Ubezpieczyć współdzielenie

Usługi współdzielenia – samochodów, rowerów, a nawet biur – są coraz bardziej powszechne, również w Polsce. Pora je odpowiednio zabezpieczyć – komunikuje Sylwia Wedziuk na łamach Pulsu Biznesu.

...
Czytaj więcej

Obowiązkowym ubezpieczeniem OC zostaną objęte spółki handlowe będące syndykami, zarządcami albo nadzorcami

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osoby posiadającej licencję doradcy restrukturyzacyjnego

...
Czytaj więcej

Cyberpolisy na wypadek ataku hakerskiego

Praktycznie wszystkie (97%) przedsiębiorstwa korzystają z komputerów i Internetu. Większość z nich zdaje sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia cyberatakami, ale rzadko decyduje się na ubezpieczenie – donosi Ewa Bednarz w Rzeczpospolitej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia LINK4 w aplikacji Yanosik

Użytkownicy aplikacji Yanosik mogą skorzystać z oferty ubezpieczeń komunikacyjnych Link4 za pośrednictwem porównywarki KioskPolis.pl, bez konieczności przekierowania na zewnętrzne serwery.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczamy głównie średnie metraże

Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia – większość lokatorów w Polsce deklaruje posiadanie ubezpieczenia nieruchomości (76% zamieszkujących domy i 66% mieszkania).

...
Czytaj więcej

Wyniki Grupy PZU po trzecim kwartale 2019 roku

Grupa PZU podsumowała swoją działalność po III kw. 2019 r. Spółka odnotowała najlepszy wynik sprzedażowy mimo trudnego rynku i strategiczną akwizycję w obszarze zdrowia.

...
Czytaj więcej

Pomoc medyczna: ile kosztuje w różnych zakątkach świata?

Ze względu na jesienną pogodę, część osób wyjeżdża do ciepłych, znacznie oddalone od Polski krajów. Decydując się na takie wyprawy, dobrze zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które pokryje ewentualne koszty pomocy medycznej.

...
Czytaj więcej

Zakłady ubezpieczeń pod lupą KNF

Nadzorowi KNF nad dystrybutorami ubezpieczeń poświecono cały rozdział 6 ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Z jakim ubezpieczeniem do Stanów Zjednoczonych?

Od 11 listopada podróżowanie do Stanów Zjednoczonych jest znacznie prostsze, dzięki przystąpieniu Polski do Programu Ruchu Bezwisowego (Visa Waiwer Program).

...
Czytaj więcej

Ile kosztuje OC? - barometr Ubea.pl w październiku 2019 r.

Według ekspertów porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl wartość barometru cenowego dla ubezpieczeń OC utrzymała się na tym samym poziomie co we wrześniu (92). W październiku nastąpił niewielki spadek średniej składki – o 0,08%.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie chce przejąć kolejną spółkę

PZU Zdrowie zamierza nabyć 100% akcji spółki Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. oraz pośrednio 100% udziałów w spółkach „Bonus-Diagnosta” sp. z o.o. i Asklepios Diagnostyka sp. z o.o. Wniosek do UOKIK złożono pod koniec października, sprawa jest w toku.

...
Czytaj więcej

Ranking OC, AC, NNW - październik 2019 r.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl opublikowała kolejny barometr cenowy. Tym razem jest to ranking ubezpieczeń OC oraz pakietów OC+NNW, OC+AC oraz OC+AC+NNW z października 2019 r.

...
Czytaj więcej

Pielęgniarka w szkole – jaką ochronę powinna sobie zapewnić?

Nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami – która obowiązuje od września 2019 r. – zwiększyła nie tylko kompetencje pielęgniarek i higienistek, ale i ich odpowiedzialność.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał ustawę rozszerzającą skład KNF

5 listopada 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę mającą na celu poprawę rynku kapitałowego, szczególnie finansowania spółek notowanych na giełdzie. Ustawa rozszerza skład KNF o 3. wiceprzewodniczącego, odpowiedzialnego za sektor ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Czego najbardziej boją się firmy?

Awaria, pożar, ograniczenie dostępów – to najczęściej wymieniane ryzyka związane z użytkowaniem technologii, których obawiają się organizacje.

...
Czytaj więcej

Wszystkich Świętych: wzrosła liczba wezwań assistance samochodowego

Prawie 18% - o tyle wzrosła liczba wezwań assistance samochodowego podczas tegorocznych Wszystkich Świętych – informuje Mondial Assistance.

...
Czytaj więcej

Zwrot kosztów transportu medycznego staje się standardem

Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl sprawdzili, ile za ubezpieczenie turystyczne będą musiały zapłacić pary, które podróżują za granicę poza sezonem.

...
Czytaj więcej

RF: zerwanie więzi rodzinnej wskutek trwałego uszczerbku na zdrowiu zasługuje na zadośćuczynienie

Rzecznik Finansowy rozpoczął prace nad wnioskiem do Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygnięcia kwestii uznania zerwania więzi rodzinnych wskutek trwałego i poważnego uszczerbku na zdrowiu za naruszenie dobra osobistego.

...
Czytaj więcej

W MRiRW rozmawiano o poprawie systemu ubezpieczeń w produkcji rolniczej

W dniu 28 października 2019 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja dot. zarządzania ryzykiem w rolnictwie. Podczas debat zastanawiano się, jak wzmocnić system ubezpieczeń rolniczych.

...
Czytaj więcej

RPP skierował do SN wniosek ws. zadośćuczynień za zerwanie więzi rodzinnej w postaci ciężkiego uszczerbku  

Rzecznik Praw Pacjentów skierował do SN wniosek o rozstrzygnięcie zagadnienia prawnego w zakresie przyznania zadośćuczynienia osobom bliskim poszkodowanych, którzy doznali trwałego i poważnego uszczerbku na zdrowiu wskutek czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

Kolejka chętnych ustawi się po AXA

Kolejka chętnych jest zainteresowana AXĄ – donosi Karolina Wysota w Pulsie Biznesu. Według źródeł Reutersa, Grupa AXA rozważa sprzedaż swojego biznesu w Europie Środkowej, a więc w Polsce, Czechach i na Słowacji.

...
Czytaj więcej

Czy będzie nowy powód do obniżki składek OC?

Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl wnioskują czy projekt rozporządzenia ws. obniżenia składki ubezpieczycieli na rzecz UFG będzie miał wpływ na obniżenie cen m.in. komunikacyjnego OC.

...
Czytaj więcej

Resort sprawiedliwości rozważa ustanowienie regulacji przyznającej zadośćuczynienie bliskim ciężko poszkodowanych

Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa wprowadzenie zmian do Kodeksu cywilnego. MS chce uregulować kwestię przyznawania zadośćuczynień osobom bliskim z tytułu zerwania więzi rodzinnej wskutek czynu niedozwolonego, gdy doszło do poważnego uszczerbku.

...
Czytaj więcej

Jakie nieruchomości ubezpieczają Polacy?

Polacy najczęściej ubezpieczają mieszkania (65%) – wynika z danych porównywarki ubezpieczeń nieruchomości Rankomat za okres 03.2019-10.2019 r.

...
Czytaj więcej

AXA Direct wprowadza udogodnienia dla klientów w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Atrakcyjne zniżki i możliwość zakupu polisy OC/AC przez telefon to nowości wprowadzone w ofercie produktów komunikacyjnych AXA Direct.

...
Czytaj więcej

Wynajmujesz mieszkanie studentom? Dobrze się zabezpiecz

Jak wynika z danych GUS – pod koniec 2018 r. na polskich uczelniach kształciło się ok. 1,2 mln studentów.

...
Czytaj więcej

Telemedycyna przynosi wiele korzyści zarówno pacjentom jak i podmiotom leczniczym

Katarzyna Jezierska-Stencel, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW, w rozmowie z red. portalu rynekzdrowia.pl wskazała na korzyści z zastosowania telemedycyny. Jak przekonywała, technologię tę doceniają zarówno pacjenci jak i placówki medyczne.

...
Czytaj więcej

Dwie trzecie polis sprzedawanych jest przez agentów

Niektóre rodzaje ubezpieczeń są sprzedawane głównie przez agentów – donoszą eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl na podstawie danych KNF dotyczących sposobu dystrybucji ubezpieczeń w 2018 r.

...
Czytaj więcej

W przyszłym roku dopłaty do składek na ubezpieczenia rolnicze pozostaną na poziomie 65%

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło projekt rozporządzenia ws. wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2020 r. Resort zdecydował się przyjęcie maksymalnego poziomu dopłat, tj. 65%.

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe OC dla kierowców wypożyczanych UTO?

Obowiązkowe OC dla kierowców hulajnóg to jeden z postulatów, które składa Stowarzyszenie Użytkowników Urządzeń Transportu Osobistego.

...
Czytaj więcej

Polacy najczęściej kupują ubezpieczenie OC w oddziałach multiagencji

Ubezpieczenia OC ppm. kierowcy najczęściej kupują w oddziałach multiagencji, a najrzadziej w salonach samochodowych – wynika z raportu badawczego zleconego przez multiagencję CUK Ubezpieczenia „Polacy o polisach komunikacyjnych”.

...
Czytaj więcej

Przegląd ubezpieczeń obowiązkowych państw UE

W dniu 18 października 2019 r. Komisja Europejska opublikowała Informacje państw członkowskich dot. ubezpieczeń obowiązkowych.

...
Czytaj więcej

Zainteresowanie MŚP usługami prawnymi

Jak wynika z badania zleconego przez DAS TU Ochrony Prawnej, blisko 83% przedstawicieli sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw chciałoby móc konsultować się z prawnikiem co najmniej raz w miesiącu.

...
Czytaj więcej

Polacy poruszają się coraz starszymi autami

Jedynie 13% kierowców porusza się autami młodszymi niż 5 lat – wynika z raportu „Polacy o polisach komunikacyjnych” zrealizowanego na zlecenie multiagencji CUK Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

APK - wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi

Debata prawna to punkt obowiązkowy każdego Kongresu Bancassurance. W tym roku eksperci prawa ubezpieczeniowego rozmawiali o nowym wymogu dla dystrybutorów ubezpieczeń, jakim jest analiza potrzeb klienta.

...
Czytaj więcej

Rola likwidatorów szkód w ubezpieczeniach

Zarówno w praktyce ubezpieczeniowej, jak i w doktrynie prawa powszechne jest stosowanie pojęcia „likwidacji szkód ubezpieczeniowych”, jednak nie zostało ono jednoznacznie określone w żadnym akcie prawnym.

...
Czytaj więcej

Pytania prawne dot. ubezpieczeń na życie z UFK i ubezpieczeń OC

Do Sądu Najwyższego wpłynęły pytania prawne z zakresu prawa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Pomoc medyczna za prawie 1,1 mln złotych

Jak podaje Mondial Assistance, najdroższa pomoc medyczna, jaką ubezpieczyciel udzielił w ramach ubezpieczenia turystycznego w wakacje 2019 r., kosztowała prawie 1,1 mln złotych. Zdarzenie miało miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych.

...
Czytaj więcej

Jakie ubezpieczenie wybrać na egzotyczną podróż?

W swojej najnowszej informacji prasowej, TU Wiener tłumaczy, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać, kiedy planuje się podróż do egzotycznego kraju.

...
Czytaj więcej

Zawarto już 2296 umów na PPK

Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, poinformował na Twitterze o zawarciu ponad 2296 umów na prowadzenie PPK – czytamy na portalu gazetaprawna.pl.

...
Czytaj więcej

Młodzi kierowcy zapłacą średnio dwa razy więcej za OC

Młodzi kierowcy zapłacili za ubezpieczenie OC średnio prawie dwa razy więcej, niż pozostali kierowcy.

...
Czytaj więcej

Ranking cen OC, AC i NNW – wrzesień 2019 r.

We wrześniu nastąpiła niewielka, około dwuprocentowa podwyżka ceny średniej składki OC – informuje porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl, która przygotowała ranking najkorzystniejszych ofert OC, AC i NNW.

...
Czytaj więcej

Najtańsze OC w miastach wojewódzkich - III kw. 2019 r.

Według porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl, kierowcy z Opola płacili najmniejsze składki za ubezpieczenie OC w III kw. 2019 r.

...
Czytaj więcej

Jeszcze w tym roku premierę będzie miała miejsce nowa wersja aplikacji InMobi

Volkswagen Financial Services ponad rok temu wprowadził na rynek aplikację InMobi do analizowania stylu jazdy kierowców. W tym roku spółka planuje uruchomić kolejną wersję swego narzędzia.

...
Czytaj więcej

MRiRW podało maksymalne sumy ubezpieczenia na 2020 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło projekt rozporządzenia w sprawie maksymalnych sum ubezpieczenia dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na 2020 r.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie obowiązkowe dla fizjoterapeutów

Do 31 października 2019 r. fizjoterapeuci muszą podjąć decyzję, w której określą czy będą działać jako podmiot leczniczy czy jako praktyka fizjoterapeutyczna.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy o skuteczności istotnych poglądów wydawanych w sporach dot. ubezpieczeń

Rzecznik Finansowy przedstawił dane dot. sporów sądowych z obszaru ubezpieczeń, w których wydał istotny pogląd w sprawie. Z zestawienia wynika, że w latach 2014-2017, 89 proc. takich postępowań zakończyło się wydaniem orzeczenia korzystnego dla klientów,

...
Czytaj więcej

INTER Ochrona Prawna w nowej odsłonie

INTER oferuje nową wersję ubezpieczenia Ochrona Prawna dla osób wykonujących zawód medyczny. Produkt zapewnia pokrycie kosztów obsługi prawnej i kosztów sądowych oraz szybką pomoc prawną.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie najmocniej rośnie na rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Prawie trzy czwarte wzrostu na rynku ubezpieczeń zdrowotnych wypracowała Grupa PZU. Oznacza to, że dynamika wzrostu PZU jest większa niż całego sektora.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele zarobili aż 0,5 mld zł na OC

Pierwsza połowa 2019 r. dla towarzystw oferujących ubezpieczenia komunikacyjne OC zakończyła się wynikiem technicznym ze sprzedaży ubezpieczeń OC na poziomie 0,51 mld zł. To o 0,3 mld zł więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

...
Czytaj więcej

PZU uruchamia platformę ubezpieczeń dla wynajmujących z opcją miesięcznej składki

W odpowiedzi na coraz bardziej rozwijający się rynek najmu mieszkań w Polsce, PZU – we współpracy ze startupem – przygotowało ubezpieczenie PZU Mieszkanie Na Wynajem.

...
Czytaj więcej

Kierowcy których marek deklarują najwięcej szkód?

Według raportu porównywarki internetowej rankomat.pl „Raport RanKING - rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych” – kierowcy BMW i Audi byli jedną z grup o najmniejszej zadeklarowanej „szkodowości” w III kwartale 2019 r.

...
Czytaj więcej

Jak wyglądały ceny ubezpieczeń OC we wrześniu? – barometr Ubea.pl

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl opublikowała kolejny barometr, analizujący ceny OC w danym miesiącu. Wartość barometru cenowego z września wyniosła 92.

...
Czytaj więcej

Niedociągnięcia w publicznej służbie zdrowia zwiększają popyt na prywatne polisy zdrowotne

Starzejące się społeczeństwo i zbyt mała liczba lekarzy to, zdaniem Rzeczpospolitej, główne czynniki wpływające na wzrost popytu na prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

...
Czytaj więcej

RF wyjaśnił wątpliwości dot. ubezpieczeń rolniczych

Rzecznik Finansowy przygotował analizę dot. ubezpieczeń rolniczych. Przedstawił w niej główne zasady funkcjonowania produktów ubezpieczeniowych dla rolników oraz odpowiedział na najczęściej pojawiające się wątpliwości na rynku.

...
Czytaj więcej

Większe zainteresowanie polisami od cyberryzyka

Ubezpieczyciele spodziewają się, że zainteresowanie firm ochroną przed cyberatakami może wyraźnie wzrosnąć – wnioskuje Iwona Jackowska z Pulsu Biznesu. Za główną przyczyną uznaje wprowadzone w maju ubiegłego roku RODO.

...
Czytaj więcej

Polacy wybierają OC tam, gdzie jest najtaniej

Jak wynika z raportu „Polacy o polisach komunikacyjnych” zleconego przez CUK Ubezpieczenia, Polacy w wyborze OC kierują się ceną, a nie lojalnością wobec ubezpieczyciela – donosi Karolina Wysota z Pulsu Biznesu.

...
Czytaj więcej

CEP zostanie rozszerzona o nowe kategorie danych. Opublikowano nowy projekt rozporządzenia

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia w sprawie katalogu danych gromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów.

...
Czytaj więcej

Jak ubezpieczyć drona?

Popularność dronów nie maleje. Są także łatwo dostępne, przez co coraz częściej wykorzystuje się je w celach prywatnych. Warto pamiętać jednak, że nieumiejętny operator może w łatwy sposób doprowadzić do wypadku.

...
Czytaj więcej

Klienci Tax Care bez ubezpieczenia w Lux Med

Jak donosi Marcel Zatoński w Pulsie Biznesu: klienci doradcy finansowego Tax Care przestali być obsługiwani przez Lux Med. Przyczyną są problemy finansowe Tax Care.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners podsumowuje pierwszy tydzień po ogłoszeniu niewypłacalności przez BP Neckermann Polska

Allianz Partners zarejestrował ponad 3200 wniosków o refundację kosztów po ogłoszeniu niewypłacalności przez BP Neckermann Polska.

...
Czytaj więcej

Assistance samochodowy najpopularniejszy wśród Polaków

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska – assistance samochodowy jest najpopularniejszą usługą pomocową wśród Polaków.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie są chętni do zabezpieczania wierzytelności dystrybutorów elektroniki

​Dystrybutorzy elektroniki mówią o awersji zakładów ubezpieczeń do udzielania ochrony ubezpieczeniowej ich wierzytelności. Powodem ich niechęci są prowadzone kontrole podatkowe, często trwające po kilka lat.

...
Czytaj więcej

Klienci za OC płacą coraz mniej

Po kilku latach podwyżek ceny OC zaczęły spadać – wynika z raportu Punkta „Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych”.

...
Czytaj więcej

UNIQA w pierwszym półroczu 2019 r.

Pierwsze półrocze 2019 r. to dla UNIQA zarówno wprowadzanie nowości produktowych, rozwinięcie segmentu UNIQA dla mieszkalnictwa, ale i ponad 100 tys. klientów, którzy otrzymali pomoc od spółki.

...
Czytaj więcej

Future Healthcare wchodzi na polski rynek

Portugalska grupa Future Healthcare wchodzi na polski rynek usług zdrowotnych. Grupa zakłada, że w przyszłości prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym objętych będzie 9 mln Polaków, a wartość rynku sięgnie nawet 9 mld zł.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners rozpoczął wypłaty świadczeń dla klientów BP Neckermann Polska

30 września Allianz Partners dokonał pierwszych wypłat świadczeń dla osób poszkodowanych w związku z niewypłacalnością BP Neckermann Polska, zwracając klientom touroperatora wpłacone przez nich środki za niewykorzystane wyjazdy.

...
Czytaj więcej

Concordia – Grupa Generali rozpoczyna jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw

1 października br. w Concordii Ubezpieczenia - Grupa Generali rozpoczął się jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw z dotacją z budżetu państwa. Ochroną mogą być objęte uprawy zbóż ozimych oraz uprawy rzepaku ozimego.

...
Czytaj więcej

Resort rolnictwa pracuje nad ubezpieczeniem dochodu rolniczego

​Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Ardanowski w wywiadzie udzielonym red. Rzeczpospolitej powiedział, że kierowany przez niego resort pracuje nad utworzeniem ubezpieczenia dochodu rolniczego.

...
Czytaj więcej

PZU rozłoży na raty składkę na ubezpieczenie rolne

27 września PZU uruchomiło sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla upraw ozimych. W tym roku ubezpieczyciel proponuje rolnikom rozłożenie składki na raty bez pobierania dodatkowych opłat.

...
Czytaj więcej

RESO będzie sprzedawał ubezpieczenia podróżne od Balcia

RESO Europa Service z dniem 1 października br. wprowadził do swojej oferty ubezpieczenia turystyczne od Balcia Insurance SE.

...
Czytaj więcej

RF informuje poszkodowanych o możliwości składania roszczeń po wyczerpaniu się sumy ubezpieczenia

Rzecznik Finansowy przypomina, że z dniem 28 września 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele przeznaczą 0,2 proc. rocznego przypisu składki na Fundusz Pomocowy

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Zakłada on utworzenie Funduszu Pomocowego, obsługiwanego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

...
Czytaj więcej

Projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK – znane są szczegóły funkcjonowania Funduszu Pomocowego

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Zakłada on utworzenie Funduszu Pomocowego, a także zmiany zasad dostępu do bazy Ośrodka Informacji UFG.

...
Czytaj więcej

InterRisk oferuje nowe pakiety assistance komunikacyjnego

InterRisk przygotował dla posiadaczy pojazdów nowe pakiety usług assistance. Ubezpieczyciel zapewnia pomoc w postaci najmu pojazdu w razie awarii własnego samochodu lub jego kradzieży.

...
Czytaj więcej

Rankomat rozwija mobilne rozwiązania

Porównywarka ubezpieczeń Rankomat w informacji prasowej podała, że już 150 tys. użytkowników skorzystało z czytnika kodów AZTEC w celu otrzymania oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Rozwiązanie to znacznie przyspiesza i ułatwia transfer danych.

...
Czytaj więcej

Allianz pokryje roszczenia klientów Neckermann Polska

Allianz Partners poinformował o uruchomieniu przez Marszałka Województwa Mazowieckiego procedury wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki. Decyzja ta jest wynikiem ogłoszenia niewypłacalności przez Neckermann Polska.

...
Czytaj więcej

Compensa: jakie działania należy podjąć po stłuczce

Compensa w informacji prasowej wymienia 5 rzeczy, które powinien zrobić poszkodowany po stłuczce, aby sprawnie przebiegł proces likwidacji szkód z obowiązkowego OC ppm.

...
Czytaj więcej

Kto ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną wypożyczonym autem?

​Właściciele firm wynajmujących samochody są zobowiązani do zakupu ubezpieczenia OC ppm. Często też dodatkowo ubezpieczają wypożyczane auta. Mimo to użytkownicy wynajętych pojazdów mogą zostać obciążeni kosztami wobec osób trzecich.

...
Czytaj więcej

SIGNAL IDUNA i Europ Assistance Polska przygotowały ubezpieczenie NNW dla dzieci

SIGNAL IDUNA i Europ Assistance Polska przygotowały nowy produkt skierowany do dzieci. Oferta obejmuje ubezpieczenie NNW z pakietem pomocy assistance. Produkt zapewnia wsparcie zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

...
Czytaj więcej

Rosną składki na ubezpieczenia od katastrof naturalnych dla przedsiębiorstw 

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że w I połowie 2019 r. ubezpieczyciele wypłacili o 20 proc. więcej świadczeń z powodu katastrof naturalnych. Wzrost kosztów zakładów ubezpieczeń spowodował podniesienie stawek ubezpieczeniowych. 

...
Czytaj więcej

Pocztowe TUW rozpoczęło jesienną sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych

Z dniem 23 września br. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych rozpoczęło jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw z dopłatą z budżetu państwa. Produkty są dostępne w ponad 2 tys. placówek Poczty Polskiej w całym kraju.

...
Czytaj więcej

Future Healthcare szuka ubezpieczycieli do współpracy

Jak podaje Puls Biznesu, spółka Future Healthcare niedługo rozpocznie negocjacje z ubezpieczycielami. Podmiot chce pomóc zakładom ubezpieczeń w dostarczaniu usług z zakresu ochrony zdrowotnej, zwłaszcza polis szpitalnych i ambulatoryjnych.

...
Czytaj więcej

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne są benefitem zarówno dla pracowników jak i pracodawców

Zgodnie z opublikowanymi danymi Polskiej Izby Ubezpieczeń, na koniec I półrocza 2019 r. liczba osób objętych ochroną oferowaną przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wynosiła ponad 2,7 mln. Jest to o 20% więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Trwają prace nad powstaniem Boomerun Insur-Tech

Spółka BandWarrior otrzymała ponad 1 mln zł dofinasowania. Środki trafią na rozwój nowego produktu - Boomerun Insur-Tech, czyli modelu analitycznego do przeliczania danych dot. aktywności fizycznej na ryzyko w ubezpieczeniach życiowych.

...
Czytaj więcej

SN odpowie, czy kwota najmu pojazdu zastępczego stanowi wierzytelność poszkodowanego wobec sprawcy wypadku

Sąd Okręgowy w Łodzi w postanowieniu z dnia 18 lipca 2019 r. (sygn. akt XIII Ga 1275/18) skierował do Sądu Najwyższego pytanie prawne dot. uznania kosztu najmu pojazdu zastępczego jako wierzytelności poszkodowanego wobec sprawcy wypadku.

...
Czytaj więcej

PZU zaprezentuje pakiet ubezpieczeń dla cyklistów na X Targach Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO

W dniach 19- 21 września br. odbędą się jubileuszowe, X Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce BIKE-EXPO. Podczas imprezy PZU wraz z partnerem - Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zaprezentuje kompleksowy pakiet ubezpieczeń opracowany z myślą o rowerzystach.

...
Czytaj więcej

MF: Mandaty za brak OC ppm. mają być realną, odczuwalną dolegliwością dla ukaranego podmiotu

Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację ws. zmniejszenia kar nakładanych przez UFG za brak ubezpieczenia OC wskazał, że nie istnieje możliwość systemowego umorzenia opłaty za brak ważnej polisy OC dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia szkolne nie zawsze zapewniają pełną ochronę

Eksperci ANG Spółdzielni w materiale prasowym przekonują co do korzyści płynących z zakupu indywidualnego ubezpieczenia NNW dla dziecka. Jak wskazują, w ten sposób można zapewnić wyższe sumy odszkodowania.

...
Czytaj więcej

UFG nie planuje podwyżki składek

Zmniejsza się wartość odszkodowań wypłacanych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców. W 2018 roku łączne wypłaty Funduszu z tego tytułu wyniosły ponad 97 mln zł, tj. o 5 proc. mniej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Ryzyko wyczerpania się sumy ubezpieczenia w polisach OC medycznych ponoszą podmioty medyczne

Minister Zdrowia wyjaśnia, że w przypadku, gdy kwota odszkodowania lub zadośćuczynienia przekracza sumę gwarancyjną, różnicę pokrywa podmiot wykonujący działalność leczniczą.

...
Czytaj więcej

MEN przypomina o zasadach funkcjonowania ubezpieczeń w szkołach

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało zestawienie zmian w zakresie bezpieczeństwa w szkole, które zaczęły funkcjonować w roku szkolnym 2019/2020.

...
Czytaj więcej

Ochrona ubezpieczeniowa dla najemców i lokatorów

Co czwarta osoba najmująca mieszkanie przynajmniej raz coś w nim uszkodziła. A jedynie co dziesiąty najemca kupuje ubezpieczenie, które chroni go przed finansowymi skutkami takich zdarzeń. To główne wnioski płynące z raportu „Ubezpieczenia dla lokatorów”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko” od MetLife

MetLife, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, przypomina w informacji prasowej o swoim produkcie NNW dla dzieci i młodzieży „Bezpieczne Dziecko”.

...
Czytaj więcej

Cypryjski ubezpieczyciel poddany przymusowej likwidacji

Sąd w Nikozji wyrokiem z dnia 23 sierpnia 2019 r. orzekł o przymusowej likwidacji zarejestrowanego na Cyprze towarzystwa ubezpieczeniowego Olympic Insurance Co Ltd., a także ustalił termin 35 dni, tj. do dnia 27 września, na zgłaszanie roszczeń.

...
Czytaj więcej

Wystartowała sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w aplikacji mobilnej PKO BP

PKO BP udostępnił w najnowszej aktualizacji mobilnej aplikacji IKO usługę zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Klienci mogą nabyć ubezpieczenie OC z Zieloną Kartą, AC, pakiet OC+AC. Jako  dodatkowe produkty oferowane są ubezpieczenia NNW i Car Assistance

...
Czytaj więcej

MC: w przyszłym roku baza CEPiK zostanie rozszerzona o informacje dot. szkody całkowitej

Minister Cyfryzacji w odpowiedzi na interpelację nr 31375 w sprawie „tzw. szkody całkowitej” przekazał, że na 2020 r. planowane jest uruchomienie funkcjonalności gromadzenia danych o szkodach istotnych w bazie CEPiK.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej osób zainteresowanych ubezpieczeniem w razie wypadku na hulajnodze

Rośnie sprzedaż ubezpieczeń OC obejmujących skutki zdarzeń spowodowanych jazdą na hulajnodze. W związku z tym, coraz więcej spółek rozważa wprowadzenie do sprzedaży oddzielnego produktu dedykowanego posiadaczom urządzeń transportu osobistego (UTO).

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Powstanie Fundusz Pomocowy dla zakładów ubezpieczeń

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów został wpisany projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Zakłada on utworzenie Funduszu Pomocowego, którego zadaniem będzie udzielanie zwrotnej pomocy finansowej ubezpieczycielom.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden: 5 mitów o NNW

Nationale-Nederlanden w materiale prasowym wyjaśnia zasady działania ubezpieczeń NNW dla dzieci i młodzieży. Ubezpieczyciel prezentuje 5 błędnych przekonań nt. tych produktów.

...
Czytaj więcej

TU Europa odnowiła gwarancję ubezpieczeniową dla Grecos

TU Europa ponownie udzieliła gwarancji ubezpieczeniowej spółce Grecos. Tym razem suma ubezpieczenia wyniesie 70 mln zł.

...
Czytaj więcej

PBUK: orzecznictwo TSUE dot. roszczeń regresowych funduszy gwarancyjnych

W najbliższych czasie TSUE ma rozstrzygnąć kwestię obowiązku ubezpieczenia pojazdu przeznaczonego do kasacji, który na mocy wyroku sądowego wszedł w posiadanie powiatu. Pytania prejudycjalne w tym zakresie skierował Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim.

...
Czytaj więcej

RF: rodzice coraz częściej indywidualnie nabywają ubezpieczenia NNW dla swoich dzieci

Ubezpieczenia NNW oferowane w placówkach szkolnych zazwyczaj mają niską sumę ubezpieczenia i ograniczony zakres ochrony. Eksperci z Biura Rzecznika Finansowego zwracają uwagę, by przed przyłączeniem się do takiej polisy zapoznać się z OWU.

...
Czytaj więcej

Najczęstsza metoda wyłudzeń odszkodowań to wypadki komunikacyjne

Andrzej Popielski, prezes porównywarki ubezpieczeń porowneo.pl, w rozmowie z Newseria Biznes odwołuje się do danych PIU. Wynika z nich, że w 2017 r. oszuści wyłudzili 138 mln zł odszkodowań, prawie połowa z nich pochodziła z ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

UNIQA odświeżyła Bezpieczne Mieszkanie

Bezpieczne Mieszkanie to ubezpieczenie mieszkania dedykowane członkom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Teraz ubezpieczyciel zdecydował się na wprowadzenie nowych rozwiązań do oferty, m.in. formuły all risk i klauzuli rażącego niedbalstwa.

...
Czytaj więcej

LINK4: polisa elementem wyprawki szkolnej

LINK4 w materiale prasowym przypomina rodzicom o wyposażeniu dziecko w odpowiednią ochronę ubezpieczeniową na początek nowego roku szkolnego. Zdaniem ubezpieczyciela, polisa powinna stanowić element szkolnej wyprawki.

...
Czytaj więcej

Wyczerpywanie się sumy gwarancyjnej w ubezpieczeniach OC placówek medycznych

W interpelacji nr 33186 ws. projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG, PBUK skierowanej do prezesa Rady Ministrów podmieniony został problem wyczerpywania się sumy gwarancyjnej z umów ubezpieczenia OC szpitali.

...
Czytaj więcej

DAS zmienia model komunikacji i wizerunku marki

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej odświeżyło swoją komunikację. Ubezpieczyciel promuje się pod nowym hasłem: „DAS - Ubezpieczenia prawne na każdy dzień” oraz zmienia szereg innych elementów wizerunkowych.

...
Czytaj więcej

Tesla wprowadza tańsze ubezpieczenia dla swoich klientów

Posiadacze elektrycznych pojazdów Tesli będą mogli taniej kupić ubezpieczenie komunikacyjne. Tesla Insurance wprowadziło dedykowane im zniżki.

...
Czytaj więcej

UFG: postępowanie w razie braku ważnej polisy OC

Niespełna 35 proc. kierowców ukaranych za brak polisy OC płaci karę dobrowolnie. Od pozostałych objętych sankcją – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dochodzi jej w trybie egzekucyjnym.

...
Czytaj więcej

PZU DOM z ochroną w razie wypadku na elektrycznej hulajnodze

PZU DOM, czyli ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, zapewnia ochronę w razie wypadku przy poruszaniu się hulajnogą elektryczną.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia NNW dla dzieci w ofercie Credit Agricole

Pakiet na Wypadki to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci. Produkt oferowany jest przez Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., a jego dystrybucja odbywa się poprzez bank.

