Zatrzymano próbę wyłudzenia prawie 26 mln zł z tytułu ubezpieczeń na życie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna upozorował własną śmierć. Liczył na wypłaty świadczeń z tytułu umów ubezpieczeń na życie od kilkunastu spółek.

...
Czytaj więcej

PZU sfinansował nowe żagle dla flagowego jachtu ZHP

PZU – sponsor jednostki – sfinansował zakup nowych żagli dla Zawiszy Czarnego, flagowego jachtu ZHP. Po zakończonym sezonie czeka go największy od dwudziestu lat remont, którego koszt szacowany jest na ponad 1 mln zł.

...
Czytaj więcej

Rusza Program Certyfikacji Sieci Agencyjnej ERGO Hestii

ERGO Hestia ruszyła z programem Certyfikacji Sieci Agencyjnej. Uczestnictwo w projekcie umożliwia pośrednikom podniesienie kompetencji, usprawnienie obsługi i dotarcie do nowych grup klientów.

...
Czytaj więcej

Generali Polska wyróżnione medalami In Caritate Servire

Generali Polska otrzymało wyróżnienie od Caritas Polska. Doceniono ich akcję #WdzięczniMedykom, podczas pandemii koronawirusa. Spółki Generali Polska przekazały łącznie ponad 1,5 mln zł na zakup 48 respiratorów dla szpitali w całym kraju.

...
Czytaj więcej

Polskie zakłady ubezpieczeń mogę reasekurować swoje ryzyko w Japonii

Polska Izba Ubezpieczeń wystąpiła do Ministerstwa Finansów ws. umów reasekuracji z podmiotami z Japonii. Zgodnie z decyzją resortu polskie towarzystwa ubezpieczeń mogą zawierać umowy z japońskimi reasekuratorami.

...
Czytaj więcej

Sigma Bis przejmuje obsługę medialną PZU

We wrześniu za obsługę medialną Grupy PZU odpowiedzialność przejmie dom mediowy Sigma Bis – spółka założona w 2019 r. przez PKN Orlen i PZU.

...
Czytaj więcej

PZU sponsorem tytularnym PZU Cracovia Maraton

Tegoroczny bieg PZU Cracovia Maraton, organizowany w ramach Królewskiej Triady Biegowej oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, odbędzie się w nowej formule.

...
Czytaj więcej

Aviva: wrzesień miesiącem PPK

Aviva w najnowszym komunikacie sygnalizuje, że wrzesień jest najlepszym momentem na wdrożenie PPK przez firmy zatrudniające od 20 do 249 pracowników.

...
Czytaj więcej

5 powodów, dla których warto delegować procesy: szkolenia, egzaminy i wdrożenia

System badania kosztu każdego z procesów w organizacji, w przeliczeniu na efektywność zatrudnienia jest kluczowy dla podejmowanych decyzji w zmieniającym się otoczeniu. To miejsce na refleksję o ewentualnym przekazaniu zadań lub procesów poza organizację.

...
Czytaj więcej

Wypadki obcokrajowców na polskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przedstawiło dane dot. wypadków spowodowanych przez zagranicznych kierowców w ubiegłym roku. Są oni sprawcami co 30. zdarzenia w Polsce.

...
Czytaj więcej

LEASING – czy działam w najlepiej pojętym interesie klienta?

W sytuacji, kiedy produkt lub usługa są rzeczywiście dobrej jakości, a sprzedawcy są dobrze przygotowani do swoich zadań, to stwierdzenie „klient jest najważniejszy” nie może być jedynie pustym sloganem, zwłaszcza na rynku usług regulowanych.

...
Czytaj więcej

Rozwój Warty zwolnił przez COVID-19 i spadek przychodów z ubezpieczeń komunikacyjnych

W 2019 r.  Warta odnotowała najlepsze wyniki w swojej 100-letniej historii. Rozwój ubezpieczyciela zahamował kryzys koronawirusa. Jednak spółka ma dalsze plany i nie zamierza zwalniać tempa. O kondycji towarzystwa opowiedział red. PB Jarosław Parkot.

...
Czytaj więcej

COVID-19: czy wykorzystamy okazję?

Czy jednak pandemia stwarza jakiekolwiek nowe możliwości dla branży ubezpieczeniowej? W mojej opinii zdecydowanie tak i nie mówię tutaj o tak oczywistym fakcie jak poszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej o skutki zarażenia COVID-19...

...
Czytaj więcej

Warta świętuje 100-lecie działalności

​Warta wkracza w drugie 100-lecie swojej działalności. Ubezpieczyciel, który powstał 3 września 1920 r., w tym roku miał hucznie świętować swoje setne urodziny. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Compensa: rośnie popularność zdalnej likwidacji szkód wśród klientów

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group dokonała podsumowania trendów w zakresie likwidacji szkód. Jak zauważają eksperci, wskutek pandemii wzrosło zainteresowanie zdalnymi procesami likwidacyjnymi poprzez aplikację.  

...
Czytaj więcej

Unilink przejmuje spółkę w Bułgarii

Polski pośrednik ubezpieczeniowy – Unillink - rozpoczyna ekspansję na rynki zagraniczne. Spółka właśnie przejęła I&GInsurance Brokers – podmiot z Bułgarii. Jak podaje Puls Biznesu, w planach polskiego pośrednika są kolejne akwizycje.

...
Czytaj więcej

Maciej Winnicki dołącza do zespołu Colonnade Insurance

Maciej Winnicki dołączył do kadry zarządzającej w Colonnade Insurance S.A. W spółce objął stanowisko Business Architect.

...
Czytaj więcej

UNIQA powołuje Rzecznika Klienta

Kolejny ubezpieczyciel powołuje Rzecznika Klienta. W UNIQA tę funkcję obejmie Marcin Pyka, który będzie pomagał klientom w rozwiązywaniu spornych spraw.

...
Czytaj więcej

PIU: ponad 3 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła najnowsze dane dot. ubezpieczeń zdrowotnych. Z ich analizy wynika, że w I poł. 2020 r. Polacy przeznaczyli prawie pół miliarda złotych na ubezpieczenia zdrowotne.

...
Czytaj więcej

AXA z nowym ubezpieczeniem szkolnym

Nowe ubezpieczenie szkolne w AXA chroni na wypadek hejtu w internecie. Produkt szkolny powstał we współpracy z agentami.

...
Czytaj więcej

UNIQA świętuje 30. rocznicę wystawienia pierwszej polisy

UNIQA w 2020 r. będzie świętować 30. rocznicę działalności towarzystwa na polskim rynku. 1 września 1990 r. ubezpieczyciel, jeszcze jako POLONIA, wystawił pierwszą polisę.

...
Czytaj więcej

PZU i ORLEN głównymi sponsorami 42. Maratonu Warszawskiego

Już po raz 42. pod koniec września odbędzie się Maraton Warszawski. Tym razem impreza zostanie zorganizowana w zmienionej formule i przy udziale, obok PZU, nowego sponsora tytularnego – Grupy ORLEN.

...
Czytaj więcej

Posłowie pytają premiera o plany likwidacji Biura Rzecznika Finansowego

​Do Prezesa Rady Ministrów skierowana została interpelacja nr 9711 w sprawie planowanej likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego. Zdaniem autora pisma pomysł przeniesienia tej instytucji jest sprzeczny z unijnym prawem.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza nową usługę – pomoże klientom przy zakupie używanego auta

PZU uruchamia nową usługę. Spółka pomoże klientom nabywającym używany pojazd w weryfikacji jego stanu technicznego. Ubezpieczyciel właśnie rozpoczął pilotaż nowej usługi oferowanej pod nazwą Pomoc Non Stop.

...
Czytaj więcej

Vienna Life: Polacy coraz chętniej wybierają fundusze

Coraz więcej konsumentów decyduje się na fundusze inwestycyjne. Ze względu na decyzję RPP o obniżeniu stóp procentowych z lokat ubyło 40 mld zł w okresie luty-czerwiec 2020 r. Z kolei w funduszach inwestycyjnych, widać przyrost wpłat.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW dofinansował zakup zamgławiacza

TUW PZUW dofinansował zakup zamgławiacza Glosair - urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Produkt trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Środki na zakup pochodzą z funduszu prewencyjnego.

...
Czytaj więcej

Alphabet dostrzega biznesowy potencjał w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych

Spółka Verily - należąca do Alphabet – wchodzi na rynek ubezpieczeń zdrowotnych. W planach jest stworzenie narzędzia do analizy danych i oceny ryzyka w zakresie świadczeń zdrowotnych osób zatrudnionych w największych organizacjach.

...
Czytaj więcej

NIK zbadał system szacowania szkód i wypłacania odszkodowań rolnikom za szkody łowieckie

NIK zbadała system szacowania szkód i wypłacania odszkodowań rolnikom za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta. Z kontroli wynika, że nowelizacja Prawa łowieckiego nie poprawiła mechanizmu przyznawania rekompensat poszkodowanym rolnikom.

...
Czytaj więcej

Raport Aegon: Polacy nie myślą o emeryturze

Polacy nie troszczą się o swoje przygotowanie do emerytury – wynika z kolejnej edycji Raportu Przygotowania Emerytalnego Aegon, który został opublikowany już po raz dziewiąty.

...
Czytaj więcej

LINK4 ponownie z Laurem Klienta 2020

LINK4 po raz drugi zostało nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2020 za swoje ubezpieczenia komunikacyjne. Dodatkowo, w plebiscycie wyróżniono też Srebrnym Laurem 2020 polisy mieszkaniowe.

...
Czytaj więcej

Generali z pierwszą globalną kampanią reklamową

Generali ruszyło z pierwszą, globalną kampanią reklamową w historii marki. Ubezpieczyciel podkreśla w niej rolę agentów, a jej hasło przewodnie brzmi: „Generali. Zależy nam na Tobie”.

...
Czytaj więcej

Studia dla przyszłych brokerów ubezpieczeniowych

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała o możliwości podjęcia studiów na pierwszym w Polsce kierunku studiów magisterskich, których ukończenie zwalnia z egzaminu zawodowego na brokera ubezpieczeniowego i umożliwia uzyskanie uprawnień.

...
Czytaj więcej

Aviva liczy na małe przedsiębiorstwa

Aviva liczy na mocną pozycję w segmencie małych przedsiębiorstw w programie PPK - wynika z wywiadu alebank.pl z Adamem Uszpolewiczem, prezesem Aviva Polska.

...
Czytaj więcej

Ruszyła likwidacja TUW Medicum

Rozpoczęła się likwidacja TUW Medicum – donosi Puls Biznesu. Walne zgromadzenie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych zadecydowało o dobrowolnej likwidacji.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie Polski Gaz TUW na Życie

W zarządzie Polski Gaz TUW na Życie doszło do zmian. W dniu 7 sierpnia br. w skład zarządu weszła Anna Gałęzowska.

...
Czytaj więcej

RF: nie otrzymaliśmy oficjalnego projektu ustawy

Biuro Rzecznika Finansowego wystosowało oświadczenie w nawiązaniu do publikacji dot. likwidacji Biura i przejęcia przez UOKiK jego kompetencji.

...
Czytaj więcej

OFE: trzy fundusze w lipcu z wynikiem dodatnim

W lipcu tylko trzy fundusze emerytalne zakończyły miesiąc z wynikiem dodatnim. Średnia stopa zwrotu wyniosła -0,2 proc. – podaje serwis analizy.pl

...
Czytaj więcej

Kompetencje Rzecznika Finansowego ma przejąć UOKiK

Rząd planuje centralizacje ochrony konsumentów – donosi Dziennik Gazeta Prawna. Jak udało się ustalić dziennikarzom, urząd Rzecznika Finansowego ma zostać zlikwidowany, a jego kompetencje przejmie UOKiK.

...
Czytaj więcej

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie AXA

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie spółek AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji przez UNIQĘ.

...
Czytaj więcej

Instytucje rynku finansowego powołały grupę roboczą ds. zrównoważonych finansów

Polska Izba Ubezpieczeń, Związek Banków Polskich, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych i Fundacja Standardów Raportowania powołały grupę roboczą ds. zrównoważonych finansów.

...
Czytaj więcej

XII Kongres Bancassurance odwołany

Polska Izba Ubezpieczeń podała do informacji, że tegoroczna edycja Kongresu Bancassurance zostaje odwołana w związku z sytuacją epidemiologiczną.

...
Czytaj więcej

PZU Sponsorem Oficjalnym 77. Tour de Pologne

PZU został Sponsorem Oficjalnym 77. Tour de Pologne UCI World Tour oraz Sponsorem Oficjalnym klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne.

...
Czytaj więcej

Fedyna: koronawirus przyspieszy konsolidację rynku

Maciej Fedyna, p.o. prezesa Generali w Polsce, w rozmowie z Pulsem Biznesu zapowiada dalszą konsolidację rynku ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

mojePZU z funkcją potwierdzenia tożsamości przez aplikację mObywatel

Rządowa aplikacji mObywatel została rozszerzona o nowe funkcjonalności. Narzędzie umożliwia potwierdzanie, uwierzytelnianie i przekazywanie danych. Jako pierwsi z tego rozwiązania skorzystają klienci PZU - użytkownicy platformy mojePZU.

...
Czytaj więcej

AXA będzie samodzielnie prowadzić biznes w Chinach

​Rząd Chin wyraził zgodę na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej w Chinach przez AXA. Jest to pierwsza tego typu zgoda. Do tej pory wszystkie spółki wchodzące na rynek chiński musiały działać we współpracy z miejscowym towarzystwem.

...
Czytaj więcej

W czasie pandemii liczymy na tańsze ubezpieczenia

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CUK Ubezpieczenia, większość ankietowanych oczekuje od ubezpieczycieli obniżenia cen w związku z pandemią - podaje Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe przeciwna brązowej taksonomii

Insurance Europe opublikowała ostateczne stanowisko dot. nowej strategii w zakresie zrównoważonego finansowania. Unijna federacja ubezpieczycieli uznała za niezasadne podjęcie prac zmierzających do opracowania tzw. brązowej taksonomii.

...
Czytaj więcej

UNIQA z kampanią Rachunek Bezpieczeństwa

UNIQA Polska ruszyła z nową kampanią „Rachunek Bezpieczeństwa”, w której zachęca do ubezpieczenia mieszkań – podał portal wirtualnemedia.pl.

...
Czytaj więcej

Kierowcy chętniej wybierają rowery niż samochody zastępcze

Ponad 3-krotnie wzrosła liczba osób, które zamiast samochodu zastępczego wybrały rower na własność – wynika z danych ERGO Hestia. Program „Rower na zawsze” to wspólne przedsięwzięcie ERGO Hestii i marki KROSS.

...
Czytaj więcej

Pesa wspierana przez KUKE i Santander

Grupa Santander zapewnia finansowanie w wysokości 32 mln euro na zakup pociągów przez klienta Pesy, a kredyty ubezpiecza KUKE – podaje Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

PIU: wzrost zainteresowania ubezpieczeniami zdrowotnymi

Zdaniem PIU, jedną z ważniejszych zmian w ubezpieczeniach zdrowotnych jest telemedycyna. W obliczu pandemii jej rozwój znacznie przyspieszył. Zdaniem ekspertów, możliwe jest, że telemedycyna wpisze się w standard rynkowy.

...
Czytaj więcej

Emplobot wspiera rekrutację w MetLife

​MetLife uruchomił Emplobota – innowacyjne narzędzie, które wspiera i ułatwia rekrutację do sieci sprzedaży agencyjnej.

...
Czytaj więcej

PZU wprowadza zmiany do aplikacji mojePZU

PZU szykuje zmiany w serwisie mojePZU. Ubezpieczyciel ma wprowadzić m.in. nowy sposób potwierdzania tożsamości przy użyciu aplikacji mObywatel. O sprawie poinformował portal cashlees.pl.

...
Czytaj więcej

Vienna Life z wyróżnieniem w konkursie „Techno Biznes 2020”

Vienna Life wprowadziła w 2019 r. e-podpis w systemie do zawierania umów eWniosek. Usługa została doceniona w konkursie Gazety Bankowej w kategorii „Ubezpieczenia” za najciekawsze i najbardziej innowacyjne wprowadzone w życie rozwiązanie.

...
Czytaj więcej

Koronawirus a ubezpieczenie w AXA

Ubezpieczyciel przedstawił, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej przed koronawirusem w produktach ze swojej oferty.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia egzaminuje zdalnie

SALTUS Ubezpieczenia uruchomił egzaminy zdalne dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych. Egzaminy przeprowadzane przez SALTUS odbywają się za pośrednictwem platformy e-learningowej.

...
Czytaj więcej

Arunas Rumskas nowym dyrektorem finansowym spółek bałtyckich PZU

Z początkiem lipca Arunas Rumskas dołączył do zarządów spółek bałtyckich PZU, obejmując funkcję dyrektora finansowego.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW w Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych dołączył do Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski. Prezes zarządu TUW PZUW, Rafał Kiliński, będzie reprezentował Towarzystwo w Radzie Konsorcjum.

...
Czytaj więcej

AXA Partners gotowa na zdalne egzaminy agencyjne

AXA Partners po uzyskaniu zgody od KNF wdrożyła i rozpoczęła przeprowadzanie egzaminów agencyjnych w trybie online.

...
Czytaj więcej

Prévoir rozszerza swoją ofertę

2 lipca br. Prévoir wprowadził do swojej oferty nową wersję ubezpieczenia ProOchrona. Produkt można rozszerzyć o pakiety Assistance: Zdrowie, Senior, Funeral.

...
Czytaj więcej

LINK4 o zmianach w obliczu pandemii

Agnieszka Wrońska, prezes LINK4, udzieliła wywiadu Rzeczpospolitej, w którym mówiła o powołanym w ostatnim czasie rzeczniku klienta, koronawirusie i tym, czy klienci odwracają się od kupna ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

LINK4 wdroży system DataWalk do wykrywania prób wyłudzeń

DataWalk, polska platforma analityczna, ma dostarczyć ubezpieczycielowi system, który będzie służył do wykrywania prób wyłudzeń i oszustw – podał portal strefainwestorow.pl.

...
Czytaj więcej

Provident i AXA kolejny raz z festiwalem Kino Letnie Sopot-Zakopane

Wystartowała XIII edycja festiwalu filmowego organizowanego przez Outdoor Cinema i wspieranego przez Provident i AXA. Tegoroczna edycja świętuje 125-lecie powstania kina.

...
Czytaj więcej

Nowa lokalizacja centrali Grupy PZU

PZU przenosi swoją centralę z warszawskiego Tower do kompleksu Generation Park. Pracownicy wprowadzą się do nowego budynku w drugim kwartale 2022 roku.

...
Czytaj więcej

UNIQA trzyma się planu nabycia AXA

UNIQA planuje zamknięcie transakcji przejęcia polskich, czeskich i słowackich aktywów AXY w czwartym kwartale – podaje Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Maciej Fedyna nowym Prezesem Zarządu Generali w Polsce

Maciej Fedyna został powołany na Prezesa Zarządu trzech spółek: Generali T.U. S.A., Generali Życie T.U. S.A. i Generali Finance Sp. z o.o. Dotychczasowo Fedyna był odpowiedzialny za finanse w Generali Polska.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia zamiast premii?

Pracodawcy, w dobie cięcia kosztów, coraz częściej wykazują zainteresowanie ubezpieczeniami grupowymi, które są mniej kosztowne niż premia i mogą podnieść zadowolenie pracowników – podaje PB.

...
Czytaj więcej

Zmiany w radzie UFG

Podczas zwyczajnego zgromadzenia członków UFG udzielono absolutorium zarządowi oraz radzie Funduszu, a także przeprowadzono wybory do rady UFG.

...
Czytaj więcej

System ratunkowy PZU GO

System ratunkowy PZU GO w ciągu sekundy alarmuje centrum operacyjne PZU o wypadku samochodu i przekazuje informację o jego lokalizacji.

...
Czytaj więcej

Klienci Nationale-Nederlanden potwierdzą tożsamość za pomocą mojeID

Ubezpieczyciel wdrożył usługę mojeID, która umożliwia zdalną weryfikację tożsamości. mojeID jest zarządzane przez KIR. Dzięki temu rozwiązaniu, dostęp do kont użytkowników i korzystanie z nich są jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze.

...
Czytaj więcej

Czy pandemia zwiększa skalę nadużyć w sektorze finansowym?

Związek Przedsiębiorstw Finansowych i EY Polska przygotowują tegoroczną edycję badania „Nadużycia w sektorze finansowym”. Będzie to pierwsze badanie z zakresu wyłudzeń, które obejmuje niemal cały rynek finansowy.

...
Czytaj więcej

Marcin Kulawik dołącza do zarządu Avivy

Marcin Kulawik dołącza do zarządu Aviva Sp. z o.o., gdzie będzie odpowiadał za Departament Operacji – likwidację szkód życiowych i majątkowych, centrum kontaktów z klientem, obsługę procesów operacyjnych czy dział zakupów.

...
Czytaj więcej

Lauris Boss odchodzi z zarządu RESO

Lauris Boss odchodzi z zarządu RESO Europa Service Sp. z o. o. Swoją rezygnację złożył na walnym zgromadzeniu w dniu 29 maja 2020 r.

...
Czytaj więcej

Koronawirus krzyżuje plany Allianz

Polska spółka Allianz wypracowała w I kw. 2020 r. 89 mln zł, o 22 proc. mniej niż rok wcześniej. Koronawirus pokrzyżował plany ubezpieczyciela, który ma zaległości w procesach digitalizacji – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Job Swap w Generali: Polscy eksperci docenieni za granicą

Ekspert Generali Polska Marcin Gołąb, odpowiedzialny za obszar ubezpieczeń OC w pionie ubezpieczeń korporacyjnych, przenosi się do zespołu ubezpieczeń OC w Generali Global Corporate & Commercial w Niemczech.

...
Czytaj więcej

PIU: Coraz więcej klientów myśli o dobrym ubezpieczeniu

Polska Izba Ubezpieczeń zapytała przedstawicieli branży ubezpieczeniowej, jak epidemia wpłynęła na świadomość ubezpieczeniową Polaków.

...
Czytaj więcej

Kto zostanie prezesem Polski Gaz TUW?

Puls Biznesu donosi, że - według przekazanych im informacji -  są dwaj kandydaci na prezesa Polski Gaz TUW należącego do grupy PGNiG: Jacek Gdański i Andrzej Wołodkowicz.

...
Czytaj więcej

Czy chcemy korzystać z pomocy agenta przy zakupie ubezpieczeń?

Ponad połowa badanych osób chętnie skorzystałaby z porady agenta przy zakupie ubezpieczeń na życie – wynika z badania Prudential Family Index przeprowadzonego przez Prudential.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Chłopek dołączył do iWealth

Grzegorz Chłopek dołączył do zespołu iWealth Management, jako dyrektor zarządzający. iWealth to firma świadcząca usługi finansowe dla zamożnych klientów i instytucji – poinformował Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU z niższym zyskiem netto po I kw.

Zysk netto Grupy PZU wyniósł 116 mln zł w I kw. 2020 r. To spadek o 84,5 proc. i wynik o 80 proc. niższy od oczekiwań analityków, którzy byli ankietowani przez PAP - podaje Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

PIU: dwa lata RODO w ubezpieczeniach

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała tekst, w którym podsumowuje ostatnie dwa lata w branży ubezpieczeniowej po wprowadzeniu RODO.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wypuszcza iPunkt

iPunkt to dedykowana aplikacja mobilna dla pośredników ERGO Hestii, którą można pobrać od 25 maja br. W tym samym dniu ruszył konkurs, w którym pośrednicy mogą zdobyć wirtualne monety, wymienialne na karty przedpłacone.

...
Czytaj więcej

BCG: Jak pandemia zmieni sektor ubezpieczeń?

Po pandemii koronawirusa w sektorze ubezpieczeń przyspieszy zarówno cyfryzacja, jak i fuzje i przejęcia – wynika z rozmowy ISBnews z Kacprem Ostrowskim, dyrektorem praktyki ubezpieczeniowej w BCG.

...
Czytaj więcej

PZU uruchamia usługę mojeID

PZU – we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową – wprowadza usługę mojeID, która umożliwia szybkie potwierdzenie tożsamości i łatwy dostęp np. do dokumentacji medycznej w PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

Marta Strzyżewska została dyrektorem Działu Marketingu i Cyfryzacji w Avivie

Marta Strzyżewska objęła stanowisko dyrektora Działu Marketingu i Cyfryzacji w Avivie. Będzie odpowiadać za komunikację marketingową, zarządzanie marką, cyfryzację oraz strategię, badania i wiedzę o kliencie.

...
Czytaj więcej

UNIQA z programem szkoleniowym dla brokerów

UNIQA rusza z e-learningowym programem dla brokerów – Akcelerator Wiedzy Brokera. Towarzystwo podzieli się z brokerami wiedzą z zakresu ubezpieczeń korporacyjnych, a także pomoże prowadzić biznes w czasie pandemii i wesprze rozwój osobisty.

...
Czytaj więcej

Jak Polacy kupują ubezpieczenia?

Polacy wciąż wolą kupować ubezpieczenia w tradycyjny sposób, w placówce lub u agenta – wynika z badania EY „Jak Polacy kupują ubezpieczenia?”. W ten sposób dokonuje zakupu aż 66 proc. ankietowanych.

...
Czytaj więcej

Anna Świderska dołącza do zarządu Warty

Anna Świderska została powołana przez Radę Nadzorczą na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Warty, gdzie będzie odpowiedzialna za pion finansów. Zastąpi tym samym Witolda Walkowiaka.

...
Czytaj więcej

PZU rusza z programem Ambasador

PZU ponownie rusza z programem dla studentów - Ambasador PZU. Uczestnictwo w programie umożliwia zdobycie stypendium, praktycznej wiedzy, a także poznania Grupy PZU od wewnątrz.

...
Czytaj więcej

Jak można sprawdzić ważność ubezpieczenia OC ppm. bez wychodzenia z domu?

​Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w materiale prasowym przypomina o swoich narzędziach umożliwiających zdalne sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC ppm. Taką usługę dostarcza portal UFG i aplikacja „UFG Na wypadek”.

...
Czytaj więcej

Co czytają Czytelnicy portalu beinsured.pl?

Z okazji wydania 1000. nr. beinsured postanowiliśmy podsumować działalność wydawniczą portalu. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestawienie 10 najbardziej popularnych tekstów na beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Produkcja BeInObiektywnie - czyli słów kilka o naszym kanale na YouTube

Ile mamy wyświetleń? Które filmy spotkały się z najlepszym odbiorem? Jak nazywa się nasz kanał? BEINSURED PL - nasz kanał YouTube od dwóch lat ma stałą ramówkę, a w tym krótkim artykule przypomnimy nasze najlepsze produkcje.

...
Czytaj więcej

First Data i Bacca wprowadzają powtarzalną płatność za ubezpieczenie

Nowa usługa umożliwia aktywowanie powtarzalnej płatności za ubezpieczenie np. w miesięcznych ratach z rachunku bankowego, bez konieczności pamiętania o ich realizowaniu. Jest to model podobny np. do płatności za subskrypcję.

...
Czytaj więcej

Jak pandemia wpłynęła na LINK4?

Jak pandemia wpłynęła na pracę LINK4 i jakie wyzwania czekają ubezpieczyciela w przyszłości? Na takie pytania odpowiadała Patrycja Kotecka, członek zarządu LINK4, w rozmowie z portalem forsal.pl.

...
Czytaj więcej

Wiener wdraża klauzulę FAIR PLAY do umów agencyjnych

Wiener wdrożył do wszystkich umów agencyjnych klauzulę FAIR PLAY. Zapewnia ona agentom gwarancję pierwszeństwa w relacjach z klientami, których sami pozyskali.

...
Czytaj więcej

MetLife: kolejne ułatwienia dla klientów

Zdalne wprowadzanie i zlecanie zmian w polisach, rozpatrywanie roszczeń na podstawie skanów lub zdjęć – to kilka ze zmian wdrożonych przez MetLife dla klientów ze względu na epidemię koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Jak Vienna Life dba o bezpieczeństwo w czasach pandemii?

Vienna Life podjęła szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników w czasie pandemii.

...
Czytaj więcej

Superpolisa chce rosnąć w siłę

Superpolisa – ogólnopolska multiagencja – ma obecnie blisko 250 placówek. Planuje ekspansję poprzez przejęcie pośredników ubezpieczeniowych, którzy szukają partnerów w związku z epidemią koronawirusa – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Dlaczego wybuchają afery finansowe?

Korzystając z czasu izolacji, postanowiłam nadrobić zaległości filmowe. W zeszłym tygodniu natrafiłam na film pt. „Pralnia”. Reżyser Steven Soderbergh wziął na warsztat aferę Panama Papers.

...
Czytaj więcej

Jak będzie rozwijać się branża ubezpieczeniowa po zakończeniu pandemii?

Branża ubezpieczeniowa, jak większość sektorów gospodarki, ucierpiała w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Należy się jednak spodziewać, że w ciągu najbliższych miesięcy zainteresowanie jej ofertą może wrócić ze zdwojoną siłą.

...
Czytaj więcej

Kongres PIU przeniesiony na przyszły rok

VIII Kongres PIU został przełożony na przyszły rok ze względu na stan epidemii koronawirusa. Nowy termin to 5-6 maja 2021 r.

...
Czytaj więcej

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla ratowników medycznych

TU INTER Polska uruchomiło bezpłatne wsparcie psychologiczne dla ratowników medycznych w postaci wideo konsultacji z psychologiem.

...
Czytaj więcej

Pekao i PZU rekomendują, by nie wypłacać dywidendy

Zarówno Pekao, jak i PZU rekomendują, aby nie wypłacać dywidendy za rok 2019, ze względu na stan epidemii koronawirusa – donosi PAP.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia a tarcza antykryzysowa 2.0.

Na blogu PIU pojawił się wpis analizujący tarczę antykryzysową 2.0. z perspektywy branży ubezpieczeniowej. Tarcza ma głównie przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym pandemii.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie PZU Życie SA

Rada Nadzorcza PZU Życie SA podjęła uchwałę o powołaniu Małgorzaty Kot w skład zarządu spółki.

...
Czytaj więcej

Generali promuje zdalną sprzedaż ubezpieczeń

Generali rozpoczęło nową kampanią reklamową. Promuje w niej proces zdalnego zakupu ubezpieczenia na życie, samochodu oraz domu. W spotach biorą udział agenci i konsultanci towarzystwa, którzy przedstawiają zalety zdalnego zawarcia umowy ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie PZU SA

W PZU SA nastąpiły zmiany w zarządzie. Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o powołaniu Ernesta Bejdy w skład zarządu spółki.

...
Czytaj więcej

Rynek ubezpieczeń po pandemii

Pandemia wiele zmieniła w gospodarce, również na rynku ubezpieczeń, który szybko przeszedł w tryb zdalny.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia umożliwia zawieranie umowy jednym kliknięciem

ERGO Hestia wdrożyła rozwiązanie #TotalnieZdalnie, które opiera się na zasadzie Prześlij, Potwierdź, Zapłać. Klient, aby „podpisać” umowę o ubezpieczenie, musi jedynie wejść na przesłany przez agenta link i wpisać swój PESEL lub kod z wiadomości SMS.

...
Czytaj więcej

LINK4 zmienia zasady programu Kasa Wraca z powodu pandemii

LINK4 postanowił wesprzeć uczestników programu Kasa Wraca, którzy z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa postanowili pozostać w domu. Towarzystwo zdecydowało się na zmianę warunków przyznania premii.

...
Czytaj więcej

Szymon Ożóg na czele Nationale-Nederlanden PTE

Szymon Ożóg zostanie prezesem zarządu Nationale-Nederlanden PTE z dniem 15 kwietnia 2020 r. Zastąpi na tym stanowisku Grzegorza Chłopka.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 9 kwietnia 2020 r.

Przegląd prasy 9 kwietnia 2020 r.

...
Czytaj więcej

LINK4 z nową kampanią reklamową

Wystartowała nowa kampania reklamowa LINK4, w której udział wzięła polska aktorka – Elżbieta Romanowska. Kampania składa się z pięciu historii, w których ubezpieczyciel prezentuje ofertę ochrony ubezpieczeniowej z przymrużeniem oka.

...
Czytaj więcej

PZU oferuje bezpłatną pomoc prawną

PZU uruchomiło pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa.

...
Czytaj więcej

Nowy wiceprezes Europa Ubezpieczenia

Europa Ubezpieczenia ma nowego wiceprezesa. Do zarządu dołączył Artur Chądzyński, będzie odpowiedzialny za finanse.

...
Czytaj więcej

Damian Ziąber nowym rzecznikiem prasowym UFG

Damian Ziąber został nowym rzecznikiem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Do jego obowiązków będzie należała m.in. komunikacja z mediami. Przez ostatni rok Ziąber był rzecznikiem prasowym i dyrektorem komunikacji korporacyjnej Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

Anna Janiczek p.o. prezes PZU Zdrowie

Rada Nadzorcza PZU Zdrowie SA zadecydowała o powołaniu w skład zarządu Anny Janiczek, która jednocześnie ma pełnić obowiązki prezesa zarządu spółki.

