Marsh utworzył subregion Północny. Odpowiada za niego Artur Grześkowiak

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, obejmujący rynek: polski, czeski, słowacki oraz kraje bałtyckie. Za nową jednostkę będzie odpowiadał Artur Grześkowiak, prezes Marsh Polska.

...
Czytaj więcej

Odszkodowanie za zgubiony sprzęt narciarski

Podróżując samolotem musimy liczyć się z sytuacją, że nasz bagaż dotrze z opóźnieniem, zostanie uszkodzony albo zaginie. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że należy nam się odszkodowanie. Za każde z ww. zdarzeń można zgłosić reklamację.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie Pramerica Życie

Rada Nadzorcza Pramerica Życie TUiR SA powołała do zarządu spółki Borysa Kowalskiego. Będzie on odpowiadał za Pion Finansowo – Aktuarialny zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PZU głównym partnerem Lawinowego Centrum Treningowego

PZU wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym zapraszają na dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego.

...
Czytaj więcej

Problematyka ubezpieczeń grupowych

Z ubezpieczeń grupowych najczęściej można skorzystać w zakładach pracy, są one skierowane do poszczególnych grup klientów zwykle traktowanych jako ogół. Polisa gwarantuje ochronę na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub śmierci w miejscu pracy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele chętniej sięgają po ugody z klientami

Od roku obowiązują przepisy dot. pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Jak podają przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, także w tym obszarze instytucje i klienci coraz częściej zawierają ugody.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa rozstrzygnęła konkurs technologiczny dla studentów

Dwie aplikacje mobilne do sprzedaży polis turystycznych oraz model biznesowy, zwiększający efektywność dystrybucji ubezpieczeń w kanałach cyfrowych – to nagrodzone projekty w konkursie technologicznym dla studentów, zorganizowanym przez Grupę Europa.

...
Czytaj więcej

Kampania PZU – Życie w Twoich rękach

10 stycznia br. PZU rozpoczął kampanię wizerunkową. Ma ona na celu ukazanie nowych wartości ubezpieczyciela zawartych w ogłoszonej strategii na lata 2017 -2020.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody wyrządzone przez fajerwerki?

Sylwester dla wielu osób oznacza huczne świętowanie. Niestety często okazuje się, ze szampańska zabawa generuje niespodziewane wydatki. Jakie? Spadające pozostałości po fajerwerkach często spadają na samochody uszkadzając je.

...
Czytaj więcej

Jak wyegzekwować odszkodowanie po kolizji z dzikim zwierzęciem?

Odszkodowanie w przypadku kolizji z dzikim zwierzęciem od lat budzi zainteresowanie kierowców, ponieważ nie ma jednoznacznej informacji, czy i kto wypłaci rekompensatę. Dlaczego przepisy budzą wątpliwości?

...
Czytaj więcej

Daniela Sotirovic została nowym członkiem zarządu spółek UNIQA w Polsce

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o powołaniu z dniem 2 stycznia 2018 roku Danieli Sotirovic na stanowisko członka zarządu (COO) odpowiedzialnego za operacje, IT oraz Departament Organizacji i Projektów. 

...
Czytaj więcej

Aktualizacja strategii Grupy PZU. #nowePZU to więcej niż ubezpieczenia

Proste produkty, digitalizacja procesów sprzedaży, szeroka oferta wsparcia firm z sektora MSP, ulepszenie taryfikacji i utworzenie jednej bazy wszystkich klientów Grupy stanowią tylko część kluczowych inicjatyw Nowego PZU.

...
Czytaj więcej

Aplikacja Revolut planuje wprowadzenie oferty ubezpieczeniowej

Revolut jest aplikacją mobilną umożliwiającą płatności na całym świecie wykorzystując tak zwany kurs międzybankowy.

...
Czytaj więcej

Rusza 17. edycja konkursu "Artystyczna Podróż Hestii"

Polski rynek artystyczny to nieustanne zmiany, a w jego dynamicznym i otwartym obiegu spotyka się wielu uczestników.

...
Czytaj więcej

Autonomiczne pojazdy a ubezpieczenia AC i OC

Obecnie obserwujemy gwałtowny skok technologiczny w branży motoryzacyjnej. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat wszystkie marki samochodowe będą miały w swojej ofercie w pełni autonomiczne pojazdy.

...
Czytaj więcej

Czujnik dymu i spray gaśniczy dla klientów TUW TUW

Niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczo-kominowych, użytkowanie sprzętu służącego do dogrzewania domów i mieszkań może doprowadzić do pożaru.

...
Czytaj więcej

Warta z tytułem Superbrands Polska Marka 2018

Warta po raz kolejny znalazła się w elitarnym gronie najlepszych polskich marek. W tegorocznej edycji rankingu Warta zdobyła tytuł Superbrands Polska Marka.

...
Czytaj więcej

Ustawa o funduszach ochrony przychodów rolniczych w ogniu krytyki

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz kolejny skonsultowało projekt ustawy o funduszach ochrony przychodów rolniczych z Komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas posiedzenia w dniu 13 grudnia 2017 r.

...
Czytaj więcej

Jak uniknąć zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego?

Ubezpieczenie OC ppm. niejednemu kierowcy spędza sen z powiek. Niestety, jest to ubezpieczenie obowiązkowe każdego samochodu i mieszkając na terenie Polski nie ma możliwości uniknięcia opłaty składki. Jednak, czy wszędzie tak jest?

...
Czytaj więcej

MCI.EuroVentures kupuje węgierskiego lidera rynku insurtech – Netrisk.hu  

MCI.EuroVentures kupuje węgierską spółkę Netrisk, specjalizującą się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych i mieszkaniowych online. Netrisk jest liderem, posiadającym ok. 30 proc. udziałów w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia: jak zabezpieczyć siebie i bliskich w 2018 r. ?

Czas na noworoczne postanowienia. Warto się zastanowić, co powinno się znajdować na noworocznej liście i jakie mamy cele. O czym pamiętać?

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróży a opóźnienia na lotniskach

Pasażer, którego lot jest opóźniony lub niezrealizowany może domagać się rekompensaty od przewoźnika. W ubiegłym roku w Polsce aż 143 tys. osób nie doleciało na czas na miejsce i uzyskało prawo do rekompensaty od przewoźników.

...
Czytaj więcej

Liderzy rynku ubezpieczeniowego 2017

Redakcja „Gazety Bankowej” już po raz 8. wytypowała Liderów rynku ubezpieczeniowego. W gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017” znaleźli się Aviva, BZ WBK-Aviva, PZU.

...
Czytaj więcej

Inwestorzy też kupują polisy chroniące budowę

Dotychczas zakupem polisy chroniącej budowę zainteresowani byli głównie generalni wykonawcy oraz podwykonawcy. Jednak ze względu na specyfikę ryzyk związanych z rynkiem budowlanym sytuacja ulega zmianie.

...
Czytaj więcej

LINK4 reklamuje ubezpieczenie OC ppm. Kasa Wraca z usługą telematyki

24 grudnia rozpoczęła się nowa odsłona kampanii LINK4 z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance. Reklamy zachęcają klientów do zakupu ubezpieczenia OC ppm. „Kasa Wraca”, który oparty jest na telematyce.

...
Czytaj więcej

Eksperci PIU podsumowują 2017 r. (cz. II)

Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń na blogu instytucji podsumowują najistotniejsze wydarzenia branży ubezpieczeniowej 2017 r. oraz dzielą się swoimi prognozami dot. 2018 r.

...
Czytaj więcej

Compensa przewiduje trendy w sektorze ubezpieczeń dla MSP

​Zdaniem TU Compensa, w 2018 r. uplasują się cztery trendy w rozwoju sektora ubezpieczeń MSP. Należą do nich: zakres ubezpieczeń w formule all risks czy pakietu, optymalizację cen, wzrost popytu na ubezpieczenia zdrowotne i cyberpolisy,

...
Czytaj więcej

Generali: ubezpieczenie pomoże spokojnie przeżyć święta

Generali ostrzega przed niebezpiecznymi zdarzeniami, które mogą wydarzyć się podczas najbliższych świąt. Ubezpieczyciel wymienia m.in. zniszczenie szyby kominka lub piekarnika, kradzież mienia lub pożar.

...
Czytaj więcej

RF: wzór sprawozdania podmiotów rynku finansowego dot. rozpatrywania reklamacji

Rzecznik Finansowy opublikował na swojej stronie formularz „Sprawozdanie podmiotu rynku finansowego za okres styczeń – grudzień 2017 składane Rzecznikowi Finansowemu”.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie otrzymała certyfikat HR Najwyższej Jakości

​Pramerica Życie została wyróżniona certyfikatem HR Najwyższej Jakości, przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. W gronie laureatów znaleźli się również PZU i MetLife.

...
Czytaj więcej

LINK4 rozpoczął kampanię. Spoty są emitowane przed emisją Gwiezdnych wojen

​LINK4 rozpoczął kampanię reklamową „Pomożemy Ci wrócić”. Jednominutowy spot jest wyświetlany przed emisją najnowszej części sagi „Gwiezdne wojny”. Film, wyreżyserowany przez Jakuba Gutkowskiego, został doceniony w konkursie Papaya Young Directors.

...
Czytaj więcej

PZU nagrodzone za obsługę klientów w języku migowym

​PZU otrzymało nagrodę Insurance Innovation of the month europejskiej organizacji EFMA. Wyróżnienie zostało przyznane za innowacyjny sposób obsługi klientów głuchych i niedosłyszących.

...
Czytaj więcej

Bułgarski ubezpieczyciel Euroins chce wejść do Polski; w tym celu podwoił kapitał

Towarzystwo ubezpieczeń Euroins z siedzibą w Bułgarii ogłosiło podwojenie kapitału. Decyzja ubezpieczyciela nastąpiła po odmowie przesłania do KNF informacji o zamiarze wejścia spółki na polski rynek z powodu niespełnienia wymagań kapitałowych.

...
Czytaj więcej

Wigilie firmowe – gratka dla firm i restauratorów

Spotkanie wigilijne pracowników powoli staje się tradycją w polskich firmach. Jest to doskonała okazja, aby podziękować za rok ciężkiej pracy.