...
Czytaj więcej

TU Europa udzieli gwarancji ubezpieczeniowej Rainbow Tours na sumę 190 mln zł

​TU Europa zawarła umowę gwarancji ubezpieczeniowej z Rainbow Tours na kolejny rok. Suma udzielonej gwarancji opiewa na kwotę 190 mln zł.

...
Czytaj więcej

Składka przypisana VIG Polska wzrosła o 13,9% w I poł. 2019 r.

Składka przypisana brutto zebrana przez polskie spółki należące do Vienna Insurance Group zwiększyła się o 13,9% r/r. W sumie na koniec czerwca 2019 r. przypis VIG Polska wyniósł 2.563,6 mln zł.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: najwyższy wynik za pierwsze półrocze od pięciu lat

Grupa PZU zakończyła I półrocze 2019 r. z wynikiem finansowym netto na poziomie 1,48 mld zł. Jak podaje spółka, jest to najwyższy przypisany jednostce dominującej wynik za I poł. roku w ciągu ostatnich pięciu lat.

...
Czytaj więcej

Jolanta Karny przejmie w Avivie odpowiedzialność za sprzedaż, marketing i strategię

​Od września Jolanta Karny obejmie stanowisko szefa sprzedaży w Avivie. Ponadto, w zarządzie będzie także odpowiadać za obszar marketingu, direct, sprzedaży cyfrowej i strategii.

...
Czytaj więcej

PBUK: nieużytkowany pojazd musi być ubezpieczony

Polskie Buro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych w informacji prasowej porusza kwestię ubezpieczenia pojazdów, które są niezdolne do jazdy.

...
Czytaj więcej

Allianz ulepszył szkolne ubezpieczenie NNW

​Allianz wprowadził zmiany do swego ubezpieczenia NNW dla dzieci i osób w wieku do 26. r.ż. Klienci mogą wybrać spośród trzech wariantów produktu. Dodatkowo ochrona zapewnia pomoc w razie ataku cyberprzemocy i usługi assistance.

...
Czytaj więcej

Baltin: Allianz stanie się bardziej smart

Matthias Baltin, prezes zarządu Allianz Polska, gościł w programie #RZECZoBIZNESIE. Podczas rozmowy podkreślił, że polski rynek ma duże znaczenie w Europie. Wskazał też, w jakich kierunkach zamierza rozwijać się zarządzana przez niego spółka.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting wraz z Digital Care stworzyło platformę do zdalnej obsługi szkód

​Digital Care to firma specjalizująca się w zakresie likwidacji szkód w telefonach komórkowych. Spółka organizuje proces zgłaszania zniszczeń, ich naprawy i rozliczania, a także obsługi klientów oraz transportu urządzeń.

...
Czytaj więcej

INTER Polska wprowadza nowy zakres ubezpieczeń zdrowotnych

​Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska rozszerzyło usługi oferowane w ramach pracowniczych ubezpieczeń zdrowotnych - INTER Vision i INTER Zdrowie. Ubezpieczyciel m.in. ułatwił dostęp do lekarzy specjalistów czy badań diagnostycznych.

...
Czytaj więcej

PZU: likwidacja szkód masowych

PZU przypomina, że należy się zabezpieczyć na wypadek strat powstałych w wyniku niespodziewanych zjawisk atmosferycznych. Skutki gwałtownych zmian pogody mogą się przyczynić do utraty dobytku życia.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o sposobach na obniżenie składki OC ppm.

Kierowcy często szukają metod na obniżenie składki OC swoich pojazdów. CUK Ubezpieczenia postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i przedstawił metody na obniżenie wysokości składki.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

Interpelacja poselska ws. projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Finalizacja umowy nabycia udziałów MACIF przez SALTUS

20 sierpnia br. doszło do sfinalizowania umowy nabycia udziałów MACIF Życie TUW przez SALTUS TUW.

...
Czytaj więcej

Rząd zapowiada walkę z suszą. W planach zawarto m.in. utworzenie bazy obszarów zagrożonych suszą

MGMiŻŚ przedstawiło plan przeciwdziałania suszy na terenie Polski. Dokument zawiera wiele rozwiązań prewencyjnych jak i propozycji postępowania w razie wystąpienia tego kataklizmu. W raporcie przedstawiono m.in. zmiany w systemie ubezpieczeń rolniczych.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza ubezpieczenie OC dla użytkowników UTO

LINK4 startuje z nową ofertą ubezpieczenia OC dla ekocyklistów, czyli użytkowników rowerów, deskorolek, hulajnóg, także w wersji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

UFG: renty dla ofiar wypadków mimo wyczerpania sumy gwarancyjnej

Ofiary wypadków sprzed lat otrzymają renty, mimo wyczerpania środków zagwarantowana na ten cel w polisach OC sprawców wypadków. Świadczenia będzie wypłacał UFG, na który składają się ubezpieczyciele oferujący polisy komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

AXA prezentuje nową reklamę telewizyjną

Ubezpieczyciel przeanalizował badania, z których wynika, że konsumenci często wyobrażają sobie proces korzystania z kalkulatora składki ubezpieczenia samochodowego jako niezachęcający.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: rośnie cena OC ppm.

Porównywarka ubezpieczeń sprawdziła ceny ubezpieczeń OC, AC i NNW w lipcu br. Z analizy wynika, że lipiec przyniósł wzrost średniej składki.

...
Czytaj więcej

Ponad 134 tys. gospodarstw rolnych ucierpiało z powodu suszy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało Radzie Ministrów informację o stratach w rolnictwie spowodowanych wystąpieniem suszy w 2019 r.

...
Czytaj więcej

PKO BP oferuje ubezpieczenia komunikacyjne w iPKO

PKO BP rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w oddziałach w drugiej połowie 2018 r. Obecnie rozszerzyła swoją ofertę i zakupu można dokonać również w serwisie iPKO.

...
Czytaj więcej

Aviva opublikowała wyniki finansowe

Aviva odnotowała w I połowie br. w Polsce wzrost składki brutto zarówno w ubezpieczeniach na życie, jak i majątkowych.

...
Czytaj więcej

UNIQA: samolikwidacja szkód

UNIQA udostępniła narzędzie pozwalające na samodzielną likwidację szkody majątkowej. Jest to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy oczekują szybkiej likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Podejmowanie i prowadzenie działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w przypadku twardego brexitu

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znacząco wpłynie na działalność gospodarczą firm z sektora finansowego.

...
Czytaj więcej

Aviva udostępniła nowe formy płatności w aplikacji „Teraz”

„Teraz” to nowa marka Avivy, pod którą ubezpieczyciel umożliwia zakup krótkoterminowych polis komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych wg Rzeczpospolitej

Redakcja Rzeczpospolitej postanowiła sprawdzić, który ubezpieczyciel oferuje najkorzystniejsze ubezpieczenie mieszkania.

...
Czytaj więcej

Wioletta Macnar obejmie stanowisko prezesa Santander Aviva

Wioletta Macnar, obecnie główny aktuariusz Avivy, obejmie stanowisko prezesa towarzystw ubezpieczeniowych Santander Aviva po uzyskaniu zgody KNF.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie polisami z szerszym zakresem ochrony

Z roku na rok rośnie liczba osób, które spędzają urlop poza Polską. W związku z tym rośnie zainteresowanie ubezpieczeniem turystycznym. Zwłaszcza, że leczenie na własny koszt może okazać się sporym wydatkiem.

...
Czytaj więcej

Co dalej z Play Ubezpieczenia?

Play Ubezpieczenia to aplikacja mobilna wprowadzona na rynek pod koniec 2017 r., której użytkownicy mogli kupić ubezpieczenie różnych towarzystw za pomocą aplikacji stworzonej przez Play.

...
Czytaj więcej

INTER Polska z odświeżoną wersją ubezpieczenia domu i mieszkania

1 sierpnia 2019 roku INTER Polska wprowadza nową wersję ubezpieczenia domu i mieszkania – INTER Lokum.

...
Czytaj więcej

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzyła ustawę dot. wyczerpywania się sum ubezpieczenia

W dniu 30 lipca br. senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych opowiedziała się za przyjęciem ustawy w zakresie wyczerpywania się sumy ubezpieczenia z ubezpieczeń obowiązkowych.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał ustawę wzmacniają współpracę KUKE z innymi instytucjami rozwoju

​W dniu 29 lipca 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o systemie instytucji rozwoju.

...
Czytaj więcej

RCL: Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie minimalnej sumy gwarancyjnej ubezpieczenia

W wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane informacje o aktach prawnych, które wpłynęły do ogłoszenia.

...
Czytaj więcej

PIU sprawdziła czy Polacy mają świadomość zagrożeń meteorologicznych

Z najnowszych badań PIU wynika, że prawie 80% mieszkańców terenów szczególnie narażonych na żywioły uważa, że ich miejsce zamieszkania jest bezpieczne.

...
Czytaj więcej

PIU przestrzega przed burzami

W związku z coraz częściej pojawiającymi się anomaliami pogodowymi ubezpieczyciele przypominają, że warto posiadać odpowiednią polisę, która zrekompensuje poniesione straty. Jednak równie ważna jest prewencja i świadomość zagrożeń.

...
Czytaj więcej

AXA wprowadza zmiany do ubezpieczenia Twoje miejsce. W ten sposób odpowiada na zmieniający się styl życia Polaków

​Z dniem 26 lipca br. AXA oferuje nowy, rozszerzony zakres ubezpieczenia mieszkaniowego Twoje miejsce. Jak wskazano w informacji prasowej, zmiany OWU stanowią odpowiedź spółki na zmiany stylu życia Polaków.

...
Czytaj więcej

MRiRW: docelowo ma powstać zestaw pięciu produktów ubezpieczeniowych dla producentów rolnych

​Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na interpelację ws. umów ubezpieczeń rolnych wskazał, że resort zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na realizację projektu dot. zarządzania ryzykiem w rolnictwie.

...
Czytaj więcej

Zasada proporcji w ubezpieczeniach

Jedną z często stosowanych zasad dotyczących wypłaty odszkodowań z umów ubezpieczenia majątku jest zasada proporcji. Ma ona znaczenie przy niedoubezpieczeniu mienia objętego ochroną.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia używa dronów do szacowania szkód

​W przypadku wielu szkód nie ma możliwości szybkiego zebrania danych, potrzebnych do udokumentowania zdarzenia, dlatego ERGO Hestia postanowiła wyposażyć swoich likwidatorów w drony, które pozwalają na wykonywanie zdjęć i filmów zniszczonych obszarów.

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #5

- Trzydzieści osiem, trzydzieści dzieeeewięć, ....., czteeeeeerdzieeeści - codzienna porcja pompek w połączeniu z kilkoma innymi intensywnymi ćwiczeniami, zawsze wprawiała Janusza Momencika w bardzo dobry nastrój.

...
Czytaj więcej

UFG sprawdziło, gdzie jest najwięcej nieubezpieczonych pojazdów

Z danych opublikowanych w najnowszym raporcie UFG wynika, że największą grupą nieubezpieczonych są młodzi mężczyźni w zachodniej części Polski i na Mazurach.

...
Czytaj więcej

UNIQA: 12 miesięcznych rat za ubezpieczenie

UNIQA wprowadziła możliwość płatności za OC ppm. w dwunastu ratach. Dotychczas istniała możliwość rozłożenia płatności na maksymalnie cztery raty.

...
Czytaj więcej

Porówneo bada źródło ruchu na swojej stronie

Porównywarka ubezpieczeń przeprowadziła analizę, z której wynika, że ponad 50% użytkowników Porówneo poszukuje polisy poprzez urządzenia mobilne.

...
Czytaj więcej

Mubi.pl z nową kampanią reklamową

Porównywarka OC ppm. rozpoczęła nową kampanię reklamową. Celem działań jest zwrócenie uwagi na znaczne różnice w cenach ubezpieczenia tego samego pojazdu przez różnych ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Nowości w ubezpieczeniu PZU Dom

PZU rozszerzyło zakres ubezpieczenia PZU Dom. Od 20 lipca obowiązują nowe warunki ubezpieczenia. Wśród nowości uwzględniono m.in. ubezpieczenie ochrony prawnej, na wypadek kradzieży gotówki lub biżuterii czy rzeczy pozostawionych na zewnątrz.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl sprawdziła, gdzie obowiązywały najniższe składki OC ppm. w II kw. br.

Porównywarka ubezpieczeń ma możliwość sprawdzenia, w których miastach wojewódzkich składka za ubezpieczenie OC ppm. była najniższa w pierwszej połowie br.

...
Czytaj więcej

Wniosek Komisji Europejskiej dot. zrównoważonych inwestycji

​W Unii Europejskiej są prowadzone prace nad wnioskiem Komisji Europejskiej dot. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych uchwalona

​W dniu 19 lipca br., podczas 84. posiedzenia Sejmu przyjęli ustawę o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

AXA poinformowała o niewypłacalności biura podróży

Biuro Podróży Łukasz Kucierski Steja Travel ogłosiło niewypłacalność. Dzięki gwarancji ubezpieczeniowej wystawionej przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. podróżni mogą liczyć na odszkodowanie.

...
Czytaj więcej

II czytanie projektu ustawy dot. wyczerpywania się sum ubezpieczeniowych

W dniu 17 lipca br., podczas 84. posiedzenia Sejmu, miało miejsce II czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

OWU ITravel TU Europy wyróżnione Certyfikatem prostej polszczyzny

​Językoznawcy z Uniwersytetu Wrocławskiego przyznali „Certyfikat prostej polszczyzny” Grupie Europa. Naukowcy docenili sposób, w jaki ubezpieczyciel sporządził ogólne warunki ubezpieczenia do swojego produktu podróżnego ITravel.

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #4

“Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia, jeżeli zdarzenie ubezpieczeniowe było następstwem udziału ubezpieczonego w zawodach sportowych o ryzykownym charakterze lub udziału w wydarzeniach takich jak (...)"

...
Czytaj więcej

Kolejna odsłona kampanii reklamowej LINK4

Startuje kolejna odsłona kampanii reklamowej LINK4 z udziałem Kasi Moś. Tym razem promowane są ubezpieczenia Smart Casco na wypadek skutków żywiołów, kradzieży i szkody całkowitej.

...
Czytaj więcej

April Polska i Societe Generale Insurance rozszerzają ochronę w ubezpieczeniach podróżnych

​April Polska i Societe Generale Insurance wprowadziło zmiany do swoich dwóch produktów turystycznych: Easy Travel i Easy Travel 365. Pakiet ryzyk w tych polisach został rozszerzony o ochronę w czasie wykonywania pracy za granicą.

...
Czytaj więcej

Poseł Liroy-Marzec interpeluje ws. możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdów

W związku z trwającymi konsultacjami międzyresortowymi dot. możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdów pojawiły się zastrzeżenia w związku z planowanym ograniczeniem stosowania przepisów jedynie w przypadku samochodów osobowych.

...
Czytaj więcej

Powstała platforma do sporządzania opinii medycznych w sporach o odszkodowanie za błąd lekarza

​W marcu tego roku została uruchomiona platforma Med4Law, której operatorem jest start-up MLaw. Serwis umożliwia szybkie uzyskanie opinii medycznej w przypadku sporu pacjenta z placówką medyczną wskutek wystąpienia błędu.

...
Czytaj więcej

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu II czytanie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

​Podczas 84. posiedzenia Sejmu posłowie rozpatrzą sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o projekcie ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Hulajnogi elektryczne a ubezpieczenia

​D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń w informacji prasowej porusza temat coraz większej popularności hulajnóg elektrycznych i innych urządzeń z napędem elektrycznym. Jak wskazano, aktualnie nie istnieją jeszcze przepisy regulujące sposób ich używania.

...
Czytaj więcej

TUI wypłaci odszkodowanie za zatrucie pokarmowe podczas wakacji

Brytyjski sąd przyznał powódce 21,4 tys. funtów świadczeń od TUI za doznane dolegliwości pokarmowe podczas wakacji w Turcji.

...
Czytaj więcej

Serwis Gwarancje24.pl wprowadza płatności elektroniczne za gwarancje wadialne

Dzięki odświeżeniu strony gwarancje24.pl firmy mogą zakupić gwarancję wadialną całkowicie online – poprzez płatności elektroniczne.

...
Czytaj więcej

AXA Partners: uraz na wakacjach może kosztować ponad 700 tys. zł

​Ze statystyk AXA Partners wynika, że co roku dochodzi do przeszło 900 zdarzeń wymagających specjalistycznego leczenia poszkodowanych czy transportu medycznego przy użyciu samolotów, helikopterów lub karetek pogotowia.

...
Czytaj więcej

PZU już 2 lata współpracuje z PZPN

7 lipca minęły dwa lata od podpisania porozumienia między PZU a PZPN, które wprowadziło kompleksowy program ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia piłkarzy.

...
Czytaj więcej

Jak może współpracować prywatny i państwowy system finansowania służby zdrowia?

Obecnie w Polsce funkcjonuje najdroższe rozwiązanie w zakresie finansowania opieki zdrowotnej. Z powodu niskiej jakości świadczeń z publicznego systemu służby zdrowia, coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe finansowanie opieki zdrowotnej.

...
Czytaj więcej

Darmowe przejazdy taksówkami zamiast samochodu zastępczego w ERGO Hestii

STU ERGO Hestia ulepsza proces likwidacji szkód komunikacyjnych. Poszkodowani, których auto jest w naprawie, będą mogli skorzystać z finansowania przejazdów hybrydowymi taksówkami EcoCar.

...
Czytaj więcej

Generali odświeżyło produkty ochronne

​Generali wprowadziło zmiany w ubezpieczeniach „Generali, z myślą o domu” i „Generali, z myślą o aucie”. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w przypadku kradzieży lub zalania, nawet wówczas, gdy to klient zapomni zamknąć drzwi czy okno.

...
Czytaj więcej

Pracownicy obsługi klienta bez prywatnej opieki medycznej

​Kasjerzy i sprzedawcy zazwyczaj stanowią pierwszą linię kontaktu z daną marką handlową. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Pracuj.pl, najwięcej ogłoszeń rekrutacyjnych dotyczy pracowników sektora handlu oraz osób zajmujących się obsługą klienta.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń crime będzie rósł

​Ubezpieczenie crime zabezpiecza firmę zarówno od wyłudzeń, kradzieży i innych przestępstw ze strony pracowników, jak i przed stratami wynikającymi z ich niefrasobliwości czy niewiedzy. W Polsce znajduje się w ofercie tylko jednego zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW drugim na świecie najszybciej rozwijającym się TUW

Według raportu Global 500, TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest drugim na świecie najszybciej rozwijającym się towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. funkcjonowania systemu ubezpieczeń rolniczych

W interpelacji nr 31940 do ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie umów ubezpieczeń rolnych poruszone zostały problemy dotyczące funkcjonowania systemu ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, zgłaszane przez rolników.

...
Czytaj więcej

KFP przyjęła projekt dot. wyczerpywania się sum gwarancyjnych w ubezpieczeniach obowiązkowych

W dniu 2 lipca br. sejmowa komisja finansów publicznych podczas posiedzenie przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Krzysztof Mrówka Dyrektorem Biura Ubezpieczeń Rolnych

​W dniu 1 lipca 2019 r. Krzysztof Mrówka objął funkcję Dyrektora Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Ubezpieczenia – Grupa Generali.

...
Czytaj więcej

Ryszard Micyk w Radzie Nadzorczej TUW Medicum

W dniu 27.06.2019 r. Walne Zgromadzenie Udziałowców TUW Medicum powołało Ryszarda Micyka na członka Rady Nadzorczej towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Nowy produkt na rynku: Bezpieczna Podróż z TUW-em

Z dniem 1 lipca 2019 r. w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest dostępny nowy produkt - „Bezpieczna Podróż z TUW-em”.

...
Czytaj więcej

Ochrona dla przedsiębiorców przed skutkami upałów

​Utrzymujące się wysokie temperatury w Polsce wpływają na wyższe koszty utrzymania przedsiębiorstw. Z powodu upałów i niewielkich opadów cierpią również rolnicy i inni producenci spożywczy.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. zminimalizowania zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny

Do Ministra Infrastruktury została skierowana interpelacja w sprawie zminimalizowania zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny.

...
Czytaj więcej

Colonnade: firmy ubezpieczeniowe oparte na technologii rosną w siłę

Insurtech to sektor firm, promujących innowacyjne rozwiązania technologiczne usprawniające działanie branży ubezpieczeniowej. W ostatnich latach pojawiło się wiele startupów ubezpieczeniowych na rynku globalnym.

...
Czytaj więcej

SN wskazał luki prawne w zakresie prawa ubezpieczeniowego

Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego przygotował publikację pt. „Uwagi o stwierdzonych nieprawidłowościach i lukach w prawie”. Wśród obszarów wymagających interwencji ustawodawcy wymieniono kwestie dotyczące ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

NIK planuje kontrolę ubezpieczeń rolniczych

Obecnie jedynie kilkanaście procent właścicieli gospodarstw zawiera umowy ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Nieustąpienie pierwszeństwa nadal częstą przyczyną wypadków

Ze statystyk Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że w 2018 roku na polskich drogach doszło do ponad 31 tysięcy wypadków drogowych. 3072 z tych wydarzeń to wypadki spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu na przejściu.

...
Czytaj więcej

Samoodnawialne ubezpieczenie domu lub mieszkania w ofercie UNIQA

UNIQA wdrożyła do swojej oferty samoodnawialną polisę domu lub mieszkania „Twój Dom Plus”.

...
Czytaj więcej

Allianz stawia na uproszczenie języka komunikacji z klientem

11 czerwca br. KNF wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Baltina na Prezesa Zarządu spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska S.A oraz TU Allianz Polska S.A.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl analizuje czy czasowe wycofanie pojazdu z ruchu to dobre rozwiązanie

Po raz koleiny rozpatrywany jest przez rząd pomysł wprowadzenia możliwości czasowego wycofania z ruchu samochodu osobowego. Z kolei eksperci Ubea.pl przeanalizowali pozytywne i negatywne aspekty takiej zmiany dla kierowców i ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Rząd proponuje czasowe wycofanie pojazdów z ruchu. PIU zgadza się pod warunkiem zwiększenia limitu składki OC

​Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła swoje uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada m.in. wprowadzenie możliwości czasowego wycofania z ruchu samochodu osobowego.

...
Czytaj więcej

Roczne ubezpieczenie turystyczne od INTER Polska

W związku z rozpoczętymi wakacjami INTER Polska przypomina o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczyciel ma w swojej ofercie polisę INTER Tour 365, uwzględniającą szczególne potrzeby przedstawicieli zawodów medycznych.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie CPI zabezpiecza producentów żywności?

W związku z dynamicznym rozwojem polskiego przemysłu pojawiła się potrzeba stworzenia produktów ubezpieczeniowych, które będą odpowiadały na potrzeby producentów żywności.

...
Czytaj więcej

Pakiet „Generali, z myślą o firmie” wyróżniony w raporcie Turbiny Polskiej Gospodarki

Gazeta Finansowa przygotowała raport Turbiny Polskiej Gospodarki, w którym wyróżnione zostało ubezpieczenie dla małych i średnich firm „Generali, z myślą o firmie”.

...
Czytaj więcej

Digital Care oferuje ubezpieczenie telefonu dla dzieci

Większość dzieci podczas samodzielnego wyjazdu posiada telefon komórkowy, aby w każdej chwili mogły kontaktować się ze swoimi opiekunami. Obecnie 80% dzieci w wieku 7-14 lat posiada własny smartfon.

...
Czytaj więcej

Liczne zastrzeżenia rządu do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych

​Rada Ministrów przyjęła stanowisko wobec projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. RM wyraziła poparcie dla kierunku prac, jednak przedstawiła też liczne zastrzeżenia.

...
Czytaj więcej

Aviva wprowadza ubezpieczenie AC na godziny

​TERAZ by Aviva to nowa marka ubezpieczyciela, który pod tym logo chce sprzedawać swój najnowszy produkt – ubezpieczenie AC z krótkimi okresami ochrony do 30 dni. Polisę będzie można szybko i intuicyjnie nabyć na pośrednictwem aplikacji mobilnej.  

...
Czytaj więcej

AXA rozszerza ofertę ubezpieczeniową w aplikacji mobilnej mBanku o produkty życiowe

​mBank rozszerzył portfolio produktów ubezpieczeniowych AXA, sprzedawanych poprzez aplikację mobilną banku. Obecnie w ofercie znajdują się ubezpieczenia turystyczne, mieszkaniowe i od niedawna NNW i na życie, co jest pierwszą taką ofertą na rynku.

...
Czytaj więcej

Polacy woleliby płacić mniej za OC ppm.

Porównywarka ubezpieczeń Mubi.pl zleciła wykonanie badania, w którym sprawdziła poziom zadowolenia Polaków z konieczności poniesienia wydatków związanych z eksploatacją pojazdu.

...
Czytaj więcej

Balcia rozszerza współpracę z Bacca

Balcia Insurance SE integruje się z TubaPay. Agenci RESO Europa Service skorzystają z terminali płatniczych TubaPay. Ich klienci wygodnie opłacą składki za pomocą kart płatniczych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele podsumowują likwidacje szkód po majowych nawałnicach

Rzeczpospolita zebrała od zakładów ubezpieczeń informacje dot. likwidacji szkód, jakie nastąpiły po majowych ulewach. Większość z nich już została zakończona.

...
Czytaj więcej

Compensa sprawdziła z jakich usług korzystają posiadacze home assistance

Zainteresowanie domowym assistance rośnie. Z danych sprzedażowych Compensy wynika, że usługi pomocowe dodawane są w zasadzie do każdego ubezpieczenia domu czy mieszkania.

...
Czytaj więcej

Czy Aviva planuje rozpoczęcie sprzedaży ubezpieczeń poprzez smartfony?

W przyszłym tygodniu Aviva zaprosiła przedstawicieli pracy na konferencję prasową, podczas której prawdopodobnie zaprezentuje nowy produkt.

...
Czytaj więcej

TUiR Warta i Europ Assistance Polska rozpoczęły współpracę partnerską

1 marca 2019 TUiR Warta zaczęła oferować swoim klientom usługi assistance realizowane przez Europ Assistance Polska. W pierwszym etapie usługi pomocowe były dołączane do produktów turystycznych. Docelowo mają objąć także assistance w domu i firmie.

...
Czytaj więcej

Polscy przedsiębiorcy są winni ubezpieczycielom ponad 161,4 mln zł

Z informacji prasowej Krajowego Rejestru Długów BIG wynika, że zadłużenie przedsiębiorców wobec towarzystw ubezpieczeń przekroczyło 161 mln zł. Co istotne, trzy lata temu wynosiło ono 63 mln zł. Największy dług mają spółki z sektora transportu i handlu.

...
Czytaj więcej

MetLife wprowadza innowacyjne ubezpieczenie dla MŚP

„MetLife Każdy Ważny” to alternatywa dla klasycznego ubezpieczenia grupowego – zapewnia indywidualną, spersonalizowaną ochronę życia i zdrowia zarówno pracodawcy, jak i pracownikom oraz członkom ich rodzin.

...
Czytaj więcej

Małe firmy zwlekają z opłaceniem składek ubezpieczenia

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł poświęcony dłużnikom w branży ubezpieczeniowej. Z artykułu wynika, że składek ubezpieczenia najczęściej nie opłacają mikroprzedsiębiorcy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele oferują szybką likwidację szkód majątkowych

AXA opublikowała porady na temat postępowania w przypadku szkody mieszkaniowej. Jedną z najważniejszych czynności po wystąpieniu szkody jest jej zgłoszenie do ubezpieczyciela. O czym jeszcze powinien pamiętać poszkodowany?

...
Czytaj więcej

Udaremniono próbę wyłudzenia odszkodowania

​Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy udaremnili próbę wyłudzenia odszkodowania od zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Reso zachęca do korzystania z home assistance

Home assistance to dodatkowa usługa, którą możemy nabyć przy zakupie ubezpieczenia domu lub mieszkania. Polega ona na organizacji i pokryciu kosztów napraw w nieruchomości ubezpieczonego.

...
Czytaj więcej

Nowa wersja projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. MF rozszerza zakres regulacji

​Ministerstwo Finansów przygotowało kolejną wersję, z dnia 3 czerwca, projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Samsung z promocyjną ceną na zakup ubezpieczenia telefonu

Producent telefonów komórkowych chce zachęcić do zakupu ubezpieczenia i w tym celu oferuje swoim klientom niższą cenę.

...
Czytaj więcej

Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka dołączyły do sieci PZU Zdrowie

PZU Zdrowie sfinalizowało zakup 100 proc. udziałów w spółkach Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka. W połowie maja zgodę na przejęcie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakup stanowi największą dotychczasową akwizycję spółki z Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: ceny OC ppm. w maju

Ubea.pl opublikowała podsumowanie zmian w polisach OC ppm. w maju br. Czy kierowcy mogli liczyć na obniżkę cen?

...
Czytaj więcej

STU ERGO Hestia podsumowuje ubiegły rok. Ubezpieczyciel zebrał ponad 6,5 mld zł składki

STU ERGO Hestia podało wyniki finansowe za 2018 r. Ubezpieczyciel uzyskał rekordowy przypis składki na poziomie ponad 6,5 mld zł oraz wynik techniczny w wysokości blisko 413 mln zł.

...
Czytaj więcej

Fizjoterapeuci z obowiązkowym ubezpieczeniem

1 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

...
Czytaj więcej

AXA Partners reklamuje ubezpieczenia podróżne

AXA Partners rozpoczęła letnią kampanię reklamową, pod hasłem: „Podróżuj i baw się dobrze!”. Działania marketingowe obejmują promocję ubezpieczeń turystycznych ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie a szkody wyrządzone przez dzieci

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat problemów z odszkodowaniem w przypadku rowerzystów, którzy nie posiadają karty rowerowej. Mowa przede wszystkim o małoletnich uczestnikach ruchu drogowego.

...
Czytaj więcej

Concordia oferuje ubezpieczenie dla hodowców zwierząt

​Concordia Ubezpieczenia po raz piąty została partnerem międzynarodowych zawodów jeździeckich. Ubezpieczyciel posiada w swoim pakiecie ubezpieczenie koni przygotowane dla posiadaczy, hodowców czy szkół jeździeckich.

...
Czytaj więcej

Szkoda całkowita nie wyklucza dalszej eksploatacji pojazdu

Co się dzieję z pojazdami, które ubezpieczyciel uznał za uszkodzone na tyle, że suma naprawy przewyższa wartość pojazdu? Ten temat był w ostatnim czasie był wielokrotnie poruszany po interpelacji poselskiej, która zwróciła uwagę mediów na ten temat.

...
Czytaj więcej

Gothaer pokryje koszty zabezpieczenia majątku przed ewentualną szkodą

Gothaer TU S.A. oferuje ochronę zabezpieczenia majątku przed szkodą, jeżeli istnieje bezpośrednie zagrożenie wystąpienia zdarzenia, np. powodzi. Klauzula Loss Assistance skierowana jest do dużych podmiotów gospodarczych, także z sektora publicznego.

...
Czytaj więcej

PBUK: rośnie liczba zdarzeń spowodowanych przez polskich kierowców za granicą

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych poinformowało, że polscy kierowcy powodują ponad 200 szkód dziennie na zagranicznych drogach. Liczba ta w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia ma ambitne plany na przyszłość

PKO Ubezpieczenia zakłada, że spółka życiowa i majątkowa osiągnie łączny wynik w br. w wysokości ok. 70 mln zł. Z kolei do końca roku planuje obsługiwać ok. 2 mln klientów.

...
Czytaj więcej

Generali upraszcza procedury oraz przyspiesza proces likwidacji szkód

Generali jest kolejnym towarzystwem ubezpieczeniowym, które wprowadziło uproszczone procedury w celu pomocy poszkodowanym w wyniku ostatnich ulew oraz przyspieszenia procesu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Priorytetowa pomoc poszkodowanym w wypadkach

Compensa działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W kwietniu br. ubezpieczyciel zorganizował akcję krwiodawstwa wśród swoich pracowników, a także został sponsorem wydarzenia „Motoserce”.

...
Czytaj więcej

Natychmiastowa likwidacja szkód coraz częściej standardem w TU

Początek bieżącego roku nie obfitował w opady deszczu co zaowocowało suszą. Sytuacja zmieniła się w maju, gdy na terenie całego państwa odnotowano intensywne opady deszczu, a w konsekwencji podniesienie się poziomu wody w rzekach.

...
Czytaj więcej

Pomoc poszkodowanym po klęsce żywiołowej

ERGO Hestia dołączyła do grona ubezpieczycieli, którzy aktywnie angażują się w pomoc poszkodowanym po wichurach i nawałnicach, które przeszły nad Polską.

...
Czytaj więcej

PZU likwiduje szkody po klęskach żywiołowych w ciągu 24h

PZU podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowało o zakończeniu likwidacji szkód zgłoszonych przez mieszkańców gminy Wojciechów powstałych w wyniku przejścia trąby powietrznej.

