkód. Nowe rozwiązanie od UFG zapewnia ubezpieczycielom dostęp online do notatek policyjnych.

...
Czytaj więcej

Concordia: rolnicy sami chcą decydować o ubezpieczeniu swoich upraw

Concordia Ubezpieczenia opublikowała rozmowę z Michaelem Lösche, Członkiem Zarządu Concordia Polska TUW, w której został poruszony problem suszy i ubezpieczeń przydatnych w gospodarstwie.

...
Czytaj więcej

PIBJA przygotował ranking ubezpieczeń mieszkań

Polski Instytut Badania Jakości wraz z portalem Onet.pl stworzył ranking ubezpieczeń mieszkań Wynika z niego, że coraz więcej osób ubezpiecza swoje domy i mieszkania.

...
Czytaj więcej

Odpowiedzialność za szkody na cmentarzu

Uroczystość Wszystkich Świętych to okazja do odwiedzenia grobów swoich bliskich. Jest to również czas, gdy towarzystwa ubezpieczeniowe przypominają o konieczności ochrony przed wandalami, kradzieżą lub zniszczeniem nagrobków.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie 66. posiedzenia Senatu

26 października 2018 r. zakończyło się 66. posiedzenie Senatu RP. W sumie senatorowie rozpatrzyli 23 ustawy. Kilka z nich dotyczy branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o zmianach cen OC ppm

W 2018 r. ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ustabilizowały się. Średnia cena transakcyjna polisy OC po III kwartale br. wynosiła 647 zł.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przyjęty w Senacie

W dniu 26 października br., podczas 66. posiedzenia Senatu RP, odbyło się trzecie czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Potrzebne jest zacieśnienie współpracy między prywatnym i publicznym systemem ubezpieczeń zdrowotnych

Na antenie radiowej „Jedynki” poruszono temat rosnącej popularności prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Specjaliści wskazywali na przyczyny wzrostu tego segmentu ubezpieczeń oraz możliwe kierunki rozwoju jak i elementy przyspieszające jego wzrost.

...
Czytaj więcej

Jak zmiana ustawy wpłynie na ubezpieczenia rolne?

W związku z planowanymi zmianami w systemie ubezpieczeń rolnych pojawiają się komentarze na temat zmian, jakie przyniesie nowelizacja.

...
Czytaj więcej

ARiMR: rolnicy otrzymali 535 mln zł rekompensaty

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że wypłacono ponad 535 mln zł w ramach rekompensaty dla rolników za straty spowodowane tegoroczną suszą.

...
Czytaj więcej

Odpowiedź na interpelację poselską ws. nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych

W dniu 10 września br. została zgłoszona do Ministra Finansów interpelacja w sprawie nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych. Ministerstwo Finansów wystosowało oficjalną odpowiedź na nieprawidłowości wymienione w interpelacji.

...
Czytaj więcej

70. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli kolejne ustawy istotne dla branży ubezpieczeniowej

Podczas 70. Posiedzenia Sejmu RP posłowie głosowali nad przyjęciem dwóch ustaw, które są istotne dla branży ubezpieczeniowej w Polsce.

...
Czytaj więcej

Czy pojazdy autonomiczne wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych?

Coraz częściej pojawiają się głosy, że autonomiczne pojazdy są przyszłością motoryzacji. Wyeliminowanie czynnika ludzkiego w ruchu doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, bo statystycznie to błąd człowieka najczęściej doprowadza do wypadku.

...
Czytaj więcej

Gothaer podpowiada jak wybrać ubezpieczenie dla firmy

W roku 2018 działalność rozpoczęło 256 tys. nowych firm. Dla porównania, w całym 2017 było ich 359 tys. a w 2016 – 340 tys. Najwięcej nowych przedsiębiorstw zarejestrowano w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim oraz pomorskim.

...
Czytaj więcej

Skąd biorą się różnice cen między ubezpieczeniami OC ppm.?

Rankomat opublikował artykuł na temat różnic cenowych między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, które oferują swoim klientom OC ppm.

...
Czytaj więcej

Czy nieubezpieczeni kierowcy stanową większe zagrożenie na drogach?

Z badań przeprowadzonych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że osoby nieubezpieczone i nieznani sprawcy powodują śmierć około 100 osób rocznie i ranią ponad 1700 osób.

...
Czytaj więcej

Ponad połowa Polaków uznaje ubezpieczenie za najlepszą ochronę mienia

Statystycznie prawie 90% Polaków dba o bezpieczeństwo swojej nieruchomości. Na popularności zyskują polisy mieszkaniowe, czytamy w serwisie Newseria.pl.

...
Czytaj więcej

D.A.S: finansowanie opieki prawnej w pakiecie bonusów pracowniczych

Prawie 90% ankietowanych Polaków uznało, że darmowy dostęp do pomocy i porad prawnych, to ciekawy bonus do wynagrodzenia, który może zwiększyć atrakcyjność pracodawcy na rynku pracy, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie D.A.S.

...
Czytaj więcej

Compensa: w okresie grzewczym wzrasta zagrożenie pożarami

Towarzystwo ubezpieczeniowe powołuje się na dane statystyczne udostępniane przez KG PSP, zgodnie z którymi aż 44% pożarów obiektów mieszkalnych było spowodowanych nieprawidłową eksploatacją lub wadami urządzeń grzewczych.

...
Czytaj więcej

Kolejne TU wprowadzają zgłoszenia online polis komunikacyjnych

Po ubezpieczeniach na życie i ubezpieczeniach mieszkaniowych, Generali wprowadziło formularz online do zgłaszania szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Warta: proces likwidacji szkód ponownie przyspiesza

Dzięki integracji z systemem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ubezpieczyciel ma bezpośredni i szybki dostęp do notatek policyjnych.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: ceny OC we wrześniu br.

W sierpniu br. miała miejsce obniżka cen ubezpieczenia OC ppm. Z kolei wrzesień nie przyniósł większych zmian.

...
Czytaj więcej

Concordia: jak wybrać najlepsze ubezpieczenie upraw?

Nadchodzi okres zakupu ubezpieczenia upraw. Jesienią warto pomyśleć o ochronie zbóż ozimych i rzepaku ozimego przed ujemnymi skutkami przezimowania, wiosennymi przymrozkami, gradem oraz deszczem nawalnym i huraganem.

...
Czytaj więcej

PIU: rośnie liczba osób z dodatkowym ubezpieczeniem medycznym

Liczba osób podsiadających dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne wzrosła o 14% w stosunku do ubiegłego roku. Obecnie blisko 2,3 mln Polaków posiada dodatkowe ubezpieczenie medyczne.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z ofertą ubezpieczenia nieruchomości

W ramach pierwszego ubezpieczenia nieruchomości od NN, ubezpieczyciel zobowiązuje się m.in. do wypłaty odszkodowania zgodnie z rynkową wartością nieruchomości w dniu szkody, brak zdefiniowanej listy zdarzeń losowych.

...
Czytaj więcej

PZU z ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw

PZU oferuje właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw kompleksową ochronę mienia, a także życia i zdrowia – ich samych, pracowników oraz bliskich.

...
Czytaj więcej

Wzrośnie wysokość kary za brak OC ppm.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy nie muszą mieć przy sobie dokumentów potwierdzających posiadanie aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Jednak każdy pojazd poruszający się po drogach musi posiadać ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerzyło ochronę mieszkań przed skutkami szkód wyrządzonych przez lokatorów

Ubezpieczenie “Generali, z myślą o domu” zostało rozszerzone o ochronę w razie wystąpienia szkody z winy najemców. Polisa pokryje koszty zniszczeń wyrządzonych osobom trzecim przez najemców ubezpieczanego mieszkania.

...
Czytaj więcej

Przebieg prac sejmowych nad regulacjami dot. branży ubezpieczeniowej

​Obecnie na etapie parlamentarnym procedowanych jest kilka projektów ustaw dot. branży ubezpieczeniowej, w tym m.in. projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych czy projekt ustawy o PPK. 

...
Czytaj więcej

Aviva wprowadza OC z tytułu wykonywania zawodu

Aviva, zgodnie z zapowiedziami, rozwija swoją ofertę ubezpieczeń korporacyjnych. Ubezpieczyciel rozpoczął dystrybucję kolejnych produktów dedykowanych klientom biznesowym – ubezpieczeń OC z tytułu wykonywania zawodu.

...
Czytaj więcej

Szkolne NNW niewystarczające dla dzieci aktywnie uprawiających sport

Osoby uprawiające sport są bardziej narażone na wystąpienie kontuzji. Na łamach money.pl opublikowano artykuł na temat dodatkowej polisy dla osób aktywnych fizycznie.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. odszkodowań za suszę w 2018 r.

Do ministra rolnictwa i rozwoju wsi została skierowana kolejna interpelacja w sprawie odszkodowań za suszę w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Compensa o ubezpieczeniu nieruchomości

Zakup domu bądź mieszkania to zazwyczaj jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu, a także ogromny wydatek. W związku z tym Compensa przypomina o należytej ochronie majątku, którą zapewni ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners rozpoczął współpracę z aplikacją Waze

Od października kierowcy korzystający z aplikacji do nawigacji Waze mogą uzyskać pomoc drogową świadczoną przez Allianz Partners.

...
Czytaj więcej

Rankomat: obniżki cen OC dla młodych kierowców

Kierowcy z krótkim stażem jazdy zwykle muszą się liczyć z najwyższą stawką ubezpieczenia. Młodzi kierowcy statystycznie powodują najwięcej szkód, a co za tym idzie najczęściej zgłaszają się do ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Concordia o swojej ofercie ubezpieczeń rolnych

Ubezpieczyciel opublikował film, w którym przedstawia w jaki sposób przebiega proces likwidacji szkody w przypadku szkód spowodowanych przez gwałtowne czynniki atmosferyczne.

...
Czytaj więcej

W pełni zautomatyzowane ubezpieczenia dla flot pojazdów od Inssue Technologies

Inssue Technologies rozwija automatyzację ubezpieczeń komunikacyjnych dla właścicieli flot pojazdów.

...
Czytaj więcej

Marsh: rośnie rynek ubezpieczeń transakcyjnych

Ubezpieczenia ochraniające transakcje fuzji i przejęć cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

...
Czytaj więcej

Nowa usługa ubezpieczeniowa od Orange

Orange oferuje swoim klientom porównywarkę ofert ubezpieczeniowych. Klienci operatora mogą porównać, wybrać oraz kupić ubezpieczenie podróżne, a wszystko na ekranie smartfonu bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza usługi prewencyjne dla właścicieli flot samochodowych

PZU wprowadził trzy nowe usługi dla klientów biznesowych, którzy wykupili polisy komunikacyjne w zakładzie ubezpieczeń. Obejmują one działania prewencyjne oraz pomoc, jeśli do wypadku doszło poza Polską.

...
Czytaj więcej

Ochrona ubezpieczeniowa studentów gwarancją bezpieczeństwa

Studenci uczący się na kierunkach medycznych korzystają z coraz droższego i coraz bardziej zaawansowanego technicznie sprzętu. Podczas praktyk zawodowych mają kontakt z pacjentem już od pierwszych lat studiów.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: kiedy można zmienić OC przed terminem?

Serwis Ubea.pl każdego miesiąca analizuje zmiany w wysokości składki OC ppm. Z analizy różnic cenowych wynika, że rozbieżności cenowe pomiędzy polisami OC dla kierowców są znaczące.

...
Czytaj więcej

Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń jesiennych upraw rolnych w Banku BGŻ BNP Paribas

Z początkiem października Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Concordia Ubezpieczenia rozpoczął jesienną sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Czy dyrektywa IDD zmieni oblicze ubezpieczeń?

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym został poruszony temat kar wynikających z błędnej analizy potrzeb klienta przy zawieraniu umowy ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Minister Nowak o stanie sektora ubezpieczeń

Wiceminister Finansów Piotr Nowak uczestniczył w posiedzeniu Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, gdzie zapoznał posłów z informacją Prezesa Rady Ministrów o aktualnym stanie i perspektywach rozwoju sektora bankowo-ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Jak żyć po 1 października?

Przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń już obowiązują. Niestety wraz z magiczną datą 1 października 2018 r. wątpliwości co do ich właściwego wdrożenia w działalności dystrybutorów nie zniknęły.

...
Czytaj więcej

Pocztowe TUW obejmie ochroną ubezpieczeniową dzieci rolników

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł z Pocztowym TUW umowę grupowego ubezpieczenia. Jej przedmiotem jest udzielanie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieciom osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników.

...
Czytaj więcej

Superpolisa Ubezpieczenia przypomina o obowiązku zakupu OC

W związku z rozpoczęciem stosowania nowych przepisów od 1 października br. kierowcy nie muszą w czasie jazdy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu zaświadczającego posiadanie polisy OC.

...
Czytaj więcej

TUW Medicum wprowadziło do oferty ubezpieczenie od cyberryzyk

TUW Medicum, odpowiadając na potrzeby swoich klientów, uruchomiło sprzedaż ubezpieczeń od cyberataków.

...
Czytaj więcej

Pakiet INTER Student dedykowany studentom kierunków medycznych

INTER Polska ma w ofercie ubezpieczenie dla studentów medycznych, które obejmuje odpowiedzialność cywilną w życiu zawodowym i prywatnym, refundację badań w kierunku zakażenia wirusami HIV/WZW oraz ubezpieczenie NNW.

...
Czytaj więcej

Victima będzie pomagać poszkodowanym przedsiębiorcom w uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczycieli

Na rynku pojawił się nowy podmiot - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Poszkodowanych przez Ubezpieczycieli „Victima”. Powstało ono w celu udzielania wsparcia przedsiębiorcom, którzy pozostają w sporze z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. odszkodowań za wypadki komunikacyjne z udziałem zwierząt łownych

Poseł skierował interpelację do Ministra Środowiska ws. problemów, jakie pojawiają się po kolizji pojazdu z dzikim zwierzęciem. Zdaniem Jarosława Sachajko, autora interpelacji, kwestia odszkodowania bywa problematyczna.

...
Czytaj więcej

Rozwiązania telematyczne w ubezpieczeniach flot samochodowych

Grupa Volkswagen w materiale prasowym prezentuje korzyści dla właścicieli flot samochodowych z wykorzystania rozwiązań telematycznych. Jak przekonuje spółka, należy do nich lepsze zarządzanie pojazdami jak i niższe koszty ubezpieczenia. 

...
Czytaj więcej

RESO wystawia polisy OCG jedynie przez Panel Agenta

RESO Europa Service uruchomiła elektroniczną sprzedaż ubezpieczenia granicznego (OCG) w Panelu Agenta. Od początku września polisy są generowane wyłącznie poprzez system sprzedażowy.

...
Czytaj więcej

Start jesiennej sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych w Concordii

1 października br. Concordia Ubezpieczenia rozpoczyna sprzedaż dotowanych z budżetu państwa ubezpieczeń upraw rolnych. Producenci rolni będą mogli skorzystać z ubezpieczenia pakietowego.

...
Czytaj więcej

W 2019 r. wzrosną kary za brak ważnego OC ppm.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl podała kwoty kar za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm., jakie będą obowiązywać w 2019 r. Ich wysokość uzależniona jest od poziomu minimalnego wynagrodzenia, rodzaju samochodu i terminu odroczenia obowiązku.

...
Czytaj więcej

PBUK: jak funkcjonuje hiszpański rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

PBUK zorganizowało kolejne seminarium, podczas którego zapoznało praktyków likwidacji szkód komunikacyjnych w krajowych zakładach ubezpieczeń z rozwiązaniami europejskimi. Tym razem słuchacze poznali specyfikę rynku hiszpańskiego.

...
Czytaj więcej

W PZU rusza jesienna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników

28 września br. PZU rozpoczyna jesienną kampanię zawierania dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Ubezpieczeni mogą zyskać dofinansowanie z budżetu państwa na zakup polisy w wysokości 65% składki. 

...
Czytaj więcej

Rynek cyberpolis czekają zmiany po wejściu w życie ACTA 2

SPBUiR wskazuje, że na rynku od dawna są dostępne ubezpieczenia dla twórców na ryzyko niedopełnienia obowiązków ochrony praw autorskich.

...
Czytaj więcej

Senatorowie przyjęli poprawki do projektu ustawy dot. branży odszkodowawczej

25 września w Senacie odbyło się 272. pos. Komisji Ustawodawczej oraz 138. pos. Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego kontynuowano pierwsze czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Projekt rozporządzenia MF ws. minimalnej sumy gwarancyjnej OC podmiotu odpowiedzialnego za system identyfikacji elektronicznej

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. minimalnej sumy gwarancyjnej OC podmiotu odpowiedzialnego za system identyfikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Pracownica centrum ubezpieczeń zamiast polis wręczała klientom oferty ubezpieczenia

Czternaście zarzutów postawiono pracownicy centrum ubezpieczeń, która zamiast polis wręczała klientom łudząco podobne oferty ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Senatorowie zajmą się projektem ustawy dot. branży odszkodowawczej 25 września

Na wtorek zaplanowano wspólne posiedzenie senackiej Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego będą kontynuowane prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o niezbędnych polisach ubezpieczeniowych

W związku ze zbliżającą się jesienią warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu swojej rodziny i majątku przed niespodziewanymi okolicznościami, które mogą się przytrafić zwłaszcza o tej porze roku.

...
Czytaj więcej

​MRiRW nie będzie interweniować w kwestie wypłat odszkodowań z tytułu ubezpieczeń upraw rolnych

KRIR wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o rozważenie powołania dodatkowej instytucji odwoławczej. Jej zadaniem byłoby interweniowanie w kwestie wypłat odszkodowań z tytułu ubezpieczeń upraw rolnych z dotacjami państwa.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC i AC motocyklistów

Najbardziej popularną kategorią pojazdów na drogach są samochody osobowe. Jednak stosunkowo często uczestniczą w wypadkach drogowych motocykle. Likwidacja szkód dotyczących motocykli oraz ich posiadaczy ma pewne specyficzne aspekty, czytamy na Infor.pl.

...
Czytaj więcej

RM przyjęła nowe przepisy w zakresie ubezpieczeń rolniczych na ryzyko suszy

W dniu 18 września br. Rada Ministrów pozytywnie rozpatrzyła projekt ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Za projekt odpowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi.

...
Czytaj więcej

Rząd opowiedział się za wyższymi sumami gwarancyjnymi w ubezpieczeniach OC

Rada Ministrów w dniu 18 września br. przyjęła  projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, przedłożony przez ministra finansów.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania reklamowa PZU Auto AC

17 września rozpoczęła się nowa kampania reklamowa PZU Auto AC. Ubezpieczyciel szczególnie promuje swoje usługi: Auto Non Stop i PZU Auto Asystent Zdrowotny.

...
Czytaj więcej

Obowiązek ubezpieczenia trwa tak długo, jak pojazd jest zarejestrowany i zdolny do jazdy

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat pojazdów, które przestały być użytkowane ale właściciel ich nie wyrejestrował. Zgodnie z prawem każdy pojazd poruszający się po drogach musi posiadać ubezpieczenie komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Global Assistance Polska – nowy podmiot Vienna Insurance Group

W dniu 3 sierpnia br. została powołana spółka Global Assistance Polska Sp. z o.o., która jest piątym podmiotem należącej do Vienna Insurance Group europejskiej sieci Global Assistance.

...
Czytaj więcej

PTUW rozpoczyna jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych

W dniu 17 września br. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych otworzyło jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych współfinansowanych z budżetu państwa.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych

W dniu 10 września br. została zgłoszona do Ministra Finansów interpelacja w sprawie nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych. Autorem interpelacji jest poseł Józef Lassota.

...
Czytaj więcej

Kolejne ubezpieczenie od TU Europa do kupienia w aplikacji SkyCash

TU Europa uruchomiła dystrybucję kolejnego mikroubezpieczenia poprzez aplikację SkyCash. Tym razem użytkownicy mogą zakupić ochronę zawartości zaparkowanego pojazdu. Jest to kolejny produkt wrocławskiego zakładu ubezpieczeń sprzedawany przez aplikację.

...
Czytaj więcej

UFG umożliwia pełny dostęp do historii OC i AC

UFG uruchomił nową usługę w bazie Ośrodka Informacji UFG. Osoby, które zarejestrują się w bazie, będą mogły bezpłatnie pobrać informacje dot. ich historii ubezpieczeń OC ppm. i AC.

...
Czytaj więcej

AXA liczy, że przejęcie XL Group przyczyni się do zwiększenie biznesu spółki na polskim rynku

W dniu 12 września 2018 r. nastąpiła finalizacja przejęcia XL Group przez AXA. Spółka liczy, że w wyniku transakcji zwiększy skalę swego biznesu majątkowego także w Polsce.

...
Czytaj więcej

Polisy komunikacyjne cypryjskiego ubezpieczyciela straciły ważność

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych poinformowało o utracie licencji przez cypryjskie towarzystwo ubezpieczeń Olympic Insurance Co Ltd.

...
Czytaj więcej

D.A.S. planuje zmiany w strukturach sprzedaży

D.A.S inwestuje w optymalizację kanałów dystrybucyjnych, a także rozwija współpracę z Multiagencjami.

...
Czytaj więcej

Compensa radzi jak ubezpieczyć elektronikę przed skutkami napięć

Obecnie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się sprzęt elektroniczny. Aby zminimalizować skutki awarii ww sprzętu warto zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Wynajmując mieszkanie należy pamiętać o ubezpieczeniu

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat ubezpieczenia właścicieli nieruchomości, które są przeznaczone na wynajem.

...
Czytaj więcej

YU! sprzedało 5 tys. polis komunikacyjnych w przeciągu roku

YU!, czyli wspólny projekt STU ERGO Hestia i Yanosika dot. oferowania ubezpieczeń komunikacyjnych opartych o dane telematyczne, jest już od ponad roku na polskim rynku. Z tej okazji przygotowano podsumowanie statystyk funkcjonowania projektu.

...
Czytaj więcej

PZU ubezpieczy użytkowników serwisu bikemonitor.pl

PZU we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym i bazą bikemonitor.pl stworzyło specjalny program dla do rowerzystów – PZU Bezpiecznie Rowerem.

...
Czytaj więcej

Open Life: wynik techniczny w pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. wyniósł 24,4 mln zł

W dniu 13 września br. Open Life opublikował wyniki finansowe po drugim kwartale 2018 r. Pierwsze dwa kwartały 2018 r. Open Life TU Życie S.A. zamknęła z 893,8 mln zł składek przypisanych brutto.

...
Czytaj więcej

PKO BP z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych

PKO Bank Polski we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi udostępnił pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej potrzebnej posiadaczom samochodów.

...
Czytaj więcej

Concordia: OWU nakładają na ubezpieczonego konkretne obowiązki

Decydując się na zakup ubezpieczenia domu wybieramy taką ofertę, która zapewni nam jak najlepsze poczucie bezpieczeństwa i odszkodowanie w przypadku wystąpienia ewentualnej szkody.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva zmieniło nazwę i siedzibę

W związku ze zmianą nazwy Banku Zachodniego WBK S.A. na Santander Bank Polska S.A. zmianie uległa także nazwa i siedziba zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Generali z pakietem dla dziecka

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Generali przypomina o swoim pakiecie ubezpieczeń dla dzieci - „Generali, z myślą o NNW”.

...
Czytaj więcej

Insly uruchomiło aplikację do skanowania kodów AZTEC

W sklepie Google Play jest już dostępna do pobrania aplikacja Insly QR kod skaner. Narzędzie pozwala użytkownikom oprogramowania Insly w szybki i łatwy sposób zeskanować dane klientów z dowodu rejestracyjnego bezpośrednio do systemu Insly.

...
Czytaj więcej

LINK4 emituje kolejny spot reklamowy z udziałem Kasi Moś

LINK4 wznowiło kampanię reklamową, promującą ubezpieczenia komunikacyjne z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance.

...
Czytaj więcej

Pierwsza telewizyjna kampania ubezpieczeń mieszkaniowych od Aviva

W dniu 7 września wystartowała kampania telewizyjna od Aviva. Ubezpieczyciel promuje swoje produkty mieszkaniowe.

...
Czytaj więcej

Marcin Nedwidek dołącza do zarządu AXA Ubezpieczenia

W dniu 17 września br. Marcin Nedwidek obejmie stanowisko członka zarządu AXA Ubezpieczenia. W spółce przejmie odpowiedzialność za obszar indywidualnych ubezpieczeń majątkowych. Nedwidek w zarządzie AXA zastąpi Henry’ego de Courtois.

...
Czytaj więcej

Saltus: kolejki do lekarzy najczęstszą przyczyną zakupu pakietu medycznego

Co roku ponad 7,5 mln osób korzysta z porad lekarzy specjalistów, przy czym 1,75 mln z nich rocznie odbywa trzy lub więcej konsultacji.

...
Czytaj więcej

TU Europa udzieli gwarancji ubezpieczeniowej Grecos Holiday

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa po raz kolejny udzieli gwarancji ubezpieczeniowej touroperatorowi Grecos Holiday. Suma gwarancji wyniesie 75 mln zł.

...
Czytaj więcej

Jak będą się kształtować ceny ubezpieczeń OC ppm.?

Dziennik Gazeta Prawna zanalizował stan rynku obowiązkowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zdaniem ekspertów, w najbliższym czasie nie dojdzie do podwyżek składek na polisy OC.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wprowadza Ubezpieczenie Dziecka Bez Przerwy dla klientów ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski we współpracy z Nationale-Nederlanden wprowadza do swojej oferty nowe ubezpieczenie dziecka, które zapewnia ochronę przez cały rok. 

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia D&O GUARD od Colonnade udostępnione na platformie sprzedażowej dla brokerów

Z dniem 3 września 2018 r. Colonnade uruchomiło na swojej platformie dla brokerów sprzedaż ubezpieczeń D&O GUARD. Wraz rozpoczęciem sprzedaży polisy dla menedżerów w nowym kanale, zakład ubezpieczeń dokonał odnowienia jej warunków.

...
Czytaj więcej

Publiczne szpitale nie są chętne do zawierania ugód z poszkodowanymi pacjentami

Prywatne placówki medyczne znacznie częściej wybierają pozasądową metodę rozwiązywania sporów z pacjentami, którzy kierują roszczenia odszkodowawcze z tytułu błędu lekarskiego. Z kolei dyrektorzy państwowych szpitali decydują się na długie spory sądowe.

...
Czytaj więcej

TUZ rozwija swoją ofertę ubezpieczeń zawodowych. Do sprzedaży trafił produkt OC Przewoźnika Drogowego

​Z dniem 8 sierpnia 2018 r. TUZ Ubezpieczenia wprowadziło na rynek ubezpieczenie „OC Przewoźnika Drogowego”. Jest to kontynuacja przyjętej strategii ubezpieczyciela w zakresie wprowadzania do oferty ubezpieczeń specjalistycznych.

...
Czytaj więcej

Bezpieczniej z YU! znaczy taniej

27 sierpnia br. ruszyła kampania promocyjna YU! Obejmuje ona 40-sekundowy spot reklamowy i promocję na zakup polisy.

...
Czytaj więcej

Votum uzyskało dodatkową kwotę odszkodowania po 20 latach od zdarzenia ubezpieczeniowego 

Kancelaria odszkodowawcza Votum opisała na swojej stronie sprawę, w której 20 lat od zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego uzyskała dla poszkodowanego na mocy ugody dodatkową kwotę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Volkswagen wprowadza ubezpieczenia oparte o dane telematyczne

InMobi to nowy produkt ubezpieczeniowy od Volkswagen Financial Services, który wylicza koszt polisy OC na podstawie danych dot. płynności prowadzenia pojazdu przez kierowcę.

...
Czytaj więcej

Coraz większa współpraca sektora MŚP z branżą ubezpieczeniową

Wyniki najnowszego Barometru EFL pokazały, że spółki z sektora MŚP jako zewnętrzne źródło finansowania najczęściej wybierają ubezpieczenia majątkowe.

...
Czytaj więcej

LINK4 Mama Odkryciem Roku 2018

Oferta LINK4 Mama została wyróżniona tytułem Odkrycie Roku 2018, przyznawanym przez komisję konkursową projektu Laur Konsumenta. Doceniła ona przede wszystkim elastyczność w wyborze zakresu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych obejmuje jedynie zmianę przepisów w zakresie min. sum gwarancyjnych

​W dniu 30 sierpnia 2018 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych został przedłożony do rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia: ponad 0,5 mld zł przypisu po I poł. 2018 r.

PKO Ubezpieczenia zakończyło I półrocze 2018 r. z wynikiem finansowym na poziomie 29,1 mln zł. W tym czasie przypis obu spółek przekroczył kwotę 535,5 mln zł.

...
Czytaj więcej

Screenity można nabyć stacjonarnie

Screenity, czyli ubezpieczenie ekranu smartfona od TU Europa za pomocą aplikacji mobilnej, którego premiera miała miejsce na początku tego roku, trafiło do dystrybucji w stacjonarnych sklepach Team4U.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: rekordowa sprzedaż i 2,4 mld zł zysku netto

W I półroczu 2018 r. Grupa PZU uzyskała przypis składki na poziomie 11,9 mld zł, co przyniosło zysk w wysokości 2,4 mld zł. W porównaniu do danych za I poł. 2017 r. wynik Grupy wzrósł o 38,3%.   

...
Czytaj więcej

Aegon wprowadził zmiany w ubezpieczeniach mieszkań

Aegon wdrożył zmiany w swojej ofercie ubezpieczeń mieszkaniowych. Ubezpieczyciel zdecydował się na wprowadzenie polis 3-letnich z dodatkową zniżką a także rozszerzył zakres ochrony.

...
Czytaj więcej

Run&Fun - ubezpieczenie dla biegaczy od TU Europa

Wrocławski zakład ubezpieczeń wprowadził do swojej oferty polisę dla biegaczy. Produkt zapewnia zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy biegowej lub rehabilitacji po wypadku. 

...
Czytaj więcej

Allianz uruchamia strefę NNW do sprzedaży ubezpieczeń dla dziecka

Allianz Polska uruchomił dedykowaną platformę umożliwiającą zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka - przez internet i u agenta. W ten sposób rodzice szybko i wygodnie dokonają wyboru pakietu ubezpieczenia dostosowanego do potrzeb i stylu życia swoich dzieci.

...
Czytaj więcej

Beztroskie Dziecko od UNIQA

UNIQA wprowadziła do oferty nowe ubezpieczenie chroniące dzieci w razie poważnego zachorowania. Produkt stanowi rozszerzenie ubezpieczenia NNW, tzw. szkolnego, które gwarantuje środki w razie drobnych urazów czy złamań.

...
Czytaj więcej

Pierwszy insurtech na liście jednorożców

Amerykański insurtech Root Insurance osiągnął wycenę 1 mld dolarów. Tym samym spółka jako pierwszy insurtech uplasowała się na liście jednorożców fintechowych.

...
Czytaj więcej

Pytania prawne dot. odszkodowań za szkody komunikacyjne

Do Sądu Najwyższego wpłynęły cztery zapytania prawne. Dotyczą one wypłat odszkodowań z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń OC ppm w przypadku gdy doszło do szkody częściowej. Pytaniami zajmie się Sąd Najwyższy w składzie 3 sędziów.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia – ubezpieczenie OC ppm. nie pokryje drobnych uszkodzeń pojazdów

Eksperci z CUK Ubezpieczenia w komunikacie prasowym stawiają tezę, że większość Polaków uważa obowiązkowe ubezpieczenie OC ppm. za jedyny produkt ubezpieczenia komunikacyjnego, który będzie im potrzebny.

...
Czytaj więcej

Regulacje dot. terminu wypłaty odszkodowania w branży ubezpieczeniowej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie w terminie 30 dni od dnia złożenia przez poszkodowanego zawiadomienia o szkodzie. Jednak istnieją odstępstwa, gdy termin może być dłuższy.

...
Czytaj więcej

Polisy ubezpieczeniowe niezbędne dla firm

Przyszli przedsiębiorcy powinni wziąć pod uwagę, że niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności narażeni są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Aby zminimalizować skutki nieoczekiwanych zdarzeń warto zainwestować w odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Concordia oferuje indywidualne pakiety NNW

Od 22 sierpnia br. NNW indywidualne dostępne w Concordii w nowej odsłonie. Ubezpieczyciel oferuje 4 gotowe pakiety, a także pakiet elastyczny, który może obejmować od 3 do 12 ryzyk.

...
Czytaj więcej

Generali uruchamia aplikację do zdalnej likwidacji szkód

Generali wprowadza na rynek nową aplikację – Generali Online. Narzędzie umożliwia zdalną likwidację szkód – dokonanie oględzin i zebranie dokumentacji szkodowej. Na etapie testowania jest aplikacja AudaFoto do samodzielnej likwidacji szkód przez klientów.

...
Czytaj więcej

Czy NNW szkolne jest wystarczającym ubezpieczeniem dla dzieci?

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 40% dzieci w Polsce nie posiada ubezpieczenia. Najczęściej wybieranym produktem ubezpieczeniowym jest NNW szkolne. Koszt ubezpieczenia dziecka to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

...
Czytaj więcej

Prezes KUKE: wartość dodana branży ubezpieczeniowej wyniesie ok. 2% PKB w 2018 r.

Zdaniem Janusza Władyczaka, prezesa Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), wartość dodana generowana przez branżę ubezpieczeniową powinna utrzymać się na poziomie zbliżonym do 2% PKB w tym roku.

...
Czytaj więcej

Ministerstw rolnictwa i rozwoju wsi wypowiedział się w kwestii ubezpieczeń dla rolników

Jan Krzysztof Ardanowski wypowiedział się na antenie Polsat News na temat ubezpieczenia upraw rolnych. Minister rolnictwa i rozwoju wsi twierdzi, że system ubezpieczeń od wielu lat jest niesprawny, a firmy nie chcą ubezpieczać rolników.