...
Czytaj więcej

Grupa MAK: Tarcza Antywirusowa

​Grupa MAK przygotowała specjalną broszurę, w której zebrała odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z epidemią koronawirusa wśród swoich klientów.

...
Czytaj więcej

Marsh, rynek finansowy i COVID-19

Red. beinsured poprosiła przedstawicieli instytucji z sektora finansowego o podzielenie się przemyśleniami, jak ich firma radzi sobie w tym trudnym czasie epidemii oraz jakie przewidują skutki pandemii w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw.

...
Czytaj więcej

Patrycja Kotecka dołącza do Zarządu LINK4

Rada Nadzorcza LINK4 poinformowała, że Patrycja Kotecka została powołana do zarządu spółki. Dotychczasowa dyrektor Pionu Marketingu dołącza do dwóch menedżerek – prezes Agnieszki Wrońskiej i Katarzyny Wojdyły – kierujących firmą od 2016 roku.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zmienia swoje cele sprzedażowe zw. z COVID-19

Zarząd Nationale-Nederlanden, w związku z pandemią koronawirusa, podjął decyzję o finansowym wsparciu swoich przedstawicieli. Ponadto, zarząd zgodził się na obniżenie oczekiwanych wolumenów sprzedażowych.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance, rynek finansowy i COVID-19

Red. beinsured poprosiła przedstawicieli instytucji z sektora finansowego o podzielenie się pomysłami i przemyśleniami, jak ich firma radzi sobie w tym trudnym czasie epidemii.

...
Czytaj więcej

Colonnade, rynek finansowy i COVID-19

W czwartym wydaniu przestawiamy odpowiedzi uzyskane od Michała Duni, Dyrektora Finansowego w Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce.

...
Czytaj więcej

Stanowisku PIU dot. wytycznych ICT

PIU wzięła udział w konsultacjach publicznych projektu wytycznych EIOPA dot. zarządzania informacjami oraz technologiami komunikacyjnymi ICT oraz ich bezpieczeństwa. Przedstawiciel polskiego sektora ubezpieczeń pozytywnie ocenił propozycje.

...
Czytaj więcej

UNIQA, rynek finansowy i COVID-19

Paweł Dygas, dyrektor ds. kontroli, bezpieczeństwa, ryzyka, reasekuracji i antyfraudu UNIQA, odpowiada jak firma radzi sobie w czasie epidemii oraz jakie mogą nastąpić jej skutki.

...
Czytaj więcej

Andrzej Kiciński nowym zastępcą Rzecznika Finansowego

Na wniosek Rzecznika Finansowego, dr hab. Mariusza Jerzego Goleckiego, Minister Finansów powołał Andrzeja Kicińskiego na stanowisko zastępcy Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

Kulik: dynamika sprzedaży ubezpieczeń zmniejszy się z powodu pandemii

Tomasz Kulik, członek zarządu PZU i CFO, podczas czatu inwestorskiego SII odniósł się do panującej obecnie pandemii i jej wpływu na sektor ubezpieczeń oraz politykę dywidendową ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Wiener wprowadził zdalną sprzedaż dla agentów

Wiener uruchomił możliwość zdalnej pracy dla swoich agentów. Będą oni mogli wystawiać polisy i dokonywać sprzedaży bez konieczności bezpośredniego spotykania się z klientami.

...
Czytaj więcej

Nowa prezes PZU: Zależy mi na kontynuowaniu wzrostów i osiąganiu kolejnych spektakularnych sukcesów

"Dołożę wszelkich starań, żeby ambitne cele, zarówno operacyjne, jak i finansowe, które stawia sobie grupa PZU, były z sukcesem realizowane" - powiedziała PAP Biznes Beata Kozłowska-Chyła, pełniąca obowiązki prezesa PZU.

...
Czytaj więcej

Prudential z nową odsłoną kampanii reklamowej

Prudential ruszył z nową odsłoną kampanii reklamowej „Młodzi Bogowie”. Kampania ma komunikować korzyści wynikające z połączenia ubezpieczenia na życie z oszczędzaniem.

...
Czytaj więcej

TUW TUW zmienia logo

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” zmieniło swoje logo.

...
Czytaj więcej

Bartosz Kwieciński Dyrektorem Marketingu i Sprzedaży Bezpośredniej w Generali

Bartosz Kwieciński został Dyrektorem Departamentu Marketingu i Sprzedaży Direct w Generali Polska. Na stanowisku zastąpił Martę Bartosiewicz.

...
Czytaj więcej

Co 5. Polka odkłada na swoją emeryturę

Aegon przygotował raport dot. stanu zabezpieczenia emerytalnego wśród kobiet. Publikacja powstała na bazie badań przeprowadzonych z 15 krajach na 5 kontynentach.

...
Czytaj więcej

Uszpolewicz: To był dobry rok dla grupy Avivy

Adam Uszpolewicz, Prezes Avivy, podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami, przedstawił wyniki finansowe Grupy Aviva Polska. Aviva pozostaje na stabilnym poziomie, z niewielkimi wzrostami. W ubiegłym roku łączny zysk spółek Avivy wyniósł 954 mln zł.

...
Czytaj więcej

mojePZU z „Certyfikatem prostej polszczyzny”

Serwis mojePZU otrzymał „Certyfikat prostej polszczyzny”. Jest to kolejne wyróżnienie dla PZU, które po raz czwarty zostało uhonorowane certyfikatem Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego za prostą i efektywną komunikację.

...
Czytaj więcej

Wyłudzenia na ponad 10 mln zł

Działalność grupy oszustów kosztowała trzy towarzystwa ubezpieczeń ponad 10 mln zł – donosi Puls Biznesu. Oszuści wyłudzali prowizje za rzekomo sprzedane ubezpieczenia. W śledztwie podejrzanych jest 28 osób.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia sponsorem tytularnym VIA Dolny Śląsk 2020

PKO Ubezpieczenia podpisało umowę sponsorską z organizatorami wyścigów kolarskich Via Dolny Śląsk; będzie sponsorem tytularnym 10. edycji wyścigu.

...
Czytaj więcej

AXA ubezpieczy Runmageddończyków

Organizatorzy Runmageddonu – popularnego biegu z przeszkodami – nawiązali współpracę z nowym ubezpieczycielem. Najbliższa edycja Zimowego Runmageddonu będzie pod patronatem AXY.

...
Czytaj więcej

Magdalena Paciejewska odpowiada za obszar direct w Avivie

Z początkiem lutego w Avivie jest nowy dyrektor ds. obszaby direct. Stanowisko to powierzono Magdalenie Paciejewskiej.

...
Czytaj więcej

Generali nagradza klientów zniżkami

Generali nagradza klientów, którzy posiadają ubezpieczenia na zdrowie i życie, zniżkami na inne ubezpieczenia w swojej ofercie.

...
Czytaj więcej

Andrzej Strejlau twarzą marki TUZ Ubezpieczenia

Andrzej Strejlau został twarzą marki TUZ Ubezpieczenia. Ogłoszenie opublikowano w dniu 80. urodzin słynnego trenera piłkarskiego i komentatora telewizyjnego.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU wybuduje biurowiec we Wrocławiu

Grupa PZU zadecydowała o nowej inwestycji we Wrocławiu. Przy ul. Oławskiej 35 powstanie nowy biurowiec ubezpieczyciela. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2022 roku.

...
Czytaj więcej

PZU zmienia rzecznika prasowego

Piotr Bugajski, Dyrektor ds. Relacji z Mediami w PZU przejął funkcję Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej, które do tej pory sprawował znany doskonale na rynku ubezpieczeniowym Damian Ziąber.

...
Czytaj więcej

PZU Życie ma nowego Prezesa

Po trzech latach z pełnienia funkcji prezesa PZU Życie zrezygnował Roman Pałac. Pozostaje on jednak w zarządzie spółki, aby dalej zajmować się projektami PZU Życie. Nowym prezesem spółki została Aleksandra Agatowska.

...
Czytaj więcej

Gazeta Bankowa wybrała najlepszych ubezpieczycieli 2019 r.

Gazeta Bankowa wybrała liderów sektora ubezpieczeniowego 2019 r. Wyróżnienia przyznano w dwóch konkursach - „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2019” oraz „Ubezpieczeniowy Menedżer 2019”.

...
Czytaj więcej

PZU z nową odsłoną kampanii wizerunkowej

PZU rozpoczyna nową odsłonę kampanii wizerunkowej z listopada zeszłego roku – „Możesz na nas polegać”. PZU kolejny raz stara się odpowiedzieć na pytanie: jakie cechy powinien mieć dobry ubezpieczyciel? Zdaniem PZU to pasja, empatia i życzliwość.

...
Czytaj więcej

MetLife rozpoczął kampanię rekrutacyjną skierowaną do kobiet

 MetLife rozpoczął kampanię rekrutacyjną. Zachęca w niej kobiety do podjęcia pracy w charakterze doradców ubezpieczeniowych. Do udziału w kampanii zaprosił portal mamopracuj.pl.

...
Czytaj więcej

Anna Ralcewicz została szefową zespołu szkoleń w ERGO Hestii

Anna Ralcewicz objęła stanowisko Dyrektora ds. Szkoleń w STU ERGO Hestia. W zakłądie ubezpieczeń będzie szczególnie odpowiadać za rozwój zawodowy agentów.

...
Czytaj więcej

Sollers wyróżnił zakłady ubezpieczeń za wdrożone projekty cyfryzacji

​Z okazji 20-lecia działalności firma Sollers Consulting przyznała Sollers Awards. Otrzymały ją podmioty ubezpieczeniowe za osiągnięcia w dziedzinie transformacji cyfrowej: Zurich Germany, PZU, Warty, Beazley, Generali Polska i AXA Direct Japan.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac przedstawił pierwsze cele nowej strategii PZU

Prezes PZU Życie Roman Pałac w wywiadzie z PAP Biznes powiedział, że prowadzone są już prace nad powstaniem nowej strategii PZU. Ma ona kłaść naciska na rozwój sektora usług zdrowotnych i wzbogacenia oferty dla klientów indywidualnych. 

...
Czytaj więcej

Aviva uczy swoich pracowników kompetencji IT

12 pracowników Avivyw zakończyło kurs testowania oprogramowania. W ten sposób spółka umożliwia przekwalifikowanie się i zdobycie nowych umiejętności w obszarze IT.

...
Czytaj więcej

UNIQA przejmie spółki AXA z Europy Środkowo-Wschodniej

​7 lutego 2020 r. AXA i Uniqa podpisały umowę przejęcia spółek należących do francuskiej grupy z Polski, Czech i Słowacji.

...
Czytaj więcej

Sigma BIS z pierwszą kampanią

Sigma BIS, powołany przez Orlen i PZU dom mediowy, zakończył projekt na zlecenie pierwszego klienta: Narodowego Banku Polskiego – poinformował Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Nowa lokalizacja centrali PZU

Grupa PZU podpisała list intencyjny z Grupą Skanska. W drugim kwartale 2022 r. pracownicy PZU przeniosą się do tymczasowej centrali w kompleksie Generation Park. Dotychczasowa siedziba PZU mieści się przy al. Jana Pawła II 24.

...
Czytaj więcej

mBank z kampanią „Ludzie są niesamowici”

mBank wystartował z kolejną edycją kampanii dotyczącej cyberbezpieczeństwa. „Ludzie są niesamowici” to kampania, która pokazuje, że w sieci niektórzy postępują na granicy odwagi i brawury.

...
Czytaj więcej

Izabela Król dołączyła do zespołu UNIQA

Izabela Król dołączyła do zespołu UNIQA. Od lutego 2020 r. zajmie stanowisko dyrektora ds. rynku w pionie UNIQA dla Biznesu, który kompleksowo zajmuje się przedsiębiorcą.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia z nową brand hero - SuperCUK

CUK Ubezpieczenia rozpoczyna kampanię wizerunkową, w której udziela się nowa brand hero – SuperCUK. Bohaterka SuperCUK odzwierciedla cechy CUK Ubezpieczenia, np. potrafi porównać do 170 ofert ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting wchodzi na francuski rynek

Irina Ovcinicov, konsultantka w firmie Sollers Consulting, przedstawiła w rozmowie z agencją Newseria Biznes plany rozwoju firmy. Spółka zamierza rozpocząć działalność na rynku francuskim.

...
Czytaj więcej

Provident i AXA partnerami kina objazdowego

„Plan na kino” to objazdowy projekt, który ma docelowo trafić do ponad 100 polskich miejscowości: w tym takich, w których na co dzień na ma kina stałego. Wydarzenie organizuje Outdoor Cinema w partnerstwie z Provident Polska i AXA.

...
Czytaj więcej

Grupa Europ Assistance otworzyła oddział operacyjny w Tajlandii

W styczniu Grupa Europ Assistance rozpoczęła bezpośrednią działalność operacyjną w Tajlandii. Decyzja stanowi pierwszy element rozwoju grupy, stanowi też odpowiedź na potrzeby klientów z Polskich, podróżujących do tego kraju.

...
Czytaj więcej

TUW Medicum odwołało się od decyzji KNF

23 grudnia 2019 r. Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o cofnięciu TUW Medicum zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej. Ze stanowiskiem KNF nie zgadza się zarząd ubezpieczyciela. W tej sprawie już złożono odwołanie.

...
Czytaj więcej

Superbrands dla UNIQA Polska

UNIQA została wyróżniona tytułem Superbrands 2020, tym samym znajdując się wśród najsilniejszych marek na polskim rynku. Wyróżnienie przyznano w kategorii ubezpieczenia i inwestycje.

...
Czytaj więcej

PZU inicjatorem Business Council of Growing Europe

Przedstawiciele 12 przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) podpisali memorandum tworzące Business Council of Growing Europe. Celem inicjatywy jest promocja Europy Środkowo-Wschodniej, jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów.

...
Czytaj więcej

Konferencja „IT w Ubezpieczeniach” pod patronatem beinsured.pl

3 marca 2020 r. odbędzie się kolejna edycja konferencji „IT w Ubezpieczeniach”, którą beinsured.pl objęło patronatem medialnym.

...
Czytaj więcej

Generali z nagrodą za „zwinną transformację biznesu” w Polsce

Generali zostało wyróżnione za zastosowanie rozwiązań agile i „zwinną transformację biznesu” w Polsce. Wyróżnienie otrzymano podczas konferencji „Innovation in Insurance” organizowanej przez Sollers Consulting.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia Warty wyróżnione

Ubezpieczenia Warty zostały wyróżnione w Konsumenckim Liderze Jakości GRAND PRIX 2019, programie konsumenckim realizowanym przez redakcję Strefy Gospodarki – dodatku do Dziennika Gazety Prawnej.

...
Czytaj więcej

Millennium TFI i Comarch usprawnią obsługę PPK

Millenium TFI we współpracy z Comarchem udostępnia swoim klientom aplikację Comarch PPK – która bezkosztowo i szybko integruje system finansowo-księgowy firmy z systemem PPK Millenium TFI.

...
Czytaj więcej

Donoria zmienia markę na Howden Donoria

Donoria od 20 stycznia 2020 r. działa pod nazwą Howden Donoria. Wiceprezesem Howden Donoria został Hubert Kowalewski, który do tej pory był członkiem zarządu. Barbara Szulak objęła stanowi-sko dyrektora zarządzającego.

...
Czytaj więcej

Pomoc assistance dla seniorów

Europ Assistance Polska w informacji prasowej przypopomina o usługach asistance dla osób 60+. Świadczenia dobierane są do potrzeb starszych klientów. Produkty te dostarczają zarówno opieki medycznej jak i pomocy w razie domowych usterek.

...
Czytaj więcej

VIG Polska wyróżnił prezesów spółek z Grupy

Grupa VIG Polska podsumowała działalność swoich spółek. W zorganizowanym konkursie wyróżnienia otrzymało trzech prezesów: Anna Włodarczyk-Moczkowska (Wiener), Piotr Narloch, (InterRisk) oraz Michał Gomowski, (Benefia Ubezpieczenia).

...
Czytaj więcej

Deloitte Digital rozwija usługi dla sektora ubezpieczeniowego

Deloitte Digital rozbudowuje usługi w obszarze transformacji cyfrowej dla firm z sektora ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Robert Gowin i Łukasz Świerczek wyróżnieni „Za zasługi dla ubezpieczeń”

Polska Izba Ubezpieczeń wręczyła odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń” podczas Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 8 stycznia. Wśród laureatów znaleźli się m.in. członkowie zarządu Unum: Robert Gowin oraz Łukasz Świerczek.

...
Czytaj więcej

Magdalena Macko-Gizińska dołącza do zarządu Nationale-Nederlanden

Do zarządu Nationale-Nederlanden dołączyła Magdalena Macko-Gizińska. Nowa Chief Customer Officer będzie odpowiedzialna za planowanie oraz rozwój działań, które pomogą w budowaniu trwałych relacji z klientami.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Kancelarią Czublun Trębicki

Czy 2019 r. był dla przedsiębiorstw zajmujących się zewnętrznym doradztwem prawnym szczególnie trudny? Jakie wyzwania czekają branżę ubezpieczeniową w nowym roku? Autorem komentarza jest mec. Piotr Czublun z Kancelarii Czublun Trębicki.

...
Czytaj więcej

RF przekazuje formularz sprawozdania dla podmiotów rynku finansowego za 2019 r.

Rzecznik Finansowy przekazał link do aktywnego formularza umożliwiającego podmiotom finansowym złożenie sprawozdania za 2019 r.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Unum

Co jeszcze wydarzyło się w 2019 i jakie oczekiwania z 2020 r. wiąże Unum? Odpowiada Aneta Podyma-Milczarek, Prezes Zarządu Unum Życie TUiR S.A.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z UNIQA

Jakie wyzwania czekają w 2020 r.? - odpowiada Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Prudential Polska

Jak 2019 r. zapisał się w historii Prudential Polska? Jakie oczekiwania wiążą z 2020 r.? Wypowiada się Jarosław Bartkiewicz – Prezes Prudential Polska.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Mondial Assistance

Jak Mondial Assistance zapamięta rok 2019 i co czeka branżę ubezpieczeniową w 2020 r.? Wypowiedzi dla redakcji beinsured udzielił Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie Nationale-Nederlanden

Michał Hucał, członek zarządu ds. komercyjnych w Nationale-Nederlanden został mianowany CEO NN Węgry i NN Bułgaria. Jego funkcję w Polsce przejęła Edyta Fundowicz, dotychczasowa dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Marsh Polska

Jak przedstawiciele branży ubezpieczeniowej wspominają 2019 r. i czego spodziewają się w nowym roku? Autorem wypowiedzi dla beinsured.pl jest Artur Grześkowiak - Prezes Marsh Polska.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Euler Hermes

Jaki był 2019 r., a jakie oczekiwania wobec 2020 r. ma Euler Hermes? Dla redakcji beinsured odpowiada Paul Flanagan, prezes TU Euler Hermes SA.

...
Czytaj więcej

Concordia Polska spółką akcyjną

Concordia Polska TUW przekształciło się 2 stycznia 2020 r. w spółkę akcyjną – Concordia Polska T.U. S.A.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z KUKE

„Patrząc na rynek ubezpieczeń należności handlowych, czyli grupę 14. ubezpieczeń, trudno powiedzieć, by 2019 był rokiem przełomu” – powiedział Janusz Władyczak, prezes KUKE.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Colonnade Insurance

Jakie wyzwania czekają na ubezpieczycieli w 2020 r. i jak wspominają 2019 r.? Redakcja beinsured.pl postanowiła zapytać o to przedstawicieli branży. Autorami komentarza są Marek Gurbała oraz Agata Grygorowicz.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia jedną z najlepszych pomorskich firm ostatnich 30 lat

ERGO Hestia została nagrodzona „Jedynką Gazety Wyborczej”. Uroczystość odbyła się w Gdańsku, gdzie uhonorowano przedstawicieli firm z województwa pomorskiego, które miały wpływ na rozwój gospodarki w ciągu ostatnich 30 lat.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Bacca

Jaki był 2019 dla branży ubezpieczeniowej? Co czeka nas w nowym roku? Redakcja beinsured.pl postanowiła zapytać o to przedstawicieli branży. Autorem komentarza jest Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca.

...
Czytaj więcej

Najpopularniejsze artykuły na beinsured.pl w 2019 r.

Kolejny rok za nami. Rozpoczął się 2020: wyjątkowy, otwierający nową dekadę rok. Zanim jednak na dobre się w nim rozgościmy, wróćmy na chwilę do 2019 i sprawdźmy, które artykuły minionego roku były najciekawsze dla czytelników beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Subiektywne podsumowanie 2019 r.

Rok 2020 rozpoczęty. Z całą pewnością wielu z nas ma jakieś mniej, lub bardziej, poważne postanowienia: zrzucić kilogramy, przybrać na wadze, przebiec maraton, rzucić palenie, zaadoptować psa, zapisać się do partii politycznej, a może napisać biografię...

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Aviva

Rok 2020 rozpoczyna kolejną dekadę. Jaka była poprzednia i co branży ubezpieczeniowej może przynieść przyszłość? Redakcja beinsured.pl postanowiła zapytać o to przedstawicieli branży. Autorem podsumowania jest Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie roku z Aegon Polska

Rok 2019 już za nami. Jaki był dla branży ubezpieczeniowej? Co czeka nas w nowym roku? Redakcja beinsured.pl postanowiła zapytać o to przedstawicieli branży. Autorem komentarza jest Marc van der Ploeg – prezes zarządu Aegon Polska.

...
Czytaj więcej

Marek Niechciał złożył dymisję z funkcji Prezesa UOKiK

20 grudnia 2019 r. Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego powołała Marka Niechciała na członka zarządu UFG. Z tego powodu, Niechciał złożył dymisję z obecnie pełnionej funkcji Prezesa UOKiK, którą 23 grudnia przyjął Premier Mateusz Morawiecki.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW wręczył 5. certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”

TUW PZUW wręczył 5. placówce certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Tym razem, był to ZZOZ w Wadowicach. W imieniu załogi Szpitala odznaczenie odebrała Pani Beata Szafraniec, dyrektor placówki.

...
Czytaj więcej

RPP apeluje do zakładów ubezpieczeń o zmiany OWU odnoszące się do zaburzeń psychicznych

Rzecznik Praw Pacjentów wystąpił do towarzystw ubezpieczeń z apelem o dokonanie zmian w ogólnych warunkach ubezpieczenia w zakresie osób przechodzących kryzys psychiczny.

...
Czytaj więcej

2020 – historia (przynajmniej częściowo) alternatywna

​Zamieszanie na rynku dystrybucji ubezpieczeń wywołane licznymi kontrolami Komisji Nadzoru Finansowego doprowadziło do ogromnego przetasowania wśród podmiotów zaangażowanych w sprzedaż produktów ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Świąteczne wypadki

W czasie świątecznych przygotowań może zdarzyć się, że dojdzie do wypadku. W najnowszej informacji prasowej ANG Spółdzielnia podzieliła się swoimi obserwacjami na ten temat i na każdy przypadek zaproponowała odpowiednie ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

MetLife „Perłą Polskiej Gospodarki”

MetLife zostało docenione w XVII edycji rankingu „Perły Sektora Finansowego” przygotowywanego przez magazyn ekonomiczny „Polish Market” we współpracy z SGH.

...
Czytaj więcej

TU Europa udzieli zniżek za aktywność fizyczną

TU Europa zostanie partnerem aplikacji Boomerun. Ubezpieczyciel udzieli zniżek na swoje produkty użytkownikom aplikacji za ich aktywność fizyczną.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na tle większych ubezpieczycieli

TUW-y od lat funkcjonują na polskim rynku ubezpieczeń. W przeciwieństwie do spółek akcyjnych nie sprzedają ubezpieczeń w celu osiągnięcia jak najwyższego zysku dla „zewnętrznych” właścicieli.

...
Czytaj więcej

Compensa z nagrodą za „Bezpieczną Autostradę”

Kampania społeczna „Bezpieczna Autostrada” została wyróżniona przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, dzięki czemu Compensa TU SA Vienna Insurance Group otrzymała tytuł Partnera Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019.

...
Czytaj więcej

PIU ze Złotym Spinaczem za kampanię #niezaklinaj

Polska Izba Ubezpieczeń została doceniona podczas tegorocznego konkursu Złotych Spinaczy, w kategorii Research&Insight, za kampanię #niezaklinaj i raport „Klimat ryzyka” i otrzymała za nie złotą statuetkę.

...
Czytaj więcej

Co dalej z MetLife i Generali?

Reuters poinformował, że rozmowy w sprawie kupna dużej części europejskiego biznesu Assicurazioni Generali, w tym tego w Polsce, z amerykańskim MetLife utknęły na kwestiach finansowych – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla osób aktywnych

Coraz częściej osoby z kadry menadżerskiej i prezesi firm wybierają aktywny tryb życia, przeznaczając swój czas na wolny na intensywne treningi i uprawianie sportów. Dlatego każda kontuzja i konieczność rehabilitacji jest dla wyjątkowym utrudnieniem.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem 11. edycji CFA Institute Research Challenge

28 listopada rozpoczęła się 11. edycja międzynarodowego konkursu CFA Institute Research Challenge. PZU jest nie tylko partnerem kolejnej decyzji, ale i spółką badaną przez młodych finansistów. Organizatorem w Polsce jest CFA Society Poland.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance uzyskało tytuł Top Marka 2019

Mondial Assistance został wymieniony w tegorocznym rankingu medialności brandów na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie UFG

Do zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dołącza Radosław Bedyński. Stanowisko obejmie od 1 stycznia 2020 r.

...
Czytaj więcej

InterRisk z wyróżnieniem Godło Jakości za Pakiet Auto+

InterRisk otrzymało srebrne Godło Jakości za Pakiet Auto+. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii „Produkt najwyższej jakości”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek przestoju spowodowanego katastrofą pogodową szansą na przetrwanie firm

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych w informacji prasowej przedstawia korzyści z posiadania przez firmy ubezpieczenia na wypadek przestoju spowodowanego katastrofą pogodową.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie otworzyło placówkę własną w centrum Wrocławia

PZU Zdrowie otworzyło nową placówkę Centrum Medyczne PZU Zdrowie Wrocław Grabarska. Jest to pierwsza przychodnia własna PZU Zdrowie we Wrocławiu.

...
Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia po raz piąty została uznana za Najlepszego Pracodawcę

Już po raz piąty do ANG Spółdzielnia trafił tytuł Kincentric Best Employer. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie wyników badań zaangażowania i satysfakcji pracowników. W 2019 roku w ANG osiągnęła je na poziomie 93%.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania internetowa PZU

PZU rozpoczyna kolejną kampanię marketingową. Tym razem Grupa skupia się na prezentacji działań społecznych, w które się angażuje.

...
Czytaj więcej

UNIQA Polska z nową kampanią w mediach społecznościowych

UNIQA Polska wystartowała z nową kampanią w mediach społecznościowych. Bohaterem spotu prezentowanego na Facebooku jest Henryk Zastróżny, który zastanawia się, jak brzmi bezpieczeństwo. Spot opatrzono hasłem: UNIQA – Brzmi bezpiecznie.

...
Czytaj więcej

Co piąty Polak przeczuwa, że wpadnie w kłopoty finansowe z powodu Świąt

Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group w najnowszej informacji prasowej przedstawia sytuację polskich gospodarstw w okresie świątecznym.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania wizerunkowa PZU

Nowa kampania wizerunkowa skupia się na pokazaniu, że PZU to więcej niż ubezpieczenia: przede wszystkim to ludzie, na których można polegać. Przekaz opiera się na wartościach takich jak zaufanie, pewność i poczucie bezpieczeństwa.

...
Czytaj więcej

Unum Życie angażującym miejscem pracy

Unum Życie otrzymało tytuł Najlepszego Pracodawcy 2019 w Polsce. Po raz siódmy zakład ubezpieczeń został doceniony przez Kincentric za budowanie angażującego miejsca pracy.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie podpisało umowę przedwstępną nabycia Tomma Diagnostyka Obrazowa SA

PZU Zdrowie przejmuje kolejną spółką z branży medycznej. Spółka zamierza nabyć 100 proc. akcji Tomma Diagnostyka Obrazowa SA. Oba podmioty podpisały już przedwstępną umowę.

...
Czytaj więcej

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie „TUW”

14 listopada br. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Na Zgromadzeniu pojawił się m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

...
Czytaj więcej

UFG: nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych.

...
Czytaj więcej

Jaka polisa dla rodziny patchworkowej?

Coraz więcej Polaków żyje w rodzinach patchworkowych, co może oznaczać skomplikowanie sytuacji ubezpieczeniowej, jak i kwestii dziedziczenia.

...
Czytaj więcej

„Taka praca ma sens” – nowa kampania PZU

PZU rozpoczęło nową kampanię, której bohaterami są pracownicy Grupy. Ma ona zachęcić do poszukiwania głębszego sensu wykonywanej pracy.

...
Czytaj więcej

Komisja Europejska a branża ubezpieczeniowa

W najnowszym artykule na swoim blogu, PIU zastanawia się nad otoczeniem regulacyjnym branży ubezpieczeniowej w Unii Europejskiej, a w szczególności – działalnością Komisji Europejskiej.

...
Czytaj więcej

Supra Brokers S.A. bez Prezesa Zarządu

Dotychczasowy Prezes Zarządu Supra Brokers S.A. Rafał Holanowski z dniem 6 listopada przestał pełnić swoją funkcję. Do czasu wyłonienia nowego Prezesa Zarządu, obowiązki przejmuje Zarząd Spółki.

...
Czytaj więcej

Zorganizowana grupa wyłudzających odszkodowania rozbita przez policjantów i prokuratorów

„Policjanci z Garwolina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczycieli oraz paserstwo” – poinformowała Policja Mazowiecka.

...
Czytaj więcej

Rekomendacje PIU dla nowego parlamentu

PIU na swoim blogu umieściła listę rekomendacji dla nowego parlamentu, które pozwolą upowszechnić ochronę ubezpieczeniową i pozytywnie wpłynąć na rozwój branży.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wprowadza dodatkowy urlop ojcowski

Nationale-Nederlanden, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich pracowników, wprowadza dodatkowe dwa tygodnie urlopu ojcowskiego.

...
Czytaj więcej

BLIK dostępny w sieci pośredników Generali

Generali umożliwiło płatność BLIKIEM we współpracujących sieciach agencyjnych. Klienci mogą płacić w ten sposób za każde ubezpieczenie w Generali oraz Proamie.

...
Czytaj więcej

Agencja Digital Kingdom obsługuje Grupę PZU w mediach społecznościowych

„Agencja Digital Kingdom po wygranym przetargu odpowiada za obsługę w mediach społecznościowych Grupy PZU” – czytamy na press.pl. Wcześniej Grupa PZU działała w mediach społecznościowych samodzielnie.

...
Czytaj więcej

Aneta Podyma-Milczarek wśród 25 Pereł Polskiego Biznesu

Prezes zarządu Unum – Aneta Podyma-Milczarek – otrzymała wyróżnienie w raporcie Gazety Finansowej, 25 Pereł Polskiego Biznesu.

...
Czytaj więcej

Lądek-Zdrój z główną nagrodą konkursu EKO HESTIA SPA

Lądek-Zdrój wygrał konkurs EKO HESTIA SPA. Komisja Konkursowa doceniła strategiczne podejście i długofalowe działania, związane z wykorzystaniem złóż geotermalnych. Na ręce burmistrza miasta przekazano główną nagrodę: 100 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Unum Życie Firmą Przyjazną Klientowi

Unum Życie TuiR S.A. zostało wyróżnione godłem Firma Przyjazna Klientowi, które przyznaje się przedsiębiorstwom o najwyższym standardzie obsługi klienta. To już drugie takie wyróżnienie dla Unum.

...
Czytaj więcej

Podejście Polaków do emerytury

Według najnowszych danych ZUS średnie świadczenie emerytalno-rentowe wynosi 2236,84 zł brutto. Pomimo tak niskiego poziomu wypłat Polacy raczej nie myślą o pieniądzach w perspektywie dłużej niż bieżący miesiąc.

...
Czytaj więcej

Brązowa statuetka Effie dla kampanii LINK4 Mama

LINK4 Mama zostało nagrodzone brązową statuetką w konkursie Effie Awards w kategorii ubezpieczenia. Konkurs nagradza najlepsze kampanie i rozwiązania marketingowe. To już trzecia statuetka Effie dla LINK4.

...
Czytaj więcej

Warta sprzedała wieżowiec, ale wciąż w nim zostaje

TUiR Warta sprzedało swój warszawski wieżowiec Warta Tower funduszowi Globalworth – poinformował Paweł Berłowski w Pulsie Biznesu. Pomimo sprzedaży budynku, Warta zostaje w nim na trzy lata.

...
Czytaj więcej

Regionalizacja kar za brak ubezpieczenia OC ppm.

Adam Abramowski, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawił propozycję regionalizacji minimalnej pensji, a więc dostosowanie jej wysokości do stopy życia w danym rejonie.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden buduje swoją markę pracodawcy w branży IT

„Twoja historia ma z nami przyszłość” to hasło najnowszej kampanii rekrutacyjnej Nationale-Nederlanden skierowanej do branży IT. W działania reklamowe zaangażowani zostali pracownicy, którzy opowiadają swoje historie pracy w organizacji.