...
Czytaj więcej

Najbardziej efektywne kreacje marek ubezpieczeniowych

​Firma badawcza Kantar nagrodziła zakłady ubezpieczeń za najbardziej efektywne kreacje marek na rynku ubezpieczeniowym. Zwycięzcami badania zostali: PZU, Link4 i AXA. Spółkom wręczono statuetki Pantery.

...
Czytaj więcej

Generali odświeża ubezpieczenie podróżne i MŚP

Generali wprowadziło nowe rozwiązania w ubezpieczeniach turystycznych oraz ubezpieczeniach dla małych i średnich firm. Z nowych możliwości skorzystają także klienci Proamy.

...
Czytaj więcej

Szybka pomoc dla poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej

Gwałtowne zjawiska pogodowe sprawiają, że towarzystwa ubezpieczeniowe muszą być gotowe na szybką i skuteczną pomoc poszkodowanym np. po powodzi, pożarze czy trąbie powietrznej. Kilka dni temu w gminie Wojciechów szkody spowodowała trąba powietrzna.

...
Czytaj więcej

Gothaer odnotował dwucyfrowy wzrost

Minione miesiące to okres dużych zmian w Gothaer TU S.A. Na początku roku, 28 lutego, firma stała się formalnie częścią austriackiej Vienna Insurance Group. Obecnie zmieniło nazwę na Wiener.

...
Czytaj więcej

Polacy nie pamiętają o opłacaniu składek w terminie

Krajowy Rejestr Długów poinformował, że Polacy są winni firmom ubezpieczeniowym ok. 160 mln zł. Długi najczęściej wynikają z braku świadomości o konieczności opłaty składki.

...
Czytaj więcej

Czy uprawa traw zostanie objęta dotowanymi ubezpieczeniami?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zmian w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich poinformowało, że rozważa możliwość wprowadzenia zmian.

...
Czytaj więcej

AXA rozpocznie sprzedaż ubezpieczeń w bankach spółdzielczych

AXA chce wzmocnić swoją pozycję w kanale bancassurance poprzez sprzedaż ubezpieczeń w bankach spółdzielczych. Ubezpieczycielowi ma pomóc w tym nowy system IT przygotowany przez Asseco Poland.

...
Czytaj więcej

Warta uruchomiła mobilne biuro

W związku z trąbą powietrzną, która przeszła nad zachodnimi terenami województwa lubelskiego, ubezpieczyciel uruchomił mobilne biuro w Stasinie w gminie Wojciechów. W ten sposób Warta chce jak najszybciej dotrzeć z pomocą do poszkodowanych.

...
Czytaj więcej

ERV przekształca się w ERGO Ubezpieczenia Podróży

ERV zmieniło swoją nazwę i logo. Od 7 maja 2019 r. ubezpieczyciel działa pod marką ERGO Ubezpieczenia Podróży. Nowy brand nawiązuje do właściciela spółki – Grupy ERGO.

...
Czytaj więcej

PBUK: propozycje zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej mogą przynieść skutki odwrotne od zamierzonych

PBUK przedstawiło swoje uwagi do projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Biuro uznaje celowość wprowadzenia zmian i objęcia nadzorem zagranicznych podmiotów prowadzących w Polsce działalność ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Posłowie chcą nowej ustawy regulującej problem wyczerpywania się sum gwarancyjnych

W dniu 15 maja br. Podkomisja stała do spraw instytucji finansowych ponownie rozpatrzyła senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Podkomisja opowiedziała się za przyjęciem zmian w formie nowej ustawy.

...
Czytaj więcej

TU Europa i Getin z ofertą ubezpieczeń podróżnych

Getin wprowadza do swojej oferty ubezpieczenie podróżne o nazwie „Bezpieczna Wyprawa”, dostarczane przez TU Europa.

...
Czytaj więcej

W okresie letnim wzrasta liczba uszkodzeń telefonów komórkowych

Według statystyk firmy Digital Care, liczba uszkodzeń telefonów w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego była o ponad 30% wyższa w stosunku do pozostałych tygodni tego roku.

...
Czytaj więcej

Odszkodowanie w przypadku pożaru pojazdu

Rankomat.pl opublikował statystyki na temat pożarów samochodów. W 2018 liczba aut zniszczonych przez pożar po raz pierwszy w ostatniej dekadzie przekroczyła 10 tys.

...
Czytaj więcej

Nowy podmiot na rynku porównywarek internetowych

Na polskim rynku internetowych porównywarek ubezpieczeniowych zadebiutowała marka Mubi. Stawia na wygodny i prosty w obsłudze serwis oraz możliwość szybszego porównania ofert ubezpieczenia samochodu.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. I)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

Polski rynek ubezpieczeń jest w fazie dynamicznych zmian

Kluczowym trendem jest wszechobecna w ubezpieczeniach cyfryzacja. Wymuszają ją zmiany technologiczne i rosnące oczekiwania klientów, którzy preferują cyfrowe usługi i kanały kontaktu.

...
Czytaj więcej

TU Europa będzie oferować polisę na żądanie

Ubezpieczyciel chce zaoferować klientom polisę na żądanie i stworzyć nową aplikację mobilną do zakupu krótkoterminowych ubezpieczeń majątkowych.

...
Czytaj więcej

Gothaer zmienia się w Wiener TU

Nowa marka spółki ma nawiązywać do austriackich korzeni. Równocześnie ubezpieczyciel podkreśla, że jego hasło to „stałość w zmienności”.

...
Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę wybierając polisę dla seniora?

Oferty ubezpieczenia dla osób starszych różnią się od produktów skierowanych dla młodszych. Jednak wiek nie powinien wykluczać możliwości nabycia ochrony, czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele są gotowi do współpracy z sektorem publicznym w kwestii systemu finansowania

Katarzyna Jezierska-Stencel, dyrektor biura ubezpieczeń zdrowotnych TUW PZUW, podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego wzięła udział w panelu dot. systemu opieki zdrowotnej. Ekspertka podniosła temat finansowania usług zdrowotnych.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. tzw. szkody całkowitej pojazdu

Do ministra infrastruktury została zgłoszona interpelacja w sprawie tzw. szkody całkowitej pojazdu.

...
Czytaj więcej

Od czego zależy cena OC ppm.?

Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, której regulowany ustawą zakres jest taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeń. Pomimo tego ubezpieczyciele oferują kierowcom OC w bardzo różnych cenach.

...
Czytaj więcej

Świat przyspiesza a za nim ubezpieczenia

Coroczny Kongres PIU to okazja do dyskusji na temat zmian i wyzwań, z jakimi będzie musiał zmierzyć się sektor finansowy. Jednym z prelegentów Kongresu był dr Grzegorz Linderberg, który próbował przybliżyć słuchaczom, jak zmienia się świat.

...
Czytaj więcej

Concordia przypomina o ubezpieczeniu upraw w sezonie wiosennym

Ubezpieczyciel umożliwia ubezpieczenie upraw w sezonie wiosennym do 30 czerwca. Kupując ubezpieczenie, rolnicy indywidualni i przedsiębiorcy rolni mogą skorzystać z dofinansowania z budżetu, sięgającego do 65%.

...
Czytaj więcej

Nowe uprawnienia nadzorcze Komisji Nadzoru Finansowego wobec zagranicznych ubezpieczycieli

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) będzie miała możliwość karania zagranicznych zakładów ubezpieczeń lub zagranicznych zakładów reasekuracji wykonujących na terytorium RP działalność przez oddział lub w ramach swobody świadczenia usług.

...
Czytaj więcej

PZU prezentuje rekordowe wyniki za I kw. br.

W pierwszym kwartale 2019 r. PZU pobiło własny rekord i wygenerowało wyższy przypis składki niż w analogicznym kwartale 2018 r. Jest to kolejny najlepszy kwartał w historii firmy, co według jej zarządu jest dobrym prognostykiem na cały rok.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance radzi jak podróżować komfortowo

Zdaniem Europ Assistance warto zminimalizować ryzyka, które mogą spowodować, że urlop rozpoczniemy od stresu wywołanego np. utratą bagażu, opóźnieniem lotu, czy atakiem paraliżującego strachu w jego trakcie.

...
Czytaj więcej

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia w dobie rozwoju urządzeń transportu osobistego

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport na temat nowej mobilności i jej wpływu na sektor finansowy. W raporcie czytamy, że rynek nowej mobilności będzie wart w 2030 r. aż 4,3 bln dolarów.

...
Czytaj więcej

Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za OC dla firm w Avivie

Marek Woszczyna z początkiem czerwca przejmie odpowiedzialność za rozwój linii biznesowej ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla firm w Avivie. Andrzej Wasilewski, dotychczasowy szef tego działu, zrezygnował ze współpracy z towarzystwem ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie ochrony prawnej podczas wakacyjnych wyjazdów

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej w komunikacie prasowym wskazuje na korzyści z posiadania ubezpieczenia ochrony prawnej podczas wakacyjnych wyjazdów.

...
Czytaj więcej

Polisa OC ppm. w telefonie

Ministerstwo Cyfryzacji rozszerzyło aplikację mObywatel o moduł mPojazd. Aktualizacja umożliwia pobranie do aplikacji danych z dowodu rejestracyjnego i polisy OC ppm.

...
Czytaj więcej

Wyjazd służbowy a ubezpieczenie

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat zasiłku z ubezpieczenia wypadkowego i odszkodowania dla osób, które zostały poszkodowane na imprezie integracyjnej.

...
Czytaj więcej

KRIR: Ubezpieczenia zwierząt gospodarskich w ramach ubezpieczeń gospodarstwa

MRiRW poinformowało, że podpisano umowę na realizację projektu „Ubezpieczenia gospodarcze w holistycznym zarządzaniu ryzykiem w rolnictwie zorientowanym na zrównoważenie, wdrażanie innowacji i technologii praz przeciwdziałanie zmianom klimatu”.

...
Czytaj więcej

W 2018 r. do UFG trafiło ponad 4,5 tys. zgłoszeń o podejrzeniu braku ubezpieczenia OC

Rośnie liczba sygnalistów informujących o braku ubezpieczenia OC ppm. u innego kierowcy. W ubiegłym roku przekazali oni do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ponad 4500 takich zgłoszeń. Jest to o 20% więcej niż w 2017 r.

...
Czytaj więcej

UNIQA z ofertą dla deweloperów

UNIQA Polska przygotowała specjalny pakiet dla deweloperów. Nawiązała także współpracę z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich, organizacją zrzeszającą ponad 180 deweloperów.

...
Czytaj więcej

TU Europa oferuje ubezpieczenia sportowe na platformie SlotMarket.pl

Grupa Europa rozpoczyna współpracę z nowym partnerem - platformą SlotMarket.pl. Serwis zajmuje się obsługą rejestracji na zawody sportowe. Uczestnicy imprezy będą mogli kupić ubezpieczenia z poziomu formularza zgłoszeniowego.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: więcej zgłoszeń podczas majówki

Długi weekend majowy charakteryzuje się wzmożonym ruchem drogowym, a co za tym idzie jest to czas wytężonej pracy dla firm specjalizujących się w usługach assistance.

...
Czytaj więcej

WIR wnioskuje o zmianę definicji wiosennych przymrozków

Zarząd WIR wstąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o zmianę definicji wiosennych przymrozków określoną w ustawie o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Yanosik ma już 10 lat

Yanosik obchodzi 10-lecie swojej obecności na polskim rynku. Z tej okazji spółka podsumowuje najistotniejsze sukcesy i zmiany, jakie dokonała.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenia ws. ubezpieczenia OC rzeczoznawcy majątkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy

W Dzienniku Ustaw z dnia 29 kwietnia 2019 r. zostały opublikowane trzy rozporządzenia wykonawcze do ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

...
Czytaj więcej

Rośnie ryzyko suszy w rolnictwie

Dziennik „Rzeczpospolita” podniósł temat suszy, która zaczyna stanowić problem w niektórych częściach Polski. W artykule został poruszony też wątek dobrowolnych ubezpieczeń rolniczych od tego ryzyka.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: podczas majówki najwięcej interwencji jest w Grecji

W ciągu ostatnich dwóch lat notowane są dwucyfrowe wzrosty w liczbie próśb o pomoc w Grecji ze strony klientów ubezpieczycieli i biur podróży, wynika z danych zebranych z polskiego rynku przez Mondial Assistance.

...
Czytaj więcej

Generali z najwyższym współczynnikiem wypłacalności

Generali Życie TU SA wypracowało na dzień 31 grudnia 2018 r. współczynnik wypłacalności na poziomie 486%. Z kolei spółka majątkowa na poziomie 209%, podał ubezpieczyciel.

...
Czytaj więcej

W 2018 r. klienci skierowali do Rzecznika Finansowego 4.014 wniosków o podjęcie postępowania w ramach ADR

W 2018 r. o 7% wzrosła liczba wniosków kierowanych przez klientów instytucji finansowych do Rzecznika Finansowego o uruchomienie procedury pozasądowego rozwiązania sporu. Wzrost ten dotyczył głównie rynku bankowo-kapitałowego.

...
Czytaj więcej

Generali: AutoClaims wyróżnione w konkursie technologicznym

Platforma Generali AutoClaims została wyróżniona podczas uroczystej Gali XVII edycji Konkursu Technologicznego Gazety Bankowej - Lider 2018.

...
Czytaj więcej

MF upraszcza raportowanie danych finansowych przez zakładu ubezpieczeń i reasekuracji

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt  nowelizacji rozporządzenia w sprawie dodatkowych sprawozdań finansowych i statystycznych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie budynków zabytkowych

Zniszczenia po pożarze Notre Dame wygenerowały ogromne koszty. Dobrowolne datki w dużej mierze pokryją koszty odbudowy, jednak po raz kolejny powrócił problem niedoubezpieczenia budynków zabytkowych.

...
Czytaj więcej

KNF obejmie nadzór nad zagranicznymi zakładami ubezpieczeń. Jest gotowy projekt nowelizacji

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowelizacji dwóch ustaw regulujących sektor ubezpieczeń. Proponowane zmiany mają na celu objęcie nadzoru nad zagranicznymi zakładami ubezpieczeń prowadzącymi transgraniczną działalność na terenie Polski.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia wchodzi na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

Komisja Nadzoru Finansowego podczas posiedzenia w dniu 23 kwietnia br. przyznała PKO Ubezpieczenia licencję na prowadzenie działalności w obszarze ubezpieczeń gr. 3 (ubezpieczenia AC) i gr. 10 (ubezpieczenia OC ppm.) działu II.

...
Czytaj więcej

Sukces programu Kasa Wraca od LINK4

Ponad 34 tys. kierowców zdecydowało się na jazdę z regularnie włączoną nawigacją w programie LINK4 Kasa Wraca. W ostatnich dwóch latach wielu z nich w praktyce przekonało się, że bezpieczna jazda się opłaca.

...
Czytaj więcej

LINK4 z wyróżnieniem dla najlepszego cyfrowego ubezpieczyciela

Decyzją kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń LINK4 został nagrodzony tytułem Najlepszego Cyfrowego Ubezpieczyciela 2018.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia i Unilink S.A. z ofertą ubezpieczeniową dla motocyklistów

Pakiet ubezpieczeniowy UniRider to kompleksowa ochrona 3 w 1: zdrowie, mienie i NNW. Polisa ma w kompleksowy sposób chronić osoby poruszające się na motocyklu.

...
Czytaj więcej

Czy wzrośnie sprzedaż ubezpieczeń na ryzyko suszy?

W połowie kwietnia portal Farmer.pl opisywał skargi swoich czytelników na tegoroczną sprzedaż ubezpieczeń rolniczych, zwłaszcza polis na ryzyko suszy. Redakcja portalu postanowiła przyjrzeć się zgłaszanym problemom i sprawdziła zasady sprzedaży polis.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba wypadków spowodowanych przez rowerzystów

Obowiązek posiadania OC ppm. mają obecnie kierowcy i motocykliści. Dla rowerzystów jest to opcjonalne. Jednak z roku na rok pojawia się coraz więcej osób poruszających się m.in. rowerem czy pojazdami elektrycznymi.

...
Czytaj więcej

Kara za brak aktualnego OC ppm. obowiązuje każdego kierowcę

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł na temat zwiększającej się liczby pojazdów bez aktualnego ubezpieczenia OC ppm. wśród posiadaczy starych samochodów.

...
Czytaj więcej

Dobre wyniki biznesu majątkowego VIG w Polsce w 2018 r.

Dynamika spółek majątkowych Vienna Insurance Group w Polsce w 2018 roku była ponad dwukrotnie wyższa niż rynku ubezpieczeń majątkowych. To efekt znacznych przyrostów składki zarówno w ubezpieczeniach komunikacyjnych jak i pozostałych majątkowych.

...
Czytaj więcej

PZU GO dostępne dla szerokiego grona odbiorów

PZU GO to sztandarowy projekt stworzony przez ekspertów, który ma wspierać ochronę ludzkiego życia w momencie wypadku komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

Producenci rolni skarżą rynek ubezpieczeń rolniczych

Jak informuje portal Farmer.pl, producenci rolni zgłaszają problemy z zakupem ubezpieczeń upraw rolnych. Głównie skarżą się na brak możliwości ubezpieczenia łąk oraz przed ryzykiem suszy.

...
Czytaj więcej

BGK podpisał umowę z Belarusbankiem ułatwiającą finansowanie polskiego eksportu na Białoruś

BGK podpisał z białoruskim bankiem Belarusbank umowę ramową dotyczącą udzielania na rynek białoruski kredytów dla banku nabywcy. Dzięki porozumieniu znacząco uproszczą się procedury kredytowe, ułatwiając finansowanie polskiego eksportu na Białoruś.

...
Czytaj więcej

PZU przeznaczy 2,4 mld zł na wypłatę dywidendy

Rada Nadzorcza PZU zatwierdziła proponowaną przez zarząd spółki kwotę dywidendy w wysokości 2,4 mld zł. Oznacza to, że towarzystwo będzie wypłacać 2,8 zł na akcję, o 30 gr. więcej niż przed rokiem. 

...
Czytaj więcej

Allianz wchodzi w ubezpieczenia pakietowe

Allianz postanowił poddać modyfikacji swój model biznesowy. Ubezpieczyciel stawia na tworzenie pakietowych produktów ubezpieczeniowych z różnymi wariantami ochrony. Z oferty mają zostać wycofane pakiety ubezpieczeń dowolnie tworzone przez klientów.   

...
Czytaj więcej

AXA Partners reklamuje ubezpieczenia turystyczne

"100% majówki, 30% tańsze ubezpieczenie podróżne” to hasło reklamowe najnowszej kampanii produktowej AXA Partners.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek utraty prawa jazdy

Start-up EASYinsurance uruchamia projekt ChronPrawoDoJazdy.pl. Spółka we współpracy z Grupą Europa oferuje ubezpieczenie na wypadek straty prawa jazdy, np. za szybką jazdę.

...
Czytaj więcej

Zmiany w Radzie Nadzorczej i Zarządzie Concordii

Rada Nadzorcza Concordia Capital SA i Concordia Polska TUW została powiększona o dwie osoby: Beatę Balutę oraz Agnieszkę Lewandowską. Z kolei do Zarządu obu spółek dołączył Arkadiusz Wiśniewski oraz Magdalena Kurpiewska.

...
Czytaj więcej

Obowiązek posiadania polisy OC a stosunek pracy fizjoterapeutów

Obowiązek ubezpieczeniowy dla fizjoterapeutów to w wielu przypadkach konieczność, a nie jedynie obowiązek ustawowy.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. przepisów regulujących poruszanie się za pomocą elektrycznych hulajnóg

Do ministra infrastruktury została zgłoszona interpelacja w sprawie konieczności uregulowań prawnych osób poruszających się elektrycznymi hulajnogami.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl podsumowuje I kw. 2019 r. w ubezpieczeniach OC, AC, NNW

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl opublikowała podsumowanie I kwartału 2019 r. W rankingu uwzględniono polisy komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Zatrzymano grupę wyłudzającą odszkodowania za fikcyjne kolizje

Policjanci z Garwolina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Polski Gaz TUW: blisko 10,6 mln zł zwrotu dla ubezpieczonych

Na zwroty składki dla swoich Członków Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych należące do Grupy Kapitałowej PGNiG przeznaczy w tym roku cztery razy więcej niż w roku 2018.

...
Czytaj więcej

Euroins zamierza wzmocnić swój biznes w Polsce

Euroins - należący do Grupy Eurohold bułgarski zakład ubezpieczeń z centralą w Sofii, zamierza wzmacniać swoją obecność na polskim rynku, podaje Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Posłowie chcą zmienić przepisy dot. przepadku i ubezpieczania porzuconych pojazdów

Do Sejmu wpłynęła petycja ws. przepadku. Jej autorzy apelują o zmiany przepisów dot. obowiązku zakupu ubezpieczenia OC ppm. przez samorządy za porzucone pojazdy.

...
Czytaj więcej

Gruzja rozważa przystąpienie do Systemu Zielonej Karty

Podczas Georgian International Insurance Conference dyskutowano o szansach na poszerzenie Systemu Zielonej Karty m.in. o Gruzję.

...
Czytaj więcej

KUKE zwiększył kwotę ubezpieczonych należności o 20 proc.

W 2018 r. wartość należności eksportowych i krajowych objętych ochroną przez KUKE wyniosła 43,5 mld zł, co oznacza wzrost o 20 proc. w ujęciu rocznym. Podczas gdy cały rynek należności odnotował 10 proc. wzrost.

...
Czytaj więcej

TU Europa została partnerem Datasport – organizatora imprez biegowych

Grupa Europa nawiązała współpracę z firmą Datasport, specjalizującą się w organizacji imprez biegowych. W sumie ochroną wrocławskiego ubezpieczyciela objętych zostanie 380 tegorocznych zawodów biegowych i 200 tys. biegaczy.

...
Czytaj więcej

Bezpiecznie Rowerem z PZU

PZU wraz z partnerami: Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym i Bikemonitor.pl podczas najbliższej edycji BIKE EXPO będzie promować program Bezpiecznie Rowerem.

...
Czytaj więcej

Warta liderem wśród zakładów ubezpieczeń w sprawozdaniu RF

2 kwietnia br. Rzecznik Finansowy przestawił sprawozdanie ze swojej działalności. Zawiera ono zestawienie skarg i reklamacji klientów oraz podjętych interwencji Rzecznika. Wynika z niego, że Warta jest liderem w zakresie usług posprzedażowych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia ryzyk w podróży RESO dostępne w Panelu Agenta

​RESO Europa Service wprowadza kolejny produkt ubezpieczeniowy do sprzedaży w Panelu Agenta. Od 2 kwietnia w elektronicznym systemie sprzedaży dostępne jest ubezpieczenie ryzyk w podróży dla wyjeżdżających na terytorium Białorusi oraz Rosji.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał ustawę dot. działalności w Polsce brytyjskich instytucji finansowych po twardym brexicie

​W dniu 28 marca 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 15 marca 2019 r. o zasadach prowadzenia działalności przez niektóre podmioty rynku finansowego. Akt prawny reguluje m.in. działalność zakładów ubezpieczeń i reasekuracji w razie wyjścia UK z UE.

...
Czytaj więcej

Czym jest ochrona prawna dla podmiotów leczniczych?

INTER Polska wprowadza nową wersję ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna dla Podmiotów Leczniczych. Jest to pierwszy taki produkt w Polsce z tak szerokim zakresem świadczeń dostosowanych do potrzeb branży medycznej.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniem spłaty kredytu

Axa Partners zleciła wykonanie badań na temat gotowości do ubezpieczenia spłaty kredytu ma wypadek zdarzeń lodowych. Z przeanalizowanych danych wynika, że ponad połowa Polaków deklaruje gotowość do zakupu tego typu polisy.

...
Czytaj więcej

Lloyd’s odniósł straty przez katastrofy naturalne

Brytyjski ubezpieczyciel odnotował po raz drugi z rzędu roczną stratę.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla motocyklistów od Unilink i Saltus

Unilink razem z Saltus TUW podjął współpracę w celu stworzenia kompleksowego rozwiązania dla motocyklistów. Zaowocowało to stworzeniem nowego rozwiązania ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

BGŻ BNP Paribas testuje sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w aplikacji mobilnej

BGŻ BNP Paribas planuje wprowadzenie do swojej aplikacji bankowości mobilnej ubezpieczenia turystycznego GOtravel.

...
Czytaj więcej

PZU zakończył testy sztucznej inteligencji w obsłudze szkód komunikacyjnych

PZU z sukcesem zakończył pilotażowy projekt wykorzystania sztucznej inteligencji w obsłudze szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

MRiRW zapowiada większe korzyści dla ubezpieczonych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o rozpoczęciu ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich z dopłatami z budżetu państwa. W tym roku na dopłaty do ubezpieczeń przeznaczonych zostało 630 mln złotych.

...
Czytaj więcej

Warta opublikowała wyniki finansowe za rok 2018

Łącznie obie spółki Warty zebrały w ubiegłym roku składkę w wysokości niemal 6,4 mld zł. W 2019 r. Warta będzie wdrażała kolejne innowacje między innymi podnoszące jakość obsługi klienta i przyśpieszające proces likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

TUZ TUW z ofertą MINI Autocasco

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych poszerzyło ofertę o nowe ubezpieczenie komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Dom warto ubezpieczyć już na etapie budowy

Osoby decydujące się na budowę domu jednorodzinnego powinny przed rozpoczęciem tak dużej inwestycji odpowiednio się zabezpieczyć przed wszelkimi komplikacjami, które mogą w trakcie wystąpić.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie roweru. Konieczność czy fanaberia?

Europ Assistance przypomina, że rozpoczyna się sezon rowerowy. W związku z tym warto, oprócz wiosennego przeglądu technicznego jednośladu, wykupić ubezpieczenie rowerowe z pakietem assistance.

...
Czytaj więcej

Jak powinny być ustalane kwoty sum ubezpieczenia OC dla placówek medycznych?

W lutym w serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia ws. obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Ponownie podniesiona została dyskusja dot. sum ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Praw Pacjentów wytoczył kolejne powództwo przeciwko placówce medycznej

W marcu RPP po raz kolejny skorzystał z uprawnienia i skierował do sądu powództwo z tytułu zawinionego naruszenia praw pacjentki do udzielanych z należytą starannością świadczeń zdrowotnych związanych z porodem oraz do informacji o stanie zdrowia.

...
Czytaj więcej

Wystartowała usługa home assistance od PZU i PGNiG

„Fachowiec” to nowy produkt, powstały we współpracy PGNiG Obrót Detaliczny i PZU. Zakłada ona pomoc specjalistów przy drobnych usterkach domowych. 

...
Czytaj więcej

Jaka jest ostateczna data zawarcia umowy ubezpieczenia OC ppm?

Odpowiedź na interpelację ws. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdów, które uległy przepadkowi na rzecz powiatów w trybie art. 130a Prawa o ruchu drogowym.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza płatności BLIKIEM i składki w ratach

LINK4 umożliwił klientom opłacenie składki ubezpieczeniowej poprzez BLIK. W ramach tej formy płatności mogą też rozłożyć kwotę składki na raty.

...
Czytaj więcej

Rząd zapowiada zmiany przepisów dot. zagranicznych zakładów ubezpieczeń

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów został zamieszczony wpis o projekcie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

...
Czytaj więcej

Wyniki UNIQA Polska za 2018 r.

Grupa UNIQA zakończyła poprzedni rok z rekordowym wynikiem finansowym w wysokości 62,9 mln zł. W dziale I wyniósł on 8,4 mln zł, tj. dwa razy więcej niż na koniec 2017 r. Z kolei biznes majątkowy zwiększył się o 12%, do poziomu 54,4 mln zł.

...
Czytaj więcej

PZU z wiosenną kampanią ubezpieczeń upraw rolnych

20 marca Powszechny Zakład Ubezpieczeń rozpoczął wiosenną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Budżet państwa dopłaca do 65% składki za ubezpieczenie wszystkich podstawowych upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Warta wdraża Wirtualnego Asystenta w procesie zgłaszania szkód

Ubezpieczyciel rozpoczyna testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia nowego rozwiązania jest m.in. skrócenie czasu potrzebnego na zgłoszenie szkody za pomocą infolinii.

...
Czytaj więcej

Concordia rozpoczyna wiosenny sezon ubezpieczenia upraw rolnych

Concordia Ubezpieczenia, należąca do Grupy Generali, poinformowała, że 21 marca rozpoczyna wiosenny sezon ubezpieczenia upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Projekt rozporządzenia ws. minimalnej sumy ubezpieczenia instytucji płatniczej i pieniądza elektronicznego

W Rządowym Centrum Legislacji został zamieszczony projekt rozporządzenia MF ws. minimalnej sumy gwarancyjnej ubezpieczenia, sumy gwarancji bankowej, sumy gwarancji ubezpieczeniowej lub wartości innego zabezpieczenia roszczeń użytkownika.

...
Czytaj więcej

Stanowisko MF ws. podejmowania działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w przypadku brexitu

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na interpelację posła Pawła Pudłowskiego ws. podejmowania działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w przypadku brexitu.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa wdraża rozwiązania ułatwiające proces likwidacji szkody

Ubezpieczyciel wdrożył dwa rozwiązania, które umożliwiają klientom łatwą i szybką likwidację szkody na ekranach ich smartfonów.

...
Czytaj więcej

Czy poszkodowany, który miał niezapięte pasy jest współsprawcą wypadku?

Gazeta.pl opublikowała artykuł na temat czynników, które mogą wpłynąć na zmniejszenie wypłacanego odszkodowania w ramach ubezpieczenia OC.

...
Czytaj więcej

TU Europa udzieliło gwarancji ubezpieczeniowej nowemu touroperatorowi

Na polskim rynku turystycznym rozpoczęło działalność biuro podróży Viva Polonia. Spółka dołączyła do grona partnerów TU Europa.

...
Czytaj więcej

Gothaer: ubezpieczenie od touroperatora to za mało

Wraz ze zbliżającym się sezonem urlopowym warto zadbać, aby urlop był bezpieczny. Planując wakacje z biurem podróży można wraz z wycieczką wykupić oferowane ubezpieczenie. Warto jednak zwrócić uwagę na ofertę touroperatora.

...
Czytaj więcej

PZU promuje PZU GO

Powszechny Zakład Ubezpieczeń podkreśla, że w podróży najważniejsze jest bezpieczeństwo. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ubezpieczyciel stworzył PZU GO.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa: chcemy tworzyć produkty dla „klienta przyszłości”

Na łamach money.pl ukazał się wywiad z prezesem Grupy Europa, Maratem Nevretdinovem. W rozmowie poruszono kwestie zmian na rynku ubezpieczeniowym wynikające z możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii.

...
Czytaj więcej

Kto ponosi odpowiedzialność za przedłużającą się naprawę uszkodzonego pojazdu?

Ubea.pl opublikowała artykuł, w którym porusza kwestię wynajmu auta zastępczego przez ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia.

...
Czytaj więcej

System ubezpieczeń eksportowych wymaga unowocześnienia i uprawnienia. Jest projekt nowej ustawy

​Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotowało projekt o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych. Projekt stanowi element rządowej „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

...
Czytaj więcej

Rynek OC w 2018 r. Rosną przychody ZU z ubezpieczeń obowiązkowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przedstawił sprawozdanie za 2018 r. Oprócz danych obejmujących działalność organizacji dokument zawiera także informacje dot. rynku obowiązkowych ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

PZU realizuje cele i rośnie w siłę

13 marca PZU podsumowało realizację strategii na lata 2017-2020. W 2018 roku firma wdrożyła wiele zapowiedzianych rok temu rozwiązań i programów.

...
Czytaj więcej

PE chce rozszerzenia kontroli w zakresie ubezpieczenia OC ppm.

​Parlament Europejski chce zwiększenia liczby kontroli obowiązkowych polis OC ppm. W tym celu mają być wykorzystywane nowe technologie takie jak system automatycznego odczytywania tablic rejestracyjnych i wymiany informacji między krajami.

...
Czytaj więcej

PZU publikuje wyniki finansowe

Powszechny Zakład Ubezpieczeń odnotował najwyższy zysk roczny od 5 lat i rekordową składkę. Zysk netto Grupy to 5,4 mld zł, a jednostki dominującej to 3,2 mld zł.

...
Czytaj więcej

Interpelacja dot. praktyk PZU w zakresie zmniejszania sumy ubezpieczenia upraw rzepaku

Do ministra rolnictwa i rozwoju wsi skierowana została interpelacja nr 28709 w sprawie ochrony ubezpieczeniowej upraw rolnych. W piśmie został podniesiony problem dokonywania przez PZU S.A. zmian w zakresie ochrony ubezpieczeniowej upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Rośnie popyt na cyberpolisy

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat wpływu RODO na mobilizację małych i średnich przedsiębiorstw do zakupu odpowiedniego ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

TUZ TUW oferuje nową metodę płatności za zakup polisy komunikacyjnej

W lutym 2019 roku, TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych umożliwiło płatność ratalną za polisy komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Aviva: wyniki finansowe w Polsce w 2018 r.