...
Czytaj więcej

EIOPA: głębsze zrozumienie cyberryzyka jest głównym wyzwaniem europejskich ubezpieczycieli

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował raport pt. „Zrozumienie cyberubezpieczeń – dialog z towarzystwami ubezpieczeń”

...
Czytaj więcej

Coraz większe zainteresowanie ubezpieczeniami kosztów wycofania wadliwych towarów

Ochronę w razie konieczności wycofania produktu z rynku można nabyć rozszerzając ubezpieczenie OC za produkt klauzulą recall. Na rynku obecne są także produkty CPI - contaminated product insurance, które charakteryzują się znacznie szerszym zakresem.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: zmiany średniego kosztu polis w lipcu 2018 r.

Wysokość cen ubezpieczenia OC ppm. wciąż się waha. Obecnie średnia cena OC jest nieco niższa niż w styczniu br. Jednak nie została odnotowana jednoznaczna tendencja w tym sektorze.

...
Czytaj więcej

Votum uzyskało rentę dla potrąconej 18-latki

Eksperci z Votum S.A. przedstawili sprawę dot. uzyskania świadczeń na rzecz potrąconej przez samochód 18-letniej pieszej.

...
Czytaj więcej

Revolut zwiększa zakres ubezpieczenia turystycznego w wersji Premium

Ochrona w razie czasowego zagubienia bagażu i opóźnienia startu rejsu to nowe ryzyka objęte ubezpieczeniem turystycznym w ramach polisy turystycznej od Revolut. Fintech rozszerzenie ochrony oferuje posiadaczom konta Premium.

...
Czytaj więcej

Poseł Liroy-Marzec pyta ministra cyfryzacji o rozszerzenie funkcjonalności serwisu „Historia pojazdu”

W interpelacja nr 25064 skierowanej do ministra cyfryzacji w sprawie systemu "Historia pojazdu" i bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego podnoszony jest temat funkcjonowania tych systemów.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba skarg konsumentów na ubezpieczenia bagażu

Do Rzecznika Finansowego trafia coraz więcej skarg na zakłady ubezpieczeń, dotyczące ubezpieczeń bagażu, informuje Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Czy zniżki na OC/AC od zagranicznych ubezpieczycieli obowiązują w Polsce?

Redakcja Bankier.pl zbadała rynek ubezpieczeń komunikacyjnych pod kątem uwzględniania przez zakłady ubezpieczeń zniżek wypracowanych przez kierowców za granicą.

...
Czytaj więcej

PZU Plan na Zdrowie – nowe, indywidualne ubezpieczenie zdrowotne

PZU wprowadziło do oferty nowy produkt zdrowotny skierowany do klientów indywidualnych - PZU Plan na Zdrowie. Ubezpieczenie gwarantuje pomoc medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku czy poważnego zachorowania.

...
Czytaj więcej

INSSUE Intelligence – pierwsza polska platforma ubezpieczeniowa oparta o AI

INSSUE Intelligence to pierwsza na polskim rynku platforma ubezpieczeniowa do sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych dla flot wyposażona w rozwiązania sztucznej inteligencji, telematyki i automatyzacji procesów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia pojazdów autonomicznych

W ostatnich latach szczególnie głośno, między innymi za sprawą Elona Muska i jego Tesli, zrobiło się o przyszłości komunikacji, jaką mają być pojazdy autonomiczne.

...
Czytaj więcej

Zagaj: spory dot. UNWW są rozwiązywane poprzez ugodę

Paweł Zagaj, zastępca Rzecznika Finansowego nadzorujący Wydział Pozasądowego Rozwiazywania Sporów, udzielił wywiadu red. Prawo.pl. Rozmowa dotyczyła sporów kredytobiorców z bankami w zakresie ubezpieczeń niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole uruchomił ofertę ratalnej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Credit Agricole wprowadził do swojej oferty możliwość rozłożenia składki na ubezpieczenie komunikacyjne na miesięczne raty. Klienci zainteresowani tą usługą będą mogli zawrzeć umowę elektronicznie przy wykorzystaniu Szybkiego Podpisu.

...
Czytaj więcej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” rozszerza zakres usług assistance

W dniu 15 sierpnia br. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" wprowadziło nowe warunki ubezpieczenia „Pomoc w podróży Assistance”. Zapewniają one szerszy zakres usług assistance za dotychczasową wysokość składki.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska w sprawie odbudowania zaufania do instytucji działających na rynku ubezpieczeń

Posłowie wnieśli interpelację poselską adresowaną do minister finansów, Teresy Czerwińskiej, w sprawie patologicznych, ich zdaniem, praktyk panujących w polskich zakładach ubezpieczeń w kwestii likwidacji szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele wycofują się z gwarancji zapłaty długu celnego

W przyszłym roku zacznie obowiązywać nowy wzór gwarancji zabezpieczającej zapłatę długu celnego. Jego wprowadzenie związane jest z wejściem w życie w dniu 1 maja 2016 r. Unijnego Kodeksu Celnego.

...
Czytaj więcej

Klikochron – platforma online do sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Od kilku lat na polskim rynku działa internetowa platforma do sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego – klikochron. Za jej pośrednictwem klient w przeciągu kilku minut zakupi m.in. ubezpieczenie telefonu czy przedłuży gwarancję sprzętu AGD.

...
Czytaj więcej

MRiRW: ogłoszenie stanu klęski żywiołowej z powodu suszy nie generuje dodatkowych dotacji z budżetu państwa dla rolników

W odpowiedzi na interpelację ws. odszkodowań dla rolników dotkniętych klęską żywiołową wskazano, że poszkodowani rolnicy wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych w pierwszej kolejności powinni ubiegać się o odszkodowania od zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Tychmanowicz: Neptis staje platformą ubezpieczeniową

Adam Tychmanowicz, prezes Neptis S.A., do którego należy aplikacja Yanosik, udzielił wywiadu red. money.pl. Rozmowa dotyczyła m.in. rozwiązań telematycznych rozwijanych przez spółkę.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: brak polisy turystycznej może sporo kosztować

Mondial Assistance w komunikacie prasowym przytoczył sprawy, w których udzielił pomocy swoim klientom w zakresie leczenia podczas zagranicznych wakacji.

...
Czytaj więcej

MEN: Ubezpieczenia szkolne są dobrowolnymi produktami. Ich zakup zależy od woli rodziców

Podsekretarz stanu w MEN udzielił odpowiedzi na interpelację w sprawie uregulowania zasad ubezpieczenia NNW dla dzieci w placówkach oświatowych. Wskazał w niej, że umowa ubezpieczenia NNW może być zawarta wyłącznie na podstawie woli rodzica.

...
Czytaj więcej

Reso radzi jak wybrać assistance komunikacyjne

Polacy coraz chętniej decydują się na zakup assistance komunikacyjnego. Wynika to z coraz większej świadomości oraz przekonania, że dobra ochrona może okazać się dużym ułatwieniem podczas podróży.

...
Czytaj więcej

Odpowiedź na interpelację poselską ws. ubezpieczeń upraw od suszy

W odpowiedzi na interpelację grupy posłów dot. ubezpieczeń upraw od suszy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżycki poinformował, że zakłady ubezpieczeń są instytucjami niezależnymi od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa: chcemy oferować produkty wysokiej jakości i proste w obsłudze

Grupa Europa stawia na rozwój sprzedaży ubezpieczeń w kanale e-commerce. W maju uruchomiła nową stronę internetową, przeznaczoną dla klientów, preferujących zakup w sieci.

...
Czytaj więcej

AXA planuje wdrożenie systemu Fizzy do Polski

Prawie rok temu AXA rozpoczęła testowanie nowego rozwiązania opartego na technologii blockchain – Fizzy. Jest to system ubezpieczeń parametrycznych stosowany do wypłaty świadczeń z tytułu ubezpieczeń turystycznych, w razie opóźnienia lotu.

...
Czytaj więcej

Oferta bonusowa dla klientów LINK4 i Citi Handlowy

​Właściciele karty kredytowej Citi Simplicity w Banku Citi Handlowy, którzy zdecydują się zakup dowolnego ubezpieczenia w LINK4, otrzymają 400 zł na zakupy kartą. Jest to kolejny wspólny projekt tych instytucji.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Infrastruktury proponuje zmiany w szkoleniu kierowców

Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało na początku lipca br. zmianę w polskim systemie szkolenia kierowców. Mowa o możliwości doskonalenia jazdy pod nadzorem rodziców przez osoby, które pomyślnie skończyły kurs teoretyczny i praktyczny.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla kierowców zawodowych

Ruch drogowy jest najbardziej niebezpieczną formą transportu na świecie. W związku z tym właściciele pojazdów ciężarowych oraz autobusów powinni zadbać o zakup szeregu ubezpieczeń minimalizujących straty finansowe wynikające ze zdarzeń drogowych.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej Polaków decyduje się na ubezpieczenie domu i mieszkania

Coraz więcej Polaków ubezpiecza swoje nieruchomości. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny wzrost liczby zawartych polis. Z tego wynika, że wzrosła świadomość ludzi na temat niebezpieczeństw, jakie mogą wydarzyć się w domu.

...
Czytaj więcej

Prezes PIU: poszkodowani nie wiedzą, jakie należy im się zadośćuczynienie

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Do Rzeczy” Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, tłumaczy, jaki jest cel nowej ustawy regulującej działalność kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

AON: rosną straty ubezpieczycieli spowodowane pogodą

Globalne straty ubezpieczycieli spowodowane pogodą w pierwszej połowie 2018 r. zostały oszacowane na 21 mln dolarów. Badania zostały przeprowadzone poprzez użycie modelu katastroficznego Impact Forecasting, należącego do AON.

...
Czytaj więcej

LINK4 przypomina o ubezpieczeniach szkolnych

​W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego LINK4 przypomina o swojej nowej ofercie produktowej skierowanej do rodziców LINK4 Mama. W pakiecie znajduje się m.in. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

...
Czytaj więcej

EIOPA rozpoczęła badanie poziomu ochrony na unijnych rynkach ubezpieczeń turystycznych

EIOPA rozpoczęła tematyczny przegląd dot. ochrony konsumentów gwarantowanej w ramach ubezpieczeń turystycznych. Celem przeglądu jest zidentyfikowanie głównych problemów i możliwych działań w zakresie zapewnienia lepszej ochrony klientom.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl porównała ubezpieczenia gwarantowane przez biura podróży

W przypadku wyjazdów zagranicznych, organizator podróży został ustawowo zobowiązany do zawarcia na rzecz klienta umowy ubezpieczenia dotyczącej kosztów leczenia za granicą oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek powodzi

Na łamach Polska Times ukazał się artykuł na temat zagrożenia powodziowego w kontekście ubezpieczeń gwarantujących ochronę przed finansowymi skutkami zniszczeń spowodowanymi powodzią.

...
Czytaj więcej

Cyberataki – kto za nie odpowiada?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że ryzyko cyberataku rośnie. Jednym z rozwiązań, które zminimalizuje skutki ataków jest odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

INTER Polska: ubezpieczenie lekarzy odbywających obowiązkowy staż

Absolwenci wydziału lekarskiego są zobowiązani do odbycia obowiązkowego podyplomowego stażu, w trakcie którego pogłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

Aviva: co należy wiedzieć o ubezpieczeniu mieszkania?

Ubezpieczyciele informują o konieczności edukowania społeczeństwa na temat konieczności ochrony swojego życia i majątku. Odpowiednia polisa minimalizuje skutki niepożądanych zdarzeń.

...
Czytaj więcej

Concordia oferuje sprzedaż ubezpieczeń turystycznych on-line

Concordia Ubezpieczenia wprowadza na ogólnopolski rynek ubezpieczenia turystyczne sprzedawane on-line.

...
Czytaj więcej

Aviva opublikowała aktualne wyniki finansowe

W I połowie 2018 r. Aviva, wraz z BZ WBK-Aviva, wypłaciła klientom świadczenia z ubezpieczeń na życie i z umów dodatkowych o łącznej wartości 159 mln zł, oraz odszkodowania z ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych w kwocie 108 mln zł.

...
Czytaj więcej

Generali rozdaje bony na benzynę

Generali po raz kolejny obniża ceny dla swoich klientów. Tym razem kierowca, który posiada OC ppm. w Generali, otrzyma jednorazowy bon paliwowy o wartości 100 zł.

...
Czytaj więcej

Concordia zmodyfikowała ofertę ubezpieczeń nieruchomości

Od 1 sierpnia br. klienci Concordii mogą skorzystać z nowej oferty ubezpieczenia domu i mieszkania. Dotychczasowa oferta została zmodyfikowana pod kątem zakresu ochrony.

...
Czytaj więcej

Telematyka skłania kierowcę do ostrożniejszej jazdy

Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz chętniej inwestują w nowoczesne rozwiązania telematyczne, które służą do indywidualnej oceny kierowców na podstawie ich stylu jazdy. Jest to sposób na obniżenie składki OC, a także zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

...
Czytaj więcej

Spada liczba zawieranych ubezpieczeń upraw

W sektorze ubezpieczeń rolnych w pierwszym półroczu 2018 r. odnotowano spadek liczby zawartych umówi i ubezpieczono mniejszy areał niż w jego analogicznym okresie roku poprzedniego – czytamy na łamach serwisu farmer.pl.

...
Czytaj więcej

Polisy dla rowerzystów coraz bardziej popularne

Sezon rowerowy w pełni. Wiele osób w czasie miesięcy letnich wybiera rower jako codzienny środek transportu po mieście. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC dla rowerzystów.

...
Czytaj więcej

MetLife wprowadziło cyfrową formę polisy ubezpieczeniowej

Klienci MetLife, którzy kupią jedno z indywidualnych ubezpieczeń na życie MetLife otrzymają polisę w formie elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie ochrony prawnej jest niezbędne dla zmotoryzowanych turystów?

Statystycznie co czwarty turysta wybierze się w tym roku na urlop samochodem. Jednocześnie 74% osób udających się na wakacyjny wypoczynek w Polsce, jak i zagranicą zakłada, że wykupi w związku z nim ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Michael Lösche o ubezpieczeniach dla rolników

W serwisie topagrar.pl ukazał się wywiad z Michaelem Lösche, członkiem zarządu Concordia Ubezpieczenia o sytuacji na rynku ubezpieczeń rolniczych.

...
Czytaj więcej

Reso o ubezpieczeniu mieszkania na czas wyjazdu

W okresie wakacyjnym nieruchomości są w większym stopniu narażone na wystąpienie szkód z powodu nawałnic, powodzi czy kradzieży z włamaniem.

...
Czytaj więcej

Wyższe stawki ubezpieczenia dla branż obarczonych ryzykiem

Ubezpieczyciele wycofują się z ryzykownych branż – czytamy na łamach Pulsu Biznesu.

...
Czytaj więcej

Inter Polska: polisa dla lekarzy pracujących pod presją

Inter Polska przestrzega, że praca pod presją czasu w zawodzie lekarza może mieć negatywne skutki prawne i sugeruje, że zakup ubezpieczenia jest niezbędnym elementem w pracy medyka.

...
Czytaj więcej

Interpelacje poselskie ws. rolników dotkniętych klęskami żywiołowymi

W dniu 13 lipca br. wpłynęły dwie interpelacje w sprawie rolników dotkniętych klęskami żywiołowymi.

...
Czytaj więcej

Concordia radzi jak zabezpieczyć budynki przed ogniem

Z danych udostępnionych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w polskich lasach od początku bieżącego roku wybuchło ponad 3,4 tys. pożarów. W związku z suszą obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego.

...
Czytaj więcej

Przedsiębiorcy chcą wykorzystywać telematykę

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat wykorzystania telematyki w firmach zajmujących się spedycją i logistyką. Dzięki systemom monitorującym styl jazdy kierowców, spółki mogą znacząco obniżyć koszty użytkowania pojazdu – czytamy w dzienniku.

...
Czytaj więcej

Skutki nietypowych zjawisk atmosferycznych wpływają negatywnie na gospodarkę

Tegoroczna wielotygodniowa susza, a następnie gwałtowne opady i grad spowodowały, że rolnicy już liczą straty. Przez suszę zostało poszkodowanych ponad 66 tys. gospodarstw i 1,2 mln hektarów upraw.

...
Czytaj więcej

Nowy produkt Aegon: ubezpieczenie, inwestycje i emerytura w jednym

Aegon wprowadził do oferty nowy produkt - rozwiązanie ochronno-inwestycyjne z możliwością oszczędzania na dodatkową emeryturę w IKE i IKZE.

...
Czytaj więcej

Matthias Baltin nowym CEO w Allianz Polska

Od 1 września br. nastąpi zmiana w roli CEO Allianz Polska. Po ponad trzech latach zarządzania spółkami ubezpieczeniowymi Allianz, Veit Stutz, obecny Prezes Zarządu, przenosi się do globalnych struktur Allianz.

...
Czytaj więcej

Zmiany w projekcie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

Projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 473) został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pojazdu zabytkowego

Posiadacze samochodów zabytkowych muszą liczyć się z tym, że istnieje szereg specjalnych przepisów dotyczących badania stanu technicznego, rejestracji, ochrony zabytku ruchomego oraz ubezpieczenia OC na czas użytkowania.

...
Czytaj więcej

Czy monitorowanie stylu jazdy jest korzystne dla kierowców?

Auto Świat opublikował artykuł, w którym analizuje polisy ubezpieczeniowe, których stawki są uzależnione od stylu jazdy. W artykule autor stawia również tezę, że na telematyce można sporo stracić.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. odbudowania zaufania do instytucji działających na rynku ubezpieczeń

Posłowie wnieśli interpelację poselską adresowaną do minister finansów, Teresy Czerwińskiej, w sprawie patologicznych praktyk panujących w ZU w kwestii likwidacji szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Jak ubezpieczyć sprzęt rolniczy?

Ubezpieczenie sprzętu rolniczego jest oferowane przez kilka zakładów ubezpieczeń w Polsce. Polisę można wykupić na sprzęt rolniczy, a ochronę ubezpieczeniową można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka.

...
Czytaj więcej

Screenity dostępne w tradycyjnych punktach sprzedaży

Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu oferowane przez TU Europa będzie dostępne w punktach handlowych, korzystających z aplikacji.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie cyberubezpieczeniami

Problemy z wdrożeniem przepisów związanych z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych sprawiły, że do zakładów ubezpieczeń zaczęły wpływać zapytania o polisy na wypadek niedotrzymania przepisów rozporządzenia - czytamy na łamach Pulsu Biznesu.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia radzi jak zabezpieczyć mieszkanie na czas urlopu

Planując wakacyjny urlop większość z nas decyduje się na powierzenie swojego domu jednemu z członków rodziny lub bliskiemu i zaufanemu sąsiadowi.

...
Czytaj więcej

Sukces programu LINK4 Kasa Wraca

Kierowcy, którzy zdecydowali się na przystąpienie do programu Kasa Wraca w LINK4, wygenerowali ponad pół miliona zł premii. Rekordzista obniżył cenę polisy przy odnowieniu o ponad 1,2 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Allianz liderem na rynku

Jak wynika z badań zrealizowanych na zlecenie Allianz, w pierwszym półroczu 2018 roku towarzystwo było najchętniej rekomendowaną marką zarówno ubezpieczeń życiowych jak i majątkowych w Polsce.

...
Czytaj więcej

UFG: podsumowanie kosztów po I kw. 2018 r.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował dane na temat poniesionych kosztów w I kwartale 2018 r.

...
Czytaj więcej

PIDiPO przeciwna wprowadzaniu odrębnych regulacji dotyczących branży doradztwa odszkodowawczego

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych przekazała do Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Ustawodawczej swoje stanowisko w przedmiocie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Klienci Generali otrzymają zniżkę na akcesoria transportowe

W nowej ofercie Generali oferuje swoim klientom zniżkę przy zakupie przyczepy samochodowej lub bagażnika samochodowego. Do Programu Rabatowego dla Klientów Generali przystąpili nowi partnerzy – DopasujBagaznik.pl i Temared.

...
Czytaj więcej

Odbyło się kolejne spotkanie ws. UFK

W dniu 18 lipca br. odbyło się posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Jednym z poruszonych tematów było rozpatrzenie petycji w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany ustawy z dnia 11 września 2015 r.

...
Czytaj więcej

EIOPA sprawdza przyczyny niepowodzeń na rynku ubezpieczeniowym

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował raport "Niepowodzenia i błędne decyzje w ubezpieczeniach: Omówienie przyczyn i wczesna identyfikacja"

...
Czytaj więcej

Kto wypłaci odszkodowanie za potrącone zwierzę?

Comperia radzi od kogo domagać się odszkodowania, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu na skutek kolizji z udziałem zwierząt. Czy kierowca może liczyć na odszkodowanie z OC i do kogo powinien się zwrócić o pokrycie kosztów naprawy pojazdu?

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska w sprawie ubezpieczeń rolnych

Poseł Norbert Kaczmarczyk wystosował do ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi interpelację w sprawie ubezpieczeń rolnych, w której stwierdza, że obecnie ubezpieczenia rolne są przez rolników postrzegane jako trudne i skomplikowane.

...
Czytaj więcej

Iwona Czech pokieruje działem marketingu w Avivie

Od lipca br. Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastępując Dariusza Maciołka, który zakończył współpracę z Avivą.

...
Czytaj więcej

Sukces kampanii PIU #dziękiubezpieczeniom

W listopadzie 2017 r. rozpoczęła się kampania Polskiej Izby Ubezpieczeń pt. #dziękiubezpieczeniom. Celem kampanii jest przybliżenie tematyki ubezpieczeniowej i pokazanie jak duży wpływ mają ubezpieczenia na człowieka, przedsiębiorstwa i gospodarkę.

...
Czytaj więcej

UNIQA: prawie 16 mln zł wzrostu zysku brutto spółek po I kwartale 2018 roku

382,4 mln zł składki zebrały spółki UNIQA w Polsce w I kwartale 2018 roku. W spółce majątkowej nastąpił wzrost przypisu o 18,5%, do 352,4 mln zł. Z kolei w spółce życiowej przypis zmniejszył się z 218 mln zł do 30 mln zł.

...
Czytaj więcej

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od miejsca zamieszkania

Serwis Ubea.pl przeanalizował raport opublikowany przez Komendę Główną Policji na temat wypadków drogowych w Polsce w 2017 r. Liczba wypadków ma wpływ na wysokość ubezpieczeń komunikacyjnych w poszczególnych województwach.

...
Czytaj więcej

EIOPA opublikowała pierwszy zestaw Q&A w zakresie wdrażania IDD

11 lipca 2018 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował pierwszy zestaw Q&A zawierający praktyczne wskazówki wdrażania dyrektywy ws. dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Link4 oferuje aż 5 wariantów ubezpieczenia Smart Casco

TU LINK4 zmodyfikowało ofertę ubezpieczenia Smart Casco, przygotowując aż 5 różnych wariantów ubezpieczenia pojazdu, różniących się pod względem zakresu ochrony. Produkt jest przeznaczony dla osób, które nie chcą kupować pełnego pakietu AC.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. umów ubezpieczeń rolnych. Rolnicy nie są świadomi zakresów ochrony z powodu nieprecyzyjnych zapisów

Niedoprecyzowanie przepisów w zakresie ubezpieczeń rolniczych i stosowanie kruczków prawnych przez zakłady ubezpieczeń to główne problemy, jakie zostały wskazywane w interpelacji dot. umów ubezpieczenia upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego obejmują też ryzyko kradzieży

​Eksperci RTV EURO AGD w komunikacie prasowym tłumaczą, jakie istnieją sposoby odzyskania wartości skradzionego sprzętu elektronicznego. Wśród propozycji właściwego zabezpieczenia swego mienia wymieniają m.in. przedłużone gwarancje.

...
Czytaj więcej

Wzrost zainteresowania TUW-ami

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to zakład ubezpieczeń, który ubezpiecza swoich członków na zasadzie wzajemności. Na portalu egospodarka.pl opublikowano artykuł, w którym przybliżono temat TUW-ów.

...
Czytaj więcej

Concordia zamierza wprowadzić do swojej oferty ubezpieczenia na ryzyko suszy

Szacuje się, że skutki trwającej w Polsce suszy dotknęły blisko 80% upraw, trwale niszcząc ok. 20% zasiewu. Jednak zainteresowanie tego typu ochroną ze strony rolników jest na minimalnym poziomie.

...
Czytaj więcej

KUKE ostrzega przed zatorami płatniczymi

Zdaniem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zatory płatnicze i pula przeterminowanych należności w polskich spółkach mogą powodować spowolnienie gospodarki. Rozwiązaniem tego typu problemów może być właściwie dobrane ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Działania ubezpieczycieli w związku z cyberprzestępczością

W dobie gwałtownego rozwoju technologicznego, cyberprzestępczość staje się realnym zagrożeniem w niemal każdym przedsiębiorstwie. Szacuje się, że każdego dnia globalna gospodarka traci przez cyberprzestępczość niemal 500 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie samochodów hybrydowych i elektrycznych

Na polskich drogach pojawia się coraz więcej pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Tego typu rozwiązanie jest korzystne z punktu widzenia ekologii, ale czy kierowcy nie będą musieli ponosić większych kosztów w związku z ubezpieczeniem?

...
Czytaj więcej

EIOPA prowadzi przegląd wykorzystania Big Data w ubezpieczeniach komunikacyjnych i zdrowotnych

EIOPA rozpoczęła badanie europejskiego rynku ubezpieczeń pod kątem korzyści i niebezpieczeństw związanych z wykorzystaniem metod Big Data w ubezpieczeniach komunikacyjnych i zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

PZU zapewni rower zamiast pojazdu zastępczego

​PZU uruchomił program „Rower zamiast samochodu zastępczego”. Zgodnie z jego regulaminem, ubezpieczeni zamiast pojazdu zastępczego mogą wybrać świadczenie w postaci przekazania na własność roweru.

...
Czytaj więcej

VOTUM dokonało kapitalizacji renty przyznanej przez ubezpieczyciela

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM po 18 latach od zdarzenia ubezpieczeniowego wystąpiła do ubezpieczyciela z żądaniem kapitalizacji przyznanej renty.

...
Czytaj więcej

Rainbow podniósł sumę gwarancyjną w TU Europa

Rainbow dokonał zwiększenia sumy gwarancyjnej uzyskanej w TU Europa z 165 mln zł do 177,6 mln zł. Jak podała spółka, decyzja jest wynikiem zwiększenia sprzedaży imprez turystycznych.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl podsumowuje II kwartał na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Wyniki rankingowe z czerwca br. wskazują na stabilizację sytuacji dotyczącej polis komunikacyjnych - podaje serwis Ubea.pl.

...
Czytaj więcej

Link4 z ofertą dla dzieci i ich rodzin

Link4 nie chce być kojarzony jedynie z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i rozszerza swoją działalność. Nowym produktem jest pakiet ubezpieczeń dla dzieci i ich rodziców – Link4 Mama.

...
Czytaj więcej

Poseł pyta resort rolnictwa o zmiany w systemie ubezpieczeń rolniczych

Poseł Norbert Kaczmarczyk skierował do ministra rolnictwa i rozwoju wsi interpelację w sprawie ubezpieczeń rolniczych. Podnosi w niej problem wysokich składek ubezpieczeń rolniczych oraz problem suszy i trudności rolników z odzyskaniem odszkodowań.

...
Czytaj więcej

Digital Care obsłuży klientów sieci Plus

Operator telefonii mobilnej Plus wprowadził usługę ubezpieczenia wyświetlacza „Serwis Wyświetlacza MIX”. Ochroną mogą zostać objęte nowe urządzenia zakupione w ofercie MIX.

...
Czytaj więcej

Seniorzy płacą więcej za ubezpieczenie turystyczne

Rzeczpospolita przeanalizowała oferty ubezpieczeń turystycznych oferowanych osobom starszym. Okazało się, że w ich przypadku ubezpieczyciele często zawyżają stawki lub rezygnują ze sprzedaży produktów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie SCHOOL PROTECT od Colonnade udostępnione na platformie online ubezpieczyciela

Produkt SCHOOL PROTECT został umieszczony na platformie online Colonnade. Dzięki temu brokerzy będą mogli sprawnie, w przeciągu kilku minut, dopasować ubezpieczenie do potrzeb ich klientów i wygenerować polisę.

...
Czytaj więcej

Polski rząd popiera wniosek KE dot. zmiany dyrektywy o ubezpieczeniach OC komunikacyjnych

W dniu 3 lipca sejmowa Komisja ds. Unii Europejskiej przyjęła stanowisko rządu ws. wniosku KE dot. propozycji zmiany dyrektywy o ubezpieczeniach OC komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych – RCL zgłosiło uwagi

Rządowe Centrum Legislacji przedstawiło uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Przede wszystkim wskazano, że projekt znacznie wybiega poza zakres zmian wynikających z unijnej dyrektywy

...
Czytaj więcej

Aviva oferuje ubezpieczenie domu na wakacyjny wyjazd z okresem ochrony do 45 dni

Aviva wprowadziła specjalną ofertę dla osób udających się na wakacje. Ubezpieczyciel umożliwił zakup ochrony domu na okres do 45 dni.

...
Czytaj więcej

Rafał Buczak odchodzi z HanseMerkur

Rafał Buczak zrezygnował ze stanowiska dyrektora polskiego oddziału HanseMerkur, podała Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Kancelaria odszkodowawcza wywalczyła ponad 1 mln zł zadośćuczynienia dla chłopca potrąconego przez samochód

​O 10 razy wzrosło zadośćuczynienie przyznane chłopcu, który w wieku 10 lat został potrącony przez pojazd, po interwencji doradców odszkodowawczych. Zakład ubezpieczeń musi wypłacić poszkodowanemu ponad 1 mln zł świadczeń.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia od suszy w 2018 r.

Redakcja portalu farmer.pl zbadała rynek ubezpieczeń od ryzyka suszy w 2018 r.

...
Czytaj więcej

PIU apeluje do kierowców o rozwagę na przejazdach kolejowych

Średnio w ciągu roku dochodzi do około 170 wypadków i kolizji na przejściach kolejowych z udziałem pojazdów, śmierć w nich ponosi rocznie ok. 30 osób. W prawie wszystkich przypadkach do zdarzenia ochodzi z winy kierowcy.

...
Czytaj więcej

Nowa usługa Go SMS w Avivie. Klienci mogą bezpośrednio przesyłać dokumenty szkodowe do ZU

Od 8 maja br. działa w Avivie nowa usługa w zakresie likwidacji szkód – Go SMS. Dzięki niej poszkodowani mogą bezpośrednio przesłać do ubezpieczyciela dokumenty niezbędne w procesie likwidacji szkody.

...
Czytaj więcej

INTER Polska tłumaczy jak dobrze zabezpieczyć prywatny gabinet lekarski

W informacji prasowej INTER Polska podpowiada, jakie produkty ochronne są przydatne właścicielom prywatnych placówek medycznych.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia rozszerza ofertę polis zdrowotnych

Ubezpieczyciel poinformował, że w ramach telekonsultacji jest już dostępnych 10 specjalności lekarskich w pakiecie medycznym SALTUS Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

InterRisk, Benefia, Link4 i Generali będą oferować ubezpieczenia komunikacyjne na platformie e-commerce PKO BP

W połowie czerwca Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, największego polskiego banku, zapowiadał finalizację prac nad porównywarką ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze obawiają się wprowadzenia nowych regulacji prawnych

Do Senatu trafił projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Czy ustawa będzie miała istotny wpływ na działalność branży odszkodowawczej?

...
Czytaj więcej

Od 1 października kierowcy pojadą bez papierowej wersji OC ppm.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał komunikat, który zwolni kierowców z konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC ppm. podczas prowadzenia auta. Zmiana wejdzie w życie po trzech miesiącach, tj. 1 października br.

...
Czytaj więcej

PZU oferuje ubezpieczenie rowerzysty online

Wakacje to czas wzmożonej aktywności fizycznej. Jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków są wycieczki rowerowe. PZU przestrzega by w czasie jazdy nie zapominać o bezpieczeństwie.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla dzieci na wakacje

Zakup odpowiedniego ubezpieczenia na czas wyjazdu zagranicznego to gwarancja bezpieczeństwa nawet w sytuacji niespodziewanych zdarzeń.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele walczą z nieuczciwymi kierowcami

Portal bankier.pl zwraca uwagę na przestępców reżyserujących wypadki samochodowe aby otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Poseł pyta się ministrów o nadużycia na rynku ubezpieczeń szkolnych

Poseł Brynkus podniósł temat ubezpieczeń szkolnych. Parlamentarzysta skierował do trzech ministrów interpelację ws. kryteriów i sposobu zawierania umów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w placówkach oświatowych i wychowawczych RP.

...
Czytaj więcej

Nowe technologie mogą być przełomowe w polisach na wypadek suszy

Concordia Ubezpieczenia od kilku lat zbiera doświadczenia z międzynarodowego rynku i testuje nowe technologie, które mogą pomóc w stworzeniu ochrony rolników przed stratami poniesionymi w wyniku suszy.

...
Czytaj więcej

Wzrost liczby kar dla nieubezpieczonych kierowców zwiększa wpływy do UFG

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat wpływów Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, które wynikają z tytułu kar nakładanych na osoby poruszające się pojazdami mechanicznymi bez obowiązkowego ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Krajowe zakłady ubezpieczeń za granicą

W branży ubezpieczeniowej coraz częściej da się słyszeć o potrzebie uregulowania zagranicznych zakładów ubezpieczeń prowadzących w Polsce działalność na zasadzie swobody świadczenia usług lub w formie oddziału.

...
Czytaj więcej

Traficar zamiast auta zastępczego w ofercie Avivy

Aviva rozpoczęła współpracę z Traficar, dostawcą rozwiązań carsharingowych. Usługa jest dostępna dla mieszkańców 24 miast Polski.  

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: rośnie liczba sprzedanych polis dla motocyklistów

W maju br. liczba sprzedanych polis assistance dla motocyklistów była o 150% większa niż a analogicznym czasie w 2017 r.