...
Czytaj więcej

Sfałszowała dokumenty dla ubezpieczycieli. Grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności

Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia w sprawie o oszustwo i wyłudzenie kwoty 14 tys. zł świadczeń od zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Link4 wybrany Top Marką 2019

Link4 został wybrany Top Marką 2019 r. w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne w konkursie Laur Konsumenta – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy Link4, Maciej Krzysztoszek.

...
Czytaj więcej

Wypadki na autostradach co cztery kilometry

Compensa TU SA Vienna Insurance Group, wspólnie z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną Bezpieczna Autostrada. Statystycznie na każde cztery kilometry polskich autostrad zdarza się jeden wypadek.

...
Czytaj więcej

PZU wybrało agencję PR

Grupa PZU w październiku 2019 r. rozpoczęła współpracę z agencją d*fusion communication, która świadczy usługi public relations. Agencja została wybrana w drodze przetargu.

...
Czytaj więcej

Sejm zatwierdził rozszerzenie składu KNF i nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej

W dniu 16 października 2019 r., na 86. posiedzeniu Sejmu RP, uchwalona została ustawa o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

...
Czytaj więcej

Wyjazd w góry koniecznie z ubezpieczeniem

Europ Assistance w materiale prasowym przekonuje, że jesień to idealna pora roku na wędrówki po górach. Jednak przygotowując się do wyjazdu, szczególnie zagranicznego, konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie rozszerza portfolio o nową placówkę

PZU Zdrowie poszerzyło ofertę o nową placówkę – Centrum Medyczne PZU Zdrowie Polmedic w Radomiu. Oficjalne otwarcie odbyło się 16 października.

...
Czytaj więcej

AXA Polska na sprzedaż

Grupa AXA rozważa sprzedaż swoich spółek z rejonu Europy Środkowej, podaje Reuters. Kwota transakcji może wynieść od 400 do 800 mln euro.

...
Czytaj więcej

MF: reklamy i akwizycje kancelarii odszkodowawczych są zgodne z interesem osób poszkodowanych

Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację ws. senackiego projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego wskazał, że przedstawione w projekcie rozwiązania wymagają korekty.

...
Czytaj więcej

S&P: PZU z ratingiem A- i pozytywna perspektywą

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowe ratingi kredytowe i oceny siły finansowej dla Grupy PZU. Wynik analizy utrzymał ocenę dla polskiego podmiotu na poziomie  'A-' i pozytywną perspektywę dla wszystkich spółek w Grupie.

...
Czytaj więcej

„Show French Touch” z ochroną ubezpieczeniową od EIB S.A.

Ochronę ubezpieczeniową dla gości i artystów wydarzenia „Show French Touch” zapewniło EIB S.A.

...
Czytaj więcej

Inicjator Innowacji 2019 dla Compensy

Nagrodę Inicjatora Innowacji 2019 w kategorii Duże Przedsiębiorstwa otrzymała Compensa TU SA Vienna Insurance Group. Konkurs organizował tygodnik Newsweek.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW partnerem Samorządowego Forum Kapitału i Finansów

TUW PZUW po raz drugi było partnerem ubezpieczeniowym Samorządowego Forum Kapitału i Finansów – jednego z najważniejszych spotkań przedstawicieli samorządów, ich jednostek organizacyjnych oraz biznesu.

...
Czytaj więcej

INTER Ochrona Prawna w nowej odsłonie

INTER oferuje nową wersję ubezpieczenia Ochrona Prawna dla osób wykonujących zawód medyczny. Produkt zapewnia pokrycie kosztów obsługi prawnej i kosztów sądowych oraz szybką pomoc prawną.

...
Czytaj więcej

PIU nominowana do “Złotych Spinaczy”

Polska Izba Ubezpieczeń została nominowana do „Złotych Spinaczy” – najważniejszej polskiej nagrody w dziedzinie PR, organizowanej przez Związek Firm Public Relations.

...
Czytaj więcej

MetLife startuje z kampanią rekrutacyjną

„Zmieniaj na lepsze z MetLife" to hasło nowej kampanii zakładu ubezpieczeń, który w ten sposób chce wzmocnić swój wizerunek pracodawcy i zachęcić agentów do podjęcia współpracy.

...
Czytaj więcej

Adam Malinowski nowym członkiem Zarządu spółek SIGNAL IDUNA

Akcjonariusze spółek SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i SIGNAL IDUNA Życie TU S.A. złożyli Adamowi Malinowskiemu propozycję objęcia stanowiska Szefa Sprzedaży z dniem 1 listopada 2019 r.

...
Czytaj więcej

Assistance samochodowy najpopularniejszy wśród Polaków

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska – assistance samochodowy jest najpopularniejszą usługą pomocową wśród Polaków.

...
Czytaj więcej

Christoph Witte awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego Credendo

W dniu 1 października 2019 r. Christoph Witte został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Credendo – Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie NNW od InterRisk uzyskało tytuł Rodzinna Marka Roku

InterRisk TU SA Vienna Insurance Group zostało nagrodzone tytułem Rodzinna Marka Roku 2019 za ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków EDU Plus.

...
Czytaj więcej

DataWalk wygrywa kolejny kontrakt w międzynarodowej grupie ubezpieczeniowej

Kooperativa wybrała DataWalk – polską platformę analityczną, używaną przez m.in. służby specjalne czy instytucje rządowe. DataWalk ma wspierać towarzystwo ubezpieczeń w walce z wyłudzeniami.

...
Czytaj więcej

Generali najlepszą grupą ubezpieczeniową na świecie według Forbesa

Generali zyskało najwyższą pozycję wśród grup ubezpieczeniowych w rankingu Forbesa „The World's Best Regarded Companies” („Najlepiej oceniane firmy na świecie”).

...
Czytaj więcej

AXA w gronie najlepszych marek

​AXA otrzymała wyróżnienie Superbrands 2020. Tytuł przyznawany jest przez konsumentów markom, które są przez nich uznawane za godne zaufania, o dobrej reputacji i z ofertą produktów najwyższej jakości.

...
Czytaj więcej

PZU ma już 1500 biur agentów wyłącznych

W ciągu dwóch lat liczba biur agentów współpracujących wyłącznie z PZU wzrosła o prawie połowę. Obecnie klienci mogą skorzystać z usług agentów wyłącznych ubezpieczyciela w ponad 1500 placówkach. Wynik ten to efekt przyjętej w 2017 roku strategii PZU.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z nowym rzecznikiem prasowym

​Marcin Dybuk został zastępcą dyrektora biura komunikacji i rzecznikiem prasowym STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Marek Brandt został Country Managerem w Credendo

Z dniem 1 października 2019 r. Marek Brandt zacznie pełnić funkcję Country Managera polskiego oddziału Credendo – Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s. Na stanowisku zastąpi Christopha Witte.

...
Czytaj więcej

Compensa: jakie działania należy podjąć po stłuczce

Compensa w informacji prasowej wymienia 5 rzeczy, które powinien zrobić poszkodowany po stłuczce, aby sprawnie przebiegł proces likwidacji szkód z obowiązkowego OC ppm.

...
Czytaj więcej

Compensa zwyciężyła w krajowym etapie European Business Awards

Compensa TU otrzymała nagrodę „National Winner” w kategorii The Digital Technology Award. Wyróżnienie przyznawane jest przez European Business Awards. Compensa została nagrodzona za rozwiązanie zastosowane w procesach likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

MetLife organizuje konkurs dla małych firm

„Każdy ważny w pracy” to hasło nowego konkursu MetLife. Jego celem jest nagrodzenie małych przedsiębiorstw, które dbają o indywidualne potrzeby pracowników.

...
Czytaj więcej

Aviva: ponad 20 pracowników skorzystało z urlopu dla ojców

Z początkiem roku Aviva wprowadziła nowe benefity dla swoich pracowników. Wśród ich znalazł się m.in. dodatkowy urlop dla ojców z tytułu narodzin dziecka.

...
Czytaj więcej

Banki i ubezpieczyciele zacieśniają współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa

ZBP i PIU podpisały porozumienie o współdziałaniu w obszarze cyberbezpieczeństwa. Celem porozumienia jest podejmowanie wspólnych inicjatyw dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa banków, ubezpieczycieli oraz ich klientów.

...
Czytaj więcej

Małgorzata Ślepowrońska prezesem UFG

Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego powoła Małgorzatę Ślepowrońską na stanowisko prezesa UFG.

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #11

Kontrola z Urzędu Ochrony Danych Osobowych toczyła się w najlepsze, gdy do biura Janusza Momencika zapukał nieoczekiwany gość.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Kulik został Dyrektorem Generalnym Polskiego Oddziału Colonnade Insurance

Grzegorz Kulik objął stanowisko Dyrektora Generalnego Polskiego Oddziału Colonnade Insurance S.A. W zakładzie ubezpieczeń odpowiada za strategię i działanie spółki na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

PZU zaprezentuje pakiet ubezpieczeń dla cyklistów na X Targach Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO

W dniach 19- 21 września br. odbędą się jubileuszowe, X Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce BIKE-EXPO. Podczas imprezy PZU wraz z partnerem - Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zaprezentuje kompleksowy pakiet ubezpieczeń opracowany z myślą o rowerzystach.

...
Czytaj więcej

EIOPA powołała Grupę ds. etyki cyfryzacji ubezpieczeń

EIOPA powołała Konsultacyjną Grupę Ekspertów ds. Etyki Cyfryzacji w Ubezpieczeniach. Jej celem będzie wspieranie Urzędu w tworzeniu zasad cyfrowej odpowiedzialności w branży ubezpieczeniowej.  

...
Czytaj więcej

Howden Broking Group i RKH Specialty łączą się. Z fuzji zyska polska spółka Donoria

Hyperion zadecydował o połączeniu dwóch swoich spółek: Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH). Podmioty będą funkcjonować pod wspólną marką Howden. Na fuzji zyska także polska Donoria.

...
Czytaj więcej

MEN przypomina o zasadach funkcjonowania ubezpieczeń w szkołach

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało zestawienie zmian w zakresie bezpieczeństwa w szkole, które zaczęły funkcjonować w roku szkolnym 2019/2020.

...
Czytaj więcej

Ochrona ubezpieczeniowa dla najemców i lokatorów

Co czwarta osoba najmująca mieszkanie przynajmniej raz coś w nim uszkodziła. A jedynie co dziesiąty najemca kupuje ubezpieczenie, które chroni go przed finansowymi skutkami takich zdarzeń. To główne wnioski płynące z raportu „Ubezpieczenia dla lokatorów”.

...
Czytaj więcej

Zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi nie spada. Są one alternatywą dla publicznej opieki zdrowotnej

Compensa TU w informacji prasowej zwraca uwagę na niską jakość usług realizowanych w ramach publicznej służby zdrowia. Polacy narzekają na długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza. Przekłada się to na wzrost zainteresowania prywatnymi ubezpieczeniami.

...
Czytaj więcej

NWZ PZU: zwiększono maksymalną liczbę członków zarządu PZU

​W dniu 6 września 2019 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy PZU. Podczas NWZ dokonano zmian w Statucie PZU m.in. w zakresie maksymalnej liczby członków Zarządu.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. stanowiska rządu dot. ustawy o kancelariach odszkodowawczych

W interpelacji nr 33366 skierowanej do prezesa Rady Ministrów w sprawie senackiego projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego zapytano o dalsze prace rządu nad regulacjami.

...
Czytaj więcej

Rajmund Rusiecki w zarządzie Concordia Polska TUW

Rajmund Rusiecki został powołany do zarządu Concordia Polska TUW. W związku z tym jest już członkiem Zarządów obu spółek Concordia Ubezpieczenia – Grupa Generali. Odpowiada w nich za sprzedaż zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak i życiowych.

...
Czytaj więcej

RF: rodzice coraz częściej indywidualnie nabywają ubezpieczenia NNW dla swoich dzieci

Ubezpieczenia NNW oferowane w placówkach szkolnych zazwyczaj mają niską sumę ubezpieczenia i ograniczony zakres ochrony. Eksperci z Biura Rzecznika Finansowego zwracają uwagę, by przed przyłączeniem się do takiej polisy zapoznać się z OWU.

...
Czytaj więcej

Najczęstsza metoda wyłudzeń odszkodowań to wypadki komunikacyjne

Andrzej Popielski, prezes porównywarki ubezpieczeń porowneo.pl, w rozmowie z Newseria Biznes odwołuje się do danych PIU. Wynika z nich, że w 2017 r. oszuści wyłudzili 138 mln zł odszkodowań, prawie połowa z nich pochodziła z ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Piotr Głowski zostanie wiceprezesem Unilink

Z dniem 1 października 2019 r. do zarządu Unilink dołączy Piotr Głowski, obejmując stanowisko wiceprezesa. W Grupie przejmie odpowiedzialność za zarządzanie sprzedażą i marketingiem.

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #10

Janusz Momencik niemal zlany potem przekroczył próg w drzwiach do sali konferencyjnej. Cztery osoby siedzące wokół stołu nie sprawiały wrażenia przyjaźnie nastawionych. Ostatecznie kontrola przetwarzania danych osobowych to nie przelewki...

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele przenoszą swoje aktywa z UK 

Do tej pory brytyjskie zakłady ubezpieczeń przeniosły do nowych siedzib na Starym Kontynencie aktywa o łącznej wartości 61 mld funtów. Transfer związany jest z brexitem i obowiązkiem zapewnienia realizacji świadczeń wobec klientów z UE.

...
Czytaj więcej

LINK4: polisa elementem wyprawki szkolnej

LINK4 w materiale prasowym przypomina rodzicom o wyposażeniu dziecko w odpowiednią ochronę ubezpieczeniową na początek nowego roku szkolnego. Zdaniem ubezpieczyciela, polisa powinna stanowić element szkolnej wyprawki.

...
Czytaj więcej

DAS zmienia model komunikacji i wizerunku marki

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej odświeżyło swoją komunikację. Ubezpieczyciel promuje się pod nowym hasłem: „DAS - Ubezpieczenia prawne na każdy dzień” oraz zmienia szereg innych elementów wizerunkowych.

...
Czytaj więcej

Andrzej Miron został członkiem zarządu Nationale-Nederlanden ds. technologii

Andrzej Miron przejmie odpowiedzialność za obszar IT w Nationale-Nederlanden jako członek zarządu ds. technologii oraz CIO (Chief Information Officer). Andrzej Miron będzie koordynował i nadzorował wdrażanie nowych technologii.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden promuje ubezpieczenia NNW dla dzieci

„Ubezpiecz jak ojciec, baw się jak tata” – to hasło nowej kampanii reklamowej Nationale-Nederlanden, która rusza z początkiem września.

...
Czytaj więcej

TU Europa udzieli gwarancji ubezpieczeniowej Rainbow Tours na sumę 190 mln zł

​TU Europa zawarła umowę gwarancji ubezpieczeniowej z Rainbow Tours na kolejny rok. Suma udzielonej gwarancji opiewa na kwotę 190 mln zł.

...
Czytaj więcej

II odsłona kampanii LINK4 Smart Ideas

LINK4 przygotował II odsłonę swojej kampanii edukacyjnej Smart Ideas. W krótkich animacjach ubezpieczyciel przedstawia różne ciekawostki dot. zasad bezpieczeństwa.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie uruchamia stomatologię

​PZU Zdrowie otwiera gabinety stomatologiczne w swoich placówkach. Od sierpnia usługi stomatologiczne oferowane są w centrum medycznym w Warszawie. Ubezpieczyciel wkrótce uruchomi je także dla pacjentów w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

...
Czytaj więcej

Aviva Polska finalistą międzynarodowego konkursu innowacji technologicznych

Aviva Polska została finalistą międzynarodowego konkursu innowacji technologicznych 2019 BAI Global Innovation Awards.

...
Czytaj więcej

UNIQA uznana za Przyjaciela Klientów

​UNIQA zdobyła odznakę Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów. Wyróżnienie przyznawane jest przez szwajcarską organizację ICERITAS instytucjom, które budują dobre relacje ze swoimi klientami i zapewniają im najlepszej jakości usługi.

...
Czytaj więcej

Baltin: Allianz stanie się bardziej smart

Matthias Baltin, prezes zarządu Allianz Polska, gościł w programie #RZECZoBIZNESIE. Podczas rozmowy podkreślił, że polski rynek ma duże znaczenie w Europie. Wskazał też, w jakich kierunkach zamierza rozwijać się zarządzana przez niego spółka.

...
Czytaj więcej

Będą odszkodowania dla rolników, których uprawy zostały zniszczone wskutek suszy

Premier Mateusz Morawiecki podczas II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie zapowiedział, że rolnicy poszkodowani wskutek suszy otrzymają odszkodowanie z budżetu państwa.

...
Czytaj więcej

PZU planuje uruchomić program lojalnościowy dla akcjonariuszy

​PZU dostrzega potencjał rozwoju w sektorze prywatnych inwestorów. Ubezpieczyciel zamierza uruchomić specjalny program lojalnościowy dla posiadaczy akcji spółki. Na razie nie zdradza, co dokładnie zaoferuje swoim akcjonariuszom.

...
Czytaj więcej

Małe tablice rejestracyjne to kłopot dla ubezpieczycieli

Od 2018 r. samochody mogą posiadać małe tablice rejestracyjne. Tego typu rejestracja może stanowić problem dla ubezpieczycieli, ponieważ niektóre TU nie przystosowały swoich formularzy do tego rodzaju tablic.

...
Czytaj więcej

Compensa w zestawieniu najlepszych przedsiębiorstw

Compensa TU SA Vienna Insurance Group znalazła się na prestiżowej europejskiej liście „Ones to Watch”, opublikowanej w lipcu 2019 roku przez European Business Awards.

...
Czytaj więcej

LINK4 współpracuje z Wirtualną Polską

W ramach współpracy WP brand studio wyprodukowało dla LINK4 sześcioodcinkowy cykl „Mamy mają moc”, który będzie emitowany w cyklu tygodniowym w serwisach internetowych należących do Wirtualnej Polski.

...
Czytaj więcej

Concordia partnerem konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rozpoczął się Internetowy Konkurs KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Partnerem konkursu została Concordia Ubezpieczenia – Grupa Generali.

...
Czytaj więcej

AXA partnerem strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych

Firmy rodzinne stanowią ponad połowę małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, a ich udział w PKB kraju szacuje się na poziomie 18%.

...
Czytaj więcej

Kolejna odsłona kampanii reklamowej Warty

W kampanii po raz kolejny wystąpił Marcin Prokop, który rozmawia z klientami ubezpieczyciela o ich problemach i sposobach na ich rozwiązanie.

...
Czytaj więcej

Prezes zarządu ERGO Pro przejął udziały w spółce

ERGO Lebensversicherung AG sprzedaje udziały w ERGO Pro prezesowi zarządu, Peterowi Grudniakowi. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że w partnerstwie dystrybucyjnym nie zachodzą żadne zmiany.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera innowacje

Grupa PZU rozwija kolejne innowacje ze startupami z akceleratora MIT Enterprise Forum CEE. W ramach 6. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE PZU zaprosił do współpracy cztery startupy.

...
Czytaj więcej

PZU: wdrożenie platformy Comarch Asset Management

Wdrożenie w Grupie PZU jest jednym z elementów optymalizacji procesów obsługowo-księgowych, realizowanej w zakresie ewidencji i wyceny lokat spółek Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

Nowy członek zarządu ERGO Hestii

1 sierpnia br. Rada Nadzorcza ERGO Hestii powołała Justynę Wajs na stanowisko Członka Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii.

...
Czytaj więcej

PZU rozpatruje zwiększenie maksymalnej liczby członków zarządu

Podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia PZU, które odbędzie się 6 września, zostanie podjęta decyzja w sprawie zwiększenia maksymalnej liczby członków zarządu spółki do ośmiu.

...
Czytaj więcej

PIU rusza z kampanią #niezaklinaj pogody

PIU zainaugurowała kampanię społeczną #niezaklinaj pogody. Jej celem jest uświadomienie realnych zagrożeń, jakie niosą za sobą zjawiska pogodowe. Działania komunikacyjne będą skierowane do władz samorządowych i „zwykłych obywateli”.

...
Czytaj więcej

KIRP apeluje o zakaz reklamy dla doradców odszkodowawczych

KRIP wydała stanowisko ws. projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

Łukasz Świerczek Członkiem Zarządu Unum Życie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład Zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za Pion Prawno-Administracyjny spółki.

...
Czytaj więcej

Nowa struktura organizacyjna UNIQA

​Rada nadzorcza spółek UNIQA Polska zatwierdziła zmiany w strukturze organizacyjnej przygotowane przez zarząd. Są one związane z nową strukturą organizacyjną towarzystw ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce.

...
Czytaj więcej

Kolejna odsłona kampanii reklamowej LINK4

Startuje kolejna odsłona kampanii reklamowej LINK4 z udziałem Kasi Moś. Tym razem promowane są ubezpieczenia Smart Casco na wypadek skutków żywiołów, kradzieży i szkody całkowitej.

...
Czytaj więcej

Rankomat.pl przygotował kolejną kampanię reklamową. Zachęca do zakupu ubezpieczeń turystycznych

​Porównywarka ubezpieczeń Rankomat.pl przygotowała nową odsłonę kampanii reklamowej. Tym razem przekaz dotyczy oferty ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

PZU szuka praktycznych zastosowań sztucznej inteligencji

Prezes PZU Życie Roman Pałac wypowiedział się dla Polskiej Agencji Prasowej na temat nowych technologii w sektorze ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Unum Życie otwiera kolejne biura

Spółka Unum Życie TUiR wynajęła cztery nowe biura: dwa w Warszawie, jedno w Olsztynie i Poznaniu.

...
Czytaj więcej

Powstała platforma do sporządzania opinii medycznych w sporach o odszkodowanie za błąd lekarza

​W marcu tego roku została uruchomiona platforma Med4Law, której operatorem jest start-up MLaw. Serwis umożliwia szybkie uzyskanie opinii medycznej w przypadku sporu pacjenta z placówką medyczną wskutek wystąpienia błędu.

...
Czytaj więcej

Beata Graczyk Dyrektorem Prévoir w Polsce

Decyzją Rady Nadzorczej w dniu 1 lipca 2019 r. Beata Graczyk została powołana na stanowisko Dyrektora Oddziału Prévoir - Vie Groupe Prévoir S.A. w Polsce.

...
Czytaj więcej

Compensa wyjaśnia, jak ubezpieczyć dziecko na wakacje

Compensa w informacji prasowej wyjaśnia rodzicom, jakie ubezpieczenie powinni kupić na wakacyjny wyjazd swoich dzieci.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie 83. posiedzenia Sejmu

​W dniach 3-4 lipca br. odbyło się 83. posiedzenie Sejmu, podczas którego Izba przyjęła m.in. rozwiązania dla frankowiczów i kredytobiorców, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia oraz przepisy mające na celu zapobieganie zatorom płatniczym.

...
Czytaj więcej

Marka Wiener już oficjalnie funkcjonuje na polskim rynku

5 lipca 2019 r., po formalnej rejestracji nazwy w Krajowym Rejestrze Sądowym, na rynku ubezpieczeniowym zagościła nowa marka – Wiener. Jest to nowy wizerunek Gothaer TU S.A., który w lutym br. dołączyl do Grupy VIG.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Kulik zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Allianz

Grzegorz Kulik złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu obu spółek Allianz Polska. W Grupie odpowiadał za obszar sprzedaży.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele muszą być gotowi na klienta z epoki jutra

​Nowoczesne technologie są wyzwaniem nie tylko dla przedstawicieli branży ubezpieczeniowej. Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę, że na rynek wchodzi właśnie nowe, wymagające pokolenie konsumentów.

...
Czytaj więcej

Pracownicy obsługi klienta bez prywatnej opieki medycznej

​Kasjerzy i sprzedawcy zazwyczaj stanowią pierwszą linię kontaktu z daną marką handlową. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Pracuj.pl, najwięcej ogłoszeń rekrutacyjnych dotyczy pracowników sektora handlu oraz osób zajmujących się obsługą klienta.

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #2

Anzelm Hyc odszedł z tego świata na skutek obrażeń, jakich doznał w wypadku samochodowym, kiedy to był uprzejmy rozwalić się swoim Fordem RS, wchodząc ze zbyt dużą prędkością w zakręt na torze wyścigowym pod Kielcami...

...
Czytaj więcej

Ponad 10 mln Polaków wybiera się autem na wakacje

Jak wynika z badania dotyczącego wakacyjnych planów Polaków, ponad 20 mln osób wybiera się w tym roku na urlop. Znacza większość z nich (10,3 mln osób) planuje dotrzeć na miejsce własnym autem, z czego 2,3 mln osób uda się swoim samochodem za granicę.

...
Czytaj więcej

Ryszard Micyk w Radzie Nadzorczej TUW Medicum

W dniu 27.06.2019 r. Walne Zgromadzenie Udziałowców TUW Medicum powołało Ryszarda Micyka na członka Rady Nadzorczej towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Piotr Głowski zostanie prezesem Santander Aviva

Piotr Głowski zostanie prezesem towarzystw ubezpieczeniowych Santander Aviva. Z końcem sierpnia br. z funkcji CEO rezygnuje Krzysztof Charchuła.

...
Czytaj więcej

Polska Izba Ubezpieczeń rozpoczęła współpracę z OneMulti w zakresie PR

Polska Izba Ubezpieczeń wybrała agencję PR OneMulti do obsługi w zakresie public relations, doradztwa komunikacyjnego i tworzenia wizerunku Izby oraz jej ekspertów.

...
Czytaj więcej

Zwyczajne Walne Zebranie SPBUiR

W dniu 25 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

...
Czytaj więcej

Nowy Zarząd Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

​Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych w dniu 25 czerwca br. wybrało nowy skład Zarządu.

...
Czytaj więcej

PZU zadba o długość życia Polaków

​27 czerwca miało miejsce coroczne Spotkanie Czwartkowe PZU w Łazienkach Królewskich. Paweł Surówka, prezes PZU, podczas swego wystąpienia zapowiedział, że w strategii Grupy po 2020 r. znajdą się obok celów biznesowych także kwestie społeczne.

...
Czytaj więcej

Janusza Momencika dziwne wypadki #1

Z lekkim przymrużeniem oka przedstawiamy przygody naszego dzielnego sprzedawcy ubezpieczeń i jego zmagania z tą niełatwą profesją. Na początek – „narodziny Janusza Momencika dla branży ubezpieczeniowej” 😊.

...
Czytaj więcej

Walne Zgromadzenie TUW TUW wybrało zarząd na kolejną kadencję

W dniu 24 czerwca 2019 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie TUW „TUW”. Podczas ZWZ zostało udzielone absolutorium członkom Zarządu i Rady Nadzorczej.

...
Czytaj więcej

PZU lauretem Efma & Accenture Insurance Awards 2019

Ubezpieczyciel wygrał w dwóch kategoriach Efma&Accenture Insurance Awards 2019. PZU zdobyło główną nagrodę w konkursie Efma & Accenture Insurance Awards 2019 w kategorii workforce transformation.

...
Czytaj więcej

Wiener pojawi się na polskim rynku w przyszłym miesiącu

​Gothaer TU S.A. rozpoczyna proces rebrandingu. Prawdopodobnie w lipcu spółka będzie już funkcjonować pod nową nazwą Wiener TU S.A. Zmiana jest wynikiem przejęcia towarzystwa ubezpieczeń przez Vienna Insurance Group.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie uruchamia kiosk telemedyczny

​PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy kiosk telemedyczny. Jest to mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a także wideokonsultacji z lekarzem.

...
Czytaj więcej

Obau.pl w nowej odsłonie

Ogólnopolska Baza Agentów Ubezpieczeniowych, która istnieje od 2011 r., zmieniła szatę graficzną portalu, a także przebudowała menu. Celem zmian jest uatrakcyjnienie publikowanych treści dla czytelników.

...
Czytaj więcej

Liczne zastrzeżenia rządu do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych

​Rada Ministrów przyjęła stanowisko wobec projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. RM wyraziła poparcie dla kierunku prac, jednak przedstawiła też liczne zastrzeżenia.

...
Czytaj więcej

Vienna Life otrzymała nagrodę Portfel Roku od tygodnika Wprost

Vienna Life została wyróżniona w kategorii „Innowacje i rozwiązania przyszłości”. Tygodnik nagrodził ubezpieczyciela za innowację jaką było wprowadzenie e-podpisu w ubezpieczeniach życiowych.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW było partnerem międzynarodowej konferencji dla sektora medycznego

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych po raz kolejny był partnerem międzynarodowej konferencji „Hospital & Healthcare Management”. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli sektora medycznego.

...
Czytaj więcej

S&P Global Ratings przyznało PZU ocenę A-

Agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU ze stabilnej do pozytywnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-.

...
Czytaj więcej

Akcjonariusze KUKE powołali zarząd spółki na nową kadencję

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KUKE S.A. w dniu 14 czerwca br. powołało zarząd spółki. WZA zadecydowało o utrzymaniu na kolejną trzyletnią kadencję dotychczasowego składu. Zgodnie z decyzją WZA, prezesem spółki pozostaje Janusz Władyczak.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU wyróżniona za wysoką jakość relacji inwestorskich

Grupa PZU została wyróżniona w rankingu Extel Surver 2019 za jakość relacji inwestorskich w Polsce. W badaniu doceniono spółkę, prezesa Pawła Surówkę oraz dyrektora finansowego Tomasza Kulika i podległy mu obszar relacji inwestorskich.

...
Czytaj więcej

Adam Łoziak wiceprezesem UNIQA przez kolejną kadencję

​Adam Łoziak ponownie został wybrany na stanowisko wiceprezesa obu spółek UNIQA. Funkcję tę będzie sprawował przez najbliższe trzy lata.

...
Czytaj więcej

Klienci CUK Ubezpieczenia mogą korzystać z aplikacji mobilnej

Ubezpieczyciel uruchomił aplikację mobilną, dzięki której klienci CUK Ubezpieczenia będą mogli mieć dostęp do swoich polis bezpośrednio w smartfonie.

...
Czytaj więcej

Polscy przedsiębiorcy są winni ubezpieczycielom ponad 161,4 mln zł

Z informacji prasowej Krajowego Rejestru Długów BIG wynika, że zadłużenie przedsiębiorców wobec towarzystw ubezpieczeń przekroczyło 161 mln zł. Co istotne, trzy lata temu wynosiło ono 63 mln zł. Największy dług mają spółki z sektora transportu i handlu.

...
Czytaj więcej

Warta z nową siedzibą w wieżowcu Warsaw UNIT

Warta została strategicznym najemcą biurowca Warsaw UNIT. Firma zajmie niemal 20 tys. mkw. powierzchni biurowej. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym.

...
Czytaj więcej

Raport Roczny STU ERGO Hestia 2017 wyróżniony w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR

​Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2017 pt. „Poznanie. Trajectory of bodies” otrzymał złoto w kategorii Design (Brand Identity) w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Autorkami publikacji są: Agnieszka Mastalerz oraz Aleksandra Matyas.

...
Czytaj więcej

Udaremniono próbę wyłudzenia odszkodowania

​Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy udaremnili próbę wyłudzenia odszkodowania od zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Votum rośnie dzięki sprawom bankowym

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła dane finansowe za I kw. 2019 r. Spółka poza wyższymi przychodami odnotowała też wzrost liczby nowych spraw z obszaru bankowości.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Buczkowski ponownie wybrany na Przewodniczącego AMICE

Walne Zgromadzenie AMICE wybrało ponownie Grzegorza Buczkowskiego na Przewodniczącego Rady Dyrektorów. Funkcję tę będzie sprawował przez kolejne trzy lata.

...
Czytaj więcej

Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka dołączyły do sieci PZU Zdrowie

PZU Zdrowie sfinalizowało zakup 100 proc. udziałów w spółkach Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka. W połowie maja zgodę na przejęcie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakup stanowi największą dotychczasową akwizycję spółki z Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

STU ERGO Hestia podsumowuje ubiegły rok. Ubezpieczyciel zebrał ponad 6,5 mld zł składki

STU ERGO Hestia podało wyniki finansowe za 2018 r. Ubezpieczyciel uzyskał rekordowy przypis składki na poziomie ponad 6,5 mld zł oraz wynik techniczny w wysokości blisko 413 mln zł.

...
Czytaj więcej

Unum: popularność ubezpieczeń na życie będzie rosnąć

Jakie postawy wobec ryzyka nieprzewidzianych wydatków przyjmuje społeczeństwo amerykańskie i polskie? To główne pytanie najnowszego badania Unum Insight. Wyniki badania przedstawiła w serwisie Newseria Biznes Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Unum.

...
Czytaj więcej

AXA Partners reklamuje ubezpieczenia podróżne

AXA Partners rozpoczęła letnią kampanię reklamową, pod hasłem: „Podróżuj i baw się dobrze!”. Działania marketingowe obejmują promocję ubezpieczeń turystycznych ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczyciele po raz kolejny podniosą wysokość składki OC ppm.?

Na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl został opublikowany artykuł. Postawiono w nim tezę, że wniosek Rzecznika Finansowego, złożony do SN ws. odszkodowań dla osób bliskich zajmujących się ofiarami wypadków w ciężkim stanie, może wpłynąć na cenę OC.