Aviva opublikowała zaktualizowane wyniki finansowe za rok 2018.

...
Czytaj więcej

Zmiany w kierownictwie polskiego oddziału HanseMerkur

HanseMerkur istnieje na rynku od ponad 140 lat. Początkowo związany przede wszystkim z ubezpieczeniami zdrowotnymi. W 2015 r. zostało otwarte warszawskie biuro spółki.

...
Czytaj więcej

W MRiRW odbyło się spotkanie ws. ubezpieczeń rolnych

Przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń spotkali się z podsekretarzem stanu Rafałem Romanowskim.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdów, które uległy przepadkowi na rzecz powiatów

Do Ministra Sprawiedliwości została zgłoszona interpelacja ws. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdów, które uległy przepadkowi na rzecz powiatów w trybie art. 130a Prawa o ruchu drogowym.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance o usługach assistance

Mondial Assistance zlecil przeprowadzenie badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”. Z badania wynika, że 81% posiadaczy usług finansowo-ubezpieczeniowych jest świadoma czym są usługi assistance.

...
Czytaj więcej

Wyniki PKO Ubezpieczenia po 2018 r. Przekroczona bariera 1 mld zł przypisu składki

W 2018 r. grupa ubezpieczeniowa PKO odnotowała rekordowy wynik finansowy. Zysk spółki wyniósł 59,6 mln zł, o 69% więcej niż przed rokiem, a przypis składki przekroczył 1 mld zł.

...
Czytaj więcej

Allianz stawia na prostotę w ubezpieczeniach

Od 6 marca osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia mieszkania mogą wybierać spośród przejrzystych i jasno opisanych pakietów, w których pogrupowane są najbardziej popularne ryzyka.

...
Czytaj więcej

Konsumenci najwyżej ocenili ubezpieczenia komunikacyjne od LINK4

W tym roku po raz kolejny Laur Konsumenta w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne trafił do TU LINK4. Oferta ubezpieczyciela dla kierowców została polecona przez 30% badanych.

...
Czytaj więcej

Ustawa wprowadzająca RODO będzie rozpatrywana na najbliższym posiedzeniu Senatu

Do harmonogramu prac najbliższego, 75. posiedzenia Senatu RP, została wpisana ustawa wdrażająca regulacje unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych do krajowych przepisów sektorowych.

...
Czytaj więcej

Rząd reguluje działalność zagranicznych ubezpieczycieli i reasekuratorów na wypadek brexitu bez umowy

5 marca 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy regulującej działalność instytucji finansowych, w tym zakładów ubezpieczeń, w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

...
Czytaj więcej

LINK4 stawia na automatyzację i digitalizację

LINK4 we współpracy z firmą Nexpertis chce zautomatyzować wewnętrzne procesy biznesowe. W tym celu wykorzystana zostanie technologia WEBCON BPS.

...
Czytaj więcej

Colonnade rozszerza zakres w ofercie D&O

Nowy zakres ubezpieczenia D&O ma umożliwić korzystanie z przywilejów przysługujących menedżerom.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek wycofania produktu z rynku

Na łamach Pulsu Biznesu został opublikowany artykuł na temat ubezpieczenia na wypadek wycofania produktu z rynku.

...
Czytaj więcej

UFG: mimo poprawy bezpieczeństwa na drogach suma wypłat odszkodowań wzrasta

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował wstępny raport, z którego wynika, że w 2018 r. odszkodowania i świadczenia towarzystw na skutek wypadków drogowych wyniosły łącznie 10,5 mln zł, czyli o ponad 3% więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Link4 promuje ubezpieczenie Smart Casco

TU Link4 rozpoczęło kampanię reklamową produktu ochronnego pojazdu – Smart Casco. Ubezpieczenie stanowi alternatywę dla tradycyjnych polis AC.

...
Czytaj więcej

DAS organizuje bezpłatne szkolenia dla brokerów

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej zaprasza brokerów na bezpłatne szkolenia dot. ubezpieczeń prawnych. Spotkania odbędą się w dniach 9-11 kwietnia we Wrocławiu, Poznaniu i Sopocie.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pojazdów z podwyższonym ryzykiem

W „Polityce” został opublikowany artykuł na temat pojazdów tuningowanych. Właściciele samochodów ze zwiększoną mocą silnika powinni opłacać wyższą stawkę ubezpieczeniową. Dlaczego?

...
Czytaj więcej

Nowe projekty rozporządzeń ws. obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów działających na rynku nieruchomości

W dniu 27 lutego 2019 r. w serwisie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane projekty rozporządzeń ws. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotów działających na rynku nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Rolnicy przekonują się do ubezpieczeń

W 2018 r. susza dotknęła wiele gospodarstw rolnych w Polsce, czego skutkiem było zwiększenie zainteresowania rolników ochroną swoich plonów. Dodatkowo pod koniec ub. r. została podpisana nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu upraw i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. obniżenia kar za brak OC ppm. dla osób starszych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej

Do ministra finansów została skierowana interpelacja w sprawie zmniejszenia kar nakładanych przez UFG za brak ubezpieczenia OC (nr 29559). Autor interpelacji podnosi, że kary te w znacznej wysokości nakładane są na osoby starsze.

...
Czytaj więcej

Compensa edukuje w zakresie assistance turystycznego

Compensa TU SA w materiale prasowym wyjaśnia, w jaki sposób działa assistance w ubezpieczeniu turystycznym. Przede wszystkim podkreśla korzyści dla podróżujących z zakupu produktu ochronnego.

...
Czytaj więcej

Agro Ubezpieczenia ze wzrostem sprzedaży o 178% po 2018 r.

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych podsumowało kondycję marki Agro Ubezpieczenia w ubiegłym roku. Jak podał ubezpieczyciel w 2018 r. odnotowano wzrost sprzedaży ubezpieczeń rolniczych o 178%.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o zakupie pierwszego pojazdu

Multiagencja CUK Ubezpieczenia w materiale prasowym udziela porad kierowcom dot. zakupu pierwszego własnego pojazdu. Wskazówki obejmują też kwestie wyboru ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. składek na ubezpieczenia za pracowników sezonowych

Do ministra rolnictwa i rozwoju wsi została skierowana interpelacja poselska w sprawie składek na ubezpieczenia za pracowników sezonowych.

...
Czytaj więcej

TU nie chcą ubezpieczać kopalni węgla

Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej podkreślają, że prócz odpowiedniej polisy, która minimalizuje skutki niespodziewanych zdarzeń, ważne jest przeciwdziałania degradacji środowiska.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Środowiska o odszkodowaniach z tytułu wypadków z udziałem zwierząt

MŚ nie rozważa zmian przepisów w zakresie wypłat odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych z udziałem zwierząt łownych.

...
Czytaj więcej

Orange wprowadza ubezpieczenie dla smartfonów z kategorii premium

Do ubezpieczeniowej oferty Orange został wprowadzony nowy wariant ubezpieczenia Smart Care Premium. Produkt dedykowany jest posiadaczom telefonów z „wyższej półki”, których koszt naprawy zazwyczaj przekracza kwotę 1 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Porówneo.pl kolejna internetowa porównywarka ubezpieczeń

Porównywarka wyposażona jest w nowoczesny i intuicyjny kalkulator OC. Twórcy porówneo.pl postawili sobie za cel zapewnienie kierowcom dostępu do ofert wielu towarzystw ubezpieczeń w najkorzystniejszych cenach.

...
Czytaj więcej

Czy warto ubezpieczać sprzęt służbowy?

Na łamach Parkietu opublikowano artykuł na temat ubezpieczenia telefonów firmowych.

...
Czytaj więcej

Michał Jakubowski dołączył do zespołu Aegon Polska

Michał Jakubowski został Dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego w Aegon. Będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój oferty i zbudowanie sieci sprzedaży dla klientów korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Oferta Auto Non Stop od PZU

Ubezpieczyciel oferuje dla swoich klientów AC z opcją Auto Non Stop. W przypadku obsługi zgłoszenia z AC, PZU zorganizuje błyskawiczną pomoc drogową i zapewni auto zastępcze na czas naprawy szkody.

...
Czytaj więcej

Link4 w czołówce rankingu UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny po raz ósmy podsumował jakość danych przekazywanych przez towarzystwa ubezpieczeń do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych OC i AC.

...
Czytaj więcej

Concordia uruchomiła pilotażowy projekt ubezpieczenia upraw od ryzyka suszy

Klientom, którzy zawarli ubezpieczenie w jesiennym sezonie 2018 roku, Concordia zaoferuje możliwość ubezpieczenia ryzyka suszy tylko w odniesieniu do zbóż ozimych.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie pojazdów elektrycznych będzie obowiązkowe?

Elektryczne pojazdy z roku na rok zyskują na popularności. Użytkownicy tego typu sprzętu twierdzą, że poruszanie się po mieście nigdy nie było tak proste.

...
Czytaj więcej

PE: odbyło się głosowanie za zmianami w ubezpieczeniach komunikacyjnych

13 lutego br. Parlament Europejski głosował nad zmianami w dyrektywie komunikacyjnej. Celem zmian jest m.in. zagwarantowanie wyższego odszkodowania dla ofiar wypadków oraz zwiększenie praw osób ubezpieczonych.

...
Czytaj więcej

PZU zwycięzcą rankingu jakości danych UFG za 2018 rok

PZU po raz czwarty z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu rankingu jakości danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za 2018 r.

...
Czytaj więcej

Generali Polska udziałowcem Bezpieczny.pl

Generali Polska nabyło 51% udziałów spółki Bezpieczny.pl, stając się tym samym jej większościowym udziałowcem.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w przypadku brexitu

W omawianej interpelacji został poruszony problem działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej w związku z brexitem.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia sprzedaje online ubezpieczenie turystyczne

Produkt „Tak Podróżuję” od PKO Ubezpieczenia trafił do sprzedaży w kanale online zakładu ubezpieczeń. Ubezpieczenie można nabyć w kilku prostych krokach poprzez stronę towarzystwa.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na romantyczne wypady od Generali

Walentynkowy weekend jest okazją do romantycznego wyjazdu we dwoje. Niezależnie od miejsca i celu wyjazdu ubezpieczenie od Generali pozwoli w pełni cieszyć się czasem we dwoje.

...
Czytaj więcej

Mariusz Wichtowski: nowa ustawa nie ograniczy działalności kancelarii odszkodowawczych i branży motoryzacyjnej

13 lutego 2019 r. w Sejmie miało miejsce I czytanie projektu ustawy regulującej działalność kancelarii odszkodowawczych. Projekt przygotowany i przejęty w Senacie wzbudził wiele głosów sprzeciwu. Głos w dyskusji zabrał Mariusz Wichtowski, prezes PBUK.

...
Czytaj więcej

Aviva: na rynku pozostaną tylko podmioty, które inwestują w cyfrowy rozwój

W 2017 r. prezes Grupy Aviva Mark Wilson powiedział, że zarządzana przez niego spółka rozpoczyna proces przekształcania się z firmy ubezpieczeniowej na technologiczną. Polska spółka efektywnie naśladuje brytyjskiego właściciela.

...
Czytaj więcej

Użytkownicy Revolut mają problemy z wyłączeniem automatycznego odnawiania polisy turystycznej zagranicą

Portal Cashless.pl sygnalizuje o kłopotach użytkowników aplikacji Revolut z wyłączeniem ubezpieczenia turystycznego po przekroczeniu granicy.

...
Czytaj więcej

Fizjoterapeuci z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. MF opublikowało projekt rozporządzenia

Opublikowany został projekt rozporządzenia MF w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Nowe przepisy w zakresie ochrony OC będą obejmowały fizjoterapeutów.

...
Czytaj więcej

Parlament Europejski będzie głosował nad zmianami w dyrektywie komunikacyjnej

13 lutego Parlament Europejski przystąpi do głosowania nad zmianami w dyrektywie komunikacyjnej. Celem nowelizacji jest udzielanie lepszej ochrony osobom poszkodowanym w wypadkach oraz zwiększenie praw osób ubezpieczonych.

...
Czytaj więcej

Izba Rolnicza chce wprowadzenia ubezpieczenia od chorób zakaźnych

KPIR wystosowała do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi postulat wprowadzenia ubezpieczenia gospodarstw rolniczych od chorób zakaźnych, w tym ASF. Świadczenia z tych produktów powinny obejmować wszystkie straty, związane z wystąpieniem choroby.

...
Czytaj więcej

RF angażuje się w sprawę klientów Gefion Insurance A/S

Rośnie liczba wniosków do Rzecznika Finansowego od osób poszkodowanych przez posiadaczy polis OC ppm. w firmie Gefion. Rzecznik Finansowy postanowił przekazać posiadane informacje w tym zakresie do Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: jest coraz więcej potrzeb regulacji

Gościem programu Rzecz o Biznesie był Jan Grzegorz Prądzyński, Prezes PIU, który wypowiedział się na temat sytuacji branży ubezpieczeniowej w Polsce i nadchodzących zmian na rynku.

...
Czytaj więcej

E-sprzedaż sposobem na rozwój rynku usług assistance

AXA Partners w informacji prasowej prognozuje dalszy wzrost rynku usług assistance. Zdaniem ekspertów, na poprawę dynamiki może wpłynąć rozwój sprzedaży tych produktów online.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: rośnie wykrywalność nieubezpieczonych pojazdów

W 2019 roku dużą zmianą oraz przestrogą dla kierowców są podniesione kary za nieposiadanie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej będzie kosztować właścicieli samochodów osobowych nieco więcej.

...
Czytaj więcej

Upadek na śliskim chodniku a odszkodowanie

W okresie zimowym wzrasta liczba wypadków spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi. Do tego typu incydentów należy zaliczyć upadek na nieodśnieżonym chodniku czy uraz spowodowany spadającymi soplami lub śniegiem.

...
Czytaj więcej

Unilink wprowadziło ubezpieczenie komunikacyjne - UniAuto

UniAuto to nowy produkt komunikacyjny w ofercie Unilink. Ubezpieczenie jest dostępne w 4 pakietach.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia turystyczne za 5 zł dziennie od PZU

PZU Wojażer to polisa turystyczna, dedykowana osobom udającym się na zagraniczny odpoczynek. Swoim zakresem ochrony obejmuje m.in. organizację pomocy medycznej i pokrycie kosztów jej udzielenia oraz przydatne w takiej sytuacji usługi assistance.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: ranking ubezpieczeń OC, AC, NNW w styczniu br.

Według obliczeń porównywarki Ubea.pl styczeń nie przyniósł dużych zmian na rynku ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Chcieli wyłudzić 369 tys. zł odszkodowania za fikcyjną kradzież pojazdu

Kętrzyńscy policjanci wykryli próbę wyłudzenia kwoty odszkodowania z tytułu kradzieży ubezpieczonego auta.

...
Czytaj więcej

Wystartowała nowa kampania radiowa AXA „Wielki quiz AXA”

6 lutego rozpoczęła się kampania radiowa AXA „Wielki quiz AXA”. Spoty reklamowe promują usługi agentów, możliwość kalkulacji składki przez internet, zniżkę na ubezpieczenie mieszkaniowe i usługi assistance realizowane w 30 minut.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance wprowadziło 1-dniowe assistance samochodowe

Od 1 lutego br. w ofercie Europ Assistance Polska jest dostępny nowy produkt dedykowany osobom podróżującym własnym autem – Travelpolisa.pl. Nowość stanowi możliwość zakupu usług assistance na 1 dzień oraz ubezpieczenia nawet 25-letnich aut.

...
Czytaj więcej

MetLife wprowadza uproszczenia dla obcokrajowców

MetLife wprowadza zmiany w ocenie ryzyka ubezpieczeniowego i ułatwienia dla obywateli Ukrainy.

...
Czytaj więcej

Warta testuje sztuczną inteligencję w likwidacji szkód

Warta rozpoczyna testy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji przy rozpoznawaniu uszkodzeń w samochodach. Pełne wdrożenie tego rozwiązania planowane jest na drugą połowę roku i może być wykorzystywane nawet w 60% zgłoszonych szkód komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie poszerza swoją sieć w Małopolsce

Pod koniec stycznia sieć placówek PZU Zdrowie powiększyła się o kolejną spółkę medyczną. Ubezpieczyciel nabył 100 proc. udziałów w Alergo-Med Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, która  już od 18 lat działa w Tarnowie.

...
Czytaj więcej

Konsekwencje Brexitu dla branży ubezpieczeniowej

Opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur UE bez umowy będzie miało konsekwencje dla wielu obszarów działalności ubezpieczeniowej, w tym funkcjonowania transgranicznych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

...
Czytaj więcej

Compensa o niezbędnym ubezpieczeniu dla narciarzy

Compensa przytacza ciekawy przypadek roszczeń odszkodowawczych, które ma 72-letni mężczyzna względem Gwyneth Paltrow.

...
Czytaj więcej

Warta z Laurem Konsumenta

Dwa produkty Warty otrzymały I miejsce i Złote Godło w kategoriach: Ubezpieczenia na życie oraz Ubezpieczenia domu i mieszkań.

...
Czytaj więcej

Rusza nowa platforma UFG

4 lutego rusza platforma Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego do identyfikacji przestępczości ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. ubezpieczeń turystycznych

18 stycznia br. do ministra sportu i turystyki została złożona interpelacja ws. ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

PIU opublikowała rekomendacje dotyczące oceny ryzyka w ubezpieczeniach należności

Minimalne Wymogi Informacyjne przy ocenie ryzyka w ubezpieczeniach należności, zwane dalej „Minimalnymi Wymogami Informacyjnymi” zostały opracowane przez Podkomisję ds. Ubezpieczeń Należności Polskiej Izby Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. powołania grupy roboczej do uporządkowania rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Do prezesa Rady Ministrów została złożona interpelacja ws. powołania grupy roboczej do uporządkowania rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Generali o ubezpieczeniu na narty

Sezon zimowy w pełni. W związku z tym większość towarzystw przypomina o swojej ofercie ubezpieczeń dla osób uprawiających sport. Jakie ubezpieczenie zapewni nam bezpieczeństwo na stoku i uchroni przed wysokimi kosztami w razie nieprzewidzianych zdarzeń?

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. braku wypłaty pomocy finansowej za szkody spowodowane suszą w 2018 r.

Do ministra rolnictwa i rozwoju wsi została złożona interpelacja ws. braku wypłaty pomocy finansowej ze szkody spowodowane suszą w 2018 r.

...
Czytaj więcej

SALTUS nabywa udziały w MACIF

W dniu 14 stycznia 2019 Saltus TUW oraz Mutuelle Assurance des Commercants et Industriels de France et des cadres et salariés de l'Industrie et du Commerce i Mutavie Société Européenne podpisały umowę nabycia przez Saltus TUW udziałów w Macif Życie TUW.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. składania do ARiMR wniosków o udzielenie pomocy finansowej gospodarstwom dotkniętym suszą

Do ministra rolnictwa i rozwoju wsi została skierowana interpelacja, w której czytamy, że do samorządu rolniczego zgłaszają się rolnicy, którym ARiMR nie uznaje spełnienia warunku ubezpieczenia co najmniej 50 proc. upraw.

...
Czytaj więcej

NN: planując budżet na ferie nie można zapomnieć o ewentualnych wypadkach

Na łamach serwisu Newseria opublikowano artykuł na temat polis ubezpieczeniowych, które warto zakupić w okresie zimowym. W artykule wypowiada się Małgorzata Zgudka, manager ds. produktów w Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

PIU: Straty w wyniku katastrof naturalnych dotykają nas wszystkich

Od 2009 r. co roku w Polsce występowały gwałtowne zjawiska pogodowe, które naraziły społeczeństwo i państwo na miliardowe straty.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozpoczyna współpracę z Lumi

Lumi to nowy dostawca na rynku energii. Marka należąca do Grupy Kapitałowej PGE będzie prowadzić działalność na terytorium Warszawy.

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniach majątkowych

Zmiany klimatyczne mają przede wszystkim ogromny wpływ na ekosystem. Anomalie pogodowe niosą również konsekwencje majątkowe. Jak się przed nimi chronić, radzi ekspert Gothaer.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: porównanie cen OC ppm. w największych miastach w Polsce

Porównywarka ubezpieczeń sprawdziła ceny OC ppm. w 10 największych miastach w Polsce w okresie od stycznia 2016 r. do stycznia 2019 r.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia o ubezpieczeniu na zimowy wyjazd

Eksperci ERGO Hestii przygotowali kilka krótkich porad ułatwiających dopasowanie ubezpieczenia do potrzeb konsumenta.

...
Czytaj więcej

TU Europa podsumowuje pierwszy rok funkcjonowania Screenity

W styczniu 2018 r. uruchomiona została aplikacja Screenity do ubezpieczenia wyświetlacza telefonów. Jak podaje TU Europa w komunikacie prasowym, przez ostatnie 12 m-cy z usługi najczęściej korzystali właściciele smartfonów Samsung oraz iPhone.

...
Czytaj więcej

Barometr Ryzyk Allianz z 2019 r. (cz. II)

Z analizy 8. edycji globalnego Barometru Ryzyk wynika, że cyberbezpieczeństwo i przerwy w działalności to wiodące ryzyka dla firm.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia: nauczyciele zainteresowani prywatnymi polisami zdrowotnymi

Jak podaje SALTUS Ubezpieczenia w informacji prasowej, pracownicy oświaty od niedawna stanowią kolejną grupę zainteresowaną prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi.  

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden uruchamia pakiet ZIMA dla narciarzy

Nationale-Nederlanden rozszerzyło polisę turystyczną o pakiet ZIMA dedykowany osobom amatorsko uprawiającym sporty zimowe. Dodatkowa klauzula zapewnia m.in. zwrot kosztów niewykorzystanego karnetu na wyciąg narciarski.

...
Czytaj więcej

Barometr Ryzyk Allianz z 2019 r. (cz. I)

Z analizy 8. edycji globalnego Barometru Ryzyk wynika, że cyberbezpieczeństwo i przerwy w działalności to wiodące ryzyka dla firm.

...
Czytaj więcej

Concordia o ubezpieczeniu budynków rolnych

Zdaniem specjalistów Concordii, wymieniony w ustawie katalog zdarzeń nie jest wyczerpujący i w praktyce przyczyn powstania szkód może być więcej. Ubezpieczyciel zapewnia pełną ochronę w jednym i drugim obszarze.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia wprowadza ubezpieczenia majątkowe w formule all risks dla klientów instytucjonalnych

SALTUS Ubezpieczenia poszerza portfel produktów majątkowych o ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk. W jego ramach, poza ubezpieczeniem majątku, dostępne jest także ubezpieczenie od utraty zysku.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne w „Pakiecie podróżnika” w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski przygotował „Pakiet podróżnika” z myślą o klientach podróżujących za granicę w okresie ferii zimowych. Oferta obejmuje kartę wielowalutową Visa zbliżeniowa, kantor wymiany walut oraz ubezpieczenie turystyczne.

...
Czytaj więcej

Kierowcy bez doświadczenia a OC ppm.

Money.pl opublikowało artykuł na temat ubezpieczenia młodych kierowców. Składka ubezpieczeniowa dla osób z krótkim stażem za kierownicą jest zwykle wyższa niż dla kierowców z doświadczeniem.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia specjalizuje proces likwidacji szkód

ERGO Hestia wprowadza zespoły do obsługi różnego rodzaju szkód komunikacyjnych. W ten sposób ubezpieczyciel chce podnieść poziom obsługi klientów.

...
Czytaj więcej

Prezes Zarządu RESO podsumowuje 2018 rok

Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, udzielił wywiadu, w którym podsumował miniony rok, a także przedstawił plany na przyszłość.

...
Czytaj więcej

INTER Polska z pakietem INTER Doktor LEX

Ubezpieczyciel twierdzi, że chcąc zapewnić pracownikom pełną ochronę warto sięgnąć po najnowsze ubezpieczenie zdrowotne od INTER z jedyną na rynku opcją dodatkowej pomocy prawnej w pakiecie – INTER Doktor LEX.

...
Czytaj więcej

Bacca chce inwestować w telematykę

W ciągu ostatnich 4 lat liczba polis ubezpieczeniowych bazujących na danych telematycznych wzrosła w Europie o 42,4% w skali roku.

...
Czytaj więcej

Branża motoryzacyjna wniosła petycję do Sejmu dot. prac nad projektem ustawy o kancelariach odszkodowawczych

Do Kancelarii Sejmu wpłynęła petycja ws. propozycji zawartych w senackim projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

LINK4 z nowym produktem ubezpieczeniowym dla kierowców

LINK4 wprowadził do oferty ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”. Gwarantuje ono zwrot kosztów poniesionych w związku z kradzieżą ubezpieczonego pojazdu.

...
Czytaj więcej

Tabela z kwotami zadośćuczynień powstanie do końca roku

Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi prace wewnątrzresortowe nad wprowadzeniem instytucji  powetowania, dowiedziała się red. Dziennika Gazety Prawnej.

...
Czytaj więcej

Reso o zmianie wysokości kar za brak OC ppm.

Od początku 2019 r. obowiązują wyższe kary za brak ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zmiana wynika z podniesienia minimalnego wynagrodzenia za pracę w Polsce, z którym skorelowana jest wysokość opłat karnych.

...
Czytaj więcej

Talanx International AG działa w ramach HDI International AG

Grupa Europa poinformowała na swoich kanałach społecznościowych, że jeden z największych akcjonariuszy ubezpieczyciela – Talanx International AG, od 4 stycznia br., funkcjonuje jako HDI International AG.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl podsumowała ceny ubezpieczeń w 2018 r.

Porównywarka ubezpieczeń tworzy miesięczny raport cen ubezpieczeń w Polsce. Natomiast po podsumowaniu wszystkich wyników opublikowała zestawienie roczne.

...
Czytaj więcej

Prokuratura postawiła zarzut wyłudzenia 1,9 mln zł odszkodowań

Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała akt oskarżenia przeciwko doradcy odszkodowawczemu. Adwokatowi postawiono zarzuty popełnienia 11 przestępstw przywłaszczenia kwot odszkodowań o łącznej wartości 1,9 mln zł.

...
Czytaj więcej

Skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego dotycząca zadośćuczynienia dla członków rodziny za błąd medyczny

Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną w zakresie zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanego z powodu błędu medycznego. 

...
Czytaj więcej

Gothaer o ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego

Jednym z podstawowych problemów współczesnych sprzętów elektronicznych jest ich wysoka awaryjność. Jak przekonuje Gohaer, rozwiązaniem problemu jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

RF opublikował wzór formularza dot. rozpatrywania reklamacji przez podmioty rynku finansowego za 2018 r.

Podmioty rynku finansowego są zobowiązane do składania RF sprawozdań dot. zgłaszanych do nich reklamacji od klientów i kierowanych powództw z tytułu ich nierozpatrzenia. 

...
Czytaj więcej

Generali i Proama wprowadziło modyfikacje do swoich produktów

Generali i Proama wprowadziły zmiany w swoich produktach ubezpieczenia podróżnego, ubezpieczenia dla firm oraz ubezpieczenia rolnego. Nowe oferty są dostępne w sprzedaży od 9 stycznia.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza alerty pogodowe dla kierowców

Alerty pogodowe, które LINK4 wysyła do klientów posiadających polisę mieszkaniową, spotkały się z pozytywnym odbiorem. W związku z tym ubezpieczyciel chce rozszerzyć usługę o ubezpieczenia komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Rosną ceny ubezpieczeń dla przedsiębiorstw

Ubezpieczyciele podnoszą stawki na produkty ochronne dla przedsiębiorstw. Na podwyżki cen szczególnie narażone są firmy, które w przeszłości odnotowały szkody lub działają w ryzykownej branży.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele chętniej przystępują do ugód w sporach o odszkodowanie za błąd medyczny

Ubezpieczyciele coraz częściej decydują się na rozwiązanie sporu z pacjentami poprzez zawarcie ugody. Chcą w ten sposób zapobiec długim i kosztownym procesom, wskazuje serwis prawo.pl.

...
Czytaj więcej

NIK skontroluje system dotacji z budżetu państwa do ubezpieczeń rolniczych

NIK opublikował plan kontroli na przyszły rok. Wśród celów kontrolnych NIK znalazło się zbadanie dopłat z budżetu państwa do składek na ubezpieczenia rolnicze oraz model szacowania wysokości szkód łowieckich.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia przyspieszyła proces przesyłania do UFG danych o polisach OC

ERGO Hestia zaktualizowała system przesyłania informacji do Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu, dane o zawartej umowie ubezpieczenia OC trafiają bezpośrednio do UFG.

...
Czytaj więcej

Compensa partnerem ubezpieczeniowym PZM

Polski Związek Motorowy poinformował, że nowym partnerem ubezpieczeniowym Związku została Compensa.

...
Czytaj więcej

UNIQA aktualizuje ubezpieczenie turystyczne Radość Odkrywania

UNIQA Polska wprowadziła zmiany w ubezpieczeniu turystycznym Radość Odkrywania. Ubezpieczyciel chce w ten sposób dostosować produkt do oczekiwań klientów podróżujących za granicę.

...
Czytaj więcej

Nowe zasady rozliczania kosztów związanych z używaniem samochodu osobowego

W dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,  ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw.

...
Czytaj więcej

PKO BP wdraża platformę ubezpieczeń komunikacyjnych od Blue Media

Wdrożenie platformy ubezpieczeniowej pozwoli na oferowanie klientom banku pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. Innowacją jest możliwość skorzystania z oferty równych ZU w ramach jednego pakietu asekuracyjnego w jednym procesie zakupowym.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: kontynuujemy usprawnianie procesów obsługi klientów

Rok 2018 był dla Europ Assistance Polska czasem wdrożeń zaawansowanych technologii. Dzięki nim klienci odczuli zmianę i obsługiwani są szybciej i skuteczniej.

...
Czytaj więcej

LINK4: Pierwszy milion zł premii w programie Kasa Wraca

LINK4 poinformował, że padł pierwszy milion zł na liczniku wygenerowanych premii w programie LINK4 Kasa Wraca. Liczba kierowców biorących udział w promocji przekroczyła 29 tysięcy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele z niepokojem patrzą na rynek komunikacyjny

Zgodnie z danymi PIU na koniec III kw. 2018 r. wynik techniczny sektora komunikacyjnego pozostawał na dodatnim poziomie. Jednak dynamika wzrostu wypłat świadczeń i odszkodowań z tytułu szkód komunikacyjnych była na wyższym poziomie niż dynamika przypisu.

...
Czytaj więcej

Kancelaria ADVERSUM wprowadza opiekę medyczną dla poszkodowanych

Kancelaria odszkodowawcza ADVERSUM uruchamia Instytut Medycyny Interwencyjnej. Jest to program wsparcia medycznego udzielany poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i finansowany z tytułu ubezpieczeń OC ppm. sprawców.   

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie zdrowotne w ofercie CUK Ubezpieczenia

Multiagencja CUK Ubezpieczenia wprowadziła do swojej oferty ubezpieczenie zdrowotne - Krajowy Program Zdrowotny. Produkt oparty jest o model współpłatności. Miesięczna składka wynosi 49 zł.

...
Czytaj więcej

EIOPA opublikowała opinię dot. długoterminowych ubezpieczeń majątkowych oferowanych w transgranicznej formie

EIOPA przekazała krajowym organom nadzoru opinię dot. nadzoru nad długoterminowymi ubezpieczeniami majątkowymi, które oferowane są przez zakłady ubezpieczeń prowadzące działalność w formie transgranicznej.

...
Czytaj więcej

Generali powołało członków Rad Nadzorczych spółek Concordia

​19 grudnia br. zostały uzupełnione składy Rad Nadzorczych spółek Concordia. Zmiany są wynikiem zakończenia procesu przejęcia Concordia Capital S.A. i Concordia Polska TUW przez Generali.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy ostrzega przed nierzetelnymi praktykami w zakresie ubezpieczeń sprzętu AGD i elektroniki

Marcin Bielecki z Biura Rzecznika Finansowego na antenie radiowej Jedynki przestrzegał przed nierzetelnymi praktykami w zakresie oferowania produktów ubezpieczeniowych przez sieci sklepów z artykułami ADG/RTV oraz operatorów telekomunikacyjnych.  

...
Czytaj więcej

KRIK wnioskuje o wprowadzenie półrocznego okresu ubezpieczenia OC na ciągniki i przyczepy rolnicze

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministerstwa Finansów z wnioskiem o zmianę przepisów dotyczących ubezpieczeń pojazdów mechanicznych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia a hulajnogi i inny sprzęt poruszający się po drogach

Komisja Europejska zaproponowała zmiany w dyrektywie komunikacyjnej, odnoszące się do coraz większej popularności przemieszczania się po miastach hulajnogami i innymi środkami napędzanymi energią elektryczną.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: kilku dużych ubezpieczycieli będzie bezpośrednio uczestniczyło w PPK

Jan Grzegorz Prądzyński podsumował mijający rok w branży ubezpieczeniowej, a także wskazał na przyszłe trendy, jakie mogą pojawić się na rynku.