...
Czytaj więcej

Generali wprowadziło zmiany w ofertach

Ubezpieczyciel po konsultacjach z agentami i managerami sprzedaży ubezpieczeń wprowadził zmiany w polisach turystycznych i komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW z oceną ratingową

25 czerwca 2018 roku agencja ratingowa S&P Global Ratings przyznała ocenę ratingową dla TUW PZUW na poziomie A-. TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest pierwszym polskim TUWem i drugą spółką z Grupy PZU z oceną ratingową.

...
Czytaj więcej

EIOPA opublikowała rozszerzoną statystykę dot. wypłacalności europejskich zakładów ubezpieczeń

21 czerwca 2018 r. EIOPA opublikowała nowy zestaw danych statystycznych pochodzących z europejskiego sektora ubezpieczeniowego po IV kwartałach 2017 r.

...
Czytaj więcej

Uwagi UFG do projektu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

Uwagi Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dot. projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK odnoszą się w głównej mierze do danych gromadzonych i udostępnianych przez Ośrodek Informacji UFG.

...
Czytaj więcej

Coraz lepsze wyniki finansowe towarzystw ubezpieczeń

Rzeczpospolita postawiła tezę, że ubezpieczyciele zarabiają krocie dzięki wzrostowi cen obowiązkowego OC, której potwierdzeniem są wyniki finansowe TU opublikowane przez KNF po I kwartale 2018 r.

...
Czytaj więcej

Gothaer promuje ubezpieczenie w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni nas na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim.

...
Czytaj więcej

UKNF chce jednolitych zasad sankcjonowania za nieprawidłowości w likwidacji szkód dla krajowych i zagranicznych ZU

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane uwagi kilku podmiotów do projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

...
Czytaj więcej

TU Europa otwiera się na współpracę z brokerami i rozszerza ofertę o produkty stand alone

Grupa Europa znana jest przede wszystkim z dystrybucji ubezpieczeń w kanałach partnerskich, głównie poprzez banki i programy affinity. Tym razem zakład ubezpieczeń postanowił rozwinąć swoją współpracę z brokerami i instytucjami pożyczkowymi.

...
Czytaj więcej

Colonnade oferuje Cyber Guard RODO

Zdaniem ekspertów Colonnade nowe regulacje w zakresie ochrony danych osobowych są naturalnym impulsem stymulującym sektor MSP do poszukiwania produktów ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia inwestuje w kamery termowizyjne

W czasie XXI kongresu brokerów ERGO Hestia uczestniczyła w debacie, podczas której rozmawiano na temat zagrożeń cybernetycznych oraz ustawy dystrybucji ubezpieczeń. Jednym z tematów było też wprowadzenie audytów termowizyjnych w TU.

...
Czytaj więcej

I prezes SN wskazuje na konieczność ustawowej regulacji zadośćuczynień i regresu w przypadkach podwójnego OC

Pierwszy Prezes SN przygotował zestawienie uwag o stwierdzonych nieprawidłowościach i lukach w prawie. W zakresie obszaru prawa cywilnego aż dwa przypadki dotyczą prawa ubezpieczeń – zadośćuczynienie dla osób ciężko poszkodowanych i ubezpieczenie OC ppm.

...
Czytaj więcej

Inter: nowe wymogi fizjoterapeutów 

Inter Polska w komunikacie prasowym przypomina, że od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy regulujące zawód fizjoterapeuty.

...
Czytaj więcej

PKO BP kończy prace nad platformą e-commerce do sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, w wywiadzie udzielonym red. Pulsu Biznesu zapowiedział, że bank chce rozwijać się m.in. w obszarze ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

KUKE i Pekao S.A. zawarły umowę ramową w zakresie wspólnej oferty dla eksporterów

W ramach umowy KUKE zobowiązało się do udzielenia gwarancji ubezpieczeniowych i zapłaty należności w ramach akredytyw otwieranych przez banki zagraniczne, potwierdzanych, postfinansowanych lub dyskontowanych przez Pekao S.A.

...
Czytaj więcej

PZU wymieni zepsuty telewizor na nowy

Do 15 lipca potrwa mundialowa akcja PZU i Allegro „Wymiana Telewizora”. Klienci posiadający ubezpieczenie PZU Dom w razie awarii swego telewizora w ciągu 3 dni otrzymają nowy odbiornik.

...
Czytaj więcej

W komisji prawniczej rozpoczęły się prace nad projektem nowelizacji ustaw w związku ze stosowaniem RODO

W dniu 15 czerwca br. komisja prawnicza rozpoczęła prace nad rozpatrzeniem projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679. Prace będą dotyczyć również przepisów obejmujących prawo ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Polacy odkładają zakup ubezpieczenia na ostatnią chwilę

W związku ze zbliżającym się sezonem urlopowych, towarzystwa ubezpieczeniowe odświeżają ofertę ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy regulującej działalność kancelarii odszkodowawczych

W dniu 12 czerwca br. do Senatu został wniesiony projekt ustawy o świadczeniu usług  w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Projekt został przygotowany przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych.

...
Czytaj więcej

Brokerzy ubezpieczeniowi przyznali STU ERGO Hestia i PZU Życie nagrody Fair Play

Podczas XXI Kongres Brokerów po raz 18. zostały przyznane nagrody Fair Play dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń w dziale I i II.

...
Czytaj więcej

AXA oferuje odroczoną płatność za ubezpieczenie

Klienci AXA mogą zapłacić za ubezpieczenie turystyczne poprzez system płatności internetowych PayU.

...
Czytaj więcej

Projekt rozporządzenia ws. minimalnej wysokości sumy gwarancji ubezpieczeniowej touroperatorów

W dniu 1 lipca 2018 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Określa ona warunki oferowania, sprzedaży i realizacji imprez turystycznych oraz powiązanych usług turystycznych.

...
Czytaj więcej

Generali planuje ekspansję

Luciano Cirina, prezes Generali CEE Holding, widzi potencjał na polskim rynku i planuje wzmocnić pozycję TU poprzez wzrost organiczny i konsolidacje – czytamy w Pulsie Biznesu.

...
Czytaj więcej

Uniqa Polska opublikowała wyniki finansowe

W I kwartale 2018 roku spółki UNIQA zebrały w Polsce 382,4 mln zł składki. Pierwszy kwartał br. w spółce majątkowej stał pod znakiem dynamicznego rozwoju sprzedaży.

...
Czytaj więcej

Duński ubezpieczyciel ogłosił upadłość

​W dniu 8 maja 2018 r. likwidator duńskiego towarzystwa ubezpieczeń Alpha Insurance A/S wystąpił do sądu z wnioskiem o dobrowolną likwidację towarzystwa wskutek niewypłacalności (bankructwa), przekazał Duński Urząd Nadzoru Finansowego (Finanstilsynet).

...
Czytaj więcej

Wzrost cen ubezpieczeń majątkowych

W minionych latach w sektorze ubezpieczeń można było zaobserwować tzw. miękki rynek. Tendencja spadkowa trwała 4,5 roku i odbiła się niekorzystnie na rentowności zakładów ubezpieczeń. Jednak sytuacja się zmienia i ceny ubezpieczeń zaczynają wzrastać.

...
Czytaj więcej

Nowe trendy w ubezpieczeniach turystycznych

W informacji prasowej eksperci TU Compensa wskazują na nowe trendy w produktach turystycznych.

...
Czytaj więcej

MF prowadzi prace koncepcyjne dot. poszerzenia środków nadzoru nad zagranicznymi zakładami ubezpieczeń

Minister Finansów udzielił odpowiedzi na interpelację w sprawie nieuczciwej konkurencji na polskim rynku ubezpieczeniowym ze strony zagranicznych zakładów ubezpieczeń prowadzących w Polsce bezpośrednią działalność z terenu innego państwa (nr 22007).

...
Czytaj więcej

KUKE: przedsiębiorcy rzadko inwestują w ubezpieczenie obrotu gospodarczego i należności

Według prognoz Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych liczba upadłości przedsiębiorstw wzrośnie o około 3% r/r, a łączna liczba upadłości i restrukturyzacji ukształtuje się na poziomie 1000 podmiotów.

...
Czytaj więcej

PZU reklamuje ubezpieczenia przydatne w okresie urlopowym

PZU ruszyło z nową kampanią marketingową. Ubezpieczyciel szeroko promuje swoje dwa produkty: PZU Dom i PZU Wojażer, które zapewniają ochronę na czas podróży oraz zabezpieczenia mienia pozostałego w domu.

...
Czytaj więcej

Maciej Szczepański stanął na czele Działu Ubezpieczeń Majątkowych i Technicznych w Colonnade

5 czerwca 2018 r. Maciej Szczepański objął stanowisko dyrektora w Dziale Ubezpieczeń Majątkowych i Technicznych w Colonnade.

...
Czytaj więcej

Gothaer w rękach Vienna Insurance Group

W dniu 6 czerwca Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe zawarła umowę przejęcia 100% akcji polskiego towarzystwa ubezpieczeń majątkowych Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

Zaangażowanie w sektor węglowy niekorzystne dla ubezpieczycieli

Zmiany klimatyczne mają wpływ na wszystkie branże. W ostatnim czasie towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się na rezygnację z ochrony spółek, które inwestują w wydobycie węgla i produkcję energii opartej na spalaniu.

...
Czytaj więcej

Generali wprowadza mobilne aplikacje sprzedażowe dla multiagentów

Generali wprowadziło dwie aplikacje mobilne – Generali Agent i Proama Agent. Narzędzia zostały przygotowane w celu usprawnienia procesu sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych w multiagencjach.    

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie ochrony prawnej

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej przeprowadziło badanie na temat problemów prawnych Polaków. Z badania wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat blisko co piaty Polak spotkał się z problemem natury prawnej.

...
Czytaj więcej

Prawo do pojazdu zastępczego

Kierowca, którego pojazd uległ zniszczeniu podczas wypadku komunikacyjnego, ma prawo do korzystania z samochodu zastępczego.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia i Masterlease pomogą poszkodowanym w zakupie nowego auta

STU ERGO Hestia i Masterlease przygotowali preferencyjne warunki zakupu nowego auto po stwierdzeniu szkody całkowitej ubezpieczonego pojazdu.

...
Czytaj więcej

MF chce zmniejszenia kar dla UFG za naruszenia przepisów RODO

MF przygotowało kolejne uwagi do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679. Wśród propozycji zmian resortu znalazło się m.in. ustalenie górnego limitu kary administracyjnej nałożonej na UFG.

...
Czytaj więcej

Concordia inwestuje w innowacje bankowo-ubezpieczeniowe

Od blisko dwóch lat Concordia Ubezpieczenia inwestuje w rozwój infrastruktury informatycznej. Nowe rozwiązania wprowadzone przez ZU to m.in. platforma do sprzedaży ubezpieczeń na odległość, direct i specjalny moduł ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

EuCO: świadczenia za nieudane wakacje coraz częstsze

​Katarzyna Rykała z Kancelarii Radców Prawnych EuCO w rozmowie z red. portalu lex.pl podpowiada, co należy zrobić w przypadku nieudanej wycieczki zakupionej od touroperatora.

...
Czytaj więcej

Rekordowy wzrost liczby ubezpieczeń transakcyjnych

Jak wynika z raportu Marsh, w 2017 r. odnotowano rekordowy wzrost sprzedaży ubezpieczeń od ryzyk transakcyjnych. Zdaniem specjalistów, jest to efekt rosnącej konkurencji w segmencie M&A i dążeń spółek do obniżenia ryzyka związanego z transakcjami.

...
Czytaj więcej

Usługi assistance dla dzieci

Europ Assistance w materiale prasowym przekonuje, że usługi assistance mogą przydać się nie tylko dorosłym ale też dzieciom. ​

...
Czytaj więcej

PIU o ubezpieczeniach turystycznych

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała materiał prasowy, w którym wyjaśnia specyfikę rynku ubezpieczeń turystycznych oraz tłumaczy, jakie produkty ochronne przydadzą się na czas wakacyjnych wojaży.

...
Czytaj więcej

Compensa wypłaci 1,6 mln zł za spalone budynki

​Compensa poinformowała o postępowaniu likwidacyjnym, w którym w całości zwrócono koszty zniszczenia dwóch budynków należących do gospodarstwa agroturystycznego wskutek pożaru. Straty zostały oszacowane na poziomie 1,6 mln zł. 

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (cz. III)

Ministerstwo Finansów opublikowało w serwisie Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Concordia testuje wykorzystanie zdjęć satelitarnych do likwidacji szkód spowodowanych suszą

Concordia Ubezpieczenia wdraża nową technologię do procesów likwidacji szkód. Towarzystwo będzie wykorzystywało zdjęcia satelitarne do szacowania szkód spowodowanych suszą.  

...
Czytaj więcej

Jak ubezpieczyć sztuczną inteligencję?

Magdalena Marciniak, dyrektor rozwoju pionu biznesu w Grupie Europa, udzieliła wywiadu red. aleBank.pl. Rozmowa toczyła się wokół tematu udzielania ochrony urządzeniom wyposażonym w sztuczną inteligencję.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (cz. II)

Ministerstwo Finansów opublikowało w serwisie Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

KE zawnioskowała o zmiany w ubezpieczeniach komunikacyjnych

Komisja Europejska zaproponowała wzmocnienie przepisów UE w sprawie ubezpieczeń pojazdów. Zmiany mają na celu udzielanie lepszej ochrony osobom poszkodowanym w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych oraz zwiększenie praw posiadaczy polis.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek bankructwa

Euler Hermes zbadał sytuację na rynku budowlanym. Z badań wynika, że rośnie liczba upadłości. Szacuje się, że w branży budowlanej zaległości finansowe wynoszą ponad 4 mld zł.

...
Czytaj więcej

Szkolenie: BANCASSURANCE, AFFINITY, UBEZPIECZENIA GRUPOWE po 1 października 2018 r. 

W dniu 28 maja br. odbyła się kolejna Szkoła Ubezpieczeń beinsured z cyklu implementacji przepisów ustawy o dystrybucji w poszczególnych kategoriach pośrednictwa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

PIU: Blisko 2,3 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne

​Na koniec 2017 r. o 22 proc. zwiększyła się liczba Polaków z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Z prywatnych świadczeń zdrowotnych korzysta już 2,27 mln osób. Składka zebrana w 2017 r. na tym rynku wzrosła o 18 proc. i osiągnęła wartość 684,5 mln zł.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał trzy ustawy regulujące branżę ubezpieczeniową

W dniu 28 maja br. Prezydent RP podpisał kilka ustaw dotyczących branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (cz. I)

MF opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zawiera on nowe wysokości sum gwarancyjnych.

...
Czytaj więcej

CUK o szerokiej ochronie rowerzystów

Eksperci z CUK Ubezpieczenia przygotowali materiał prasowy, w którym nawiązują do rozpoczętego sezonu rowerowego i podpowiadają, jakie ubezpieczenia mogą się przydać rowerzystom.

...
Czytaj więcej

KE chce kolejnych zmian w ubezpieczeniach komunikacyjnych

Komisja Europejska opublikowała komunikat, w którym informuje o planach wzmocnienia przepisów dotyczących ochrony osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych oraz zwiększenia praw posiadaczy polis ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

VIG Polska wygenerował 44 mln zł zysku po I kw. 2018 r.

Grupa VIG podała wyniki finansowe po I kwartale 2018 r. Grupa odnotowała wzrost zysku w porównaniu do danych za I kw. 2017 r. o 7%, uzyskując na koniec marca 2018 r. wynik na poziomie 117,3 mln euro.

...
Czytaj więcej

AXA będzie ubezpieczać kierowców i dostawców Ubera

Program ochrony zostanie uruchomiony w czerwcu br. i zabezpieczy kierowców i dostawców, przed poniesieniem kosztów finansowych w przypadku nieplanowanych incydentów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla uczestników imprez sportowych

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się w Rosji. Kilkadziesiąt tysięcy polskich kibiców wybiera się na nadchodzące mistrzostwa. Przed wyjazdem warto zadbać o zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Karta EKUZ w Rosji nie obowiązuje.

...
Czytaj więcej

Concordia dołącza do Generali

Grupa Generali poinformowała o zawarciu dwóch umów transakcji przejęcia spółek ubezpieczeniowych na rynku CEE. Spółka zakupiła polską grupę Concordia i słoweńską Adriatic Slovenica. Ubezpieczyciel chce w ten sposób zwiększyć swój udział na rynku CEE.

...
Czytaj więcej

PBUK: zadośćuczynienia za stany wegetatywne obejmą też zdarzenia o charakterze transgranicznym

Branża ubezpieczeniowa oczekuje na uzasadnienie uchwały Sądu Najwyższego, w której orzekł, że sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku.

...
Czytaj więcej

Play wprowadza dodatkowe usługi – zapewni ochronę smartfonu, ale go nie ubezpieczy

Operator Play udostępnił kolejną usługę dodatkową dla swoich klientów. Tym razem mogą wykupić ochronę telefonu komórkowego z pakietem dostępu do aplikacji mobilnych.

...
Czytaj więcej

LINK4 nie chce być kojarzony jedynie z ubezpieczeniami komunikacyjnymi i wprowadza nową markę LINK4 Mama

LINK4 na konferencji prasowej w Teatrze Polskim zaprezentował swoją nową markę LINK4 Mama. Stoi za nią pakiet ubezpieczeń dedykowanych dzieciom i rodzicom. ZU chce w ten sposób pomóc rodzicom pokonać lęki związane z posiadaniem dziecka.  

...
Czytaj więcej

Colonnade inwestuje w działania prewencyjne

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na inwestycje w różnego rodzaju działania prewencyjne, których celem jest zmniejszenie wielkości lub częstotliwości szkód.

...
Czytaj więcej

Aviva oferuje ubezpieczenie domu w trakcie jego budowy

Budując dom nie można wykluczyć niekorzystnych wypadków losowych, które wiążą się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Najlepszym zabezpieczeniem na wypadek zalania czy włamania jest zakup polisy ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

EIOPA uruchomiła czwartą edycję stress testów branży ubezpieczeniowej

W dniu 14 maja 2018 r. EIOPA i ESMA rozpoczęli po raz czwarty test obciążeniowy dla europejskiego sektora ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy - Prawo o ruchu drogowym

W dniu 15 maja 2018 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacją znosi się obowiązek posiadania przez kierowców papierowej wersji polisy OC i dowodu rej.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia z najniższą liczbą skarg

Ubezpieczyciel otrzymał najmniej skarg w stosunku do udziału rynkowego, zgodnie ze sprawozdaniem Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

Usługa telematyczna Kasa Wraca od LINK4 ma już rok

​Minął rok od uruchomienia przez LINK4 programu Kasa Wraca, który przyznaje kierowcom premie za bezpieczny styl jazdy. W przeciągu 12 miesięcy funkcjonowania programu jego uczestnicy wygenerowali ponad 380 tys. zł. Rekordzista uzyskał prawie 1,2 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Piątek został nowym dyrektorem generalnym na Polskę MediSky International

​Arkadiusz Piątek został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego MediSky International, spółki oferującej prywatne, międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne. Nowy dyrektor będzie odpowiadał za wypracowanie długofalowej strategii firmy.

...
Czytaj więcej

Rekordowa sprzedaż PZU

W pierwszym kwartale br. Grupa PZU odnotowała ponad miliard zysku. Składka przypisana brutto w pierwszym kwartale osiągnęła wartość 5,83 mld zł. Jest to najlepszy wynik w historii Grupy.

...
Czytaj więcej

Świat: suma odszkodowań w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła

Przyczyną rosnącej liczby roszczeń ubezpieczeniowych jest zły stan dróg w Wielkiej Brytanii.

...
Czytaj więcej

Prudential: ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia ubezpieczenia na życie

Posiadanie polisy na życie w opinii Polaków jest przejawem roztropności i rozsądku. Jednak jak wynika z badania Prudential Family Index, nie przekłada się to na kupno polisy. Jakie płyną wnioski z najnowszego badania przeprowadzonego przez Prudential?

...
Czytaj więcej

INTER Polska uruchamia usługę telemedycyny

Grupa INTER Polska uruchomiła dla swoich klientów usługi telemedycyny. Posiadacze ubezpieczenia zdrowotnego INTER Vision mogą umówić wizytę online z lekarzem specjalistą.

...
Czytaj więcej

Jan Szewczak pyta premiera i ministra finansów o działalność transgraniczną zagranicznych zakładów ubezpieczeń

Jan Szewczak skierował do prezesa RM i ministra finansów interpelacje w sprawie nieuczciwej konkurencji na polskim rynku ubezpieczeniowym ze strony zagranicznych zakładów ubezpieczeń prowadzących w Polsce bezpośrednią działalność z terenu innego kraju.

...
Czytaj więcej

Zwiększa się popyt na ubezpieczenia należności

Odnotowywane jest zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniami należności wśród polskich przedsiębiorstw. Jest to skorelowane ze wzrostem liczby niewypłacalnych spółek i wyższymi cenami za te produkty, podaje Parkiet.   

...
Czytaj więcej

Marat Nevretdinov: platforma sprzedażowa to dopiero początek

Kilka dni temu Grupa Europa uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń online, za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. W nowym kanale dystrybucji TU Europy klienci mogą całkowicie zdalnie nabyć ubezpieczenia turystyczne czy ubezpieczenie zdrowotne.

...
Czytaj więcej

VI Kongres PIU: Jak wypełnić lukę w ubezpieczeniach zdrowotnych

Od rozpoczęcia VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń minął tydzień. Wśród tematów dot. luk ubezpieczeniowych znalazło się również omówienie rynku ochrony zdrowia.

...
Czytaj więcej

Votum uzyskało odszkodowanie dla poszkodowanej pomimo trwającego postępowania karnego

Kancelaria odszkodowawcza Votum S.A. opublikowała na swojej stronie opis sprawy odszkodowawczej, w której zakład ubezpieczeń dokonał wypłaty świadczenia pomimo toczącego się postępowania karnego w tej sprawie.

...
Czytaj więcej

62. posiedzenie Sejmu RP – prace legislacyjne istotne dla branży ubezpieczeniowej

W dniach 8-11 maja odbywa się 62. posiedzenie Sejmu RP. Prace legislacyjne parlamentarzystów dotyczą kilku kwestii kluczowych dla branży ubezpieczeniowej – projektu ustawy implementującej PSD2 oraz nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

...
Czytaj więcej

TU Europa uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń online

Grupa Europa wdrożyła system sprzedaży ubezpieczeń online. Ubezpieczyciel uruchomił bezpośrednią dystrybucję ubezpieczeń na swojej stronie internetowej - www.tueuropa.pl. Uruchomieniu nowej usługi towarzyszy zmiana loga wrocławskiego zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania marketingowa PZU Dom

Polisa PZU Dom gwarantuje szeroki zakres ochrony majątku, a dodatkowo pakiet usług assistance zapewniający szybką pomoc fachowców w przypadku awarii w mieszkaniu.

...
Czytaj więcej

VI Kongres PIU: potrzeba współpracy branży i regulatorów

8 maja rozpoczął się VI Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tym razem wystąpienia gości i tematy debat są skupione wokół luk, które mogą wykorzystać ubezpieczyciele.

...
Czytaj więcej

Najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia upraw rolnych

W ostatnich latach możemy obserwować zwiększone natężenie burz i gradobić, które niszczą plony rolników. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw mieszkańcom wsi i oferują ubezpieczenia upraw i mienia.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance : wzrosła liczba zgłoszeń awarii samochodów

Tegoroczna majówka skłoniła Polaków do zagranicznych wyjazdów samochodem. Jak pokazują dane zebrane przez Mondial Assistance, 60 proc. więcej kierowców potrzebowało pomocy przy aucie w innym kraju, w porównaniu do tygodnia poprzedzającego majówkę.

...
Czytaj więcej

Aviva rozwija sektor ubezpieczeń korporacyjnych

Puls Biznesu opublikował artykuł na temat nowej oferty OC dla firm oferowanej przez Avivę.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Planując urlop należy się zastanowić nad zakupem odpowiedniego ubezpieczenia. Prócz podstawowej polisy, warto zainwestować w ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z wyjazdu. Zdarza się, że przypadki losowe zmuszają nas do zmiany planów.

...
Czytaj więcej

Polacy nie płacą składek ubezpieczeniowych

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dług Polaków z powodu nieopłaconych ubezpieczeń wynosi prawie 200 mln zł.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia w leasingu

​Pojazdy udostępniane w ramach umów leasingu muszą posiadać komplet ubezpieczeń, na który składa się: ubezpieczenia OC, NNW i autocasco. Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku tego typu aut może być zapewniana przez leasingodawcę lub leasingobiorcę.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych może dojść do kolejnej wojny cenowej

​Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, w wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita komentuje ostatnią uchwałę SN dot. wypłat zadośćuczynień bliskim osób ciężko poszkodowanych.

...
Czytaj więcej

Usługi assistance dla firm

​Usługi pomocowe stanowią często rozszerzenie produktów majątkowych oferowanych także przedsiębiorcom. Eksperci z Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group w informacji prasowej przedstawili najistotniejsze produkty assistance, które przydadzą się firmom.

...
Czytaj więcej

MF: Jedynie KNF może wydawać rekomendacje skierowane do zakładów ubezpieczeń

Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację nr 21317 w sprawie ograniczenia zaniżania odszkodowań za szkody komunikacyjne uznał, że jedynie Komisja Nadzoru Finansowego, jako organ nadzoru, może wydawać rekomendacje skierowane do zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia ponownie uznane za Dobrą Markę

SALTUS Ubezpieczenia drugi rok z rzędu otrzymał tytuł Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Nagroda przyznawana jest najlepszym, cieszącym się największym zaufaniem i renomą markom w poszczególnych branżach.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka o PZU Go

Paweł Surówka, prezes PZU, w wywiadzie dla rp.pl opowiada o nowej usłudze ubezpieczyciela PZU Go – systemowi powiadamiania o wypadkach drogowych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia wzajemne odpowiadają na potrzeby i ryzyka gmin

Zakończył się IV Europejski Kongres Samorządów. W programie uwzględniono temat produktów ubezpieczeniowych dla jednostek samorządu terytorialnego.

...
Czytaj więcej

Piłkarzy w Polsce ubezpiecza PZU

PZPN poinformował, że PZU ubezpieczy zawodników grających w piłkę nożną, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania piłkarzy. Pakiet ubezpieczeniowy obejmuje ubezpieczenie NNW i koszty leczenia.

...
Czytaj więcej

PZU dołączyło do partnerów Karty Dużej Rodziny

PZU podpisało umowę partnerską z programem Karty Dużej Rodziny. W ramach podjętej współpracy zakład ubezpieczeń zobowiązał się do udzielania zniżek wielodzietnym rodzinom na wybrane produkty ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

KNF prowadzi prace nad objęciem nadzorem podmioty prowadzące działalność w ramach swobody przepływu usług

Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, w wywiadzie udzielonym redakcji portalu wpolityce.pl odniósł się do skarg wnoszonych na działalność Gefion Insurance, prowadzący w Polsce działalność w ramach swobody świadczenia usług.

...
Czytaj więcej

TUW: wiosna to najlepsza chwila na zawarcie umowy ubezpieczenia upraw rolnych

Od dnia 29 marca br. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” rozpoczęło wiosenną akcję zawierania umów ubezpieczeń upraw rolnych od zdarzeń losowych.

...
Czytaj więcej

Wypadek przy pracy a ubezpieczenie

Osobie, której przytrafił się wypadek w trakcie wykonywania pracy należy się odszkodowanie. Jednorazową sumę wypłaca Zakład Ubezpieczeń, a jej wysokość zależy od tego, jak bardzo ucierpiał pracownik.

...
Czytaj więcej

Benefia24 umożliwia zakup ubezpieczenia w telefonie

Ceny ubezpieczeń od kilku lat rosną. Najbardziej widoczny jest wzrost ceny OC ppm. Obecnie ceny chwilowo plasują się na stałym poziomie. Jednak nieuniknione są dalsze podwyżki.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy znoszącej obowiązek posiadania polisy OC podczas jazdy jest już w Sejmie

Na portalu beinsured.pl informowaliśmy o prowadzonych w Ministerstwie Cyfryzacji pracach nad uruchomieniem elektronicznego dostępu policji do bazy CEPiK 2.0. Wskutek tego rozwiązania kierowcy nie musieliby posiadać przy sobie papierowej wersji polisy OC.

...
Czytaj więcej

Colonnade i OpenBIZ rozpoczęły współpracę. Pomogą klientom w razie cyberataku

Colonnade podjęło współpracę z OpenBIZ. Towarzystwo ubezpieczeń chce pomóc przedsiębiorcom w radzeniu sobie z ryzykami cybernetycznymi.

...
Czytaj więcej

Proces likwidacji szkód w Polski Gaz TUW

​24 kwietnia br. odbyło się śniadanie prasowe zorganizowane przez Polski Gaz TUW. Głównym celem spotkania było podsumowanie wyników finansowych. Jednak sporą część spotkania poświęcono również na omówienie procesu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Market ubezpieczeniowy od Play rozrasta się o produkty dla graczy

Play Ubezpieczenia wprowadził do swojej oferty nową kategorię produktów - Ubezpieczenia dla gracza. Miłośnicy gamingu i e-sportu będą mogli zabezpieczyć sprzęt elektroniczny i zakupione itemy w grach.

...
Czytaj więcej

PZU wdraża system antydronowy

PZU wraz z polską spółką Advanced Protection System (APS) przygotował system antydronowy do kontrolowania przestrzeni powietrznej i tym samym zwiększenia ochrony zabezpieczanych budynków lub osób.

...
Czytaj więcej

PZU rozszerza ofertę produktów sprzedawanych na platformie Allegro

​11 kwietnia 2018 r. PZU sprzedało pierwszą polisę ubezpieczenia na platformie Allegro. Na razie użytkownicy Allegro mogli nabyć przedłużenie gwarancji na produkty RTV/AGD. Teraz ubezpieczyciel rozszerza ofertę o ubezpieczenia rowerów i opon.

...
Czytaj więcej

Concordia o bezpieczeństwie w pracy rolnika

Concordia Ubezpieczenia przegotowała poradnik dla rolników. Zawiera on wskazówki, jak zadbać o bezpieczne prace sezonowe.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych: jakie istnieją szanse pozyskania nowych klientów?

W 2017 r. przypis składki z ubezpieczeń komunikacyjnych wyniosła 22,5 mld zł. Jest to rekordowy przypis od 2007 r. a także kontynuacja wzrostu tego rynku od 2016 r.   

...
Czytaj więcej

Polski Gaz TUW podsumowuje wyniki finansowe

24 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca pierwszy rok działalności Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

...
Czytaj więcej

Concordia w segmencie bancassurance

„Concordia czuje się w obowiązku przygotować partnerów biznesowych na nadchodzące zmiany” wskazał Tomasz Kromolicki, Dyrektor Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia, w wywiadzie dla magazynu "Nowoczesny Bank Spółdzielczy".

...
Czytaj więcej

Link4 chce by prewencja była dominującą rolą ubezpieczenia

Rzeczpospolita opublikowała wywiad z Agnieszka Wrońską, prezesem Link4, którego tematem przewodnim były innowacyjne rozwiązania w ubezpieczeniach.

...
Czytaj więcej

Konferencja Rzecznika Finansowego – praktyczne aspekty dochodzenie roszczeń z tytułu utraty zdrowia i życia

19 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja pt. „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń” organizowana przez Rzecznika Finansowego i Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

HDI gwarantuje pomoc poszkodowanym przez deszcze i burze

Intensywne opady i burze w niektórych regionach kraju powodują, że klienci będą potrzebowali szybkiej reakcji ubezpieczyciela. Centrum Obsługi Klienta mobilizuje wszystkie siły, żeby sprawnie wypłacać odszkodowania i pomagać poszkodowanym przez żywioły.

...
Czytaj więcej

Concordia: Właściciele ślubnych lokali powinni zadbać o ubezpieczenie

Sezon ślubny niesie więc duże możliwości biznesowe, ale też cały szereg wyzwań. Jak zabezpieczyć nasz obiekt na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, a co za tym idzie konsekwencji wizerunkowych i finansowych?

...
Czytaj więcej

Rośnie popularność domowego assistance

Mondial Assistance przeprowadziło badania, z których wynika że w 2017 r. Ponad 2,5 mln zdarzeń losowych dotyczyło awarii domowch.

...
Czytaj więcej

BZ WBK sprzedaje ubezpieczenia przez aplikację mobilną

Liczba osób korzystających z aplikacji mobilnych, a w tym z bankowości mobilnej, ustawicznie rośnie. Każdego roku odnotowywane są wzrosty w tym sektorze. Coraz częściej ubezpieczyciele umożliwiają zakup polisy poprzez aplikację.

...
Czytaj więcej

Marcin Warchoł: wykrywanie przestępczości ubezpieczeniowej zależy od prac organów ścigania

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł udzielił odpowiedzi na interpelację posła Wojciecha Murdzeka w sprawie rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań od ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

LINK4 wspiera duże rodziny

Od 3 lat LINK4 jest partnerem rządowego programu Karty Dużej Rodziny. W ramach współpracy ubezpieczyciel oferuje zniżki dla posiadaczy kart na zakup ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i podróżnych.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń na Allegro

11 kwietnia 2018 r. PZU sprzedało pierwszą polisę ubezpieczenia na platformie Allegro. Na razie ochrona jest oferowana jako przedłużenie gwarancji sprzętu RTV/AGD.

...
Czytaj więcej

Bilans skarg na towarzystwa ubezpieczeniowe w 2017 r.

W opublikowanym ostatnio raporcie Rzecznik Finansowy przedstawił dane dotyczące skarg na ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie wyników finansowych TU w 2017 r.

Od kilku lat obserwujemy rozwój branży ubezpieczeniowej w Polsce. Oferta towarzystw staje się coraz bardziej spersonalizowana, a sprzedaż zautomatyzowana.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia po raz pierwszy przekroczyła barierę 5 mld zł przypisu składki w ubezpieczeniach majątkowych

Grupa ERGO Hestia przedstawiła swoje wyniki finansowe po 2017 r. Ubezpieczyciel odnotował rekordowe wskaźniki przypisu składki brutto oraz wyniku technicznego w ubezpieczeniach majątkowych.