...
Czytaj więcej

Co dalej z kancelariami odszkodowawczymi?

​Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat konieczności regulacji kancelarii odszkodowawczych. W artykule została postawiona teza, że prace nad projektem nie posuwają się do przodu.

...
Czytaj więcej

Generali wyróżnione za portal pracowniczy

​Generali Polska otrzymało wyróżnienie w konkursie Power of Content Marketing Awards 2019. Kapituła konkursu nagrodziła ubezpieczyciela za Gecon - wewnętrzny portal dla pracowników.

...
Czytaj więcej

PZU będzie propagować ideę prostego języka

​PZU przystąpiło do porozumienia zakładającego tworzenie standardów językowych zrozumiałych dla obywateli. Oprócz zakładu ubezpieczeń propagowanie idei prostego języka zadeklarowało kilkanaście innych instytucji.

...
Czytaj więcej

Andrzej Płachta dołączył do zarządu Aegon Polska

Andrzej Płachta dołączył do zespołu Aegon Polska, obejmując funkcję Członka Zarządu Aegon TUnŻ oraz Aegon Services. W towarzystwie będzie odpowiadał za obszary operacji oraz IT.

...
Czytaj więcej

Brokerzy ubezpieczeniowi po raz kolejny docenili Compensę Życie i STU ERGO Hestię

Compensa Życie TU S.A. Vienna Insurance Group i STU ERGO Hestia zostali wyróżnieni nagrodą Fair Play przyznawaną przez brokerów ubezpieczeniowych. Nagrody są wręczane spółkom za stosowanie dobrych praktyk biznesowych.

...
Czytaj więcej

Zaostrza się konkurencja na rynku porównywarek ubezpieczeniowych

Na polskim rynku została uruchomiona nowa porównywarka ubezpieczeń ocenapolis.pl. O projekcie opowiada red. portalu fintek.pl Marcin Grabiec, ekspert w ocenapolis.pl.

...
Czytaj więcej

LINK4 po raz kolejny nagrodzone za najbardziej efektywną kreację marki ubezpieczeniowej

Ubezpieczyciel już po raz trzeci otrzymał srebrną Panterą Kantara. W tegorocznej edycji po raz pierwszy o przyznaniu nagrody decydowali konsumenci, a nie przedstawiciele rynku finansowego.

...
Czytaj więcej

PZU likwiduje szkody po klęskach żywiołowych w ciągu 24h

PZU podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowało o zakończeniu likwidacji szkód zgłoszonych przez mieszkańców gminy Wojciechów powstałych w wyniku przejścia trąby powietrznej.

...
Czytaj więcej

UNIQA Polska uruchomiła profil na Facebooku

UNIQA Polska zdecydowała o utworzeniu profilu na Facebooku. Wejście w kolejny kanał SM ma przyczynić się do lepszej obsługi klientów i budowy wizerunku ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

PZU szuka stabilnych możliwości rozwoju

Przejmowanie innych podmiotów nie jest obecnie priorytetowym celem Grupy PZU. Potencjalne inwestycje nie mogą mieć negatywnego wpływu na rentowność Grupy, czytamy na łamach Money.pl.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. I)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem strategicznym impact’19

W trakcie wydarzenia dla gości zostanie udostępniona kosmiczna strefa networkingowa PZU. Około 6000 gości weźmie udział w wydarzeniu. Wśród nich przedstawiciele władz, świata nauki oraz biznesu.

...
Czytaj więcej

Nowy przewodniczący rady nadzorczej Aviva TUnŻ

Mariusz Grendowicz został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA. Jest pierwszym niezależnym członkiem rady nadzorczej Grupy Avivy w Polsce, który objął stanowisko jej przewodniczącego.

...
Czytaj więcej

MetLife partnerem Programu PAYBACK

Do grona partnerów Programu PAYBACK dołączyła jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Uczestnicy Programu będą mogli otrzymać do 8 tys. punktów, korzystając z wybranych ofert ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Świat przyspiesza a za nim ubezpieczenia

Coroczny Kongres PIU to okazja do dyskusji na temat zmian i wyzwań, z jakimi będzie musiał zmierzyć się sektor finansowy. Jednym z prelegentów Kongresu był dr Grzegorz Linderberg, który próbował przybliżyć słuchaczom, jak zmienia się świat.

...
Czytaj więcej

Klienci CUK Ubezpieczenia już od roku mogą zbierać Punkty PAYBACK

Mija rok od włączenie się multiagencji CUK Ubezpieczenia do programu PAYBACK. Dzięki tej współpracy klienci zebrali 43 mln punktów i średnio obniżyli składki ubezpieczeniowe o 10%.

...
Czytaj więcej

INTER Polska porusza problem starzenia się pracowników służby zdrowia

Służba zdrowia w najbliższych latach będzie mierzyć się ze zjawiskiem starzenia się personelu medycznego. To problem dla placówek i specjalistów, którzy pozostają aktywni zawodowo.

...
Czytaj więcej

Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za OC dla firm w Avivie

Marek Woszczyna z początkiem czerwca przejmie odpowiedzialność za rozwój linii biznesowej ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla firm w Avivie. Andrzej Wasilewski, dotychczasowy szef tego działu, zrezygnował ze współpracy z towarzystwem ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie ochrony prawnej podczas wakacyjnych wyjazdów

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej w komunikacie prasowym wskazuje na korzyści z posiadania ubezpieczenia ochrony prawnej podczas wakacyjnych wyjazdów.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” wyróżniło 15 dobrych praktyk realizowanych przez Grupę PZU w obszarze CSR.

...
Czytaj więcej

Yanosik ma już 10 lat

Yanosik obchodzi 10-lecie swojej obecności na polskim rynku. Z tej okazji spółka podsumowuje najistotniejsze sukcesy i zmiany, jakie dokonała.

...
Czytaj więcej

Projekt regulujący kancelarie odszkodowawcze utknął

Prace nad projektem ustawy o działalności kancelarii odszkodowawczych zatrzymały się. Do 15 kwietnia br. Ministerstwo Sprawiedliwości miało zakończyć etap konsultacji rządowego stanowiska ws. projektu.

...
Czytaj więcej

Koncentracja rynku brokerskiego

Na rynku brokerskim nastąpi przejęcie. Spółka WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi zapowiedziała plan przejęcia dwóch podmiotów: Krajowe Biuro Brokerskie oraz Europejskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: jakie ubezpieczenia na majówkę

Europ Assistance w materiale prasowym zachęca osoby udające się na majówkę do zakupu dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.  

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe ubezpieczenie rolnicze a pożar budynku gospodarczego

Compensa TU w materiale prasowym wyjaśnia, w jaki sposób likwidowana jest szkoda w postaci pożaru budynku wchodzącego w skład gospodarstwa rolniczego. W komunikacie przypomniano też o obowiązku posiadania ubezpieczenia OC rolniczego.

...
Czytaj więcej

Generali: AutoClaims wyróżnione w konkursie technologicznym

Platforma Generali AutoClaims została wyróżniona podczas uroczystej Gali XVII edycji Konkursu Technologicznego Gazety Bankowej - Lider 2018.

...
Czytaj więcej

Na rynku pojawiła się nowa porównywarka ubezpieczeń turystycznych

W porównywarce finansowej smart.bankier.pl pojawiła się możliwość porównania ubezpieczeń turystycznych pięciu firm ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Compensa nagrodzona za innowacje

Ubezpieczyciel otrzymał nagrodę za innowacyjne rozwiązanie z zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service, podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019”.

...
Czytaj więcej

Link4 Mama wyróżnione na Techno Biznes 2019

Gazeta Bankowa zorganizowała galę Techno Biznes 2019, podczas której wręczono nagrody dla zwycięzców konkursów Lider 2019 i Hit 2019.

...
Czytaj więcej

Compensa ma nową siedzibę w Lublinie

Lubelski oddział ubezpieczyciela ma nową siedzibę w nowoczesnym biurowcu przy ulicy Nałęczowskiej 16.

...
Czytaj więcej

LINK4 z wyróżnieniem dla najlepszego cyfrowego ubezpieczyciela

Decyzją kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń LINK4 został nagrodzony tytułem Najlepszego Cyfrowego Ubezpieczyciela 2018.

...
Czytaj więcej

PZU Najbardziej Przyjaznym Ubezpieczycielem

​PZU został wyróżniony prestiżowym tytułem Najbardziej Przyjaznego Ubezpieczyciela podczas XIII Insurance Forum. Kapituła konkursu doceniła szereg inicjatyw i działań realizowanych przez zakład ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uznana za najlepszą firmę ubezpieczeniową

Podczas XIII Insurance Forum STU ERGO Hestia po raz kolejny zwyciężyło w kategorii „Najlepsza Firma Ubezpieczeniowa”.

...
Czytaj więcej

W których miastach porównywarki ubezpieczeń są najpopularniejsze?

Ubea.pl sprawdziła, w których rejonach Polski mieszkańcy najczęściej obliczają składki OC przez internet.

...
Czytaj więcej

Assistance.tv świętuje trzecie urodziny

Mondial Assistance przypomina, że od trzech lat istnieje strona internetowa skierowana do branży finansowo-ubezpieczeniowej, na której znajdują się m.in. materiały wideo oraz teksty na temat szeroko pojętego rynku ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: rozszerza użyteczność aplikacji GEO Care

Europ Assistance Polska powiększyła grupę użytkowników aplikacji mobilnej GEO Care, która umożliwia śledzenie trasy przejazdu usługodawcy.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie TFI PZU

Rada Nadzorcza TFI PZU powołała do zarządu spółki Dariusza Laska. Zmian dokonano również w strukturze menedżerskiej obszaru inwestycji. Z kolei Robert Kubin, nadzorujący pion inwestycji, obejmie funkcję prezesa PZU TFI.

...
Czytaj więcej

Chatbot Warty w aplikacji Facebook Messenger z nową funkcjonalnością

Warta umieściła wyszukiwarkę agentów w chatbocie na swoim profilu w aplikacji Facebook Messenger oraz odświeżyła narzędzie dostępne na stronie internetowej firmy.

...
Czytaj więcej

Aviva zapowiada start kampanii reklamowej z udziałem Pana Pikusia

20 kwietnia Aviva rozpoczyna kampanię reklamową, w której ponownie będzie wykorzystana postać Pana Pikusia. Działania obejmą krótkie spoty emitowane w telewizji i internecie.  

...
Czytaj więcej

PZU przeznaczy 2,4 mld zł na wypłatę dywidendy

Rada Nadzorcza PZU zatwierdziła proponowaną przez zarząd spółki kwotę dywidendy w wysokości 2,4 mld zł. Oznacza to, że towarzystwo będzie wypłacać 2,8 zł na akcję, o 30 gr. więcej niż przed rokiem. 

...
Czytaj więcej

AXA Partners reklamuje ubezpieczenia turystyczne

"100% majówki, 30% tańsze ubezpieczenie podróżne” to hasło reklamowe najnowszej kampanii produktowej AXA Partners.

...
Czytaj więcej

Warta: kolejna odsłona kampanii reklamowej pod hasłem „Dobre zakończenia”

Warta rozpoczęła kolejną część kampanii reklamowej pod hasłem „Dobre zakończenia”. Bohaterem spotów został po raz kolejny dziennikarz Marcin Prokop.

...
Czytaj więcej

RESO Europa Service prowadzi biuro detektywistyczne

Od początku kwietnia 2019 r. RESO Europa Service prowadzi biuro detektywistyczne, które zostało utworzone w dziale bezpieczeństwa wewnętrznego.

...
Czytaj więcej

LINK4 po raz drugi uznane za Great Place To Work

TU LINK4 po raz kolejny otrzymało tytuł Wspaniałego Miejsca Pracy. Wyróżnienie przyznawane jest organizacjom na podstawie wyników badań przeprowadzonych wśród pracowników firm.

...
Czytaj więcej

Damian Ziąber dołącza do Grupy PZU

Damian Ziąber został nowym dyrektorem Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy PZU. Zastąpił Marka Barana, który pozostanie w strukturach Grupy.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac zostanie prezesem PZU Życie przez kolejną kadencję

Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała zarząd spółki na kolejną kadencję. Prezesem towarzystwa, do 31 grudnia 2022 r., pozostanie Roman Pałac. 

...
Czytaj więcej

Prezes STU ERGO Hestia Piotr Śliwicki z tytułem CEO of The Year

Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy ERGO Hestia, otrzymał nagrodę European Leadership Awards w kategorii CEO of The Year. Kapituła konkursowa doceniła jego zasługi dla stworzenia od podstaw silnej marki i firmy na polskim rynku ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Chcieli wyłudzić 500 tys. zł za spaloną łódź

Prokuratura Okręgowa w Koninie zapobiegła próbie wyłudzenia z zakładu ubezpieczeń 500 tys. zł odszkodowania za upozorowany wypadek komunikacyjny, w wyniku którego spłonęła ubezpieczona łódź.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera aplikację Boomerun

Aplikacja Boomerun została partnerem Nationale-Nederlanden. Narzędzie stanowi platformę wymiany aktywności fizycznej użytkowników na zniżki w programach lojalnościowych.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Terlikowski zostanie dyrektorem IT w Avivie

Z początkiem maja funkcję dyrektora IT w Avivie przejmie Arkadiusz Terlikowski. Zastąpi on na tym stanowisku Piotra Jachimczyka, który z końcem marca br. zrezygnował z dalszej współpracy z ubezpieczycielem. 

...
Czytaj więcej

Marta Skowron-Moszkowicz nową rzeczniczką prasową i PR managerem Prudential w Polsce

​Damian Ziąber, dotychczasowy rzecznik prasowy i PR manager Prudential w Polsce, po ponad pięciu latach kończy współpracę z ubezpieczycielem. Jego obowiązki z dniem 8 kwietnia obejmie Marta Skowron-Moszkowicz.

...
Czytaj więcej

Allianz Polska partnerem Światowego Biegu Wings for Life

W ramach promocji wydarzenia powstał film, we współpracy z Allianz Polska, w którym przedstawiono historię narciarza alpejskiego, poruszającego się na wózku.

...
Czytaj więcej

Rusza 14. PZU Półmaraton Warszawski

PZU siódmy rok z rzędu współpracuje z Fundacją Maratonu Warszawskiego – organizatorem biegów w stolicy. Spółka została sponsorem tytularnym 14. Półmaratonu Warszawskiego oraz 41. Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się jesienią.

...
Czytaj więcej

Nowi członkowie Rady Nadzorczej PZU SA

Rada Nadzorcza ubezpieczyciela powołała Zarząd spółki, w tym jego prezesa, Pawła Surówkę, na kolejną kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 r.

...
Czytaj więcej

PZU i Alior Bank uruchomią innowacyjną platformę pożyczkową

PZU i Alior Bank prowadzą prace nad powstaniem platformy pożyczkowej Cash. Narzędzie będzie dedykowane pracodawcom, którzy w ten sposób będą chcieli wprowadzić nowy benefit w postaci szybkich i nisko oprocentowanych pożyczek dla pracowników.

...
Czytaj więcej

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych to oszczędność czasu i pieniędzy

W serwisie technologicznym Wirtualnej Polski został opublikowany artykuł nt. kalkulatorów online do szacowania składek ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

Wyniki UNIQA Polska za 2018 r.

Grupa UNIQA zakończyła poprzedni rok z rekordowym wynikiem finansowym w wysokości 62,9 mln zł. W dziale I wyniósł on 8,4 mln zł, tj. dwa razy więcej niż na koniec 2017 r. Z kolei biznes majątkowy zwiększył się o 12%, do poziomu 54,4 mln zł.

...
Czytaj więcej

EIOPA: kolejne Q&A w zakresie unijnych aktów prawnych

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował kolejne zestawienie odpowiedzi dot. unijnych aktów prawnych.

...
Czytaj więcej

Warta otrzymała wyróżnienie „Gwiazda Jakości Obsługi”

Ubezpieczyciel po raz czwarty z rzędu otrzymał wyróżnienie „Gwiazda Jakości Obsługi”.

...
Czytaj więcej

Unum Życie z tytułem Mistrz Biznesu 2018

Magazyn Businessman.pl przyznał Unum Życie tytuł Mistrz Biznesu w kategorii ubezpieczenia. Spółka została doceniona za wysokie wyniki finansowe, jakie osiągnęła w roku 2018 w obliczu nowych wyzwań.

...
Czytaj więcej

Maciej Karasiński na stanowisku prezesa Aviva PTE

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE w związku z rezygnacją Michała Herbicha z tego stanowiska z końcem marca br.

...
Czytaj więcej

Spotkanie Efma Insurance Council w siedzibie PZU

Laboratorium Innowacji PZU było współorganizatorem spotkania Efma Insurance Council, jakie odbyło się 11 marca br. w siedzibie PZU. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rynku ubezpieczeniowego i bankowego z 11 europejskich krajów.

...
Czytaj więcej

Zarząd TUZ TUW bez zmian

29 stycznia 2019, Piotr Zadrożny został powołany na kolejną, trzyletnią kadencję Prezesa Zarządu TUZ TUW.

...
Czytaj więcej

AXA Partners chce promować ubezpieczeniowe startupy

AXA Partners wraz z Accelpoint rozpoczyna rekrutację startupów z sektora insurtech. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione na Mobile Trends Awards

7 marca 2019 r. w Krakowie odbyła się gala Mobile Trends Awards. PZU zdobyło główną nagrodę w kategorii Społeczne/CSR za akcję „Zwolnij przy szkole. Dziecko bezpieczne na drodze” zrealizowaną wraz z NaviExpert we wrześniu i październiku 2018 roku.

...
Czytaj więcej

Prudential rozpoczyna kampanię reklamową z hasłem #kruchutko

Nowy spot reklamowy Prudential można obejrzeć na ekranach stacji ogólnopolskich i kanałów tematycznych. Kampanii telewizyjnej będą towarzyszyć działania online.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden: dbałość o zdrowie to domena kobiet

Z raportu Nationale-Nederlanden wynika, że regularnym badaniom poddaje się 64% kobiet i jedynie 51% mężczyzn. Panowie natomiast częściej myślą o zabezpieczeniu finansowym na wypadek choroby.

...
Czytaj więcej

Iwona Szczęsna dołączyła do PIU

Od marca Polska Izba Ubezpieczeń jest wspierana przez kolejnego eksperta rynku ubezpieczeniowego. Do PIU dołączyła Iwona Szczęsna, która pokieruje pracami nowego biura PIU w Brukseli.

...
Czytaj więcej

LINK4 stawia na automatyzację i digitalizację

LINK4 we współpracy z firmą Nexpertis chce zautomatyzować wewnętrzne procesy biznesowe. W tym celu wykorzystana zostanie technologia WEBCON BPS.

...
Czytaj więcej

Czy dojdzie do rekordowej fuzji na rynku brokerów ubezpieczeniowych?

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł, z którego wynika, że Aon rozważa złożenie oferty kupna pośrednika ubezpieczeniowego Willis Towers Watson.

...
Czytaj więcej

RESO i Balcia promują swoje produkty

Dom Pakiet, Biznes Pakiet oraz ubezpieczenia komunikacyjne – to trzy oferty produktowe, które w najbliższym czasie będą promowane poprzez kampanię plakatową przygotowaną przez departament marketingu i komunikacji RESO.

...
Czytaj więcej

Gothaer TU w Grupie VIG

W dniu 28.02.2019 r. doszło do finalizacji umowy między Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) a Gothaer Finanzholding AG. Na jej mocy VIG nabył 100% akcji Gothaer TU S.A.

...
Czytaj więcej

Link4 promuje ubezpieczenie Smart Casco

TU Link4 rozpoczęło kampanię reklamową produktu ochronnego pojazdu – Smart Casco. Ubezpieczenie stanowi alternatywę dla tradycyjnych polis AC.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wprowadziło usługi concierge dla pracowników

Aleksandra Paszkiewicz, członek zarządu Nationale-Nederlanden ds. HR, w rozmowie z money.pl opowiada, w jaki sposób zakład ubezpieczeń radzi sobie z uzyskaniem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników.

...
Czytaj więcej

PZU z nowym Dyrektorem Zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został Dyrektorem Zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu w Grupie PZU. Gęsicki posiada ponad 14-letnie doświadczenie w pracy dla instytucji finansowych, w tym dla PZU, zdobyte w doradztwie strategicznym.

...
Czytaj więcej

Link4 w czołówce rankingu UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny po raz ósmy podsumował jakość danych przekazywanych przez towarzystwa ubezpieczeń do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych OC i AC.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW: szkolenia „Bezpieczny Poród”

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników uruchomił cykl bezpłatnych szkoleń „Bezpieczny Poród”.

...
Czytaj więcej

Wojciech Rabiej członkiem zespołu mfind

Wojciech Rabiej będzie pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów oraz rozwój biznesu.

...
Czytaj więcej

PZU Cracovia Maraton: rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Już po raz 18. odbędzie się PZU Cracovia Maraton, w którym mogą wziąć udział również niepełnosprawni zawodnicy poruszający się na wózkach.

...
Czytaj więcej

Aviva: na rynku pozostaną tylko podmioty, które inwestują w cyfrowy rozwój

W 2017 r. prezes Grupy Aviva Mark Wilson powiedział, że zarządzana przez niego spółka rozpoczyna proces przekształcania się z firmy ubezpieczeniowej na technologiczną. Polska spółka efektywnie naśladuje brytyjskiego właściciela.

...
Czytaj więcej

Prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych wstrzymane. O projekcie wypowie się rząd

W środę, 13 lutego, miało miejsce I czytanie senackiego projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego (druk nr 3136).

...
Czytaj więcej

KUKE ma nowego rzecznika prasowego. Został nim Marcin Jedliński

Marcin Jedliński został rzecznikiem prasowym i dyrektorem Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.).

...
Czytaj więcej

Przestępcy wyłudzili prawie 2 mln zł odszkodowań

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Olsztyna wspólnie z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie zatrzymali 4 osoby nielegalnie prowadzące działalność gospodarczą.

...
Czytaj więcej

W przyszłym tygodniu odbędzie się I czytanie projektu ustawy regulującej branżę odszkodowawczą

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka opublikowała harmonogram najbliższych posiedzeń. Zawarto w nim m.in. pierwsze czytanie projektu ustawy dot. działalności kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia z nowym spotem reklamowym

Od 10 lutego w jednej ze stacji telewizyjnych będą emitowane spoty, w których przedstawiciel CUK ubezpieczenia spróbuje zachęcić do porównania cen OC i AC 30 ubezpieczycieli w jednym miejscu.

...
Czytaj więcej

Wystartowała nowa kampania radiowa AXA „Wielki quiz AXA”

6 lutego rozpoczęła się kampania radiowa AXA „Wielki quiz AXA”. Spoty reklamowe promują usługi agentów, możliwość kalkulacji składki przez internet, zniżkę na ubezpieczenie mieszkaniowe i usługi assistance realizowane w 30 minut.

...
Czytaj więcej

Warta z Laurem Konsumenta

Dwa produkty Warty otrzymały I miejsce i Złote Godło w kategoriach: Ubezpieczenia na życie oraz Ubezpieczenia domu i mieszkań.

...
Czytaj więcej

TUW „TUW” współpracuje z Wielkopolską Izbą Rolniczą

W dniu 25 stycznia br. TUW „TUW” podpisało z Wielkopolską Izbą Rolniczą umowę o utworzeniu Związku Wzajemności Członkowskiej „Gospodarna Wielkopolska”.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia: Polscy menedżerowie wesprą międzynarodowe struktury Grupy ERGO

Adam Roman i Justyna Wajs zostali powołani na ważne stanowiska w strukturze Grupy ERGO. Dzięki temu Polska odgrywać będzie większą rolę jako centrum kompetencyjne międzynarodowego ubezpieczyciela obecnego w ponad 30 krajach na świecie.

...
Czytaj więcej

Prezes RESO Przewodniczącym Rady Gospodarczej w Suwałkach

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, został przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk.

...
Czytaj więcej

LINK4 z wyróżnieniem w obszarze PR

Ubezpieczyciel otrzymał godło Inwestor w Kapitał Ludzki. W tym samym czasie reprezentantka LINK4 została finalistką prestiżowego konkursu TOP HR Manager in Action.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem serwisu lifestylowego

Ubezpieczyciel został partnerem nowego serwisu Papaya.Rocks i tym samym kontynuuje współpracę z młodymi twórcami.

...
Czytaj więcej

KUKE otrzymało Godło Firma Przyjazna Klientowi

KUKE zostało uhonorowane Godłem Firma Przyjazna Klientowi w roku 2018. Najwyżej ocenione w badaniu kompetencje KUKE to m.in. warunki i kompleksowość oferty, rzetelność i wiarygodność oraz kompetencje i uprzejmość pracowników.

...
Czytaj więcej

Uwarunkowania rozwoju sektora instytucji pożyczkowych w Polsce

W czwartek, 24 stycznia, Grupa Europa zorganizowała kolejne „Europejskie Śniadanie”. Tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli instytucji sektora pożyczkowego. Spotkanie odbyło się przy wsparciu Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozpoczyna współpracę z Lumi

Lumi to nowy dostawca na rynku energii. Marka należąca do Grupy Kapitałowej PGE będzie prowadzić działalność na terytorium Warszawy.

...
Czytaj więcej

TFI PZU wyróżnione przez agencję informacyjną ISBnews za platformę inPZU

TFI PZU zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez agencję informacyjną ISBnews. Towarzystwo zwyciężyło w kategorii „Rewolucjonista” za uruchomienie platformy internetowej inPZU do zakupu produktów inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

Prezydent zainauguruje działalność Domu Polskiego w Davos

Prezydent Andrzej Duda zainauguruje działalność Domu Polskiego w Davos. Jest to pierwsza tego typu polska inicjatywa w Davos. Dom Polski to wspólny projekt PZU oraz Banku Pekao.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele wspierają polskie startupy

LINK4 to kolejne towarzystwo ubezpieczeń, które wspiera polskie startupy. LINK4 wraz z PZU wspierają tegoroczną edycję MIT Enterprise Forum Poland.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy dot. rynku odszkodowawczego skierowany do I czytania

W dniu 16 stycznia 2019 r. został skierowany do I czytania senacki projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. Projektowi nadano druk nr 3136.

...
Czytaj więcej

SALTUS: nowy dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych

Xenia Kruszewska została nowym Dyrektorem Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Funkcję tę pełni od stycznia br.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera program akceleracyjny dla startupów

15 stycznia br. rozpoczęła się rekrutacja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

...
Czytaj więcej

Tabela z kwotami zadośćuczynień powstanie do końca roku

Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi prace wewnątrzresortowe nad wprowadzeniem instytucji  powetowania, dowiedziała się red. Dziennika Gazety Prawnej.

...
Czytaj więcej

PZU stawia na marketing efektywnościowy

Ubezpieczyciel planuje przetarg, który wyłoni agencję odpowiedzialną za działania z zakresu performance marketing.

...
Czytaj więcej

BAS krytycznie o petycji PIDiPO dot. ustawy o kancelariach odszkodowawczych

​Biuro Analiz Sejmowych odpowiedziało na petycję Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych ws. wprowadzenia zmian w projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

Wyłoniono zwycięzców MIT EF

MIT Enterprise Forum Poland to program akceleracyjny, którego partnerem jest PZU. W 5. edycji wzięło udział 18 start-upów.

...
Czytaj więcej

Nowe technologie sprzyjają ubezpieczycielom i klientom

Jednym z pozytywnych aspektów rozwoju technologicznego jest możliwość spersonalizowania oferty dla konkretnego klienta. Cyfryzacja i nowe technologie coraz śmielej wykraczają w sektor ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden otrzymało tytuł „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2018”

Gazeta Bankowa wyróżniła najlepszych ubezpieczycieli. Nationale-Nederlanden zostało wybrane najlepszym ubezpieczycielem w kategorii ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

Prezes PIU został członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

​W dniu 7 stycznia br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Konsultacyjnej do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych. Do udziału w pracach organizacji został powołany Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). 

...
Czytaj więcej

Pracownicy Gothaer wyróżnieni przez PIU

7 stycznia br. odbyło się wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Polska Izba Ubezpieczeń nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu z informacją o wyróżnionych.

...
Czytaj więcej

INTER Polska: Klauzula Agresji Pacjenta

Pracownicy służby zdrowia narażeni są na agresję ze strony pacjentów. Szpitale organizują szkolenia na temat postępowania z trudnymi pacjentami. Z kolei INTER Polska oferuje polisę z Klauzulą Agresji Pacjenta.

...
Czytaj więcej

NBP wystosowało uwagi do projektu rozporządzenia ws. wpłat na pokrycie kosztów nadzoru przez ZU

NBP skierował do Ministra Finansów uwagi do projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową, reasekuracyjną oraz w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Eksperci Concordii wezmą udział w konferencjach Farmera

10 stycznia rozpoczyna się cykl siedmiu konferencji regionalnych Farmera pod hasłem „Przez Innowacyjność do Sukcesu”, którego partnerem jest Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Braintri wdraża hiPRO Connector w Benefia Ubezpieczenia

Braintri wdraża platformę insurtech hiPRO Connector w Benefia Ubezpieczenia. Składki za OC i AC rozłożone na miesięczne raty są dostępne przez aplikację mobilną Benefia24.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie nabyło 100% udziałów SZOZ Multimed w Oświęcimiu

Przejęcie przez PZU Zdrowie jest kolejnym krokiem ubezpieczyciela w umacnianiu swojej pozycji w południowej części Polski.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: kontynuujemy usprawnianie procesów obsługi klientów

Rok 2018 był dla Europ Assistance Polska czasem wdrożeń zaawansowanych technologii. Dzięki nim klienci odczuli zmianę i obsługiwani są szybciej i skuteczniej.

...
Czytaj więcej

Akt oskarżenia ws. wyłudzenia odszkodowań przez kancelarię odszkodowawczą

Prokuratora Okręgowa w Lublinie zakończyła śledztwo ws. wyłudzeń przez doradcę odszkodowawczego. Właścicielce kancelarii prawnej postawiono zarzut przywłaszczania ponad 615 tys. zł odszkodowań przyznanych poszkodowanym przez zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Z jakimi wyzwaniami zmierzą się ubezpieczyciele w 2019 r.?

Puls Biznesu zapytał zakłady ubezpieczeń o to, jakie wyzwania czekają branżę w 2019 r. Najczęściej wymieniano PPK, dostosowanie ofert do potrzeb nowej generacji klientów oraz digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

Generali powołało członków Rad Nadzorczych spółek Concordia

​19 grudnia br. zostały uzupełnione składy Rad Nadzorczych spółek Concordia. Zmiany są wynikiem zakończenia procesu przejęcia Concordia Capital S.A. i Concordia Polska TUW przez Generali.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerza Program Rabatowy o produkty dla zwierząt

Generali uzyskało kolejnego partnera w Programie Rabatowym. Klienci towarzystwa z ważną polisą ubezpieczenia domu lub mieszkania mogą skorzystać ze zniżki na zakupu w internetowym sklepie zoologicznym Max&Mrau.

...
Czytaj więcej

Eksperci Compensy oszacowali skalę szkód z filmu „Kevin sam w domu”

Każdego roku w okresie świątecznych jednym z filmów, który z pewnością znajdzie się w telewizji jest „Kevin sam w domu”. W nawiązaniu do fabuły filmu eksperci Compensy postanowili oszacować straty jakie ponieśli rodzice tytułowego Kevina.

...
Czytaj więcej

Debata o propozycji regulacji branży odszkodowawczej

Redakcja Rzeczpospolitej zorganizowała debatę wokół projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.

...
Czytaj więcej

UNIQA wyższy wynik techniczny po 3 kw. 2018 r.

Zarówno spółka majątkowa, jak i życiowa UNIQA odnotowała wyższy wynik finansowy i techniczny po 3 kwartałach 2018 r. W sumie Grupa na koniec września br. wypracowała 37,6 mln zł przypisu składki.

...
Czytaj więcej

Uniqa chce zachować pozycję liderem na rynku ubezpieczeń dla spółdzielni mieszkaniowych 

Uniqa przedstawiła swoją strategię na lata 2019-2023. Ubezpieczyciel chce utrzymać zajmowaną pozycję lidera na rynku ubezpieczeń dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, jednocześnie zwiększając swoje udziały na tym rynku i przypis składki.  

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia laureatem konkursu Złoty Zderzak

Sopockie towarzystwo ubezpieczeń po raz szósty z rzędu zajęło miejsce na podium w konkursie Złoty Zderzak. Wyróżnienie jest efektem wysokiej oceny jakości współpracy z ubezpieczycielem przez właścicieli serwisów samochodowych.

...
Czytaj więcej

Czy zdjęcia satelitarne przyśpieszą proces likwidacji szkód?

Inwestycja w nowe technologie to jedna z dróg rozwoju branży ubezpieczeniowej. Obecnie coraz częściej mówi się o wykorzystaniu zdjęć satelitarnych w szacowaniu ryzyka wystąpienia klęski żywiołowej oraz szybkiej oceny i likwidacji szkody.