...
Czytaj więcej

1,1 mln zł świadczeń od zakładów ubezpieczeń przywłaszczone przez pełnomocnika poszkodowanych

​Prokuratura Okręgowa w Legnicy przekazała o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów adwokatowi, który w postępowaniach odszkodowawczych reprezentował poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Mężczyzna przywłaszczał sobie zasądzone kwoty świadczeń.

...
Czytaj więcej

PZU zostało partnerem Blogowigilii

W sobotę, w Warszawie odbyło się największe w Polsce świąteczne spotkanie blogerów, vlogerów, i youtuberów. Partnerem tego wydarzenia po raz kolejny zostało PZU.

...
Czytaj więcej

„Znaki”: ERGO Hestia wsparło realizację pierwszego w Polsce filmu o kulturze Głuchych

Misją filmu „Znaki” jest walka z dyskryminacją społeczną osób niesłyszących. Wsparcie realizacji filmu przez ERGO Hestia to element kampanii „Rozumiemy się bez słów”, umożliwiającej klientom porozumiewanie się za pośrednictwem tłumacza migowego.

...
Czytaj więcej

Dietl: międzynarodowe zakłady ubezpieczeń powinny być notowane na GPW

Zdaniem Marka Dietla, prezesa GPW w Warszawie, zakłady ubezpieczeń, w akcjonariatach których są zagraniczne podmioty, powinny być ustawowo zobligowane do notowania na GPW tak jak ma to miejsce w przypadku banków.

...
Czytaj więcej

Wolontariusze LINK4 pomagają potrzebującym

6 grudnia wolontariusze LINK4 zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla rodziny w ramach Świątecznej Paczki oraz na zakup butów ortopedycznych dla 2-letniego Adasia.

...
Czytaj więcej

Opiekunowie PZU pamiętają o swoich małych podopiecznych

Opiekunowie PZU rzez cały grudzień odwiedzają dzieci ze świątecznymi prezentami. Akcja skierowana jest do dzieci, które zostały ranne lub straciły rodziców w wypadku, którego sprawca miał polisę OC w PZU SA.

...
Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia: prognoza trendów w ubezpieczeniach na 2018 rok

Rok 2017 dla branży to głównie działania pozalegislacyjne. Można było zaobserwować intensywne działania w sektorze ubezpieczeń medycznych, ale też początki rozwoju ochrony przed cyberatakami. Rok 2018 to rozwój oferty ubezpieczeń spersonalizowanych.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie: Jaki prezent świąteczny zapewni korzyści w przyszłości? Ubezpieczenie!

Pramerica Życie rekomenduje ubezpieczenie jako alternatywę dla tradycyjnych pomysłów na prezent gwiazdkowy.

...
Czytaj więcej

System antydronowy czyli PZU przeciwko groźnym dronom

PZU pracuje nad tym, aby udostępnić swoim klientom korporacyjnym system antydronowy. Pozwoli on monitorować potencjalne niebezpieczeństwa wywołane przez sterowane statki powietrzne.

...
Czytaj więcej

Polscy narciarze nie są świadomi jakie są realne koszty w razie wypadku na stoku

Co trzeci narciarz wykupuje polisę z gwarantowaną sumą kosztów leczenia mniejszą niż 50 tys. euro. Suma wydaje się duża, tymczasem jest to kwota, która w razie przykrego zdarzenia na stoku może nie pokryć wszystkich kosztów leczenia.

...
Czytaj więcej

Concordia: ruszyła świąteczna kampania i profil na Facebooku

​Concordia Ubezpieczenia wraz z początkiem grudnia wystartowała z nową kampanią. Jej głównym kanałem komunikacji będzie nowo założony profil ubezpieczyciela na Facebooku.

...
Czytaj więcej

„Pewny start w przyszłość” – Allianz Polska podsumowuje projekt

Allianz Polska podsumowało zainicjowany przez siebie projekt „Pewny start w przyszłość” na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

...
Czytaj więcej

Szybka wykrywalność chorób zawodowych Polaków a grupowe ubezpieczenie zdrowotne - jaka jest zależność?

Pracodawcy, decydując się np. na wykupienie grupowego ubezpieczenia zdrowotnego, umożliwią pracownikom cykliczną kontrolę stanu zdrowia, szybką diagnozę problemu i podjęcie terapii.

...
Czytaj więcej

Synergia ofert czyli pierwsza wspólna placówka Credit Agricole i Europejskiego Funduszu Leasingowego

W Jeleniej Górze została otwarta pierwsza w Polsce połączona placówka banku Credit Agricole i EFL. W jednym miejscu klienci mogą skorzystać z oferty obu firm, informuje bank.

...
Czytaj więcej

Generali włącza się we wspieranie sztuki

Generali zostało wyróżnione nagrodą specjalną „Art Bonus” za projekt renowacji Ogrodów Królewskich na weneckim Placu Św. Marka.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa w walce ze smogiem

27 listopada w Krakowie odbyła się konferencja Global Clean Air Summit. Głównym tematem wydarzenia była problematyka walki ze smogiem oraz jego negatywnymi skutkami dla zdrowia, środowiska oraz gospodarki.

...
Czytaj więcej

Izabela Murawska-Deneau: nie ma bezpieczniejszej technologii przechowywania danych niż blockchain (2)

Blockchain przestaje być tylko modnych hasłem, ale staje się rzeczywistością instytucji finansowych na naszym rodzimym rynku. O tym czym jest technologia blockchain oraz kiedy można się spodziewać pierwszych wdrożeń rozmawiamy z Izabelą Murawską-Deneau.

...
Czytaj więcej

Aneta Maykowska dołączyła do Zarządu Open Life

Aneta Maykowska dołączyła do Zarządu Open Life TU Życie S.A. wskutek decyzji Rady Nadzorczej towarzystwa ubezpieczeń. Od 27 listopada br. jako wiceprezes spółki ds. finansów odpowiada m.in. za obszar księgowości i kontrolę budżetu spółki.

...
Czytaj więcej

Nowe narzędzia do rozwoju dla agentów

Allianz Polska uruchamia program Agent OdNowa jako inwestycję w agentów wyłącznych oraz otwiera ponad 100 nowych punktów w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Bezpieczna i spokojna jazda może się opłacać

Systemy telematyczne to stosowana w wielu krajach Europy zachodniej technologia umożliwiająca obserwację pojazdu, dzięki modułowi GPS. W Polsce rozwiązanie to wykorzystywane jest na razie przez dwa towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Bezpośrednia Likwidacja Szkody - pomoc ubezpieczyciela w likwidacji szkody

System BLS to szansa na wyższą jakość procesu likwidacyjnego, czyli zapewnienie kierowcy poczucia bezpieczeństwa i szybsze odszkodowanie. Ideą systemu jest to, aby poszkodowany był kompleksowo obsługiwany przez swojego ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

PZU wybrało agencje kreatywne

Agencje: Red8 Advertising, Focus Media Group i VML będą obsługiwać największego w Polsce ubezpieczyciela w zakresie reklamy. Firmy będą realizować kampanię 360 stopni.

...
Czytaj więcej

Przychody Grupy WDB wzrosły o ponad 16% po III kw. 2017 r.

​Grupa WDB osiągnęła na koniec września br. skonsolidowany przychód w wysokości 12,2 mln zł. Jest to wynik o 16% lepszy r/r. Zysk netto w tym okresie wyniósł 737 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Konferencja Narodowe Wyzwania z udziałem Concordii

20 listopada 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się V edycja Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Jest to największa w Polsce konferencja dla rolników. Co roku uczestniczy w niej ponad 1000 rolników i przedstawicieli tej branży.

...
Czytaj więcej

Konferencja prasowa PZU: publikacja strategii na początku przyszłego roku

W dniu 15 listopada br. odbyła się konferencja prasowa PZU z okazji publikacji wyników finansowych grupy po III kwartale 2017 r. Podczas spotkania zostało poruszonych kilka dodatkowych kwestii dotyczących działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

MetLife w Polsce po raz trzeci wyróżniony certyfikatem HR Najwyższej Jakości

MetLife po raz trzeci otrzymał Certyfikat HR Najwyższej Jakości. Wyróżnienie jest przyznawane firmom stosującym najwyższe standardy zarządzania kapitałem ludzkim.

...
Czytaj więcej

Seminarium PIU i KPMG: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”

Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z firmą KPMG organizuje w dniu 30 listopada 2017 r. seminarium pt: „Wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń”.

...
Czytaj więcej

AXA Najbardziej Cyfrowym Ubezpieczycielem Roku w rankingu e-Commerce Polska awards 2017

9 listopada w warszawskim Kinie Praha odbyła się gala V edycji konkursu e-Commerce Polska awards oraz II edycji konkursu Osobowość Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej. Laureatem  kategorii „Najbardziej cyfrowy ubezpieczyciel” została AXA.  

...
Czytaj więcej

Informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka - październik 2017 r.

8 listopada 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka za okres na koniec października 2017 r.

...
Czytaj więcej

Comiesięczna aktualizacja dostosowania opłat na kapitał własny – październik 2017 r.

W dniu 8 listopada 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował comiesięczną aktualizację dostosowania opłat na kapitał własny do Dyrektywy Solvency II - październik 2017 r.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: przygotowanie auta na zimę to nie tylko wizyta w warsztacie samochodowym

Europ Assistance podpowiada kierowcom jak przygotować auto do zimowego sezonu. Podkreśla, że w okresie od listopada do marca liczba zgłoszeń assistance znacznie wzrasta.

...
Czytaj więcej

Konferencja PIU dot. klasyfikacji ICF

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z Polskim Towarzystwem Orzecznictwa Lekarskiego (PTOL) organizuje konferencję naukową pt. „ICF – nowe spojrzenie na człowieka”. Wydarzenie odbędzie się w Lublinie, 21 listopada 2017 r. (wtorek).