...
Czytaj więcej

Rekordowe wyniki TUW PZUW za 2017 r.

TUW PZUW podsumowało drugi pełny rok obrotowy swojej działalności. Podmiot wypracował aż 384 mln zł przypisu składki, prawie trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Dało to 2,3 mln zł nadwyżki finansowej, w porównaniu do 14 tys. wypracowanej w 2016 r.

...
Czytaj więcej

MetLife oferuje zniżkę na ubezpieczenie dziecka

MetLife uruchomiło promocję na ubezpieczenie dziecka w ramach polisy „Bezpieczne Dziecko Premium”. Miedzy 9 kwietnia a 14 maja 2018 r. klienci TU będą mogli kupić dodatkową ochronę „MetLife Gwaratnowana Ochrona” z 10 proc. zniżką.

...
Czytaj więcej

Posłowie skarżą do MF zaniżanie odszkodowań komunikacyjnych i wydłużanie likwidacji szkód przez zakłady ubezpieczeń

​Posłowie PiS przygotowali interpelację do ministra finansów. Przedstawiają w niej zarzuty dot. zaniżania przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych i wynikający z tego procederu długi czas likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

DAS: Ubezpieczenie ochrony prawnej jako pozapłacowy benefit pracowniczy

Rafał Hiszpański, prezes zarządu D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA, przekonuje w rozmowie z Newseria Biznes, że ubezpieczenia ochrony prawnej mogą być atrakcyjnym, dodatkowym benefitem dla pracowników.  

...
Czytaj więcej

61. posiedzenie Sejmu RP. Posłowie zajmą się regulacjami z zakresu rynku finansowego

W dniu 11 kwietnia 2018 r. rozpoczęło się 61. posiedzenie Sejmu RP. Pierwszego dnia posłowie rozpatrzyli projekt ustawy o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora fin.

...
Czytaj więcej

Zysk netto spółek ubezpieczeniowych BZ WBK-Aviva w 2017 r. zwiększył się o 14%

W 2017 r. zarówno spółka życiowa jak i majątkowa BZ WBK-Aviva poprawiła swój wynik finansowy netto. W przypadku BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wzrost zysku w zestawieniu z ubiegłorocznymi wynikami wyniósł 12 mln zł (+31%).

...
Czytaj więcej

Grupa Europa podsumowała ubiegły rok i przedstawia najbliższe plany rozwoju

Grupa Ubezpieczeniowa Europa zebrała w 2017 roku blisko 1,6 mld zł składki przypisanej brutto, czyli o 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wyższy przypis odnotowała zarówno spółka majątkowa jak i życiowa.

...
Czytaj więcej

Spółki majątkowe VIG Polska zwiększyły przypis składki i wynik finansowy

W 2017 r. polskie spółki należące do Vienna Insurance Group odnotowały wyższy przypis składki i polepszenie wyniku finansowego w majątku. W ubezpieczeniach działu I wskaźniki pozostały na poziomie niewiele niższym niż w 2016 r.   

...
Czytaj więcej

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych chce ubezpieczać rolników

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zainaugurowało wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych pod marką „AGRO Ubezpieczenia”.

...
Czytaj więcej

Przepisy dot. cyfrowych polis OC będą wdrożone przed wakacjami

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad cyfrowym dostępem policji do Centralnej Ewidencji Kierowców. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy nie będą musieli posiadać przy sobie polisy OC czy dowodu rejestracyjnego pojazdu.

...
Czytaj więcej

Concordia: domek letniskowy można ubezpieczyć wraz z ubezpieczeniem mieszkania

Każdego roku na początku sezonu dochodzi do włamań do domków letniskowych i altan. Concordia wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

„Programy audytu” – nowa publikacja przygotowana przez członków Podkomisji PIU ds. audytu i kontroli wewnętrznej

PIU opublikowała materiał opracowany przez ekspertów Podkomisji ds. audytu i kontroli wewnętrznej pt. „Programy audytu”. Stanowi on kontynuację planów audytu wybranych procesów/obszarów z poprzednich lat.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o ochronie danych osobowych i projekt nowelizacji ustawy o PPE trafiły do prac w Sejmie

W dniu 5 kwietnia br. do Sejmu RP zostały wniesione dwa projekty ustaw, wprowadzające nowe wymogi w branży ubezpieczeniowej: projekt ustawy o ochronie danych osobowych oraz projekt ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych programach emerytalnych.

...
Czytaj więcej

PZU Lab ryzyko cyberataku wymaga innowacyjnego podejścia do ubezpieczeń

Dariusz Gołębiewski, członek zarządu PZU Lab, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE. Rozmowa dotyczyła ubezpieczeń od cyberzagrożeń i zarządzania tym ryzykiem przez zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Allianz wprowadził e-polisy OC/AC

Allianz uruchomił nową usługę e-polisa OC/AC. Dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczony będzie miał mobilny dostęp do swojej polisy ubezpieczenia komunikacyjnego w smartfonie.

...
Czytaj więcej

Proama przypomina o zniżkach za bezszkodową jazdę. Ubezpieczyciel powrócił z kampanią reklamową

Po czteromiesięcznej przerwie Proama ponownie startuje z kampanią reklamową w telewizji. Ubezpieczyciel w ten sposób przypomina kierowcom o ofercie zniżek za bezszkodową jazdę.

...
Czytaj więcej

Ruszyła wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników w PZU

​3 kwietnia PZU rozpoczął wiosenną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Limit na dopłaty do składek  przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla PZU jest na wysokim poziomie. Dzięki temu z dopłat skorzystają wszyscy rolnic

...
Czytaj więcej

Bezskuteczna próba wyłudzenia odszkodowania w Piotrkowie Trybunalskim

Para znajomych 24-latków chciała wyłudzić odszkodowanie. Przestępstwo zostało wykryte przez zakład ubezpieczeń, w którym polisę OC posiadał jeden z uczestników fikcyjnej stłuczki.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa jest najlepiej przygotowana do zapewnienia powszechności PPK

Jan Grzegorz Prądzyński, Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, w rozmowie z red. tygodnika Do Rzeczy analizuje sytuację na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych oraz wskazuje główne obszary aktywności Izby aktualnie.

...
Czytaj więcej

Stanisław Sokołowski został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Pocztowe TUW

W dniu 28 marca 2018 r. Artur Duda, dotychczasowy wiceprezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, złożył rezygnację. Jego miejsce z dniem 29 marca br. zajął Stanisław Sokołowski.

...
Czytaj więcej

UE dąży do zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych. System eCall już obowiązuje

Od 1 kwietnia br. na terenie EU funkcjonują nowe regulacje, zgodnie z którymi każdy nowo wyprodukowany samochód ma mieć wmontowany system eCall, tj. system automatycznego powiadamiania służb ratunkowych o wypadku drogowym.

...
Czytaj więcej

Dwie ważne ustawy dla branży ubezpieczeniowej z podpisem Prezydenta

W dniu 28 marca br. Prezydent RP podpisał dwie istotne ustawy dla branży ubezpieczeniowej. Nakładają one szereg obowiązków, które będą musiały spełniać zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Składki ubezpieczeń rolniczych będą niższe niż rok temu

W tym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiło obniżyć sumy ubezpieczenia dla większości rodzajów polis. Z drugiej strony zwiększona została kwota rządowych dopłat dla rolników na zakup ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Nawet 92% odszkodowań z tytułu szkód komunikacyjnych może być zaniżanych

Na początku tego roku został uruchomiony ogólnopolski program Polisa Plus. Za jego powstanie odpowiada Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych. Jego celem jest udzielanie wsparcia kierowcom w ubieganiu się o odszkodowania.

...
Czytaj więcej

W Szwecji 90% psów jest ubezpieczonych

Ubezpieczenia zwierząt cieszą się dużą popularnością w Szwecji. O tym segmencie ubezpieczeń opowiedziała red. tokfm.pl Pernilla Melander, rzeczniczka prasowa Agria, zakładu ubezpieczeń specjalizującego się w ubezpieczeniach zwierząt w Szwecji.

...
Czytaj więcej

Allianz wdrożył system ratalnej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Allianz rozpoczął ratalną sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowa usługa została wdrożona we współpracy ze start-upem Hipro. Ubezpieczyciel docelowo chce przyznawać kredyty również w pozostałych segmentach ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Screenity ubezpieczy telefony Apple’a

Aplikacja mobilna, dzięki której w prosty sposób można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu, jest już dostępna na urządzenia z systemem iOS.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia przestrzega przed powodziami

Każdego roku topniejący śnieg i intensywne opady stają się przyczyną podwyższenia poziomu rzek, a w dalszej konsekwencji zagrożeniem powodziowym. Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia tego typu nieszczęścia – warto zastanowić się nad ubezpieczeniem.

...
Czytaj więcej

Komunikat PZU dot. kary nałożonej przez KNF

W dniu 27 marca 2018 r. podczas 385. posiedzenia KNF została wydana decyzja o nałożeniu sankcji pieniężnej na PZU w wysokości 1,7 mln zł. Ubezpieczyciel w komunikacie przedstawił okoliczności powstania zaniedbań w procesach llikwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia otworzył się na klientów biznesowych

​Play Ubezpieczenia od 27 marca br. kieruje swą ofertę również do klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy należący do tej grupy będą mogli nabyć dowolne ubezpieczenie indywidualne dostępne w markecie Play.

...
Czytaj więcej

PZU ubezpiecza sady

27 marca br. PZU otwiera wiosenny sezon ubezpieczeń owoców drzew i  krzewów owocowych oraz truskawek z dopłatami z budżetu państwa.

...
Czytaj więcej

Superpolisa Ubezpieczenia rozpoczęła współpracę z firmą Leadenhall

Superpolisa Ubezpieczenia została partnerem Leadenhall – spółki należącej do rynku Lloyd’s of London. W związku z tym w ofercie agencji pojawił się nowy produkt Drivers Casco.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie Pomoc Rowerowa od Europ Assistance Polska

​Europ Assistance Polska wprowadziło do swojej oferty produkt dedykowany rowerzystom - Ubezpieczenie Pomoc Rowerowa. Nowa oferta obejmuje ubezpieczenie i assistance rowerzysty i mienia.

...
Czytaj więcej

Generali uruchomiło Program Rabatowy dla klientów

​Generali przygotowało ofertę zniżek na produkty i usługi partnerów, które związane są z oferowanymi ubezpieczeniami. Promocje przygotowane zostały dla posiadaczy ubezpieczeń mieszkaniowych i komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Warta podała wyniki za 2017 r.

TUiR Warta zebrało w zeszłym roku prawie 6 mld zł przypisu składki, głównie w segmencie ubezpieczeń majątkowych. Jak podkreśla ubezpieczyciel, na sukces spółki wpływ miało wdrożenie nowoczesnego sposobu taryfikacji składek.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy i Rzecznik Praw Pacjenta podpisali porozumienie. Wspólnie będą działać w sporach odszkodowawczych

Rzecznik Finansowy i Rzecznik Praw Pacjenta podpisali porozumienie o współpracy. Jego głównym celem jest ułatwienie pacjentom i klientom instytucji finansowych uzyskania wsparcia w dochodzeniu ich praw.

...
Czytaj więcej

BZ WBK i Compensa z ofertą zdalnego zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych

Bank Zachodni WBK umieścił w Google Play i App Store zaktualizowaną wersję swojej aplikacji mobilnej. Zawiera ona usługę mobilnego zakupu ubezpieczenia OC, AC, NNW oraz ASSISTANCE. Ochrony ubezpieczeniowej udziela Compensa.

...
Czytaj więcej

Concordia dystrybuuje ubezpieczenia upraw rolnych w kanale BA

​W poniedziałek, 19 marca 2018 r., Concordia Polska TUW rozpoczęła wiosenną sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Rolnicy mogą nabyć ubezpieczenie w placówkach BGŻ BNP Paribas.

...
Czytaj więcej

D.A.S. zwiększył sprzedaż w 2017 r.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej przekazał dane sprzedażowe za 2017 r. Ubezpieczyciel odnotował wzrost sprzedanych polis o 20 proc. wobec wolumenu uzyskanego w 2016 r. Z kolei przypis składki zwiększył się o 60 proc.

...
Czytaj więcej

INTER: placówki medyczne powinny posiadać kompleksowe ubezpieczenie

INTER Polska w materiale prasowym nawiązuje do niedawnej afery medialnej dot. niewłaściwego przechowywania szczepionek przez placówkę medyczną. Ubezpieczyciel wskazał, że w przypadku takich trudności pomocna może okazać się stosowne ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia oferuje ubezpieczenia upraw rolnych

19 marca br. Concordia Ubezpieczenia udostępniła pakiet ubezpieczeniowy dla rolników.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: jakie ubezpieczenie na wiosnę

CUK Ubezpieczenia w materiale prasowym przedstawia, jakie ubezpieczenia mogę przydać się w okresie wiosennym. Zwraca szczególną uwagę na produkty ochronne mienia. Zabezpieczą one przed ryzykiem lokalnych podtopień i powodzi

...
Czytaj więcej

RF wypowiedział się w kwestii zagadnienia prawnego dot. niezachowania terminu rozpatrzenia reklamacji

W dniu 6 kwietnia 2018 r. Sąd Najwyższy zajmie się zagadnieniem prawnym (sygn. akt III CZP 113/17) dot. skutków niedotrzymania przez podmiot rynku finansowego ustawowych terminów odpowiedzi na reklamację. W tej sprawie istotny pogląd wniósł RF.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance nawiązała partnerstwo biznesowe z serwisem BlaBlaCar

AXA Assistance została partnerem serwisu BlaBlaCar. Spółka będzie oferowała bezpłatne usługi assistance kierowcom i pasażerom podróżującym w ramach serwisu.

...
Czytaj więcej

PZU zarobił 4,2 mld zł w 2017 r.

PZU SA po raz pierwszy raz w historii odnotował zysk netto przekraczający kwotę 1 mld EUR i przypis składki wynoszący prawie 23 mld zł.  

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia podsumowało ubiegłoroczne wyniki

PKO Ubezpieczenia od czterech lat umacnia swoją pozycję na rynku bancaassurance. W 2017 r. odnotowało szybki wzrost i dobre wyniki, a wraz z GK PKO BP zebrało łącznie 922 mln zł składki przypisanej brutto.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń przygotowują polisy dla rowerzystów

PZU przygotowało ofertę ubezpieczeniową dla rowerzystów. Polisa PZU Rowerzysta to zabezpieczenie roweru i osoby poruszającej się na nim. Ubezpieczenia dla rowerzystów mają w swojej ofercie również m.in. TU Europa, Proama, CUK i Play Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Zmiany w organizacyjne w Colonnade

Colonnade poinformował o zmianach organizacyjnych w Działach Consumer oraz Sprzedaży i Marketingu.

...
Czytaj więcej

Aviva kierunki rozwoju dostrzega w kanale direct i PPK

13 marca 2018 r. w siedzibie Aviva odbyło coroczne spotkanie prezesa zakładu ubezpieczeń Adama Uszpolewicza z dziennikarzami. Prezes spółki przedstawił wyniki finansowe wypracowane w ubiegłym roku i plany rozwoju ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Bacca z nową aplikacją Polisy i Płatności

Bacca udostępniła nową aplikację zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców – „Bacca Polisy i Płatności”. Narzędzie służy do zarządzania ubezpieczeniami jak i realizacji płatności, w tym także spłaty rat kredytu czy transakcji międzynarodowych.

...
Czytaj więcej

Polacy szukają ubezpieczenia z jak najszerszym zakresem ochrony

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń ubezpieczenie nieruchomości posiada już ponad 10 mln domów i mieszkań. Obecnym trendem jest zakup polisy z nietypowym zakresem ochrony.

...
Czytaj więcej

Grupa przestępcza z woj. śląskiego i opolskiego wyłudziła od zakładów ubezpieczeń ponad 1 mln zł

​Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 34 osobom, którym postawiono zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań.

...
Czytaj więcej

Warta otrzymała Laur Konsumenta

Produkty Warty ponownie znalazły w gronie zwycięzców ogólnopolskiego rankingu Laur Konsumenta. I miejsce i Złote Godło zostało przyznane Warcie w dwóch kategoriach: Ubezpieczenia na życie oraz Ubezpieczenia samochodu.

...
Czytaj więcej

Interpelacja do resortu sprawiedliwości ws. przestępczości ubezpieczeniowej

Poseł Wojciech Murdzek skierował do ministra sprawiedliwości interpelację w sprawie rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań od ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

LEASING – jak zarabiać na ubezpieczeniach?

Ostatnie lata to wysyp regulacji mających istotny wpływ na dystrybucję ubezpieczeń. W jaki sposób te nowe przepisy mogą wpłynąć na dystrybucję ubezpieczeń w firmach leasingowych?

...
Czytaj więcej

Szkodowo.pl pozwoli uzyskać dopłatę do odszkodowania

Na rynku pojawił się serwis Szkodowo.pl, który jest kierowany do osób poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych.

...
Czytaj więcej

AXA nabył XL Group

W dniu 5 marca 2017 r. AXA poinformowała o przejęciu XL Group. Wartość transakcji to 15,3 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW wprowadziło ubezpieczenia D&O dla sektora medycznego

TUW PZUW na początku marca wprowadziło do swej oferty ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków władz podmiotu leczniczego. Jest to pierwsza tego typu polisa na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania za szkody majątkowe?

Ubezpieczenie mieszkania ma zagwarantować właścicielowi nieruchomości wypłatę zadośćuczynienia w przypadku strat na skutek niespodziewanych zdarzeń. Jednak istnieją sytuacje kiedy zakład ubezpieczeń może odmówić wypłaty odszkodowania, albo zażądać zwrotu

...
Czytaj więcej

MF wyraziło możliwość doprecyzowania przepisów dot. tajemnicy ubezpieczeniowej

Piotr Nowak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, odpowiedział na interpelację nr 19098 w sprawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej zgłoszoną przez posła Krzysztofa Kubów.

...
Czytaj więcej

Spadki w sektorze ubezpieczeń D&O

Firmy ubezpieczeniowe oferujące polisy typu D&O mogą mieć trudności z utrzymaniem wyników. Obecnie obserwujemy światową tendencję do stopniowego obniżania stawek premii D&O, która prawdopodobnie utrzyma się również w 2018 r.

...
Czytaj więcej

InterRisk katamaranem na rynku ubezpieczeniowym. Ubezpieczyciel przedstawił strategię na lata 2018-2020

Podczas konferencji prasowej, w dniu 1 marca br., prezes VIG Polska Franz Fuchs i prezes InterRisk Piotr Narloch przedstawili strategię ubezpieczyciela na lata 2018-2020 r. Ubezpieczyciel zapowiedział dążenie do uzyskania równowagi w ubezpieczeniach.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciel ma obowiązek zwrotu kosztu najmu samochodu zastępczego

Ubezpieczyciel ma obowiązek zapewnić poszkodowanemu w wypadku samochodowym, pojazd zastępczy. Zwrot kosztów najmu przysługuje za okres od dnia zgłoszenia szkody do momentu przyznania odszkodowania.

...
Czytaj więcej

LINK4 ponownie partnerem programu Nasz nowy dom

W dniu 1 marca 2018 r. startuje kolejna edycja programu „Nasz nowy dom” emitowanego w telewizji Polsat. LINK4 jako partner będzie ubezpieczać wyremontowane nieruchomości i finansowo wspierać inwestycje.

...
Czytaj więcej

Nowa oferta ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii

ERGO Hestia uruchomiła unikatową ofertę pełnej obsługi ubezpieczeń korporacyjnych - Hestia Corporate Solutions. Oprócz zabezpieczenia ryzyka korporacyjnego, ubezpieczyciel zapewnia też wsparcie w zakresie predykcji i prewencji szkodowej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróżne od Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden wprowadziło do oferty swój pierwszy produkt majątkowy - ubezpieczenie turystyczne. Dystrybucja odbywa się online, a produkt jest sprzedawany niezależnie od posiadanego ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

UNIQA: zmiany w AC komunikacyjnym

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło nowe taryfy AC. Jest to kolejny etap prac nad poprawą pakietu komunikacyjnego. Klient, który zakupi AC, zyskuje gwarancję sumy ubezpieczenia dla pojazdów osobowych do 3. roku eksploatacji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pracownika za granicą

Z danych GUS wynika, że wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł pod koniec 2017 roku do poziomu 6,6 proc. Tak dobrego wyniku nie odnotowano od ponad 26 lat. Wzrosła również średnia płaca.

...
Czytaj więcej

OC jako ubezpieczenie na rzecz osoby trzeciej w działalności firmy leasingowej

Na początku roku pojawiła się szeroko dyskutowana inicjatywa, aby przypisać ubezpieczenie OC do kierowcy, a nie do samochodu. Pomysł upadł, ale pozostały wątpliwości - czyj interes chroni to ubezpieczenie?

...
Czytaj więcej

KUKE zabezpiecza indonezyjski kontrakt Rafako

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych udzieli ochrony na finansowanie kontraktu realizowanego w Indonezji przez Rafako.

...
Czytaj więcej

Future HealthCare pomostem pomiędzy ubezpieczycielami a usługodawcami medycznymi

Portugalska firma Future HealthCare rozpoczęła działalność w Polsce 30 stycznia br. Obecnie trwają rozmowy na temat współpracy między ubezpieczycielami a prywatnymi placówkami medycznymi.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty ubezpieczenia AC?

Obowiązkowym ubezpieczeniem kierowców w Polsce jest OC ppm.. Z kolei dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest Autocasco, które pokrywa koszty związane z niespodziewanymi zdarzeniami losowymi.

...
Czytaj więcej

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej nieruchomości?

Cena ubezpieczenia nieruchomości uzależniona jest od kilku czynników. Należna kwota może się znacznie różnić między nieruchomościami. Właściciele jakich mieszkań zapłacą za mieszkanie najwięcej?

...
Czytaj więcej

Usługa „Mój Pojazd” jest już dostępna

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę „Mój pojazd”. Dzięki niej kierowcy będą mogli sprawdzić swoje dane zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Usługa należy do planu modernizacji bazy CEPiK 2.0.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes : rosnące koszty pracownicze ciągną w dół sektor produkcyjny, usługowy i hurtownie

Euler Hermes, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności w styczniu. W pierwszym miesiącu obecnego roku opublikowano łącznie 82 przypadki niewypłacalności przedsiębiorstw, co oznacza wzrost o 19 proc. w stosunku do stycznia 2017 roku.

...
Czytaj więcej

KUKE w 2017 r. zebrała rekordową sumę 192 mln zł przypisu składki

KUKE opublikowała wyniki finansowe po 2017 r. Ubiegły rok dla KUKE był rekordowy pod względem przypisu składki zebranej w wysokości 192 mln zł, co stanowi wzrost o 41 proc. w porównaniu do 2016 r.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie nie pokryje kosztów wypadku z udziałem pieszych?

Statystycznie ponad 30 proc. ofiar śmiertelnych wypadków drogowych to piesi. Przyczyną wypadków jest zazwyczaj niezachowana należyta ostrożność zarówno kierowców jak i pieszych.

...
Czytaj więcej

TFG gwarancją zwrotu poniesionych kosztów przy niewypłacalności biura podróży

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym tegorocznym bankructwie biura podróży. Touroperatorzy są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia i wypłaty klientom pieniędzy za nieudane wakacje.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. tajemnicy ubezpieczeniowej

Poseł Krzysztof Kubów (PiS) skierował do minister finansów interpelację nr 19098 w sprawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Odnosi się w niej do praktyk ubezpieczycieli dot. tajemnicy ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie chcą ogólnoeuropejskiego funduszu gwarancyjnego

​Komisja Europejska zaproponowała jako jedno z rozwiązań problemu bankructwa zakładu ubezpieczeń, działającego poza państwem swej siedziby, powołanie ogólnoeuropejskiego funduszu gwarancyjnego. Pomysł ten spotkał się ze sprzeciwem branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Rząd przyjął projekt dot. badania niekaralności pracowników instytucji finansowych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora finansowego.

...
Czytaj więcej

Grupa INTER w Polsce ogłasza strategię na lata 2018 – 2020

INTER Ubezpieczenia przedstawiło strategię rozwoju na lata 2018-2020. Ubezpieczyciel za cel postawił sobie kompleksową obsługę klientów szczególnie w zakresie ubezpieczeń ochrony zdrowia oraz rentowność w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych i życiowych.

...
Czytaj więcej

Colonnade: Polska ma wysoki potencjał rozwoju sektora ubezpieczeń D&O

​Nasycenie polskiego rynku ubezpieczeniami D&O wynosi ok. 5-7%. W krajach rozwiniętych wskaźnik ten mieści się w przedziale 33-37%, a w grupie dużych spółek giełdowych nasycenie rynku zbliża się do poziomu 70%.

...
Czytaj więcej

Czy OC ppm. jest przypisane do pojazdu mechanicznego?

Ostatnimi czasy w parlamencie toczyła się dyskusja na temat zmiany przypisania ubezpieczenie OC z samochodu na kierowcę. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Jednak twierdzenie, że ubezpieczenie OC ppm. jest przypisane do pojazdu to uproszczenie.

...
Czytaj więcej

Powstały regulacje dot. pojazdów autonomicznych

W dniu 22 lutego 2018 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wprowadza ona regulacje w zakresie wykorzystania dróg na potrzeby prac badawczych nad pojazdami autonomicznymi.

...
Czytaj więcej

RF: Raport IWS stanowi nowy argument za wprowadzeniem instytucji niezależnego rzeczoznawcy

Rzecznik Finansowy odniósł się do raportu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Wskazał, że wymienione w nim nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych potwierdzają konieczność instytucji niezależnego rzeczoznawcy.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. wysokich składek OC dla pojazdów z napędem LPG

Posłanka Mirosława Nykiel skierowała do ministra finansów interpelację w sprawie wysokich składek OC dla posiadaczy pojazdów z napędem LPG.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z wysokim poziomem likwidacji szkód

​Według badań przeprowadzonych przez NPS, STU ERGO Hestię poleciłoby dwa razy więcej kierowców niż klienci innych towarzystw. Ponadto, wyniki potwierdzają ogólną tendencję, że klienci oceniają zakłady ubezpieczeń głównie przez pryzmat likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczyciel może żądać zwrotu wypłaconego odszkodowania?

Zgodnie z przepisami, zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu z tytułu ubezpieczeń w szczególnych okolicznościach. Kiedy ubezpieczyciel może się domagać rekompensaty?

...
Czytaj więcej

Nietrzeźwi kierowcy nie mogą liczyć na odszkodowanie

Każdego roku pijani kierowcy powodują kilka tysięcy wypadków drogowych, w których ginie kilkaset osób. W takiej sytuacji OC nie obowiązuje i kierowcy muszą sami pokryć wszelkie koszty wypadku.

...
Czytaj więcej

Samochody autonomiczne zmienią rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

Specjaliści Deloitte przekonują, że upowszechnienie się pojazdów autonomicznych znacznie wpłynie na model funkcjonowania ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Czy PZU obniży wysokość składki OC ppm.?

PZU z kwartału na kwartał poprawia wyniki i rozwija się w sektorze ubezpieczeniowym, bankowym i inwestycyjnym. Obecnie ubezpieczyciel wprowadza do swojej oferty nowoczesne rozwiązania technologiczne.

...
Czytaj więcej

PAYBACK i Grupa Europa rozszerzają ofertę produktową

Grupa Europa będzie oferować ubezpieczenia turystyczne uczestnikom programu PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Zmiany organizacyjne w Colonnade

Colonnade Insurance S.A. poinformował o zmianach personalnych w organizacji, w związku z powołaniem Działów Ubezpieczeń Finansowych i Odpowiedzialności Cywilnej oraz Ubezpieczeń Środowiskowych.

...
Czytaj więcej

Czy za szkody wyrządzone przez wiatr należy się odszkodowanie?

Każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do zachowania wszelkiej staranności i niedopuszczenia do sytuacji, podczas której może dojść do uszkodzenia pojazdu. Co w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu na skutek czynników atmosferycznych?

...
Czytaj więcej

Daszewski: ubezpieczyciele kwestionują oświadczenia sprawców zdarzeń komunikacyjnych

​Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego, udzielił wywiadu red. Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła zasad przyznawania przez ubezpieczycieli odszkodowań po wypadkach i zdarzeniach komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Świat: Ubezpieczyciele przygotowują polisy od kradzieży kryptowalut

Wirtualna waluta, która w ostatnich latach zyskała na popularności niesie za sobą ogromne zagrożenia jakimi są kradzieże. Hakerzy bez problemów włamują się na serwery i wykradają dane. Odpowiedzią na to zjawisko są ubezpieczenia od kradzieży kryptowaluty.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczanie elektrowni węglowych pod falą krytyki ekologów

Ekolodzy sprzeciwiają się inwestycjom w węgiel. Twierdząc, że Polska powinna odejść od inwestycji w węgiel i wspierać odnawialne źródła energii. Natomiast powszechną praktyką jest ubezpieczanie elektrowni węglowych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Kredyt hipoteczny a ubezpieczenie?

Świadomość Polaków w temacie ubezpieczeń z roku na rok rośnie. Jednak nadal panuje powszechna opinia, że ubezpieczyciele oferują zbędne i niezrozumiałe polisy.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak prezesem KUKE

Akcjonariusze Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych powołali Janusza Władyczaka na stanowisko prezesa zarządu. Wybór nastąpił w dniu 31 stycznia br. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy.

...
Czytaj więcej

GrECo JLT został coverholderem Lloyd’s dla ubezpieczeń budowlano-montażowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Pod koniec listopada 2017 r. GrECo JLT zostało autoryzowanym coverholderem Lloyd’s of London. Jak podkreślił broker, uzyskanie certyfikatu brytyjskiego ubezpieczyciela stanowi krok w kierunku klientów.

...
Czytaj więcej

Concordia: szybsza i wygodniejsza likwidacja szkód majątkowych

Nowa aplikacja „Mobilne Szkody – Concordia” powstała przy współpracy z systemem wsparcia likwidacji szkód Medatex. Z narzędzia mogą skorzystać klienci ubezpieczyciela, których szkoda została zakwalifikowana jako niewymagająca bezpośrednich oględzin.

...
Czytaj więcej

OC pośrednika kredytu hipotecznego w TUZ Ubezpieczenia

TUZ Ubezpieczenia w ramach realizacji strategii poszerzania oferty produktowej o specjalistyczne, niszowe ubezpieczenia wprowadził do swojej oferty ubezpieczenie OC pośrednika kredytu hipotecznego.

...
Czytaj więcej

700 tys. zł za leczenie tętniaka na Majorce. Najdroższe interwencje Mondial Assistance w 2017 r.

Grupa Mondial Assistance opublikowała zestawienie pięciu najdroższych interwencji w ramach assistance medycznego, jakie odnotowała w 2017 r.

...
Czytaj więcej

Kto powinien pokryć koszt wynajmu samochodu zastępczego po wypadku?

W 2017 r. do sądu trafiło prawie 30 tys. spraw, których przedmiotem sporu był wynajem aut zastępczych. Pojawia się również coraz więcej konfliktów między wypożyczalniami samochodów a towarzystwami ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Concordia: zalanie częstym rodzajem zgłaszanej szkody

Zalanie jest jedną z najbardziej popularnych szkód zgłaszanych do towarzystw ubezpieczeniowych. Awaria instalacji wodociągowej lub urządzeń domowych może doprowadzić do zalania mieszkania.

...
Czytaj więcej

Stawki ubezpieczeń od skutków żywiołów będą rosnąć

Gwałtowne zjawiska pogodowe to jedno z większych zagrożeń dla prowadzenia biznesu. W 2017 r. straty, które spowodowały gwałtowne zmiany pogody szacuje się na ponad 100 mld USD. Zmiany klimatyczne na świecie mają duży wpływ na branżę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Rośnie sprzedaż ubezpieczeń telefonów

Rynek ubezpieczeń smartfonów ustawicznie wzrasta. Zgodnie z przewidywaniami rynek ten do 2020r. będzie wart aż 27 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

PZU: Inwestycja w sektor bankowy zaowocuje rozwojem Grupy PZU

Jednym z elementów nowej strategii Grupy PZU na lata 2018-2020 jest wykorzystanie inwestycji w sektor bankowy do rozwoju Grupy PZU i rynku kapitałowego.

...
Czytaj więcej

Wzrosną ceny ubezpieczenia OC ppm.

Pod koniec 2017 r. ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ustabilizowały się. Wysokość obowiązującej składki ubezpieczeniowej jest związana z ryzykiem ponoszonym przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia małych i średnich przedsiębiorstw

Szacuje się, że 40 proc. majątku polskich firm jest nieubezpieczonych. W sektorze MSP ten odsetek może być jeszcze większy. Od firmowej polisy przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim gwarancji, że żadna szkoda nie zachwieje ich biznesem.

...
Czytaj więcej

Przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń odroczone o 7 miesięcy

22 stycznia 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Czy Aviva rozszerzy działalność na rynku polskim?

Menedżerowie z 15 państw spółki Aviva zostali zobligowani do analizy rynku pod kątem inwestycji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC ppm. a sprzedaż samochodu

Zgodnie z polskim prawem, ubezpieczenie komunikacyjne przekazywane jest automatycznie nowemu właścicielowi w momencie sprzedaży samochodu.

...
Czytaj więcej

Polacy chętnie kupują ubezpieczenia na zimę

Największy wzrost sprzedaży ubezpieczeń odnotowywany jest w czasie sezonu wakacyjnego i ferii zimowych. Według danych AXA Ubezpieczenia, podczas ferii zimowych sprzedawane jest 2,5-krotnie więcej ubezpieczeń turystycznych niż latem.