...
Czytaj więcej

AXA ostrzega przez fałszywymi agentami

AXA wydała komunikat w sprawie osób, które podają się za agentów ubezpieczeniowych. W związku powtarzającymi się incydentami AXA przypomina w jaki sposób zweryfikować czy dana osoba współpracuje z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Warta: naszym celem nie jest zdobywanie udziałów rynku za wszelka cenę

Na łamach forbes.pl został opublikowany wywiad z Jarosławem Parkotem, prezesem zarządu Warty. W rozmowie poruszono wiele interesujących tematów m.in. na temat planów na przyszłość jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie sportów zimowych musi być dopasowane do planowanych aktywności

22 grudnia rozpoczyna się kalendarzowa zima i długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując aktywność sportową należy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu, które zapewni pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, helikoptera ratunkowego i ambulansu.

...
Czytaj więcej

Jerzy Pietrewicz został wiceprezesem TUW Medicum

Polski ekonomista Jerzy Witold Pietrewicz został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu TUW Medicum. Decyzję o jego nominacji podjęła w dniu 28 listopada br. Rada Nadzorcza towarzystwa.

...
Czytaj więcej

LINK4 Mama nagrodzone w konkursie MIXX Awards

LINK4 otrzymał wyróżnienie w kategorii User Experience. Doceniono przystępność i praktyczność oferty ubezpieczyciela skierowanej dla mam.

...
Czytaj więcej

Ogłoszono laureatów konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii

Z okazji ogłoszenia wyników konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii zorganizowano wernisaż, gdzie można było zobaczyć 30 najlepszych zdjęć wybranych przez jury.

...
Czytaj więcej

MetLife wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami zdecydowało o wyróżnieniu MetLife certyfikatem HR Najwyższej Jakości po raz czwarty z rzędu.

...
Czytaj więcej

Kampania reklamowa platformy inPZU

Z początkiem października br. TFI PZU uruchomiło innowacyjną platformę internetową inPZU do zakupu funduszy inwestycyjnych pasywnych. Wraz z nową usługą ubezpieczyciel rozpoczął komunikowanie o produkcie.

...
Czytaj więcej

Ponad 100 tys. osób zalega ze składkami ubezpieczeniowymi

Jak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń dot. przestępczości ubezpieczeniowej, w 2017 r.  wykryto ponad 11 tys. prób wyłudzeń na łączną sumę 213 mln zł. Jak wskazuje BIG InfoMonitor, próby oszustw to nie jedyne bolączki ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie docenionym pracodawcą

Polityka zatrudnienia Pramerica Życie została wyróżniona w badaniu Aon Best Employers. Jego autorzy przyznali towarzystwu ubezpieczeń tytuł Najlepszego Pracodawcy.

...
Czytaj więcej

Warta rozpoczyna nową kampanię reklamową

Towarzystwo ubezpieczeniowe pokazuje, że dzięki odpowiedniej polisie każda awaria w domu może być zlikwidowana w ciągu kilku dni. Jednym z bohaterów spotów telewizyjnych jest Marcin Prokop, prezenter telewizyjny.

...
Czytaj więcej

RF przeciwko wprowadzeniu zakazu cesji wierzytelności na doradcę odszkodowawczego lub osobę trzecią

W toku prac w Senacie nad projektem ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego przyjęta została poprawka, wprowadzająca zakaz cesji wierzytelności na doradcę lub osobę trzecią.

...
Czytaj więcej

Prudential współpracuje z OVB Allfinanz Polska

Prudential rozpoczął współpracę przy sprzedaży swoich ubezpieczeń z OVB Allfinanz Polska – pośrednikiem finansowym działającym na polskim rynku od ponad 25 lat i wchodzącym w skład niemieckiego holdingu OVB AG.

...
Czytaj więcej

PZU rośnie w siłę

Rzeczpospolita opublikowała wywiad z Pawłem Surówką, prezesem PZU na temat sukcesów odniesionych w 2018 r. i planów rozwoju.

...
Czytaj więcej

Aviva: kolejny etap akcji „Wiem, czym oddycham”

W całej Polsce zgłoszono aż 2 500 proponowanych lokalizacji, czujników jakości powietrza w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”.

...
Czytaj więcej

Wdrażanie nowych technologii przynosi korzyści ubezpieczycielom

Polscy ubezpieczyciele inwestują przede wszystkim w dwa obszary związane z cyfryzacją. Pierwszym jest poprawa doświadczeń klienta, a drugim optymalizacja kosztów poprzez cyfryzację wewnętrznych operacji.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: rynek ubezpieczeniowy rozwija się spokojnie

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE Pawła Rożyńskiego. Podczas rozmowy omówiona została sytuacja na rynku kancelarii odszkodowawczych i ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Allianz: w komunikacji z klientem liczy się prostota

Ubezpieczyciel postanowił zmienić podejście do komunikacji z klientami. Według badań przeprowadzonych przez Grupę Temkin, rok 2018 jest rokiem człowieka. Co oznacza zmianę podejścia i koncentrację na kliencie i jego doświadczeniach z firmą.

...
Czytaj więcej

Generali Real Estate nabył biurowiec w centrum Warszawy

Generali Real Estate sfinalizował transakcję zakupu biurowca Senatorska 18, działającego też pod nazwą Pałac Jabłonowskich. Jest to kolejna inwestycja GRE w Warszawie, niedawno spółka nabyła biurowiec Plac Małachowskiego.

...
Czytaj więcej

Prądzyński: przyczyną nadużyć na rynku odszkodowawczym jest brak regulacji

Jan Grzegorz Prądzyński po raz kolejny wypowiedział się nt. nowej ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego, która nakłada regulacje prawne na sektor kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Concordia wyróżniona za innowacyjne produkty rolnicze

Ubezpieczyciel został doceniony za ubezpieczenie Concordia Produkcja Zwierzęca w kategorii „Finanse i ubezpieczenia”. Gala wręczenia nagród towarzyszyła konferencjom „Narodowe wyzwania w rolnictwie" oraz „Sady i Ogrody", zorganizowanym przez Grupę PTWP.

...
Czytaj więcej

PIU w gronie nominowanych do tytułu European Excellence Awards

PIU znalazła się w gronie instytucji nominowanych do tegorocznych nagród The European Excellence Awards 2018. Organizatorzy docenili strategię komunikacyjną Izby o rynku ubezpieczeń sygnowaną hasłem: #dziękiubezpieczeniom.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia o akcji Movember

Od kilku lat w listopadzie odbywa się akcja Movember, której celem jest szerzenie świadomości na temat profilaktyki w przypadku wykrywania nowotworu.

...
Czytaj więcej

Kiedy przysługuje odszkodowanie za wypadek na ruchomych schodach?

Portal forsal.pl wyjaśnia zasady dot. przyznawania przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań za zdarzenia, do których doszło podczas poruszania się po ruchomych schodach.

...
Czytaj więcej

PZU Top Marką 2018

PZU zajęło najwyższą pozycję wśród marek ubezpieczeniowych w tegorocznym XI rankingu Top Marka.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Praw Pacjenta chce zmiany modelu orzekania o odszkodowaniu za błąd medyczny

Rzecznik Praw Pacjenta przedstawił główne cele, jakie sobie wyznaczył na najbliższe lata. Wśród nich znalazła się m.in. edukacja najmłodszych w zakresie ochrony zdrowia oraz pomoc poszkodowanym pacjentom w sprawach o przyznanie zadośćuczynienia.

...
Czytaj więcej

Zmiana siedziby KUKE

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych przenosi swoją siedzibę w Warszawie z ul. Siennej na adres Krucza 50 – do odnowionego budynku Cedet.

...
Czytaj więcej

Concordia weźmie udział w Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie

Rozpoczęła się VI edycja Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. W wydarzeniu weźmie udział Michael Lösche, Członek Zarządu Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Azjaci otwarci na innowacje w ubezpieczeniach

Rynek azjatycki staje się polem testowym dla startupów i ubezpieczycieli zainteresowanych wdrażaniem innowacji i zmianami w tradycyjnym biznesie ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

Generali otwiera przedstawicielstwo w Moskwie

31 października 2018 r. zostało oficjalnie otworzone przedstawicielstwo Generali w Moskwie. Inauguracji dokonał Luciano Cirinà, Austria, CEE & Russia Regional Officer i prezes Generali CEE Holding oraz Giorgio Callegari, prezes Generali Russia & CIS.

...
Czytaj więcej

InterRisk zorganizował zbiórkę krwi

Akcja #POKREWNI odbyła się w 5 miastach, w których mieszczą się oddziały firmy. W sumie krew oddało 99 osób.

...
Czytaj więcej

Rusza AXA School of Management dla brokerów

Rozpoczyna się druga edycja AXA School of Management - programu edukacyjnego adresowanego dla brokerów - kluczowych partnerów AXA w biznesie ubezpieczeń korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla biegaczy od TU Europa

W pakiecie ubezpieczeń TU Europa znajdują się ubezpieczenia sportowe, a wśród nich polisa dla biegaczy. Ubezpieczyciel chcąc promować swoją ofertę dla sportowców poprosił autorkę bloga runtheworld.pl o przetestowanie polisy dedykowanej biegaczom.

...
Czytaj więcej

Statuetki Effie Awards 2018 trafiły do 4 ubezpieczycieli

29 października br. odbyła się tegoroczna gala Effie Awards, podczas której ogłoszono najbardziej efektywne działania marketingowe 2017 r. Wśród zwycięzców znalazła się m.in. kampania Prudentiala „Młody bóg”.

...
Czytaj więcej

Compensa otrzymała nagrodę za program IdeaBox

​Compensa została wyróżniona w konkursie „Architekci Innowacji”, organizowanym przez red. Pulsu Biznesu. Jury pozytywnie oceniło program IdeaBox, który promuje i zachęca pracowników do kreowania innowacyjnych rozwiązań w organizacji.

...
Czytaj więcej

AXA On-Line w nowej odsłonie

AXA od roku wdraża i udoskonala nową wersję serwisu AXA On-Line. 14 listopada planowane jest całkowite wycofanie z użytku starej wersji.

...
Czytaj więcej

Uniqa Polska wybrała agencję do prowadzenia działań marketingu online

Uniqa Polska rozpoczęła współpracę z agencją marketingową Cube Group w zakresie promocji produktów ochronnych w internecie.

...
Czytaj więcej

Kampania PZU promująca ofertę dla przedsiębiorców

Grupa PZU rozpoczęła nową kampanię PZU, która ma promować ofertę dla przedsiębiorców. Bohaterowie spotu to piekarz i architekt.

...
Czytaj więcej

Aplikacja RESO Personal Scanner jest ponownie dostępna

Towarzystwo ubezpieczeniowe ponownie uruchomiło aplikację RESO Personal Scanner, która współpracuje z Panelem Agenta ubezpieczyciela. Aplikacja pozwala na wystawienie nowej polisy w minutę.

...
Czytaj więcej

Sollers Consulting rozszerza działalność na Japonię

Konsultanci firmy wspierają aktualnie dużą międzynarodową grupę ubezpieczeniową w cyfryzacji japońskiej gałęzi biznesu.

...
Czytaj więcej

PZU otwiera placówkę medyczną w Gdańsku

25 października PZU Zdrowie uruchomi nową placówkę medyczną w Gdańsku. Podczas oficjalnego otwarcia będzie można zapoznać się z jego ofertą oraz skorzystać z mini strefy zdrowia.

...
Czytaj więcej

Aviva rozpoczyna kampanię telewizyjną promującą akcję „Wiem, czym oddycham”

Celem kampanii jest budowanie świadomości, że powietrze w naszych mieszkaniach jest zanieczyszczone przez smog. Propozycją rozwiązania problemu jest domowy oczyszczacz powietrza oferowany klientom wybierającym ubezpieczenia na życie w Avivie.

...
Czytaj więcej

PZU laureatem konkursu „The Best Annual Report 2017”

18 października Instytut Rachunkowości i Podatków po raz trzynasty rozdał nagrody w konkursie „The Best Annual Report”. Jednym z laureatów konkursy został PZU.

...
Czytaj więcej

Krzysztof Bachta na stanowisku Wiceprezesa Zarządu Alior Banku

17 października, Zarząd PZU SA otrzymał informację od Rady Nadzorczej Alior Bank SA o powołaniu Krzysztofa Bachty na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku kierującego pracami zarządu.

...
Czytaj więcej

AXA jednym z finalistów Digital Excellence Awards 2018

Digital Excellence Awards to konkurs, który co roku wyróżnia najlepszych liderów przemian cyfrowych i przyznaje tytuły Digital Excellence of the Year.

...
Czytaj więcej

Mfind wyróżniony w międzynarodowym rankingu INSURTECH100

Dostawca narzędzi analitycznych dla branży finansowej – FinTech Global - ogłosił ranking 100 najbardziej innowacyjnych firm z branży InsurTech. Wśród wyróżnionych znalazła się polska firma mfind.

...
Czytaj więcej

Generali rozszerzyło ochronę mieszkań przed skutkami szkód wyrządzonych przez lokatorów

Ubezpieczenie “Generali, z myślą o domu” zostało rozszerzone o ochronę w razie wystąpienia szkody z winy najemców. Polisa pokryje koszty zniszczeń wyrządzonych osobom trzecim przez najemców ubezpieczanego mieszkania.

...
Czytaj więcej

PZU aspiruje do grona najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce

W dniu 15 października ubezpieczyciel rozpoczął kampanię Employer Branding, której celem jest budowa wizerunku firmy jako jednego z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW partnerem rankingu samorządów terytorialnych

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został partnerem rankingu dotyczącego wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2017.

...
Czytaj więcej

LINK4 otrzymało nagrodę Employer Branding Stars 2018

Projekt LINK4 Pory Roku to cykl długofalowych działań CSR-owych zarówno wewnątrz organizacji jak i na zewnątrz, które powstają z inicjatywy pracowników zakładu ubezpieczeń. Idea została doceniona przez jury tegorocznej edycji EB Starts.

...
Czytaj więcej

Racjonalne zarządzanie szkodowością pojazdów służbowych zmniejsza koszty przedsiębiorcy

Zakup i utrzymanie floty pojazdów to jeden z największych kosztów w firmie. Dlatego przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości obniżenia kosztów. Jak to zrobić?

...
Czytaj więcej

LINK4 wspiera Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska

Pracownicy LINK4 wzięli udział w maratonie Biegnij Warszawo. Za każdy przebyty kilometr TU przekaże 10 zł na konto Fundacji. Firmowa drużyna LINK4run stawiła się na starcie niedzielnego biegu w liczbie 31 osób.

...
Czytaj więcej

Unum – nowa marka na polskim rynku ubezpieczeń

​1 października br. doszło do finalizacji transakcji zakupu TUiR Pramerica przez Grupę Unum. Przejęcie wiąże się ze zmianą marki ubezpieczyciela i strategii rozwoju.

...
Czytaj więcej

PZU podsumowuje konferencję #PolandCanDoNation

4 października br. odbyła się konferencja #PolandCanDoNation, której inicjatorem był PZU. Było to jedno z największych spotkań liderów polskiej gospodarki z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

...
Czytaj więcej

Daszewski: przyjęta w Senacie regulacja branży odszkodowawczej ograniczy dostęp do kancelarii

Mec. Aleksander Daszewski z Biura Rzecznika Finansowego w rozmowie z portalem prawo.pl ocenił przyjęty przez Senatorów projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

W jakim kierunku będzie rozwijać się rynek ubezpieczeń?

Dr Grzegorz Cimochowski, partner, lider sektora instytucji finansowych w Polsce, Deloitte w rozmowie z "Parkietem" wyjaśnia, że rynek ubezpieczeń czeka wiele zmian.

...
Czytaj więcej

AXA najbardziej wartościową marką ubezpieczeniową

Już po raz dziesiąty AXA znalazła się w gronie najbardziej wartościowych marek ubezpieczeniowych na świecie.

...
Czytaj więcej

Jan Grzegorz Prądzyński: nikt nie nadzoruje kancelarii odszkodowawczych

Prądzyński udziellił wywiadu dot. funkcjonowania branży odszkodowawczej. Jak podkreślił, sektor ubezpieczeń podlega wielu regulacjom, podczas gdy nikt nie nadzoruje branży odszkodowawczej. W związku z czym często dochodzi do nadużyć.

...
Czytaj więcej

INTER Polska udostępnił nową korporacyjną stronę internetową

Od 1 października INTER komunikuje się ze swoimi dotychczasowymi oraz potencjalnymi klientami i partnerami za pośrednictwem nowej korporacyjnej strony internetowej.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje spotkanie z przedstawicielami biznesu w USA

Prezes PZU oznajmił, że Grupa PZU planuje wraz z Bankiem Goldman Sachs spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Nowym Jorku. Będzie to jedno z największych spotkań decydentów polskiej gospodarki poza granicami kraju.

...
Czytaj więcej

Adam Ilkiewicz został Dyrektorem Departamentu OC i Ubezpieczeń Środowiskowych w Colonnade

W dniu 1 października br. Adam Ilkiewicz objął stanowisko Dyrektora Departamentu OC i Ubezpieczeń Środowiskowych w Colonnade.

...
Czytaj więcej

Concordia otwiera się na nowe pokolenie klientów

Paweł Zawisza, członek zarządu Concordia Ubezpieczenia odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, przedstawił w materiale prasowym, że głównym wyzwaniem stojącym przed branżą ubezpieczeniową jest wejście na rynek nowego pokolenia klientów.

...
Czytaj więcej

Minister Nowak o stanie sektora ubezpieczeń

Wiceminister Finansów Piotr Nowak uczestniczył w posiedzeniu Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, gdzie zapoznał posłów z informacją Prezesa Rady Ministrów o aktualnym stanie i perspektywach rozwoju sektora bankowo-ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Tomasz Ślagórski dołączył do zarządu KUKE

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych ma nowego wiceprezesa. Został nim Tomasz Ślagórski, który do tej pory w zakładzie ubezpieczeń pełnił obowiązki osoby nadzorującej funkcję ryzyka.

...
Czytaj więcej

Raport Roczny ERGO Hestia wyróżniony w Konkursie Biuletynów Firmowych AGAPE 2018

Ubezpieczyciel został wyróżniony w kategorii Projekt Jednorazowy Korporacyjny Drukowany. Nominowane do nagrody były również magazyn dedykowany agentom ubezpieczeniowym oraz publikacja o sztuce wydawana przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii.

...
Czytaj więcej

Generali otrzymało Laur Pośredników Finansowych 2018

Podczas Kongresu Pośrednictwa Finansowego zostały wręczone nagrody dla spółek wyróżniających się profesjonalizmem i najwyższymi standardami współpracy z pośrednikami. Generali otrzymało Laur Pośredników Finansowych 2018 w kategorii ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Victima będzie pomagać poszkodowanym przedsiębiorcom w uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczycieli

Na rynku pojawił się nowy podmiot - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Poszkodowanych przez Ubezpieczycieli „Victima”. Powstało ono w celu udzielania wsparcia przedsiębiorcom, którzy pozostają w sporze z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomiło platformę online do zakupu funduszy inwestycyjnych 

1 października br. TFI PZU uruchomiło innowacyjną platformę internetową inPZU do zakupu funduszy inwestycyjnych pasywnych. PZU TFI zapewnia niską stałą opłatę dla wszystkich produktów na poziomie 0,5 proc. 

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy regulującej branżę odszkodowawczą został przyjęty w pierwszym czytaniu

W czwartek, 27 września 2018 r., połączone komisje budżetu i finansów publicznych oraz ustawodawcza opowiedziały się za przyjęciem projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera startupy w programie MIT Enterprise Forum Poland

Rozpoczyna się 5. edycja programu MIT Enterprise Forum Poland. Po raz kolejny młode spółki technologiczne będą mogły liczyć na wsparcie PZU, które zostało partnerem wydarzenia.

...
Czytaj więcej

Pięciu ubezpieczycieli zostało nominowanych do tegorocznych nagród Effie

Ogłoszono listę nominowanych kampanii do tegorocznych nagród Effie. Wśród zgłoszonych kampanii znalazło się aż 6 propozycji kampanii przygotowanych przez ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

SALTUS: nie w każdym przypadku ubezpieczenie zdrowotne bez limitów jest najlepszy rozwiązaniem

​SALTUS Ubezpieczenia w materiale prasowym przekonuje, że nie w każdej sytuacji prywatny nielimitowany pakiet ubezpieczenia zdrowotnego jest najlepszym rozwiązaniem. Jak podkreśla ubezpieczyciel, może on być dostosowany do potrzeb konkrentnej firmy.

...
Czytaj więcej

Jarosław Matusiewicz wybrany na przewodniczącego Rady UFG

​Jarosław Matusiewicz został wybrany do pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na stanowisku zastąpi Pawła Biska, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji w dniu 21 września 2018 r.  

...
Czytaj więcej

Concordia o wpływie nowych technologii na kierunku rozwoju rynku finansowego

Kierunki rozwoju dystrybucji usług finansowych są w dużej mierze uzależnione od potrzeb klientów. Wiedza pozyskana w internecie pozwala na wzrost poziomu świadomości nabywcy na temat produktu bądź usługi.

...
Czytaj więcej

Allianz został ubezpieczeniowym partnerem Igrzysk Olimpijskich

18 września br. Allianz dołączył do programu "Światowy partner olimpijski". Dzięki umowie sponsorskiej Allianz będzie współpracował z MKOI poprzez zapewnienie innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania reklamowa PZU Auto AC

17 września rozpoczęła się nowa kampania reklamowa PZU Auto AC. Ubezpieczyciel szczególnie promuje swoje usługi: Auto Non Stop i PZU Auto Asystent Zdrowotny.

...
Czytaj więcej

Inter Polska chce zwiększyć wiedzę obywateli na temat ubezpieczeń

Inter Polska opublikował spis pojęć, które definiują polisę i zakres jej ochrony. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy często nie czytają warunków umowy, ponieważ ich nie rozumieją.

...
Czytaj więcej

RF: ZU powinny zwracać koszty udziału pełnomocnika w postępowaniu przedsądowym

Zakończył się etap konsultacji publicznych do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Na stronie Senatu zostały umieszczone opinie 22 instytucji, w tym Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

AXA liczy, że przejęcie XL Group przyczyni się do zwiększenie biznesu spółki na polskim rynku

W dniu 12 września 2018 r. nastąpiła finalizacja przejęcia XL Group przez AXA. Spółka liczy, że w wyniku transakcji zwiększy skalę swego biznesu majątkowego także w Polsce.

...
Czytaj więcej

Vienna Life o ulepszeniu obsługi klienta

​Vienna Life od dwóch lat bada satysfakcję klientów z kontaktu z zakładem ubezpieczeń. Jak wskazuje ubezpieczyciel, kwestia budowania partnerskich relacji z klientami jest jednym z kierunków rozwoju zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Krzysztof Czekała przejmuje odpowiedzialność za obszar badań rynku i wiedzy o kliencie w Avivie

Krzysztof Czekała, dotychczasowy menedżer ds. planowania strategicznego i analiz w Aviva, przejmie w zakładzie ubezpieczeń odpowiedzialność także za obszar badań rynku i wiedzy o kliencie.

...
Czytaj więcej

Nowy przewodniczący podkomisji PIU ds. dystrybucji ubezpieczeń majątkowych

Adam Malinowski, członek zarządu Generali, został powołany na stanowisko przewodniczącego Podkomisji ds. dystrybucji ubezpieczeń majątkowych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Open Life zachęca klientów do elektronicznej wysyłki pism

Open Life od roku prowadzi politykę paperless, mającą na celu ograniczenie korespondencji papierowej z klientami na rzecz komunikacji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Nowa odsłona strony internetowej SIGNAL IDUNA Polska

SIGNAL IDUNA uruchomiła nową stronę internetową z nowoczesnym, czytelnym i przejrzystym layoutem.

...
Czytaj więcej

PZU opublikował raport „Bezpieczne dziecko 2018”

Powszechny Zakład Ubezpieczeń po raz kolejny zdecydował się na przeprowadzenie badań na temat bezpieczeństwa dzieci. Z raportu wynika, że ponad 90% ankietowanych uważa, że w dzisiejszym świecie dzieci są narażone na coraz więcej niebezpieczeństw.

...
Czytaj więcej

Julita Czyżewska o rozwoju branży medycznej

Prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska w rozmowie z portalem money.pl wskazała, w jakim kierunku jej zdaniem będzie rozwijać się branża medyczna oraz jaką rolę w tym aspekcie pełni zarządzana przez nią spółka. 

...
Czytaj więcej

LINK4 emituje kolejny spot reklamowy z udziałem Kasi Moś

LINK4 wznowiło kampanię reklamową, promującą ubezpieczenia komunikacyjne z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance.

...
Czytaj więcej

Pierwsza telewizyjna kampania ubezpieczeń mieszkaniowych od Aviva

W dniu 7 września wystartowała kampania telewizyjna od Aviva. Ubezpieczyciel promuje swoje produkty mieszkaniowe.

...
Czytaj więcej

Marcin Nedwidek dołącza do zarządu AXA Ubezpieczenia

W dniu 17 września br. Marcin Nedwidek obejmie stanowisko członka zarządu AXA Ubezpieczenia. W spółce przejmie odpowiedzialność za obszar indywidualnych ubezpieczeń majątkowych. Nedwidek w zarządzie AXA zastąpi Henry’ego de Courtois.

...
Czytaj więcej

Saltus: kolejki do lekarzy najczęstszą przyczyną zakupu pakietu medycznego

Co roku ponad 7,5 mln osób korzysta z porad lekarzy specjalistów, przy czym 1,75 mln z nich rocznie odbywa trzy lub więcej konsultacji.

...
Czytaj więcej

Dlaczego definicje w ubezpieczeniach są kluczowe?

Puls Biznesu w art. „Ubezpieczenia pełne pułapek” zwraca uwagę na definicje zdarzeń ubezpieczeniowych zapisywanych przez zakłady ubezpieczeń w ogólnych warunkach ubezpieczeń. Wiele z nich wyklucza przypadki ryzykownych sytuacji.

...
Czytaj więcej

Nietypowe produkty ubezpieczeniowe

Statystyczny Jan Kowalski słysząc hasło „ubezpieczenie” kojarzy je natychmiast z trzema podstawowymi produktami branży ubezpieczeniowej, z których korzysta. Są to ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie na życie i czasem ubezpieczenie domu.

...
Czytaj więcej

Niemiecki start-up oferuje ubezpieczenia gwarantujące wypłaty świadczeń na podróże dla emerytów

Novasurance to start-up ubezpieczeniowy, który zapewnia środki dla osób po osiągnięciu wieku emerytalnego. Będą one mogły być wykorzystane na zakup wycieczek turystycznych.

...
Czytaj więcej

LINK4 wprowadza płatności bezgotówkowe u agentów

TubaPay to terminal płatniczy zaprojektowany przez spółkę Bacca. Rozwiązanie wdraża LINK4.

...
Czytaj więcej

Bezpieczniej z YU! znaczy taniej

27 sierpnia br. ruszyła kampania promocyjna YU! Obejmuje ona 40-sekundowy spot reklamowy i promocję na zakup polisy.

...
Czytaj więcej

Volkswagen wprowadza ubezpieczenia oparte o dane telematyczne

InMobi to nowy produkt ubezpieczeniowy od Volkswagen Financial Services, który wylicza koszt polisy OC na podstawie danych dot. płynności prowadzenia pojazdu przez kierowcę.

...
Czytaj więcej

Polska Izba Ubezpieczeń powołała Grupę roboczą ds. programu Mieszkanie Plus

W Polskiej Izbie Ubezpieczeń została utworzona Grupa robocza ds. programu Mieszkanie Plus. Jej prace będą polegać na zaangażowaniu branży ubezpieczeniowej w rządowy program Mieszkanie Plus. 

...
Czytaj więcej

Coraz większa współpraca sektora MŚP z branżą ubezpieczeniową

Wyniki najnowszego Barometru EFL pokazały, że spółki z sektora MŚP jako zewnętrzne źródło finansowania najczęściej wybierają ubezpieczenia majątkowe.

...
Czytaj więcej

Wojciech Sass odchodzi z Nationale-Nederlanden

Wojciech Sass, prezes Nationale-Nederlanden, zrezygnował z pełnionej funkcji. Do czasu wyboru nowego CEO obowiązki prezesa zarządu będzie pełnił Jacek Koronkiewicz.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: rekordowa sprzedaż i 2,4 mld zł zysku netto

W I półroczu 2018 r. Grupa PZU uzyskała przypis składki na poziomie 11,9 mld zł, co przyniosło zysk w wysokości 2,4 mld zł. W porównaniu do danych za I poł. 2017 r. wynik Grupy wzrósł o 38,3%.   

...
Czytaj więcej

Marta Małek-Bernadzikowska w zarządzie Grupy Europa

Marta Małek-Bernadzikowska została nowym członkiem zarządu Grupy Europa. Będzie odpowiadała za zarządzanie ryzykiem.

...
Czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Reasekuracji z ratingiem na poziomie A-

Polskie Towarzystwo Reasekuracji otrzymało ocenę na poziomie A- (Excellent) ze stabilną perspektywą od agencji ratingowej A.M. Best.

...
Czytaj więcej

UOKiK wydał zgodę na przejęcie Gothaer TU przez VIG

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w decyzji nr DKK-134/2018 wyraził zgodę na przejęcie kontroli przez Vienna Insurance Group nad Gothaer Towarzystwem Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele coraz bardziej doceniają insurtechy

Start-upom nie udało się zrewolucjonizować branży ubezpieczeniowej, ale ubezpieczyciele doceniają nowoczesne technologie i chętnie z nich korzystają, czytamy na fintech.pl.

...
Czytaj więcej

Podyma-Milczarek: Największym wyzwaniem dla rynku jest utrzymanie klienta

Prezes Pramerica Życie TUiR udzieliła wywiadu, w którym omówiła sukcesy kierowanej przez nią spółki, jak też wskazała na aktualne wyzwania stojące przed branżą ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Wraz z początkiem września dzieci ruszają do placówek oświatowych. Jest to również czas, gdy zmrok zapada szybciej, a widoczność na drogach drastycznie spada. Warto zwiększyć widoczność dzieci na drogach.

...
Czytaj więcej

Poseł Liroy-Marzec pyta ministra cyfryzacji o rozszerzenie funkcjonalności serwisu „Historia pojazdu”

W interpelacja nr 25064 skierowanej do ministra cyfryzacji w sprawie systemu "Historia pojazdu" i bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego podnoszony jest temat funkcjonowania tych systemów.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie Allianz Polska

Grzegorz Krawiec, dotychczasowy Dyrektor Departamentu Kontroli Finansowej w Allianz, otrzymał nominację na członka zarządu obu spółek ubezpieczeniowych w Grupie. Krawiec zastąpi Krzysztofa Szypułę, który podjął decyzję o odejściu ze spółki.

...
Czytaj więcej

PIDiPO odpowiada na zarzuty dot. nadużyć na rynku doradztwa odszkodowawczego

PIDiPO przedstawiła stanowisko ws. wypowiedzi Jana Grzegorza Prądzyńskiego, prezesa PIU, odnoszącej się do branży odszkodowawczej i projektowanych regulacji w zakresie działalności doradców odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Infrastruktury proponuje zmiany w szkoleniu kierowców

Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało na początku lipca br. zmianę w polskim systemie szkolenia kierowców. Mowa o możliwości doskonalenia jazdy pod nadzorem rodziców przez osoby, które pomyślnie skończyły kurs teoretyczny i praktyczny.

...
Czytaj więcej

Bartosz Grześkowiak odchodzi z WARTY

W dniu 31 lipca br. Bartosz Grześkowiak złożył rezygnację ze sprawowanej w WARCIE funkcji dyrektora zarządzającego.

...
Czytaj więcej

LINK4 przypomina o ubezpieczeniach szkolnych

​W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego LINK4 przypomina o swojej nowej ofercie produktowej skierowanej do rodziców LINK4 Mama. W pakiecie znajduje się m.in. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

...
Czytaj więcej

D.A.S. Ubezpieczenia: Polacy często spotykają się z problemami prawnymi

Z badań przeprowadzonych przez zakład ubezpieczeń wynika, że w ciągu ostatnich lat aż 4 na 10 Polaków potrzebowało konsultacji z prawnikiem lub porady prawnej.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie odnotowuje wyższe wypłaty świadczeń

Pramerica Życie TUiR SA podsumowała ostatni rok swojej działalności, tj. od lipca 2017 r. do połowy 2018 r. Z zestawienia wynika, że zakład ubezpieczeń wypłacił swoim klientom łącznie 90,5 mln zł, co stanowi wzrost o 2,8% r/r.

...
Czytaj więcej

Proama oferuje bony dla klientów

W dniu 1 sierpnia rozpoczęła się akcja promocyjna dla nowych klientów Proama. Klienci, którzy wykupią OC ppm. w Proama, otrzymają bon na zakupy.

...
Czytaj więcej

Młodzi filmowcy stworzyli filmy promocyjne PZU

Uczestnicy konkursu Papaya Young Directors zrealizowali dla PZU filmy promocyjne, których przesłaniem jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie.

...
Czytaj więcej

Generali rozdaje bony na benzynę

Generali po raz kolejny obniża ceny dla swoich klientów. Tym razem kierowca, który posiada OC ppm. w Generali, otrzyma jednorazowy bon paliwowy o wartości 100 zł.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW oferuje szkolenia „Dobre Relacje z Pacjentem”

Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje placówkom medycznym bezpłatne szkolenia.