...
Czytaj więcej

Awanse w Grupie EuCO

Zarząd EuCO ogłosił nominacje czterech agentów. Artur Fiedyń i Bogdan Pastuszko zostali mianowani na stanowiska dyrektorów. Piotr Źbik otrzymał awans na stanowisko Dyrektora Regionalnego. Z kolei Krzysztof Grzelczyk został Dyrektorem Generalnym.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: jak branża ubezpieczeniowa przyczynia się do zaspokojenia potrzeb konsumentów

W dniu 2 listopada 2017 r. Insurance Europe opublikowało internetowy zbiór dla konsumentów.

...
Czytaj więcej

Aviva wyróżniona w konkursie na najlepsze polskie biura

Towarzystwo ubezpieczeń Aviva zwyciężyło w konkursie OFFICE SUPERSTAR, organizowanym przez firmę doradczą CBRE. Ubezpieczyciel został laureatem w dwóch kategoriach: „Biurowy Wellness” i „Najlepsze biuro w branży finansowej”.

...
Czytaj więcej

PIU przeszkoliła stołecznych policjantów z zakresu przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej

Polska Izba Ubezpieczeń zorganizowała i przeprowadziła specjalistyczne warsztaty dot. przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej. W spotkaniu uczestniczyło 50 policjantów ze stołecznego garnizonu.

...
Czytaj więcej

Zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu. Posłowie przyjęli dwie ustawy ważne dla branży ubezpieczeniowej

W piątek (27 października) zakończyło się 50. posiedzenie Sejmu RP. Posłowie w trakcie głosowań przyjęli kilka projektów ustaw istotnych dla branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU

Agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU z negatywnej do stabilnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-. Jest to jedna z najwyższych możliwych ocen dla polskiej spółki.

...
Czytaj więcej

Raport PIU za 2016 r.

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała kolejną wersję Raportu Rocznego o polskim rynku ubezpieczeń. Po raz pierwszy raport został opublikowany w formie strony internetowej, która umożliwia przejrzystą lekturę opracowania jak i wyszukiwanie po hasłach.

...
Czytaj więcej

PZU Top Marką 2017

PZU zostało uznane najbardziej medialną marką branży ubezpieczeniowej w 10. edycji badania Top Marka, zorganizowanego przez magazyn Press oraz agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia o profilaktyce nowotworowej

Concordia Ubezpieczenia przypomina, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Dodatkowo kończy się on Dniem Kobiecości, który przypada 30. dnia miesiąca.

...
Czytaj więcej

VIG w Polsce wdraża nową politykę przeciw wyłudzeniom

​Vienna Insurance Group Polska poinformowała, że wdraża w swoich polskich spółkach Compensa oraz InterRisk i Polisa Życie nowy projekt antyfraudowy.

...
Czytaj więcej

Złote Laury „Super Biznesu” dla Link4 i Pawła Surówki

W dniu 25 października 2017 r. odbyła się gala wręczenia statuetek Złotych Laurów „Super Biznesu" – dodatku do dziennika Super Express. Nagrody przyznano już po raz czwarty.

...
Czytaj więcej

OWU PZU z certyfikatem prostej polszczyzny

Pracownia Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Warszawskiego przyznała „Certyfikat prostej polszczyzny” dla Ogólnych Warunków Ubezpieczenia PZU W Razie Wypadku.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie Firmą Przyjazną Klientowi

Pramerica Życie TUiR SA otrzymała godło Firma Przyjazna Klientowi. Tytuł ten przyznawany jest przedsiębiorstwom prezentującym najwyższe standardy w obsłudze klienta.

...
Czytaj więcej

Nationale Nederlanden kolejny rok wspiera kampanię Movember Polska

Nationale Nederlanden już po raz kolejny wspiera kampanię Movember Polska. Jej celem jest nagłośnienie kwestii profilaktyki nowotworowej wśród mężczyzn.

...
Czytaj więcej

Effie 2017: LINK4 ze srebrem i Nationale-Nederlanden z brązem

23 października 2017 r. przyznano nagrody Effie 2017. W kategorii „Ubezpieczenia i inwestycje” srebrną statuetkę przyznano kampanii „Pierwszy dzwon” LINK4. Brązową statuetkę otrzymało natomiast Nationale-Nederlanden za kampanię „Strażnik Przyszłości".

...
Czytaj więcej

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 znalazł się w finale konkursu „Information is Beautiful Awards”

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 jest jedynym finalistą z Polski w prestiżowym konkursie „Information is Beautiful Awards”. Zwycięzcy zostaną wybrani przez jury i internautów w drodze publicznego głosowania. Wyniki zostaną przedstawione 28 listopada.

...
Czytaj więcej

Inicjatywy Concordii Ubezpieczenia z okazji 20-lecia

Concordia Ubezpieczenia, w związku z obchodzonym jubileuszem 20-lecia, przygotowała wiele akcji zarówno dla partnerów biznesowych, klientów jak i pracowników.

...
Czytaj więcej

Giuseppina Albo przechodzi z Munich Re do Hamilton Insurance Group

Munich Re poinformował, że z końcem tego roku Giuseppina Albo, na własną prośbę, odchodzi z zarządu reasekuratora. W 2018 r. obejmie ona stanowisko prezesa Hamilton Insurance Group.

...
Czytaj więcej

Współpraca Centrum Odszkodowań DRB i Reh4u na rzecz poszkodowanych

Centrum Odszkodowań DRB poinformowało, iż nawiązało współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacji Reh4u. Firma będzie świadczyła bezpłatne konsultacje odnośnie odszkodowań na rzecz pacjentów ośrodka.

...
Czytaj więcej

InterRisk ostrzega przed pożarami w okresie grzewczym

Rozpoczął się sezon grzewczy, z którym związane jest wyższe ryzyko wybuchu pożaru spowodowanego nieprawidłową eksploatacją urządzeń do ogrzewania domów i mieszkań. W 2016 r. z tego powodu doszło do 11, 5 tys. pożarów.

...
Czytaj więcej

W 2018 r. będą wyższe kary za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm.

Rząd zapowiedział, że w przyszłym roku ma nastąpić wzrost płacy minimalnej netto o 5%. Oznacza to, że zwiększą się także kary za brak ważnego ubezpieczenia OC ppm.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie otrzymało statuetkę Polski Kompas 2017

PZU Zdrowie zostało laureatem prestiżowej nagrody Polski Kompas 2017. W imieniu spółki statuetkę odebrał Roman Pałac, prezes PZU Życie. Polski Kompas to wyróżnienie dla osób i instytucji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju krajowej gospodarki.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe o roli ubezpieczycieli w zwiększeniu cyberbezpieczeństwa

W dniu 10 października 2017 r. Insurance Europe opublikowało specjalny internetowy zbiór poświęcony ubezpieczeniom od cyberataków. Obejmuje on szereg przykładów inicjatyw mających na celu pomoc w zwiększeniu odporności na cyberprzestępczość.

...
Czytaj więcej

GIODO: nowe produkty ubezpieczeniowe powinny być projektowane zgodnie z zasadą privacy by design

Nowe technologie zmieniają model funkcjonowania zakładów ubezpieczeń. Dzięki gromadzeniu i przetwarzaniu danych ubezpieczyciele mogą lepiej ocenić indywidualne ryzyko klienta. To jednak budzi obawy o ochronę danych osobowych szczególnie w kontekście RODO.

...
Czytaj więcej

Zmiany w Prawie o ruchu drogowym z podpisem Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w dniu 12 października 2017 r. ustawę z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Celem nowelizacji jest przyspieszenie wejścia w życie przepisów dot. bazy CEPiK 2.0

...
Czytaj więcej

Gothaer: jakie ubezpieczenie dla pieszych?

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer podpowiada pieszym, jakie ubezpieczenie warto posiadać, by czuć się bezpiecznie na drodze.

...
Czytaj więcej

LINK4 otrzymał certyfikat potwierdzający bezpieczne zarządzanie informacjami

Centrum Certyfikacji Jakości WAT potwierdziło, że System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji LINK4 spełnia wymagania normy ISO 27001:2013. Oznacza, to że spółka należycie zabezpiecza swoje zasoby informacyjne we wszystkich obszarach biznesowych.

...
Czytaj więcej

II InsurTech Digital Congress i III FinTech Digital Congress

Już po raz trzeci, w dniach 23-24 listopada 2017 r. w warszawskim Hotelu Westin odbędzie się konferencja FinTech Digital Congress. W ramach kongresu odbędzie się także kolejna edycja InsurTech Digital Congress.

...
Czytaj więcej

NN: profilaktyka zdrowotna i finansowa pomocna w walce z nowotworem

​Nationale-Nederlanden w związku z obchodzonym w dniu 15 października Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi, przypomina o profilaktyce zdrowotnej i finansowej, która pomaga kobietom w walce z nowotworem.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie są atrakcyjnymi pracodawcami. Jak mogą przyciągnąć młode talenty?

Portal pulshr.pl podnosi, że zakłady ubezpieczeń nie są atrakcyjnymi pracodawcami, zwłaszcza wśród absolwentów szkół wyższych. W związku z tym, eksperci ds. HR z pulshr.pl podpowiadają, jak poprawić wizerunek pracodawcy wśród młodych osób.

...
Czytaj więcej

S&P: Warta z ratingiem A+ i stabilną perspektywą 

S&P ocenia sektor ubezpieczeń oraz poziom ryzyka jako umiarkowany. Agencja oceniła także trzy spółki ubezpieczeniowe w Polsce. PZU i PZU Życie uzyskało rating na poziomie A- z negatywną perspektywą. TUiR Warta uzyskało ocenę A+ ze stabilną perspektywą.

...
Czytaj więcej

Projekty ERGO Hestii i UNIQA nagrodzone w Konkursie AGAPE 2017

W Konkursie Biuletynów Firmowych AGAPE 2017, w trzech kategoriach zwyciężyły projekty należące do ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Kotecka: Chcemy być tam, gdzie klienci mogą w prosty sposób skorzystać z naszych usług

W przeciągu dwóch lat Link4 może dwukrotnie zwiększyć przypis składki, osiągając na koniec 2017 r. 1 mld zł przypisu. Jak podkreśla Patrycja Kotecka, dyrektor marketingu, jedną z przyczyn tego wzrostu jest efektywne wykorzystanie narzędzi marketingowych.