...
Czytaj więcej

Nadchodzące zmiany na rynku ubezpieczeniowym

Początek roku to najlepszy czas podsumowań i planów na kolejny rok. Oto najważniejsze zmiany na rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

LINK4 w 2017 r. zebrał 1 mld zł składki. Co ubezpieczyciel planuje na 2018 rok?

Towarzystwo Ubezpieczeń LINK4 przedstawiło statystyki za 2017 r. Spółka uzyskała ponad 1 mld zł przypisu składki. Taki wynik był zakładany dopiero po 2019 r.

...
Czytaj więcej

Compensa: W 2018 r. będziemy współpracować z influencerami

Rozwój Internetu i portali społecznościowych sprawił, że coraz więcej firm stawia na niestandardowe formy reklamy i próby dotarcia w ten sposób do jak najszerszego grona odbiorców.

...
Czytaj więcej

Aplikacja Revolut oferuje ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą

Brytyjska aplikacja Revolut rozwija swoją ofertę w zakresie dystrybucji ubezpieczeń. Użytkownicy aplikacji mogą zakupić ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia za granicą. Do współpracy włączył się irlandzki ubezpieczyciel White Horse.

...
Czytaj więcej

PZU: żaden klient poszkodowany wskutek orkanu nie pozostanie bez pomocy

PZU poinformowało, że w związku z wystąpieniem kolejnej anomalii pogodowej podejmie specjalne działania mające na celu szybką i sprawną likwidację szkód. 

...
Czytaj więcej

LINK4: Kasa Wraca z szansą na tytuł Innowacji roku 2017

Telematyczny program LINK4 Kasa Wraca ma szansę zdobyć prestiżową statuetkę Złotego Bella w ósmej edycji Plebiscytu Mobility Trends. Realizowany we współpracy z nawigacją NaviExpert projekt został nominowany w kategorii Innowacja roku.

...
Czytaj więcej

Uwagi MF dot. zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej w związku z ustawą o ochronie danych osobowych

W serwisie RCL zostały opublikowane stanowiska ministerstw zgłoszone w ramach konsultacji resortowych dot. projektu ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych. Ministerstwo Finansów odniosło się do propozycji zmian w UoDUiR.

...
Czytaj więcej

PZU rozwija sektor ubezpieczeń grupowych

Jednym z elementów nowej strategii PZU na lata 2017 – 2020 są ubezpieczenia grupowe. Ambicją Grupy PZU jest towarzyszenie klientom w wielu dziedzinach życia. W segmencie ubezpieczeń na życie i zdrowie coraz większą rolę odegrają ubezpieczenia grupowe.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie kupiło placówkę medyczną w Częstochowie

PZU Zdrowie przejęło kolejną placówkę medyczną - Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie. Jest to największa na lokalnym rynku placówka specjalizująca się w zakresie opieki specjalistycznej.

...
Czytaj więcej

Biuro Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia podsumowuje szkody wyrządzone przez anomalie pogodowe w 2017 r.

W ubiegłym roku przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice. Tylko w sierpniu Concordia Ubezpieczenia zarejestrowała ponad tysiąc szkód. Większość z nich dotyczyło zniszczeń w budynkach i gospodarstwach rolnych.

...
Czytaj więcej

Ile będzie kosztować ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Liczba samochodów elektrycznych w Polsce cały czas jest dużo niższa niż w innych krajach europejskich. Wraz ze wzrostem liczby tego typu samochodów wzrośnie również cena ubezpieczenia samochodowego. Dlaczego?

...
Czytaj więcej

Pierwszy milion klientów Link4

Link4 może poszczycić się podwojeniem sumy składki należnej za ochronę ubezpieczeniową określonej w umowie ubezpieczenia w ubiegłym roku. Ubezpieczyciel rozwija się dzięki nowej strategii marketingowej i dynamicznemu wzrostowi gospodarczemu.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva oferuje zniżkę na ubezpieczenie mieszkania

Większość banków ma w swojej ofercie ubezpieczenia jako produkt uzupełniający. Bank Zachodni WBK umożliwił swoim klientom zakup polisy Locum Comfort w BZWBK24 przez Internet z 10 proc. zniżką.

...
Czytaj więcej

PKO BP: Kody rabatowe na ubezpieczenie podróży w czasie ferii

Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z ubezpieczenia podróżnego ze specjalnie wygenerowanymi kodami rabatowymi.

...
Czytaj więcej

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne stanowią remedium na kolejki do specjalistów

​Jak wynika z Barometru WHC, średni czas oczekiwania na realizację świadczeń medycznych wynosi w Polsce 3 miesiące. Korzystną alternatywą dla publicznego systemu zdrowia mogą okazać się dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. 

...
Czytaj więcej

Status osoby upoważnionej w oddziale do reprezentowania przedsiębiorcy zagranicznego

Zgodnie z przepisem art. 87 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, przedsiębiorca zagraniczny tworzący oddział na terytorium RP jest obowiązany ustanowić osobę upoważnioną w oddziale do jego reprezentowania.

...
Czytaj więcej

Poseł krytykuje klauzulę prolongacyjną ubezpieczeń OC ppm. Przedłużanie umów odbywa się na gorszych warunkach dla klientów

Poseł Wojciech Król skierował do ministra finansów interpelację w sprawie art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

LINK4 laureatem godła Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

LINK4 został uhonorowany prestiżowym godłem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017. Podczas oceny pod uwagę były brane relacje w firmie i ogólna satysfakcja z wykonywanej pracy.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka: Rynek bankowy będzie się konsolidował, my chcemy w tym uczestniczyć

Paweł Surówka, prezes PZU, udzielił wywiadu dla se.pl, w którym potwierdził, że zakup Pekao S.A. był dobrym posunięciem. Korzyści płynące z transakcji są obopólne, a zmiany pozwalają na budowę częstszych i lepszych relacji z klientami.

...
Czytaj więcej

Kampania PZU – Życie w Twoich rękach

10 stycznia br. PZU rozpoczął kampanię wizerunkową. Ma ona na celu ukazanie nowych wartości ubezpieczyciela zawartych w ogłoszonej strategii na lata 2017 -2020.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: o 63 proc. wzrosła liczba korzystających z assistance medycznego zagranicą

​Mondial Assistance opublikował dane dot. działalności podmiotu w 2017 r. Wynika z nich, że aż o 63 proc. wzrosło korzystanie z assistance medycznego zagranicą w porównaniu do 2016 roku.

...
Czytaj więcej

W Generali klient samodzielnie zlikwiduje szkodę majątkową przez smartfona

Generali TU uruchomiło aplikację do samodzielnej likwidacji szkód majątkowych przez klientów - HomeSmart. Dzięki temu rozwiązaniu będzie możliwe zdalne dokonanie oględzin mieszkania bez wizyty rzeczoznawcy i oszacowanie kwoty odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie All-in-One od Colonnade

Colonnade wdrożył nowy produkt majątkowy dedykowany klientom biznesowym - „All-in-One”. Zakres ubezpieczenia pokrywa wszystkie szkody mienia oraz maszyn i sprzętu elektronicznego w przedsiębiorstwie.

...
Czytaj więcej

Nowe PZU rozwija ofertę zdrowotną

PZU zaktualizowało swoją strategię na lata 2017-2020 r. Rozwojowi firmy nadal przyświeca hasło „więcej niż ubezpieczenia”. Głównym nurtem rozwoju będzie próba odróżnienia się od klasycznego modelu relacji klienta z ubezpieczycielem. W jaki sposób?

...
Czytaj więcej

Wyższa składka ubezpieczeniowa samochodów na gaz

Kwota ubezpieczenia samochodowego uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim polisa jest wyceniana na podstawie wypadkowości kierowcy i samochodu jaki posiada. Okazuje się, że posiadacze samochodu na gaz płacą najwięcej.

...
Czytaj więcej

Czym jest polisa ochrony prawnej?

Popularność ubezpieczeń ochrony prawnej z roku na rok rośnie. Chociaż świadomość Polaków na temat tej formy ubezpieczenia wciąż jest niewielka. Czy ubezpieczenia ochrony prawnej są skazane na sukces?

...
Czytaj więcej

Aktualizacja strategii Grupy PZU. #nowePZU to więcej niż ubezpieczenia

Proste produkty, digitalizacja procesów sprzedaży, szeroka oferta wsparcia firm z sektora MSP, ulepszenie taryfikacji i utworzenie jednej bazy wszystkich klientów Grupy stanowią tylko część kluczowych inicjatyw Nowego PZU.

...
Czytaj więcej

Concordia: nowy produkt dla producentów jaj i drobiu

Z myślą o potrzebach klientów z sektora rolnego, Concordia Ubezpieczenia wraz z niemieckim liderem rynku ubezpieczeń zwierząt – Vereinigte Tierversicherung Gesellschaft a.G. – wprowadza na polski rynek produkt – Concordia Produkcja Zwierzęca.

...
Czytaj więcej

Trend w dystrybucji ubezpieczeń: mikropolisy

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeń inwestuje w produkty z niską składką, dostępne od ręki w aplikacji na telefonie.

...
Czytaj więcej

Generali: ubezpieczenia podczas zimowych wyjazdów

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Amatorzy białego szaleństwa odkurzają narty i snowboardy, planują zimowe wyjazdy. Warto w tych planach uwzględnić bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

...
Czytaj więcej

Screenity - nowy sposób na ubezpieczenie wyświetlacza telefonu od TU Europa

​Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wprowadziło na rynek ubezpieczeń smartfonów nową markę Screenity – ubezpieczenie w formule all risks oraz specjalna aplikacja do weryfikacji stanu wyświetlacza telefonu i zakupu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla aktywnych. Snowboard sportem wysokiego ryzyka?

Wysokość składki ubezpieczeniowej dla osób aktywnie uprawiających sport jest uzależniona od wybranej dyscypliny. Spośród sportów zimowych najbardziej urazowy okazuje się snowboard. Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia sportowego?

...
Czytaj więcej

Digital Care wprowadza do oferty Scanbox – urządzenie do diagnozy stanu wyświetlacza smartfona

Digital Care wprowadził usługę ubezpieczenia ekranu wyświetlacza używanego telefonu. W tym celu na rynku rosyjskim spółka uruchomiła urządzenia Scanbox do diagnozowania stanu wyświetlacza smartfona.

...
Czytaj więcej

Dlaczego przedsiębiorcy powinni zainwestować w OC?

Prowadzenie biznesu sprowadza się często do obsługi nawet kilkuset klientów, załatwiania spraw formalnych i podejmowania decyzji związanych z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dlaczego warto przemyśleć wykupienie OC dla przedsiębiorcy?

...
Czytaj więcej

Concordia wyjaśnia, dlaczego warto ubezpieczyć auto kompleksowo

Concordia w komunikacie prasowym wyjaśnia kierowcom, dlaczego warto kompleksowo ubezpieczyć samochód, nabywając pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, NNW i Auto Assistance.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży baz danych

Rozwój technologiczny i gwałtowny skok kryptowaluty zwiększa liczbę potencjalnych ataków cybernetycznych, a co za tym idzie generuje straty w przedsiębiorstwach. Jak się przed tym chronić?

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

W dniu 28 grudnia 2017 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

UFG: Po polskich drogach może jeździć nawet 90 tys. nieubezpieczonych pojazdów

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przypomina o obowiązku posiadania ważnego ubezpieczenia OC przez właścicieli pojazdów. Fundusz zwraca uwagę, że jazda bez ważnego OC może się nie opłacać.

...
Czytaj więcej

TRAVEL PROTECT - nowe ubezpieczenie turystyczne od Colonnade

​Colonnade wprowadziło do swojej oferty ubezpieczenie turystyczne – TRAVEL PROTECT.

...
Czytaj więcej

Jak uniknąć zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego?

Ubezpieczenie OC ppm. niejednemu kierowcy spędza sen z powiek. Niestety, jest to ubezpieczenie obowiązkowe każdego samochodu i mieszkając na terenie Polski nie ma możliwości uniknięcia opłaty składki. Jednak, czy wszędzie tak jest?

...
Czytaj więcej

Przesunięcie terminu implementacji IDD – czy coś zmieni w stosowaniu uchwalonej już ustawy o dystrybucji ubezpieczeń?

Proces legislacyjny dotyczący ustawy o dystrybucji ubezpieczeń został już zakończony. Ustawa została uchwalona, podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw.

...
Czytaj więcej

LINK4 będzie ostrzegać przed wichurami i śnieżycami

​Z początkiem nowego roku LINK4 uruchomił usługę alertów pogodowych przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania.

...
Czytaj więcej

Bogucki: za zmniejszenie liczby zawieranych umów ubezpieczeń rolniczych odpowiadają zmiany klimatyczne, a nie stawki

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas posiedzenia w dniu 13 grudnia 2017 r. rozpatrzyła informację Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o realizacji ustawy z dnia  23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego

Małe przedsiębiorstwa często borykają się z problemami finansowymi. Część z nich wynika z braku płatności ze strony kłopotliwych klientów, co tworzy zatory w płynności finansowej firmy. Naprzeciw wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Ergo Hestia ubezpieczy adwokatów

Zgodnie z decyzją Naczelnej Rady Adwokackiej, adwokaci będą ubezpieczeni w towarzystwie ubezpieczeniowym Ergo Hestia.

...
Czytaj więcej

Sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych z dopłatami z budżetu państwa w 2017 r.

Poseł Adam Abramowicz wystosował interpelację, w której stwierdza, że w roku 2017 zakłady ubezpieczeń rozpoczęły sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych bardzo późno.

...
Czytaj więcej

Jak ukształtuje się rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w 2018  r.?

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń na koniec września 2017 r., zakłady ubezpieczeń uzyskały przypis z ubezpieczeń gr. 10 wynoszący nieco ponad 11 mld zł. Jest to poprawa wyniku o 35 proc. względem danych po III kw. 2016 r.

...
Czytaj więcej

Grupowe ubezpieczenia lekowe w PZU

PZU rozszerzył swoją ofertę o grupowe ubezpieczenia lekowe.

...
Czytaj więcej

Nowak: przypisanie ubezpieczenia OC do pojazdu, a nie jego posiadacza pociągnęłoby zmiany w systemie taryf

Minister Piotr Nowak odpowiedział na interpelację poselską nr 17900 w sprawie zmian w regulacjach dot. ubezpieczenia OC dla kierowców posiadających więcej niż jeden pojazd.

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenia w okresie zimowym

Przygotowanie auta na sezon zimowy czy wyjazd w góry to dodatkowy koszt w budżecie domowym. Jednak warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie. Dlaczego?

...
Czytaj więcej

LINK4 reklamuje ubezpieczenie OC ppm. Kasa Wraca z usługą telematyki

24 grudnia rozpoczęła się nowa odsłona kampanii LINK4 z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance. Reklamy zachęcają klientów do zakupu ubezpieczenia OC ppm. „Kasa Wraca”, który oparty jest na telematyce.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. II)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

KNF: kontrola 30-dniowych polis samochodowych

Jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego, kilka tysięcy polis samochodowych mogło mieć celowo zaniżona cenę. Jak do tego doszło?

...
Czytaj więcej

Compensa przewiduje trendy w sektorze ubezpieczeń dla MSP

​Zdaniem TU Compensa, w 2018 r. uplasują się cztery trendy w rozwoju sektora ubezpieczeń MSP. Należą do nich: zakres ubezpieczeń w formule all risks czy pakietu, optymalizację cen, wzrost popytu na ubezpieczenia zdrowotne i cyberpolisy,

...
Czytaj więcej

GUS: Zysk ubezpieczycieli wzrósł o 63% r/r po III kw. 2017 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki sektora ubezpieczeniowego po III kw. 2017 r. Zgodnie z danymi GUS, wynik finansowy netto ubezpieczycieli wyniósł 4.843 mln zł. Oznacza to wzrost o 63% względem danych po III kw. 2016 r.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. I)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Senat w dniu 21 grudnia 2017 r. bez poprawek przyjął  ustawę o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

Składka ubezpieczenia to ukryty koszt zakupów na raty 0%

Portal internetowy Gazety Wyborczej porusza temat zakupu na raty sprzętu elektronicznego z „zerowym” oprocentowaniem.

...
Czytaj więcej

Duży wzrost w sektorze ubezpieczeń majątkowych

Rok 2017 przyniósł zyski dla ubezpieczycieli majątkowych. Ubezpieczyciele mogą się cieszyć ze wzrostu o prawie 3 mld zł składki za ubezpieczenia OC komunikacyjne w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia od cyberataków

Ubezpieczenia od porwań, uprowadzeń czy stosowania gróźb od dawna funkcjonują na rynku. Stosunkowo nowym zagadnieniem jest ubezpieczenie od cyberataków. Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej muszą stawić czoła złośliwemu oprogramowaniu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie D&O dla menedżerów

Czy zmiany przepisów dotyczących ochrony danych osobowych mogą wpłynąć na polski rynek ubezpieczeniowy? Menedżerowie, którzy nie dopełnili swoich obowiązków, muszą liczyć się z nałożeniem kar finansowych.

...
Czytaj więcej

Raport: Polski Rynek Bancassurance III kw. 2017 r. Dział II

Przedstawiamy omówienie raportu „Polski Rynek Bancassurance” przygotowanego przez PIU dla III kwartału 2017 r. w Dziale II.

...
Czytaj więcej

Nowiński: w przyszłym roku może dojść do obniżki składek na ubezpieczenia OC ppm.

Jakub Nowiński, członek zarządu w multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia, prognozuje spadek wysokości składek na ubezpieczenie OC ppm. w przyszłym roku.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie zakupów online dla klientów Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank we współpracy z Europ Assistance Polska przygotował ubezpieczenie „Wymarzone eZakupy”. Sprawdzi się ono w przypadku niedostarczenia zakupionego towaru, a także w sytuacji dostarczenia wadliwego albo niezgodnego z opisem produktu.

...
Czytaj więcej

Plus we współpracy z Digital Care wprowadza nowe ubezpieczenie dla klientów biznesowych

Operator sieci Plus rozpoczął sprzedaż dwóch usług przygotowanych dla klientów biznesowych - „Serwis Urządzenia dla Firm” oraz „Serwis Wyświetlacza dla Firm”.

...
Czytaj więcej

PZU został Member of Lloyd`s

PZU zostało udziałowcem Argenta Holdings Limited - jednego z syndykatów Lloyd's. Tym samym zakład ubezpieczeń uzyskał certyfikat „Member of Lloyd’s”, który zapewnia spółce m.in. obecność na zagranicznych rynkach.

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenia dla pracowników służby zdrowia

Spory prawne w zawodzie lekarza zdarzają się bardzo często. Dlatego pracownicy służby zdrowia powinni rozważyć wykupienie polisy OC i ubezpieczenia ochrony prawnej.

...
Czytaj więcej

D.A.S.: w 2017 r. o 50 proc. wzrosła sprzedaż

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej podsumowuje mijający rok. Spółka przewiduje, że zakończy rok z 50% wzrostem sprzedaży.

...
Czytaj więcej

MetLife wzmacnia ofertę zdrowotną

MetLife wprowadza do oferty nowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkty zapewniają szeroką ochronę i finansowe wsparcie w razie pobytu w szpitalu czy zdiagnozowania poważnej choroby.

...
Czytaj więcej

AudaSmart - aplikacja do likwidacji szkód komunikacyjnych od Generali

Generali wdrożyło specjalną aplikację AudaSmart do samodzielnej likwidacji szkód komunikacyjnych przez klientów. Poszkodowani, którzy zgodzą się na zaproponowaną poprzez system sumę odszkodowania, mogą otrzymać przelew w przeciągu dnia.  

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenie dla rolników

TUZ Ubezpieczenia wprowadza na rynek odświeżoną wersję „Bezpiecznego Rolnika”. Produkt został poszerzony o nowe zakresy, które tworzą kompleksowy program ubezpieczenia rolników i gospodarstw.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie telefonów od Digital Care

Klienci Tele2 otrzymają kompleksową ochronę wyświetlacza na wypadek jego przypadkowego uszkodzenia. Chorwacki telekom Tele2 rozpoczął sprzedaż produktu „Ochrona Wyświetlacza” dostarczanego przez Digital Care sp. z o.o. i AmTrust.

...
Czytaj więcej

AXA ubezpieczy kurierów Uber Eats w Europie

​AXA zapewni pakiet ubezpieczeń dla pracowników Uber Eats, działających w Europie. Ubezpieczenie będzie pokrywało m.in. szkody powstałe w wypadkach komunikacyjnych, koszty związane z hospitalizacją, zniszczeniem mienia.

...
Czytaj więcej

Eurobank sprzedaje ubezpieczenia stand alone TU Europa

Euro Bank S.A. został nowym partnerem Grupy Ubezpieczeniowej TU Europa. Za pośrednictwem banku będą dystrybuowane trzy produkty typu stand alone.

...
Czytaj więcej

Powstanie powszechny i tani system ubezpieczeń dla rolników

Poprawiony projekt ustawy o funduszach ochrony przychodów rolniczych został skierowany do konsultacji społecznych. Pierwszy projekt tej ustawy został oceniony negatywnie przez większość organizacji rolniczych.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozpoczął kampanię. Spoty są emitowane przed emisją Gwiezdnych wojen

​LINK4 rozpoczął kampanię reklamową „Pomożemy Ci wrócić”. Jednominutowy spot jest wyświetlany przed emisją najnowszej części sagi „Gwiezdne wojny”. Film, wyreżyserowany przez Jakuba Gutkowskiego, został doceniony w konkursie Papaya Young Directors.

...
Czytaj więcej

Posłowie przyjęli nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej z poprawką dot. przekazywania KID do KNF

W dniu 14 grudnia 2017 r. podczas 54. posiedzenia Sejmu odbyło się III czytanie rządowego projektu usta­wy o zmianie ustawy o działalności ubezpiecze­niowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

Posłowie opowiadają się za przypisaniem ubezpieczenia OC do pojazdu, a nie posiadacza

Posłowie Adam Ołdakowski, Jerzy Gosiewski skierowali do ministra finansów interpelację w sprawie zmian w regulacjach dot. ubezpieczenia OC dla kierowców posiadających więcej niż jeden pojazd.

...
Czytaj więcej

Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

Jak podaje portal Newseria.pl, anomalie pogodowe występujące coraz częściej na terenie Polski sprzyjają branży ubezpieczeniowej. Zainteresowani ubezpieczeniem mienia są coraz częściej rolnicy.

...
Czytaj więcej

Ile kierowcy płacili za OC w listopadzie?

Cena regularnej składki ubezpieczeniowej od stycznia bieżącego roku regularnie rosła, dlatego dobrą informacją dla kierowców były pierwsze wahania rynku we wrześniu. Czy kierowcy nadal mogą się cieszyć z obniżek kosztów ubezpieczenia?

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. kontynuacji umowy ubezpieczeniach OC ppm. przy sprzedaży auta

Celem ubezpieczenia OC ppm. jest zapewnienie ciągłości ochrony ubezpieczeniowej osobom trzecim, która ma trwać także w przypadku przeniesienia praw własności na innego posiadacza.

...
Czytaj więcej

PLAY Ubezpieczenia – innowacyjny projekt na polskim rynku ubezpieczeniowym

Na rynku ubezpieczeniowym od 12 grudnia funkcjonuje nowa marka Play Ubezpieczenia. Operator poprzez dedykowaną swoim klientom aplikację sprzedaje 31 różnorodnych produktów ubezpieczeniowych dostarczanych przez 8 ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

TU Europa pracuje nad nowym modelem ubezpieczeń smartfonów

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa poinformowało o finalizacji prac nad nowym projektem dot. ubezpieczeń smartfonów. Prezentacja rozwiązania ma nastąpić 8 stycznia 2018 r.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: sytuacja w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych jest stabilna choć bardzo krucha

Gościem programu #RZECZoBIZNESIE był Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Temat rozmowy stanowiło podsumowanie branży ubezpieczeniowej w 2017 roku. Wśród tematów znalazły się również zmiany cen ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń nieruchomości

Posłowie skierowali zapytanie ws. wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń nieruchomości. Podkreślili, że obecnie osoby, których nieubezpieczone domy lub mieszkania uległy zniszczeniu, w całości uzależnione są od pomocy rządowej lub samorządowej.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie z ofertą dla klientów Calypso Fitness

​PZU Zdrowie rozpoczyna współpracę z Calypso Fitness. W klubach sportowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju, ruszyła sprzedaż kart FIT Plus. Oprócz abonamentu sportowego zapewniają one dostęp do usług opieki medycznej PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

UFG rozpoczął pilotaż nowej bazy danych ubezpieczeniowych. W projekt zaangażowało się 6 zakładów ubezpieczeń

UFG poinformował o uruchomieniu pilotażu nowej bazy danych ubezpieczeniowych. W fazie testów narzędzia weźmie udział 6 zakładów ubezpieczeń. Celem projektu jest zwiększenie wykrywalności oszustw w branży ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Zjawiska pogodowe przyniosą wzrost cen polis ubezpieczeniowych

Szacuje się, że tegoroczne ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały szkody w wysokości 100 -125 mld dolarów. Kataklizmy coraz częściej występują również w Polsce.

...
Czytaj więcej

Volkswagen Group Polska edukuje o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Volkswagen Group Polska przygotował kampanię „Ubezpieczenia bez wpadek na każdy wypadek”. Jej celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy kierowców na temat ubezpieczeń komunikacyjnych. Do udziału w kampanii został zaproszony aktor Jan Peszek.

...
Czytaj więcej

KFP po I czytaniu nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

7 grudnia br. na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2068).

...
Czytaj więcej

W Wielkiej Brytanii kierowcy otrzymują zniżki na ubezpieczenie OC za jazdę pojazdami z funkcją autopilota

Brytyjski ubezpieczyciel Direct Line postanowił promować kierowców pojazdów Tesli z funkcją autopilota, przyznając im 5 proc. zniżki na ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

UNIQA po III kw. 2017 r.: rentowność w OC ppm. oraz ponad 4-krotny wzrost przypisu w segmencie życiowym

​Grupa UNIQA po III kwartałach 2017 r. uzyskała 1,5 mld zł przypisu składki brutto. O blisko 500 mln zł zwiększył się przypis w dziale I. Po 9 miesiącach tego roku zysk Grupy wynosi 36 mln zł. Spółka także odnotowała dodatni wynik techniczny w OC ppm.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia po raz kolejny nagrodzona za jakość likwidacji szkód komunikacyjnych

ERGO Hestia zajęła pierwsze miejsce w konkursie oceniającym standard likwidacji szkód „Złoty Zderzak”. Poza sopockim towarzystwem ubezpieczeń na podium znaleźli się także Allianz i PZU.

...
Czytaj więcej

Colonnade ubezpiecza aparaty słuchowe Słuchmed

​Colonnade Insurance S.A. podpisał umowę z firmą ACS Słuchmed w zakresie ubezpieczenia aparatów słuchowych. Dzięki tej inicjatywie osoby niedosłyszące mogą skorzystać z ochrony na wypadek uszkodzenia lub utraty aparatu.

...
Czytaj więcej

USA: Sieć aptek CVS przejmie towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych Aetna

​W Stanach Zjednoczonych dojdzie do największej w tym roku transakcji przejęcia. Amerykańska sieć aptek CVS poinformowała o zakupie towarzystwa ubezpieczeń Aetna, jednego z czołowych podmiotów na rynku ubezpieczeń zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa wprowadza nową ofertę ubezpieczeniową dla przedsiębiorców

Grupa Europa wprowadza do swojej oferty nowy produkt - ubezpieczenie dla małych firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Obejmie ono ich biznes, życie, zdrowie oraz zaoferuje ochronę prawno-podatkową.

...
Czytaj więcej

W Sejmie debatowano o ubezpieczeniach

27 listopada 2017 r. w Sejmie odbyła się konferencja „Szkody osobowe - doktryna, orzecznictwo sądowe, praktyka ubezpieczeniowa", zorganizowana przez Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Krajową Radę Radców Prawnych i Polską Izbę Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Aleksandra Wiktorow: Dużo zmian regulacyjnych na rynku to efekt działań Rzecznika Finansowego

Aleksandra Wiktorow udzieliła wywiadu red. portalu ObserwatorFinasowy.pl. W rozmowie wskazywała na poprawy sektora ubezpieczeniowego, które nastąpiły w wyniku działalności Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

W Poznaniu zatrzymano 6 osób związanych z wyłudzeniami odszkodowań

Komenda Policji w Poznaniu zatrzymała 6 osób podejrzanych w sprawach dotyczących wyłudzeń odszkodowań z polis komunikacyjnych. Oszuści prowokowali spowodowanie zdarzeń przez innych uczestników ruchu drogowego, tak aby byli oni uznani za poszkodowanych.

...
Czytaj więcej

RESO, Balcia i Bacca podsumowują 3 lata współpracy

​Spółki RESO, Balcia i Bacca podsumowują 3 lata działalności. Jak podają w komunikacie, współpraca zaowocowała zwiększeniem sieci aktywnych sprzedawców i wzrostem liczby klientów.

...
Czytaj więcej

Inter Polska przygotował ofertę dla informatyków

Produkt INTER Medicus IT jest skierowany do informatyków prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ubezpieczenie zapewnia środki w razie niemożliwości realizowania zleceń w wyniku ciężkiego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

...
Czytaj więcej

Odpowiedź MF na interpelację poselską. Nie będzie zmian w systemie ubezpieczeń OC ppm.

Poseł Sachajko wystosował do MF interpelację w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Wskazał, że obecnie funkcjonujący model obowiązkowych ubezpieczeń to „relikt dawnych czasów".

...
Czytaj więcej

Podwyżki w ubezpieczeniach majątkowych? – to bardzo możliwe

Spodziewany jest wzrost cen ubezpieczeń majątkowych dla polskich korporacji, wszystko za sprawą tegorocznych huraganów w Ameryce Północnej i Środkowej.

...
Czytaj więcej

Centrum ubezpieczeń korporacyjnych międzynarodowej grupy ERGO w Sopocie. W styczniu rusza strategiczny projekt

ERGO INTERNATIONAL CORPORATE SOLUTIONS rozpocznie funkcjonowanie w styczniu przyszłego roku w Sopocie. Nowe centrum operacji ubezpieczeń korporacyjnych Grupy ERGO zostało utworzone w oparciu o doświadczenia polskiej spółki.

...
Czytaj więcej

Lepsza edukacja finansowa Polaków może przyczynić się do wzrostu ilości ubezpieczeń

- Blisko połowa Polaków ma ubezpieczenie na życie. To wskaźnik, który nie jest tragiczny, ale jest spora przestrzeń do poprawy – komentuje Damian Olko, ekspert firmy Deloitte, w rozmowie z Pierwszym Programem Polskiego Radia.

...
Czytaj więcej

Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń: rynek ma potencjał wzrostu

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, jest zdania, że Polacy ubezpieczają się mniej chętnie niż mieszkańcy Europy Zachodniej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia zdrowotne jako dodatek do produktów majątkowych w PZU

PZU wprowadziło do sprzedaży nowe, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkt można dokupić do ubezpieczeń majątkowych. Dodatkowa polisa zapewnia dostęp do świadczeń zdrowotnych w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy o propozycji KNF dot. zmian w systemie wypłat zadośćuczynień 

​Rzecznik Finansowy odwołał się do opublikowanych przez UKNF wyników prac Forum Zadośćuczynień. Wskazał, że liczbę sporów sądowych jedynie obniży przyjęcie wartości odszkodowań oszacowanych na podstawie obiektywnych i uczciwych wyroków sądowych.

...
Czytaj więcej

Polacy chcą inwestować na własnych zasadach ale przy wsparciu eksperta

Korzystając z aplikacji mobilnej lub online można również kupić ubezpieczenie w podróży czy OC ppm. Trudniej jednak zrealizować transakcję poprzez internet lub telefon, gdy produkt, ale też sama transakcja jest skomplikowana.

...
Czytaj więcej

Jak nowe technologie wpływają na ubezpieczenia?

Nowe technologie są już obecne w branży ubezpieczeniowej. Wpływają na wiele obszarów jej działania m.in. obsługi klientów i realizacji podstawowych zadań. Nowe technologie są obecne m.in. w zakresie likwidacji szkód czy indywidualizacji ofert.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie opon

Mondial Assistance przybliża produkt ubezpieczenia opon. Ubezpieczenie zazwyczaj jest oferowane jako dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego lub przy zakupie opon. W ramach produktu, ubezpieczyciel zapewnia pokrycie kosztów holowania czy napraw.

...
Czytaj więcej

Poszkodowani posiadacze pojazdów mają problemy z likwidacją szkód wyrządzonych przez pasażerów

W programie "Raport" emitowanym na antenie TVN Turbo poruszona została sprawa odszkodowań z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych w sytuacji, gdy sprawcą szkody był pasażer pojazdu.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogłyby usprawnić działanie publicznego systemu służby zdrowia

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU, udzielił wywiadu red. Puls Biznesu. W rozmowie wskazał, że jednym ze sposobów na ulepszenie publicznej służby zdrowia jest podjęcie współpracy z ubezpieczycielami oferującymi polisy zdrowotne.

...
Czytaj więcej

Uszpolewicz: rynek ubezpieczeń czeka koncentracja

„Na pewno jesteśmy zainteresowani przejmowaniem, bo chcielibyśmy urosnąć”, powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy, który gościł w programie #RZECZoBIZNESIE.

...
Czytaj więcej

Rynek potwierdza poprawę sektora ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Pod koniec października poseł Piotr Liroy-Marzec wystąpił do ministra finansów z interpelacją w sprawie produktów ubezpieczeniowych, a dokładnie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego, które najczęściej są oferowane przy zakupie artykułów RTV i AGD.