...
Czytaj więcej

AXA montuje defibrylatory w siedzibie firmy

W ramach akcji „Masz moc ratowania życia”, AXA zainstalowała 3 defibrylatory w biurowcu Warsaw Trade Tower. Urządzenia umożliwiają natychmiastową pomoc osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia.

...
Czytaj więcej

Concordia radzi jak zabezpieczyć dom przez gwałtownymi zmianami pogody

Tegoroczne wakacje obfitują w gwałtowne zmiany pogody. Po fali upałów, które spowodowały straty w rolnictwie, nadeszły burze.

...
Czytaj więcej

Inter Polska o wzmożonej aktywności fizycznej wśród fizjoterapeutów

Z badań wynika, że ponad 50% fizjoterapeutów dba o wysoką sprawność fizyczną. Inter przeanalizował wyniki z publikacji „Znaczenie sprawności fizycznej w pracy fizjoterapeuty a jej poziom u studentów fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”.

...
Czytaj więcej

Link4 Mama rusza z kampanią reklamową

Agencja iProspect będzie odpowiedzialna za reklamę w internecie nowej polisy Link4 Mama.

...
Czytaj więcej

Innowacje wyzwaniem dla ubezpieczycieli

Na łamach portalu prnews.pl ukazał się artykuł na temat potencjału sektora ubezpieczeń pod kątem zmian technologicznych.

...
Czytaj więcej

Compensa: satysfakcjonujące wyniki kampanii Bezpieczna Autostrada

Letnia odsłona kampanii Bezpieczna Autostrada rozpoczęła się przed weekendem majowym i potrwa do końca wakacji szkolnych.

...
Czytaj więcej

PZU planuje budowę nowego biurowca we Wrocławiu

Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpocznie na początku 2019 r. budowę biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie pracowników poprawia wizerunek pracodawcy

Obecnie na rynku pracy 1/3 pracujących to tzw. millenialsi, czyli osoby urodzone w latach 1984-1997. Ich podejście do życia i pracy jest odmienne od utartych wcześniej przyzwyczajeń. To zmusza pracodawców do zmian.

...
Czytaj więcej

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA

W konkursie insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 000 USD na zrealizowanie pilotażowego rozwiązania dla MetLife. Zwycięzcą został startup Lucep.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego obejmują też ryzyko kradzieży

​Eksperci RTV EURO AGD w komunikacie prasowym tłumaczą, jakie istnieją sposoby odzyskania wartości skradzionego sprzętu elektronicznego. Wśród propozycji właściwego zabezpieczenia swego mienia wymieniają m.in. przedłużone gwarancje.

...
Czytaj więcej

Jakie ubezpieczenie powinna posiadać pielęgniarka?

​Inter Polska w informacji prasowej tłumaczy, w jaki sposób pielęgniarki i położne mogą zabezpieczyć się na ryzyko niespodziewanych wydatków związanych z ich obowiązkami zawodowymi.

...
Czytaj więcej

Prezes Votum negatywnie ocenia regulacje nakładane na branżę odszkodowawczą

Brak przeglądu funkcjonowania całej branży dokonanego przed rozpoczęciem prac nad nowymi regulacjami obejmującymi branżę odszkodowawczą oraz uwzględnienie w głównej mierze postulatów branży ubezpieczeniowej to główne zarzuty stawiane przez prezesa Votum.

...
Czytaj więcej

Prezes KUKE Janusz Władyczak z nagrodą Manager Award 2018

​Redakcja magazynu Manager po raz kolejny przyznała nagrody Manager Award. W gronie wyróżnionych menadżerów znalazł się Janusz Władyczak, prezes KUKE. Wybór Władyczaka podyktowany był przede wszystkim rekordowymi wynikami sprzedaży osiągniętymi w 2017 r.

...
Czytaj więcej

PZU zapewni rower zamiast pojazdu zastępczego

​PZU uruchomił program „Rower zamiast samochodu zastępczego”. Zgodnie z jego regulaminem, ubezpieczeni zamiast pojazdu zastępczego mogą wybrać świadczenie w postaci przekazania na własność roweru.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze krytykują propozycje regulacji branży

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej zbadała rynek kancelarii odszkodowawczych pod kątem propozycji regulacji nakładanych na ten sektor przez senatorów.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń coraz bardziej otwarte na cyfrowy rozwój

​Spółka HRK przeprowadziła badania wśród towarzystw ubezpieczeń. Pytała osoby zatrudnione w branży o ich możliwości rozwoju w zakresie cyfryzacji usług.

...
Czytaj więcej

Tomáš Mrnka awansuje na stanowisko Deputy CEO Polska w AXA Partners CEE

1 lipca 2018 r. Tomáš Mrnka przejął kierownictwo organizacyjne nad polskim oddziałem AXA Partners. Nominacja jest związana z rezygnacją z tego stanowiska Renaty Dębińskiej, dotychczasowej wiceprezes zarządu AXA Partners.

...
Czytaj więcej

Cyberryzyka – znak naszych czasów

Cyberprzestępczość staje się coraz większym problemem na skalę globalną. Na cyfrowe ataki oprócz dużych korporacji są także narażone mniejsze podmioty. Dlatego Allianz prognozuje przeszłe zagrożenia cybernetyczne i zachęca do ochrony przed ich skutkami.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW przeszkolił pracowników służby medycznej

TUW PZUW przyznał Szpitalowi Powiatowemu im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Stanowi on potwierdzenie odbycia cyklu szkoleń z zakresu jakości relacji z pacjentami i zmniejszenia ryzyk w placówkach medycznych.

...
Czytaj więcej

PIU apeluje do kierowców o rozwagę na przejazdach kolejowych

Średnio w ciągu roku dochodzi do około 170 wypadków i kolizji na przejściach kolejowych z udziałem pojazdów, śmierć w nich ponosi rocznie ok. 30 osób. W prawie wszystkich przypadkach do zdarzenia ochodzi z winy kierowcy.

...
Czytaj więcej

INTER Polska tłumaczy jak dobrze zabezpieczyć prywatny gabinet lekarski

W informacji prasowej INTER Polska podpowiada, jakie produkty ochronne są przydatne właścicielom prywatnych placówek medycznych.

...
Czytaj więcej

TUW zostało Partnerem Strategicznym Konkursu [eS]

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest Partnerem Strategicznym 8 edycji Konkursu [eS] Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia.

...
Czytaj więcej

PZU zadecydowało o dywidendzie. Akcjonariusze otrzymają ponad 2 mld zł

Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA podjęło decyzję o wypłacie dywidendy za 2017 r.

...
Czytaj więcej

Od 1 października kierowcy pojadą bez papierowej wersji OC ppm.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał komunikat, który zwolni kierowców z konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC ppm. podczas prowadzenia auta. Zmiana wejdzie w życie po trzech miesiącach, tj. 1 października br.

...
Czytaj więcej

Polska Grupa Górnicza przystąpiła do Klubu PZU Pomoc w Życiu

​PZU i Polska Grupa Górnicza zawarły umowę partnerską, na mocy której pracownicy PGG i ich bliscy będą mogli korzystać z szeregu benefitów oferowanych w ramach Klubu PZU Pomoc w Życiu.

...
Czytaj więcej

PIU podsumowuje kampanię #dziękiubezpieczeniom

W listopadzie 2017 r. Polska Izba Ubezpieczeń rozpoczęła kampanię promującą branżę ubezpieczeniową. Start kampanii był związany z publikacją raportu wpływu „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczeni chcą korzystać z nowinek technologicznych oferowanych przez TU

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat nowatorskich rozwiązań, które towarzystwa ubezpieczeń wprowadzają do swojej oferty. Nowoczesne technologie pozwalają zaoszczędzić czas i minimalizują formalności.

...
Czytaj więcej

PZU LAB i Politechnika Warszawskiej uruchamiają studium o ubezpieczeniach

PZU LAB SA i Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zapraszają na jednosemestralne studium dot. zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach. Zajęcia poprowadzą specjaliści w dziedzinie, którzy na co dzień zajmują się tematem ubezpieczeń korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Warta z Orłem Rzeczpospolitej

Warta otrzymała nagrodę w kategorii „Usługi finansowe” w ramach prestiżowego rankingu najszybciej i najefektywniej rozwijających się firm z „Listy 500”.

...
Czytaj więcej

Grillowanie w plenerze może nieść poważne konsekwencje finansowe

Concordia ubezpieczenia w komunikacie prasowym przestrzega przed skutkami nieostrożnego rozpalania ognia. TU przywołuje statystyki, według których najczęstszą przyczyna pożarów jest człowiek.

...
Czytaj więcej

PZU po raz kolejny współpracuje z youtuberami

Powszechny Zakład Ubezpieczeń w nowej kampanii chce przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ciekawy i przystępny sposób.

...
Czytaj więcej

Generali rozpoczyna współpracę z Circle K

W ramach współpracy TU z siecią stacji benzynowych, klienci posiadający ubezpieczenie OC lub AC w Generali będą mogli skorzystać ze zniżek.

...
Czytaj więcej

Assistance na wypadek uszkodzonej podłogi

Europ Assistance Polska rozpoczęła obsługę klientów sieci sklepów KOMFORT, którzy objęci są ochroną Ubezpieczenia Generali „Bezpieczna Podłoga”.

...
Czytaj więcej

Inter: nowe wymogi fizjoterapeutów 

Inter Polska w komunikacie prasowym przypomina, że od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy regulujące zawód fizjoterapeuty.

...
Czytaj więcej

PZU wymieni zepsuty telewizor na nowy

Do 15 lipca potrwa mundialowa akcja PZU i Allegro „Wymiana Telewizora”. Klienci posiadający ubezpieczenie PZU Dom w razie awarii swego telewizora w ciągu 3 dni otrzymają nowy odbiornik.

...
Czytaj więcej

LINK4 otrzymał nagrodę w konkursie HR DREAM TEAM

Projekt LINK4 Pory Roku został nagrodzony w konkursie HR DREAM TEAM 2018 w kategorii „Kultura organizacyjnej i zaangażowania pracowników”.

...
Czytaj więcej

Klient musi być w centrum uwagi ubezpieczyciela

W Krakowie odbyła się konferencja Impact’18. Rozmawiano na temat przyszłości cyfrowej biznesu, start-upów, nauki i administracji w Polsce. Jednym z prelegentów był Paweł Surówka, który wypowiedział się na temat przyszłości branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Brokerzy ubezpieczeniowi przyznali STU ERGO Hestia i PZU Życie nagrody Fair Play

Podczas XXI Kongres Brokerów po raz 18. zostały przyznane nagrody Fair Play dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń w dziale I i II.

...
Czytaj więcej

Wystartował 2. sezon serialu o bezpieczeństwie na drogach

Telewizja Polska kontynuuje emisję serialu dokumentalnego „Sekundy, które zmieniły życie”. Jest to cykl dokumentów o bezpieczeństwie na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU.

...
Czytaj więcej

PZU inwestuje w system antyfraudowy

PZU wprowadził FMS - system antyfraudowy. Jego działanie jest bardzo skuteczne, dzięki systemowi zwiększono o 50% wskaźnik ochrony przed nienależną wypłatą.

...
Czytaj więcej

LINK4 chce łączyć pracę z pasją

LINK4 chce być postrzegane jako wszechstronne towarzystwo ubezpieczeń. W ostatnim czasie opublikowany został film, którego celem jest pokazanie, że LINK4 to miejsce gdzie pasja spotyka się z pracą.

...
Czytaj więcej

PZU z międzynarodową nagrodą za innowacyjność

12 czerwca br. towarzystwo ubezpieczeń odebrało nagrodę Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards w kategorii „Customer Experience & Engagement”, podczas gali ,która odbyła się w Paryżu.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia wspiera działania proekologiczne

ERGO Hestia już po raz trzeci organizuje konkurs Eko Hestia Spa, podczas którego polskie uzdrowiska walczą o 100 tys. zł na działania proekologiczne. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 polskich uzdrowisk.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeniowe wśród najbardziej pożądanych pracodawców

ANTAL opublikował Raport Najbardziej Pożądani Pracodawcy, wśród wyróżnionych znaleźli się również przedstawiciele branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem strategicznym Impact’18

13 czerwca w Krakowie odbędzie się Impact’18, które jest największym wydarzeniem dotyczącym przyszłości cyfrowej dla biznesu, start-upów, nauki i administracji w Polsce.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera start-upy

Polski sektor ubezpieczeń potrzebuje innowacji. Taki kierunek rozwoju obrał również PZU i rozpoczyna współpracę z MIT Enterprise Forum Poland – programem akceleracyjnym dla start-upów technologicznych.

...
Czytaj więcej

PZU reklamuje ubezpieczenia przydatne w okresie urlopowym

PZU ruszyło z nową kampanią marketingową. Ubezpieczyciel szeroko promuje swoje dwa produkty: PZU Dom i PZU Wojażer, które zapewniają ochronę na czas podróży oraz zabezpieczenia mienia pozostałego w domu.

...
Czytaj więcej

Maciej Szczepański stanął na czele Działu Ubezpieczeń Majątkowych i Technicznych w Colonnade

5 czerwca 2018 r. Maciej Szczepański objął stanowisko dyrektora w Dziale Ubezpieczeń Majątkowych i Technicznych w Colonnade.

...
Czytaj więcej

Przedsiębiorcy uznali PZU za Markę Godną Zaufania

PZU otrzymało tytuł „Marka Godna Zaufania” w kategorii firma ubezpieczeniowa. Wyróżnienie jest przyznawane spółkom wyłonionym w rankingu miesięcznika „My Company Polska”.

...
Czytaj więcej

Rośnie liczba osób kupujących dodatkowe ubezpieczenie turystyczne

Mondial Assistance zorganizował prezentację wyników badania na temat preferencji i zwyczajów wakacyjnych Polaków. Rzetelna analiza trendów i zmian w zachowaniu Polaków planujących wakacje ma istotne znaczenie dla sektora ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia na Mundial

Portal StrefaBiznesu.pl przygotował materiał zawierający wskazówki dot. ubezpieczenia na wyjazd kibiców na Mundial. 

...
Czytaj więcej

Usługi assistance dla dzieci

Europ Assistance w materiale prasowym przekonuje, że usługi assistance mogą przydać się nie tylko dorosłym ale też dzieciom. ​

...
Czytaj więcej

Fuzja Compensy Życie i Polisy-Życie ukończona

W dniu 30 maja 2018 r. wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano proces połączenia spółek Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem pikniku w Kancelarii Premiera

PZU zostało partnerem pikniku organizowanego w ogrodach Kancelarii Premiera z okazji Dnia Dziecka. Zakład ubezpieczeń przygotował dla gości wiele atrakcji, w tym strefę Niestraszków PZU.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia ubezpiecza kolejną wyprawę Marka Kamińskiego

29 maja br. Marek Kamiński rozpoczął kolejną wyprawę. Tym razem podróżnik wyruszył pojazdem z napędem elektrycznym do Japonii. Chce w ten sposób promować turystykę przyjazną środowisku naturalnemu. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

Lech Mrozowski dołączył do zarządu TUW Medicum

Z dniem 25 maja br. do zarządu TUW Medicum został powołany Lech Mrozowski. Do tej pory w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych pełnił funkcję dyrektora Biura Likwidacji Szkód.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał trzy ustawy regulujące branżę ubezpieczeniową

W dniu 28 maja br. Prezydent RP podpisał kilka ustaw dotyczących branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Wręczono Lamparty 2018

24 maja br. wręczono coroczne nagrody dla bankowców i ubezpieczycieli za najbardziej podziwiane kreacje wizerunku marek bankowych i ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

VIG Polska wygenerował 44 mln zł zysku po I kw. 2018 r.

Grupa VIG podała wyniki finansowe po I kwartale 2018 r. Grupa odnotowała wzrost zysku w porównaniu do danych za I kw. 2017 r. o 7%, uzyskując na koniec marca 2018 r. wynik na poziomie 117,3 mln euro.

...
Czytaj więcej

Jaki procent pensji należy przeznaczyć na ubezpieczenie pojazdu?

Cena polisy OC ppm z roku na rok rośnie. Wzrost ceny najmocniej odczuwają młodzi kierowcy i posiadacze starszych aut. W 2017 r. młodzi kierowcy musieli przeznaczyć średnio 90% miesięcznego wynagrodzenia na zakup polisy OC.

...
Czytaj więcej

Concordia dołącza do Generali

Grupa Generali poinformowała o zawarciu dwóch umów transakcji przejęcia spółek ubezpieczeniowych na rynku CEE. Spółka zakupiła polską grupę Concordia i słoweńską Adriatic Slovenica. Ubezpieczyciel chce w ten sposób zwiększyć swój udział na rynku CEE.

...
Czytaj więcej

Prawo do jazdy czy Prawo jazdy w pośrednictwie ubezpieczeniowym

Wszyscy z branży znamy ten schemat - rekrutujemy OFWCA, szkolimy, egzaminujemy, wdrażamy i… oczekujemy efektywnej sprzedaży.

...
Czytaj więcej

AXA chce budować pozytywne doświadczenia klientów

Towarzystwa ubezpieczeniowe inwestują w pozytywne relacje z klientami poprzez tworzenie produktów dostosowanych do preferencji potencjalnego odbiorcy.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole z nową kampanią reklamową

Twarzą Credit Agricole w nowej kampanii reklamowej został Dawid Podsiadło. Piosenkarz promuje ubezpieczenie Pomoc dla Ciebie.

...
Czytaj więcej

A jak… Aegon – ubezpieczyciel uruchomia konkurs na Facebooku

Na profilu „Aegon – Finanse i ja” wystartował konkurs. Każdego tygodnia można wygrać bon do EMPIKU o wartości 300 zł, a nagrodą główną jest iPhone X.

...
Czytaj więcej

Open Life odświeżył portal dla klientów

Open Life TU Życie S.A. zmienił wygląd i część funkcjonalności w portalu dla klienta. Serwis w nowej, odświeżonej wersji działa od 16 maja.

...
Czytaj więcej

PZU partnerem VIII Kongresu Polska Wielki Projekt

Kongres odbył się w dniach 17-20 maja 2018 r. w Warszawie. Jego idea to dyskusja o kluczowych kwestiach związanych ze strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przez Polską.

...
Czytaj więcej

Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwach

Aon przygotował dla spółek bezpłatne narzędzie do badania poziomu zarządzania ryzykiem.

...
Czytaj więcej

Atena dołącza do Grupy ERGO

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe dołącza do Grupy ERGO. Od 25 lat firma dostarczała m.in. sopockiemu ubezpieczycielowi własne oprogramowanie i know-how. Teraz działania Atena będą na wyłączność pozostałych spółek Grupy ERGO.

...
Czytaj więcej

Czy apteka powinna być ubezpieczona?

Z badań przeprowadzonych przez GUS wynika, że w Polsce jest prawie 14,5 tys. aptek i punktów aptecznych i większość z nich stanowi własność prywatną. Zgodnie z przepisami prawa nie ma wymogu, aby apteki miały ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Senat przyjął ustawę o ochronie danych osobowych

​16 maja 2018 r. zakończyło się 60. posiedzenie Senatu, podczas którego Izba rozpatrzyła m. in. 3 projekty ustaw istotne dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Świadczenia medyczne w ramach polisy ubezpieczeniowej

Jakość usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia w Polsce zmusza do inwestycji w prywatne pakiety medyczne.

...
Czytaj więcej

VI Kongres PIU: Jak wypełnić lukę w ubezpieczeniach zdrowotnych

Od rozpoczęcia VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń minął tydzień. Wśród tematów dot. luk ubezpieczeniowych znalazło się również omówienie rynku ochrony zdrowia.

...
Czytaj więcej

Aviva: inwestycja w przyszłość dziecka najlepszym prezentem na komunię

Prawie co dziesiąty Polak ma problem z wyborem prezentu komunijnego. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy wynika, że 39 proc. daje gotówkę, a 20 proc. upominek rzeczowy.

...
Czytaj więcej

Izabela Miedzianowska została Dyrektorem Departamentu Sprzedaży Agencyjnej w D.A.S.

​Do zespołu D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. dołączyła Izabela Miedzianowska. Została zatrudniona na stanowisku Dyrektora Departamentu Sprzedaży Agencyjnej.

...
Czytaj więcej

Blockchain – technologia, która wkrótce zdominuje branżę finansową. Czy jest dla niej miejsce w ubezpieczeniach?

Zgodnie z zapowiedziami, publikujemy dla czytelników beinsured.pl relacje z wybranych paneli VI Kongresu PIU. Nasz cykl rozpoczynamy od chyba najciekawszej dyskusji zakończonego spotkania branży ubezpieczeniowej - debaty poświęconej blockchain.

...
Czytaj więcej

Axa: ubezpieczenie podróży zagranicznych

Organizatorzy wycieczek turystycznych, są zobowiązani do sprzedawania swoich usług turystycznych wraz z ubezpieczeniem od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeniowe zaangażowane społecznie

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych angażuje się w wydarzenia, które nie jest bezpośrednio związana z głównym filarem ich działalności.

...
Czytaj więcej

Małgorzata Nycz: stawiamy przede wszystkim na komunikację wprost

​Małgorzata Nycz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w Nationale-Nederlanden, opowiedziała red. wirtulanemedia.pl o kulisach najnowszej kampanii zakładu ubezpieczeń i aktualnych trendach reklamowych w branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Gothaer: jak ubezpieczyć mieszkanie wynajmowane krótkoterminowo?

Zainteresowanie zagranicznych turystów Polską z roku na rok rośnie. W 2016 roku gościliśmy 17,5 mln turystów, czyli o 4,4 proc. więcej niż w roku 2015.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia ponownie uznane za Dobrą Markę

SALTUS Ubezpieczenia drugi rok z rzędu otrzymał tytuł Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Nagroda przyznawana jest najlepszym, cieszącym się największym zaufaniem i renomą markom w poszczególnych branżach.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie i D.A.S. TUOP otrzymali tytuł Najlepszego Pracodawcy

​Pramerica Życie i D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej znaleźli się w gronie laureatów konkursu „Inspiratorzy Biznesu: Najlepszy Pracodawca”, organizowanego przez Agencję Informacyjną Newseria. Z kolei wyróżnienie zostało przyznane ERGO Hestii.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej informacji będzie gromadzonych w bazie CEPiK

​W serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzaju i zakresu danych udostępnianych z centralnej ewidencji pojazdów.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zostało partnerem programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18

Nationale-Nederlanden dołączyło do partnerów programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18, którego organizatorem jest Urząd m. st. Warszawy i Youth Business Poland.

...
Czytaj więcej

Cumulus Evo – nowe narzędzie sprzedaży i obsługi produktów ubezpieczeniowych

Hestia Corporate Solutions zaprezentowała nowy produkt, z którego będą korzystać pośrednicy i ich klienci. Cumulus Evo to nowoczesne narzędzie sprzedaży i obsługi programów ubezpieczeniowych dla grup zawodowych.

...
Czytaj więcej

Jak zostać skutecznym agentem ubezpieczeniowym?

Podstawowym zadaniem agenta ubezpieczeniowego jest zdobycie klienta i sprzedaż polisy. Jest to zawód wymagający rzemiosła i praktyki. Jak zostać skutecznym agentem ubezpieczeniowym?

...
Czytaj więcej

PZU dołączyło do partnerów Karty Dużej Rodziny

PZU podpisało umowę partnerską z programem Karty Dużej Rodziny. W ramach podjętej współpracy zakład ubezpieczeń zobowiązał się do udzielania zniżek wielodzietnym rodzinom na wybrane produkty ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

KNF prowadzi prace nad objęciem nadzorem podmioty prowadzące działalność w ramach swobody przepływu usług

Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, w wywiadzie udzielonym redakcji portalu wpolityce.pl odniósł się do skarg wnoszonych na działalność Gefion Insurance, prowadzący w Polsce działalność w ramach swobody świadczenia usług.

...
Czytaj więcej

Benefia24 umożliwia zakup ubezpieczenia w telefonie

Ceny ubezpieczeń od kilku lat rosną. Najbardziej widoczny jest wzrost ceny OC ppm. Obecnie ceny chwilowo plasują się na stałym poziomie. Jednak nieuniknione są dalsze podwyżki.

...
Czytaj więcej

Jak skutecznie sprzedawać ubezpieczenia?

Wzrost cen ubezpieczeń sprawia, że towarzystwa ubezpieczeń prześcigają się w tworzeniu nowych ofert dla starych i nowych klientów. Jakie nowości oferuje branża ubezpieczeniowa?

...
Czytaj więcej

PZU rozszerza ofertę produktów sprzedawanych na platformie Allegro

​11 kwietnia 2018 r. PZU sprzedało pierwszą polisę ubezpieczenia na platformie Allegro. Na razie użytkownicy Allegro mogli nabyć przedłużenie gwarancji na produkty RTV/AGD. Teraz ubezpieczyciel rozszerza ofertę o ubezpieczenia rowerów i opon.

...
Czytaj więcej

SN odpowie na pytanie o zakres uszczerbku majątkowego w działalności podmiotów zajmujących się skupywaniem wierzytelności

W dniu 10 kwietnia 2018 r. do Sądu Najwyższego wpłynęło zapytanie prawne dot. szkody powstałej w ramach działalności podmiotu zajmującego się skupywaniem wierzytelności.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: jesteśmy pionierem w zastosowaniu franczyzowego modelu biznesowego

Obecnie CUK Ubezpieczenia w sumie tworzy sieć blisko 300 oddziałów własnych i franczyzowych. Pierwsze biuro franczyzowe założono w 2007 roku w Koninie.

...
Czytaj więcej

Instytucje finansowe sprawdzą, czy ich pracownicy nie byli karani

Dnia 12 kwietnia br. Sejm uchwalił ustawę o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie w instytucjach finansowych.

...
Czytaj więcej

Konferencja Rzecznika Finansowego – praktyczne aspekty dochodzenie roszczeń z tytułu utraty zdrowia i życia

19 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja pt. „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń” organizowana przez Rzecznika Finansowego i Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Concordia: Właściciele ślubnych lokali powinni zadbać o ubezpieczenie

Sezon ślubny niesie więc duże możliwości biznesowe, ale też cały szereg wyzwań. Jak zabezpieczyć nasz obiekt na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, a co za tym idzie konsekwencji wizerunkowych i finansowych?

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie upraw na wiosnę

W ostatnich latach polskie gospodarstwa rolne były szczególnie narażone na działanie gwałtownych zjawisk pogodowych. O tym jak najlepiej zabezpieczyć uprawy na wiosnę mówi Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Warta otrzymała tytuł Najbardziej Przyjaznego Ubezpieczyciela

Podczas VII Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń przyznano nagrody dla przedstawicieli branży ubezpieczeniowej. Jednym z laureatów została Warta, wyróżniona tytułem Najbardziej Przyjaznego Ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

MetLife oferuje zniżkę na ubezpieczenie dziecka

MetLife uruchomiło promocję na ubezpieczenie dziecka w ramach polisy „Bezpieczne Dziecko Premium”. Miedzy 9 kwietnia a 14 maja 2018 r. klienci TU będą mogli kupić dodatkową ochronę „MetLife Gwaratnowana Ochrona” z 10 proc. zniżką.

...
Czytaj więcej

DAS: Ubezpieczenie ochrony prawnej jako pozapłacowy benefit pracowniczy

Rafał Hiszpański, prezes zarządu D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA, przekonuje w rozmowie z Newseria Biznes, że ubezpieczenia ochrony prawnej mogą być atrakcyjnym, dodatkowym benefitem dla pracowników.  

...
Czytaj więcej

Grupa Europa otrzymała tytuł „Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel 2017”

Podczas VII Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, która odbyła się 10 kwietnia, rozdano nagrody dla najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych i banków w Polsce.

...
Czytaj więcej

Generali otrzymało Order Finansowy

Produkt „Generali, z myślą o domu” został nagrodzony i otrzymał „Order Finansowy Home&Market 2017” w kategorii ubezpieczenia mieszkaniowe.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie w formie abonamentu dzięki hiPRO

Polski start-up umożliwia opłacanie składki ubezpieczeniowej w sposób elektroniczny i automatyczny w miesięcznych ratach. Takie rozwiązanie zwalnia ubezpieczonych z pamiętania o konieczności przelewu.

...
Czytaj więcej

Deregulacje w czasie regulacji – czas zacząć? Wpływ deregulacji na konkurencyjność

Rozpoczęła się wiosenna edycja Spotkania Liderów 2018. W ramach wydarzenia odbywają się dwie konferencje: Banking Forum i Insurance Forum. Podczas eventu poświęconego ubezpieczeniom miała miejsce ciekawa debata skupiona wokół tematu nowych regulacji.

...
Czytaj więcej

Concordia: domek letniskowy można ubezpieczyć wraz z ubezpieczeniem mieszkania

Każdego roku na początku sezonu dochodzi do włamań do domków letniskowych i altan. Concordia wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

LINK4 Rzecznikiem Standardu Etyki

Link4 otrzymał tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Jest on przyznawany firmom wyróżniającym się odpowiedzialnością, wiarygodnością i transparentnością. Link4 to jedyne na polskim rynku towarzystwo ubezpieczeń z tym tytułem.

...
Czytaj więcej

Mec. Piotr Czublun prelegentem XI edycji Insurance Forum

Kolejna edycja Spotkania Liderów odbędzie się w dniach 10–11 kwietnia br. Podczas Forum wystąpi ekspert beinsured.pl mec. Piotr Czublun z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia zostało partnerem Programu PAYBACK

Multiagencja CUK Ubezpieczenia rozpoczęła współpracę z Programem PAYBACK. Osoby, która zakupią ubezpieczenie, będą mogły otrzymać punkty PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Skuteczny marketing przyczynił się do sukcesu sprzedażowego Link4

Patrycja Kotecka, dyrektor marketingu w TU Link4, opowiedziała w wywiadzie z red. Rzeczpospolita o działaniach marketingowych stosowanych w spółce.

...
Czytaj więcej

beinsured objęło patronat medialny nad konkursem na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu ubezpieczeń

Nawet 6 tys. zł oraz płatny staż w towarzystwie ubezpieczeń Open Life czeka na autorów najciekawszych prac licencjackich i magisterskich dotyczących ubezpieczeń na życie. Konkurs „Zabezpieczamy Przyszłość” medialnie wspomaga portal beinsured.pl.  

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia otrzymała tytuł Solidny Pracodawca 2017

STU ERGO Hestia otrzymało po raz kolejny tytuł Solidny Pracodawca 2017. Wyróżnienie jest przyznawane firmom wdrażającym innowacyjne rozwiązania w obszarze HR.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił nową wersję serwisu online do likwidacji szkód

PZU uruchomił nowy serwis do zgłaszania szkód komunikacyjnych i majątkowych - zgloszenie.pzu.pl. Jego powstanie poprzedziły badania wśród klientów. Wynika z nich, że konsumenci oczekują łatwych procedur i eliminacji skomplikowanych pytań.

...
Czytaj więcej

VIG: zakończono fuzje spółek na Węgrzech i w Słowacji

Od 1 kwietnia br. VIG reprezentowany jest na Węgrzech jedynie przez zakład ubezpieczeń Union Biztosító. Z kolei na Słowacji doszło do połączenia Kooperativa poisťovňa z Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden reklamuje się wśród rodziców

3 kwietnia 2018 r. wystartowała nowa kampania marketingowo-edukacyjna Nationale-Nederlanden, promująca produkt „Ubezpieczenie na Dziecięce Wypadki”.

...
Czytaj więcej

Bezskuteczna próba wyłudzenia odszkodowania w Piotrkowie Trybunalskim

Para znajomych 24-latków chciała wyłudzić odszkodowanie. Przestępstwo zostało wykryte przez zakład ubezpieczeń, w którym polisę OC posiadał jeden z uczestników fikcyjnej stłuczki.

...
Czytaj więcej

Stanisław Sokołowski został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Pocztowe TUW

W dniu 28 marca 2018 r. Artur Duda, dotychczasowy wiceprezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, złożył rezygnację. Jego miejsce z dniem 29 marca br. zajął Stanisław Sokołowski.

...
Czytaj więcej

W Szwecji 90% psów jest ubezpieczonych

Ubezpieczenia zwierząt cieszą się dużą popularnością w Szwecji. O tym segmencie ubezpieczeń opowiedziała red. tokfm.pl Pernilla Melander, rzeczniczka prasowa Agria, zakładu ubezpieczeń specjalizującego się w ubezpieczeniach zwierząt w Szwecji.

...
Czytaj więcej

PIU: bezpieczne cztery kąty na święta

​Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała specjalny przedświąteczny komunikat. Wyjaśnia w nim, jak należy zabezpieczyć swoje mieszkanie i mienie na czas świątecznych wyjazdów.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia taksówek – jak obniżyć koszty?

Ubezpieczyciele niezbyt chętnie udzielają ochrony właścicielom taksówek. Głównym powodem jest wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia szkody, gdyż taksówki są bardziej eksploatowanymi pojazdami niż auta osobowe przeznaczone do prywatnych celów.

...
Czytaj więcej

Concordia radzi jak przygotować się na długi weekend majowy

Jak co roku święta otwierają sezon wyjazdów na długie, wiosenne weekendy, a co się z tym wiąże – wzmożonego ruchu na drogach. Jak przygotować samochód do trasy, ale również naszych najbliższych na wypadek nieprzewidzianych sytuacji?