...
Czytaj więcej

Firma pożyczkowa wyłudzała od klientów składki ubezpieczenia w zamian za rzekome udzielenie finansowania

ANG Spółdzielnia złożyła zawiadomienie do organów nadzoru na działania firmy pożyczkowej „Kredyt Mrówka”. Wniosek jest wynikiem skarg, jakie napływały do pośrednika na działalność firmy, a szczególnie wymóg wykupu polisy ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

LINK4 przymierza się do sprzedaży ubezpieczeń klientom Orlenu

LINK4 i PKN Orlen prowadzą rozmowy nt. ewentualnej współpracy w zakresie sprzedaży ubezpieczeń, dowiedział się Puls Biznesu. Produkty mają być kierowane do klientów koncernu naftowego, a zwłaszcza posiadaczy kart lojalnościowych Vitay.   

...
Czytaj więcej

Nowe zasady wnoszenia wpłat przez ZU na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową, reasekuracyjną oraz w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia: jak postępować gdy dojdzie do stłuczki?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma potrzeby wzywania policji w przypadku stłuczki pojazdów, o ile nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kiedy należy poinformować policję o zajściu?

...
Czytaj więcej

PBUK: odpowiedzialność odszkodowawcza za szkody z czynów niedozwolonych we Francji

PBUK komentuje skutki zdarzenia ubezpieczeniowego, do jakiego doszło z winy polskiego kierowcy w Awinion.

...
Czytaj więcej

Prezes PIU o zmianach klimatu i jego wpływie na branżę ubezpieczeniową

Jan Grzegorz Prądzyński wypowiedział się na temat świadomości Polaków na temat ubezpieczeń w kontekście opublikowanego przez PIU „Klimat ryzyka. Jak prewencja i ubezpieczenia mogą ograniczyć wpływ katastrof naturalnych na otoczenie”.

...
Czytaj więcej

Unum o planach rozwoju w Polsce

Puls Biznesu opublikował artykuł na temat planów rozwoju Unum w Polsce. Ubezpieczyciel zapowiada, że zaprezentuje swoją strategię rozwoju na początku 2019 r.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

12 grudnia 2018 r. Prezydent podpisał siedemnaście ustaw. Wśród nich znalazła się ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

...
Czytaj więcej

Colonnade wprowadza ubezpieczenia OCPD

Colonnade chce wzmocnić swoją pozycję na rynku ubezpieczeń specjalistycznych. Towarzystwo stawia na rozwój oferty ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zawodowej przewoźnika drogowego (OCPD).

...
Czytaj więcej

Open Life opublikowało wyniki po III kwartale br.

Od stycznia do września 2018 r. Open Life TU Życie S.A. zebrało ponad 1,2 mld zł składek przypisanych brutto. Wynik techniczny towarzystwa rok do roku wyniósł 36,6 mln zł, a wynik finansowy netto – 10,9 mln zł.

...
Czytaj więcej

Debata o propozycji regulacji branży odszkodowawczej

Redakcja Rzeczpospolitej zorganizowała debatę wokół projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

UFG o ubezpieczeniach krótkoterminowych

UFG opublikował dane nt. 30-dniowych ubezpieczeń OC ppm. Jak wynika z zestawienia, ich liczba w ostatnim kwartale spadła o 20 proc.

...
Czytaj więcej

UNIQA wyższy wynik techniczny po 3 kw. 2018 r.

Zarówno spółka majątkowa, jak i życiowa UNIQA odnotowała wyższy wynik finansowy i techniczny po 3 kwartałach 2018 r. W sumie Grupa na koniec września br. wypracowała 37,6 mln zł przypisu składki.

...
Czytaj więcej

Uniqa chce zachować pozycję liderem na rynku ubezpieczeń dla spółdzielni mieszkaniowych 

Uniqa przedstawiła swoją strategię na lata 2019-2023. Ubezpieczyciel chce utrzymać zajmowaną pozycję lidera na rynku ubezpieczeń dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, jednocześnie zwiększając swoje udziały na tym rynku i przypis składki.  

...
Czytaj więcej

PIU: ubezpieczenia są elementem zarządzania kryzysowego

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z firmą Deloitte przygotowała raport „Klimat ryzyka. Jak prewencja i ubezpieczenia mogą ograniczyć wpływ katastrof naturalnych na otoczenie?”. Honorowy patronat nad raportem objęło Ministerstwo Środowiska.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie Warty dostępne w aplikacji PanParagon

PanParagon to jedna z najpopularniejszych aplikacji do cyfrowego przechowywania paragonów. Dzięki współpracy z Wartą użytkownicy aplikacji mają możliwość ubezpieczenia swoich zakupów.

...
Czytaj więcej

Inbank wprowadza sprzedaż ratalną ubezpieczeń komunikacyjnych od Compensy

​Inbank oraz Benefia rozpoczęli sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC w formie miesięcznych rat. Zakup jest możliwy poprzez dedykowaną aplikację mobilną Benefia24.

...
Czytaj więcej

Jakich polis szukają młodzi klienci zakładów ubezpieczeniowych?

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat rynku assistance. Zdaniem specjalistów wypowiadających się w materiale, przyszłość sprzedaży ubezpieczeń to platformy online.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl opublikowała ranking OC, AC i NNW w listopadzie 2018 r.

Porównywarka ubezpieczeń opublikowała comiesięczny ranking ubezpieczeń. Eksperci Ubea.pl do tworzenia rankingu wykorzystują anonimowe wyniki kalkulacji wykonywane przez użytkowników strony internetowej. W listopadzie odnotowano zmiany w rankingu.

...
Czytaj więcej

OC dla narciarzy

Mondial Assistance zachęca osoby amatorsko uprawiające jazdę na nartach lub snowboardzie do zakupu ubezpieczenia narciarskiego. Jak tłumaczy spółka, polisa zawiera znacznie szerszą ochronę niż standardowe ubezpieczenie turystyczne.

...
Czytaj więcej

Aleksander Daszewski chce zmian w projekcie ustawy o kancelariach odszkodowawczych

Mec. Daszewski w rozmowie z PAP skomentował zapisy projektu ustawy regulującej rynek kancelarii odszkodowawczych. Krytycznie odniósł się przede wszystkim do propozycji zakazu przenoszenia cesji i akwizycji w miejscu zamieszkania osoby poszkodowanej.

...
Czytaj więcej

Czy zdjęcia satelitarne przyśpieszą proces likwidacji szkód?

Inwestycja w nowe technologie to jedna z dróg rozwoju branży ubezpieczeniowej. Obecnie coraz częściej mówi się o wykorzystaniu zdjęć satelitarnych w szacowaniu ryzyka wystąpienia klęski żywiołowej oraz szybkiej oceny i likwidacji szkody.

...
Czytaj więcej

Czy w 2019 r. wzrosną ceny ubezpieczeń?

Podniesienie sum gwarancyjnych OC doprowadzi do zwiększenia odpowiedzialności ubezpieczycieli za szkody komunikacyjne. Czy w związku z tym wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych?

...
Czytaj więcej

SPBUiR o kompleksowej ochronie firm przed cyberatakami

​Łukasz Zoń zwraca uwagę na biznesowe skutki cyberataków. Podkreśla, że jedną z możliwości zabezpieczenia się przed konsekwencjami cyberprzestępstw jest odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa.

...
Czytaj więcej

Wyprawa Marka Kamińskiego No Trace Expedition zakończyła się sukcesem

Marek Kamiński ukończył wyprawę do Japonii. Ekspedycja miała na celu zwrócenie uwagi na kwestie ekologii. Z tego względu podróż odbyła się samochodem elektrycznym. Ochronę ubezpieczeniową wyprawy zapewniło STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Jakie zmiany legislacyjne czekają ubezpieczycieli w 2019 r. (cz.II)?

Mijający rok 2018 przyniósł branży ubezpieczeniowej kilka istotnych zmian wynikających z nowych ustaw. Już teraz można wskazać, jakie zmiany spotkają ubezpieczycieli w przyszłym roku.  

...
Czytaj więcej

„PZU pomoc w podróży LOT” jest już dostępne

W styczniu br. Polskie Linie Lotnicze LOT wybrały ofertę złożoną przez PZU i Chubb European Group Limited jako ubezpieczyciela obsługującego sprzedaż ubezpieczeń turystycznych oferowanych wraz z biletem lotniczym.

...
Czytaj więcej

Votum dywersyfikuje strukturę przychodów

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM przedstawiła wyniki po III kw. 2018 r. Jednocześnie opowiedziała też o swoich planach rozwoju na przyszły rok.

...
Czytaj więcej

Jakie zmiany legislacyjne czekają ubezpieczycieli w 2019 r. (cz.I)?

Mijający rok 2018 przyniósł branży ubezpieczeniowej kilka istotnych zmian wynikających z nowych ustaw. Już teraz można wskazać, jakie zmiany spotkają ubezpieczycieli w przyszłym roku.   

...
Czytaj więcej

Dynamika wzrostu cen OC ppm. w Europie

W latach 2015-2017 ceny polis OC pp. dynamicznie wzrosły. Serwis ubea.pl przeprowadził analizę pod względem prędkości wzrostu cen OC ppm. w poszczególnych krajach.

...
Czytaj więcej

RESO chce ubezpieczać cudzoziemców zatrudnionych w Polsce

Ubezpieczyciele chcą objąć ochroną cudzoziemców pracujących na terenie Polski. W 2017 r. powiatowe urzędy pracy zarejestrowały ok. 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

...
Czytaj więcej

Likwidacja duńskiego zakładu ubezpieczeń Qudos Insurance A/S

Jak poinformował duński Urząd Nadzoru Finansowego (Finanstilsynet), 27 listopada 2018 r. towarzystwo ubezpieczeń Qudos Insurance A/S zaprzestało akwizycji ubezpieczeń ze względu na niespełnianie wymogów wypłacalności. 

...
Czytaj więcej

Program Kasa Wraca LINK4 uznany za Najlepszą Polską Usługę 2018

Rozwiązanie telematyczne od LINK4 Kasa Wraca otrzymało nagrodę w rankingu Polskiego Radia „Dobre, bo polskie”. Produkt został wyróżniony w kategorii „Najlepsza Polska Usługa 2018”.

...
Czytaj więcej

Generali zawarło finalną umowę przejęcia kontroli nad grupą Concordia

29 listopada br. została podpisana finalna umowa przejęcia przez Generali pełnej kontroli na dwoma podmiotami: Concordia Polska TUW (dział II) oraz Concordia Capital SA ( dział I).

...
Czytaj więcej

Jerzy Pietrewicz został wiceprezesem TUW Medicum

Polski ekonomista Jerzy Witold Pietrewicz został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu TUW Medicum. Decyzję o jego nominacji podjęła w dniu 28 listopada br. Rada Nadzorcza towarzystwa.

...
Czytaj więcej

Wyniki Vienna Insurance Group Polska po 3 kw. 2018 r.

Łączny zysk brutto (wg MSSF) Vienna Insurance Group w Polsce po 9 m-cach 2018 r. zwiększył się do poziomu 136,2 mln PLN.

...
Czytaj więcej

KUKE o polityce ubezpieczeniowej wobec Ukrainy

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych poinformowała, że rosyjsko-ukraińska konfrontacja nie wpływa na długofalowe podejście KUKE do kwestii ubezpieczenia transakcji handlowych pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a ich kontrahentami na Ukrainie.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia zwycięzcą rankingu „Wybór kierowców 2018”

Ubezpieczyciel znalazł się na 1. miejscu w rankingu „Wybór kierowców 2018”. Respondenci oceniali m.in. sprawność likwidacji szkód, jakość rozliczeń i obsługi.

...
Czytaj więcej

Concordia: Andrzej Janc o procesie likwidacji szkody upraw rolnych

Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych w Concordii wypowiedział się na temat problemów rolników związanych ze szkodami wywołanymi przez czynniki atmosferyczne.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: przed sezonem zimowym warto sprawdzić stan techniczny pojazdu

Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że liczba wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Opony zimowe to za mało. Przed sezonem zimowym warto sprawdzić stan techniczny samochodu.

...
Czytaj więcej

AXA na temat ubezpieczeń pracowników w czasie delegacji

Według danych udostępnionych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Polacy odbywają co roku ok. 1 mln zagranicznych wyjazdów służbowych. Równocześnie co czwarty oddelegowany nie posiada w tym czasie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

...
Czytaj więcej

RF o szkodach powstałych z winy pasażerów

Rzecznik Finansowy skomentował wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE dot. odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń za szkody spowodowane przez pasażerów przy wysiadaniu z pojazdu.

...
Czytaj więcej

PBUK: dowód rejestracyjny samochodu niezbędny przy wyjazdach zagranicznych

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przypomina, że zmiana obowiązków dotyczących posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC nie oznacza, że osoby nieposiadające ww. dokumentów mogą kierować pojazdem.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. ustalania wysokości składek na ubezpieczenia OC ppm.

W interpelacji nr 27632 w sprawie nierównoprawnych relacji między władzami towarzystw ubezpieczeniowych a ich klientami wskazano na problem podwyżek składek za ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Gothaer przypomina o obowiązkach kierowców w czasie zimy

W związku z nadchodzącą zimą Gothaer przypomina o konieczności odpowiedniego przygotowania pojazdu na niesprzyjające warunki pogodowe.

...
Czytaj więcej

Nowe regulacje dot. polityki zaangażowania i strategii inwestycyjnej ZU

Opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Wprowadza on m.in. zmiany w ustawie o działalności ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Dodatkowe ubezpieczenia szansą na rozwój prywatnego systemu opieki szpitalnej

Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, powiedział, że jedyną szansą na utrzymanie rynku prywatnej opieki szpitalnej są dodatkowe ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PIU: analiza stanu przestępczości ubezpieczeniowej (dział II)

Z raportu opublikowanego przez Polska Izbę Ubezpieczeń wynika, że w 2017 r. pracownicy zakładów ubezpieczeń działu II odnotowali 10 306 czynów przestępczych na łączną kwotę 195 418 686 zł.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na city break

Compensa TU w materiale prasowym wskazuje, że turyści udający się krótkie, weekendowe wyjazdy tzw. city break powinni pomyśleć o zakupie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. 

...
Czytaj więcej

Europa ubezpieczy uczestników Runmageddonu

Grupa Ubezpieczeniowa Europa została partnerem organizatorów ekstremalnych biegów z przeszkodami Runmageddon. Ubezpieczyciel zapewni uczestnikom przyszłorocznych imprez ochronę na wypadek rezygnacji ze startu i w razie nieszczęśliwego wypadku.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl o rynku ubezpieczeniowym w Polsce

Porównywarka ubezpieczeń przedstawiła polski sektor ubezpieczeń na tle innych państw Europejskich.

...
Czytaj więcej

RPP przedstawił propozycje zmian dot. funkcjonowania komisji ds. orzekania o szkodach medycznych

RPP wystąpił do Ministra Zdrowia z propozycjami zmian w zakresie funkcjonowania wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.

...
Czytaj więcej

Nowe placówki PZU Zdrowie

PZU Zdrowie poszerza sieć placówek własnych o nowe lokalizacje w Krakowie i w Warszawie.

...
Czytaj więcej

TUW wprowadza nowy pakiet ubezpieczeń dla gmin

Bezpieczna Gmina to nowy pakiet ubezpieczeń od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Produkt dedykowany jest jednostkom samorządu terytorialnego.

...
Czytaj więcej

Nowe zagadnienia prawne w SN dot. ubezpieczeń

Do Sądu Najwyższego wpłynęły dwa zapytania prawne dot. ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Nowa strategia Euler Hermes

Euler Hermes obchodzi 20-lecie działalności w Polsce. W związku z tym podsumował swoją dotychczasową działalność i przedstawił plany na przyszłość.

...
Czytaj więcej

PZU rośnie w siłę

Rzeczpospolita opublikowała wywiad z Pawłem Surówką, prezesem PZU na temat sukcesów odniesionych w 2018 r. i planów rozwoju.

...
Czytaj więcej

BGŻ BNP Paribas pracuje nad rozszerzeniem aplikacji mobilnej o zakup polisy turystycznej

Od roku klienci BGŻ BNP Paribas mogą korzystać z bankowości mobilnej. W październiku narzędzie aktywnie używało ok. 150 tys. użytkowników. Bank zapowiada dalszy rozwój aplikacji.

...
Czytaj więcej

Warunki udzielenia wsparcia dla rolników w związku z suszą

Rolnicy zgłaszają organom nadzorczym problemy związane z warunkami udzielania pomocy w wyniku tegorocznej suszy. Poseł Jarosław Sachajko wniósł interpelację ws. warunków udzielenia wsparcia dla rolników w związku z suszą.

...
Czytaj więcej

Agro Ubezpieczenia firmą przyjazną rolnikom

Agro Ubezpieczenia zostało laureatem konkursu „Izydory 2018”. Wyróżnienia są przyznawane firmom przyjaznym producentom rolnym. Marka należąca do Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń zwyciężyła w kategorii „Ekonomia, ubezpieczenia, doradztwo”.

...
Czytaj więcej

UNIQA: systematycznie rozwijamy kanał sprzedaży przez internet

UNIQA rozwija sprzedaż ubezpieczeń za pośrednictwem kanałów bezpośrednich. W ciągu 12 miesięcy ubezpieczyciel uruchomił formularze dla trzech typów ubezpieczeń: turystycznego, mieszkań i domów, a od listopada również komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: aktualizacja danych na temat cen OC ppm.

Ubea.pl opublikowała zaktualizowane dane na temat wysokości cen OC ppm. w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Na rynku pojawiły się istotne zmiany pod względem najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia komunikacyjnego.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: najwyższy kwartalny zysk od 5 lat

Grupa PZU zanotowała najwyższy od 5 lat kwartalny zysk netto, zarówno na poziomie Grupy (1,56 mld zł), jak i jednostki dominującej (1,01 mld zł). Składka przypisana brutto w III kwartale 2018 roku wyniosła 5,38 mld zł.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: rynek ubezpieczeniowy rozwija się spokojnie

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE Pawła Rożyńskiego. Podczas rozmowy omówiona została sytuacja na rynku kancelarii odszkodowawczych i ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Wirtualny policjant UFG wykrywa już 75 proc. wszystkich przypadków braku ważnego OC ppm.

Stale rośnie skuteczność wykrywania nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów mechanicznych przez UFG. Na koniec września tego roku, zdalnie wykryto już 75 proc. wszystkich przypadków zaniechania obowiązku posiadania ważnego ubezpieczenia OC.  

...
Czytaj więcej

Zmiany klimatu mobilizują producentów rolnych do wykupu ochrony ubezpieczeniowej

​Concordia Ubezpieczenia w materiale prasowym podaje, że w przeciągu ostatnich lat znacznie nasiliły się niekorzystne dla rolnictwa zjawiska pogodowe. Generują one coraz większe straty w uprawach rolnych. Zmiany klimatu mobilizują do zakupu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Poszkodowani rezygnują z dochodzenia roszczeń

Na zlecenie D.A.S. powstał raport pt. „Problemy prawne Polaków 2018”, z którego wynika że w przypadku sporu prawnego największą obawę wywołują jego potencjalne koszty, tak wskazało 37,5% badanych. Inne czynniki to m.in. stres i brak czasu.

...
Czytaj więcej

Przewoźnicy kolejowi wykupują ubezpieczenia OC na wyższe sumy gwarancyjne

W 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ubezpieczenia przewoźnika kolejowego. Od tej daty odnotowuje się wśród przedsiębiorców kolejowych wybór wyższych sum ubezpieczenia niż wymagane.

...
Czytaj więcej

Odpowiednie ubezpieczenie chroni przez skutkami błędów medycznych

Z danych udostępnionych przez CBOS wynika, że 41% ankietowanych spotkało się z błędem w leczeniu, niedbalstwem lub brakiem należytej staranności, którego następstwem był uszczerbek na zdrowiu pacjenta.

...
Czytaj więcej

AXA: jak brak ubezpieczenia GAP wpływa na cenę pojazdu?

Według zebranych danych aż 51,6% pojazdów zostało zakupionych w pierwszej połowie br. w ramach leasingu. Za pozostałą część pojazdów zakupiono na kredyt lub za gotówkę.

...
Czytaj więcej

Kopalnia węgla brunatnego Czechach ubezpieczona przez Generali i Vienna Insurance Group

Ubezpieczyciele podpisali umowę o wartości 365 tys. euro na ubezpieczenie elektrowni węglowej o mocy 660MW w Czechach.

...
Czytaj więcej

Insly: czy IDD spowalnia sprzedaż polis?

Wraz z rozpoczęciem stosowania IDD, dystrybutorzy ubezpieczeń otrzymali nowe obowiązki. Czy spowolniły one proces sprzedaży ubezpieczeń?

...
Czytaj więcej

PKO BP planuje sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez aplikację IKO w I kw. 2019 r.

PKO Bank Polski zamierza już na początku przyszłego roku wprowadzić do swojej aplikacji bankowości mobilnej usługi sprzedaży ubezpieczeń AC i OC oraz assistance.

...
Czytaj więcej

Notatki policyjne ze zdarzeń komunikacyjnych dostępne online

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił kolejną usługę, która znacznie usprawni i przyspieszy proces likwidacji szkód. Nowe rozwiązanie od UFG zapewnia ubezpieczycielom dostęp online do notatek policyjnych.

...
Czytaj więcej

Concordia: rolnicy sami chcą decydować o ubezpieczeniu swoich upraw

Concordia Ubezpieczenia opublikowała rozmowę z Michaelem Lösche, Członkiem Zarządu Concordia Polska TUW, w której został poruszony problem suszy i ubezpieczeń przydatnych w gospodarstwie.

...
Czytaj więcej

PIBJA przygotował ranking ubezpieczeń mieszkań

Polski Instytut Badania Jakości wraz z portalem Onet.pl stworzył ranking ubezpieczeń mieszkań Wynika z niego, że coraz więcej osób ubezpiecza swoje domy i mieszkania.

...
Czytaj więcej

Odpowiedzialność za szkody na cmentarzu

Uroczystość Wszystkich Świętych to okazja do odwiedzenia grobów swoich bliskich. Jest to również czas, gdy towarzystwa ubezpieczeniowe przypominają o konieczności ochrony przed wandalami, kradzieżą lub zniszczeniem nagrobków.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie 66. posiedzenia Senatu

26 października 2018 r. zakończyło się 66. posiedzenie Senatu RP. W sumie senatorowie rozpatrzyli 23 ustawy. Kilka z nich dotyczy branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o zmianach cen OC ppm

W 2018 r. ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ustabilizowały się. Średnia cena transakcyjna polisy OC po III kwartale br. wynosiła 647 zł.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przyjęty w Senacie

W dniu 26 października br., podczas 66. posiedzenia Senatu RP, odbyło się trzecie czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Potrzebne jest zacieśnienie współpracy między prywatnym i publicznym systemem ubezpieczeń zdrowotnych

Na antenie radiowej „Jedynki” poruszono temat rosnącej popularności prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Specjaliści wskazywali na przyczyny wzrostu tego segmentu ubezpieczeń oraz możliwe kierunki rozwoju jak i elementy przyspieszające jego wzrost.

...
Czytaj więcej

Jak zmiana ustawy wpłynie na ubezpieczenia rolne?

W związku z planowanymi zmianami w systemie ubezpieczeń rolnych pojawiają się komentarze na temat zmian, jakie przyniesie nowelizacja.

...
Czytaj więcej

ARiMR: rolnicy otrzymali 535 mln zł rekompensaty

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że wypłacono ponad 535 mln zł w ramach rekompensaty dla rolników za straty spowodowane tegoroczną suszą.

...
Czytaj więcej

Odpowiedź na interpelację poselską ws. nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych

W dniu 10 września br. została zgłoszona do Ministra Finansów interpelacja w sprawie nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych. Ministerstwo Finansów wystosowało oficjalną odpowiedź na nieprawidłowości wymienione w interpelacji.

...
Czytaj więcej

70. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli kolejne ustawy istotne dla branży ubezpieczeniowej

Podczas 70. Posiedzenia Sejmu RP posłowie głosowali nad przyjęciem dwóch ustaw, które są istotne dla branży ubezpieczeniowej w Polsce.

...
Czytaj więcej

Czy pojazdy autonomiczne wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych?

Coraz częściej pojawiają się głosy, że autonomiczne pojazdy są przyszłością motoryzacji. Wyeliminowanie czynnika ludzkiego w ruchu doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, bo statystycznie to błąd człowieka najczęściej doprowadza do wypadku.

...
Czytaj więcej

Gothaer podpowiada jak wybrać ubezpieczenie dla firmy

W roku 2018 działalność rozpoczęło 256 tys. nowych firm. Dla porównania, w całym 2017 było ich 359 tys. a w 2016 – 340 tys. Najwięcej nowych przedsiębiorstw zarejestrowano w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim oraz pomorskim.

...
Czytaj więcej

Skąd biorą się różnice cen między ubezpieczeniami OC ppm.?

Rankomat opublikował artykuł na temat różnic cenowych między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, które oferują swoim klientom OC ppm.

...
Czytaj więcej

Czy nieubezpieczeni kierowcy stanową większe zagrożenie na drogach?

Z badań przeprowadzonych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że osoby nieubezpieczone i nieznani sprawcy powodują śmierć około 100 osób rocznie i ranią ponad 1700 osób.

...
Czytaj więcej

Ponad połowa Polaków uznaje ubezpieczenie za najlepszą ochronę mienia

Statystycznie prawie 90% Polaków dba o bezpieczeństwo swojej nieruchomości. Na popularności zyskują polisy mieszkaniowe, czytamy w serwisie Newseria.pl.

...
Czytaj więcej

D.A.S: finansowanie opieki prawnej w pakiecie bonusów pracowniczych

Prawie 90% ankietowanych Polaków uznało, że darmowy dostęp do pomocy i porad prawnych, to ciekawy bonus do wynagrodzenia, który może zwiększyć atrakcyjność pracodawcy na rynku pracy, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie D.A.S.

...
Czytaj więcej

Compensa: w okresie grzewczym wzrasta zagrożenie pożarami

Towarzystwo ubezpieczeniowe powołuje się na dane statystyczne udostępniane przez KG PSP, zgodnie z którymi aż 44% pożarów obiektów mieszkalnych było spowodowanych nieprawidłową eksploatacją lub wadami urządzeń grzewczych.

...
Czytaj więcej

Kolejne TU wprowadzają zgłoszenia online polis komunikacyjnych

Po ubezpieczeniach na życie i ubezpieczeniach mieszkaniowych, Generali wprowadziło formularz online do zgłaszania szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Warta: proces likwidacji szkód ponownie przyspiesza

Dzięki integracji z systemem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ubezpieczyciel ma bezpośredni i szybki dostęp do notatek policyjnych.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: ceny OC we wrześniu br.

W sierpniu br. miała miejsce obniżka cen ubezpieczenia OC ppm. Z kolei wrzesień nie przyniósł większych zmian.

...
Czytaj więcej

Concordia: jak wybrać najlepsze ubezpieczenie upraw?

Nadchodzi okres zakupu ubezpieczenia upraw. Jesienią warto pomyśleć o ochronie zbóż ozimych i rzepaku ozimego przed ujemnymi skutkami przezimowania, wiosennymi przymrozkami, gradem oraz deszczem nawalnym i huraganem.

...
Czytaj więcej

PIU: rośnie liczba osób z dodatkowym ubezpieczeniem medycznym

Liczba osób podsiadających dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne wzrosła o 14% w stosunku do ubiegłego roku. Obecnie blisko 2,3 mln Polaków posiada dodatkowe ubezpieczenie medyczne.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z ofertą ubezpieczenia nieruchomości

W ramach pierwszego ubezpieczenia nieruchomości od NN, ubezpieczyciel zobowiązuje się m.in. do wypłaty odszkodowania zgodnie z rynkową wartością nieruchomości w dniu szkody, brak zdefiniowanej listy zdarzeń losowych.

...
Czytaj więcej

PZU z ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw

PZU oferuje właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw kompleksową ochronę mienia, a także życia i zdrowia – ich samych, pracowników oraz bliskich.

...
Czytaj więcej

Wzrośnie wysokość kary za brak OC ppm.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy nie muszą mieć przy sobie dokumentów potwierdzających posiadanie aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Jednak każdy pojazd poruszający się po drogach musi posiadać ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerzyło ochronę mieszkań przed skutkami szkód wyrządzonych przez lokatorów

Ubezpieczenie “Generali, z myślą o domu” zostało rozszerzone o ochronę w razie wystąpienia szkody z winy najemców. Polisa pokryje koszty zniszczeń wyrządzonych osobom trzecim przez najemców ubezpieczanego mieszkania.

...
Czytaj więcej

Przebieg prac sejmowych nad regulacjami dot. branży ubezpieczeniowej

​Obecnie na etapie parlamentarnym procedowanych jest kilka projektów ustaw dot. branży ubezpieczeniowej, w tym m.in. projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych czy projekt ustawy o PPK. 

...
Czytaj więcej

Aviva wprowadza OC z tytułu wykonywania zawodu

Aviva, zgodnie z zapowiedziami, rozwija swoją ofertę ubezpieczeń korporacyjnych. Ubezpieczyciel rozpoczął dystrybucję kolejnych produktów dedykowanych klientom biznesowym – ubezpieczeń OC z tytułu wykonywania zawodu.

...
Czytaj więcej

Szkolne NNW niewystarczające dla dzieci aktywnie uprawiających sport

Osoby uprawiające sport są bardziej narażone na wystąpienie kontuzji. Na łamach money.pl opublikowano artykuł na temat dodatkowej polisy dla osób aktywnych fizycznie.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. odszkodowań za suszę w 2018 r.

Do ministra rolnictwa i rozwoju wsi została skierowana kolejna interpelacja w sprawie odszkodowań za suszę w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Compensa o ubezpieczeniu nieruchomości

Zakup domu bądź mieszkania to zazwyczaj jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu, a także ogromny wydatek. W związku z tym Compensa przypomina o należytej ochronie majątku, którą zapewni ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners rozpoczął współpracę z aplikacją Waze

Od października kierowcy korzystający z aplikacji do nawigacji Waze mogą uzyskać pomoc drogową świadczoną przez Allianz Partners.

...
Czytaj więcej

Rankomat: obniżki cen OC dla młodych kierowców

Kierowcy z krótkim stażem jazdy zwykle muszą się liczyć z najwyższą stawką ubezpieczenia. Młodzi kierowcy statystycznie powodują najwięcej szkód, a co za tym idzie najczęściej zgłaszają się do ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Concordia o swojej ofercie ubezpieczeń rolnych

Ubezpieczyciel opublikował film, w którym przedstawia w jaki sposób przebiega proces likwidacji szkody w przypadku szkód spowodowanych przez gwałtowne czynniki atmosferyczne.

...
Czytaj więcej

W pełni zautomatyzowane ubezpieczenia dla flot pojazdów od Inssue Technologies

Inssue Technologies rozwija automatyzację ubezpieczeń komunikacyjnych dla właścicieli flot pojazdów.

...
Czytaj więcej

Marsh: rośnie rynek ubezpieczeń transakcyjnych

Ubezpieczenia ochraniające transakcje fuzji i przejęć cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

...
Czytaj więcej

Nowa usługa ubezpieczeniowa od Orange

Orange oferuje swoim klientom porównywarkę ofert ubezpieczeniowych. Klienci operatora mogą porównać, wybrać oraz kupić ubezpieczenie podróżne, a wszystko na ekranie smartfonu bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza usługi prewencyjne dla właścicieli flot samochodowych

PZU wprowadził trzy nowe usługi dla klientów biznesowych, którzy wykupili polisy komunikacyjne w zakładzie ubezpieczeń. Obejmują one działania prewencyjne oraz pomoc, jeśli do wypadku doszło poza Polską.

...
Czytaj więcej

Ochrona ubezpieczeniowa studentów gwarancją bezpieczeństwa

Studenci uczący się na kierunkach medycznych korzystają z coraz droższego i coraz bardziej zaawansowanego technicznie sprzętu. Podczas praktyk zawodowych mają kontakt z pacjentem już od pierwszych lat studiów.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: kiedy można zmienić OC przed terminem?

Serwis Ubea.pl każdego miesiąca analizuje zmiany w wysokości składki OC ppm. Z analizy różnic cenowych wynika, że rozbieżności cenowe pomiędzy polisami OC dla kierowców są znaczące.

...
Czytaj więcej

Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń jesiennych upraw rolnych w Banku BGŻ BNP Paribas

Z początkiem października Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Concordia Ubezpieczenia rozpoczął jesienną sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Czy dyrektywa IDD zmieni oblicze ubezpieczeń?

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym został poruszony temat kar wynikających z błędnej analizy potrzeb klienta przy zawieraniu umowy ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Minister Nowak o stanie sektora ubezpieczeń

Wiceminister Finansów Piotr Nowak uczestniczył w posiedzeniu Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, gdzie zapoznał posłów z informacją Prezesa Rady Ministrów o aktualnym stanie i perspektywach rozwoju sektora bankowo-ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Jak żyć po 1 października?

Przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń już obowiązują. Niestety wraz z magiczną datą 1 października 2018 r. wątpliwości co do ich właściwego wdrożenia w działalności dystrybutorów nie zniknęły.

...
Czytaj więcej

Pocztowe TUW obejmie ochroną ubezpieczeniową dzieci rolników

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł z Pocztowym TUW umowę grupowego ubezpieczenia. Jej przedmiotem jest udzielanie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieciom osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników.

...
Czytaj więcej

Superpolisa Ubezpieczenia przypomina o obowiązku zakupu OC

W związku z rozpoczęciem stosowania nowych przepisów od 1 października br. kierowcy nie muszą w czasie jazdy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu zaświadczającego posiadanie polisy OC.

...
Czytaj więcej

TUW Medicum wprowadziło do oferty ubezpieczenie od cyberryzyk

TUW Medicum, odpowiadając na potrzeby swoich klientów, uruchomiło sprzedaż ubezpieczeń od cyberataków.

...
Czytaj więcej

Pakiet INTER Student dedykowany studentom kierunków medycznych

INTER Polska ma w ofercie ubezpieczenie dla studentów medycznych, które obejmuje odpowiedzialność cywilną w życiu zawodowym i prywatnym, refundację badań w kierunku zakażenia wirusami HIV/WZW oraz ubezpieczenie NNW.

...
Czytaj więcej

Victima będzie pomagać poszkodowanym przedsiębiorcom w uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczycieli

Na rynku pojawił się nowy podmiot - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Poszkodowanych przez Ubezpieczycieli „Victima”. Powstało ono w celu udzielania wsparcia przedsiębiorcom, którzy pozostają w sporze z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. odszkodowań za wypadki komunikacyjne z udziałem zwierząt łownych

Poseł skierował interpelację do Ministra Środowiska ws. problemów, jakie pojawiają się po kolizji pojazdu z dzikim zwierzęciem. Zdaniem Jarosława Sachajko, autora interpelacji, kwestia odszkodowania bywa problematyczna.

...
Czytaj więcej

Rozwiązania telematyczne w ubezpieczeniach flot samochodowych

Grupa Volkswagen w materiale prasowym prezentuje korzyści dla właścicieli flot samochodowych z wykorzystania rozwiązań telematycznych. Jak przekonuje spółka, należy do nich lepsze zarządzanie pojazdami jak i niższe koszty ubezpieczenia. 

...
Czytaj więcej

RESO wystawia polisy OCG jedynie przez Panel Agenta

RESO Europa Service uruchomiła elektroniczną sprzedaż ubezpieczenia granicznego (OCG) w Panelu Agenta. Od początku września polisy są generowane wyłącznie poprzez system sprzedażowy.

...
Czytaj więcej

Start jesiennej sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych w Concordii

1 października br. Concordia Ubezpieczenia rozpoczyna sprzedaż dotowanych z budżetu państwa ubezpieczeń upraw rolnych. Producenci rolni będą mogli skorzystać z ubezpieczenia pakietowego.

...
Czytaj więcej

W 2019 r. wzrosną kary za brak ważnego OC ppm.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl podała kwoty kar za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm., jakie będą obowiązywać w 2019 r. Ich wysokość uzależniona jest od poziomu minimalnego wynagrodzenia, rodzaju samochodu i terminu odroczenia obowiązku.

...
Czytaj więcej

PBUK: jak funkcjonuje hiszpański rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

PBUK zorganizowało kolejne seminarium, podczas którego zapoznało praktyków likwidacji szkód komunikacyjnych w krajowych zakładach ubezpieczeń z rozwiązaniami europejskimi. Tym razem słuchacze poznali specyfikę rynku hiszpańskiego.

...
Czytaj więcej

W PZU rusza jesienna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników

28 września br. PZU rozpoczyna jesienną kampanię zawierania dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Ubezpieczeni mogą zyskać dofinansowanie z budżetu państwa na zakup polisy w wysokości 65% składki. 

...
Czytaj więcej

Rynek cyberpolis czekają zmiany po wejściu w życie ACTA 2

SPBUiR wskazuje, że na rynku od dawna są dostępne ubezpieczenia dla twórców na ryzyko niedopełnienia obowiązków ochrony praw autorskich.

...
Czytaj więcej

Senatorowie przyjęli poprawki do projektu ustawy dot. branży odszkodowawczej

25 września w Senacie odbyło się 272. pos. Komisji Ustawodawczej oraz 138. pos. Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego kontynuowano pierwsze czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Projekt rozporządzenia MF ws. minimalnej sumy gwarancyjnej OC podmiotu odpowiedzialnego za system identyfikacji elektronicznej

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. minimalnej sumy gwarancyjnej OC podmiotu odpowiedzialnego za system identyfikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Pracownica centrum ubezpieczeń zamiast polis wręczała klientom oferty ubezpieczenia

Czternaście zarzutów postawiono pracownicy centrum ubezpieczeń, która zamiast polis wręczała klientom łudząco podobne oferty ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Senatorowie zajmą się projektem ustawy dot. branży odszkodowawczej 25 września

Na wtorek zaplanowano wspólne posiedzenie senackiej Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego będą kontynuowane prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o niezbędnych polisach ubezpieczeniowych

W związku ze zbliżającą się jesienią warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu swojej rodziny i majątku przed niespodziewanymi okolicznościami, które mogą się przytrafić zwłaszcza o tej porze roku.

...
Czytaj więcej

​MRiRW nie będzie interweniować w kwestie wypłat odszkodowań z tytułu ubezpieczeń upraw rolnych

KRIR wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o rozważenie powołania dodatkowej instytucji odwoławczej. Jej zadaniem byłoby interweniowanie w kwestie wypłat odszkodowań z tytułu ubezpieczeń upraw rolnych z dotacjami państwa.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC i AC motocyklistów

Najbardziej popularną kategorią pojazdów na drogach są samochody osobowe. Jednak stosunkowo często uczestniczą w wypadkach drogowych motocykle. Likwidacja szkód dotyczących motocykli oraz ich posiadaczy ma pewne specyficzne aspekty, czytamy na Infor.pl.

...
Czytaj więcej

RM przyjęła nowe przepisy w zakresie ubezpieczeń rolniczych na ryzyko suszy

W dniu 18 września br. Rada Ministrów pozytywnie rozpatrzyła projekt ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Za projekt odpowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi.

...
Czytaj więcej

Rząd opowiedział się za wyższymi sumami gwarancyjnymi w ubezpieczeniach OC

Rada Ministrów w dniu 18 września br. przyjęła  projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, przedłożony przez ministra finansów.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania reklamowa PZU Auto AC

17 września rozpoczęła się nowa kampania reklamowa PZU Auto AC. Ubezpieczyciel szczególnie promuje swoje usługi: Auto Non Stop i PZU Auto Asystent Zdrowotny.

...
Czytaj więcej

Obowiązek ubezpieczenia trwa tak długo, jak pojazd jest zarejestrowany i zdolny do jazdy

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat pojazdów, które przestały być użytkowane ale właściciel ich nie wyrejestrował. Zgodnie z prawem każdy pojazd poruszający się po drogach musi posiadać ubezpieczenie komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Global Assistance Polska – nowy podmiot Vienna Insurance Group

W dniu 3 sierpnia br. została powołana spółka Global Assistance Polska Sp. z o.o., która jest piątym podmiotem należącej do Vienna Insurance Group europejskiej sieci Global Assistance.

...
Czytaj więcej

PTUW rozpoczyna jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych

W dniu 17 września br. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych otworzyło jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych współfinansowanych z budżetu państwa.

...
Czytaj więcej

Interpelacja poselska ws. nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych

W dniu 10 września br. została zgłoszona do Ministra Finansów interpelacja w sprawie nieprawidłowości w likwidacji szkód komunikacyjnych. Autorem interpelacji jest poseł Józef Lassota.

...
Czytaj więcej

Kolejne ubezpieczenie od TU Europa do kupienia w aplikacji SkyCash

TU Europa uruchomiła dystrybucję kolejnego mikroubezpieczenia poprzez aplikację SkyCash. Tym razem użytkownicy mogą zakupić ochronę zawartości zaparkowanego pojazdu. Jest to kolejny produkt wrocławskiego zakładu ubezpieczeń sprzedawany przez aplikację.

...
Czytaj więcej

UFG umożliwia pełny dostęp do historii OC i AC

UFG uruchomił nową usługę w bazie Ośrodka Informacji UFG. Osoby, które zarejestrują się w bazie, będą mogły bezpłatnie pobrać informacje dot. ich historii ubezpieczeń OC ppm. i AC.

...
Czytaj więcej

AXA liczy, że przejęcie XL Group przyczyni się do zwiększenie biznesu spółki na polskim rynku

W dniu 12 września 2018 r. nastąpiła finalizacja przejęcia XL Group przez AXA. Spółka liczy, że w wyniku transakcji zwiększy skalę swego biznesu majątkowego także w Polsce.

...
Czytaj więcej

Polisy komunikacyjne cypryjskiego ubezpieczyciela straciły ważność

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych poinformowało o utracie licencji przez cypryjskie towarzystwo ubezpieczeń Olympic Insurance Co Ltd.

...
Czytaj więcej

D.A.S. planuje zmiany w strukturach sprzedaży

D.A.S inwestuje w optymalizację kanałów dystrybucyjnych, a także rozwija współpracę z Multiagencjami.

...
Czytaj więcej

Compensa radzi jak ubezpieczyć elektronikę przed skutkami napięć

Obecnie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się sprzęt elektroniczny. Aby zminimalizować skutki awarii ww sprzętu warto zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Wynajmując mieszkanie należy pamiętać o ubezpieczeniu

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat ubezpieczenia właścicieli nieruchomości, które są przeznaczone na wynajem.

...
Czytaj więcej

YU! sprzedało 5 tys. polis komunikacyjnych w przeciągu roku

YU!, czyli wspólny projekt STU ERGO Hestia i Yanosika dot. oferowania ubezpieczeń komunikacyjnych opartych o dane telematyczne, jest już od ponad roku na polskim rynku. Z tej okazji przygotowano podsumowanie statystyk funkcjonowania projektu.

...
Czytaj więcej

PZU ubezpieczy użytkowników serwisu bikemonitor.pl

PZU we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym i bazą bikemonitor.pl stworzyło specjalny program dla do rowerzystów – PZU Bezpiecznie Rowerem.

...
Czytaj więcej

Open Life: wynik techniczny w pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. wyniósł 24,4 mln zł

W dniu 13 września br. Open Life opublikował wyniki finansowe po drugim kwartale 2018 r. Pierwsze dwa kwartały 2018 r. Open Life TU Życie S.A. zamknęła z 893,8 mln zł składek przypisanych brutto.

...
Czytaj więcej

PKO BP z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych

PKO Bank Polski we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi udostępnił pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej potrzebnej posiadaczom samochodów.

...
Czytaj więcej

Concordia: OWU nakładają na ubezpieczonego konkretne obowiązki

Decydując się na zakup ubezpieczenia domu wybieramy taką ofertę, która zapewni nam jak najlepsze poczucie bezpieczeństwa i odszkodowanie w przypadku wystąpienia ewentualnej szkody.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva zmieniło nazwę i siedzibę

W związku ze zmianą nazwy Banku Zachodniego WBK S.A. na Santander Bank Polska S.A. zmianie uległa także nazwa i siedziba zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Generali z pakietem dla dziecka

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Generali przypomina o swoim pakiecie ubezpieczeń dla dzieci - „Generali, z myślą o NNW”.

...
Czytaj więcej

Insly uruchomiło aplikację do skanowania kodów AZTEC

W sklepie Google Play jest już dostępna do pobrania aplikacja Insly QR kod skaner. Narzędzie pozwala użytkownikom oprogramowania Insly w szybki i łatwy sposób zeskanować dane klientów z dowodu rejestracyjnego bezpośrednio do systemu Insly.

...
Czytaj więcej

LINK4 emituje kolejny spot reklamowy z udziałem Kasi Moś

LINK4 wznowiło kampanię reklamową, promującą ubezpieczenia komunikacyjne z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance.

...
Czytaj więcej

Pierwsza telewizyjna kampania ubezpieczeń mieszkaniowych od Aviva

W dniu 7 września wystartowała kampania telewizyjna od Aviva. Ubezpieczyciel promuje swoje produkty mieszkaniowe.

...
Czytaj więcej

Marcin Nedwidek dołącza do zarządu AXA Ubezpieczenia

W dniu 17 września br. Marcin Nedwidek obejmie stanowisko członka zarządu AXA Ubezpieczenia. W spółce przejmie odpowiedzialność za obszar indywidualnych ubezpieczeń majątkowych. Nedwidek w zarządzie AXA zastąpi Henry’ego de Courtois.

...
Czytaj więcej

Saltus: kolejki do lekarzy najczęstszą przyczyną zakupu pakietu medycznego

Co roku ponad 7,5 mln osób korzysta z porad lekarzy specjalistów, przy czym 1,75 mln z nich rocznie odbywa trzy lub więcej konsultacji.

...
Czytaj więcej

TU Europa udzieli gwarancji ubezpieczeniowej Grecos Holiday

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa po raz kolejny udzieli gwarancji ubezpieczeniowej touroperatorowi Grecos Holiday. Suma gwarancji wyniesie 75 mln zł.

...
Czytaj więcej

Jak będą się kształtować ceny ubezpieczeń OC ppm.?

Dziennik Gazeta Prawna zanalizował stan rynku obowiązkowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zdaniem ekspertów, w najbliższym czasie nie dojdzie do podwyżek składek na polisy OC.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wprowadza Ubezpieczenie Dziecka Bez Przerwy dla klientów ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski we współpracy z Nationale-Nederlanden wprowadza do swojej oferty nowe ubezpieczenie dziecka, które zapewnia ochronę przez cały rok. 

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia D&O GUARD od Colonnade udostępnione na platformie sprzedażowej dla brokerów

Z dniem 3 września 2018 r. Colonnade uruchomiło na swojej platformie dla brokerów sprzedaż ubezpieczeń D&O GUARD. Wraz rozpoczęciem sprzedaży polisy dla menedżerów w nowym kanale, zakład ubezpieczeń dokonał odnowienia jej warunków.

...
Czytaj więcej

Publiczne szpitale nie są chętne do zawierania ugód z poszkodowanymi pacjentami

Prywatne placówki medyczne znacznie częściej wybierają pozasądową metodę rozwiązywania sporów z pacjentami, którzy kierują roszczenia odszkodowawcze z tytułu błędu lekarskiego. Z kolei dyrektorzy państwowych szpitali decydują się na długie spory sądowe.

...
Czytaj więcej

TUZ rozwija swoją ofertę ubezpieczeń zawodowych. Do sprzedaży trafił produkt OC Przewoźnika Drogowego

​Z dniem 8 sierpnia 2018 r. TUZ Ubezpieczenia wprowadziło na rynek ubezpieczenie „OC Przewoźnika Drogowego”. Jest to kontynuacja przyjętej strategii ubezpieczyciela w zakresie wprowadzania do oferty ubezpieczeń specjalistycznych.

...
Czytaj więcej

Bezpieczniej z YU! znaczy taniej

27 sierpnia br. ruszyła kampania promocyjna YU! Obejmuje ona 40-sekundowy spot reklamowy i promocję na zakup polisy.

...
Czytaj więcej

Votum uzyskało dodatkową kwotę odszkodowania po 20 latach od zdarzenia ubezpieczeniowego 

Kancelaria odszkodowawcza Votum opisała na swojej stronie sprawę, w której 20 lat od zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego uzyskała dla poszkodowanego na mocy ugody dodatkową kwotę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Volkswagen wprowadza ubezpieczenia oparte o dane telematyczne

InMobi to nowy produkt ubezpieczeniowy od Volkswagen Financial Services, który wylicza koszt polisy OC na podstawie danych dot. płynności prowadzenia pojazdu przez kierowcę.

...
Czytaj więcej

Coraz większa współpraca sektora MŚP z branżą ubezpieczeniową

Wyniki najnowszego Barometru EFL pokazały, że spółki z sektora MŚP jako zewnętrzne źródło finansowania najczęściej wybierają ubezpieczenia majątkowe.

...
Czytaj więcej

LINK4 Mama Odkryciem Roku 2018

Oferta LINK4 Mama została wyróżniona tytułem Odkrycie Roku 2018, przyznawanym przez komisję konkursową projektu Laur Konsumenta. Doceniła ona przede wszystkim elastyczność w wyborze zakresu ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych obejmuje jedynie zmianę przepisów w zakresie min. sum gwarancyjnych

​W dniu 30 sierpnia 2018 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych został przedłożony do rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia: ponad 0,5 mld zł przypisu po I poł. 2018 r.

PKO Ubezpieczenia zakończyło I półrocze 2018 r. z wynikiem finansowym na poziomie 29,1 mln zł. W tym czasie przypis obu spółek przekroczył kwotę 535,5 mln zł.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 października 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 września 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 sierpnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 sierpnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

...
Czytaj więcej

Ustawa o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r.

...
Czytaj więcej

RCL: obwieszczenie ws. określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej

W wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane informacje o aktach prawnych, które oczekują na ogłoszenie.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia tekstu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym

...
Czytaj więcej

Nowelizacja rozporządzenia MF ws. formy oraz sposobu sporządzenia przez ZU danych i informacji do celów nadzoru

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie formy oraz sposobu sporządzenia przez zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji danych i informacji do celów nadzoru

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MF ws. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej komorników sądowych

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej komorników sądowych

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MC ws. opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu - CEPiK

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 10 lipca 2019 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

Aktem wprowadza się nową formę rejestracji tzw. profesjonalną rejestrację pojazdów umożliwiającą ich czasowe użytkowanie w ruchu drogowym. Ustawa ma na celu uproszczenie działalności podmiotów zajmujących się dystrybucją, produkcją lub badaniami.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. rodzaju i zakresu danych udostępnianych z centralnej ewidencji pojazdów

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 8 lipca 2019 r. w sprawie rodzaju i zakresu danych udostępnianych z centralnej ewidencji pojazdów

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. zmian dotyczących ubezpieczeń upraw rolnych: powinien powstać produkt obejmujący wszystkie ryzyka

​W interpelacji nr 32251 skierowanej do ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie zmian dotyczących ubezpieczeń upraw rolnych zaproponowano wprowadzenie ubezpieczenia rolniczego, które będzie zapewniało ochronę od wszystkich zdarzeń losowych.

...
Czytaj więcej

Piotr Wrzesiński w panelu ekspertów ds. PEPP przy EIOPA

Piotr Wrzesiński, ekspert i analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń dołączył do panelu ekspertów ds. PEPP przy Europejskim Urzędzie Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA).

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MF zmieniające rozporządzenie ws. dodatkowych sprawozdań finansowych i statystycznych ZU

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dodatkowych sprawozdań finansowych i statystycznych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Finansów ws. wzoru deklaracji w sprawie podatku od niektórych instytucji finansowych

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3 czerwca 2019 r. w sprawie wzoru deklaracji w sprawie podatku od niektórych instytucji finansowych

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Finansów ws. obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MF ws. obowiązkowego ubezpieczenia OC zarządcy nieruchomości

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MF ws. obowiązkowego ubezpieczenia OC pośrednika w obrocie nieruchomościami

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika w obrocie nieruchomościami

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie MF ws. obowiązkowego ubezpieczenia OC rzeczoznawcy majątkowego

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia 2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego

...
Czytaj więcej

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania RODO

Ustawa z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania RODO

...
Czytaj więcej

Ustawa o zasadach prowadzenia działalności przez instytucje finansowego w związku z wystąpieniem UK z UE

Ustawa z dnia 15 marca 2019 r. o zasadach prowadzenia działalności przez niektóre podmioty rynku finansowego w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej bez zawarcia umowy

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. jednolitego tekstu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

...
Czytaj więcej

Jednolity tekst ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Prezesa RM ws. wpłat na pokrycie kosztów nadzoru

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową, reasekuracyjną oraz w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. dopłat do składek ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2019 r.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2018 r. w sprawie wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2019 r.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. maksymalnych SU dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na 2019 r.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie maksymalnych sum ubezpieczenia dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na 2019 r.

...
Czytaj więcej

Senat poparł zmianę wysokości sumy gwarancyjnej OC

Senat poparł nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Podczas głosowania za przyjęciem ustawy było 83 senatorów.

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 9 listopada 2018 r., poz. 2124)

...
Czytaj więcej

Ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich z podpisem Prezydenta

W dniu 6 listopada Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

...
Czytaj więcej

Jednolity tekst ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym

...
Czytaj więcej

Komisja sejmowa przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich został przyjęty przez komisję sejmową.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie ws. maksymalnych sum ubezpieczenia dla upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2019 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest zobowiązane do określenia corocznie, w terminie do 30 listopada w drodze rozporządzenia, maksymalnych sum ubezpieczenia dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na rok następny.

...
Czytaj więcej

Zaproponowano zmiany w ustawie o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

W uzasadnieniu projektu czytamy, że zmiany w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich umożliwią ubezpieczenie upraw rolnych od pełnego pakietu ryzyk lub od jednego lub kilku wybranych przez (...)

...
Czytaj więcej

SA: przekroczenie osi jezdni bez uprzedniego sprawdzenia ruchu stanowi wymuszenie i przesądza o odpowiedzialności za szkodę

Wykonanie manewru, polegającego na przekroczeniu pasa jezdni, można uznać za rozpoczęcie wyprzedzania, co przyczyniło się do powstania wypadku. Samo włączenie kierunkowskazu nie przesądza o wymuszeniu.

...
Czytaj więcej

SO: miasto ponosi odpowiedzialność za stan drzew

Po tym, jak ubezpieczony prezydent miasta uznał swoją odpowiedzialność za skutki złamania drzewa, nastąpiło odwrócenie ciężaru dowodu - to pozwane towarzystwo stało się zobowiązane do wykazania, że wystąpiły przesłanki zwalniające je z odpowiedzialności.

...
Czytaj więcej

SN: bliskim osób ciężko poszkodowanych nie przysługuje zadośćuczynienie z tytułu zerwania więzi rodzinnej

Osobie bliskiej poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego rozstroju zdrowia, nie przysługuje zadośćuczynienie pieniężne na podstawie art. 448 k.c.

...
Czytaj więcej

SN: pracodawca ponosi odpowiedzialność za skutki wypadku, nawet gdy pracownicy sami zmienili sposób wykonywania prac

Za wypadek przy pracy winę ponosi w znacznym stopniu pracownik, który zachował się bezmyślnie, ale także pracodawca, który nie zapewnił bezpiecznych warunków pracy na budowie.

...
Czytaj więcej

SN: ZU nie może nakazać kierowcy, aby parkował auto w określonych miejscach

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 13 czerwca 2019 r. (sygn. akt V CSK 4/18) orzekł, że nie można nakazać kierowcy, aby parkował tylko w określonych miejscach bądź tylko na strzeżonych parkingach.

...
Czytaj więcej

500 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców za śmierć dziewczynki wskutek błędu medycznego

Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że w szpitalu doszło do szeregu zaniedbań i nieprzestrzegania procedur, co doprowadziło do śmierci dziecka powodów. SO zasądził na ich rzecz łączną kwotę zadośćuczynienia w wysokości 500 tys. zł.

...
Czytaj więcej

SO: fakt, że powód poniósł wyższe kwoty naprawy zniszczeń, nie przesądza o wysokości odszkodowania

Sąd Okręgowy w Szczecinie w wyroku z dnia 14 grudnia 2018 r. (sygn. akt II Ca 679/18) orzekł, że odszkodowanie ma odzwierciedlać wielkość poniesionej szkody, a nie koszt jej naprawy.

...
Czytaj więcej

Przedsiębiorstwo wprawiane w ruch za pomocą sił przyrody nie zawsze odpowiada za szkody powstałe na jego terenie

Związek miejsca nie przesądza jeszcze o istnieniu adekwatnego związku przyczynowego między ruchem przedsiębiorstwa a doznaną szkodą. Twierdzenie przeciwne prowadziłoby do zbyt dalekiego wniosku z punktu widzenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu.

...
Czytaj więcej

TSUE: w razie wcześniejszej spłaty kredytu proporcjonalnemu obniżeniu ulegają wszystkie koszty z nim związane

Art.16 ust. 1 dyrektywy 2008/48/WE w sprawie umów o kredyt konsumencki należy interpretować że prawo konsumenta do obniżki całkowitego kosztu kredytu w przypadku jego wcześniejszej spłaty obejmuje wszystkie koszty, które zostały nałożone na konsumenta.

...
Czytaj więcej

Ważne stanowisko SN w zakresie tzw. prawomocności rozszerzonej wpisów do rejestru postanowień umownych uznanych za niedozwolone

UOKiK może nakładać na przedsiębiorcę karę za stosowanie klauzul wpisanych do rejestru klauzul abuzywnych, jedynie w takich wypadkach, w których klauzula została wcześniej wpisana do rejestru na skutek postępowania w stosunku do tego samego przedsiębiorcy

...
Czytaj więcej

SN: Ubezpieczyciel jest zobowiązany zwrócić koszty wykonania ekspertyz rzeczoznawcy

Poszkodowanemu oraz cesjonariuszowi roszczeń odszkodowawczych z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm. przysługuje od ubezpieczyciela zwrot kosztów prywatnej opinii rzeczoznawcy.

...
Czytaj więcej

SN: Gwarancja jest uproszczoną formą dochodzenia należności ze stosunku podstawowego

Gwarancja za roboty budowlane to uproszczona forma dochodzenia należności ze stosunku podstawowego. W przypadku przyjęcia innego stanowiska, towarzystwo byłoby jedynie poręczycielem i w związku z tym należałoby wykazać, co winien jest dłużnik.

...
Czytaj więcej

Pytanie prawne dot. uznania czynszu z najmu pojazdu zastępczego za szkodę

Sąd Okręgowy w Łodzi w postanowieniu z dnia 18 lipca 2019 r. skierował do Sądu Najwyższego zapytanie prawne dot. uznania zobowiązania do zapłaty czynszu z tytułu najmu pojazdu zastępczego za szkodę, za którą należy się odszkodowanie.

...
Czytaj więcej

Kierowca taksówki odpowiada za szkody wyrządzone przez pasażerów, jeśli nie zachował zasad bezpieczeństwa

Kierowca taksówki, który zatrzymał się w niedozwolonym miejscu, odpowiada za szkodę spowodowaną przez pasażerkę przy wysiadaniu z pojazdu.

...
Czytaj więcej

TSUE rozstrzygnie kwestię obowiązku ubezpieczenia porzuconych pojazdów przez władze samorządowe

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE zapytanie prejudycjalne dot. obowiązku ubezpieczenia niezdolnego do jazdy pojazdu przez władze samorządowe.

...
Czytaj więcej

SN: stopa życia w poszczególnych rejonach stanowi jedynie uzupełniające kryterium przy ustalaniu kwot zadośćuczynienia

Istotnym kryterium wysokości zadośćuczynienia nie może być okoliczność, że powód na stałe zamieszkuje w kraju, w którym stopa życiowa mieszkańców jest niższa niż w kraju, w którym doszło do wypadku.

...
Czytaj więcej

SN przedstawił pytania prawne co do charakteru skargi nadzwyczajnej

Sąd Najwyższy w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych wypowiedział się w sprawie skargi nadzwyczajnej Prokuratora Generalnego ws. zadośćuczynienia za błąd medyczny.

...
Czytaj więcej

Uzasadnienie odmowy podjęcia uchwały przez SN w zakresie ustalania wysokości odszkodowania po naprawie pojazdu

​Sąd Najwyższy w dniu 7 grudnia 2018 r. odmówił podjęcia uchwały w kwestii sposobu ustalania wysokości odszkodowania w przypadku, gdy przed zakończeniem postępowania likwidacyjnego pojazd został naprawiony przez powoda.

...
Czytaj więcej

SN: na wielkość doznanej krzywdy wpływa wiele czynników, nie tylko uszczerbek na zdrowiu

Sąd, orzekając o rozmiarze doznanej krzywdy i cierpienia poszkodowanego, nie powinien kierować się jedynie oszacowanym uszczerbkiem na zdrowiu ale też innymi elementami, np. wiekiem.

...
Czytaj więcej

SO: niezrozumiałe postanowienia zawarte w OWU należy tłumaczyć na korzyść ubezpieczonego

Nie przynosi zamierzonego skutku powoływanie się przez zakład ubezpieczeń na wyłączenia odpowiedzialności zawarte w nieprecyzyjnie sformułowanym OWU.

...
Czytaj więcej

SR: kwota odszkodowania powinna uwzględniać pełny koszt zakupu oryginalnych części i robocizny

Jeśli poszkodowany żąda od zakładu ubezpieczeń świadczenia pieniężnego, to nie można obniżać go przez uwzględnienie hipotetycznych rabatów przewidzianych w przypadku wykonania naprawy.

...
Czytaj więcej

SO: ZU zwróci koszty leczenia w niepublicznym systemie zdrowia, jeśli przynosi ono efekty

Poszkodowana, która była konsultowana przez lekarzy poza systemem NFZ, może domagać się zwrotu poniesionych wydatków, skoro było to uzasadnione jej stanem zdrowia.

...
Czytaj więcej

SO: ubezpieczyciel zapłaci za wyciek oleju silnikowego na drogę

Wyciek oleju silnikowego spowodował uszkodzenie mienia (nawierzchni drogi), tym samym koszt uprzątnięcia drogi ostatecznie ponoszony jest przez ubezpieczyciela w ramach umowy OC sprawcy.

...
Czytaj więcej

SN: odmowa podjęcia uchwały dot. kosztu udzielenia wyceny naprawy na zlecenie firmy windykacyjnej

SN składu trzech sędziów w postanowieniu z dnia 14 czerwca 2019 r. (sygn. akt III CZP 33/18) odmówił podjęcia uchwały ws. zaliczenia do odszkodowania kosztu sporządzenia, na zlecenie podmiotu zajmującego się skupywaniem wierzytelności, prywatnej opinii.

...
Czytaj więcej

SA: zadośćuczynienie za zerwaną więź rodzinną przysługuje nawet, jeśli żałoba przebiegła prawidłowo

Osierocone dziecko doznaje dużego uszczerbku w życiu, nawet jeśli w okresie żałoby nie korzystało ze wsparcia psychologa. To, że ojciec powoda zginął w wypadku komunikacyjnym kilkanaście lat temu, nie uzasadnia obniżenia należnego mu zadośćuczynienia.

...
Czytaj więcej

SN: stwierdzenie przyczynienia się do powstania szkody nie determinuje obniżenia zadośćuczynienia

Decyzja o obniżeniu odszkodowania jest uprawnieniem sądu, a rozważenie wszystkich okoliczności danej sprawy, w wyniku konkretnej i zindywidualizowanej oceny, jego powinnością.

...
Czytaj więcej

SR: 10 tys. zł zadośćuczynienia za niezrealizowanie usługi assistance turystycznego

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu (sygn. akt I C 845/18) orzekł, że zakład ubezpieczeń musi wypłacić ubezpieczonemu turyście zadośćuczynienie za niezrealizowanie usługi assistance podczas zagranicznego urlopu.

...
Czytaj więcej

SN: przyczynienie się poszkodowanego zmniejsza kwotę wskazaną w powództwie

Sąd, podzielając zarzut przyczynienia się poszkodowanego do powstania szkody, odnosi się do żądania pozwu i odpowiednio zmniejsza zasądzone zadośćuczynienie, obowiązany jest jednak uwzględnić ograniczenie roszczenia z tej przyczyny, wskazane w pozwie.

...
Czytaj więcej

SA: Świadczenia odszkodowawcze powinny pokrywać jedynie skutki zdarzeń, a nie nasilone objawy wcześniejszych schorzeń

Długotrwałe leczenie powódki nie wynikało jedynie z wypadku komunikacyjnego, a z nasilenia się innych zwyrodnień kręgosłupa. Poszkodowana powinna dokładnie wykazać i skalkulować koszty poniesione z tytułu zdarzenia ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

SN: zakład ubezpieczeń musi wypłacić odszkodowanie, nawet jeśli pojazd został sprzedany

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 3 kwietnia 2019 r. (sygn. akt II CSK 100/18) orzekł, że zakład ubezpieczeń musi zwrócić właścicielowi ubezpieczonego pojazdu koszt naprawy, nawet jeśli doszło do sprzedaży auta.

...
Czytaj więcej

SN: roszczenie regresowe powstaje i podlega ocenie według stanu prawnego z chwili wypłaty odszkodowania

Sąd Najwyższy w uchwale składu 3 sędziów z dnia 28 marca 2019 r. orzekł, że roszczenie regresowe zakładu ubezpieczeń z tytułu ubezpieczenia OC ppm. powstaje i podlega ocenie według stanu prawnego obowiązującego w chwili wypłaty odszkodowania.