...
Czytaj więcej

Konferencja prasowa PZU: publikacja strategii na początku przyszłego roku

W dniu 15 listopada br. odbyła się konferencja prasowa PZU z okazji publikacji wyników finansowych grupy po III kwartale 2017 r. Podczas spotkania zostało poruszonych kilka dodatkowych kwestii dotyczących działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

INTER Partner – nowy produkt dla przedsiębiorstw

​INTER Ubezpieczenia przygotował nowy produkt ochronny dla przedsiębiorców - INTER Partner. Zawiera on ponad 55 klauzul branżowych. Ubezpieczeni mogą liczyć na finansową rekompensatę strat w wyniku różnych zdarzeń, w tym utraconego zysku.

...
Czytaj więcej

Seminarium PIU i KPMG: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”

Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z firmą KPMG organizuje w dniu 30 listopada 2017 r. seminarium pt: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU podwoiła zysk netto po III kw. 2017 r.

PZU przedstawił wyniki finansowe za okres lipiec – wrzesień br. Grupa odnotowała dwukrotnie wyższy zysk, który wyniósł 3 mld zł (w analogicznym okresie 2016 r. było to 1,5 mld zł). Przypis składki wyniósł 16,9 mld zł, co wartością wyższą o 15% r/r.

...
Czytaj więcej

Branża odpowiada na propozycje KE dot. ujednolicenia regulacji ubezpieczeń komunikacyjnych

Przedstawiciele instytucji ubezpieczeniowych odnieśli się do propozycji Komisji Europejskiej w sprawie zmian ujednolicających regulacje w zakresie ubezpieczeń OC ppm. państw członkowskich Wspólnoty.

...
Czytaj więcej

Warta wprowadza carsharing do swojej oferty

Klienci Warty zamiast auta zastępczego mogą skorzystać ze współdzielonych samochodów Traficara. Dzięki temu nie muszą płacić za benzynę, ani za miejskie parkingi, a każda podróż jest objęta kompleksowym ubezpieczeniem bez udziału własnego w szkodzie.

...
Czytaj więcej

Gothaer radzi, co warto dodatkowo ubezpieczyć w gospodarstwie rolnym

​Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych obliguje rolnika do ubezpieczenia budynków rolniczych oraz posiadania OC, jednak taki podstawowy zakres ochrony bardzo często nie wystarcza na pokrycie poniesionych kosztów lub nie obejmuje powstałych zniszczeń.

...
Czytaj więcej

Compensa: o 40% wzrosła suma odszkodowań w okresie wakacyjno-jesiennym

Compensa podsumowała tegoroczne wypłaty odszkodowań z okresu od czerwca do listopada, w którym nad Polską przeszły najsilniejsze nawałnice oraz orkany. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, kwota wypłaconych odszkodowań zwiększyła się o 37%.

...
Czytaj więcej

Jerzy Topolski o ubezpieczeniu w branży energetycznej

Jerzy Topolski, Wiceprezes Zarządu ds. Operatora, Tauron Dystrybucja, powiedział, że w przeciągu 15 lat średnia szkodowość linii dystrybucyjnych Tauron utrzymuje się na poziomie od kilku do kilkunastu mln zł. Wartość ta jest niższa od szacowanych składek.

...
Czytaj więcej

Klienci Orange mogą zakupić ubezpieczenie turystyczne poprzez aplikację BeforeYouGo

Orange przygotowało dla swoich klientów możliwość skorzystania ze specjalnej oferty ubezpieczenia podróżnego za pomocą aplikacji BeforeYouGo. Za realizację świadczeń ubezpieczeniowych odpowiada Europ Assistance Polska.

...
Czytaj więcej

Sąd w Białymstoku utrzymał wyrok ws. wyłudzeń odszkodowań. W proceder było zamieszanych 200 osób

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał wyrok kary więzienia w zawieszeniu i grzywny wobec dwóch mężczyzn, zamieszanych w proceder wyłudzania odszkodowań za fikcyjne kolizje drogowe. Jest to część śledztwa, które obejmowało 200 osób.

...
Czytaj więcej

Projekty aktów wykonawczych do ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Podczas 50. posiedzenia Sejmu RP, w dniu 27 października br., posłowie przyjęli projekt ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W dniu 10 listopada br. zostały opublikowane w serwisie RCL projekty aktów wykonawczych.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze skupują roszczenia wobec zakładów ubezpieczeń dot. zaniżonych świadczeń

Kancelarie odszkodowawcze i nowo powstające firmy coraz chętniej skupują roszczenia od poszkodowanych kierowców, którzy uważają, że ubezpieczyciel zaniżył im kwotę odszkodowania, podaje Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Pramerica wprowadza ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania dziecka

​Pramerica Życie TUiR wprowadza do swojej oferty możliwość zabezpieczenia dziecka na wypadek poważnego zachorowania. Klauzula pokrywa koszty leczenia 32 jednostek chorobowych oraz opiekę medyczną w placówkach na całym świecie.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: obowiązkowe ubezpieczenie - kiedy działa, a kiedy nie

Insurance Europe opublikowało raport o tym, dlaczego ogólnounijne systemy ubezpieczeń obowiązkowych działają tylko w bardzo szczególnych okolicznościach.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance oferuje ubezpieczenie sprzętu zakupionego w RTV Euro AGD

AXA Assistance we współpracy z RTV Euro AGD wprowadza na rynek nowe ubezpieczenie zapewniające ochronę sprzętu zakupionego w tej sieci sklepów.

...
Czytaj więcej

Colonnade podsumowuje pierwszy kwartał działalności na polskim rynku

Jak podał zakład ubezpieczeń, przez trzy pierwsze miesiące działania na polskim rynku przypis składki brutto zwiększył się o 8%. Przy okazji ubezpieczyciel poinformował o nowych rozwiązaniach wdrożonych w zespole Financial Lines.

...
Czytaj więcej

Ponad 1,5 tys. placówek w sieci SALTUS Ubezpieczenia

SALTUS Ubezpieczenia poinformował, iż współpracuje już z ponad 1,5 tys. placówek medycznych. W ofercie ubezpieczyciela znajdują się zarówno placówki zarządzane przez największe sieci medyczne w Polsce, jak również samodzielne centra medyczne.

...
Czytaj więcej

Jacek Kugacz powołany na prezesa zarządu PTR

W dniu 3 listopada 2017 r. rada nadzorcza Polskiego Towarzystwa Reasekuracji powołała Jacka Kugacza na stanowisko prezesa zarządu.

...
Czytaj więcej

Aegon inwestuje w Phinance i rozwija dystrybucję

Aegon TUnŻ S.A. podpisało umowę, na podstawie której nabędzie 49% akcji Phinance S.A. - wiodącej firmy pośrednictwa finansowego oferującej ubezpieczenia życiowe i majątkowe, kredyty hipoteczne i konsumpcyjne oraz produkty inwestycyjne.

...
Czytaj więcej

KE chce ujednolicenia zasad dot. OC komunikacyjnego

Komisja Europejska zakończyła przegląd dyrektyw ubezpieczeń komunikacyjnych. W wyniku analizy powstały nowe propozycje KE dotyczące wspólnego uregulowania tego rynku w całej UE. Ich celem jest ułatwienie zakupu polisy OC obywatelom UE.

...
Czytaj więcej

Proama daje 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Właśnie wystartowała kampania reklamowa

Proama rozpoczęła kampanię reklamową ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczyciel informuje, że kierowcy za bezszkodową jazdę mogą zyskać nawet 70% zniżki.

...
Czytaj więcej

INTER Partner – nowe ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw

W dniu 7 listopada 2017 r. ruszyła sprzedaż nowej oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw od INTER Polska. Jak zapewnia ubezpieczyciel, INTER Partner to produkt, dzięki któremu każda firma w prosty sposób dostosuje ubezpieczenie do swoich potrzeb.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezp. i reasekuracyjnej

W dniu 6 listopada 2017 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 29 września 2017 r. o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie ochrony prawnej również dla właścicieli flot

Właściciele flot transportowych oprócz szczególnego dbania o ochronę swoich pojazdów i przewożonych towarów lub osób powinni także pomyśleć o ubezpieczeniu ochrony prawnej, które gwarantuje szybką pomoc prawną.

...
Czytaj więcej

Michael Lösche z Concordia Polska TUW o ubezpieczeniach rolnych

Michael Lösche, członek zarządu Concordia Polska TUW uważa, iż do największych przyszłościowych wyzwań w Polsce, przed jakimi stoją towarzystwa ubezpieczające rolnictwo, należy cyfryzacja w regulacji szkód oraz wprowadzenie ubezpieczenia od ryzyka suszy.

...
Czytaj więcej

Starsi kierowcy powodują mniej szkód komunikacyjnych. Za kilka lat może się to zmienić

Zakłady ubezpieczeń różnicują cenę składek na ubezpieczenia komunikacyjne w zależności od wieku kierowcy. I tak najwięcej płacą młodzi posiadacze prawa jazdy w wieku do 25 r.ż. Z kolei im starszy kierowca, tym oferty są bardziej atrakcyjne cenowo.

...
Czytaj więcej

Konferencja PIU dot. klasyfikacji ICF

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z Polskim Towarzystwem Orzecznictwa Lekarskiego (PTOL) organizuje konferencję naukową pt. „ICF – nowe spojrzenie na człowieka”. Wydarzenie odbędzie się w Lublinie, 21 listopada 2017 r. (wtorek).

...
Czytaj więcej

Będą dalsze wzrosty składek na ubezpieczenia OC. Winne rosnące odszkodowania w tym segmencie

Składki na ubezpieczenia komunikacyjne dalej będą rosnąć. Głównym powodem podwyżek są zwiększające się wypłaty świadczeń w tej grupie produktów ubezpieczeniowych, wskazał Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

MediSky wyjaśnia, czym różni się prywatne ubezpieczenie zdrowotne od abonamentu medycznego

Spółka MediSky International specjalizująca się w prywatnych międzynarodowych ubezpieczeniach zdrowotnych w komunikacie prasowym wyjaśnia, jakie są podobieństwa i różnice między prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym a abonamentem medycznym.

...
Czytaj więcej

Brytyjski Parlament pracuje nad regulacjami dot. autonomicznych pojazdów

Posłowie w Wielkiej Brytanii pracują nad uchwaleniem ustawy o autonomicznych i elektrycznych pojazdach. Prace nad aktem prawnym w dużym stopniu obejmują ustalenie odpowiedzialności za szkody wyrządzone tymi autami.

...
Czytaj więcej

MF: stanowisko w sprawie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na interpelację posła Piotra Liroya-Marca dot. produktów ubezpieczeniowych, a dokładnie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego.

...
Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia ubezpieczy członków ZPP

ANG Spółdzielnia nawiązała współpracę ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców w zakresie dostarczania zdrowotnych ubezpieczeń grupowych. Członkowie Związku wraz z ich najbliższymi i pracownikami będą mogli dokonać wyboru z czterech pakietów.

...
Czytaj więcej

Aviva radzi przedsiębiorcom jakie ubezpieczenie wybrać

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva podpowiada, jakie ubezpieczenie powinni wybrać przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm.

...
Czytaj więcej

Anomalie klimatyczne wymuszą zmiany w ubezpieczeniach od żywiołów naturalnych

Od początku tego roku w Polsce wystąpiło wiele niespotykanych do tej pory zjawisk atmosferycznych. Ostatnie anomalie pogodowe przyczynią się do zmian w ubezpieczeniach od żywiołów naturalnych, zwłaszcza w zakresie oceny ryzyka i szacowania stawek.

...
Czytaj więcej

Nowe karty Traveler i Vintage Premium w ofercie Diners Club

​Diners Club uruchomił sprzedaż dwóch nowych kart – Traveler i Premium Vintage. Opcja rozszerzona oferuje dodatkowe usługi, takie jak concierge medyczny i osobisty oraz home assistance, a także ubezpieczenie na wypadek awarii urządzenia czy kradzieży.

...
Czytaj więcej

TUZ Ubezpieczenia odświeża ubezpieczenie dla MŚP

TUZ Ubezpieczenia wprowadził nowe ubezpieczenie dla przedsiębiorców „Bezpieczny Przedsiębiorca Plus”. Oferta została wzmocniona o nowe zakresy ochrony oraz skierowana została do nowych branż.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska o ubezpieczeniu turystycznym na Kubę

​Właśnie rozpoczyna się sezon na karaibskie podróże. Najbardziej popularną wśród polskich turystów wyspą tego regionu jest Kuba. Europ Assistance Polska podpowiada, jakie ubezpieczenie wybrać udając się na Kubę i co powinna zawierać właściwa ochrona.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes: popyt na ubezpieczenia należności handlowych w Rosji rośnie

Jak podaje Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, popyt na rynku rosyjskim na ubezpieczenia należności z odroczonym terminem płatności będzie rósł.

...
Czytaj więcej

YU! będzie gromadziło dane o kierowcach poprzez specjalne urządzenie YanosikPRO

Yanosik niedługo wprowadzi na rynek nowy produkt YanosikPRO. Urządzenie będzie m.in. gromadziło dane telematyczne.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: coraz więcej turystów podróżuje do Azji

Mondial Assistance wskazuje, że jesień to jeden z najlepszych okresów na wyjazd poza Europę. Powołuje się na dane MIDT, z których wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba klientów linii lotniczych lecących do Azji zwiększyła się o 15%.

...
Czytaj więcej

T-Mobile Ubezpieczenie Urządzenia Basic, czyli smartfony z dodatkową ochroną

T‑Mobile włączył do swojej oferty dla klientów indywidualnych i biznesowych nową usługę Ubezpieczenie Urządzenia Basic. Produkt dostarcza AmTrust International Underwriters, natomiast obsługą klientów zajmuje się Digital Care.

...
Czytaj więcej

Zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli dwie ustawy ważne dla branży ubezpieczeniowej

W piątek (27 października) zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu RP. Posłowie w trakcie głosowań przyjęli kilka projektów ustaw istotnych dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agnieszka Wrońska: Telematyka to mój osobisty konik

Na początku przyszłego roku LINK4 ponownie zaskoczy rynek w zakresie dystrybucji ubezpieczeń, zapowiada prezes LINK4 Agnieszka Wrońska w rozmowie z red. beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Raport PIU za 2016 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała kolejną wersję Raportu Rocznego o polskim rynku ubezpieczeń. Po raz pierwszy raport został opublikowany w formie strony internetowej, która umożliwia przejrzystą lekturę opracowania jak i wyszukiwanie po hasłach.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: polisa mieszkaniowa zapewnia szeroką ochronę i pomoc specjalistów

Ubezpieczenie mieszkania kojarzy się najczęściej z zabezpieczeniem na wypadek naturalnych kataklizmów, takich jak powódź czy wichura. CUK Ubezpieczenia zwraca uwagę, że polisa mieszkaniowa zapewnia ochronę w razie wystąpienia także innych ryzyk.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska w sprawie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

Poseł Piotr Liroy-Marzec wystąpił do ministra finansów z interpelacją w sprawie produktów ubezpieczeniowych, a dokładnie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego.

...
Czytaj więcej

EIOPA: tablice wskaźników ryzyka za II kwartał 2017 r. nadal widoczne względnie stabilne ryzyko dla sektora ubezpieczeń w UE

W dniu 26 października 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował zaktualizowane tablice wskaźników ryzyka na podstawie danych z drugiego kwartału 2017 r.

...
Czytaj więcej

Coface zastępuje Globalliance na nową polisę TradeLiner

Od dnia 27 października 2017 r. Coface zastąpił dotychczasową polisę Globalliance nową umową ubezpieczenia TradeLiner. Ubezpieczenie należności oferowane będzie dużym i średnim przedsiębiorstwom o obrotach powyżej 25 mln zł.

...
Czytaj więcej

DRB wywalczyło 15-krotnie wyższą kwotę zadośćuczynienia

Z 20 tys. zł do 300 tys. zł została zwiększona kwota odszkodowania wypłaconego powódkom wskutek interwencji Centrum Odszkodowań DRB.

...
Czytaj więcej

SN: kolejne pytanie dotyczące odpowiedzialności ubezpieczyciela z OC ppm.

W dniu 25 października 2017 r. do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o podjęcie uchwały w sprawie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

...
Czytaj więcej

Gothaer: jakie ubezpieczenia dla przedsiębiorcy?

Gothaer TU SA przygotował poradnik dla przedsiębiorców dot. ubezpieczeń dla biznesu. Jak podkreśla ubezpieczyciel, w zeszłym roku aktywnych było ponad 1,8 mln przedsiębiorstw, a zarejestrowanych zostało 250 tys. nowych spółek.

...
Czytaj więcej

IE: Dyrektywa ubezpieczeń komunikacyjnych dopasowana do stosowania pojazdów podłączonych i zautomatyzowanych

W dniu 24 października 2017 r. Insurance Europe odpowiedziało na konsultacje Komisji Europejskiej dotyczące REFIT w odniesieniu do dyrektywy w sprawie ubezpieczenia pojazdów (MID), która jest podstawowym narzędziem chroniącym ofiary wypadków drogowych.

...
Czytaj więcej

Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym w TUW Medicum

TUW Mediucum poinformował, iż Zbigniew Lasota objął stanowisko ds. audytu wewnętrznego w towarzystwie.

...
Czytaj więcej

Oświadczenia o zdarzeniu drogowym w 8 językach obcych od Profika Broker

Profika Broker udostępnił na swojej stronie internetowej 8 wersji dwujęzycznego wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Oświadczenia są dostępne m.in. w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim czy tureckim.

...
Czytaj więcej

I część szkolenia „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!” już za nami

​23 października odbyła się I część cyklu 3 szkoleń pt. „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!”.

...
Czytaj więcej

AXA Ubezpieczenie oferuje 20% zniżki na ubezpieczenie OC dla biorących kredyt w Deutsche Banku

Deutsche Bank przygotował ofertę promocyjną db Kredytu Gotówkowego na sfinansowanie zakupu samochodu. Kredytobiorcy oprócz atrakcyjnych warunków kredytowych uzyskają 20% zniżki na zakup ubezpieczenia OC i/lub AC w AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

...
Czytaj więcej

Jacek Bogucki: zakłady ubezpieczeń mogły zawierać umowy ubezpieczenia rolniczego już od stycznia 2017 r.

Pod koniec sierpnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o wypłatach odszkodowań dla rolników, którzy ponieśli szkody wskutek wiosennych przymrozków. Jednak kwoty te będą pomniejszone o 50%, jeśli rolnik nie posiadał ubezpieczenia upraw.

...
Czytaj więcej

TU Europa chce dopasować swoją ofertę do potrzeb mikroprzedsiębiorstw

Mikroprzedsiębiorstwa niezbyt chętnie się ubezpieczają. Jednym z powodów jest brak oferty zakładów ubezpieczeń, która byłaby dostosowana do ich specyficznych potrzeb. Teraz chce to zmienić Grupa Europa z ofertą produktów stand alone.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozdaje czujniki dymu do polis mieszkaniowych

LINK4 przygotowało specjalną ofertę ubezpieczeniową DOM. Każdy klient, który kupi polisę ze składką co najmniej 210 zł, otrzyma wysokiej jakości czujnik dymu.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia – istotne rozszerzenia ubezpieczenia zdrowotnego

Ubezpieczenia zdrowotne są dynamicznie rozwijającym się sektorem polskiego rynku ubezpieczeń. Liczba ubezpieczonych wzrasta o kilkadziesiąt procent rok do roku. Jednak, zdaniem SALTUS Ubezpieczenia, Polacy nie korzystają z pełnej oferty tych produktów.

...
Czytaj więcej

RF informuje o istotnych poglądach dot. zwrotu kosztów kredytu, w tym składek ubezp., w przypadku wcześniejszej spłaty rat

Rzecznik Finansowy wydał pierwsze istotne poglądy dotyczące zwrotu części poniesionych przez klienta kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Dotyczy to również składek ubezpieczenia kredytu i niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

PIU przypomina o obowiązkowym ubezpieczeniu OC zawodów wysokiego ryzyka

PIU w komunikacie prasowym odwołuje się do niedawnych egzaminów na aplikację radcowską i adwokacką oraz przypomina nowym aplikantom o obowiązku posiadania ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania czynności zawodowych przez radców prawnych oraz adwokatów.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uruchamia usługę CarSharingu jako pojazdu zastępczego

​Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia wraz z wypożyczalnią aut PANEK w Warszawie uruchomiło pilotaż ekologicznych samochodów zastępczych na godziny. Dzięki nowej usłudze, po wypadku kierowcy będą mogli zdecydować się na wynajem auta w ramach carsharingu.

...
Czytaj więcej

AGRO Ubezpieczenia ochrania dzieci rolników od nieszczęśliwych wypadków i chorób

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł z Pocztowym TUW umowę grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników.

...
Czytaj więcej

InterRisk ostrzega przed pożarami w okresie grzewczym

Rozpoczął się sezon grzewczy, z którym związane jest wyższe ryzyko wybuchu pożaru spowodowanego nieprawidłową eksploatacją urządzeń do ogrzewania domów i mieszkań. W 2016 r. z tego powodu doszło do 11, 5 tys. pożarów.

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 9 listopada 2018 r., poz. 2124)

...
Czytaj więcej

Ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich z podpisem Prezydenta

W dniu 6 listopada Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Jednolity tekst ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym

...
Czytaj więcej

Komisja sejmowa przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich został przyjęty przez komisję sejmową.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. maksymalnych sum ubezpieczenia dla upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2019 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest zobowiązane do określenia corocznie, w terminie do 30 listopada w drodze rozporządzenia, maksymalnych sum ubezpieczenia dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na rok następny.

...
Czytaj więcej

Zaproponowano zmiany w ustawie o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

W uzasadnieniu projektu czytamy, że zmiany w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich umożliwią ubezpieczenie upraw rolnych od pełnego pakietu ryzyk lub od jednego lub kilku wybranych przez (...)

...
Czytaj więcej

SO: jak należy ustalać kwotę odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC ppm., jeśli poszkodowany dokonał samodzielnej naprawy

W dniu 23 lipca 2018 r. do Sądu Najwyższego wpłynęło zapytanie prawne dot. metody szacowania wysokości odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC ppm. za szkodę częściową, gdy właściciel dokonał naprawy pojazdu przed zakończeniem procesu likwidacji.

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o usługach zaufania

Ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej oraz niektórych innych ustaw (Dziennik Ustaw z dnia 10 sierpnia 2018 r., poz. 1544)

...
Czytaj więcej

Rząd przyjął uchwałę ws. ustanowienia programu pomocy dla gospodarstw dotkniętych suszą lub powodzią

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich, w których powstały szkody spowodowane wystąpieniem w br. suszy lub powodzi.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach rolnych i zwierząt gospodarskich

MRiRW pracuje nad nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Obecnie rozpoczęto etap konsultacji publicznych.

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw; Dziennik Ustaw z dnia 8 czerwca 2018 r., poz. 1104

...
Czytaj więcej

Rozporządzenia ws. danych gromadzonych i udostępnianych w bazie CEPiK

W dniu 4 czerwca 2018 r. weszły w życie rozporządzenia Ministra Cyfryzacji dot. danych gromadzonych i udostępnianych z bazy CEPiK.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MC ws. katalogu danych gromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie katalogu danych gromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MC ws. zakresu danych udostępnianych z CEPiK

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 23 maja 2018 r. w sprawie zakresu danych udostępnianych podmiotom obowiązanym do przekazywania danych do centralnej ewidencji pojazdów oraz wymagań technicznych i jakościowych danych wprowadzanych do tej ewidencji

...
Czytaj więcej

Nowe akty prawne istotne dla branży ubezpieczeniowej

W Dzienniku Ustaw zostały opublikowane akty prawne mające wpływ na branżę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP ws. jednolitego tekstu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 maja 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

​Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 marca 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP ws. jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 stycznia 2018 r.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie określenia terytoriów państw lub ich części poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, na obszarze których wykonywanie obowiązków służbowych...

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 27 grudnia 2017 r.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie minimalnej wysokości sumy ubezpieczenia na rzecz podróżnych związanej z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz niektórych innych ustaw (Dziennik Ustaw z dnia 3 stycznia 2018 r. poz. 8)

...
Czytaj więcej

Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń przez firmę audytorską

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 4 grudnia 2017 r. w sprawie badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej zakładu ubezpieczeń i zakładu reasekuracji przez firmę audytorską

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej firmy audytorskiej

​W dniu 9 listopada 2017 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 listopada 2017 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej firmy audytorskiej.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

W dniu 6 listopada 2016 r. opublikowane zostało Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 października 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia ws. obowiązkowego ubezpieczenia na rzecz klientów touroperatorów

Obwieszczenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów i pośredników turystyki.

...
Czytaj więcej

SO: sprawca szkody musi wykazać przyczynienie się poszkodowanego do jej powstania lub zwiększenia

Przyczynieniem się poszkodowanego do powstania szkody jest każde jego zachowanie pozostające w normalnym związku przyczynowym ze szkodą, za którą ponosi odpowiedzialność inna osoba.

...
Czytaj więcej

SO: pozytywne wyniki przeglądów technicznych nie zwalniają zarządzających z dbania o bezpieczeństwo użytkowników budynku

Brak zagrożenia czy ryzyka katastrofy budowlanej, stwierdzony w wyniku regularnych badań technicznych, nie zwalnia osób zarządzających placówką z obowiązku dbania o bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

...
Czytaj więcej

SA: jedynie gdy suma zadośćuczynienia została rażąco wygórowana lub zaniżona może nastąpić jej korekta

Korekta wielkości świadczenia zasądzonego przez sąd niższej instancji w ramach kontroli instancyjnej może nastąpić jedynie wyjątkowo, gdy kwota przyznana pokrzywdzonemu nie odpowiada warunkom terminu „odpowiednia suma”.

...
Czytaj więcej

TSUE: każdy zarejestrowany pojazd podlega ubezpieczeniu, nawet jeśli właściciel nie zamierza go użytkować

Pojazd, który nie został wyrejestrowany i jest zdolny do jazdy, powinien być objęty ubezpieczeniem OC, nawet jeśli jego posiadacz nie planuje go dalej użytkować.

...
Czytaj więcej

SR: za wypadek na oblodzonej powierzchni należy się odszkodowanie

Sąd Rejonowy w Kłodzku w wyroku z dnia 5 czerwca 2018 r. (sygn. akt I C 2323/15) orzekł, że poszkodowanej, która doznała urazu na skutek upadku na oblodzonej powierzchni, należy się odszkodowanie.

...
Czytaj więcej

SN: jazda bez zapiętych pasów powoduje 30% przyczynienie się poszkodowanego do powstania szkody

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 16 marca 2018 r. (sygn. akt IV CSK 114/17) orzekł, że w przypadku ustalenia przyczynienia się poszkodowanego do powstania szkody, podstawową okolicznością wpływającą na miarkowanie wysokości odszkodowania jest wina obu stron.

...
Czytaj więcej

Wyroki sądowe ws. działalności UFG

Celem powstania UFG było zapewnienie większego bezpieczeństwa poszkodowanym w wypadkach spowodowanych przez podmioty nieposiadające ważnego ubezpieczenia. Jednak poszkodowani nie zawsze czują się usatysfakcjonowani decyzją UFG.

...
Czytaj więcej

SN wydał pierwszy wyrok przyznający zadośćuczynienie za zerwaną więź wskutek ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu

Roszczenie z art. 448 k.c., w sytuacji gdy nie doszło do śmierci poszkodowanego, będzie przysługiwać jedynie w okolicznościach wyjątkowych, w których dochodzi do faktycznej niemożności nawiązania i utrzymywania kontaktu właściwego dla więzi rodzinnej.

...
Czytaj więcej

SN: prawo kierowania roszczeń regresowych przez UFG nie jest bezwarunkowe

SN orzekł, że nieubezpieczeni rolnicy, których syn uległ wypadkowi podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolniczym, nie muszą zwracać pieniędzy wypłaconych poszkodowanemu przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

...
Czytaj więcej

SA: odmowa odpowiedzialności ZU w razie braku ważnych badań technicznych pojazdu nie jest sprzeczna z KC

Postanowienia umowy ubezpieczenia lub OWU, które nakładają na ubezpieczającego obowiązek zachowania rozsądnych środków ostrożności przy zabezpieczeniu mienia, nie są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

...
Czytaj więcej

SN odpowie na pyt. prawne dot. szacowania wartości szkody częściowej pojazdu

Do Sądu Najwyższego wpłynęło zagadnienie prawne dot. ustalania wysokości kosztów naprawy pojazdu, która została zrealizowana przed zakończeniem postępowania likwidacyjnego, tj. wypłatą odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

SN: prawo do udanego wypoczynku nie jest dobrem osobistym

Prawo do spokojnego wypoczynku nie jest dobrem osobistym, dającym się pomieścić w otwartym katalogu tych dóbr zawartym w art. 23 Kodeksu cywilnego.

...
Czytaj więcej

SA: wielkopowierzchowne sklepy ponoszą odpowiedzialność na zasadzie ryzyka

Dla prawidłowego funkcjonowania dużego obiektu handlowego niezbędne jest korzystanie z sił przyrody. Oznacza to, że tego typu przedsiębiorstwa ponoszą odpowiedzialność za zdarzenia na zasadzie ryzyka.

...
Czytaj więcej

SA: funkcja kompensacyjna zadośćuczynienia obejmuje zarówno cierpienia fizyczne jak i psychiczne poszkodowanego

Sąd Apelacyjny w Łodzi w wyroku z dnia 25 stycznia 2018 r. (sygn. akt I ACa 690/17) orzekł, że funkcja kompensacyjna zadośćuczynienia obejmuje zarówno cierpienia fizyczne jak i sferę psychiczną poszkodowanego, w tym dysfunkcje seksualne.

...
Czytaj więcej

SN: Termin przedawnienia roszczeń z tytułu szkód spowodowanych przestępstwem wynosi 20 lat

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 10 sierpnia 2017 r. (sygn. akt II CSK 837/16) orzekł, że jeżeli szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o jej naprawienie ulega przedawnieniu z upływem 20 lat.

...
Czytaj więcej

SO: stwierdzenie przyczynienia się poszkodowanego do powstania szkody nie przesądza automatycznie o obniżeniu odszkodowania

Stwierdzenie przyczynienia się poszkodowanego do powstania bądź zwiększenia szkody, nie powoduje automatycznego obowiązku obniżenia odszkodowania lub zadośćuczynienia.

...
Czytaj więcej

SR: Gmina odpowiada za zniszczenie pojazdu z powodu niewłaściwej nawierzchni drogi

Przedmiotem ubezpieczenia majątkowego może być każdy interes majątkowy, który nie jest sprzeczny z prawem i daje się ocenić w pieniądzu.

...
Czytaj więcej

SO: Poszkodowany powinien wynająć pojazd zastępczy według stawek typowych na rynku

Poszkodowany nie ma obowiązku szukania najtańszej oferty najmu pojazdu zastępczego, powinien jednak wybrać ofertę, która w danych realiach rynkowych będzie typowa, dopuszczalna i występująca na lokalnym rynku.

...
Czytaj więcej

SO: choroba uniemożliwiająca zawarcie obowiązkowej umowy OC stanowi przesłankę umorzenia sankcji od UFG

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że choroba posiadacza pojazdu mechanicznego stanowi wystarczającą przesłankę do umorzenia sankcji pieniężnej za niedopełnienie ustawowego obowiązku kontynuacji ważności ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Sąd Najwyższy opublikował uzasadnienie do uchwały dot. zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego

Wydatki na najem pojazdu zastępczego poniesione przez poszkodowanego przekraczające koszty zaproponowane przez ubezpieczyciela są objęte odpowiedzialnością cywilną obowiązkowego OC, jeżeli ich poniesienie było celowe i ekonomicznie uzasadnione.

...
Czytaj więcej

SN zajmie się odszkodowaniami dla najbliższych za stany wegetatywne 27 marca br. 

27 marca 2018 r. Sąd Najwyższy odpowie na pytanie prawne Rzecznika Finansowego dotyczące zadośćuczynień dla rodzin ciężko poszkodowanych w wypadkach, pozostających w stanie wegetatywnym.

...
Czytaj więcej

SN odmówił podjęcia uchwały ws. odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody wyrządzone podczas naprawy pojazdu

SN w dniu 30 stycznia 2018 r. postanowił odmówić podjęcia uchwały ws. odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody osobowe, spowodowane podczas naprawy pojazdu w warsztacie.

...
Czytaj więcej

SA: Naruszenie dóbr osobistych w postaci więzi emocjonalnej obejmuje również pogrobowców

Do naruszenia dobra osobistego dziecka może dojść również wtedy, gdy więź rodzinna między dzieckiem a ojcem nie ma szansy powstać, z powodu śmierci ojca jeszcze przed urodzeniem dziecka.

...
Czytaj więcej

SO: Zakład ubezpieczeń powinien przedstawić warunki najmu pojazdu zastępczego bezpośrednio po zgłoszeniu szkody

Zakład ubezpieczeń powinien przedstawić poszkodowanemu swoje warunki najmu samochodu zastępczego niezwłocznie po zgłoszeniu szkody, pod rygorem utraty możliwości późniejszych ingerencji w samodzielnie ukształtowane zasady najmu samochodu zastępczego.

...
Czytaj więcej

SN: ubezpieczenia NNW pracowników można traktować jako ubezpieczenie na życie, jeśli obejmuje ryzyko śmierci

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pracownika, które obejmuje również ryzyko śmierci, może być potraktowane jako ubezpieczenie na życie. W takiej sytuacji pracodawca jest zwolniony z zapłaty odprawy pośmiertnej.

...
Czytaj więcej

SN: Ubezpieczenie OC pracownika może zwolnić ze stosunku pracy

SN orzekł, że posiadanie przez pracownika ubezpieczenia OC zawodowego powoduje zwolnienie pracodawcy z odpowiedzialności za szkody powstałe wskutek działalności pracownika. W związku z tym może on być zatrudniony w oparciu o umowę cywilnoprawną.