...
Czytaj więcej

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne zyskują uznanie pracodawców

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne i na życie stają się coraz bardziej popularnym benefitem pracowniczym.

...
Czytaj więcej

Badanie satysfakcji użytkowników beinsured – znamy nazwisko nagrodzonego uczestnika ankiety

Z wielką radością chcemy poinformować, że wylosowaliśmy uczestnika ankiety, który otrzyma nagrodę za udział w badaniu.

...
Czytaj więcej

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych będzie debatować nt. działalności kancelarii odszkodowawczych

W dniu 19 kwietnia 2018 r. w Senacie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych poświęcone działalności kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Marsh laureatem nagrody Best CEE M&A Insurance Firm

Marsh Polska otrzymał tytuł najlepszego partnera w zakresie ubezpieczeń fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

...
Czytaj więcej

Concordia oferuje ubezpieczenie rodzinom spodziewającym się dziecka

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w 2017 roku urodziło się w Polsce 403 tysiące dzieci – o około 20 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniem urządzeń mobilnych

Coraz więcej klientów chce by w pakiecie ubezpieczeniowym znalazło się ubezpieczenie smartfonu. Naprzeciw potrzebom wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, które wprowadzają nowe rodzaje polis w swoich ofertach.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia: jakie ubezpieczenie na wiosnę

CUK Ubezpieczenia w materiale prasowym przedstawia, jakie ubezpieczenia mogę przydać się w okresie wiosennym. Zwraca szczególną uwagę na produkty ochronne mienia. Zabezpieczą one przed ryzykiem lokalnych podtopień i powodzi

...
Czytaj więcej

Allianz Polska został partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Ubezpieczyciel rozpoczął współpracę z Polskim Komitetem Paraolimpijskim i został partnerem reprezentacji w czasie XII Zimowych Mistrzostw Paraolimpijskich w Pjongczang. To jeden z elementów rocznej kampanii #ZobaczWięcej.

...
Czytaj więcej

WARTA i Link4 otrzymały tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2018

​Warta oraz Link4 zostały wyróżnione w programie Jakości Obsługi. Tytuł przyznawany jest spółkom z wysokimi standardami jakości obsługi klientów. Ocen towarzystw dokonują klienci przez cały rok.

...
Czytaj więcej

Zmiany w organizacyjne w Colonnade

Colonnade poinformował o zmianach organizacyjnych w Działach Consumer oraz Sprzedaży i Marketingu.

...
Czytaj więcej

PKO stawia na rozwój biznesu ubezpieczeniowego

PKO BP przedstawił wyniki finansowe za 2017 r. Spółka zapowiedziała rozwój biznesu ubezpieczeniowego w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Klauzula alkoholowa jako rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego

Jednym z podstawowych wyłączeń odpowiedzialności w ubezpieczeniu turystycznym był nietrzeźwy stan ubezpieczonego w czasie wypadku. Obecnie coraz więcej ubezpieczycieli decyduje się na wprowadzenie klauzuli alkoholowej w polisie.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii

W dniach 13 i 14 marca br. w Łodzi odbędzie się I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii. Organizatorem wydarzenia jest PZU LAB, TUW PZUW, PZU SA oraz Urząd Dozoru Technicznego.

...
Czytaj więcej

III Kongres Arrant, na którym warto było być

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie – tymi słowami Artur Pakuła, prezes Arrant, rozpoczął III Kongres, który odbył się w miniony weekend w Janowie Podlaskim.

...
Czytaj więcej

Grupa przestępcza z woj. śląskiego i opolskiego wyłudziła od zakładów ubezpieczeń ponad 1 mln zł

​Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 34 osobom, którym postawiono zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań.

...
Czytaj więcej

Robert Jastrzębski dołączył do Rady Nadzorczej PZU 

W dniu 9 marca 2018 r. odbyła się II część Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PZU SA. W trakcie NWZ akcjonariusze powołali do Rady Nadzorczej zakładu ubezpieczeń dr hab. Roberta Jastrzębskiego.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna kampanię reklamową ubezpieczeń na życie

PZU rozpoczyna kampanię, w której promowane będą ubezpieczenia na życie „PZU Więcej niż Ochrona” i „PZU Start w Dorosłość”. Ubezpieczyciel podkreśla, że jest marką, która dzięki swojej szerokiej ofercie wspiera klientów i towarzyszy im przez całe życie.

...
Czytaj więcej

Kobiety zarządzają finansami i decydują o ubezpieczeniu

Pramerica Insight opublikowała raport, z którego wynika, że prawie 40 proc. kobiet podejmuje samodzielnie decyzje finansowe, a 60 proc. jest gotowa podejmować takie decyzje. Rola kobiet rośnie również w świecie biznesu.

...
Czytaj więcej

Concordia ubezpieczenia w trosce o zdrowie kobiet

Biżuteria, perfumy, a może wytworna kolacja? 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia męska część społeczeństwa zastanawia się jak obdarować najważniejsze w ich życiu kobiety?

...
Czytaj więcej

NWZU TUW Medicum zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego i powołaniu nowych członków rady nadzorczej

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Udziałowców TUW Medicum uchwaliło możliwość podwyższenia kapitału zakładowego Towarzystwa w trybie subskrypcji prywatnej w wysokości od 200 tys. zł do 10 mln zł.

...
Czytaj więcej

PZU chce stworzyć atrakcyjne środowisko dla rozwoju kariery

PZU rozpoczyna kampanię employer brandingową, która ma zachęcić młodych ludzi do aplikowania na staż. Akcja pod hasłem „Weź karierę we własne ręce. Staż w PZU pozytywnie nakręca” potrwa do 15 kwietnia.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele mają jeszcze szanse na zarządzanie PPK

Ministerstwo Finansów przedstawiło i przekazało do konsultacji społecznych oraz uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Publikacja projektu była długo oczekiwana przez branżę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Allianz i Visa wdrażają aplikację do płatności mobilnych połączoną z programem lojalnościowym

Allianz Partners i Visa podjęły współpracę przy tworzeniu rozwiązania płatniczego – Allianz Prime. Aplikacja łączy w sobie funkcje płatności mobilnych i programu lojalnościowego. Specjalne karty będą działały w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

...
Czytaj więcej

VIG Polska przejęło technologiczną spółkę ITIS

​Vienna Insurance Group w Polsce nabyło strategiczny pakiet udziałów w ITIS Sp. z o.o. Nowa spółka w strukturach VIG Polska działa w branży technologicznej. ITIS specjalizuje się w projektowaniu i implementacji nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

...
Czytaj więcej

59. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli ustawy istotne dla branży ubezpieczeniowej

Podczas 59. posiedzenia Sejmu RP posłowie opowiedzieli się za przyjęciem rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

...
Czytaj więcej

LINK4 oferuje rowerowe NNW i OC

Z początkiem marca na ulicach wielu polskich miast pojawili się rowerzyści. Jednak nawet najlepsi cykliści mogą ulec wypadkowi. Aby zminimalizować skutki zdarzenia warto się ubezpieczyć.

...
Czytaj więcej

Usługa assistance na silne mrozy

Niskie temperatury bywają przyczyną zdarzeń drogowych i awarii pojazdów, które uniemożliwiają podróż. W takiej sytuacji pomocna będzie polisa ubezpieczenia assistance.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń chcą chronić najmłodszych

Dzieci uczęszczające do placówek edukacyjnych posiadają ubezpieczenie NNW na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. Na rynku ubezpieczeniowym istnieje kilka produktów dla najmłodszych.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione w rankingu Instytucja Roku za jakość obsługi klienta

PZU po raz trzeci z rzędu zostało laureatem rankingu Instytucja Roku organizowanego przez portal mojebankowanie.pl. Towarzystwo zostało docenione za standardy w zakresie jakości obsługi klientów w placówkach i kanałach zdalnych.

...
Czytaj więcej

Czy popularyzacja pojazdów autonomicznych przyniesie straty ubezpieczycielom?

Według badań brytyjskiego Instytutu Techniki Mechanicznej, autonomiczne samochody mogą ograniczyć liczbę wypadków nawet o 95 proc. Jest to bodziec dla towarzystw ubezpieczeń do wprowadzenia zmian w ofertach ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera młode talenty

PZU ufundował dodatkową nagrodę dla zwycięzcy internetowego plebiscytu w muzycznym show emitowanym na antenie TVP2 - „Niestraszki w The Voice Kids”. Nagrodą był voucher na nagranie teledysku i singla w profesjonalnym studiu Universal Music Polska.

...
Czytaj więcej

Chiński ubezpieczyciel Anbang trafił pod kontrolę władz państwowych

Komisja regulacji ubezpieczeń w Chinach poinformowała o przyjęciu kontroli nad Anbang – grupy kapitałowej posiadającej spółki ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Jej prezes, Wu Xiaohui, został aresztowany za przestępstwa gospodarcze.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z Gwiazdą Jakości Obsługi 2018

ERGO Hestia otrzymała tytuł Gwiazda Jakości Obsługi 2018. Wyróżnienie jest przyznawane spółkom wyróżniającym się wysoką jakością obsługi klienta i otwartością na dialog z konsumentami. Sopocki ubezpieczyciel został uhonorowany już po raz piąty z rzędu.

...
Czytaj więcej

Likwidatorka szkód z Warszawy na własne konto przelała 140 tys. zł odszkodowań

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Mokotów, Ursynów, Wilanów złapali byłą likwidatorkę szkód. Kobieta przelewała na własne konto bankowe odszkodowania przyznane poszkodowanym. W sumie uzyskała w ten sposób łączną kwotę 140 tys. zł. 

...
Czytaj więcej

Pracownicy chcą ubezpieczeń zdrowotnych jako świadczenie dodatkowe

Jak wynika z raportu Sedlak & Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2017 roku”, blisko połowa pracowników jako dodatek chce otrzymać rozszerzony pakiet opieki medycznej.

...
Czytaj więcej

Nowi klienci dostają wyższe zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne

Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych możemy zaobserwować walkę o klienta w obszarze ubezpieczeń obowiązkowych. Towarzystwa ubezpieczeń przygotowują preferencyjne oferty dla nowych klientów, dlatego przez wyborem ubezpieczyciela warto sprawdzić oferty TU.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie InterRisk

Rada Nadzorcza InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group zadecydowała o rozszerzeniu zarządu spółki. W dniu 19 lutego 2018 r. do składu zarządu dołączył Daniel Kaliszuk oraz Martin Stenitzer.

...
Czytaj więcej

Czy TFG wypłaci odszkodowania klientom upadłego biura podróży?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że biuro podróży Rejsclub.pl ogłosiło upadłość. Ubezpieczycielem, który pokryje straty poniesione przez klientów biura podróży jest AXA. Jednak nie wiadomo, czy roszczenia klientów zmieszczą się w sumie gwarancji TU.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie turystycznie obejmie ochroną chorobę przewlekłą?

Ubezpieczenia turystyczne nie posiadają ofert na wypadek choroby przewlekłej. Osoba cierpiąca na tego typu schorzenia zobowiązana jest do rozszerzenia swojej polisy i poinformowanie TU o schorzeniu.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia oferuje bezpłatne polisy

Aby zachęcić do zakupu polisy w Play, firma wprowadził ofertę Freemium, dzięki której można bezpłatnie aktywować pakiet ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

PZU zwiększa zasięg sieci agencyjnej

PZU rozpoczęło rok 2018 od prezentacji nowej strategii rozwoju. Jednym z jej założeń jest zwiększenie liczby agentów działających w standardzie „Agent 2.0”.

...
Czytaj więcej

Rezygnacja z prywatności w zamian za niższe ubezpieczenie?

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeń decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych urządzeń monitorujących. Zachętami dla klientów, aby zgodzili się na np. monitorowanie stylu jazdy są niższe składki.

...
Czytaj więcej

Monitorowanie stylu jazdy sposobem na niższe OC ppm.

Cena ubezpieczenia OC ppm. uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest wiek kierowcy. Ze statystyk wynika, że młody, niedoświadczony kierowca powoduje najwięcej szkód. Cechuje go brawura i skłonności do szybszej jazdy.

...
Czytaj więcej

Axa wypłaci ubezpieczenie z powodu niewypłacalności biura podróży Rejsclub.pl

Rejsclub.pl z Puszcza Gdańskiego to pierwsze biuro podróży w tym roku, które ogłosiło upadłość. Wszelkie koszty poniesione przez klientów zostaną zwrócone. Biuro podróży było ubezpieczone przez AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: wyjeżdżając na bal karnawałowy warto się ubezpieczyć

Karnawał w Rio da Janeiro przyciąga każdego roku setki turystów z całego świata, w tym również z Polski. Najbardziej znany na świecie karnawał trwa tylko kilka dni, podczas których mogą przydarzyć się nieprzewidziane sytuacje, które generują koszty.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie imprez masowych

Bale przebierańców, uroczyste bankiety lub domowe prywatki – od Nowego Roku do Środy Popielcowej trwa karnawał. Kiedy organizatorzy zabaw karnawałowych są zobowiązani do wykupienia polisy OC?

...
Czytaj więcej

AXA Assistance podpowiada na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia

Sezon zimowy to okres wzmożonych zakupów polis sportowych. Rynek oferuje szeroki wybór ubezpieczeń turystycznych.

...
Czytaj więcej

Kierunki rozwoju branży ubezpieczeniowej

Towarzystwa ubezpieczeń muszą dostosować swoje oferty do nowej, otaczającej ich rzeczywistości, na którą niewątpliwe wpływają nowe technologie. Telematyka i inteligentne OCR przyczynia się do zrewolucjonizowania branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Warta z tytułem DOBRY PRODUKT 2018 r. w kategorii Wybór Konsumentów

​Ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny otrzymało tytuł DOBRY PRODUKT 2018 – Wybór Konsumentów. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie ogólnopolskich badań postaw i preferencji, które są realizowane przez redakcję Forum Biznesu.

...
Czytaj więcej

Assurant zainteresowane przejęciem kontroli nad TWG

​W dniu 2 lutego 2018 r. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek ws.  przejęcie przez Assurant, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone) kontroli nad TWG Holdings Limited z siedzibą w Hamilton (Bermudy).

...
Czytaj więcej

Tytuł Super Marka ponownie trafił do LINK4

Wyróżnienie Super Marka po raz kolejny otrzymał LINK4. Zakład ubezpieczeń uzyskał tytuł w dwóch kategoriach: ubezpieczenia komunikacyjne oraz ubezpieczenia majątkowe.

...
Czytaj więcej

Zmiany organizacyjne w Colonnade

Colonnade Insurance S.A. poinformował o zmianach personalnych w organizacji, w związku z powołaniem Działów Ubezpieczeń Finansowych i Odpowiedzialności Cywilnej oraz Ubezpieczeń Środowiskowych.

...
Czytaj więcej

Aviva finalistą konkursu The Heart Open Innovation Awards za współprace z start-upem

Aviva została finalistą pierwszej edycji Open Innovation Award – konkursu dla firm tworzących innowacje we współpracy ze start-upami. Wyróżnienie zostało przyznane za współpracę z firmą Airly w ramach antysmogowej kampanii #WiemCzymOddycham.

...
Czytaj więcej

Niższa składka OC ppm. dla kierowców bez punktów karnych?

Wysokość składki na podstawie liczby punktów karnych? Ubezpieczyciele są na tak. Celem takich działań ma być zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Urban oddelegowany do zarządu KUKE

Arkadiusz Urban, Członek Rady Nadzorczej KUKE S.A., został oddelegowany przez Radę Nadzorczą KUKE S.A. do wykonywania czynności Członka Zarządu spółki. Arkadiusz Urban będzie zasiadał w zarządzie w okresie od 1 lutego 2018 r. do 30 kwietnia 2018 r.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z tytułem Top Employers 2018

Nationale-Nederlanden otrzymało prestiżowy certyfikat Top Employers 2018. Tytuł jest co roku przyznawany organizacjom o najwyższych standardach w zakresie polityki zatrudnienia.

...
Czytaj więcej

Rekordowe wyniki RESO za 2017 r. 340 mln zł przypisu składki

Spółka RESO Europa Service zebrała w 2017 r. 340 mln zł przypisu. Jest to najlepszy wynik odnotowany w historii firmy. Również w ubiegłym roku RESO zwiększyła wolumen sprzedaży o 44%.

...
Czytaj więcej

PZU głównym partnerem konkursu Papaya Young Directors

PZU został jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji konkursu dla młodych reżyserów Papaya Young Directors. W ramach konkursu uczestnicy przygotowują film promujący markę sponsora. Gówna nagroda w puli wynosi 30 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak prezesem KUKE

Akcjonariusze Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych powołali Janusza Władyczaka na stanowisko prezesa zarządu. Wybór nastąpił w dniu 31 stycznia br. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia laureatem konkursu organizowanego przez Pracodawców Pomorza

ERGO Hestia Pomorskim Pracodawcą Roku 2017 r. Decyzja Kapituły Nagrody w kategorii duże przedsiębiorstwa była jednogłośna.

...
Czytaj więcej

Cyfryzacja rynku ubezpieczeniowego

Rynek ubezpieczeniowy się zmienia. Coraz więcej osób decyduje się na zakup ubezpieczenia przez Internet. Szacuje się, że do 2020 r. połowa polis będzie kupowana drogą elektroniczną.

...
Czytaj więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży?

Wykupienie polisy zapewniającej kompleksowe zabezpieczenie podczas podróży zagranicznej to gwarancja spokoju i udanego wypoczynku.

...
Czytaj więcej

Play Ubezpieczenia dostępne na iOS

Play Ubezpieczenia udostępnił aplikację użytkownikom urządzeń Apple. Aplikację można już pobrać z AppStore.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK i ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

W dniu 2 lipca 2020 r. opublikowana została ustawa z dnia 28 maja 2020 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Prudential z kolejną odsłoną kampanii „Młodzi Bogowie”

8 lipca br. wystartował kolejny cykl kampanii reklamowej Prudential z cyklu „Młodzi Bogowie”. Tym razem ubezpieczyciel zachęca do długoterminowego oszczędzania na emeryturę.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie Komisji Europejskiej dot. stosowania dyrektywy Wypłacalność II

W dniu 27 czerwca 2019 r. zostało opublikowane Sprawozdanie Komisji dla Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczące stosowania dyrektywy Wypłacalność II

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw; Dziennik Ustaw z dnia 8 czerwca 2018 r., poz. 1104

...
Czytaj więcej

ETPC: weryfikacja roszczeń poszkodowanego jest obowiązkiem zakładu ubezpieczeń

ETPC uznał, że towarzystwo ubezpieczeń może korzystać z usług prywatnego detektywa w celu weryfikacji roszczeń zgłaszanych przez poszkodowanego. Jak wskazał ETPC, praktyka ta nie stanowi naruszenia prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

...
Czytaj więcej

WSA: Michał Kwieciński jest stroną postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 16 lutego 2018 r. orzekł, że Michał Kwieciński jest stroną postępowania w sporze z Komisją Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF wyraziła zgodę na zakup spółek z Grupy AXA przez UNIQA

Polski nadzorca nie wyraził sprzeciwu wobec przejęcia spółek należących do AXA przez UNIQA. Wiedeński ubezpieczyciel zakupi udziały w AXA TU i AXA Życie oraz AXA PTE.

...
Czytaj więcej

UKNF zaktualizował schemat pliku do importu danych do formularza wniosków do rejestru pośredników ubezpieczeniowych

UKNF poinformował na swojej stronie internetowej o aktualizacji schematu pliku umożliwiającego automatyczne wczytanie danych do formularzy elektronicznych do składania wniosków do rejestru pośredników ubezpieczeniowych. 

...
Czytaj więcej

KNF przedstawiła nową wersję metodyki BION

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła nową wersję metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2019 rok.

...
Czytaj więcej

KNF utrzymuje w mocy decyzje o karze dla ORIGIN TFI SA

Komisja Nadzoru Finansowego podała w komunikacie ws. decyzji podjętych w dniu 31 lipca 2020 r., o podtrzymaniu w mocy decyzji o karze dla ORIGIN TFI SA.

...
Czytaj więcej

KNF przypomina o Konsultacje Komisji Europejskiej ws. przeglądu dyrektywy Wypłacalność II

1 lipca 2020 r. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje mające na celu zebranie opinii na temat kierunków istotnych zmian w systemie Wypłacalność II.

...
Czytaj więcej

KNF: ostateczna decyzja dot. PZU SA

KNF jednogłośnie wydała ostateczną decyzję dotyczącą PZU SA na posiedzeniu w dniu 9 stycznia 2020 r.

...
Czytaj więcej

TUW Medicum bez zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej

Zarząd TUW Medicum poinformował o otrzymaniu decyzji w dniu 23 grudnia 2019 r. o cofnięciu przez KNF zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

45. posiedzenie KNF: przyjęto założenia interwencji produktowej dot. ubezpieczeń na życie z UFK

​W dniu 29 października 2019 r. odbyło się 45. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego podjęto wiele decyzji odnoszących się do sektora ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

KNF: Justyna Dymek wejdzie do zarządu MetLife TUnŻ

​W dniu 14 października 2019 r. odbyło się 44. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

UOKiK wyraził zgodę na utworzenie spółki przez PZU i PKN Orlen

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozytywnie rozpatrzył wniosek o utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez PZU i PKN Orlen.

...
Czytaj więcej

28. posiedzenie KNF: zgoda na powołanie Marcina Andruchewicza do zarządu INTER Polska

W dniu 25 czerwca 2019 r. odbyło się dwudzieste ósme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas posiedzenia KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządu w Towarzystwie Ubezpieczeń INTER Polska SA.

...
Czytaj więcej

Harmonogram szkoleń KNF na 2019 r.

KNF przedstawiła harmonogram seminariów szkoleniowych na rok 2019 r., prowadzonych w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR.

...
Czytaj więcej

4-5 marca 2019 r. – Egzamin aktuarialny

Najbliższy egzamin aktuarialny odbędzie się w dniach 4-5 marca br. w Warszawie.

...
Czytaj więcej

UOKiK wydał zgodę na koncentrację i utworzenie joint venture przez UNIQA

​Prezes UOKiK wydał decyzję zezwalającą na utworzenie spółki joint venture przez UNIQA Ventures GmbH i innych austriackich spółek. Nowy podmiot będzie inwestował w start-upy.

...
Czytaj więcej

UKNF zorganizował szkolenia dla europejskich nadzorców sektora ubezpieczeniowego

W dniach 14-16 oraz 21-23 listopada br. w siedzibie KNF odbyły się dwa programy szkoleniowe dla nadzorców sektora bankowego i ubezpieczeniowego w ramach dziewiątej edycji Inicjatywy Szkoleniowej dla Nadzoru Finansowego – TIFS.

...
Czytaj więcej

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie Concordii przez Generali

Decyzją z dnia 2 lipca 2018 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Generali kontroli nad Concordia Polska TUW oraz Concordia Capital S.A.

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Postępowania kontrolne

KNF przedstawiła sprawozdanie z działalności w 2017 r. W artykule pt. „Działalność KNF w 2017 r. Podmioty rynku ubezpieczeniowego” zaprezentowaliśmy najistotniejsze dane dot. podmiotów branży ubezpieczeniowej, dziś chcemy omówić aktywność kontrolną.

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Podmioty rynku ubezpieczeniowego

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła sprawozdanie z działalności organu nadzoru w 2017 r. Prezentujemy najistotniejsze dane dot. podmiotów branży ubezpieczeniowej. 

...
Czytaj więcej

Szkolenia dla branży ubezpieczeniowej organizowane przez KNF w 2018 r.

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego został opublikowany harmonogram seminariów szkoleniowych CEDUR na 2018 r. Poniżej przedstawiamy spis szkoleń dedykowanych branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 380. posiedzenia KNF. Jacek Kugacz ze zgodą na objęcie stanowiska prezesa PTR

W dniu 30 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta osiemdziesiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia otrzymała Złoty Laur Super Biznesu 2019

ERGO Hestia została nagrodzona Złotym Laurem „Super Biznesu” 2019 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Kapituła konkursowa doceniła wysoką jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

...
Czytaj więcej

Saltus o zdrowotnych skutkach pracy w kilku miejscach

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, prawie 850 tys. osób pracuje w więcej niż jednym miejscu. Jest to ok. 5 proc. ogółu pracujących Polaków.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie powinno być dostosowane do płci?

GUS przygotował raport, z którego wynika, że kobiety dominują w coraz większej liczbie branż. Z uwagi na specyfikę niektórych zawodów, a także na dolegliwości na które częściej chorują kobiety, ubezpieczenie powinno być spersonalizowane.

...
Czytaj więcej

Rankomat ostrzega przed pochopnym zakupem wycieczki last minute

Wyjazdy typu last minute są w Polsce bardzo popularne. Z badań Polskiej Izby Turystyki wynika, że w 2018 roku blisko 52% klientów biur podróży kupiło wycieczki na miesiąc lub krócej przed wyjazdem.

...
Czytaj więcej

Ekolodzy przeciwni ubezpieczaniu kopalni węglowych

Fundacja na rzecz ochrony środowiska, która sprzeciwia się budowli nowych kopalń węgla brunatnego, złożyła zawiadomienie o naruszeniu przez PZU wytycznych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju dla przedsiębiorstw międzynarodowych.

...
Czytaj więcej

Atradius zmienia siedzibę

Atradius, jeden z wiodących ubezpieczycieli należności, podpisał umowę na wynajem około 1500 mkw. powierzchni biurowej w The Warsaw HUB. To kolejny duży podmiot z branży BIFS, który wybrał na siedzibę flagowy projekt Ghelamco Poland.

...
Czytaj więcej

Dlaczego warto ubezpieczać zwierzęta domowe?

Właściciele zwierząt domowych powinni mieć świadomość odpowiedzialności, która na nich ciąży. Przede wszystkim muszą zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym, jak również wszystkim obcującym z nimi osobom.

...
Czytaj więcej

Były szef AXA będzie zarządzał spółką Abstra

Maciej Szwarc, wieloletni prezes AXA, został wybrany na stanowisko prezesa spółki Abstra – producenta kilku, najpopularniejszych w Polsce kanałów w serwisie YouTube.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele chcą być bliżej klienta

TU Europa poinformowało o założeniu konta na jednym z popularnych portalu społecznościowych.

...
Czytaj więcej

Czy rośnie zainteresowanie ubezpieczeniem zwierząt domowych?

Jednym z najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych jest prywatne ubezpieczenie medyczne. Coraz więcej osób przy wyborze ubezpieczenia decyduje się również na zakup ochrony dla swojego pupila.

...
Czytaj więcej

TUW TUW przygotował konkurs dla dzieci na temat ubezpieczeń

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” zorganizowało dla dzieci oraz wnucząt swoich pracowników konkurs plastyczny „Co można ubezpieczyć w TUW „TUW”.

...
Czytaj więcej

Współpraca Banku Pekao z KUKE

Na łamach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł na temat finansowania zakupu pojazdów Pesy przez białoruską firmę leasingową przez Pekao i KUKE.

...
Czytaj więcej

PZU LAB SA rozpoczyna współpracę z SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) i spółka Grupy Powszechnych Zakładów Ubezpieczeń – PZU LAB SA zadeklarowały chęć podjęcia wspólnych działań.

...
Czytaj więcej

Superpolisa Ubezpieczenia otwiera nowe placówki w sieci marketów

Superpolisa Ubezpieczenia została partnerem Tesco w zakresie stacjonarnej sprzedaży ubezpieczeń w tej sieci super- i hipermarketów.

...
Czytaj więcej

Jastrzębski szuka kolejnego zastępcy. Będzie on odpowiedzialny za pion ubezpieczeń

Przewodniczący KNF planuje zwiększenie liczby swoich zastępców. Trzeci wiceprzewodniczący Komisji ma objąć odpowiedzialność za sektor ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Portal MojeBankowanie.pl sprawdził jakość obsługi w ubezpieczeniach

Eksperci portalu MojeBankowanie.pl wykonali łącznie 900 telefonów oraz przesłali 890 zapytań e-mailowych lub poprzez formularz kontaktowy, sprawdzili strony kontaktowe 18 banków i 17 ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

PZU rozpoczyna kolejny etap budowy biurowca we Wrocławiu

Wraz z początkiem 2019 r. Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, rozpoczęła kolejny etap prac budowlanych nowego biurowca we Wrocławiu. Obiekt powstanie na terenie wyburzonego w 2017 r. byłego budynku PZU.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa partnerem Loan Magazine Awards 2018

14 lutego br. odbędzie się 4 Finałowa Gala Loan Magazine Awards 2018, podczas której wyłonione zostaną najlepsze marki i produkty oferowane na rynku pożyczek pozabankowych.

...
Czytaj więcej

Czy można się ubezpieczyć na kilka godzin?

Ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach, które mają przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Dodatkowo zmiany technologiczne zmuszają ubezpieczycieli do szukania innowacji. Jedną z nich jest ubezpieczenie na kilka godzin.

...
Czytaj więcej

Przyznano tytuły Najwyższa Jakość Quality International 2018

Łotewski ubezpieczyciel Balcia Insurance SE otrzymał Brązowe Godło QI w programie Najwyższa Jakość Quality International 2018.

...
Czytaj więcej

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu sposobem na obniżenie OC ppm

Na łamach serwisu Bankier.pl został opublikowany artykuł na temat sposobów na obniżenie składki ubezpieczenia OC ppm. Zgodnie z polskim prawem każdy pojazd poruszający się po drodze musi posiadać polisę.

...
Czytaj więcej

Minister Zdrowia zapowiada debatę o odszkodowaniach za błędy medyczne

Minister Zdrowia powiedział, że kierowany przez niego resort chce przeprowadzić w Polsce debatę nt. odszkodowań dla pacjentów z powodu błędów lekarskich lub wystąpienia innych zdarzeń niepożądanych w procesie leczenia.

...
Czytaj więcej

Kampania LINK4 pozytywnie odebrana przez branżę reklamową

Kampania reklamowa LINK4 trafia w gusta odbiorców i jest pozytywnie odbierana przez ekspertów z branży reklamowej.

...
Czytaj więcej

Kiedy ubezpieczenie jest przychodem pracownika?

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł, w którym autor odpowiada na pytanie: czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży?

...
Czytaj więcej

Kto ponosi odpowiedzialność za wypożyczony pojazd?

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się samochody wynajmowane. Pojawiają się firmy oferujące wynajem pojazdu na minuty.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance o bezpiecznym podróżowaniu z dziećmi

Podróż z dzieckiem to wyzwanie. Wiele godzin spędzonych w samochodzie jest monotonne zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Aby ułatwić rodzicom podróżowanie z dzieckiem Europ Assistance przygotowało listę wskazówek.

...
Czytaj więcej

W NBP powstał Departament Innowacji Finansowych

Narodowy Bank Polski powołał w swojej strukturze nową komórkę zajmującą się rynkiem innowacji technologicznych. Na dyrektora departamentu został wybrany Robert Jagiełło.

...
Czytaj więcej

AXA rozpoczyna kampanię społeczną

Ubezpieczyciel chce zwiększyć świadomość i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W ramach kampanii „Masz moc ratowania życia” powstały edukacyjne spoty reklamowe.

...
Czytaj więcej

Atak hakerów na system IT ERGO Hestii

W nocy z 10 na 11 czerwca doszło do ataku hakerskiego na serwery STU ERGO Hestia. Losowi użytkownicy otrzymali informację z TU o nadpłaconej składce. W załączniku e-maila znajdował się wirus, który został zablokowany przez oprogramowania antywirusowe.

...
Czytaj więcej

Świat: 15 mln euro odszkodowania za dziury w drogach

Władze Rzymu wypłacą rekordową sumę odszkodowania za dziury w drogach miejskich, które przyczyniły się do zniszczeń pojazdów. W minionym roku wypłacono łącznie 7 mln euro odszkodowania.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele ostrzegają przed prokrastynacją

Ubezpieczyciele ostrzegają na zgubnymi skutkami prokrastynacji. Odkładanie rzeczy na później, a w szczególności zakupu ubezpieczenia może okazać się zgubne i zdradliwe.

...
Czytaj więcej

Ubezpiecz dziecko przez wakacyjnym wyjazdem

Koniec roku w placówkach oświatowych to czas, gdy odbywa się najwięcej wycieczek klasowych. Concordia radzi w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci w czasie wyjazdów.

...
Czytaj więcej

Czy zwierzęta domowe wymagają zakupu ubezpieczenia?

Właściciele czworonogów coraz częściej decydują się na podróże ze swoimi ulubieńcami. W jaki sposób się przygotować do podróży i czy warto wykupić ubezpieczenie dla naszych podopiecznych?

...
Czytaj więcej

Jakie ubezpieczenie warto wybrać na wiosnę?

Wiosna to czas kiedy więcej czasu spędzamy poza domem i decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną, a także częściej podróżujemy. Aby w pełni korzystać z uroków lata należy się zawczasu zabezpieczyć przez niespodziewanymi sytuacjami.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: coraz więcej turystów planuje kupić polisę podróżną

Europ Assistance po raz kolejny zbadał wakacyjne plany Polaków. Większość badanych wybiera w tym roku odpoczynek w kraju.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas i ING Bank Śląski liderami tegorocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm

​BNP Paribas i ING Bank Śląski zajęli pierwsze miejsce w opublikowanym 4 czerwca br. Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Poza nimi na podium z kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” uplasowały się jeszcze: STU ERGO Hestia i Santander.