...
Czytaj więcej

SA: brak oznakowania i zabezpieczenia różnicy poziomów powierzchni stanowi niedbalstwo

Dobre obyczaje i zasada dbałości o dobro osób trzecich nakazują takie urządzenie placu zabaw, żeby był bezpieczny nie tylko dla dzieci korzystających z możliwości zabawy, ale także dla osób przechodzących w pobliżu.

...
Czytaj więcej

SN: Poszkodowany nie może ponosić odpowiedzialności za przedłużającą się naprawę samochodu spowodowaną obiektywnymi przyczynami

Odpowiedzialność ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego obejmuje także celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki, poniesione przez poszkodowanego na najem pojazdu zastępczego w okresie przedłużającej się naprawy.

...
Czytaj więcej

SR: właściciel obiektu ma obowiązek utrzymywania go w należytym stanie technicznym

Właściciel obiektu budowlanego jest obowiązany utrzymywać i użytkować go w sposób zgodny z przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości.

...
Czytaj więcej

ETPC: weryfikacja roszczeń poszkodowanego jest obowiązkiem zakładu ubezpieczeń

ETPC uznał, że towarzystwo ubezpieczeń może korzystać z usług prywatnego detektywa w celu weryfikacji roszczeń zgłaszanych przez poszkodowanego. Jak wskazał ETPC, praktyka ta nie stanowi naruszenia prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

...
Czytaj więcej

SO: na wysokość kwoty zadośćuczynienia mają wpływ powstałe ograniczenia w życiu osoby poszkodowanej

Brak możliwości realizacji planów życiowych, takich jak samodzielna jazda samochodem, która daje oczywiste poczucie samodzielności, wręcz wolności, uzasadnia przyznanie osobie poszkodowanej zadośćuczynienia.

...
Czytaj więcej

SN: świadczenia z umów OC są wypłacane ubezpieczonym po naprawieniu szkody

Umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest odmianą umowy na rzecz osoby trzeciej. Jej treść wskazuje, że ubezpieczony do czasu zaspokojenia roszczeń osoby trzeciej nie może domagać się od ubezpieczyciela świadczenia na swoją rzecz.

...
Czytaj więcej

SN zarejestrował kolejne zapytania prawne ad. ubezpieczeń

Do Sądu Najwyższego wpłynęły dwa zapytania prawne z zakresu ubezpieczeń. Wątpliwości sądów apelacyjnych obejmują kwestie obniżania kwot odszkodowań i ważności umów ubezpieczenia na życie z UFK oraz dystrybucji tych produktów.

...
Czytaj więcej

SO: właściciel posesji nie ponosi odpowiedzialności za szkody przy wykonywaniu prac przez fachowca

Niedbalstwo sprawcy szkody polega na niedołożeniu staranności, niezbędnej do uniknięcia skutku, którego sprawca nie planował wywołać. Jest to tzw. wina nieumyślna.

...
Czytaj więcej

SO: zbiegnięcie z miejsca zdarzenia obejmuje wszelkie czynności mające na celu uniknięcie odpowiedzialności odszkodowawczej

Pojęcie „zbiegnięcia z miejsca zdarzenia” dotyczy działań sprawcy zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności cywilnej za wyrządzoną szkodę.

...
Czytaj więcej

SO: przez ruch przedsiębiorstwa należy rozumieć każdą jego działalność

Szkody wyrządzone przez ruch przedsiębiorstwa stanowią te będące skutkiem użycia sił przyrody i pozostające w związku przyczynowym z niebezpieczeństwem wynikającym z zastosowania tych sił oraz pozostające w związku tylko z samym ruchem przedsiębiorstwa.

...
Czytaj więcej

SN odmówił podjęcia uchwał ws. odszkodowań za szkody częściowe w pojazdach

W dniu 7 grudnia 2018 r. Sąd Najwyższy w składzie 3 sędziów postanowił odmówić podjęcia uchwały w czterech zapytaniach prawnych odnoszących się do problemu ustalania wysokości odszkodowania w przypadku szkód częściowych w pojazdach.

...
Czytaj więcej

Kolejne zapytanie prawne dot. odszkodowania za szkodę częściową

„Czy w przypadku wyrządzenia szkody w pojeździe mechanicznym, stanowiącej szkodę częściową, w sytuacji, gdy przed ustaleniem wysokości odszkodowania dojdzie do naprawy pojazdu przywracającej ten pojazd do stanu sprzed powstania szkody..."

...
Czytaj więcej

SN: wcześniejsza naprawa pojazdu nie ma wpływu na wysokość odszkodowania

SN odmówił podjęcia uchwały w zakresie zagadnienia prawnego dot. sposobu szacowania wysokości odszkodowania w przypadku wystąpienia szkody częściowej w pojeździe, jeśli poszkodowany dokonał naprawy przed zakończeniem procesu likwidacji szkody.

...
Czytaj więcej

Klauzule nr 7332 i 7333.  Sposób szacowania wartości ubezpieczanego pojazdu

"W sytuacji, gdy suma ubezpieczenia nie została ustalona w zgodzie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Autocasco, za wartość rynkową pojazdu w trakcie okresu ubezpieczenia przyjmuje się wartość rynkową z dnia zawarcia umowy ubezpieczania..."

...
Czytaj więcej

SA: 16-latka jest w stanie ocenić konsekwencje swego zachowania

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że od 16-latki można oczekiwać rozumienia następstw niewłaściwego zachowania na drodze. W związku z czym, można stwierdzić o przyczynieniu się nieletniej do powstania szkody.

...
Czytaj więcej

SN: Nielegalne przywłaszczenie pojazdu podlega pod ochronę ubezpieczenia AC

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 27 lipca 2018 r. (sygn. akt V CNP 35/17) orzekł, że ochrona ubezpieczeniowa AC obejmuje przypadki zaboru pojazdu, tj. przywłaszczenia w wyniku świadomego i zaplanowanego przestępstwa oszustwa.

...
Czytaj więcej

TSUE: ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za szkody, do których doszło przy wysiadaniu z pojazdu z winy pasażera

Zakresem pojęcia „ruch pojazdów” jest objęta sytuacja, w której pasażer stojącego na parkingu pojazdu, przy otwieraniu drzwi tego pojazdu, uderzył i uszkodził stojący obok pojazd.

...
Czytaj więcej

SO: sprawca szkody musi wykazać przyczynienie się poszkodowanego do jej powstania lub zwiększenia

Przyczynieniem się poszkodowanego do powstania szkody jest każde jego zachowanie pozostające w normalnym związku przyczynowym ze szkodą, za którą ponosi odpowiedzialność inna osoba.

...
Czytaj więcej

SO: pozytywne wyniki przeglądów technicznych nie zwalniają zarządzających z dbania o bezpieczeństwo użytkowników budynku

Brak zagrożenia czy ryzyka katastrofy budowlanej, stwierdzony w wyniku regularnych badań technicznych, nie zwalnia osób zarządzających placówką z obowiązku dbania o bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

...
Czytaj więcej

SA: jedynie gdy suma zadośćuczynienia została rażąco wygórowana lub zaniżona może nastąpić jej korekta

Korekta wielkości świadczenia zasądzonego przez sąd niższej instancji w ramach kontroli instancyjnej może nastąpić jedynie wyjątkowo, gdy kwota przyznana pokrzywdzonemu nie odpowiada warunkom terminu „odpowiednia suma”.

...
Czytaj więcej

TSUE: każdy zarejestrowany pojazd podlega ubezpieczeniu, nawet jeśli właściciel nie zamierza go użytkować

Pojazd, który nie został wyrejestrowany i jest zdolny do jazdy, powinien być objęty ubezpieczeniem OC, nawet jeśli jego posiadacz nie planuje go dalej użytkować.

...
Czytaj więcej

Dobre praktyki dotyczące zasad powołania, składu i funkcjonowania komitetu audytu

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przekazał do konsultacji projekt dokumentu pt. „Dobre praktyki dotyczące zasad powołania, składu i funkcjonowania komitetu audytu”.

...
Czytaj więcej

Wypłacalność zakładów ubezpieczeń po I poł. 2019 r.

Po I poł 2019 r. wskaźniki wypłacalności sektora ubezpieczeń były na poziomie: 701,35% (MCR) i 245,75% (SCR), wynika z raportu KNF „Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2019 roku”.

...
Czytaj więcej

45. posiedzenie KNF: przyjęto założenia interwencji produktowej dot. ubezpieczeń na życie z UFK

​W dniu 29 października 2019 r. odbyło się 45. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego podjęto wiele decyzji odnoszących się do sektora ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

43. posiedzenie KNF: 400 tys. zł kary dla PZU

W dniu 24 września 2019 r. odbyło się 43. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia Komisja nałożyła na PZU SA karę pieniężną w wysokości 400 tys. zł.

...
Czytaj więcej

KNF: raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale br.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kw. br. W raporcie zaprezentowano podstawowe informacje na temat wyników finansowych sektora ubezpieczeń i reasekuracji.

...
Czytaj więcej

KNF opublikował komunikat ws. działań kontrolnych przeprowadzonych w stosunku do Gefion Insurance A/S przez duński nadzór

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że 11 lipca 2019 r. duński organ nadzoru finansowego w związku z przeprowadzeniem kontroli w duńskim zakładzie ubezpieczeń Gefion Insurance A/S opublikował informację o jej wynikach.

...
Czytaj więcej

Nowa wersja metodyki BION

​Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował nową wersję metodyki Rocznego Badania i Oceny Nadzorczej (BION) zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2018 r. Na stronie KNF pojawiła się też Ankieta BION.

...
Czytaj więcej

KNF: Rynek ubezpieczeń majątkowych po I kw. 2019 r.

KNF przedstawiła dane dot. kondycji sektora ubezpieczeń po I kw. 2019 r. Z zestawienia wynika, że od stycznia do marca br. zakłady ubezpieczeń zebrały 16.352 mln zł składki brutto, o 99 mln zł więcej niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

UKNF przypomina o wymogu adekwatności składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych

UKNF opublikował stanowisko dot. adekwatności składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Wskazuje w nim na potrzebę kontynuacji działań zapewniających adekwatność poziomu składki w długim okresie.

...
Czytaj więcej

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała sprawozdanie z działalności w 2018 r.

W sprawozdaniu zawarto informacje m.in. na temat rynku ubezpieczeniowego. Znalazły się w nim najważniejsze informacje podsumowujące działalność sektora ubezpieczeń w ubiegłym roku, m.in. jaka jest wartość aktywów zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Tajemniczy klient UOKiK w sklepach z elektroniką. Sprawdzał m.in. proces sprzedaży ubezpieczeń

Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wcielili się w klientów i sprawdzili praktyki sprzedażowe w 16 dużych sklepach z elektroniką. Sprawdzili m.in. kwestie związane z reklamowaniem towarów i dystrybucją ubezpieczeń sprzętu elektronicznego.

...
Czytaj więcej

KNF: Dane dot. sektora ubezpieczeń po 2018 r. Rynek majątkowy

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła dane sektora ubezpieczeń po IV kw. 2018 r.

...
Czytaj więcej

UKNF sprawdził wskaźniki ZU do wyliczania rezerw na niewypłacone świadczenia z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń OC ppm.

UKNF przeprowadził badania w zakresie kalkulacji wskaźników porównawczych do wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych w gr. obowiązkowych ubezpieczeń OC ppm.

...
Czytaj więcej

8. posiedzenie KNF: 13 tys. zł kary dla Concordia TUW

W dniu 26 lutego 2019 r. odbyło się 8. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

7. posiedzenie KNF: zgoda na przejęcie TUW „TUW” przez InterRisk

12 lutego br. odbyło się 7. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego KNF wyraziła zgodę na zakup udziałów TUW „TUW” przez InterRisk i powołanie Aleksandra Rodę na prezesa TU ZDROWIE SA. 

...
Czytaj więcej

KNF opublikowała raport o stanie sektora ubezpieczeń po III kwartałach 2018 r.

W opublikowanym raporcie zaprezentowano podstawowe informacje dotyczące wyników finansowych sektora ubezpieczeń i reasekuracji za III kwartały minionego roku.

...
Czytaj więcej

KNF przedstawił założenia polityki dywidendowej w 2019 r.

KNF wydała komunikat dotyczący stanowiska organu nadzoru w sprawie założeń polityki dywidendowej instytucji finansowych w 2019 r.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 416. posiedzenia KNF: została zmniejszona sankcja nałożona na Generali

W dniu 18 grudnia 2018 r. odbyło się czterysta szesnaste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

Klauzula nr 7339. Skutek niedostarczenia wymaganych dokumentów i urządzeń w razie kradzieży pojazdu 

"S.A. nie odpowiada za szkody wskutek kradzieży pojazdu lub jego części jeżeli poszkodowany nie przedłożył (...) S.A. dokumentów pojazdu, na podstawie których pojazd był dopuszczony do ruchu w dniu szkody oraz wszystkich kluczy (fabrycznych urządzeń)..."

...
Czytaj więcej

415. posiedzenie KNF: 900 tys. zł dla PZU

W dniu 4 grudnia 2018 r. odbyło się 415. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF opublikowała raport o stanie rynku brokerskiego w 2017 r.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała sprawozdanie dotyczące brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych prowadzących działalność na podstawie zezwoleń na wykonanie działalności brokerskiej w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji.

...
Czytaj więcej

PIU: Program audytu - zarządzenie zmianą IT

Podkomisja audytu i kontroli wewnętrznej Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiła kolejną publikację tym razem dot. systemów IT zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

409. posiedzenie KNF: Komisja wyraziła zgodę na przejęcie Concordii przez Generali

W dniu 6 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego wydano decyzje dotyczące towarzystw ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

UKNF opublikował Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2018 r.

W publikacji zawarto podstawowe informacje dotyczące wyników finansowych sektora ubezpieczeń i reasekuracji za I półrocze 2018 r. Przedstawiono również istotne tendencje zaobserwowane w sektorze ubezpieczeń w ciągu tego okresu.

...
Czytaj więcej

UOKiK: PZU zmienia zasady wypowiadania umów OC ppm.

PZU mógł ograniczać prawo konsumentów do wypowiedzenia umowy OC, gdy posiadali podwójne ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

407. posiedzenie KNF: komisja obniżyła wysokość kary dla Warty

W dniu 16 października br. odbyło się 407. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia Komisja ponownie rozpatrzyła decyzję ws. kary pieniężnej dla Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA.

...
Czytaj więcej

405. posiedzenie KNF: 20 tys. zł kary dla UNIQA

W dniu 2 października odbyło się czterysta piąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

KNF: dane sektora ubezpieczeniowego po II kw. 2018  r. Rynek majątkowy

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała kolejny kwartalny biuletyn dot. rynku ubezpieczeniowego. Z danych KNF wynika, że zysk finansowy zakładów ubezpieczeń na koniec czerwca 2018 r. wyniósł 3.814 mln zł.

...
Czytaj więcej

404. posiedzenie KNF: Robert Łoś ze zgodą na objęcie stanowiska prezesa SALTUS TUW

W dniu 18 września 2018 r. odbyło się 404. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

27 września 2018 r. - Seminarium KNF dot. ubezpieczeń kredytu hipotecznego

W dniu 27 września 2018 r. w UKNF w ramach projektu CEDUR odbędzie się seminarium pt. „Ubezpieczenia kredytu hipotecznego”. Jego celem jest przybliżenie zagadnień dotyczących kwestii stosowanych przez banki zabezpieczeń kredytu hipotecznego.

...
Czytaj więcej

UKNF ogłosił termin egzaminu dla przyszłych aktuariuszy

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wyznaczył termin najbliższego egzaminu aktuarialnego na datę 26-27 listopada br.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2018 r.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2018 r. Obejmuje on dane pochodzące od 61 krajowych zakładów ubezpieczeń: 27 z działu I i 33 z działu II oraz 1 zakładu reasekuracji.

...
Czytaj więcej

Jak nie stracić na ubezpieczeniach szkolnych?

​Na portalu Gazety Wyborczej został opublikowany artykuł, w którym przedstawiono specyfikę szkolnych ubezpieczeń NNW. Autorzy wyjaśniają rodzicom, jakie interesujące oferty obecnie są dostępne oraz co zrobić, aby uniknąć rozczarowań przy likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

RM przyjęła program pomocy dla rolników z tytułu szkód upraw

​Rada Ministrów zgodziła się co do ustanowienia programu pomocy dla rolników, którzy ponieśli szkody w swoich gospodarstwach rolnych, z powodu wystąpienia suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie sprzętu od Simplesurance

Simplesurance to oferta dla osób, które chcą ubezpieczyć swój sprzęt domowy, sprzęt elektroniczny czy sportowy. Zakup polisy odbywa się poprzez internet.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej wniosków o odszkodowanie za cyberprzestępstwa

Rozwój nowoczesnych technologii wpływa nie tylko na usprawnienie technologii, ale również na liczbę cyberprzestępstw.

...
Czytaj więcej

Rankomat ostrzega przed pochopnym zakupem wycieczki last minute

Wyjazdy typu last minute są w Polsce bardzo popularne. Z badań Polskiej Izby Turystyki wynika, że w 2018 roku blisko 52% klientów biur podróży kupiło wycieczki na miesiąc lub krócej przed wyjazdem.

...
Czytaj więcej

Wielkopolska: ponad 70 tys. wniosków w sprawie suszy

W Wielkopolsce odnotowano straty spowodowane suszą w ponad 68 tys. gospodarstw. Jest to o ponad 10 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

...
Czytaj więcej

Coraz większe różnice w cenach OC ppm.

Ubea.pl prowadzi analizy dotyczące zmian w cenach polis komunikacyjnych. Z zebranych danych wynika, że rosną różnice w cenach między poszczególnymi ubezpieczycielami.

...
Czytaj więcej

Czy użytkownicy UTO będą musieli posiadać ubezpieczenie?

Sejm przygotowuje zmiany w prawie dostosowane do UTO. Jednak nie zostały w nich zawarte informacje na temat obowiązkowego ubezpieczenia. Czy użytkownicy pojazdów elektrycznych powinni posiadać OC w życiu prywatnym?

...
Czytaj więcej

Rankomat podpowiada jak oszacować wartość mieszkania przed zakupem polisy

Wycena wartości mieszkania jest istotna przy zakupie polisy. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli na uzyskanie odszkodowania np. w przypadku zalania.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo rolnictwa bada skutki suszy w Polsce

Gościem radiowej Jedynki był Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas rozmowy został poruszony wątek odszkodowań dla rolników za straty na skutek suszy.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie D&O nie obowiązuje?

CEO Magazyn Polska opublikował artykuł na temat polis D&O. W artykule została poruszona kwestia ochrony przedsiębiorstwa przed karami nałożonymi przez UOKiK.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: rośnie liczba posiadaczy OC ppm.

OC ppm. to wciąż najpopularniejsze ubezpieczenie w Polsce. Ubea.pl postanowiła sprawdzić zależność średniej wartości szkód likwidowanych z tytułu OC ppm. od liczby tych polis ogółem.

...
Czytaj więcej

Kolejny spadek ceny OC ppm. Czy rozpocznie się nowa wojna cenowa?

Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w I kwartale br. przypis składki brutto z tytułu obowiązkowego OC dla kierowców zmniejszył się o 43 mln zł w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

...
Czytaj więcej

Rośnie suma wypłaconych odszkodowań i świadczeń z tytułu OC i AC

Rankomat podsumował wydatki ubezpieczycieli na odszkodowania w 2018 r. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły w minionym roku 13,9 mld zł odszkodowań i świadczeń z powodu wypadków i kolizji drogowych.

...
Czytaj więcej

Rosnąca liczba rowerzystów nie przekłada się na ubezpieczenia

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat ubezpieczenia dla rowerzystów. W tekście porównano oferty polskich ubezpieczycieli i wybrano najciekawsze produkty.

...
Czytaj więcej

Pojazd leasingowany a likwidacja szkód komunikacyjnych

Serwis prawo.pl opublikował artykuł na temat problemów z uzyskaniem odszkodowania od zakładów ubezpieczeń przez osoby posiadające samochód w leasingu.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie rowerzysty powinno być obowiązkowe?

W Polsce można zaobserwować coraz większe zainteresowanie wykorzystaniem roweru jako środka transportu, sposobu na rekreację czy uprawianie sportu. Przekłada się to na silniejszą potrzebę uświadamiania uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach.

...
Czytaj więcej

Czy polisy komunikacyjne są domeną polskich ubezpieczycieli?

Serwis Ubea.pl sprawdził którzy ubezpieczyciele „stawiają” na polisy komunikacyjne. Z przeanalizowanych danych wynika, że ubezpieczyciele różnią się pod względem zaangażowania w rynek OC ppm. i AC.

...
Czytaj więcej

Czy OC powinno być przypisane do kierowcy?

Wzrost popularności elektrycznych pojazdów miejskich po raz kolejny zmusza do dyskusji na temat konieczności ubezpieczenia sprzętu i jego użytkowników.

...
Czytaj więcej

Spadek cen OC ppm. nie rokuje dobrze

Na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł na temat spadku ceny OC ppm., które zostały odnotowane w ostatnich miesiącach.

...
Czytaj więcej

Poruszając się elektryczną hulajnogą warto mieć ubezpieczenie

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat rosnącej popularności przemieszczania się na elektrycznych środkach transportu np. hulajnogach.

...
Czytaj więcej

Likwidacja szkód w przedsiębiorstwie

Puls Biznesu opublikował artykuł na temat procesu likwidacji szkód w przedsiębiorstwach.

...
Czytaj więcej

Concordia partnerem VII Konferencji Borówkowej

Concordia Ubezpieczenia po raz kolejny została partnerem Konferencji Borówkowej, która odbywa się rokrocznie w marcu. Konferencja ma charakter naukowo-konferencyjny.

...
Czytaj więcej

KUKE i Pekao S.A. wspólnie wspierają polskich eksporterów

Bank Pekao S.A. i KUKE wspierają polską firmę, która zajmuje się budową tłoczni gazu w Estonii.

...
Czytaj więcej

Jak plasują się ceny OC ppm. dla doświadczonych kierowców?

Ubea.pl przeanalizowała ceny OC ppm. oferowane doświadczonym kierowcom. Czy rok 2019 będzie korzystny dla kierowców z długim stażem za kierownicą?

...
Czytaj więcej

Pożyczkodawcy będą musieli przedstawić koszt ubezpieczenia

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt tzw. ustawy antylichwiarskiej. Wśród propozycji zmian znalazł się m.in. zakaz dowolnego ustalania wysokości dodatkowych opłat, w tym składek ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Kto skorzysta na telematyce?

Z roku na rok coraz więcej towarzystw ubezpieczeń decyduje się na korzystanie z telematyki. Kierowcy początkowo podchodzili do monitorowania stylu jazdy z rezerwą.

...
Czytaj więcej

Negatywne skutki anomalii pogodowych

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł komentujący raport „Klimat ryzyka” opracowanego przez firmę doradczą Deloitte na zlecenie PIU.

...
Czytaj więcej

MF przeciwne okresowemu ubezpieczeniu OC na ciągniki i przyczepy rolnicze

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na wniosek Zarządu KRIR w sprawie zmiany przepisów dotyczących ubezpieczeń pojazdów mechanicznych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele oferują dodatkowe wsparcie kierowców po kradzieży

Kradzież samochodu generuje wiele problemów. Warto zwrócić uwagę, że kradzież auta to również utrata wszystkich przedmiotów, które znajdowały się wewnątrz.

...
Czytaj więcej

Mondial Asisstance podsumowuje interwencje w ubiegłym roku

W 2018 roku ubezpieczeni najczęściej prosili o pomoc w związku z awarią pojazdu na terenie Polski. Drugie co do częstotliwości wykorzystania było assistance medyczne zagraniczne, trzecie assistance medyczne polskie. 

...
Czytaj więcej

Czy podwyższenie sumy gwarancyjnej wpłynie na wysokość składki?

Zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej, przegląd wysokości sum gwarancyjnych powinien być robiony raz na pięć lat, czytamy w artykule parkiet.pl.

...
Czytaj więcej

Czy klienci zmieniają branżę ubezpieczeniową?

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł podsumowujący rynek ubezpieczeń w Polsce. W tekście pojawiła się teza, że polepszyła się sytuacja klienta wobec ubezpieczycieli i pośredników. Przykładem poprawy jest obniżka ceny polis komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

UFG ostrzega przed zawieraniem krótkoterminowych polis komunikacyjnych

Praktyką stosowaną przez niektórych kierowców w celu obniżenia składki ubezpieczenia komunikacyjnego jest zakup krótkoterminowej polisy. Oferowanie tego typu polisy przez agentów ubezpieczeniowych nie jest zgodne z prawem.

...
Czytaj więcej

Thierry Jeantet zrezygnował z członkostwa w Radzie Nadzorczej TUW „TUW”

Decyzją Rady Nadzorczej z dniem 1 grudnia br. do składu Rady Nadzorczej TUW „TUW” został powołany Kazimierz Paweł Bisek. Zmiany w Radzie Nadzorczej są spowodowane rezygnacją dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej TUW „TUW”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele chcą inwestować w telemetrię

Serwis superpolisa.pl opublikował artykuł na temat telemetrii w ubezpieczeniach. Monitorowanie stylu jazdy kierowców w zamian za zniżki budzą skrajne emocje, ale liczba tego typu polis rośnie.

...
Czytaj więcej

NIK krytycznie o działalności komisji wojewódzkich ds. orzekania o błędach medycznych 

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała działalność wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. Jak wynika z raportu Izby, komisje nie pomagają poszkodowanym pacjentom w uzyskaniu odszkodowań.

...
Czytaj więcej

LINK4 promuje program Kasa Wraca

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się wywiad z posiadaczką ubezpieczenia OC i AC z programem Kasa Wraca w LINK4. Założeniem programu jest monitorowanie stylu jazdy ubezpieczonego i nagradzanie za zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

...
Czytaj więcej

Kiedy warto kupić ubezpieczenie od utraty pracy?

Na łamach portalu forsal.pl został opublikowany artykuł na temat ubezpieczenia od utraty pracy.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy skierował do Sądu Najwyższego pytanie prawne o zwrot wynagrodzenia rzeczoznawcy

RF wniósł do Sądu Najwyższego 21. wniosek o podjęcie uchwały. Tym razem wątpliwości RF dotyczą zwrotu kosztów poniesionych przez poszkodowanego z tytułu sporządzenia ekspertyzy przez niezależnego rzeczoznawcę.

...
Czytaj więcej

Czy brak właściwego wyposażenia pojazdu może wpłynąć na wypłatę odszkodowania?

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat wpływu braku odpowiednich opon na wypłatę odszkodowania w razie kolizji.

...
Czytaj więcej

Assistance z limitem odległości

Na łamach serwisu parkiet.pl ukazał się artykuł na temat ubezpieczenia assistance bez limitu kilometrów.

...
Czytaj więcej

Wzrost liczby wezwań assistance w dniu Wszystkich Świętych

Liczba wezwań assistance wzrosła o 43% w dniu Wszystkich Świętych w porównaniu do roku ubiegłego.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia eksportowe – planowane zmiany w przepisach

MPiT zapowiedziało zmianę przepisów dotyczących gwarancji eksportowych. Wpłynie to na uzyskanie poręczenia z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, czytamy w Pulsie Biznesu.

...
Czytaj więcej

Skąd biorą się różnice cen między ubezpieczeniami OC ppm.?

Rankomat opublikował artykuł na temat różnic cenowych między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, które oferują swoim klientom OC ppm.

...
Czytaj więcej

Insly.pl opublikowało listę czynników wpływających na wysokość składki polisy AC

W artykule opublikowanym przez Insly.pl czytamy, że ubezpieczenie komunikacyjne autocasco jest ubezpieczeniem o niezbyt skomplikowanej konstrukcji.

...
Czytaj więcej

Jakie zmiany czeka rynek ubezpieczeń?

W serwisie Money.pl ukazał się wywiad z Andrzejem Adamczykiem, twórcą platform Bezpieczny.pl oraz Bezpieczni.pl. Tematem rozmowy były m.in. ubezpieczenia w świecie online.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie jest przychodem pracownika?

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym autor odpowiada na pytanie: czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży?

...
Czytaj więcej

Kolejny organizator turystyki w Polsce ogłosił niewypłacalność

Biuro podróży Millennium Travel International złożyło oświadczenie o niewypłacalności. W związku z tym nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w zakresie ich powrotu do kraju.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba kradzieży wynajmowanych samochodów

Zgodnie z przepisami prawa odpowiedzialność za wynajem samochodu w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy ponosi zarówno najemca jak i wypożyczalnia. Jednak jaka jest procedura gdy auto zostanie skradzione?

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: gwałtowny spadek cen ubezpieczeń komunikacyjnych w sierpniu

Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych opublikowała ranking cen OC ppm. obowiązujących w sierpniu. Z opublikowanych danych wynika, że w minionym miesiącu nastąpił spadek przeciętnej składki z ubezpieczenie OC dla kierowców.

...
Czytaj więcej

Co zmienią nowe przepisy o dystrybucji  ubezpieczeń?

Serwis prawo.pl dokonał przeglądu najistotniejszych zmian, jakie wprowadzi ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń, która wejdzie w życie z dniem 1 października 2018 r.   

...
Czytaj więcej

Przychody zakładów ubezpieczeń w I poł. 2019 r.

I półrocze 2019 r. przyniosło zakładom ubezpieczeń przychody w wysokości 43,43 mld zł. O 1,66 mld zł więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

...
Czytaj więcej

Jakie koszty poniosły zakłady ubezpieczeń w I poł. 2019 r.?

Łączne koszty zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2019 r. wyniosły 39,43 mld zł – informuje KNF w swoim raporcie „Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2019 roku”.

...
Czytaj więcej

Polski rynek bancassurance po II kw. 2019 r.

W pierwszej połowie 2019 r. kanał bancasurrance, zarówno w sektorze ubezpieczeń na życie i majątkowych, zebrał 3,55 mld zł przypisu składki. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, to wynik o 0,58 mld zł słabszy.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych stale rośnie. W I poł. 2019 r. składki przekroczyły 430 mln zł

Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, w I półroczu 2019 r. składki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne przekroczyły kwotę 430 mln zł. Jest to o 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Rynek OC ppm. po II kw. 2019 r.

Jak wynika ze sprawozdania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za I poł. 2019 r., zakłady ubezpieczeń z tytułu sprzedaży obowiązkowych ubezpieczeń OC uzyskały przychód na poziomie 7.678 mln zł.

...
Czytaj więcej

PIU: Ubezpieczyciele odnotowują poprawę wyników po II kw. 2019 r.

Zakłady ubezpieczeń po II kw. 2019 r. wypracowali 4,1 mld zł zysku netto – o 7,1% więcej niż rok wcześniej. Wyższe wyniki finansowe odnotowano zarówno w sektorze ubezpieczeń majątkowych jak i życiowych.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: podczas wakacji wzrosło korzystanie z assistance medycznego

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14 proc., a w Polsce o 13 proc.

...
Czytaj więcej

UFG: zmniejszył się przypis składki z OC ppm. rdr

Jak wynika ze sprawozdania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za I poł. 2019 r., zakłady ubezpieczeń z tytułu sprzedaży obowiązkowych ubezpieczeń OC uzyskały przychód na poziomie 7.678 mln zł.

...
Czytaj więcej

Jeśli wrzesień, to ubezpieczenia szkolne

Wakacje są już za nami i bez większych fajerwerków rozpoczął się nowy rok szkolny. Dlatego chcemy przypomnieć raport o ubezpieczeniach szkolnych Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance podsumowuje wakacje. Najcześciej klienci zgłaszali awarie samochodów

Z danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas tegorocznych wakacji kierowcy najczęściej potrzebowali pomocy z powodu awarii samochodu, wypadku komunikacyjnego i kradzieży auta.

...
Czytaj więcej

W 2018 r. obcokrajowcy spowodowali 15,3 tys. zdarzeń drogowych w Polsce

Liczba wypadków i kolizji drogowych spowodowanych przez zagranicznych kierowców na polskich drogach zwiększyła się do 15,3 tys. W sumie obcokrajowcy byli sprawcami co 30. zdarzenia drogowego. Najczęściej szkody na drogach powodują obywatele Niemiec.

...
Czytaj więcej

PIU: Dane ubezpieczycieli po I kw. 2019 r. Wypłaty odszkodowań

PIU przedstawiła dane z sektora ubezpieczeń po I kw. 2019 r. W badanym okresie towarzystwa zebrały 16,4 mld zł składki (wzrost o 0,6% r/r) i wypracowały zysk na poziomie 1,5 mld zł (wzrost o 9% r/r). O prawie 3% spadła kwota wypłat świadczeń.

...
Czytaj więcej

PIU: Dane ubezpieczycieli po I kw. 2019 r. Przypis składki

​Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła dane z sektora ubezpieczeń po I kw. 2019 r. W badanym okresie towarzystwa zebrały 16,4 mld zł składki (wzrost o 0,6% r/r) i wypracowały zysk na poziomie 1,5 mld zł (wzrost o 9% r/r).