...
Czytaj więcej

SN: ubezpieczyciel może w ograniczonym zakresie dokonać odmowy wypłaty odszkodowania poszkodowanemu

Równowaga stron stosunku ubezpieczeniowego wymaga, aby ubezpieczyciel mógł w stosunku do poszkodowanego powoływać się na okoliczności ograniczające bądź wyłączające jego odpowiedzialność, istniejące w chwili powstania roszczenia o zapłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

SO: Ubezpieczyciel zapłaci nawet za 130 dni najmu pojazdu zastępczego

SO orzekł, że ubezpieczyciel ponosi pełne koszty wynajęcia pojazdu zastępczego, w sytuacji, gdy poszkodowany w kolizji samochodowej nie posiada środków na naprawę auta, a postępowanie likwidacyjne przedłuża się z winy zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

SO: uchylenie się od odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez zwierzę wymaga zachowania staranności w nadzorze

Dowód braku winy dla wzruszenia domniemania z art. 431 ust. 1 Kodeksu cywilnego wymaga wykazania dochowania należytej staranności w nadzorze nad zwierzęciem, a więc dopełnienia obowiązków, jakie zależnie od sytuacji spoczywały na chowającym zwierzę.

...
Czytaj więcej

PIU: Program audytu - zarządzenie zmianą IT

Podkomisja audytu i kontroli wewnętrznej Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiła kolejną publikację tym razem dot. systemów IT zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

409. posiedzenie KNF: Komisja wyraziła zgodę na przejęcie Concordii przez Generali

W dniu 6 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego wydano decyzje dotyczące towarzystw ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

UKNF opublikował Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2018 r.

W publikacji zawarto podstawowe informacje dotyczące wyników finansowych sektora ubezpieczeń i reasekuracji za I półrocze 2018 r. Przedstawiono również istotne tendencje zaobserwowane w sektorze ubezpieczeń w ciągu tego okresu.

...
Czytaj więcej

UOKiK: PZU zmienia zasady wypowiadania umów OC ppm.

PZU mógł ograniczać prawo konsumentów do wypowiedzenia umowy OC, gdy posiadali podwójne ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

407. posiedzenie KNF: komisja obniżyła wysokość kary dla Warty

W dniu 16 października br. odbyło się 407. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia Komisja ponownie rozpatrzyła decyzję ws. kary pieniężnej dla Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA.

...
Czytaj więcej

405. posiedzenie KNF: 20 tys. zł kary dla UNIQA

W dniu 2 października odbyło się czterysta piąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

KNF: dane sektora ubezpieczeniowego po II kw. 2018  r. Rynek majątkowy

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała kolejny kwartalny biuletyn dot. rynku ubezpieczeniowego. Z danych KNF wynika, że zysk finansowy zakładów ubezpieczeń na koniec czerwca 2018 r. wyniósł 3.814 mln zł.

...
Czytaj więcej

404. posiedzenie KNF: Robert Łoś ze zgodą na objęcie stanowiska prezesa SALTUS TUW

W dniu 18 września 2018 r. odbyło się 404. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

27 września 2018 r. - Seminarium KNF dot. ubezpieczeń kredytu hipotecznego

W dniu 27 września 2018 r. w UKNF w ramach projektu CEDUR odbędzie się seminarium pt. „Ubezpieczenia kredytu hipotecznego”. Jego celem jest przybliżenie zagadnień dotyczących kwestii stosowanych przez banki zabezpieczeń kredytu hipotecznego.

...
Czytaj więcej

UKNF ogłosił termin egzaminu dla przyszłych aktuariuszy

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wyznaczył termin najbliższego egzaminu aktuarialnego na datę 26-27 listopada br.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2018 r.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2018 r. Obejmuje on dane pochodzące od 61 krajowych zakładów ubezpieczeń: 27 z działu I i 33 z działu II oraz 1 zakładu reasekuracji.

...
Czytaj więcej

KNF: Komunikat w sprawie roli i znaczenia realizacji przez zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji funkcji zgodności

Komisja Nadzoru Finansowego w specjalnym komunikacie zwraca uwagę na rolę i znaczenie funkcji zgodności w działalności zakładów ubezpieczeń/reasekuracji.

...
Czytaj więcej

KNF opublikowała projekt nowelizacji Rekomendacji S

KNF przekazała do publicznych konsultacji projekt znowelizowanej Rekomendacji S dotyczącej dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie. 

...
Czytaj więcej

UOKiK: Bank Millennium wycofuje się z zabezpieczeń kredytów CHF w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

Po interwencji UOKiK Bank Millennium wyśle kredytobiorcom propozycje aneksów do umów, w których wykreśli klauzule dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i nie będzie też ustanawiał żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Metodyka oceny BION zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2017 rok

KNF opublikowała nową wersję „Metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji”. W porównaniu do dokumentu z zeszłego roku wprowadzono aż 31 zmian w zakresie wskaźników lub obszarów uwzględnianych w ocenie BION.

...
Czytaj więcej

UOKiK: wzrosty cen ubezpieczeń komunikacyjnych nie powstały wskutek nielegalnego działania zakładów ubezpieczeń

UOKiK zakończył badanie rynku komunikacyjnego. Zostało ono zainicjowane wskutek gwałtownych podwyżek ubezpieczeń komunikacyjnych. Urząd sprawdzał, czy nie doszło do zmowy cenowej wśród ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

396. posiedzenie KNF: TUW PZUW ze zgodą na oferowanie ubezpieczeń na ryzyko choroby

W dniu 26 czerwca 2018 r. odbyło się 396. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po IV kwartałach 2017 r. – koncentracja rynku i struktura składki

KNF opublikowała raport dot. sektora ubezpieczeń w 2017 r. Zawiera on m.in. dane o koncentracji rynku i strukturze udziału przypisu składki z poszczególnych grup ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po IV kwartałach 2017 r.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport dot. sektora ubezpieczeń w 2017 r. Powstał on na podstawie sprawozdań finansowych i statystycznych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za ubiegły rok.

...
Czytaj więcej

KNF przedstawiła stanowisko dot. polityki dywidendowej zakładów ubezpieczeń

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowało stanowisko dotyczące polityki dywidendowej w średnioterminowej perspektywie. W komunikacie zawarto założenia polityki dywidendowej m.in. zakładów ubezpieczeń/reasekuracji, TFI, PTE czy domów maklerskich.   

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Nadzór nad rynkiem ubezpieczeniowym

KNF przedstawiła sprawozdanie z działalności organu nadzoru w 2017 r. Do tej pory na portalu beinsured.pl przedstawiliśmy dane zawarte w sprawozdaniu odnoszące się do podmiotów działających na rynku ubezpieczeniowym oraz postępowań kontrolnych KNF.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 388. posiedzenia KNF. Janusz Władyczak ze zgodą na objęcie stanowiska prezesa KUKE

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyło się 388. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Podmioty rynku ubezpieczeniowego

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła sprawozdanie z działalności organu nadzoru w 2017 r. Prezentujemy najistotniejsze dane dot. podmiotów branży ubezpieczeniowej. 

...
Czytaj więcej

KNF ukarała Generali i Gothaer za nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych

10 kwietnia 2018 r. odbyło się trzysta osiemdziesiąte szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

KNF podpowiada, jak uzyskać odszkodowanie za nieprawidłowości w realizacji usług płatniczych przez Homepay

Komisja Nadzoru Finansowego zamieściła spółkę Homepay na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Jest to efekt napływających do KNF zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez podmiot.

...
Czytaj więcej

385. posiedzenie KNF. PZU musi zapłacić 1,7 mln zł kary za opóźnienia w wypłatach odszkodowań

W dniu 27 marca 2018 r. odbyło się trzysta osiemdziesiąte piąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF: Zysk netto ubezpieczycieli wzrósł do 5,7 mld zł w 2017 r.

​Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dane branży ubezpieczeniowej po IV kwartałach 2017 r. Z danych wynika, że zysk netto ubezpieczycieli wzrósł do 5.696 mln zł w 2017 r. z 4.099 mln zł w 2016 roku.

...
Czytaj więcej

383. posiedzenie KNF. Komisja nie wyraziła sprzeciwu ws. połączenia życiowych spółek Compensy i POLISA-ŻYCIE

W dniu 13 marca 2018 r. odbyło się trzysta osiemdziesiąte trzecie posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

Zwalczanie barier rozwoju innowacji w branży ubezpieczeniowej - status prac PIU i zespołu ds. FinTech (cz. II)

W dniu 7 marca 2018 r. UKNF opublikował „Rekomendacje Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w odniesieniu do listy określonych barier zawartych w Raporcie końcowym – statusy realizacji prac”. Część z ba

...
Czytaj więcej

Szkolenia dla branży ubezpieczeniowej organizowane przez KNF w 2018 r.

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego został opublikowany harmonogram seminariów szkoleniowych CEDUR na 2018 r. Poniżej przedstawiamy spis szkoleń dedykowanych branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

KNF ukarała Gothaer i Generali

Komisja Nadzoru Finansowego podczas 382. posiedzenia w dniu 20 lutego 2018 r. nałożyła kary finansowe na dwa towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

UOKiK: Bank Millennium nadużywał swojej pozycji w oferowaniu ubezpieczeń kart płatniczych

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie praktyk stosowanych przez Bank Millennium w umowach o karty debetowe lub kredytowe, polegające na konieczności nabywania przez klientów usługi „Pakiet bezpieczeństwa”.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po III kw. 2017 r.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport przedstawiający najważniejsze dane z sektora ubezpieczeń po III kw. 2017 r.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 379. posiedzenia KNF. Kolejni ubezpieczyciele ukarani

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte dziewiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

12 miesięcy funkcjonowania ADR. RF prowadzi 3,5 tys. sporów z podmiotami ubezpieczeniowymi i finansowymi

10 stycznia 2018 r. minął rok od wejścia w życie ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Z tej okazji na stronie UOKiK opublikowano podsumowanie ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania nowego prawa.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 378. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego. Warta i Gothaer z karami

W dniu 9 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte ósme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Odbyło się spotkanie przedstawicieli UKNF z biegłymi rewidentami badającymi sprawozdania zakładów ubezpieczeń i reasekuracji

6 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie kierownictwa UKNF z biegłymi rewidentami badającymi sprawozdania finansowe zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

...
Czytaj więcej

376. posiedzenie KNF. Kary dla Pocztowe TUW i Allianz oraz stanowisko KNF ws. polityki dywidendowej

W dniu 5 grudnia br. odbyło się trzysta siedemdziesiąte szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

UKNF: Informacja dotycząca wyników prac Forum Zadośćuczynień. Świadczenia tylko dla najbliższych członków rodziny

UKNF przedstawił dokument zawierający prezentację wyników prac Forum Zadośćuczynień. W propozycji znalazło się m.in. ograniczenie kręgu osób uprawnionych do zadośćuczynienia do najbliższych członków rodziny zmarłego.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 374. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego

Podczas posiedzenia KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na stanowisko prezesa zarządu Banku Pekao SA.

...
Czytaj więcej

Allianz wygrał w sporze z Prezesem UOKiK. Uchylona została kara 1 mln zł

Pod koniec 2012 roku Prezes UOKiK wydał decyzję w sprawie praktyk stosowanych przez TUiR Allianz SA, uznając je za naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Teraz po 5 latach Allianz po raz kolejny wygrał sprawę sądową w tym sporze.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.

UKNF opublikował „Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.” Informacje o branży zostały podzielone na trzy grupy – przychody i koszty zakładów ubezpieczeń, wyniki działalności ZU oraz dane dot. wypłacalności zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 373. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego. LINK4 z karą za obniżanie składek OC

Komisja jednogłośnie nałożyła na Link4 karę pieniężną w wysokości 300 tys. zł w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów działalności.

...
Czytaj więcej

Czy brak właściwego wyposażenia pojazdu może wpłynąć na wypłatę odszkodowania?

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat wpływu braku odpowiednich opon w pojeździe na wypłatę odszkodowania w razie kolizji.

...
Czytaj więcej

Assistance z limitem odległości

Na łamach serwisu parkiet.pl ukazał się artykuł na temat ubezpieczenia assistance bez limitu kilometrów.

...
Czytaj więcej

Wzrost liczby wezwań assistance w dniu Wszystkich Świętych

Liczba wezwań assistance wzrosła o 43% w dniu Wszystkich Świętych w porównaniu do roku ubiegłego.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia eksportowe – planowane zmiany w przepisach

MPiT zapowiedziało zmianę przepisów dotyczących gwarancji eksportowych. Wpłynie to na uzyskanie poręczenia z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, czytamy w Pulsie Biznesu.

...
Czytaj więcej

Skąd biorą się różnice cen między ubezpieczeniami OC ppm.?

Rankomat opublikował artykuł na temat różnic cenowych między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, które oferują swoim klientom OC ppm.

...
Czytaj więcej

Insly.pl opublikowało listę czynników wpływających na wysokość składki polisy AC

W artykule opublikowanym przez Insly.pl czytamy, że ubezpieczenie komunikacyjne autocasco jest ubezpieczeniem o niezbyt skomplikowanej konstrukcji.

...
Czytaj więcej

Jakie zmiany czeka rynek ubezpieczeń?

W serwisie Money.pl ukazał się wywiad z Andrzejem Adamczykiem, twórcą platform Bezpieczny.pl oraz Bezpieczni.pl. Tematem rozmowy były m.in. ubezpieczenia w świecie online.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie jest przychodem pracownika?

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym autor odpowiada na pytanie: czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży?

...
Czytaj więcej

Kolejny organizator turystyki w Polsce ogłosił niewypłacalność

Biuro podróży Millennium Travel International złożyło oświadczenie o niewypłacalności. W związku z tym nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w zakresie ich powrotu do kraju.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba kradzieży wynajmowanych samochodów

Zgodnie z przepisami prawa odpowiedzialność za wynajem samochodu w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy ponosi zarówno najemca jak i wypożyczalnia. Jednak jaka jest procedura gdy auto zostanie skradzione?

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: gwałtowny spadek cen ubezpieczeń komunikacyjnych w sierpniu

Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych opublikowała ranking cen OC ppm. obowiązujących w sierpniu. Z opublikowanych danych wynika, że w minionym miesiącu nastąpił spadek przeciętnej składki z ubezpieczenie OC dla kierowców.

...
Czytaj więcej

Co zmienią nowe przepisy o dystrybucji  ubezpieczeń?

Serwis prawo.pl dokonał przeglądu najistotniejszych zmian, jakie wprowadzi ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń, która wejdzie w życie z dniem 1 października 2018 r.   

...
Czytaj więcej

Idea Bank tworzy rezerwy związane m.in. ze zwrotem prowizji ubezpieczeniowych

​Idea Bank w komunikacie prasowym poinformował o utworzeniu rezerw i odpisów aktualizujących. Są one związane ze sprawą GetBack, zmianą podejścia do ujmowania prowizji ubezpieczeniowych i modelu biznesowego Tax Care.  

...
Czytaj więcej

Prawie połowa podróżujących samolotem nie zna swoich praw

Liczba osób podróżujących samolotem z roku na rok rośnie. Według prognoz ULC w 2030 r. liczba podróżnych na polskich lotniskach podwoi się i sięgnie 60 mln zł, czytamy na łamach serwisu Newseria.

...
Czytaj więcej

Coraz skuteczniejsze wykrywanie pojazdów nieubezpieczonych

Portal Interia.pl opublikował artykuł na temat konsekwencji braku ubezpieczenia OC ppm. W Polsce ubezpieczenie jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych.

...
Czytaj więcej

Eksporterzy na Białoruś i Ukrainę nie inwestują w ubezpieczenie

Z danych udostępnionych przez KUKE wynika, że jedynie 15% polskich przedsiębiorców ubezpiecza eksport na Białoruś i tylko 3% na Ukrainę. Tak niski poziom zabezpieczeń może doprowadzić do zastojów finansowych, a co za tym idzie strat przedsiębiorców.

...
Czytaj więcej

Gothaer: ubezpieczenie i odszkodowanie w przypadku nieprawidłowego lotu

Każdego roku lotniska w Polsce obsługują ponad 40 mln pasażerów, a liczba osób korzystających z usług linii lotniczych wciąż rośnie. Niestety nie zawsze podróż odbywa się zgodnie z planem, a co za tym idzie może generować nieplanowany koszt.

...
Czytaj więcej

Odsetki za zwłokę wypłaty odszkodowania są opodatkowane

Czy od wypłaty nieterminowych odsetek od towarzystwa ubezpieczeń ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nakłada na wnioskodawcę obowiązek zapłaty podatku?

...
Czytaj więcej

Compensa: AC a szkoda spowodowana przez zwierzę

W 2017 roku zwierzęta przyczyniły się do 334 wypadków. Z punktu widzenia kierowców ważna jest świadomość, że nawet drobne zderzenie ze zwierzęciem może powodować duże straty.

...
Czytaj więcej

Benefia obniżyła wysokość składki OC ppm.

Ubea.pl opublikowała artykuł, w którym przedstawia analizę ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych, pod kątem wysokości OC ppm. Z analizy wynika, że największą obniżkę składki odnotowała Benefia.

...
Czytaj więcej

Odszkodowanie po pożarze dla gospodarstwa agroturystycznego

W maju br. doszło do pożaru w gospodarstwie agroturystycznym Tatarska Jurta w miejscowości Kruszyniany. Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej spłonęły doszczętnie dwie nieruchomości wraz z wyposażeniem. Czy ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie?

...
Czytaj więcej

Jak chronić budynki przed konsekwencjami wyładowań atmosferycznych?

W 2017 r. doszło do ponad 540 pożarów spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, podaje Komenda Głównej Straży Pożarnej. W związku z coraz częściej występującymi gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi warto odpowiednio ubezpieczyć swój dobytek.

...
Czytaj więcej

Uniwersalne ubezpieczenie nie istnieje

Gazeta Prawna opublikowała artykuł na temat ubezpieczeń turystycznych, w którym przeanalizowała minimalny zakres ubezpieczenia uzależniony od m.in. miejsca wyjazdu czy planowanych aktywności.

...
Czytaj więcej

Czym grozi brak obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm. pojazdu?

Właściciele pojazdów mechanicznych są zobowiązani do zakupu ubezpieczenia OC ppm. Jednak z danych udostępnionych przez UFG wynika, że po polskich drogach porusza się około 90 tys. pojazdów bez obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Jakie są konsekwencje niskiej kwoty ubezpieczenia?

Serwis Business Insider stawia tezę, że brak odpowiedniego ubezpieczenia na czas podróży może zakończyć się długami do końca życia. Czy turyści chętnie inwestują w polisy turystyczne?

...
Czytaj więcej

Linie lotnicze strajkują. Co z odszkodowaniem?

​Pracownicy jednej z linii lotniczych planują strajk w czterech krajach: Włoszech, Belgii, Portugalii i Hiszpanii. Czy w związku z odwołanymi lotami z powodu strajku pracowników linii lotniczych, pasażerom należy się odszkodowanie?

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia na wypadek suszy

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat ubezpieczenia gospodarstwa rolnego. Z artykułu wynika, że w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych brakuje polisy na wypadek suszy.

...
Czytaj więcej

Odpowiedzialność cywilna w zawodzie lekarza

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło dane, z których wynika, że tylko w 2017 roku pacjenci otrzymali rekompensatę za błędy medyczne w wysokości 13,5 mln zł.

...
Czytaj więcej

Przyczyny roszczeń do zakładów ubezpieczeń na rynku europejskim

Rzecznik Finansowy współpracuje z międzynarodową siecią FIN-NET łączącą instytucje pomocne w rozwiązywaniu sporów ponadgranicznych pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami w zakresie usług finansowych.

...
Czytaj więcej

Jakimi kryteriami kierują się klienci TU przy wyborze OC ppm.?

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych posiadacze pojazdów mechanicznych są zobowiązani do zakupu ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Niższa składka ubezpieczenia za bezpieczną jazdę

Towarzystwa ubezpieczeniowe inwestują w nowoczesne rozwiązania. Jest to naturalna odpowiedź na potrzeby rynku. Rozwiązania oferowane przez TU są korzystne z punktu widzenia klienta.

...
Czytaj więcej

Kiedy można żądać odszkodowania za opóźniony lot?

TSUE zdecydował, że odszkodowanie za opóźniony lot należy się nawet w sytuacji, gdy przesiadka miała miejsce poza Unią Europejską, pod warunkiem że rezerwacja lotu była wspólna.

...
Czytaj więcej

Wyłączenia ochrony w ubezpieczeniach turystycznych

Podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego priorytetem dla klienta TU jest zakres obowiązywania ubezpieczenia. Nie każdy ubezpieczający się jest świadomy o szeregu wyłączeń jakie obowiązują. W jakich sytuacjach ubezpieczenie nie zostanie zrealizowane?

...
Czytaj więcej

Nieprawidłowo zaparkowany pojazd a ubezpieczenie

Jednym z zadań Rzecznika Finansowego jest pomoc obywatelom w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Na przykład kto ponosi odpowiedzialność za szkodę pojazdu wyrządzoną przez pasażera?

...
Czytaj więcej

Czy klęski żywiołowe wpływają na ceny ubezpieczeń?

Jednym z największych zagrożeń dla przedsiębiorców jest pożar, który potrafi przynieść spółce wielomilionowe straty. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw pożar może oznaczać koniec biznesu.

...
Czytaj więcej

Rankingu pakietów OC, AC, NNW

Serwis Ubea.pl przygotował zestawienie cen ubezpieczeń obowiązujących w kwietniu 2018 r. Ranking jest przygotowywany na podstawie wyników generowanych przez użytkowników porównywarki ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Leasing a ubezpieczenie samochodu

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup samochodu na zasadzie leasingu. Z założenia leasing jest rozwiązaniem pośrednim między zakupem pojazdu, a jego wypożyczeniem. Kto jest odpowiedzialny za ubezpieczenie leasingowanego samochodu?

...
Czytaj więcej

Jak nowoczesne technologie zmieniają branżę ubezpieczeniową?

Rynek ubezpieczeniowy nieustannie się zmienia. Nowoczesne technologie wpływają na wszystkie dziedziny życia. Obecnie coraz więcej towarzystw ubezpieczeń decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty innowacyjnych produktów.

...
Czytaj więcej

Czy gwałtowne zjawiska pogodowe wpływają na cenę ubezpieczeń?

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat długoterminowych skutków i strat spowodowanych gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Firma, poszkodowana przez żywioły nie może liczyć na pomoc państwa, dlatego warto się odpowiednio ubezpieczyć.

...
Czytaj więcej

Jakie ubezpieczenie warto wybrać na wiosnę?

Wiosna to czas kiedy więcej czasu spędzamy poza domem i decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną, a także częściej podróżujemy. Aby w pełni korzystać z uroków lata należy się zawczasu zabezpieczyć przez niespodziewanymi sytuacjami.

...
Czytaj więcej

Certyfikat „Dobra Polisa” ponownie przyznany dla UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało certyfikat „Dobra Polisa” dla ubezpieczenia mienia za składką płatną miesięcznie, które skierowane jest do lokatorów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

...
Czytaj więcej

MSWiA wystąpiło z wnioskiem do Komisji Europejskiej o wsparcie po nawałnicach

​Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak poinformował, że wystąpił z wnioskiem do Komisji Europejskiej o środki unijne z Funduszu Solidarności.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w branży finansowej i ubezpieczeniowej jest niższa od odnotowywanej rok temu

GUS przedstawił wrześniową koniunkturę w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. Z danych wynika, że sytuacja w branży finansowej i ubezpieczeniowej we wrześniu tego roku utrzymywała się na poziomie zbliżonym do sierpnia.

...
Czytaj więcej

Polacy ubezpieczają swoje mieszkania na ryzyko niespodziewanych napraw

Santander Aviva zbadał postawy Polaków dot. ubezpieczenia mieszkań. Z analizy wynika, że głównym powodem zakupu polisy jest chęć uniknięcia dodatkowych wydatków związanych ze szkodą w domu.

...
Czytaj więcej

PIU opublikowało najważniejsze dane o rynku ubezpieczeń po II kw. 2018 r.

Z danych opublikowanych przez Polska Izbę Ubezpieczeń wynika, że I półroczu br. ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom 20,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. To o 5% więcej niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

UNIQA: prawie 32 mln zł zysku brutto w I połowie br.

Towarzystwo majątkowe UNIQA wypracowało zysk brutto w wysokości 29,5 mln zł na koniec czerwca 2018 roku. Oznacza to wzrost o 21% w porównaniu z wynikiem w roku ubiegłym. Przypis składki w spółce majątkowej zwiększył się o 11%, do 648,8 mln zł.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: spadają ceny ubezpieczeń komunikacyjnych

Zgodnie z analizami ekspertów porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl, w sierpniu 2018 r. ceny za ubezpieczenia komunikacyjne było o 9 pp. niższe niż na początku roku. Średnia wysokość składki za OC ppm. wyniosła w sierpniu bieżącego roku 1.691 zł.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: coraz więcej osób korzysta z assistance medycznego podczas zagranicznego urlopu 

Mondial Assistance w informacji prasowej podało, że podczas tegorocznych wakacji liczba zgłoszeń do Centrum Operacyjnego z prośbą o pomoc w zakresie assistance medyczngo wzrosła o 23 p.p.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: najczęstsze usługi assistance w okresie wakacji

​Mondial Assistance przygotował podsumowanie zgłoszeń, jakie wpłynęły w okresie wakacji do Centrum Operacyjnego. Jak podała spółka, liczba osób proszących o pomoc była na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku.

...
Czytaj więcej

Wyniki UFG po I poł. 2018 r. Rośnie składka z tytułu ubezpieczeń OC ppm.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności po I poł. 2018 r. Z danych UFG wynika, że składka zebrana w tytułu ubezpieczeń OC ppm. wzrosła r/r o 4,7%.

...
Czytaj więcej

PIU zbadało nastawienie rodziców do ubezpieczeń szkolnych

PIU zapytała rodziców dzieci w wieku 6-18 lat o ich preferencje co do ubezpieczeń NNW szkolnych. Zgodnie z udzielonymi deklaracjami, większość badanych byłaby w stanie ponieść wyższy koszt za polisę, jeśli ich pociechy miałyby zapewnioną szerszą ochronę.

...
Czytaj więcej

PBUK: 3% wypadków na polskich drogach powstało z winy zagranicznego kierowcy

W 2017 r. zagraniczni kierowcy spowodowali na polskich drogach 14,6 tys. zdarzeń komunikacyjnych (tj. 3% wszystkich wypadków). Poszkodowanymi w tych zdarzeniach wypłacono łączną kwotę 110 mln zł odszkodowań.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie majątku firmy jest najczęstszym zewnętrznym źródłem finansowania w sektorze MŚP

Z badań Europejskiego Funduszu Leasingowego wynika, że w III kwartale 2018 r. w sektorze MŚP najczęściej wybieranym zewnętrznym instrumentem finansowania zostało po raz pierwszy ubezpieczenie majątku. Sięga po nie blisko połowa badanych firm.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia komunikacyjne w lipcu 2018 r.

Eksperci z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przygotowali kolejny ranking najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych, stworzony na podstawie wyników kalkulacji stawek dokonywanych w serwisie. 

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva rozwija sprzedaż ubezpieczeń niepowiązanych z ofertą kredytową

Grupa BZ WBK-Aviva opublikowała wyniki finansowe po I półroczu 2018 r. Łączny wynik finansowy spółek osiągnął poziom 58,6 mln zł; wobec 60,2 mln zł na koniec czerwca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Większość Polaków jest przeciwna wprowadzeniu obowiązkowych ubezpieczeń OC dla rowerzystów

Temat obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów jest podnoszony regularnie. Za rozwiązaniem tym przemawia coraz większa liczba osób poruszających się na dwóch kółkach, a co za tym idzie wyższy odsetek wypadków z udziałem rowerzystów.

...
Czytaj więcej

PIU opublikowało dane nt. ubezpieczenia należności w 2017 r.

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała dane na temat ochrony należności, czyli sumy ubezpieczeniowych limitów, które w 2017 r. wyniosły 149,7 mld zł. Ochrona należności była o 2% większa niż rok wcześniej i 7% większa niż w 2015 r.

...
Czytaj więcej

UFG: przychody Funduszu w I kwartale 2018 r.

UFG opublikował dane na temat przychodów w I kwartale br. Zgodnie z przepisami prawa podstawowymi źródłami przychodów Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego są środki ze składek wnoszonych na rzecz UFG przez zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Zdrowy styl życia a posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego

Multiagencja CUK Ubezpieczenia zleciła przeprowadzenie badań „Polacy o ubezpieczeniach”. Wśród uczestników badania aż 43% posiadaczy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w całości pokrywa koszt składki.

...
Czytaj więcej

GUS: Ubezpieczyciele odnotowują polepszenie wyników finansowych po I kw. 2018 r.

GUS opublikował dane branży ubezpieczeniowej po I kw. 2018 r. Z informacji statystycznej wynika, że w porównaniu do danych za I kw. 2017 r. zyski ZU wzrosły o 19,4 mln zł.  

...
Czytaj więcej

Raport UFG: wzrosła wykrywalność nieubezpieczonych posiadaczy aut

UFG opublikował „Raport roczny za 2017 r.” Jako główne działania podejmowane przez UFG w zeszłym roku wymienione zostały: wyższa wykrywalność nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów,  rozpoczęcie funkcjonowania TFG, intensyfikacja prac nad bazą CEPiK 2.0.

...
Czytaj więcej

PIU opublikowało wyniki rynku po I kwartale 2018 r.

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała wyniki rynku po I kwartale 2018 r. Z informacji udostępnionych przez PIU wynika, że ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom 10,5 mld zł. Najwięcej szkód dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

RF wydał Raport o ubezpieczeniach turystycznych

Rzecznik Finansowy opublikował Raport o ubezpieczeniach turystycznych. Powstał on na podstawie skarg zgłaszanych przez turystów na produkty ubezpieczeniowe jak również analizy OWU dostępnych na rynku ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance po I kw. 2018 r. (dział II)

​PIU opublikowała raport dot. rynku bancassurance po I kw. 2018 r. W artykule omówiamy najistotniejsze dane działu II ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba wypadków spowodowanych przez Polaków za granicą

W 2017 r. ponownie wzrosła liczba wypadków drogowych spowodowanych przez polskich kierowców. W ubiegłym roku odnotowano 65 tys. takich zdarzeń, najwięcej w Niemczech. Rośnie też liczba kierowców bez ważnego ubezpieczenia OC podróżujących za granicą.

...
Czytaj więcej

Lepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia

Z danych GUS wynika, że najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności usługowej w kwietniu br. zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PIU: Ubezpieczenia w liczbach 2017

PIU po raz kolejny przygotowała publikację dot. rynku ubezpieczeniowego  pt. „Ubezpieczenia w liczbach 2017. Rynek ubezpieczeń w Polsce”. Opracowanie zawiera graficzną prezentację najistotniejszych wskaźników z rynku ubezpieczeniowego po 2017 r.

...
Czytaj więcej

UFG: Dlaczego Polacy jeżdżą bez ważnych polis OC?

UFG przeanalizował powody braku ważnego OC ppm. w latach 2013-2017. Prawie połowa przypadków (40%) była spowodowana wygaśnięciem polisy poprzedniego właściciela po zakupie używanego auta.

...
Czytaj więcej

Rośnie rynek ubezpieczeniowy w Polsce

Po 2017 r. zakłady ubezpieczeń działające na polskim rynku odnotowały poprawę wyników finansowych, zarówno w segmencie ubezpieczeń majątkowych jak i życiowych. Na lepszy wynik wpływ miało przede wszystkim zwiększenie przypisu składki o 11,4%.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie RF: w 2017 r. klienci skierowali ponad 350 tys. reklamacji do podmiotów rynku ubezpieczeniowego

W 2017 r. klienci wnieśli aż 367.916 skarg do podmiotów z rynku ubezpieczeniowo-emerytalnego. 25% z nich zostało rozpatrzonych poprzez uznanie w całości lub części roszczenia skarżącego.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń AC w 2017 r.

W 2017 r. ubezpieczyciele uzyskali w segmencie ubezpieczeń autocasco zysk techniczny na poziomie 440 mln zł. Z kolei przypis składki ze sprzedaży tych produktów przekroczył kwotę 7,5 mld zł.

...
Czytaj więcej

Spółki VIG na polskim rynku uzyskały wzrost przypisu składki o 8,2%

Grupa VIG opublikowała wyniki finansowe za 2017 r. W podsumowaniu wskazano, że za sukces Grupy odpowiada przede wszystkim realizacja strategii ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej.

...
Czytaj więcej

Stawki ubezpieczeń komunikacyjnych na polskim rynku nie są już najniższe w Europie

Eksperci porównywarki ubezpieczeń mfind.pl przygotowali zestawienie stawek za ubezpieczenia OC w krajach Europy. Z zestawienia wynika, że najtaniej za polisę zapłacą kierowcy z Czech. Natomiast najwyższe stawki obowiązują na rynku norweskim.

...
Czytaj więcej

Zysk netto ubezpieczycieli po 2017 r. przekroczył 5 mld zł

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała dane rynku po 2017 r. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym prawie 40 mld zł odszkodowań i świadczeń.

...
Czytaj więcej

Wstępne wyniki UFG za 2017 rok

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował wstępne wyniki swojej działalności w 2017 r. Zakłady ubezpieczeń wpłaciły do funduszu prawie 200 mln zł składek, o 30 mln zł więcej niż przed rokiem. 

...
Czytaj więcej

Długi biur podróży przekroczyły już 4 mln zł

Według bazy biur podróży ERIF Biura Informacji Gospodarczej zadłużenie touroperatorów wyniosło 4,25 mln zł. W sumie kłopoty finansowe dotyczą 267 instytucji. Długi aż 162 podmiotów wynikają z nieopłacenia składki ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Raport Aon o cyberzagrożeniach

​Według raportu Aon, ataki w cyberprzestrzeni będą rosnąć na sile i stanowić zagrożenie dla każdego obszaru prowadzonej działalności. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości cyberataków.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance zbadał, jak Polacy postrzegają usługi assistance

Mondial Assistance zaprezentował raport zawierający wyniki z badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, zrealizowanego przez Ipsos. Z danych wynika, że ¾ badanych zna produkty assistance.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: Rynek assistance w Polsce systematycznie rośnie

Około 40 proc. Polaków posiada ubezpieczenie assistance, a 93 proc. z nich jest zadowolona z jakości świadczonej pomocy. Takie główne wnioski płyną z VIII Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: Kielce z najtańszymi ubezpieczeniami OC

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl dokonali porównania średnich stawek ubezpieczeń OC dla kategorii 17 największych polskich miast. Z zestawienia wynika, że za polisę komunikacyjną najwięcej muszą zapłacić mieszkańcy Gdańska.