...
Czytaj więcej

Resort finansów będzie przyglądał się likwidacji szkód z OC. Celem jest zmniejszenie szarej strefy

Paweł Gruza, wiceminister finansów, podczas tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, powiedział o planach resortu dot. sektora finansowego, przede wszystkim o zmianach w sposobie rozliczeń ubezpieczeń komunikacyjnych i podatku bankowego.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa: 900 mln zł przypisu po I poł. 2017 r. 

Grupa Europa opublikowała wyniki finansowe za pierwszą połowę 2017 r. Od stycznia spółki zebrały łącznie 900 mln zł przypisu składki, o 14 proc. więcej niż w zeszłym roku. 

...
Czytaj więcej

Podsumowanie II dnia IX Kongresu Bancassurance – branża goni króliczka legislacyjnego zamiast rozwijać biznes

W piątek (6 października 2017 r.) zakończył się IX Kongres Bancassurance. II dzień Kongresu skupiony był wokół zmian legislacyjnych i sprawozdań przedstawicieli organów nadzorczych i resortów z przebiegu prac nad nowymi regulacjami.

...
Czytaj więcej

Łukasz Zoń: ustawa o dystrybucji ubezpieczeń zapewni lepszą ochronę klientów

Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria, wyjaśnił, jakie zmiany pojawią się na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego po wejściu w życie nowej ustawy o dystrybucji.

...
Czytaj więcej

Marsh i Kaspersky Lab podjęli współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa dużych przedsiębiorstw przemysłowych

Kaspersky Lab będzie dokonywał audytu cyberbezpieczeństwa organizacji przemysłowych. Spółka podpisała w tym zakresie umowę z Marsh.

...
Czytaj więcej

Generali otrzymało Laur Pośredników

Pośrednicy uznali Generali za najlepszego partnera w branży ubezpieczeń. Towarzystwo otrzymało Laur Pośrednika - wyróżnienie przyznawane przez firmy zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa z nowym centrum prasowym

Grupa Europa uruchomiła nowe centrum prasowe. Na portalu są publikowane aktualności firmowe, wyniki finansowe, raporty i opinie eksperckie. Biuro prasowe TU Europa jest dostępne pod adresem: media.tueuropa.pl.

...
Czytaj więcej

Prof. Marcin Orlicki nowym członkiem rad nadzorczych spółek grupy Generali

​Prof. Marcin Orlicki został niezależnym członkiem rad nadzorczych trzech spółek należących do grupy Generali: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA, Generali Życie SA oraz Generali Finance Sp. z o.o.

...
Czytaj więcej

Votum stawia na nowe obszary biznesu i wzrost zysków w 2018 r.

​Kancelaria odszkodowawcza Votum oczekuje w przyszłym roku zwiększenia zysków. Pomóc w tym ma wzrost portfela spraw bankowych i rezygnacja z prowadzenia spraw o niskich wartościach, przekazał Bartłomiej Krupa.

...
Czytaj więcej

Elektroniczna sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych w RESO

RESO wprowadziło elektroniczną sprzedaż ubezpieczeń krótkoterminowych (OCK). Od dnia 3 października 2017 r. polisy są wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej w Panelu Agenta zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Link4 z nominacją do nagrody Effie Awards za najbardziej efektywną kampanię reklamową

Reklama Link4 "Pierwszy dzwon" dostała nominację do nagrody Effie Awards. Wyróżnioną ją za najbardziej efektywną kampanię marketingową.

...
Czytaj więcej

MetLife zmienia logo i promuje ubezpieczenie Gwarantowana Emerytura+

MetLife rozpoczęło 3 października 2017 kampanię „Przyszłość osobista”. Ma ona na celu promocję ubezpieczenia rentowego Gwarantowana Emerytura+. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą odkładać oszczędności na przyszłą emeryturę bez ponoszenia ryzyka.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden o finansowym zabezpieczeniu dzieci

Martyna Kucicka-Witek w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes wskazała, w jaki sposób rodzice mogą zadbać o zabezpieczenie finansowe swoich dzieci. Jako przykłady podała oszczędzanie na przyszłe potrzeby dzieci oraz szkolne ubezpieczenia NNW.

...
Czytaj więcej

PIU: warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Poznaniu

Polska Izba Ubezpieczeń organizuje 10 października 2017 r. warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej. Tym razem warsztaty odbędą się w Poznaniu.

...
Czytaj więcej

Compensa już od roku z własnym assistance

​Minął rok od uruchomienia w Compensie własnej usługi assistance komunikacyjnego we współpracy z VIG Assistance. W związku z rocznicą towarzystwo postanowiło podsumować 12 miesięcy nowego sposobu realizowania usług pomocowych.

...
Czytaj więcej

Getin Bank wprowadza Konto Proste Zasady z ofertą ubezpieczeniową od TU Europa

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa dostarcza produkty ubezpieczeniowe posiadaczom nowego ROR w Getin Bank - Konto Proste Zasady.

...
Czytaj więcej

Trwa PZU Risk Engineering Days 2017

W Sopocie rozpoczął się PZU Risk Engineering Days 2017. Głównymi tematami dwudniowej konferencji będzie cyberbezpieczeństwo polskich przedsiębiorstw, rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu ryzykiem oraz kultura organizacyjna.

...
Czytaj więcej

Krupiński: Pekao wzmocni swoją współpracę z PZU i Alior Bankiem

Wiceprezes Banku Pekao udzielił wywiadu. W rozmowie odniósł się do nowej strategii instytucji i jej dalszych planów rozwojowych. Jak wskazał, Pekao planuje wzmocnienie współpracy z PZU i Alior Bankiem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń i inwestycji.

...
Czytaj więcej

Marek Mozer został dyrektorem operacyjnym w GrECo

Marek Mozer od września jest dyrektorem operacyjnym w GrECo JLT Services. W spółce odpowiada za obszar współpracy z ubezpieczycielami w zakresie ubezpieczeń masowych oraz wdrażanie nowych rozwiązań sprzedażowych.

...
Czytaj więcej

AXA po raz 9 zwycięża w rankingu Best Global Brand

AXA zajęła pierwsze miejsce w rankingu Best Global Brand i została uznana za najlepszą markę ubezpieczeniową na świecie. To już dziewiąte z rzędu zwycięstwo ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele nie są chętni do udzielania gwarancji w branży budowlanej

Ubezpieczyciele wstrzymują przyznawanie gwarancji w branży budowlanej, podaje Puls Biznesu. Jest to związane z trudniejszą kondycją podwykonawców, którzy borykają się m.in. z wyższymi kosztami materiałów budowlanych.

...
Czytaj więcej

W tym tygodniu rozpoczyna się Szczyt Ubezpieczeniowy

Już w najbliższy czwartek (28 września br.) rozpocznie się Szczyt Ubezpieczeniowy. Jest to pierwsza w Polsce internetowa konferencja skierowana do sektora ubezpieczeniowego, w szczególności do: agentów, brokerów oraz reprezentantów multiagencji.

...
Czytaj więcej

Gabriel Głusek nie zasiada już w zarządzie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie

Z dniem 25 września br. Gabriel Głusek przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Na jego miejsce został powołany Wojciech Kwiatkowski, który do tej pory zasiadał w zarządzie jako p. o. członka zarządu.

...
Czytaj więcej

Laurent Convain: nowe regulacje to wyzwania i szanse dla branży ubezpieczeniowej

Laurent Convain, prezes zarządu MACIF Życie TUW, udzielił wywiadu redakcji portalu alebank.pl. Rozmowa toczyła się przede wszystkim wokół tematu najbliższych zmian legislacyjnych w branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agent wyłudził 113 tys. zł od zakładów ubezpieczeń

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali agenta ubezpieczeniowego, który prowadził oszukańczy proceder wobec zakładów ubezpieczeń. W sumie wyłudził ponad 113 tys. zł. Policjanci pracowali nad sprawą od 2015 r.

...
Czytaj więcej

Prokuratura włączy się w sprawy sądowe przeciwko kancelariom odszkodowawczym

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura będzie uczestniczyła w sprawach sądowych przeciwko kancelariom odszkodowawczym, które pobierają od swoich klientów wysokie honoraria.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska radzi, jak bezpiecznie podróżować w ciąży

Europ Assistance Polska radzi kobietom w ciąży, jak bezpiecznie podróżować. Podpowiada, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać.

...
Czytaj więcej

Concordia weźmie udział w AGRO SHOW

W dniach 22-25 września 2017 r. w Bednarach odbędzie się XIX edycja najważniejszego wydarzenia w branży techniki rolniczej i jednej z największych międzynarodowych wystaw rolniczych w Europie. W wydarzeniu udział weźmie Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

AXA Assistance rozpoczyna współpracę z iProspect

AXA Assistance rozpoczęła współpracę z agencją performance marketingu iProspect (Dentsu Aegis Network Polska). Agencja będzie obsługiwała ubezpieczyciela w zakresie promocji polis turystycznych oferowanych przez internet.

...
Czytaj więcej

MC opublikowało projekty aktów wykonawczych w związku z wcześniejszym uruchomieniem bazy CEPiK 2.0

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji zostały opublikowane trzy projekty rozporządzeń dotyczące Centralnej Ewidencji Pojazdów. Powstanie projektów jest związane z przegłosowaniem w Sejmie propozycji wcześniejszego uruchomienia bazy CEPiK 2.0

...
Czytaj więcej

Credendo ostrzega przedsiębiorców przed wyłudzeniami kredytów kupieckich

Przedstawiciele Credendo – grupy zrzeszającej ubezpieczycieli kredytów - przedstawiają sposób działania oszustów podszywających się pod znane spółki w celu wyłudzenia kredytu kupieckiego.

...
Czytaj więcej

VOTUM zwiększyło odszkodowanie przyznane od UFG

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM S.A. opisała na swojej stronie internetowej przykład postępowania odszkodowawczego przed Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

...
Czytaj więcej

RODO a zmiany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Projekt ustawy o ochronie danych osobowych wprowadza zmiany w ponad 130 ustawach, w tym w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej oraz ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

...
Czytaj więcej

Posłowie za przyspieszeniem uruchomienia centralnej ewidencji pojazdów

Posłowie przegłosowali przyjęcie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja obejmuje przyspieszenie wejścia w życie przepisów nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

...
Czytaj więcej

Rozbito grupę wyłudzającą odszkodowania z tytułu kradzieży luksusowych pojazdów

Policjanci z Sosnowca rozbili grupę 26 osób, zaangażowanych w proceder wyłudzania odszkodowań od zakładów ubezpieczeń za rzekomo skradzione auta.