...
Czytaj więcej

Trendy konsumenckie w ubezpieczeniach 2019. Raport EIOPA

Pod koniec ubiegłego roku EIOPA opublikowała bardzo ciekawy raport dotyczący trendów konsumenckich w Europie (Consumer Trends Report 2019).

...
Czytaj więcej

Co piąty wypadek przy pracy zdarza się w biurze

4 mln dni – tyle przebywają Polacy na zwolnieniu lekarskim, spowodowanym wypadkami przy pracy. Rocznie dochodzi średnio do 80 tys. wypadków, a co piąty z nich ma miejsce w siedzibie firmy, biurze, placówce naukowej lub usługowej.

...
Czytaj więcej

Wskaźnik koniunktury GUS: można oczekiwać niewielkiego wzrostu cen

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla działalności finansowej i ubezpieczeniowej wyniósł 24,4 w listopadzie 2019 r. – wynika z danych comiesięcznego raportu GUS.

...
Czytaj więcej

GUS: Najwyższy poziom koniunktury w branży finansowej i ubezpieczeniowej

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki badania koniunktury w gospodarce w październiku 2019 r. Sekcja działalność finansowa i ubezpieczeniowa odnotowała najwyższe wskaźniki.

...
Czytaj więcej

UFG: rośnie zainteresowanie kierowców bazą polis komunikacyjnych

​Mija rok od zniesienia obowiązku posiadania podczas jazdy polisy OC ppm. przez kierowców. Jej ważność podczas kontroli drogowej jest sprawdzana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, do której dane są pobierane z bazy polis komunikacyjnych UFG.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance: podczas wakacji wzrosło korzystanie z assistance medycznego

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14 proc., a w Polsce o 13 proc.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance podsumowała wakacyjne interwencje

​Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych wakacji. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły assistance samochodowego (56%), z kolei sprawy z zakresu pomocy medycznej stanowiły 28% wszystkich interwencji.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden zbadało, czego obawiają się rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego

Badanie Nationale-Nederlanden „Przed pierwszym dzwonkiem. Kondycja i bezpieczeństwo polskich dzieci” pokazuje, że dla rodziców początek roku szkolnego to duży projekt organizacyjny i logistyczny, który wiąże się z szeregiem obowiązków.

...
Czytaj więcej

GUS: W sierpniu najlepsza koniunktura w branży finansowej i ubezpieczeniowej

GUS przedstawił kolejną edycję swoich comiesięcznych badań dot. koniunktury w różnych branżach gospodarki. W sierpniu najwyższy poziom koniunktury (26,9) uzyskała branża finansowa i ubezpieczeniowa.

...
Czytaj więcej

GUS: najwyższy wskaźnik koniunktury w sektorze finanse i ubezpieczenia

W maju 2019 r. najwyższy poziom koniunktury uplasował się w sekcji finanse i ubezpieczenia. Wyniósł on 28,1, co jest wynikiem nieco mniejszym niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

Polacy chętniej korzystają z assistance domowego

Mondial Assistance przedstawiło wyniki badania dotyczącego korzystania z usług home assistance przez Polaków. Dane potwierdzają wzrost zainteresowania tego typu usługami, co przekłada się też na częstsze zgłaszanie szkód.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie RF za 2018 r. W ub. r. klienci złożyli ponad 370 tys. reklamacji na podmioty ubezpieczeniowe

Rzecznik Finansowy opublikował sprawozdanie ze swojej działalności w 2018 r. Do RF skierowano 14 tys. wniosków o podjęcie interwencji.

...
Czytaj więcej

PIU: dane o sektorze ubezpieczeń za 2018 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła dane dot. rynku ubezpieczeniowego za 2018 r. Zarówno w dziale ubezpieczeń życiowych i majątkowych odnotowano wyższe zyski i wyniki finansowe niż przed rokiem.

...
Czytaj więcej

Marsh: ceny ubezpieczeń rosną po IV kwartale 2019 r.

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Insurance Market Index. W raporcie zostały zidentyfikowane najważniejsze trendy rynkowe widoczne w czwartym kwartale 2018 r.

...
Czytaj więcej

GUS: co 4. instytucja finansowa ma problemy z powodu niedoboru wykwalifikowanej kadry

Główny Urząd Statystyczny informuje, że po raz kolejny najlepsze oceny koniunktury zgłaszają przedsiębiorcy działający w sektorze finansów i ubezpieczeń.  

...
Czytaj więcej

Aegon o kosztach studiowania

Aegon przygotował kolejną wersję corocznego raportu o kosztach studiowania. W publikacji pt. „Koszty studiowania w Polsce i za granicą” zostały zawarte informacje o najlepszych możliwościach edukacyjnych w wybranych krajach i związanych z nimi wydatkach.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w branży finansowej i ubezpieczeniowej jest niższa od odnotowywanej rok temu

GUS przedstawił wrześniową koniunkturę w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. Z danych wynika, że sytuacja w branży finansowej i ubezpieczeniowej we wrześniu tego roku utrzymywała się na poziomie zbliżonym do sierpnia.

...
Czytaj więcej

Deloitte: towarzystwa ubezpieczeń pozytywnie oceniają nowy standard MSSF 17

W dniu 1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie nowy standard MSSF 17, ogłoszony przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Wprowadza on nowe zasady w rozpoznawaniu przychodów oraz zysków lub strat w okresie świadczenia usług ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

PIU: 8% osób zatrudnionych korzysta wyłącznie z prywatnej opieki medycznej

Polska Izba Ubezpieczeń zapytała pracowników o ich preferencje dot. ubezpieczeń medycznych. 60% badanych zadeklarowało, że zakupiłoby pakiet medyczny, gdyby jego koszt został rozłożony między pracownika a pracodawcę.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w sierpniu 2018 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dot. koniunktury w różnych obszarach gospodarki. Najwyższy wskaźnik koniunktury odnotowuje sektor finansowo-ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

GUS: w czerwcu 2018 r. działalność finansowa i ubezpieczeniowa z najlepszą koniunkturą

GUS opublikował wyniki kolejnej edycji badań dot. koniunktury w przedsiębiorstwach. W zakresie firm usługowych w dalszym ciągu najbardziej optymistyczne wskaźniki koniunktury odnotowują przedsiębiorstwa należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Zakup udziałów w banku Pekao znacząco wpłynął na sprawozdanie finansowe PZU

Grupa Kapitałowa PZU opublikowała sprawozdanie finansowe za 2017 r. Wynika z niego, że w przeciągu roku o blisko 1 mld zł spadł wymóg kapitałowy spółki dla ryzyka rynkowego.

...
Czytaj więcej

PIU: Ubezpieczenia w liczbach 2017

PIU po raz kolejny przygotowała publikację dot. rynku ubezpieczeniowego  pt. „Ubezpieczenia w liczbach 2017. Rynek ubezpieczeń w Polsce”. Opracowanie zawiera graficzną prezentację najistotniejszych wskaźników z rynku ubezpieczeniowego po 2017 r.

...
Czytaj więcej

Raport Aon o cyberzagrożeniach

​Według raportu Aon, ataki w cyberprzestrzeni będą rosnąć na sile i stanowić zagrożenie dla każdego obszaru prowadzonej działalności. Nastąpi też zwiększenie częstotliwości cyberataków.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance zbadał, jak Polacy postrzegają usługi assistance

Mondial Assistance zaprezentował raport zawierający wyniki z badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, zrealizowanego przez Ipsos. Z danych wynika, że ¾ badanych zna produkty assistance.

...
Czytaj więcej

GUS: w lutym 2018 r. sektor finansowo-ubezpieczeniowy z najwyższą koniunkturą

GUS po raz kolejny opublikował raport z badania poziomu koniunktury w gospodarce. W lutym 2018 r. w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa ogólny poziom koniunktury został oszacowany na poziomie 29,3.

...
Czytaj więcej

Changes in the Management Board of PZU SA and PZU Zycie SA

The PZU SA Supervisory Board decided to appoint Malgorzata Kot and Krzysztof Szypula to the company's management board, entrusting them with the functions of PZU SA management board members.

...
Czytaj więcej

S&P: PZU insurer can overcome banking woes to perform in line with peers in FY2020

Listed insurer PZU should continue to deliver results to meet global peers and hold "comfortable" solvency despite a recent PLN 827 mln goodwill impairment on banking assets, analysts at S&P said in a note.

...
Czytaj więcej

VIG and C-Quadrat establish joint venture to offer asset management services

C-Quadrat Investment and the Polish insurance companies of Vienna Insurance Group have founded "VIG C-Quadrat", a joint venture located in Warsaw. The plan is to offer investment services and investment funds in Poland.

...
Czytaj więcej

Financial Supervision Authority meeting: penalties for Compensa and AXA

On 14 July 2020 the Polish Financial Supervisory Authority (KNF) made some decisions about the Polish financial market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Tomasz Borowski named president of Vienna Life

The supervisory board of Vienna Life accepted the resignation of Pawel Ziemba, chairman of the board, and Witold Czechowski, a member of the board, from performing his current functions with effect as of 30 September 2020. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Maciej Fedyna became new President of the Management Board and CEO of Generali in Poland

Maciej Fedyna was nominated new President of the Management Board and CEO of Generali Poland companies as of 1 July 2020. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU insurer to pay PLN 787 mln for ten-year lease of new headquarters from Skanska group

​The insurance group PZU expects to pay ca. PLN 787 mln gross for leasing new interim headquarters in a Warsaw office building from Skanska group for a period of ten years. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The 8th PIU Congress postponed until 5-6 May 2021

In light of the coronavirus threat, in the interest of comfort and safety of participants, the Management Board of the PIU has decided to postpone this year’s PIU Congress until 5-6 May 2021. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

S&P changed the rating outlook of PZU from positive to stable

On 6 April 2020 the Management Board of PZU informed that on S&P Global Ratings conveyed information regarding a change in the ratings outlook for the Company from positive to stable. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish government adopted new rules for foreign insurers acting in Poland

The Polish government has adopted new legal rules related to foreign insurance companies that run their business in Poland under the Freedom Of Establishment (FOE) and the Freedom Of Services (FOS) principles. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

12 of the largest CEE enterprises signed the Business Council of Growing Europe founding memorandum

Representatives of the 12 largest and most dynamic enterprises in the CEE - among with PZU - have signed in Davos a memorandum forming the Business Council of Growing Europe. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA is recognised as the best partner for brokers

AXA has gained the best result in the research conducted by the Polish financial watchdog among brokers.

...
Czytaj więcej

Magdalena Macko-Gizińska joins the board of Nationale-Nederlanden

Magdalena Macko-Gizińska joins the board of Nationale-Nederlanden. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Changes in Nationale-Nederlanden’s board

Michał Hucał, board member for commercial matters at Nationale-Nederlanden, was appointed CEO of NN Hungary and NN Bulgaria.

...
Czytaj więcej

Michał Niechciał resigned from the position the President of the Office of Competition and Consumer Protection

Marek Niechciał was appointed by the Insurance Guarantee Fund Council as a member of the management board of the Insurance Guarantee Fund on 20 December 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia is one of the best Pomeranian companies of the last 30 years

ERGO Hestia has won the „Jedynka Gazety Wyborczej” award. The ceremony took place in Gdansk. Wyborcza has honored companies from the Pomerian voivodeship that have influenced the development of the economy over the past 30 y. Read more on beinsured.pl/eng

...
Czytaj więcej

Generali is interested in taking over MetLife

Italian insurance group Generali could postpone presenting a formal bid for the European assets of MetLife Inc. until end March 2020, after the 2019 year-end results will be known. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Roger Hodgkiss joined the top management in Generali Poland

Roger Hodgkiss has become a member of the top management in Generali Poland. In the company he will be responsible for marketing and non-life insurance product sales. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aleksandra Agatowska appointed to Supervisory Board of PZU

On 23 October 2019, the PZU's Supervisory Board adopted a resolution regarding the appointment of Aleksandra Agatowska to the management board. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA considers selling up in Central Europe

AXA is considering selling its Central European business as part of a restructuring to quit markets where it lacks scale. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

S&P: PZU affirmed at A- and outlook positive

The rating agency S&P has decided that the PZU Group were affirmed at 'A-' with a positive outlook. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers wrote EUR 7.6 billion in GWP in H1 2019, 2.65% more than the year before

The insurance sector in Poland ended the first half of 2019 with only a modest increase in GWP, of 2.65%, to EUR 7.56 billion. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali is the best insurance group in the world according to Forbes

Generali is the highest ranked global insurance group in the list of the “The World’s Best Regarded Companies”, developed by Forbes. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Marek Brandt became Country Manager in Credendo

On 1 October 2019 Marek Brandt started to perform the duties of Country Manager of the Polish division of Credendo – Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s. He replaced Christoph Witte.

...
Czytaj więcej

Małgorzata Ślepowrońska is the new president of the Insurance Guarantee Fund

On 19 September 2019 the Council of the Insurance Guarantee Fund of Poland (UFG) adopted a resolution on the appointment of Małgorzata Ślepowrońska as the President of the UFG. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Management board of KUKE was appointed for a new term

KUKE's General Shareholders Meeting appointed the company’s management board for a new, common three-year term. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Changes in management board of VIG

In recognition of his dedicated effort and outstanding leadership in Poland, Romania, the Baltic States, Ukraine and Moldovia, Franz Fuchs will be named Deputy General Manager on 1 October 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish unit-linked market decreased by PLN 10 bln within 2 years

At the end of June 2019 the assets of unit-linked products decreased. Their value was near PLN 50 bln. The declining tendency has been observed in this sector for two years. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Przybyszewski joined the management board of WDB Insurance Brokers

The Supervisory Board of WDB Insurance Brokers S.A. on July 29 this year appointed a new member of the company's board.

...
Czytaj więcej

New board member of ERGO Hestia

On August 1th this year the Supervisory Board of ERGO Hestia appointed Justyna Wajs as a Member of the Management Board for Sales and Technology.

...
Czytaj więcej

Wioletta Macnar will assume the position of President of Santander Aviva

Wioletta Macnar, currently the chief actuary of Aviva, will take over the position of president in Santander Aviva insurance companies after the approval of the PFSA.

...
Czytaj więcej

Łukasz Świerczek became a board member of Unum

The supervision board of Unum Życie TUiR S.A. has appointed Łukasz Świerczek to the insurer’s board. He will be responsible for legal issues and administration in the company. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Third vicepresident of KNF responsible for insurance supervision will be appointed

On 23 July 2019 the Polish government passed a draft bill adapting public offering law to EU regulations. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

UNIQA changes its organizational structure

The UNIQA Supervision Board has approved the Board’s changes in the insurer’s organizational structure. The company has introduced a new scope of responsibilities for board members. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Beata Graczyk will manage Prévoir in Poland

Beata Graczyk has been appointed as the manager of the Polish division of Prévoir - Vie Groupe Prévoir. She will replace Colin Turner who will continue his career in France as the international development manager.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Kulik resigned from the position of vicepresident in Allianz

Grzegorz Kulik has resigned from the vicepresident position of both insurance companies of Allianz Polska. In the Group he was responsible for sales. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Efma and Accenture awarded PZU

Efma and Accenture announced the winners of the 4th Innovation in Insurance Awards. This year PZU was awarded for its innovative solutions. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Piotr Głowski will become the CEO of Santander Aviva

Piotr Głowski will become the CEO of both insurance companies of Santander Aviva. The existing chairman Krzysztof Charchuła resigned from the position.

...
Czytaj więcej

S&P Global Ratings revised outlook of PZU Group to positive

S&P Global Ratings has revised its outlook to positive from stable on the Polish insurer Group PZU. The agency affirmed its 'A-' long-term issuer credit and financial strength ratings. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Adam Łoziak reappointed to vicepresident of UNIQA for the next term of office

Adam Łoziak was chosen again to be a vicepresident of both insurance companies of UNIQA. He will perform this position for the next three years. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta moves its headquarters to Warsaw UNIT

Warta, one of the leading insurance companies on the Polish market, has become a strategic tenant of Warsaw UNIT. The company will occupy almost 20,000 sq. m of office space.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia received PLN 6.5 bln GPW in 2018

The Polish insurer ERGO Hestia has announced its financial results after 2018. The insurer noted a record number of gross written premiums and technical result. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The new CEO of VIG Expert

Andrzej Wasilewski will take on the post of VIG Expert CEO. He will replace Michal Makarczyk, the former chairman, who will become a vicepresident of the company. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

25th Financial Supervisory Authority meeting: Generali and Concordia given consent to merge

On 28 May 2019 the 25th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave the life insurance companies - Generali and Concordia - consent to merge. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Andrzej Płachta joined the board of Aegon Poland

Andrzej Płachta has joined Aegon Poland’s team. He became a board member of Aegon TUnŻ and Aegon Services. He will be responsible for operational issues and IT. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali plans to buy assets of MetLife in CEE

Generali plans to buy the assets of the Central European MetLife’s companies. The Italian insurer wants to expand its business through acquisitions in high-growth markets. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Gothaer changed its brand name

The Polish insurer Gothaer has changed its brand name to Wiener TU. The new business name refers to the company’s new Austrian owner. The insurer also has the new slogan: ‘stability in changeability’. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU will pay PLN 2.8 DPS from 2018 profits

On 24 May 2019 PZU’s Ordinary Shareholder Meeting was held. PZU's shareholders approved PLN 2.8 dividend per share from 2018 profits, translating into a total payout of PLN 2.42 bln. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU recommends PLN 2.8 DPS from 2018 profits

The PZU Board recommend paying PLN 2.80 dividend per share from 2018 profits, bringing the total payout to PLN 2.42 bln. ​Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU and Alior Bank start employee loans platform

PZU and Alior Bank are planning to launch an online platform offering employee loans at the turn of Q3 and Q4 2019.

...
Czytaj więcej

PZU will cooperate with Goldman Sachs on asset management

The top Polish insurer PZU will cooperate with Goldman Sachs Asset Management in the field of asset management and funds distribution, Paweł Surówka PZU CEO announced. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

7th Congress of the Polish Insurance Association

The Polish Insurance Association announced the 7th Congress of the Polish Insurance Association. It is the biggest conference about the insurance market organized in Poland. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

ERGO Group appoints Polish manager

Adam Roman, a board member of ERGO Hestia, will become Head of Global P&C of the ERGO group.

...
Czytaj więcej

7th Financial Supervisory Authority meeting: consent to take over TUW “TUW” by InterRisk

On 12 February 2019 the 7th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave InterRisk consent to buy TUW “TUW”’s shares. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

4th Financial Supervisory Authority meeting: VIG given consent to take over Gothaer

On 29 January 2019 the 4th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave Vienna Insurance Group consent to take over Gothaer TU SA. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Insurance sector is mentioned in inspection plan of the Personal Data Protection Office for this year

The President of the Personal Data Protection Office has presented the plan of branch inspection in 2019. The Office wants to check data processing in the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

New anti-fraud platform from the Polish Insurance Guarantee Fund

On 4 February 2019 the new online platform to identify insurance crime prepared by the Insurance Guarantee Fund (UFG) commenced activity. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Saltus TUW purchases shares of Macif

On 14 January 2019 Saltus TUW signed an agreement to take over part of Macif Życie TUW’s shares.

...
Czytaj więcej

New CEO of Nationale-Nederlanden

From 1st February Paweł Kacprzyk will be the CEO of Nationale-Nederlanden Poland. Currently he works as an independent strategy advisor.

...
Czytaj więcej

UOKiK gives approval to set up joint venture by UNIQA

The Office of Competition and Consumer Protection has made a decision to set up a joint venture by UNIQA Ventures GmbH and other Austrian companies. The new entity will invest in startups. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali appointed new members to the supervision board of Concordia

In December the supervision boards of Concordia companies were extended. The changes are connected with the acquisition of Concordia companies by Generali. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PIA: Insurance belongs to crisis management strategy

The Polish Insurance Association and Deloitte have prepared the report ‘Climate change. How may prevention and insurance reduce the impact of natural disaster impact on the environment?’. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU signs agreement with US advisory centre Atlantic Council

The CEO of PZU has signed a multi-year strategic partnership agreement with US advisory centre the Atlantic Council in Washington. The agreement foresees cooperation in promoting the Three Seas initiative. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Training Initiative for Financial Supervision for supervisors of the banking and insurance sectors

On 14–16 and 21–23 November 2018, the Polish Financial Supervision Authority organised two training sessions for supervisors of the banking and insurance sectors. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Concordia has new board members

Concordia has announced changes in the boards of  its companies. The changes are connected with the takeover of both companies of Concordia by Generali. The Concordia board will be strengthened by Generali representatives. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU aims to increase dividend per share each year

Polish insurance company PZU wants to increase dividend payouts per share year by year, said PZU CEO Paweł Surówka.

...
Czytaj więcej

Generali Real Estate acquires office building in Warsaw

Generali Real Estate has completed the acquisition of Senatorska 18 from S+B Gruppe, a prime historical office building located in Warsaw’s central business district. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

409th Financial Supervisory Authority meeting: Generali given consent to take over Concordia

On 6 November 2018 the 409th Financial Supervisory Authority meeting was held. During the meeting the institution gave Generali consent to take over Concordia. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali opened new Moscow office

The new Generali Office in Moscow was officially opened on 31 October 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Change in the Management Board of Alior Bank

On October 17th, the PZU SA Management Board received information from the Supervisory Board of Alior Bank SA about appointing Krzysztof Bachta to the position of vice-president of the Bank's management board.

...
Czytaj więcej

Allianz Partners started cooperation with the application Waze

Since October drivers who use the navigation application Waze can receive roadside assistance serviced by Allianz Partners. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aleksander Roda became the TU Zdrowie CEO

There have been some changes in the board of the Polish insurance company TU Zdrowie. Aleksander Roda became the new CEO of the firm. He replaced Xenia Kruszewska in this position. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA expects that it will increase its business in Poland due to takeover of XL Group

On 12 September the takeover of XL Group by AXA was finalized. The insurance company expects that the transaction will increase its scale of P&C business in Poland.

...
Czytaj więcej

New members of the insurance distribution commission in the Polish Insurance Association

Adam Malinowski, a board member of Generali, was appointed to the position of the chairman of the insurance distribution commission in the Polish Insurance Association (PIA). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Allianz is the highest rated insurer by customers in H1 2018

Allianz was the most recommended life and property insurance brand in Poland in the first half of 2018. The company achieved the highest Net Promoter Score values both in life and non-life insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Wojciech Sass leaves Nationale-Nederlanden

Wojciech Sass, the CEO of Nationale-Nederlanden Poland, has decided to leave the Group and pursue his career outside the company.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group with the rating of A+ with a stable outlook

The international rating agency Standard & Poor’s (S&P) reconfirmed the A+ rating with a stable outlook for Vienna Insurance Group (VIG) on 30 August 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

A.M. Best affirms credit ratings of Polskie Towarzystwo Reasekuracji

A.M. Best has affirmed the Financial Strength Rating of A- (Excellent) and the Long-Term Issuer Credit Rating of "A-" of PolskieTowarzystwo Reasekuracji S.A. (POLISH Re). The outlook of these Credit Ratings remains stable. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

KUKE CEO: added value of insurance industry will amount to 2% of Polish GDP in 2018

According to Janusz Władyczak the President of Export Credit Insurance Corporation (KUKE), the added value generated by the insurance industry will maintain at the level of 2% of Polish GPD in this year. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Changes in Allianz board

Grzegorz Krawiec was promoted to the position of Allianz Poland board member. So far he has been the Director of the Financial Inspection Department. He will replace Krzysztof Szypuła who resigned from the position. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA: deeper understanding of cyber risk is needed

EIOPA published its report "Understanding Cyber Insurance - A Structured Dialogue with Insurance Companies". Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Prudential is to consolidate non-UK European insurance in Dublin

The insurer Prudential plans to consolidate all non-British European insurance business in its Dublin subsidiary as part of preparations for Britain's exit from the European Union. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Bartosz Grześkowiak resigned from Warta

On 31 July 2018 Bartosz Grześkowiak resigned from the position of managing director in Warta. On 1 September he is going to start work with MAK Investments. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA joins the Sustainable Insurance Forum

EIOPA became a member of the Sustainable Insurance Forum (SIF), a network of insurance supervisors and regulators from around the world working together on sustainability challenges facing the insurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

MetLife launched new digital versions of insurance policies

MetLife’s clients who buy one of their individual life insurance products will receive the policy in a digital version. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Compensation agencies criticize the propositions to regulate their business

Polish senators have prepared new legal regulations for  compensation agencies. They include a maximum provision rate for these entities from their clients and duty to purchase professional indemnity insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU to pay PLN 2.50 DPS

The Polish insurer PZU will pay a PLN 2.50 DPS (dividend per share) from 2017 earnings translating into a PLN 2.16 bln dividend payout, in line with management recommendation. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali commences cooperation with Circle K

Clients who bought MTPL or car insurance in Generali, can receive discounts to use in the petrol stations Circle K. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU invests in an antifraud system

PZU has launched FMS – the antifraud system. Due to this solution the PZU antifraud protection will improve by 50%. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish insurers boost Q1 net profits by 1.9% y/y to PLN 1.06 bln

​Polish insurers increased their Q1 net earnings by 1.9% y/y to PLN 1.06 bln as improving performance of the property segment more than offset the deteriorating results of the life segment. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group purchases Gothaer insurance company in Poland

Vienna Insurance Group is acquiring 100 percent of the shares of Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish bancassurance market in Q1 2018

The Polish Insurance Association has published a report about the bancassurance market in Poland after Q1 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

VIG in the Q1 2018: sustainable growth path continues on the Polish market

In Q1 2018 obtained premiums grew to EUR 2.83 billion (+3.9 percent). Profit (before taxes) increased to EUR 117.3 million (+7.0 percent). Combined ratio improved to 96.2 percent (Q1 2017: 96.9 percent). Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish PZU plans to pay out $595 mln in dividends for 2017

Poland’s biggest insurer PZU SA has informed its management board had recommended a dividend of 2.5 zloty per share or 2.16 billion zloty ($595.19 million) in total from 2017 net profit. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Generali acquires the Polish insurer Concordia

​Generali is pushing forward its presence in the CEE Region through successful M&A activities in Slovenia and Poland. This is another step forward in the Group’s strategy of further improving its footprint in this area. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

EIOPA: Opinion on the solvency position of insurance and reinsurance undertakings in light of Brexit

On 18 May the European Insurance and Occupational Pensions Authority issued an Opinion on the solvency position of insurers in light of the withdrawal of the United Kingdom from the European Union. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU Q1 net profit down 32% but tops forecasts

The Polish insurer PZU S.A. on 16 May reported a PLN 1.043 mln first-quarter net profit. Gross written premiums reached PLN 5.83 bln, just below analysts’ expectations. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

390th Financial Supervisory Authority meeting: Jakub Papuga given consent

On 18 May 2018 the 390th Financial Supervisory Authority meeting was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Arkadiusz Piątek became the new MediSky International CEO in Poland

Arkadiusz Piątek was appointed as the general manager of MediSky International in Poland. The company offers private international health insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Pramerica increased its net profit by 38%

The financial net profit of Pramerica Życie TUiR SA in 2017 amounted to PLN 27.4m, a 38% increase y/y. Last year the insurer collected PLN 261.8m premiums. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The Polish Financial Supervision Authority awarded institutions supporting mediation

The Polish Financial Supervision Authority (KNF) has awarded six financial institutions which support alternative dispute resolutions (ADR) and an ambassador of mediations on the financial market. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

388th Financial Supervisory Authority meeting: Janusz Władyczak given consent

The 388th Financial Supervisory Authority meeting was held on 24 April 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Meeting of Banking and Insurance Leaders 2018

On 10-11 April 2018 the Meeting of Banking and Insurance Leaders took place, composed of: XV Banking Forum, XI Insurance Forum and VII Grand Gala – Leaders of the Banking and Insurance World. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU develops its banking segment

​Paweł Surówka PZU CEO has presented the insurance company development plan. The insurer wants to obtain PLN 300 bln of assets. PZU plans to develop itself especially in the banking sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish Senate wants to regulate the compensation advisory market

On 19 April 2018 in the Polish Senate there was a debate about the compensation advisory market in Poland. The aim of this kind of activity is elimination of market excesses. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva eyes Poland and Turkey investments

British insurer Aviva is considering acquisitions in Poland and Turkey as it reported a 2 percent rise in operating profit and said it planned to return 500 million pounds to shareholders. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Appointment of a PZU SA Supervisory Board member

On 9 March 2018 the PZU Extraordinary Shareholder Meeting appointed Robert Jastrzębski as a member of the Company’s Supervisory Board. The resolution came into force upon its adoption. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU wants to prepare attractive environment for career development

PZU has started an employer branding campaign. The aim of this campaign is to encourage young people to take part in their recruitment process for internships. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The 382nd Financial Supervisory Authority meeting. Consent given for three board members

The 382nd Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 20 February 2018. The Authority gave consent to two new insurance company board members responsible for risk management and one CEO. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Unum submitted a proposal about Pramerica takeover

​Unum has submitted a proposal to the Office of Competition and Consumer Protection about the takeover of Pramerica Życie TUiR SA. 

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia received the Service Quality Star 2018 award

ERGO Hestia has received the award “Service Quality Star 2018”. Firms with high quality of customer service are awarded this competition. The insurer received the award for the fifth time. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Andrzej Szufa appointed to Aegon TUnŻ board

Angrzej Szufa has been appointed to the board of the Aegon life insurer. He will be responsible for risk management. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak is the President of KUKE

Shareholders of Export Credit Insurance Corporation Joint Stock Company appointed Janusz Władyczak to the CEO position on 31 January 2018 during the Extraordinary Shareholder Meeting.

...
Czytaj więcej

In January 2018 the best market conditions were in the finance and insurance market

According to data published by the Central Statistical Office of Poland entities from the finance and insurance sector have the best evaluation among researched types of business in January 2018.

...
Czytaj więcej

25 września – konferencja PIU i SGH o automobilności

PIU i SGH organizują konferencję pt. „Nowa mobilność, nowy rynek, nowe ryzyko. Jak pojazdy elektryczne i autonomiczne wpłyną na rozwój infrastruktury i rynku ubezpieczeń”. 

...
Czytaj więcej

21-23 czerwca 2018 r. - Żeglarskie święto branży ubezpieczeniowej

Zbliża się V edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych. W dniach 21-23.06 w Iławie przedstawiciele największych firm ubezpieczeniowych w kraju spotkają się podczas sportowych aktywności na wodzie.

...
Czytaj więcej

#raportprawnyCZTR odc. 3. (I poł. marca 2020)

Chociaż pandemia koronawirusa i zbliżający się kryzys gospodarczy były niewątpliwie jednymi z najważniejszych tematów wśród przedsiębiorców w marcu, to warto przyjrzeć się również innym, nie mniej ważnym tematom.

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie – Pozasądowe rozwiązywanie sporów

O tym, czym jest postępowanie polubowne, w jaki sposób przebiega oraz jakie korzyści płyną z pozasądowego rozwiązywania sporów rozmawiamy w kolejnym odcinku #BeInObiektywnie!

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 16 września 2020 r.

Przegląd prasy 16 września 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 14 września 2020 r.

Przegląd prasy 14 września 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 8 września 2020 r.

Przegląd prasy 8 września 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 26 sierpnia 2020 r.

Przegląd prasy 26 sierpnia 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 24 sierpnia 2020 r.

Przegląd prasy 24 sierpnia 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 18 sierpnia 2020 r.

Przegląd prasy 18 sierpnia 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 14 sierpnia 2020 r.

Przegląd prasy 14 sierpnia 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 27 lipca 2020 r.

Przegląd prasy 27 lipca 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 22 lipca 2020 r.

Przegląd prasy 22 lipca 2020 r.

...
Czytaj więcej

Przegląd prasy 20 lipca 2020 r.

Przegląd prasy 20 lipca 2020 r.

...
Czytaj więcej

Die Finanzaufsichtsbehorde empfiehlt Banken und Versicherungsunternehmen, alle Gewinne einzubehalten

Der Vorsitzende der Finanzaufsichtsbehorde empfiehlt den Versicherungsunternehmen und Banken, den in den Vorjahren erzielten Gewinn einzubehalten.

...
Czytaj więcej

Die Fristen für die Einreichung der Berichte der Versicherungsunternehmen bei der Finanzaufsichtsbehörde werden verschoben

Am 20. März dieses Jahres veröffentlichte die EIOPA ihre Empfehlungen an die Aufsichtsbehörden.

...
Czytaj więcej

Der Finanzombudsmann fordert die vorübergehende Außerbetriebnahme eines Fahrzeugs und die Stundung von Versicherungsprämien

​Der Finanzombudsmann richtete Schreiben an den polnischen Versicherungsverband, das Finanzministerium und den Versicherungsgarantiefonds, in denen er um Unterstützung für Kunden von Versicherungsunternehmen appelliert.

...
Czytaj więcej
1  2