...
Czytaj więcej

Trend spadkowy utrzymuje się na rynku BA

PIU przedstawiła dane z rynku bancassurance po I kw. 2019 r. W analizowanym okresie udział składki pozyskanej w kanale BA spadł do 11% (rok temu wynosił on 13%). W sumie ubezpieczyciele uzyskali na sprzedaży ubezpieczeń w bankach 1,8 mld zł.

...
Czytaj więcej

UFG: Zagraniczne zakłady ubezpieczeń na polskim rynku komunikacyjnym po I kw. 2019 r.

Jak wynika ze sprawozdania UFG za I kw. 2019 r., na koniec marca br. znacząco spadł przypis składki zebranej w gr. 10 przez zagraniczne towarzystwa ubezpieczeń. Składka zebrana przez te podmioty spadła o 19,3% r/r.

...
Czytaj więcej

UFG: Spadł przypis składki z OC ppm.

​Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował wyniki po I kw. 2019 r. Wynika z nich, że zakłady ubezpieczeń odnotowały niższą składkę z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń OC.

...
Czytaj więcej

TU Europa przebadała rynek ubezpieczeń mieszkaniowych

Grupa Europa zleciła przeprowadzenie badań nt. ubezpieczeń nieruchomości. Wynika z nich, że ta ochrona jest szczególnie istotna dla klientów i staje się standardem na polskim rynku. Wiele z nich kupuje produkt na długi okres lub co roku przedłuża.

...
Czytaj więcej

UFG: Rośnie liczba wypadków z udziałem jednośladów

O 8% wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba szkód spowodowanych przez kierujących jednośladami. Takie dane płyną z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W tym czasie policja odnotowała ponad 4 tysiące wypadków z udziałem jednośladów.

...
Czytaj więcej

Gothaer dołączył do platformy anty-fraudowej

Gothaer jako jeden z pierwszych zakładów ubezpieczeń dołączył do zintegrowanej bazy wykrywania przestępstw ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Rankomat.pl: stawki OC ppm. najmocniej spadły w grupie młodych kierowców

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl opublikowali raport dot. rynku ubezpieczeń komunikacyjnych po I kw. 2019 r. Wynika z niego, że w porównaniu do danych za ub. r. we wszystkich grupach wiekowych kierowców spadły ceny ubezpieczeń OC ppm.

...
Czytaj więcej

PIU: Ubezpieczenia w liczbach 2018

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała broszurę pt. „Ubezpieczenia w liczbach 2018. Rynek ubezpieczeń w Polsce”. Stanowi ona graficzne ujęcie najważniejszych danych branżowych za ubiegły rok.  

...
Czytaj więcej

GUS: branża ubezpieczeniowa wypracowała 6,6 mld zł zysku w 2018 r.

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki finansowe branży ubezpieczeniowej po 2018 r. Z publikacji GUS wynika, że w 2018 r. towarzystwa ubezpieczeń wypracowały 6,6 mld zł zysku, o 14,5% więcej niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

2,6 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Na koniec 2018 r. 2,6 mln Polaków posiadało prywatne ubezpieczenie zdrowotne, podała Polska Izba Ubezpieczeń. Oznacza to wzrost wolumenu sprzedaży tych produktów o 23% w ujęciu rocznym.

...
Czytaj więcej

PIU: dane o ubezpieczeniach należności

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła dane dot. ubezpieczeń należności polskich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że w 2018 r. wzrosła o 10% r/r suma ubezpieczonych obrotów polskich spółek i po raz pierwszy przekroczyła kwotę 0,5 bln zł.

...
Czytaj więcej

Rankomat: ceny OC są coraz niższe

Specjaliści z porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl przygotowali raport cen ubezpieczeń komunikacyjnych po I kw. 2019 r. Wykazują w nim, że w I kwartale 2019 r. cena obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm. była o 4,8% niższa niż pod koniec 2018 r.

...
Czytaj więcej

Jedynie połowa polskich przedsiębiorstw ubezpiecza swoją działalność

Polski Instytut Ekonomiczny zbadał postawy polskich przedsiębiorców wobec produktów ubezpieczeniowych. Wynika z nich, że jedynie 49% spółek posiada ochronę ubezpieczeniową. Najpopularniejsze są ubezpieczenia od kradzieży, włamania i rabunku.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie RF za 2018 r. W ub. r. klienci złożyli ponad 370 tys. reklamacji na podmioty ubezpieczeniowe

Rzecznik Finansowy opublikował sprawozdanie ze swojej działalności w 2018 r. Do RF skierowano 14 tys. wniosków o podjęcie interwencji.

...
Czytaj więcej

Raport PIU o rynku bancassurance w 2018 r. O połowę spadł przypis z UFK

PIU opublikowała raport: „Polski Rynek Bancassurance IV kwartał 2018”. Wynika z niego, że stale utrzymuje się trend spadkowy przypisu składki w kanale BA, zarówno pod względem wartości przypisu, jak i udziału w łącznym przypisie składki.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych wypracowały w ub. r. prawie 65 mln zł wyniku technicznego

Wynik techniczny towarzystw ubezpieczeń wzajemnych na koniec 2018 r. wyniósł 64,6 mln zł. Jest to ponad 100 razy lepszy wynik od odnotowanego w 2017 r., gdy wynik techniczny TUW wyniósł jedynie 614 tys. zł.

...
Czytaj więcej

PIU: dane o sektorze ubezpieczeń za 2018 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła dane dot. rynku ubezpieczeniowego za 2018 r. Zarówno w dziale ubezpieczeń życiowych i majątkowych odnotowano wyższe zyski i wyniki finansowe niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

YCD, LINK4 i Aviva zwycięzcami lutowego rankingu polis komunikacyjnych

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przygotowała kolejne zestawienie najczęściej wybieranych marek ubezpieczeniowych. Ranking został stworzony na podstawie wyników wyszukiwań ubezpieczeń komunikacyjnych przez użytkowników porównywarki.

...
Czytaj więcej

UFG: sprawozdanie z działalności za okres IV kwartałów 2018 roku

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował wyniki za okres IV kwartałów 2018 r.

...
Czytaj więcej

Polska w gronie 15-stu najprężniej rozwijających się sektorów ubezpieczeń wzajemnych

Międzynarodowa Federacja Ubezpieczeń Wzajemnych i Spółdzielczych (ICMIF) opublikowała raport podsumowujący ostatnie 10-lecie rynku. Z publikacji wynika, że doszło do jego wzrostu zarówno w skali globalnej jak i na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

mfind: co 2. kierowca porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych

Jedynie połowa właścicieli pojazdów przy wyborze zakładu ubezpieczeń korzysta z porównywarki. Pozostali mają wybrane zakłady, których produkty nabywają przez kilka lat.

...
Czytaj więcej

RF o kolejnych problemach na rynku ubezpieczeń sprzętu elektronicznego

RF przygotował Aneks do Raportu o ubezpieczeniach sprzętu elektronicznego. Powstanie opracowania jest wynikiem obserwacji rynku przez RF i dostrzeżenia niepokojących trendów, pomimo spadku liczby skarg konsumentów na te produkty.

...
Czytaj więcej

PIU przedstawiła dane dot. rynku BA po III kw. 2018 r.

PIU opublikowała raport dot. rynku bancassurance po III kw. 2018 r. Na koniec września 2018 r. zakłady ubezpieczeń uzyskały przypis na poziomie 46,3 md zł, z czego 5,8 mld zł (12,6%) zostało zebranych w kanale BA.

...
Czytaj więcej

PIU: wyniki ubezpieczycieli po III kw. 2018 r. Zysk ZU wzrósł o 17%

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła dane branży po III kw. 2018  r. Zarówno sektor ubezpieczeń życiowych jak i majątkowych odnotował wyższe wyniki finansowe niż przed rokiem, przy czym w dziale II wzrost wyniósł ponad 34%.

...
Czytaj więcej

UFG: Składka z obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych wzrosła o 3% r/r

UFG opublikował wyniki swojej działalności po III kw. 2018 r.  Wynika z nich, że przypis składki z obowiązkowych ubezpieczeń wzrósł o 3% r/r i na koniec września 2018 r. wyniósł 11.572 mln zł.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w branży finansowej i ubezpieczeniowej jest niższa od odnotowywanej rok temu

GUS przedstawił wrześniową koniunkturę w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. Z danych wynika, że sytuacja w branży finansowej i ubezpieczeniowej we wrześniu tego roku utrzymywała się na poziomie zbliżonym do sierpnia.

...
Czytaj więcej

Polacy ubezpieczają swoje mieszkania na ryzyko niespodziewanych napraw

Santander Aviva zbadał postawy Polaków dot. ubezpieczenia mieszkań. Z analizy wynika, że głównym powodem zakupu polisy jest chęć uniknięcia dodatkowych wydatków związanych ze szkodą w domu.

...
Czytaj więcej

PIU opublikowało najważniejsze dane o rynku ubezpieczeń po II kw. 2018 r.

Z danych opublikowanych przez Polska Izbę Ubezpieczeń wynika, że I półroczu br. ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom 20,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. To o 5% więcej niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

UNIQA: prawie 32 mln zł zysku brutto w I połowie br.

Towarzystwo majątkowe UNIQA wypracowało zysk brutto w wysokości 29,5 mln zł na koniec czerwca 2018 roku. Oznacza to wzrost o 21% w porównaniu z wynikiem w roku ubiegłym. Przypis składki w spółce majątkowej zwiększył się o 11%, do 648,8 mln zł.

...
Czytaj więcej

Ubea.pl: spadają ceny ubezpieczeń komunikacyjnych

Zgodnie z analizami ekspertów porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl, w sierpniu 2018 r. ceny za ubezpieczenia komunikacyjne było o 9 pp. niższe niż na początku roku. Średnia wysokość składki za OC ppm. wyniosła w sierpniu bieżącego roku 1.691 zł.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: coraz więcej osób korzysta z assistance medycznego podczas zagranicznego urlopu 

Mondial Assistance w informacji prasowej podało, że podczas tegorocznych wakacji liczba zgłoszeń do Centrum Operacyjnego z prośbą o pomoc w zakresie assistance medyczngo wzrosła o 23 p.p.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: najczęstsze usługi assistance w okresie wakacji

​Mondial Assistance przygotował podsumowanie zgłoszeń, jakie wpłynęły w okresie wakacji do Centrum Operacyjnego. Jak podała spółka, liczba osób proszących o pomoc była na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku.

...
Czytaj więcej

Wyniki UFG po I poł. 2018 r. Rośnie składka z tytułu ubezpieczeń OC ppm.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności po I poł. 2018 r. Z danych UFG wynika, że składka zebrana w tytułu ubezpieczeń OC ppm. wzrosła r/r o 4,7%.

...
Czytaj więcej

46th Financial Supervisory Authority meeting: consent to launch the new insurance company in Poland

On 5 November 2019 the 46th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave consent to run insurance activity in the scope of life insurance by a new entity. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Largest number of accidents under Ukrainian Green Card were registered in Poland

From January to June 2019, international Green Card bureaus paid EUR 783k for losses in Ukraine, caused by drivers with foreign Green Card policies. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

45th Financial Supervisory Authority meeting: further penalties on insurance companies

On 29 October the 45th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held. The financial watchdog made many decisions about the Polish insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Employers extend the scope of employee healthcare

In the first half of 2019 Poles spent more than PLN 430 million on private health insurance. This is 12% more than last year. At the end of June, private health insurance was used by more than 2.7 million people. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Who caused the most car accidents?

According to a report about the motor insurance sector in Poland the owners of BMW and Audi caused the least car damage in Q3 2019.

...
Czytaj więcej

April Poland has a new CEO

Robert Świergocki was promoted to the President of the April Poland Board. He will replace Gregoire Ezanno, whose term of office finished. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers wrote EUR 7.6 billion in GWP in H1 2019, 2.65% more than the year before

The insurance sector in Poland ended the first half of 2019 with only a modest increase in GWP, of 2.65%, to EUR 7.56 billion. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali is the best insurance group in the world according to Forbes

Generali is the highest ranked global insurance group in the list of the “The World’s Best Regarded Companies”, developed by Forbes. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurers to pay ca. PLN 55 mln to the new Support Fund in the next year

Insurers will pay contributions accounting for 0.2% of their gross written premiums to a new Support Fund. Both domestic and foreign insurance companies which run their business in Poland will be obliged to pay a fee. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Future Healthcare looks for insurance companies to cooperate with

Future Healthcare has prepared to negotiate with insurers. The entity wants to help insurance companies in supply of services from the health protection area, particularly hospital and ambulatory policies. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The 43rd KNF meeting: PLN 0.4 mln fine for PZU

On 24 September 2019 the 43rd meeting of the Polish Financial Supervision Authority was held.

...
Czytaj więcej

President of UODO proceeds against PZU

The President of the Personal Data Protection Office (UODO) initiated proceedings against PZU for the campaign "Holidays with PZU Safe Child". Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers boost life segment net take by 3% y/y after H1 2019

Polish insurers increased 6M net earnings in the life segment by nearly 3% y/y and by 9.3% in the non-life segment, a Polish Insurance Association’s report shows. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New Support Fund for insurers will launch

Poland will burden insurers with premiums to the planned Support Fund run by THE insurance guarantee fund and dedicated to granting repayable support to troubled insurers.

...
Czytaj więcej

PZU received EUR 2.8 billion GWP in H1 2019

The PZU Group has achieved in H1 2019 the highest net financial result attributed to the parent company for the first half of the last five years, of PLN 1.48 billion. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New vice president of UOKiK

On 26 August 2019 the Prime Minister appointed Tomasz Chróstny as the Vice President of the Office of Competition and Consumer Protection (UOKIK). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Referred questions about MTPL insurance of abandoned vehicles

On 15 May 2019 the Polish referring court - Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim - lodged a request for a preliminary ruling by the Court of Justice of the European Union (case C-383/19). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP offers motor insurance at iPKO

PKO BP began selling motor insurance in branches in the second half of 2018. Currently, purchases can be made through the website iPKO.

...
Czytaj więcej

Aviva published financial results

In the first half of this year Aviva noted an increase in the gross premium in both life and property insurance.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uses drones for damage estimation

ERGO Hestia has decided to equip its damage liquidators with drones. These devices allow pictures and videos of damaged areas to be taken. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish company TUW PZUW is the second fastest-growing mutual insurer in the world

TUW PZUW, the mutual insurer, belonging to the Polish PZU Group, is the second fastest growing mutual insurance company in the world, according to the latest edition of the Global 500 report. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Poland with the biggest market share in the CEE region

According to the XPrimm publication, the CEE insurance market was worth EUR 10.1 billion at the end of March 2019, 2% more than a year before. The biggest part of the market belongs to the Polish market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA develops its sale process

AXA has presented its plans of sales development. The insurer wants to carry out a digital revolution. The company is going to launch an omnichannel solution in the process of insurance sales and open an e-commerce platform. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Report from the European Commission about application of the Solvency II Directive

The Report from the Commission to the European Parliament and the Council on the application of Directive Solvency II. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Almost EUR 4 billion in GWP after the first quarter

The Polish insurers' aggregate GWP (gross written premium) was up by 0.6% y/y to PLN 16.35 billion in the first quarter of 2019, according to the financial indicators from the Polish Financial Supervision Authority.

...
Czytaj więcej

Motor accidents caused by Poles abroad increased 15% in 2018

The Polish Motor Insurers Bureau (PBUK) has counted over 75,200 motor accidents abroad caused by vehicles with Polish registration in 2018. This is over 200 accidents abroad every day in 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA sell its life insurance by mBank mobile app

mBank has extended the portfolio of AXA’s insurance product distributing by its mobile application. Currently in the bank’s offer there are travel, property, accidents and (from recently) life insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva insures vehicles for short periods

Aviva has launched a new motor product. The insurer has started to sell car insurance by smartphone. Clients can buy insurance protection from 3 hours to 30 days, e.g. before a holiday trip or a short lease. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers boost net profit by 8.6% y/y to PLN 1.14 bln in Q1

Polish insurers increased annual earnings by 8.6% y/y to PLN 1.14 bln in Q1, including an almost 9% increase in the non-life segment to PLN 627.5 mln and 8.2% in the life segment to PLN 508.4 mln, a PIU report shows.

...
Czytaj więcej

26th KNF meeting: financial sanction was imposed on PZU

On 11 June 2019 the 26th Supervision Financial Authority meeting was held. The financial watchdog made a decision to put a financial sanction on PZU again. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia received PLN 6.5 bln GPW in 2018

The Polish insurer ERGO Hestia has announced its financial results after 2018. The insurer noted a record number of gross written premiums and technical result. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

GPW decreased in the MTPL sector

The Insurance Guarantee Fund (UFG) has published its results after Q1 2019. According to the data, insurance companies in Poland noted a lower level of gross written premium in the MTPL insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU paid compensation for flood damages in less than 24h

Several natural disasters occurred in Poland in May. These mobilized insurance companies to take special action to quicken claims liquidation for damages caused by weather conditions. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA will sell insurance products through cooperative banks

AXA will deliver insurance products through their online platform to clients of cooperative banks. AXA wants to strengthened its position in the bancassurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Europa Group sells insurance though the sport event registration platform SlotMarket.pl

The insurance company Europa Group has commenced cooperation with the SlotMarket.pl platform. The service is a registration platform for a range of sports competitions in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New supervisory powers to be granted to KNF towards foreign insurers

KNF will be entitled to punish foreign insurance companies or foreign reinsurance companies that carry out activities in the territory of the Poland through branches or under the freedom to provide service. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KNF about premium estimation process in the motor insurance sector

KNF emphasized the adequacy of motor insurance premiums, for motor insurance (class 3) and MTPL (class 10). These groups are a significant part of the Polish market portfolio. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

UNIQA prepared special offer for developers

UNIQA Poland, the leader on the housing association market, has prepared a special insurance offer for developers.

...
Czytaj więcej

PZU insurer increases Q1 2019 net profit to PLN 747 mln

The largest Polish insurance group PZU has published its results for Q1 2019. The Group noticed a growth by 19% to PLN 747 mln. The expected result was estimated at about PLN 684 mln.

...
Czytaj więcej

Mystery client from UOKiK in stores selling electronics

Employees of UOKiK inspected 16 large stores with electronic equipment throughout Poland in the pre-Christmas season. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Poles spend PLN 100-200 per year on home insurance

The vast majority of Poles (nearly 80 percent) buy real estate insurance, according to the last Europa Group’s report. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New members of Concordia Board and Supervision Board

The Supervision Board of Concordia Capital SA and Concordia Polska TUW have been extended by new members: Beata Baluta and Agnieszka Lewandowska. Two new members also joined to the companies’ board. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Euroins plans to develop its business in Poland

Euroins - the Bulgarian insurance company which belongs to Euroins Insurance Group (EIG) intends to strengthen its activity on the Polish market. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Statement on the conduct of business rules for certain financial market entities following brexit

The Polish Financial Supervision Authority published its statement on the entry into force of the Act on the conduct of business rules for certain financial market entities. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Private health insurance sector increases

At the end of 2018 2.6 mln Poles had private health insurance, according to the Polish Insurance Association. It is 23% more than a year before. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Clients lodged 370k complaints to insurers in 2018

The Financial Ombudsman has published its activity report. As he wrote, in 2018 clients submitted more than 14k motions to the institution to take intervention against insurance companies. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta improved its financial results

Warta obtained in 2018 gross written premiums amounting to PLN 6.4 bln. The company announces further innovation solution implementation to improve clients’ services and fasten the claims settlement process. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish Insurance market after 2018

The Polish Insurance Association has presented data about the Polish Insurance sector after 2018. The insurer made higher profits and financial results than a year before. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KNF will supervise foreign insurers in Poland

The Polish government wants to change the legal rules related to foreign insurance companies that run their business in Poland. These entities will be supervised by the Polish financial watchdog. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Customised recovery program from Insurance Guarantee Fund

The Polish Insurance Guarantee Fund (UFG) has started a new program of supporting people injured in car accidents through to their recovery. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie acquires Falck medical centers

The PZU subsidiary specializes in health insurance - PZU Zdrowie has signed an agreement to acquire 100% shares in Falck Medical Centers and NZOZ Starówka. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Financial results of Aviva in 2018

Aviva’s operational profit on the Polish market in 2018 amounted to PLN 956m. It means a growth by 8%y/y. The value of new business in the life insurance sector was PLN 279m. In 2017 it was 276m. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

10th KNF meeting: decrease of financial sanction imposed on PZU

On 12 March 2019 the 10th Supervision Financial Authority meeting was held. The financial watchdog made a decision to decrease the financial sanction imposed on PZU. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New CEO of HanseMerkur in Poland

Rafał Szczęsny has become the CEO of the Polish division of HanseMerkur. He replaced Renata Łątka, who took over the position from Rafał Buczek, the first CEO of the company in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Financial results of PZU Group: the highest annual profit in 5 years and record GWP

In 2018 the PZU Group posted its highest annual net profit in 5 years at the Group level. Gross written premium hit a new record in the PZU Group’s history in the full year 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

UFG publishes its annual rankings of insurer data quality

The Insurance Guarantee Fund of Poland published its 8th annual review of data quality provided by insurance companies. According to UFG's ratings, PZU, TUW TUW, Link4, Compensa and Allianz were the top 5 insurers in 2018.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia received PLN 1 bln premium in 2018

PKO Ubezpieczenia has published its financial results after 2018. The insurer achieved record profits.

...
Czytaj więcej

8th Financial Supervisory Authority meeting: Paweł Kacprzyk is the CEO of Nationale-Nederlanden

The 8th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 26 February 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group completes acquisition of Gothaer TU in Poland

Vienna Insurance Group (VIG) acquired 100 percent of the shares of Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń (Gothaer TU). The transaction was closed on 28th February 2019 following approval by the Polish authorities. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group expands business in Poland

The Vienna Insurance Group has obtained an interest in the mutual insurance association Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych “TUW” through InterRisk. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Orange Poland launches smartphone premium insurance policy

Orange Poland has introduced a new insurance offer for expensive smartphones. The product includes extended coverage of display or mechanical damage. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Financial Ombudsman: number of complaints against Gefion Insurance A/S increases

The number of complaints against Gefion Insurance A/S lodged to the Financial Ombudsman have increased and so the Ombudsman has decided to inform the Financial Supervision Authority. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Revolut users have problems with exclusion insurance protection abroad

The portal cashless.pl has described Revolut users’ problems with exclusion travel insurance protection abroad. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

7th Financial Supervisory Authority meeting: consent to take over TUW “TUW” by InterRisk

On 12 February 2019 the 7th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave InterRisk consent to buy TUW “TUW”’s shares. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance launches one-day motor assistance

Since 1 February 2019 Europ Assistance Polska has sold its new product dedicated to travellers and vehicles owners - Travelpolisa.pl. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta tests using AI in the claim settlement process

The Polish insurer “Warta” has started using artificial intelligence to evaluate car damage. The full implementation of the solution is planned in the second half of 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurance sector is mentioned in inspection plan of the Personal Data Protection Office for this year

The President of the Personal Data Protection Office has presented the plan of branch inspection in 2019. The Office wants to check data processing in the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New anti-fraud platform from the Polish Insurance Guarantee Fund

On 4 February 2019 the new online platform to identify insurance crime prepared by the Insurance Guarantee Fund (UFG) commenced activity. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish regulator allows 75-100% dividend payments from 2018 profits to insurers

The Polish Financial Supervision Authority has allowed payments of dividends up to 75% of 2018 profits for insurers which meet a set of regulatory and solvency ratings. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New Manager of Health Insurance Department in SALTUS Ubezpieczenia

Xenia Kruszewska has become the new Manager of the Health Insurance Department in SALTUS Ubezpieczenia. She has performed these duties since 1 January 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Financial Ombudsman about irregularities on the electronic equipment insurance sector

The Financial Ombudsman has prepared an annex to its report about electronic equipment insurance. The annex is the result of the appearance of some alarming trends on the electronic equipment insurance market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Decreasing popularity of unit-linked life insurance products after Q3 2018

Polish insurers have received EUR 10.84 billion premiums after Q3 2018. It is 1.2% more than a year before. They paid EUR 6.87 billion claims. Most damages and liquidated damages related to motor insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali appointed new members to the supervision board of Concordia

In December the supervision boards of Concordia companies were extended. The changes are connected with the acquisition of Concordia companies by Generali. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Higher insurance amounts for compulsory insurance

On 31st December 2018 the amendment to the Act on Compulsory Insurance, the Insurance Guarantee Fund and the Polish Motor Insurers’ Bureau entered into force. The act increased the insurance amounts for compulsory insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

UNIQA wants to maintain its leader position as a housing cooperative insurer

UNIQA, the Polish insurer, has showed its strategy in the years 2019-2023. The company wants to maintain its leader position on the insurance products for housing cooperative market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

415th Financial Supervisory Authority meeting: PZU fined

On 4 December 2018 the 415th Financial Supervision Authority (KNF) meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

VIG continues its upward trend in the third quarter of 2018

In Poland GPW amounted to EUR 668.7 mln (a year ago it was EUR 675.2 mln). Nevertheless, the Group financial results (before taxes) decreased. At the end of September VIG Poland earned EUR 23.5 mln profits. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Jerzy Pietrewicz became a vicepresident of TUW Medicum

On 28 November 2018 the supervision board of TUW Medicum appointed Jerzy Witold Pietrewicz as a vicepresident of the insurance company. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurance crime in 2017

Polish insurers deal with insurance crime detection better. It is the main finding from the newest Polish Insurance Association’s report about insurance crime. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Bulgarian Lev Ins plans to offer MTPL insurance in Poland

Bulgarian insurance company Lev Ins is planning to offer motor third party liability insurance in Poland, according to a statement by the Financial Supervision Authority.

...
Czytaj więcej

UNIQA develops its direct channel

UNIQA develops insurance sale by direct channels. During the last 12 months the insurer has launched application for three insurance products: travel, property and motor (since November). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU Group: highest quarterly profit in 5 years and record high premium

The PZU Group posted the highest quarterly net profit in 5 years, both at the Group level (PLN 1.56 bln) and at the parent company level (PLN 1.01 bln). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

President signs amendment to the agricultural insurance act

On 6th November President Andrzej Duda signed an amendment to the agricultural insurance law. The new regulations are to encourage farmers to insure crops against drought. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP plans to sell motor insurance via its mobile app in Q1 2019

PKO Bank Polska is launching a new function on its mobile application IKO – sale of motor insurance. The bank will offer MTPL insurance, assistance services and car insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU changes practice for drivers after UOKiK proceedings

In September 2017 the Office of Competition and Consumer Protection started proceedings against PZU. It was initiated after notification from the Financial Ombudsman. UOKiK questioned actions of adverse effect to drivers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish lower house approves bill increasing minimum liability coverage in mandatory car insurance

On 23th October the Polish lower house of parliament adopted a bill increasing the minimum liability coverage in insurance policy premiums for vehicle owners and farmers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners started cooperation with the application Waze

Since October drivers who use the navigation application Waze can receive roadside assistance serviced by Allianz Partners. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva launches professional TPL insurance

Aviva has developed its offers of corporate insurance. The insurer launched a new product – professional TPL insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

405th Financial Supervision Authority meeting. Penalty for UNIQA

On 2nd October 2018 the 405th Financial Supervision Authority (KNF) meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU launched a new product for fleet clients

The top Polish insurer PZU has expanded its offer for fleet clients. The insurer launched a consultancy service regarding risk management. It hopes to thus decrease the claims ratio in the fleet clients segment. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

FinMin Piotr Nowak about the condition of insurance sector

​Piotr Nowak Undersecretary of State in the Ministry of Finance presented information about the current condition and development prospects of the insurance and banking sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Tomasz Ślagórski on the Board Management of KUKE

On 26 September 2018 a General Meeting appointed Tomasz Ślagórski to the position of vicepresident of the Export Credit Insurance Corporation (KUKE) board. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish drivers can leave MTPL policy at home

Polish drivers no longer have to carry their car registration document and MTPL policy while behind the wheel. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurers profits grew to PLN 3.8 bln in H1 2018

The net profit of insurers operating on the Polish market increased to PLN 3.81 bln in H1 2018, a 0.2 percent y/y growth.

...
Czytaj więcej

Poland approves bill increasing minimum liability coverage in mandatory car insurance

The Polish government adopted a draft bill on increasing the minimum liability coverage in insurance policy premiums for vehicle owners and farmers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

404th Financial Supervisory Authority meeting: Robert Łoś is the CEO of Saltus TUW

On 18 September 2018 the 404th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurance Guarantee Fund provides full access to MTPL and car insurance history

The Insurance Guarantee Fund (UFG) has launched a new motor insurance service. A person who registers in the UFG’s base may find there information about his history of motor insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP offers motor insurance

PKO BP in a cooperation with insurance companies has started to offer motor insurance. The products are available in 400 of the bank’s outlets.

...
Czytaj więcej

AXA expects that it will increase its business in Poland due to takeover of XL Group

On 12 September the takeover of XL Group by AXA was finalized. The insurance company expects that the transaction will increase its scale of P&C business in Poland.

...
Czytaj więcej

YU! sold 5k motor insurance policies in one year

YU! is the first ‘pay as you drive’ product on the Polish insurance market. YU! rewards drivers who drive safely. The project has been functioning for 1 year.

...
Czytaj więcej

Results of UFG after H1 2018. MTPL premiums rise

UFG has published its report about its activity after H1 2018. According to UFG’s data, the value of MTPL premium grew by 4.7% y/y.

...
Czytaj więcej

UOKiK gave Generali consent to takeover Concordia

UOKiK has given Generali its consent to takeover full control of the Polish insurers Concordia Capital and Concordia Polska TUW. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU: record-breaking sales and net profit of PLN 2.4 billion

This was a record-breaking quarter in terms of sales in the PZU Group’s history. Gross written premium was PLN 6.1 billion. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group with the rating of A+ with a stable outlook

The international rating agency Standard & Poor’s (S&P) reconfirmed the A+ rating with a stable outlook for Vienna Insurance Group (VIG) on 30 August 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

7 czerwca: Seminarium KNF: „Status przeglądu formuły standardowej kapitałowego wymogu wypłacalności SCR”

Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku przy KNF organizuje szkolenie pt. „Status przeglądu formuły standardowej kapitałowego wymogu wypłacalności SCR”.  Seminarium skierowane jest do przedstawicieli krajowych zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. 

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie: Czy rejestr beneficjentów rzeczywistych pomoże instytucjom obowiązanym?

O nowych przepisach w kontekście obowiązków instytucji obowiązanych, jak też obowiązków nałożonych na spółki osobowe i kapitałowe w zakresie zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do rejestru, rozmawiają mec. Agnieszka Wesołowska i mec. Marta Wilińska.

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie: Przyszłość ubezpieczeń

W kolejnym odcinku #BeInObiektywnie mec. Piotr Czublun z Jarosławem Matusiewiczem, prezesem zarządu UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A., rozmawiał na temat kierunku rozwoju rynku ubezpieczeniowego w Polsce.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 15 listopada 2019 r

Przegląd prasy 15 listopada 2019 r

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 30 października 2019 r.

Przegląd prasy 30 października 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy ​23 października 2019 r.

Przegląd prasy ​23 października 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 27 września 2019 r.

Przegląd prasy​ 27 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 23 września 2019 r.

Przegląd prasy​ 23 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

​Przegląd prasy​ 20 września 2019 r.

​Przegląd prasy​ 20 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 19 września 2019 r.

Przegląd prasy​ 19 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 16 września 2019 r.

Przegląd prasy 16 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

​Przegląd prasy 13 września 2019 r.

​Przegląd prasy 13 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 10 września 2019 r.

Przegląd prasy​ 10 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

​Przegląd prasy​ 3 września 2019 r.

​Przegląd prasy​ 3 września 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 26 sierpnia 2019 r.

Przegląd prasy 26 sierpnia 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 25 lipca 2019 r.

Przegląd prasy 25 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 24 lipca 2019 r.

Przegląd prasy 24 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 18 lipca 2019 r.

Przegląd prasy 18 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 15 lipca 2019 r.

Przegląd prasy​ 15 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 12 lipca 2019 r.

Przegląd prasy​ 12 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 10 lipca 2019 r.

Przegląd prasy​ 10 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 8 lipca 2019 r.

Przegląd prasy​ 8 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 5 lipca 2019 r.

Przegląd prasy​ 5 lipca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 27 czerwca 2019 r.

Przegląd prasy​ 27 czerwca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy​ 18 czerwca 2019 r.

Przegląd prasy​ 18 czerwca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy ​13 czerwca 2019 r.

Przegląd prasy ​13 czerwca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy ​12 czerwca 2019 r.

Przegląd prasy ​12 czerwca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 7 czerwca 2019 r.

Przegląd prasy 7 czerwca 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 29 maja 2019 r.

Przegląd prasy 29 maja 2019 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 28 maja 2019 r. 

Przegląd prasy 28 maja 2019 r. 

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 27 maja 2019 r. 

Przegląd prasy 27 maja 2019 r. 

...
Czytaj więcej
1  2  3  4