...
Czytaj więcej

Piotr Czublun prelegentem podczas Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

W dniach 4-5 października br. odbędzie się kolejna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. W ramach wydarzenia odbędzie się X Insurance Forum. Do grona prelegentów Forum dołączył mec. Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

EBC pracuje nad zasadami licencjonowania FinTech-ów

Europejski Bank Centralny pracuje nad nowymi zasadami licencyjnymi, które będą obejmować firmy technologiczne oferujące usługi finansowe, tzw. FinTech-y, powiedziała podczas konferencji prasowej Daniele Nouy, Przewodnicząca Rady ds. Nadzoru w EBC.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Bors odwołany z funkcji wiceprezesa TU Europa

W dniu 6 września Rada Nadzorcza Grupy Ubezpieczeniowej Europa odwołała ze stanowiska wiceprezesa Towarzystwa Ubezpieczeń Europa i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa Grzegorza Borsa.

...
Czytaj więcej

PZU stawia na technologie

Roman Pałac, prezes PZU Życie, opowiedział w rozmowie z portalem Money.pl o wykorzystaniu nowych technologii do szacowania szkód po nawałnicach oraz rozwoju sektora ubezpieczeń od cyberataków.

...
Czytaj więcej

mBank reklamuje ubezpieczenia od AXA

Rozpoczęła się kampania reklamowa mBanku. Przebiega pod hasłem „Bo prosto znaczy bezpiecznie”. W trzech spotach są przekazywane trzy proste informacje dotyczące ubezpieczeń od AXA dostępnych w ofercie banku.

...
Czytaj więcej

Piotr Antkiewicz nie jest już prezesem KUKE

Piotr Antkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych po dwóch miesiącach.

...
Czytaj więcej

Tomasz Kulik omówił plany PZU

Tomasz Kulik, członek zarządu i CFO PZU SA i PZU Życie SA, uczestniczył w czacie inwestorskim, który odbył się po prezentacji wyników Grupy po I poł. 2017 r. Pytania inwestorów głównie dotyczyły kondycji spółki, jej dalszych planów inwestycyjnych...

...
Czytaj więcej

PZU organizatorem panelu na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W dniach 5-7 września w Krynicy-Zdroju będzie miało miejsce Forum Ekonomiczne, jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo – politycznych w Polsce. XXVII edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

...
Czytaj więcej

PZU chce być kojarzone z produktami oszczędnościowymi

„Zależy nam na tym, aby PZU mocno spozycjonować na rynku szeroko pojętych oszczędności klientów” – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA, w wywiadzie udzielonym redakcji Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń skierowany do I czytania

Rozpoczął się proces legislacyjny w Sejmie trzech projektów ustaw mających wpływ na sektor ubezpieczeń. W dniu 30 sierpnia br. skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Votum: Zadośćuczynienie za śmierć męża pomimo trudnych relacji rodzinnych

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła historię zmarłego robotnika i jego żony, dla której wywalczyła wypłatę zadośćuczynienia za śmierć męża, mimo trudnych relacji łączących małżonków.

...
Czytaj więcej

Instytucje z sektora finansowego będą mogły sprawdzać niekaralność kandydatów do pracy. Jest gotowy projekt ustawy

W portalu Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ustawy o zasadach badania niekaralności kandydatów ubiegających się o zatrudnienie w podmiotach sektora finansowego, przygotowany przez ministra finansów i rozwoju.

...
Czytaj więcej

UFG stworzy system do wykrywania wyłudzeń odszkodowań

Nowy projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji przyznaje Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu dostęp do Centralnej Ewidencji Kierowców. Dane w niej zawarte mają zostać wykorzystane w projektowanym systemie do wykrywania prób wyłudzeń odszkodowań.

...
Czytaj więcej

AXA: 34 mld funtów oszczędności rocznie dzięki autonomicznym ciężarówkom

​AXA twierdzi, że dzięki autonomicznym ciężarówkom oszczędności dla przemysłu transportowego wyniosą nawet 34 mld funtów rocznie w ciągu 10 lat.

...
Czytaj więcej

Kancelaria odszkodowawcza Votum wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta

Kancelaria odszkodowawcza Votum otrzymała wyróżnienie – Złoty Laur Konsumenta. Nagroda ta przyznawana jest najlepiej ocenianym markom i produktom w danej kategorii, na podstawie badań wśród osób korzystających z konkretnej usługi lub produktu.

...
Czytaj więcej

Samorządowe TUWy mogłyby usprawnić likwidację szkód po nawałnicach

Po raz kolejny powraca do dyskusji publicznej temat utworzenia samorządowych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Idea ta nigdy nie doczekała się realizacji w Polsce. Wynika to chociażby z bogatej oferty od komercyjnych zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Mariusz Wichtowski: Ludzie naiwnie wierzą, że za granicą mogą naruszać przepisy drogowe bez konsekwencji

Mariusz Wichtowski, prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. W rozmowie opowiedział o Systemie Zielonej Karty oraz przedstawił najważniejsze dane dot. szkód transgranicznych.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance otrzymał Certyfikat Firma Przyjazna Klientowi

Mondial Assistance po raz ósmy został uhonorowany Certyfikatem Firma Przyjazna Klientowi. Certyfikat jest przyznawany spółkom wyróżniającym się jakością obsługi klienta oraz skuteczną realizacją strategii w tym obszarze.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia rozważa uruchomienie obsługi klienta w jęz. ukraińskim

SALTUS Ubezpieczenia wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom obcokrajowców pracujących w Polsce, szczególnie swoją ofertę będzie kierował do Ukraińców zatrudnionych w polskich firmach.

...
Czytaj więcej

TUnŻ Cardif dołączyło do grona członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

​Do grona członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych dołączyło Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska będące częścią jednej z najsilniejszych grup finansowych na świecie – BNP Paribas Group.

...
Czytaj więcej

Paweł Pawlak: ubezpieczenie należności szczególnie przydatne w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami

Paweł Pawlak, dyrektor zarządzający w Credendo Polska, w materiale prasowym prezentuje użyteczność ubezpieczeń należności. Podkreśla, że polisy okażą się szczególnie przydatne, gdy dłużnikiem zostaje zagraniczny przedsiębiorca.

...
Czytaj więcej

Interpelacja ws. posiadania w trakcie kontroli drogowej polisy OC, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego

Poseł Tomasz Jaskóła w interpelacji nr 14065 do ministra infrastruktury i budownictwa podniósł problem obligatoryjnego posiadania przez kierowców podczas kontroli drogowej dokumentów takich jak polisa OC, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Piotr Kondratowicz, KPMG

Prelekcję na temat perspektywy rozwoju InsurTech, podczas drugiej edycji wydarzenia Back to the Future - Ubezpieczenia przyszłości, poprowadzi Piotr Kondratowicz starszy menedżer w dziale usług doradczych dla branży ubezpieczeń, KPMG w Polsce.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden podpowiada, jak uczynić firmę bardziej przyjazną rodzicom

Nationale-Nederlanden w informacji prasowej przedstawia 5 sposobów, które mogą przekształcić organizację w bardziej „prorodzinną”. Wśród propozycji znalazło się m.in. zapewnienie pracowniczych ubezpieczeń grupowych obejmujących ochroną również dzieci.

...
Czytaj więcej

Nowy udziałowiec TUW Medicum

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum zawarło porozumienie z Zarządem Giełdy Praw Majątkowych Vindexus S.A. dot. przejęcia nowo utworzonych udziałów zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Brytyjka chciała wyłudzić ubezpieczenie za zepsute wakacje. Zdradziły ją zdjęcia na Facebooku

Brytyjskie zakłady ubezpieczeń borykają się z niespotykanym do tej pory napływem wniosków od ubezpieczonych turystów. Domagają się oni wypłat odszkodowań za „zepsute” wakacje z powodu zatruć pokarmowych z hotelowych restauracji.

...
Czytaj więcej

TU Europa rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w bankomatach Euronetu

6 tys. bankomatów Euronetu zostanie wyposażone w dodatkową usługę zakupu ubezpieczenia turystycznego od TU Europa. Bankomaty umożliwiające realizację tej usługi będą zlokalizowane na lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac: ceny ubezpieczeń będą szacowane na wzór linii lotniczych

W kwietniu 2017 r. prezesem spółki PZU Życie został Roman Pałac, który do tej pory zasiadał w zarządzie zakładu ubezpieczeń. Jego nominacja związana była z awansem poprzedniego CEO PZU Życie Pawła Surówki, który został szefem całej Grupy PZU.

...
Czytaj więcej

NN: ubezpieczenie sposobem na wsparcie biznesu

​Towarzystwo ubezpieczeń Nationale-Nederlanden podpowiada na co postawić i na czym powinni skoncentrować się przedsiębiorcy z branży produkcyjnej.

...
Czytaj więcej

Goldman sprzedaje udziały w brytyjskim ubezpieczycielu Rothesay Life

Blackstone Group, Masssachusetts Mutual Life Insurance i singapurski fundusz majątkowy GIC wykupią pozostałą część udziałów Goldman Sachs Group w brytyjskim ubezpieczycielu Rothesay Life – donosi Bloomberg.

...
Czytaj więcej

VIG: fuzja InterRisk i BTA na Litwie i Łotwie

Vienna Insurance Group umacnia swoją pozycję na rynku bałtyckim, łącząc InterRisk i BTA na Litwie i Łotwie.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Wojtek Kamiński, CEO Kundi

O ubezpieczeniach społecznościowych, podczas drugiej edycji wydarzenia Back to the Future - Ubezpieczenia przyszłości, odpowie Wojtek Kamiński, CEO polskiego startupu Kundi, oferującego ubezpieczenia P2P przedmiotów codziennego użytku.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia uruchamia płatności cykliczne od Blue Media

Towarzystwo ubezpieczeń ERGO Hestia we współpracy z Blue Media uruchomiło automatyczne płatności. Dzięki tej usłudze, klienci ubezpieczyciela będą mieli możliwość skorzystania z płatności cyklicznej kartą kupując ubezpieczenie u agenta, przez telefon...