...
Czytaj więcej

PZU, Link4 i Compensa na czele w rankingu UFG

UFG przygotował ranking jakości danych przesyłanych do ogólnopolskiej bazy ubezpieczeń komunikacyjnych przez zakłady ubezpieczeń. Liderami rankingu z 2017 r. zostali PZU, Link4 i Compensa. 

...
Czytaj więcej

Zakłady ubezpieczeń odnotowują miesięczny spadek cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Specjaliści Ubea.pl po raz kolejny przygotowali zestawienie wysokości średnich składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Z zestawienia wynika, że prawie wszyscy ubezpieczyciele odnotowali spadek średniej ceny składki w porównaniu z grudniem 2017 r.

...
Czytaj więcej

IWS: potrzebna jest regulacja metody kosztorysowej przy likwidacji szkód komunikacyjnych

IWS opublikował raport autorstwa dr hab. Marcina Krajewskiego pt. „Szkoda na mieniu wynikająca z wypadków komunikacyjnych”. Stanowi on analizę ponad 200 orzeczeń sądowych w sprawach przeciwko towarzystwom ubezpieczeń dot. szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Raport CUK Ubezpieczenia: Koniec podwyżek cen OC ppm.

​CUK Ubezpieczenia przygotował raport dot. cen OC ppm. w 2017 r. Na koniec ubiegłego roku kierowcy średnio płacili za ubezpieczenie OC 684 zł, co stanowi spadek o 3% od stawki odnotowanej na koniec 2016 r., gdy średnia cena OC ppm. wynosiła 706 zł.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: Aviva i Link4 z najlepszymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi 2017 r.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl dokonała podsumowania swoich miesięcznych rankingów ubezpieczeń OC komunikacyjnych w 2017 r.

...
Czytaj więcej

Ranking beinsured.pl: ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka

Na portalu beinsured.pl rozpoczynamy cykl raportów o produktach ubezpieczeniowych, w ramach którego będziemy prezentować zestawienie produktów ubezpieczeniowych. Jako pierwsze na warsztat wybraliśmy produkty ochronne na wypadek zachorowania na raka.

...
Czytaj więcej

#dziękiubezpieczeniom 29,6 mld zł trafiło do poszkodowanych

Po III kw. 2017 r., polscy ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym 29,6 mld zł odszkodowań i świadczeń, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym okresie zakłady ubezpieczeń zebrały 46 mld zł przypisu składki brutto, o 12,7 proc. więcej niż rok temu.

...
Czytaj więcej

Jak młodzi kierowcy postrzegają rozwiązania telematyczne?

​60 proc. kierowców w wieku 25-34 lat zadeklarowało, że zgodziłoby się na monitorowanie jazdy samochodem za zniżki od ubezpieczycieli. Również dla 52% kierowców, biorących udział w badaniu, czynnikiem decydującym o przedłużeniu umowy jest wysokość zniżek.

...
Czytaj więcej

UFG: 11,2 mld zł składki w ubezpieczeń komunikacyjnych po III kw. 2017 r.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przedstawił podsumowanie po III kw. 2017 r. Z opracowania wynika, że w dalszym ciągu zwiększa się przypis składki zakładów ubezpieczeń z obowiązkowych ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

Cała branża mówi jednym głosem. Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków?

PIU zaprezentowała pełny raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Pokazuje on wpływ branży ubezpieczeniowej na życie jednostki, funkcjonowanie gospodarki i przedsiębiorstw.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: 28 proc. kierowców jest przekonanych do telematyki

Polacy chcą zmian w sposobie szacowania wysokości składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponad połowa respondentów z aprobatą przyjmuje pomysł ustalania zniżek na podstawie liczby punktów karnych.

...
Czytaj więcej

UFG zbadał stan wiedzy Polaków dot. ubezpieczeń OC i działalności Funduszu

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zlecił badania dot. stanu wiedzy Polaków o systemie ochrony ofiar wypadków drogowych.

...
Czytaj więcej

Raport PIU: „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”

W trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała pierwszy w Polsce raport opisujący wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę. Publikacja była zapowiadana jako element działań Izby mających na celu poprawę wizerunku branży.

...
Czytaj więcej

Cena pozostaje najistotniejszym kryterium przy wyborze ubezpieczenia OC ppm.

​Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń mfind zapytali 1000 konsumentów o elementy decydujące o wyborze danego produktu ubezpieczenia OC ppm. Aż dla 85% z nich najistotniejszym wskaźnikiem pozostaje cena, co nie dziwi w kontekście podwyżek składek.

...
Czytaj więcej

Car sharing a odpowiedzialność za szkody

Car sharing pozwala na zniwelowanie kosztów związanych z posiadaniem pojazdu, tj. kosztów eksploatacyjnych, ubezpieczenia, opłat za paliwo czy parking. Redakcja beinsured.pl sprawdziła stosowane rozwiązania w zakresie odpowiedzialności za szkody.

...
Czytaj więcej

PIU: już 2,1 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że zainteresowanie Polaków prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym wciąż rośnie. Z danych PIU wynika, że już 2,1 mln rodaków korzysta z takich rozwiązań. Liczba osób z polisą zdrowotną wzrosła po II kw. 2017 r. aż o 26%.

...
Czytaj więcej

63% Polaków obawia się wystąpienia huraganu lub wichury

InterRisk zlecił przeprowadzenie badań – ich celem było wskazanie największych obaw Polaków dotyczących ich domów i mienia. W porównaniu do zeszłorocznych wyników najmocniej zwiększyło się grono osób, które boją się wystąpienia anomalii pogodowych.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: w październiku średnia cena polis OC spadła o 2,4% w porównaniu do poprzedniego miesiąca

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl sporządziła analizę cen obowiązkowego ubezpieczenia OC w październiku 2017 r. Z badania porównywarki wynika, że w analizowanym okresie wartość barometru cenowego dla polis OC wynosiła 115.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl przedstawia październikowy ranking cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Z październikowego badania wynika, że ceny obowiązkowego OC nadal są znacznie wyższe niż rok temu.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance: transport medyczny z zagranicy może być bardzo kosztowny

Z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków” wynika, że w sezonie letnim 2017 r. (do września br.) zorganizowano 12 skomplikowanych przewozów medycznych – to dwa razy więcej w porównaniu do ubiegłego sezonu.

...
Czytaj więcej

UFG zbadał wiedzę Polaków o ubezpieczeniu OC ppm. 40 proc. uważa, że nie trzeba ubezpieczać zepsutego pojazdu

Płacenie składek ubezpieczenia komunikacyjnego w ratach i nieużywanie pojazdu to najczęstsze powody niepłacenia składek ubezpieczenia OC przez kierowców, jak wynika z badania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: Polacy coraz chętniej korzystają z assistance domowego

Mondial Assistance podaje, iż korzystanie z assistance domowego w porównaniu do trzech pierwszych kwartałów 2016 r. wzrosło aż o 14%. W pierwszym kwartale br. nastąpił wzrost o 5%, w drugim o 15%, a w trzecim o 21 p.p.

...
Czytaj więcej

Aon zbadał kluczowe ryzyka polskich przedsiębiorców

Wzrost konkurencji, zmiany regulacji prawnych oraz spowolnienie gospodarcze to największe niepokoje polskich przedsiębiorców, wynika z 8. edycji raportu Aon „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w firmach w Polsce 2017-2018”.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance: Polacy coraz bardziej świadomi w temacie ubezpieczeń turystycznych

Z raportu AXA Assistance „Ubezpieczenia turystyczne Polaków” wynika, że z roku na rok rośnie w Polsce świadomość w temacie ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczyciel podaje, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej polisy.

...
Czytaj więcej

PBUK: w 2016 r. krajowi ubezpieczyciele wypłacili 7 mln zł odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

PBUK informuje, że wypłacanych jest coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych. W 2016 r. krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. takich polis. Kierowcy posiadający ubezpieczenie graniczne spowodowali 811 zdarzeń drogowych.

...
Czytaj więcej

Swiss Re: w związku z ostatnimi klęskami żywiołowymi ubezpieczyciele wypłacą łącznie około 95 mld dolarów

Szwajcarski reasekurator Swiss Re wstępnie oszacował, że obciążenia finansowe w III kwartale 2017 r. związane z klęskami żywiołowymi - huraganami Harvey, Irma i Maria oraz trzęsieniami ziemi w Meksyku wyniosą 3,6 mld dolarów.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe o raporcie GEAR 2030

W dniu 18 października 2017 r. Grupa Wysokiego Szczebla GEAR 2030 opublikowała raport na temat konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: starsi kierowcy jeżdżą bezpieczniej i rozważniej

Eksperci porównywarki mfind.pl sprawdzili, czy kierowcy-seniorzy stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

...
Czytaj więcej

PKO BP plans to sell motor insurance via its mobile app in Q1 2019

PKO Bank Polska is launching a new function on its mobile application IKO – sale of motor insurance. The bank will offer MTPL insurance, assistance services and car insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU changes practice for drivers after UOKiK proceedings

In September 2017 the Office of Competition and Consumer Protection started proceedings against PZU. It was initiated after notification from the Financial Ombudsman. UOKiK questioned actions of adverse effect to drivers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish lower house approves bill increasing minimum liability coverage in mandatory car insurance

On 23th October the Polish lower house of parliament adopted a bill increasing the minimum liability coverage in insurance policy premiums for vehicle owners and farmers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Orange Poland offers travel insurance over mobile app

Orange Poland has introduced a service for customers to compare travel insurance offers. In the mobile application My Orange, customers can compare and choose policies from the biggest insurance companies. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners started cooperation with the application Waze

Since October drivers who use the navigation application Waze can receive roadside assistance serviced by Allianz Partners. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva launches professional TPL insurance

Aviva has developed its offers of corporate insurance. The insurer launched a new product – professional TPL insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

405th Financial Supervision Authority meeting. Penalty for UNIQA

On 2nd October 2018 the 405th Financial Supervision Authority (KNF) meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU launched a new product for fleet clients

The top Polish insurer PZU has expanded its offer for fleet clients. The insurer launched a consultancy service regarding risk management. It hopes to thus decrease the claims ratio in the fleet clients segment. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

FinMin Piotr Nowak about the condition of insurance sector

​Piotr Nowak Undersecretary of State in the Ministry of Finance presented information about the current condition and development prospects of the insurance and banking sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Tomasz Ślagórski on the Board Management of KUKE

On 26 September 2018 a General Meeting appointed Tomasz Ślagórski to the position of vicepresident of the Export Credit Insurance Corporation (KUKE) board. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish drivers can leave MTPL policy at home

Polish drivers no longer have to carry their car registration document and MTPL policy while behind the wheel. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurers profits grew to PLN 3.8 bln in H1 2018

The net profit of insurers operating on the Polish market increased to PLN 3.81 bln in H1 2018, a 0.2 percent y/y growth.

...
Czytaj więcej

Poland approves bill increasing minimum liability coverage in mandatory car insurance

The Polish government adopted a draft bill on increasing the minimum liability coverage in insurance policy premiums for vehicle owners and farmers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

404th Financial Supervisory Authority meeting: Robert Łoś is the CEO of Saltus TUW

On 18 September 2018 the 404th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurance Guarantee Fund provides full access to MTPL and car insurance history

The Insurance Guarantee Fund (UFG) has launched a new motor insurance service. A person who registers in the UFG’s base may find there information about his history of motor insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP offers motor insurance

PKO BP in a cooperation with insurance companies has started to offer motor insurance. The products are available in 400 of the bank’s outlets.

...
Czytaj więcej

AXA expects that it will increase its business in Poland due to takeover of XL Group

On 12 September the takeover of XL Group by AXA was finalized. The insurance company expects that the transaction will increase its scale of P&C business in Poland.

...
Czytaj więcej

YU! sold 5k motor insurance policies in one year

YU! is the first ‘pay as you drive’ product on the Polish insurance market. YU! rewards drivers who drive safely. The project has been functioning for 1 year.

...
Czytaj więcej

Results of UFG after H1 2018. MTPL premiums rise

UFG has published its report about its activity after H1 2018. According to UFG’s data, the value of MTPL premium grew by 4.7% y/y.

...
Czytaj więcej

UOKiK gave Generali consent to takeover Concordia

UOKiK has given Generali its consent to takeover full control of the Polish insurers Concordia Capital and Concordia Polska TUW. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU: record-breaking sales and net profit of PLN 2.4 billion

This was a record-breaking quarter in terms of sales in the PZU Group’s history. Gross written premium was PLN 6.1 billion. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group with the rating of A+ with a stable outlook

The international rating agency Standard & Poor’s (S&P) reconfirmed the A+ rating with a stable outlook for Vienna Insurance Group (VIG) on 30 August 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group right on track in the first half of 2018 - clear improvement in all key figures

Vienna Insurance Group’s (VIG) half-year results for 2018 show further improvement in key figures. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Foreign drivers caused 3% of car accidents in Poland

In 2017 foreign drivers caused 14.6k car accidents in Poland. This is 3% of all accidents which happened in Poland last year. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The first insurtech on the list of unicorns

The value of the American insurtech Root Insurance has exceeded 1b dollars. The company became the first insurtech recorded on the list of unicorns. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU launched new health insurance

​Plan na Zdrowie is a new health insurance product for individual clients prepared by PZU. The insurer guarantees benefits if a client takes ill seriously or has an accident. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The Europa Group offers new products

The Europa Group develops insurance sales in the e-commerce channel. The insurer has launched a new website. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Colonnade introduces changes to Financial Lines offers

The insurer has extended their D&O insurance offer. Until now, the offer had been directed exclusively to capital companies and cooperatives. Now the offer can also be used by foundations and associations. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA plans to implement Fizzy in Poland

A year ago AXA started testing its new solution based on blockchain technology -  Fizzy. It is a kind of parameter insurance to pay compensation for a flight delay. The insurer wants to implement this system in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

400th Financial Supervisory Authority meeting

The 400th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 31 July 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva increased its profits after H1 2018

​After the first half of the year Aviva and BZ WBK-Aviva noticed the growth of companies’ operational profits by 9%. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium decided to cease to require collateral for CHF loans in the form of low down payment insurance

Bank Millennium failed to comply with the court decisions which ruled that clauses on charges for low down payment insurance on loans indexed to the Swiss franc were abusive. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA publishes the third paper of a series on systemic risk and macroprudential policy in the insurance sector 

On 31 July 2018 the EIOPA published the third in a series of papers with the aim of contributing to the debate on systemic risk and macroprudential policy. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU insurer on life unit

The Insurer PZU's life unit enjoyed a good half-year and hopes to see positive effects of the change in sales channels in the second half, the CEO of the life unit Roman Pałac told PAP.

...
Czytaj więcej

EIOPA examines causes of insurers’ failures and near misses

The European Insurance and Occupational Pensions Authority (EIOPA) published a report on "Failures and near misses in insurance: Overview of the causes and early identification".

...
Czytaj więcej

Screenity is available at traditional points of sale

The telephone display insurance offered by TU Europa will be available at commercial outlets using the application.

...
Czytaj więcej

Polkomtel introduces display insurance for Plus Mix customers

The Polish mobile operator Polkomtel announced a new display insurance for its Plus Mix customers. The basic plan provides coverage for handset or tablet display damage, up to PLN 700 within a 12 months. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Traficar instead of a substitute car in Aviva

Aviva has commenced cooperation with Traficar, a car sharing provider. The new solution is accessible for citizens of 24 Polish cities. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

InterRisk, Benefia, Link4 and Generali will offer their motor insurance on PKO BP

In June, Zbigniew Jagiełło, PKO BP CEO, said that the bank plans to develop itself in the insurance sector. In this purpose the institution finishes its work on its e-commerce platform to compare and sell motor insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish government supports a proposal of amendments to the MTLP directive submitted by the European Commission

The Polish Commission on European Union issues has accepted the Polish government’s position on the European Commission’s proposal of amendments to the MTLP directive. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA submits draft RTS for professional indemnity insurance and for financial capacity of intermediaries

EIOPA submitted the draft Regulatory Technical Standards (RTS) to the European Commission adapting the base euro amounts for professional indemnity insurance and financial capacity of insurance intermediaries. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

UOKiK: insurers have not acted in collusion

UOKiK has concluded that there were no illegal activities in relation to the increase of prices in the motor insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

S&P Global Ratings assigns its A- financial rating to TUW PZUW

On 25 June 2018 S&P Global Ratings said that it had assigned its 'A-' long-term financial strength rating to Poland-based property/casualty insurer TUW PZUW. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali commences cooperation with Circle K

Clients who bought MTPL or car insurance in Generali, can receive discounts to use in the petrol stations Circle K. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP finishes its work on e-commerce platform to sell motor insurance

Zbigniew Jagiełło, PKO BP CEO, has said in an interview with Puls Biznesu that the bank plans to develop itself in the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Financial Ministry works on extension of foreign insurers supervision

A financial ministry representative said that the institution are preparing new regulations on the supervision of European Union (EU) insurance companies which perform insurance activity in the territory of Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers boost Q1 net profits by 1.9% y/y to PLN 1.06 bln

​Polish insurers increased their Q1 net earnings by 1.9% y/y to PLN 1.06 bln as improving performance of the property segment more than offset the deteriorating results of the life segment. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group purchases Gothaer insurance company in Poland

Vienna Insurance Group is acquiring 100 percent of the shares of Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish bancassurance market in Q1 2018

The Polish Insurance Association has published a report about the bancassurance market in Poland after Q1 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

In 2017 Polish drivers cause more accidents in EU

In 2017 the number of car accidents caused by Polish drives abroad rose. Last year there were 65k of these cases, the most in Germany. Also more Poles drive uninsured cars in EU countries. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

European Commission: stronger insurance rules to protect victims of motor vehicle accidents

The European Commission has proposed to strengthen EU rules on motor insurance to better protect victims of motor vehicle accidents and improve the rights of insurance policyholders. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish mandatory car insurance prices could rise slightly on planned hike of minimum liability coverage

Poland's mandatory insurance policy premiums for vehicle owners and farmers might increase slightly following the government-proposed hike of the minimum liability coverage. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU Q1 net profit down 32% but tops forecasts

The Polish insurer PZU S.A. on 16 May reported a PLN 1.043 mln first-quarter net profit. Gross written premiums reached PLN 5.83 bln, just below analysts’ expectations. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

390th Financial Supervisory Authority meeting: Jakub Papuga given consent

On 18 May 2018 the 390th Financial Supervisory Authority meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Telematic services from Link4 have completed one year

A year ago Link4 started its telematics program “Kasa wraca”. Its participants can get a bonus for safe driving. During the last 12 months they have generated PLN 380k. The winner earned PLN 1.2k. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva Poland develops its corporate insurance sector

Aviva has prepared a new offer of TPL insurance for enterprises. The products cover a broad range of risk. The insurer also shortened the general terms of their insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The Polish Financial Supervision Authority awarded institutions supporting mediation

The Polish Financial Supervision Authority (KNF) has awarded six financial institutions which support alternative dispute resolutions (ADR) and an ambassador of mediations on the financial market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

InterRisk is to acquire TUW TUW

On 27 April 2018 InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group submitted a proposal to the Office of Competition and Consumer Protection about the takeover of Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ”TUW”.

...
Czytaj więcej

P4 introduces insurance products for gamers

​Polish mobile operator P4, operating under the brand Play, has introduced new insurance products dedicated to gamers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia with 13% growth y/y in insurance premiums in 2017

Sopot-based insurer ERGO Hestia Group has posted PLN 5.854 billion in gross written premiums in 2017, a 12.8 percent increase y/y. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

MPs complain about lower motor insurance compensation and long claims settlement

Members of Parliament have prepared an interpellation for the Minister of Finance. They complain that insurers lower motor insurance compensation and lengthen claims settlements.

...
Czytaj więcej

Financial Supervisory Authority imposed financial penalties on Generali and Gothaer

On 10 April 2018 the 386th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Financial Ombudsman: in 2017 clients lodged more complaints on insurance entities

In 2017 clients lodged 367,916 complaints on insurance sector entities. 25% of them were considered in accordance with the client’s demand. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish car insurance market in 2017

Last year Polish insurers earned almost PLN 440 mln profits in the car insurance segment. Gained insurance premium amounted to PLN 7.5 bln. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Hipro cooperates with Allianz. They have launched a sales platform to sell MTPL insurance by monthly instalments

A pilot program for the new payment system has been launched in Allianz. The insurer’s clients can pay for MTPL insurance by monthly instalments. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers with PLN 5.69 bln profit in 2017

The net profit of insurers operating on the Polish market increased to PLN 5.69 billion in 2017 compared to PLN 4.09 billion a year earlier. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

385th Financial Supervisory Authority meeting: PLN 1.7 mln fine for PZU

On 27 March 2018 the 385th Financial Supervision Authority meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Play Insurance develops new products

The new brand has been on the Polish insurance market since 12 December 2017. Play Insurance is a mobile app, enabling customers to sign an insurance contract within a minute. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurers made PLN 5 bln profit in 2017

​The Polish Insurance Association (PIA) has published industry data from 2017. In the last year insurers paid out almost PLN 40 bln in compensation and made PLN 5 bln profit. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

In 2017 motor insurers earned PLN 15 bln

The Insurance Guarantee Fund (UFG) has published the results of its activity in 2017. One of the important problems is the growth of accidents caused by uninsured and unidentified drivers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group reaps successes of its CEE strategy

Vienna Insurance Group has published its financial results from 2017. The insurer noted the growth of its business , especially in the CEE region. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Bulgarian Euroins to launch operations in Poland in H1

Bulgarian insurance company Euroins, part of Euroins Insurance Group (EIG), will start operations in Poland in the first half of 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU 2017 net profit up at PLN 2.91 bln, above forecasts

Listed insurer PZU increased fourth quarter attributable net profits by 22% to PLN 764 mln, the firm's financial report showed. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Strategic Risk Management for Transformation in Insurance

The marcus evans conference ‘Strategic Risk Management for Transformation in Insurance’ will offer practical examples of how insurers manage and monitor exposure to risk emerging from changes in technology and business. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

In 2017 insurers paid out higher sums in compensation

The Insurance Guarantee Fund (UFG) has published a report about the Polish motor insurance sector. According to the report insurers paid out higher sums in compensation in 2017 than in 2016. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KUKE insures Indonesian contract of Rafako

BGK signed a EUR 80.8 million credit facility agreement with Indonesian PT Perusahaan Listrik Negara (Persero) to finance an investment where Rafako will be the contractor. The loan is secured by KUKE’s insurance policy. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Decision of UOKiK about Security package at bank Millennium

UOKiK carried out administrative proceedings and determined this as a potentially unfair market practice. The bank passed the responsibility for the “Security Package” cancellation onto its customers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU, Link4 and Compensa are at the head of motor insurance data quality ranking

​The Insurance Guarantee Fund (UFG) has prepared a ranking of data about MTPL insurance quality which is transmitted to UFG’s database by insurers. PZU, Link4 and Compensa are the leaders of this specification. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Supreme Court to comment on the problem of compensation for vegetative states

On 27 March 2018 the Supreme Court of the Republic of Poland is going to answer a legal question prepared by the Financial Ombudsman about compensation to family members of heavy injured people in car accidents. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The most expensive medical interventions in 2017

Mondial Assistance has published a ranking of the most expensive medical interventions which the firm noticed in 2017.

...
Czytaj więcej

GrECo JLT expands services for the construction industry

The leading provider for risk and insurance management in CESEE, GrECo JLT, now underwrites construction and engineering insurance in Austria and Eastern Europe for Lloyd’s.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak is the President of KUKE

Shareholders of Export Credit Insurance Corporation Joint Stock Company appointed Janusz Władyczak to the CEO position on 31 January 2018 during the Extraordinary Shareholder Meeting.

...
Czytaj więcej

Play Insurance is available on AppStore

Play Insurance has launched a mobile app for Apple users. The application can be downloaded from the on AppStore.

...
Czytaj więcej

Insurers paid out PLN 29.6 bln to injured after Q3 2017

After the first three quarters of 2017, Polish insurers had paid out PLN 29.6 billion in compensation and benefits to injured parties and customers. This is 9% more than the year before.

...
Czytaj więcej

Insurer PZU's unit Link4 raises PLN 1 bln in premiums, expects single-digit growth in 2018

Insurer PZU's direct insurance unit Link4 has raised PLN 1 bln in gross written premiums and expects single-digit growth in this area in 2018, CEO Agnieszka Wronska told a conference.

...
Czytaj więcej

Marsh: Global Insurance Market Index after Q3 2017

Global insurance renewal rates fell for the 18th consecutive quarter in the third quarter of 2017.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie purchases another medical establishment

The insurer PZU's unit PZU Zdrowie has taken over the medical establishment Centrum Medyczne Sw. Lukasza in the city of Czestochowa in the Slaskie province, the largest specialist medical services provider in the region.

...
Czytaj więcej

The New PZU - More Than Insurance

On 9 January 2018 the top Polish insurer PZU presented its Updated Strategy and Implementation Plan for 2017-2020. The values of New PZU are focusing on consumer needs and digitalization.

...
Czytaj więcej

378th Financial Supervisory Authority meeting: Warta and Gothaer are punished

The 378th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 9 January.

...
Czytaj więcej

Digital Care introduces Scanbox, the first device for selling insurance and services for used mobile phones

Digital Care, the largest provider of products related to the protection of mobile devices on the Polish market, has introduced the Scanbox device to its offer.

...
Czytaj więcej

UFG has started piloting a new insurance database. Six companies are involved in this project

The Insurance Guarantee Fund has launched a new insurance database. Six companies: Compensa, Ergo Hestia, Generali, InterRisk and Warta are taking part in the testing phase. The goal of the project is to increase the detection of fraud.

...
Czytaj więcej

Polish insurers raise 34.5% of Q3 life insurance gross written premium via bancassurance

Polish insurers slightly increased the share of bancassurance channel sales in total gross written premium collected in the life insurance segment in Q3 to 34.5% of PLN 18.3 bln from 34.3% of PLN 17.8 bln in the prior year period.

...
Czytaj więcej

A parliamentary interpellation on MTPL insurance after selling a car

The aim of MTPL insurance is ensuring the continuity of insurance protection. This protection should last even if an insured car was sold. This is the Financial Ministry’s statement.

...
Czytaj więcej

Telecom Play introduces insurance app

The Polish mobile operator P4, trading under the brand Play, has launched the mobile app called Play Insurance, enabling customers to sign an insurance contract within a minute. Play clients find 31 insurance products (in 73 options).

...
Czytaj więcej

376th Financial Supervisory Authority meeting: penalties for Pocztowe TUW and Allianz 

The Authority imposed a financial penalty on Pocztowe TUW for estimating premiums on a level which do not ensure the performance of the insurance contractual obligations and coverage costs of insurance company’s activities in the insurance of group 10.

...
Czytaj więcej

KNF: Poland will allow 75-100% dividend payments from 2017 profits to qualifying insurers

Poland will allow dividend payments of up to 75% of 2017 profits for insurers meeting a set of regulatory and solvency ratings and will extend the cap to 100% for extra-solvent insurers who will show an excess surplus of capital.

...
Czytaj więcej

VIG in the first three quarters of 2017: Results improve again – positive developments in all important key figures

Vienna Insurance Group’s upward trend since the beginning of 2016 has been continued in the results for the first three quarters of 2017. Gross written premiums rose by 2.7 percent in the first three quarters of 2017 to EUR 7,153 million.

...
Czytaj więcej

375th Financial Supervisory Authority meeting: Artur Maliszewski CEO of AXA

The 375th Financial Supervisory Authority meeting was held on 21 November 2017. During the meeting the institution gave Artur Maliszewski consent to become the CEO of AXA Życie TU SA and AXA Ubezpieczenia TUiR SA.

...
Czytaj więcej

Starr Companies Announces Aviation Insurance Agreement with SMARTT MGA

​Starr Companies has announced an agreement with SMARTT MGA to act as Agents for Starr International (Europe) Limited to provide automated quotes and policy documentation for the light general aviation business.

...
Czytaj więcej

Warta introduces car sharing to its offer

Warta’s clients can use car sharing in order to substitute their car. The new service is provided in cooperation with Traficar. Due to this solution users do not have to pay for petrol, parking and each journey is insured completely.

...
Czytaj więcej

PZU insurer sees certain stability in auto, but cannot hold combined ratio long-term

Listed insurance group PZU won't likely retain profitability levels recently achieved in automotive insurance despite a "certain stability" in the current period, CEO Pawel Surowka said.

...
Czytaj więcej

The PZU Group doubles its net profit in the first 3 quarters of 2017 y/y

The largest Polish insurer has published its financial results after Q3 2017. Gross written premium was up 15.1% y/y to PLN 16.9 billion. Aa a consequence PZU’s profit has doubled. The PZU Group’s net profit rose to PLN 3 billion.

...
Czytaj więcej

Standpoint of the Ministry of Finance about insurance of electronic equipment

The Ministry of Finance has asked for the interpellation on insurance of electronic equipment issued by PM Piotr Liroy-Marzec. 

...
Czytaj więcej

T-Mobile Poland offers insurance with doorstep collection of mobile devices for repairs

T-Mobile Poland - one of the largest mobile operators in Poland - has launched a new insurance service called Basic Device Insurance. T-Mobile offers the service in cooperation with AmTrust International Underwriters and the administrator Digital Care.

...
Czytaj więcej

TUZ Ubezpieczenia modernizes its insurance for SME

TUZ Ubezpieczenia has launched a new insurance product ‘Secure Entrepreneur Plus’. The insurer modernized an older product. The offer was strengthened by new protection scales tailored to branches requirements.

...
Czytaj więcej

The 50th sitting of the Polish Parliament. Deputies support two bills important for the insurance industry

On 27 October the 50th sitting of the Polish Parliament finished. Deputies supported two bills important for the insurance industry.

...
Czytaj więcej

A parliamentary interpellation on insurance of electronic equipment

MP Piotr Liroy-Marzec has asked a question to the Minister of Finance on insurance of electronic equipment which is offered during household appliances sale. As the deputy indicated clients get from dealers propositions of extension of the guarantee term.

...
Czytaj więcej

PIA Annual Report 2016

The Polish Insurance Association (PIA) has published its Annual Report for 2016. The report consists, inter alia, of the following chapters: organisational structure of the Polish Insurance Association, activities of the Polish Insurance Association.

...
Czytaj więcej

Report: Polish motor insurers face a decade of uncertainty due to retrospective bereavement damages claims (4)

In 2016, the Financial Supervisory Authority (KNF) issued recommendations to insurance companies on the process for determining and paying compensation for bodily injury claims for MTPL insurance.

...
Czytaj więcej

373rd Financial Supervisory Authority meeting: LINK4 punished for reducing the level of MTPL premiums 

The Authority gave Danuta Źrałek consent to become the board member responsible for risk management of both of UNIQA’s companies. Also, KNF imposed financial penalty on Link4 for reducing the level of MTPL premiums.

...
Czytaj więcej

Report: Polish motor insurers face a decade of uncertainty due to retrospective bereavement damages claims (3)

According to the Polish Insurance Association (PIU), on average, bereavement damages for deaths after 2008 have risen to about PLN 62,000 (around EUR 14,000).

...
Czytaj więcej

372nd Financial Supervisory Authority meeting: PLN 2.3m fine for PZU

The 372nd Financial Supervisory Authority meeting was held on 17 October 2017. The Authority has imposed financial penalties for delays in granting and paying out damage claims on two Polish insurance companies: PZU and STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues

On 12 October 2017 during a meeting the Standing Subcommittee on Financial Institutions adopted a draft law on the distribution of insurance.

...
Czytaj więcej

There will be higher fines for delays in purchasing MTPL insurance 

The Polish government has announced that the minimum wage is going to be increased in the next year by 5%. This means also that fines for the lack of MTPL insurance will be higher.

...
Czytaj więcej

11 kwietnia 2018 r. - REKLAMACJE I ADR: Nowe obowiązki dystrybutorów ubezpieczeń

W dniu 11 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie pt. „REKLAMACJE i ADR: Nowe obowiązki dystrybutorów ubezpieczeń”. Warsztat Szkoły Ubezpieczeń beinsured poprowadzą eksperci prawa ubezpieczeń z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.

...
Czytaj więcej

21 marca 2018 r. - Ubezpieczenia w leasingu/CFM – nowe zasady dystrybucji

Nie ma wątpliwości, że ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która wejdzie w życie 1 października 2018 roku, w sposób istotny wpłynie na dystrybucję ubezpieczeń w Polsce.

...
Czytaj więcej

EIOPA przedstawiła projekt RTS. Będą wyższe sumy ubezpieczenia dla pośredników ubezpieczeniowych

EIOPA przedstawiła Komisji Europejskiej projekt Regulacyjnych Standardów Technicznych (RTS). Podnosi on minimalne sumy gwarancyjne w produktach ubezpieczeń odpowiedzialności zawodowej i trwałej zdolności finansowej pośredników ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie - UBEZPIECZENIA AFFINITY

W kolejnym odcinku #BeInObiektywnie! rozmawiamy o ubezpieczeniach Affinity.

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie - klient w ubezpieczeniach grupowych

Prezentujemy kolejny odcinek #BeInObiektywnie 🎬! W 4 odcinku specjaliści z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI zastanawiają się m.in. Kim jest klient w ubezpieczeniach grupowych?

...
Czytaj więcej
1  2  3