...
Czytaj więcej

Informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka – lipiec 2017 r.

W dniu 4 sierpnia 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował informacje techniczne w zakresie odpowiedniej struktury terminowej stopy procentowej wolnej od ryzyka za okres na koniec lipca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Comiesięczna aktualizacja dostosowania opłat na kapitał własny – lipiec 2017 r.

W dniu 4 sierpnia 2017 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował comiesięczną aktualizację dostosowania opłat na kapitał własny do Dyrektywy Solvency II - lipiec 2017 r.

...
Czytaj więcej

PRELEGENCI BttF: Tomasz Kozłowski, założyciel SkySnap

Podczas Back to the Future II - Ubezpieczenia przyszłości, prelekcję na temat dronów w ubezpieczeniach wygłosi Tomasz Kozłowski, założyciel SkySnap.

...
Czytaj więcej

Departament Obsługi Klienta RESO wydłuża godziny pracy

Od dnia 1 sierpnia 2017 r. Departament Obsługi Klienta RESO Europa Service będzie pracować każdego dnia tygodnia dłużej o 4 godziny. Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

...
Czytaj więcej

ZZP ZUS odpowiada na wpisanie na listę ostrzeżeń publicznych KNF

Związek Zawodowy Pracowników ZUS wydał oświadczenie w związku z wpisaniem podmiotu na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Związkowcy dementują, aby prowadzili działalność ubezpieczeniową bez zezwolenia.

...
Czytaj więcej

Konsulting coraz częstszy w ofercie zakładów ubezpieczeń

Coraz częściej w branży ubezpieczeniowej pojawiają się opinie, że działalność ubezpieczeniowa nie polega już tylko na sprzedaży i obsłudze polis ale powoli przekształca się w szeroko rozumiane doradztwo.

...
Czytaj więcej

Allianz Global Assistance ubezpiecza smartfony i tablety w AliExpress

AliExpress – największy chiński sklep online – przygotował dla swoich klientów nową ofertę – darmowego rocznego ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Polisę dostarcza Allianz Global Assistance.

...
Czytaj więcej

ESA: w sprawie celów społecznych i środowiskowych PRIIPs

W dniu 28 lipca 2017 r. Wspólny Komitet trzech Europejskich Organów Nadzoru opublikował porady techniczne dla Komisji Europejskiej dotyczące minimalnych wymogów, które twórcy PRIIPs z celami społecznymi i środowiskowymi powinni przestrzegać...

...
Czytaj więcej

PBUK partnerem konferencji Asia-Pacific Risk and Insurance Association w Poznaniu

W dniu 31 lipca 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia Asia-Pacific Risk and Insurance Association (APRIA). Partnerem wydarzenie zostało Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

beinsured.pl patronem medialnym Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń

W dniach 4-5 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się jesienna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. Patronem medialnym wydarzenia został portal beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

Colonnade stawia na multikanałowość i rozwijanie platformy dla brokerów

Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor generalny Colonnade Insurance, w rozmowie z agencją Newseria wskazuje, że w zakresie dystrybucji swoich produktów, ubezpieczyciel stawia na multikanałowość i rozwijanie specjalnej platformy dla brokerów.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia ruszył z kampanią radiową

W dniu 17 lipca 2017 r. CUK Ubezpieczenia ruszył z nową kampanią reklamową. Spot radiowy ma za zadanie zachęcić Polaków do porównywania ofert ubezpieczeniowych, dzięki czemu mogą oni zaoszczędzić nawet do 70%.

...
Czytaj więcej

Concordia: jak uchronić się przed kradzieżą podczas wakacji

Concordia Ubezpieczenia w ramach rozpoczętej na początku lipca kampanii edukacyjnej „Przełącz się na bezpieczeństwo” przygotowała komunikat, w którym radzi jak uchronić się przed kradzieżą i rabunkiem podczas wakacji.

...
Czytaj więcej

Compensa uruchomiła profil na Facebooku

W dniu 7 lipca 2017 r. na portalu społecznościowym Facebook swój oficjalny profil uruchomiło towarzystwo ubezpieczeń Compensa. W ciągu kilku dni stronę polubiło blisko 500 osób. Fanpage ma charakter edukacyjno-informacyjny.

...
Czytaj więcej

Gothaer radzi jak przygotować się do wakacyjnej podróży z pupilem

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi jak przygotować się do wakacyjnej podróży ze zwierzakiem i dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie.

...
Czytaj więcej

Sadurska bez pensji w PZU. Odpowiada m.in. za biuro nieruchomości i bancassurance

Małgorzata Sadurska, jako członek zarządu PZU na razie nie otrzymuje wynagrodzenia – dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Sadurska w PZU odpowiada za biuro nieruchomości, bancassurance, a także współpracę z innymi państwowymi spółkami.

...
Czytaj więcej

Rafał Kiliński: W tym roku chcemy zebrać niemal 250 mln zł składki

Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW, udzielił wywiadu red. Rzeczpospolita. W rozmowie z red. Reginą Skibińską podsumował niecałe 1,5 roku obecności podmiotu na polskim rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

PIU o ubezpieczeniach dla pracowników sezonowych

Polska Izba Ubezpieczeń przypomina o wykupieniu ubezpieczenia przez młode osoby, które zamierzają spędzić wakacje za granicą przy pracach sezonowych.

...
Czytaj więcej

Osoby z dobrą historią kredytową otrzymają zniżki na produkty ubezpieczeniowe

Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Europ Assistance Polska i BeforeYouGo przygotowało dla swoich klientów promocyjne pakiety ubezpieczeń. Wszystkie osoby z dobrą historią kredytową w BIK mają zagwarantowane zniżki na zakup ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

PIU: seminarium dotyczące ustawy o rozpatrywaniu reklamacji

PIU: „Rok stosowania Ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i Rzeczniku Finansowym z dnia 5 sierpnia 2015 r. – uwagi w przedmiocie skutków regulacji oraz kluczowych wyzwań dla zakładów ubezpieczeń z prawnego punktu widzenia”.

...
Czytaj więcej

Allianz Technology chce zredukować zatrudnienie

Allianz Technology, należący do niemieckiego ubezpieczyciela, zapowiedział redukcję etatów. W sumie firma zamierza zwolnić 300 osób z 2 tys. zatrudnionych. Jest to jeden z elementów programu Smart Prices & Costs, zakładającego zmniejszenie kosztów.

...
Czytaj więcej

Generali uruchomiło telefoniczne dyżury menadżerów ds. likwidacji szkód

Generali od lipca dokonało rozszerzeń kilku swoich produktów w oparciu o potrzeby i oczekiwania klientów. Teraz zakład ubezpieczeń dokonuje zmian także w zakresie usług likwidacji szkód - na prośbę klientów uruchomił telefoniczny dyżur menedżerów.

...
Czytaj więcej

PZU organizuje dni otwarte Banku Pekao

W dniach 17-19 lipca 2017 r. w 15 największych jednostkach Grupy PZU na terenie całej Polski odbędą się dni otwarte Banku Pekao. Dla pracowników ubezpieczyciela, bank przygotował specjalną ofertę.

...
Czytaj więcej

Mariusz Gawrychowski został nowym rzecznikiem Grupy Europa

Mariusz Gawrychowski, znany do tej pory jako dziennikarz ubezpieczeniowy dziennika Puls Biznesu, dołączył do Grupy Europa jako rzecznik prasowy. W zakładzie ubezpieczeń będzie odpowiadał za współpracę z mediami oraz komunikację zewnętrzną i wewnętrzną.

...
Czytaj więcej

Grecki Life International w likwidacji

Grecki nadzór finansowy Bank of Greece cofnął licencję na prowadzenie działalności przez spółki z grupy Life International. Zarówno towarzystwo życiowe, jak i majątkowe postawiono w stan likwidacji – poinformowało PBUK.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia: jak przygotować mieszkanie na wakacyjny wyjazd

Concordia Ubezpieczenia w ramach rozpoczętej na początku lipca kampanii edukacyjnej „Przełącz się na bezpieczeństwo” przygotowała komunikat - poradnik jak zabezpieczyć mieszkanie w okresie wakacji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie należności pomocne w ekspansji zagranicznej

W dniu 1 czerwca br. na rynku pojawił się nowy produkt od KUKE i PKO BP „Polisa na świat”. Ubezpieczenie jest dedykowane firmom wchodzącym na zagraniczne rynki. Zdaniem jego twórców, ten rok będzie rekordowy pod względem eksportu polskich firm za granicę.

...
Czytaj więcej

PIU: jaki jest aktualny stan branży ubezpieczeniowej?

W programie „Gospodarka dla każdego 2017” emitowanym na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia rozmawiano na temat rynku ubezpieczeń. Marcin Tarczyński wyjaśnił, że lepsze wyniki branży po I kw. 2017 r. są wynikiem m.in. podwyżek cen za OC ppm.

...
Czytaj więcej

Rząd przyspiesza wejście w życie przepisów dotyczących systemu CEPiK 2.0

W dniu 6 lipca 2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, iż Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra cyfryzacji.

...
Czytaj więcej

Generali promuje ubezpieczenie mieszkania

W poniedziałek (3 lipca br.) rozpoczęła się dwumiesięczna kampania reklamowa Generali. Towarzystwo promuje ubezpieczenie mieszkania – „Generali, z myślą o domu”.

...
Czytaj więcej

Grupa Europa i PAYBACK ze wspólną ofertą ubezpieczeniową

Grupa Ubezpieczeniowa Europa uruchamia nowy kanał sprzedaży. We współpracy z PAYBACK zaoferuje klientom programu cztery produkty ubezpieczeniowe: na życie, zdrowotne, home i kids assistance. Zakup będzie premiowany punktami PAYBACK.

...
Czytaj więcej

Luciano Cirin: region CEE to obszar wzrostu

Luciano Cirin, prezes Generali CEE Holding, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła dalszych planów działalności włoskiego ubezpieczyciela na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Nowa kampania Prudentiala: „Młody bóg” ubezpiecza się na ryzyko poważnego zachorowania

Prudential przygotował kolejną kampanię reklamową z serii „Młodzi bogowie”. Tym razem główny bohater myśli o zabezpieczeniu finansowym na wypadek poważnej choroby.

...
Czytaj więcej

PZU: największa w historii emisja obligacji podporządkowanych

W dniu 30 czerwca 2017 r. PZU pozyskał 2,25 mld zł w ramach prywatnej emisji obligacji podporządkowanych, denominowanych w polskich złotych.

...
Czytaj więcej

ZWZ PZU: 1,2 mld zł trafi na wypłatę dywidendy

W dniu 29 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. W trakcie posiedzenia akcjonariusze zakładu ubezpieczeń m.in. dokonali zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności PZU SA w 2016 roku.

...
Czytaj więcej

Odbyło się ZWZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW

W dniu 26 czerwca 2017 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW". Podczas ZWZ rozpatrzono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2016 r., w tym bilans dla celów rachunkowości oraz rachunku zysków i strat.

...
Czytaj więcej

PZU wyemituje obligacje podporządkowane

Zarząd PZU podjął decyzję o emisji obligacji podporządkowanych. Jak przekazał ubezpieczyciel w raporcie bieżącym spółki, łączna wartość nominalna obligacji wyniesie 2,25 mln zł.

...
Czytaj więcej

Allianz o potrzebie digitalizacji branży ubezpieczeniowej

Maciej Stankiewicz z Allianz Polska w artykule eksperckim wskazuje na potrzebę cyfryzacji branży ubezpieczeniowej. Jak podkreśla, jest to jeden z najbardziej inwestowanych obszarów działalności ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Od lipca AIG przekształci się w Colonnade Insurance

W dniu 1 lipca br. zostaną zakupione przez Fairfax Financial Holdings Limited aktywa operacyjne i prawa do przedłużania umów AIG Polska. W związku z transakcją ubezpieczyciel zmieni nazwę na Colonnade Insurance S.A.

...
Czytaj więcej

Marcin Łuczyński odwołany z zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie poinformowało, że z dniem 26 czerwca br. Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu zakładu ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Projekt Smart Bell dla AXA Polska nagrodzony na festiwalu Cannes Lions

Agencja FCB Warsaw została nagrodzona Srebrnym i Brązowym Lwem na tegorocznym festiwalu reklamowym Cannes Lions za projekt „Smart Bell” dla AXA Polska.

...
Czytaj więcej

PZU otrzymał Nagrodę Gospodarczą Polskiego Radia

W dniu 23 czerwca 2017 r. wręczono Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. W kategorii „Skarb Narodowy” zwyciężył PZU. W studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, w imieniu ubezpieczyciela nagrodę odebrał Tomasz Kulik, członek zarządu PZU.

...
Czytaj więcej

Jakie wyzwania stoją przed Allianz?

Na początku czerwca Allianz zaprezentował swoją strategię na najbliższy rok. Celem towarzystwa jest awans do grupy trzech najczęściej wybieranych ubezpieczycieli przez Polaków.

...
Czytaj więcej

D.A.S.: ubezpieczenie ochrony prawnej przyda się w sporach z pracodawcą

Wszystkie zdarzenia objęte Kodeksem pracy mogą zostać objęte w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej – wyjaśnia ekspert z D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA.

...
Czytaj więcej

O ubezpieczeniach w komiksach

Proama przygotowała serię komiksów o ubezpieczeniach. Ubezpieczyciel chce w ten sposób komunikować się z klientami, przedstawiając im swoje produkty i ich użyteczność w codziennym życiu. Bohaterem komiksów jest rodzina Proamowskich.

...
Czytaj więcej

PZU uzyskało tytuł Marka Godna Zaufania 2017

Redakcja miesięcznika My Company Polska już po raz kolejny przeprowadziła ranking najbardziej godnych zaufania produktów i usług. PZU uzyskało najwięcej głosów w kategorii branża ubezpieczeniowa.

...
Czytaj więcej

Spór zbiorowy w PZU

W związku z brakiem realizacji postulatów zgłoszonych przez część organizacji związkowych zarządom PZU SA i PZU Życie SA, w dniu 12 czerwca 2017 r. doszło do wszczęcia sporu zbiorowego, którego podstawowym celem jest podjęcie rzeczywistego dialogu.

...
Czytaj więcej

Sadurska powołana do Zarządu PZU

W dniu 12 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza PZU powołała Małgorzatę Sadurską w skład Zarządu PZU i powierzyła jej pełnienie funkcji Członka Zarządu PZU – poinformował w komunikacie ubezpieczyciel.

...
Czytaj więcej

Coface z nowym portalem dla klientów

Coface uruchomiło nowy portal dla klientów posiadających ubezpieczenie należności. Zmieniono też portal do obsługi ubezpieczeń CofaNetEssentials.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Kaliszuk: Polacy dojrzewają ubezpieczeniowo

Grzegorz Kaliszuk, Dyrektor Zarządzający ds. Produktów Życiowych i Zdrowotnych w Allianz Polska, stawia tezę, że Polacy dojrzewają ubezpieczeniowo. Świadczą o tym deklaracje dotyczące zakupu różnych produktów ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Jarosław Parkot: zarabiamy na ubezpieczeniach OC komunikacyjnych

Jarosław Parkot, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, udzielił wywiadu redakcji Rzeczpospolita. W rozmowie odniósł się do nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, kary nałożonej na spółkę przez KNF i działalności ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Henryk Kowalczyk: Małgorzata Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU

Po wielu dniach medialnych spekulacji szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk potwierdził, że Małgorzata Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU SA.

...
Czytaj więcej

Compensa. Żadnych ale. Wystartowała wiosenna edycja kampanii reklamowej

Wystartowała wiosenna kampania reklamowa ubezpieczyciela pod hasłem: „Compensa. Żadnych ale.” Spoty emitowane są w telewizji i na YouTubie. Głównym przesłaniem kampanii jest porzucenie wymówek do wykupienia ubezpieczenia dla siebie i swoich najbliższych.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia z tytułem Firmy Ubezpieczeniowej Roku 2017

Towarzystwo ubezpieczeń Concordia Ubezpieczenia zostało wyróżnione tytułem Firmy Ubezpieczeniowej Roku 2017. Jest to prestiżowa nagroda, przyznawana od 2002 r. przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

...
Czytaj więcej

Allianz z sukcesem realizuje strategię

Od 2015 r. Allianz Polska realizuje obraną strategię. Celem ubezpieczyciela jest dołączenie do czołówki największych trzech zakładów ubezpieczeń w Polsce. Na ten rok spółka założyła zwiększenie udziału na rynku poprzez digitalizację procesów.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: unijne przepisy musza być przychylne nowym technologiom, by odzwierciedlić potrzeby konsumentów

Prezes Insurance Europe Sergio Balbinot powiedział, że fakt, iż wymagania konsumentów stale się zmieniają oznacza, że przepisy regulujące ubezpieczycieli muszą umożliwić im dostarczanie innowacyjnych produktów, aby zaspokoić te potrzeby.

...
Czytaj więcej

Aviva na drugim miejscu wśród ubezpieczycieli w konkursie Lamparty 2017

Laureatem ubezpieczeniowej kategorii Lampartów 2017 już po raz kolejny zostało towarzystwo ubezpieczeń Aviva. W tym branżowym konkursie przyznawane są nagrody za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej i ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Anna Grzelońska nowym CEO rumuńskiego Nationale-Nederlanden

Anna Grzelońska została powołana na stanowisko prezesa zarządu rumuńskiego Nationale-Nederlanden. Nową funkcję będzie pełniła od dnia 1 lipca 2017 r., z zastrzeżeniem uzyskania zgody od organu nadzoru.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze szukają nowych rynków

Kancelaria Votum S.A. podała w raporcie finansowym za I kw. 2017 r., że istotnym kierunkiem rozwoju spółki będzie obsługa spraw dotyczących walutowych kredytów hipotecznych. Nie jest to jedyna kancelaria odszkodowawcza, która szuka nowych rynków.

...
Czytaj więcej

PZU zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie na dzień 29 czerwca

Zarząd PZU poinformował o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy spółki na dzień 29 czerwca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Zmiany w składzie Zarządu TUW Medicum. Janusz Piechociński objął stanowisko wiceprezesa zarządu

TUW Medicum zamieściło na swojej stronie internetowej informację o wyborze nowego wiceprezesa towarzystwa, którym został Janusz Piechociński, były wiceprezes Rady Ministrów i prezes PSL.

...
Czytaj więcej

PZU Zdrowie dostępne w Warszawie

W Warszawie dwie placówki zdrowia będą prowadzić swój biznes pod marką PZU Zdrowie. Warszawskie przychodnie działające w ramach PZU Zdrowie należące do sieci Nasze Zdrowie funkcjonują już od 25 lat.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie zdrowotne na wakacjach

Polacy wykupują ubezpieczenia zdrowotne na czas wakacyjnych wyjazdów. Dla wielu osób, planujących odpoczynek, istotne jest odpowiednie zabezpieczenie się na wypadek konieczności skorzystania z pomocy medycznej.

...
Czytaj więcej

PZU: Deklaracja wypłaty dywidendy z zysku za 2016 rok

Zarząd PZU SA w dniu 29 maja 2017 r. przedłożył Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu PZU SA wniosek w sprawie podziału zysku netto spółki za 2016 rok.

...
Czytaj więcej

Andrzej Jaworski zrezygnował z funkcji członka zarządu PZU

Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU - poinformowała spółka w komunikacie.

...
Czytaj więcej

Patronat beinsured: Polityka cenowa w ubezpieczeniach na życie

Sztuczna inteligencja, duże ilości danych czy szybkie dostosowywanie poziomu cen będą głównymi tematami konferencji „Pricing in Personal Lines Insurance”, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2017 r. w Londynie.

...
Czytaj więcej

PIU nagrodziło trzy menadżerki z Grupy Europa

PIU przyznała odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń” trzem osobom z Grupy Ubezpieczeniowej Europa. Magdalena Chorzewska, Kalina Kamińska-Sikorska i Małgorzata Kulińska-Sczogiel zostały wyróżnione za swój znaczący wkład w kształtowanie rynku finansowego...

...
Czytaj więcej

InsurTech Congress: predykcje rozwoju branży a rzeczywistość regulacyjna

Wczoraj (24 maja 2017 r.) wystartował w Warszawie FutureTech Congress – dwudniowa konferencja poświęcona rozwojowi nowych technologii i ich wpływie na ekonomie, życie społeczne. Wśród prelegentów pojawił się m.in. Mateusz Morawiecki.

...
Czytaj więcej

Branża finansowa ma coraz większe trudności z pozyskaniem i utrzymaniem wykwalifikowanych pracowników

Branża finansowa plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach liczby ofert pracy. W zestawieniach przygotowywanych m.in. przez portal pracuj.pl od 2016 roku zajmuje drugą pozycję, za branżą handlową, co do ilości wolnych wakatów.

...
Czytaj więcej

Paweł Surówka zapowiada dalszą redukcję kosztów

Paweł Surówka skomentował ostatnie zmiany w Grupie związane ze zbliżającym się zakończeniem transakcji zakupu pakietu akcji Pekao SA i Pioneer TFI. Odniósł się też do wyników spółki za I kw. 2017 r. oraz realizacji strategii Grupy na lata 2016-2020.

...
Czytaj więcej

PZU laureatem Lampartów 2017

W dniu 18 maja 2017 r. podczas XVII Konferencji Finansowej TNS przyznano Lamparty 2017 – nagrody za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej i ubezpieczeniowej. Laureatem kategorii ubezpieczeniowej już po raz kolejny zostało PZU.

...
Czytaj więcej

PZU wyemituje obligacje podporządkowane

W dniu 17 maja 2017 r. PZU zaprezentował wyniki Grupy za I kw. 2017 r. W związku z publikacją raportu, członkowie zarządu przedstawili najbliższe plany spółki.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden startuje z nową kampanią

Nationale-Nederlanden rozpoczyna kampanię promocyjną produktu oszczędnościowego Pakiet Strażnika. Zapewnia on nie tylko finansowe zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci ale też ochronę przed niespodziewanymi zdarzeniami.

...
Czytaj więcej

Znaczenie branży ubezpieczeniowej dla rozwoju polskiej gospodarki

Branża ubezpieczeniowa wpływa na rozwój polskiej gospodarki na wiele sposobów. Bezpośrednio poprzez płacenie podatków, jak też pośrednio poprzez przekazanie części aktywów na polskie inwestycje.

...
Czytaj więcej

Marek Baran nowym szefem komunikacji Grupy PZU

PZU poinformowało, iż nowym dyrektorem Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy został Marek Baran. Będzie on odpowiedzialny za strategię komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, social media oraz sponsoring.

...
Czytaj więcej

Grzegorz Bierecki: chcemy słuchać środowiska ubezpieczeniowego

Podczas V Kongresu PIU wystąpił senator Grzegorz Bierecki, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. W swoim przemówieniu zawarł przedstawienie prac Senatu nad regulacjami dot. branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agencja PHD Media Direction obsłuży Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden wybrało dom mediowy PHD Media Direction do obsługi mediowej towarzystwa w internecie. W przetargu PHD Media Direction pokonało m.in. Value Media (Group One). Firma ta dotychczas współpracowała z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Tygodnik „Wprost” nagrodzi najlepsze produkty i usługi finansowe

Tygodnik „Wprost” już po raz trzeci rozda „Portfele Roku”. Nagrodą wyróżnione zostaną najlepsze produkty i usługi finansowe dostępne na polskim rynku. Przedsięwzięcie to ma na celu promocję najciekawszych, nowych na rynku, produktów i usług finansowych.

...
Czytaj więcej

Compensa: Polacy coraz częściej dbają o swoje zdrowie za granicą

NFZ rozpoczął wydawanie kart EKUZ w 2005 roku. Od tego czasu do rąk wyjeżdżających za granicę trafiło blisko 20 mln kart. Niestety EKUZ za granicą działa jedynie w publicznych placówkach służby zdrowia, często oddalonych od miejscowości turystycznych.

...
Czytaj więcej

Prawne połączenie AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. i AXA TUiR S.A.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. przejęło spółkę AXA TUiR S.A.

...
Czytaj więcej

PSA wybrało skład nowego zarządu

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy w ostatnim tygodniu dokonało wyboru nowego zarządu. Na funkcję prezesa po raz kolejny został powołany Jacek Skwierczyński.

...
Czytaj więcej

Allianz1 – proste ubezpieczenia w abonamencie 

Allianz przygotował nową ofertę dla klientów. Będą mogli oni sami skomponować produkt ochronny dopasowany do własnych potrzeb.

...
Czytaj więcej

Adam Uszpolewicz: branża ubezpieczeniowa posiada duży potencjał rozwoju na polskim rynku

Adam Uszpolewicz, prezes Aviva Polska, udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na rynku ubezpieczeń z elementami inwestycyjnymi jak i wyzwań ubezpieczyciela oraz jego planów rozwoju. 

...
Czytaj więcej

Votum: odszkodowanie dla rodziny zmarłego górnika

Kancelaria odszkodowawcza Votum przedstawiła historię swojego klienta, rodziny zmarłego górnika. Mężczyzna, który samodzielnie wychowywał dziewięcioletnią córkę, zginął podczas pracy. Specjaliści z VOTUM S.A. wystąpili do kopalni z roszczeniami.

...
Czytaj więcej

UNIQA zapowiada rewolucję w systemie likwidacji szkód

Jarosław Matusiewicz, nowy prezes spółek UNIQA, przedstawił zmiany, jakie zamierza wdrożyć ubezpieczyciel w swoim modelu biznesowym. Najistotniejsza zmiana obejmuje przekształcenie systemu likwidacji szkód.

...
Czytaj więcej

Piotr Zadrożny podsumowuje rok w TUZ TUW

Ponad rok temu funkcję prezesa TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych objął Piotr Zadrożny. CEO podsumowuje 12 miesięcy zarządzania spółką, gdy organizacja przeszła gruntowne zmiany.

...
Czytaj więcej

PZU uruchomił sprzedaż ubezpieczeń turystycznych przez aplikację Facebook Messenger

PZU umożliwił zakup ubezpieczenia turystycznego poprzez aplikację Facebook Messenger. „Głównym celem wykorzystania narzędzia jest chęć dotarcia i zainteresowania ofertą młodych klientów oraz tych, którzy poszukują oferty PZU w Internecie” – podało PZU.

...
Czytaj więcej

Premier potwierdza sprawowanie nadzoru nad PZU

Prezes Rady Ministrów przekazała w trakcie wtorkowej konferencji prasowej, że w tej chwili pełni nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.

...
Czytaj więcej

PZU awansowało na 5. miejsce Listy 500

W dniu 26 kwietnia 2017 r. Rzeczpospolita opublikowała 19. Edycję Listy 500, rankingu największych polskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów. Pierwsze miejsce w rankingu zajął PKN Orlen. Najwyżej spośród ubezpieczycieli znalazło się PZU.

...
Czytaj więcej

RF podsumowuje 1,5 roku działalności w sektorze ubezpieczeniowym

Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow udzieliła wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita z okazji upłynięcia 1,5 roku od powołania instytucji rzecznika finansowego. Głównym tematem rozmowy były kwestie konfliktowe pomiędzy klientami a zakładami ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Serwis assistance.tv obchodzi pierwsze urodziny

Serwis informacyjny www.assistance.tv obchodzi pierwsze urodziny. Uruchomiony rok temu, przez Mondial Assistance portal skierowany jest do ludzi branży ubezpieczeniowo-finansowej m.in. pracowników zakładów ubezpieczeń i banków, agentów i brokerów.

...
Czytaj więcej

PZU chce wejść na rynek usług senioralnych

PZU planuje rozpoczęcie ekspansji na rynek usług kierowanych dla seniorów. Przede wszystkim ubezpieczyciel chce otworzyć domy opieki nad osobami starszymi.

...
Czytaj więcej

„Jesteśmy, by pomagać” - nowa kampania wizerunkowa AXA

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych wystartowała nowa kampania wizerunkowa AXA. Jej rozpoczęcie zbiega się z wygaśnięciem licencji na używanie logo Liberty Ubezpieczenia, integracją biznesu majątkowego i pierwszym rokiem transformacji biznesu życiowego.

...
Czytaj więcej

Gothaer o rehabilitacji powypadkowej

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi co należy zrobić, gdy po wypadku poszkodowany potrzebuje pomocy fizjoterapeuty. Ubezpieczyciel odpowiada na pytanie jak znaleźć dobrego rehabilitanta, a także jakie są koszty i czas leczenia.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia Liderem 2016 w kategorii medycyna i farmacja

Aplikacja SALTUS ZDROWIE została wyróżniona w Konkursie Technologicznym Gazety Bankowej, przekazała spółka.

...
Czytaj więcej

MetLife z nową strategią

Towarzystwo ubezpieczeń na życie MetLife poinformowało, że od początku roku prowadzi nową strategię. Zakłada ona ugruntowanie pozycji spółki na polskim rynku ubezpieczeniowym poprzez dojrzałe i dynamiczne podejście do tworzenia oferty.

...
Czytaj więcej

CZUBLUN TRĘBICKI z wyróżnieniami w międzynarodowym rankingu Chambers & Partners

Piotr Czublun rekomendowany został w kategorii ’Bankowość i finanse: ubezpieczenia’ (Band 2). Jest to dla niego trzecie wyróżnienie, w rankingu pojawił się również w 2016 i 2015 roku.

...
Czytaj więcej

Prezes D.A.S. Rafał Hiszpański z tytułem TOP Profesjonalisty 2017

Prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. Rafał Hiszpański został wyróżniony tytułem TOP Profesjonalista 2017 w kategorii najlepszy menedżer. Nagroda przyznawana jest już po raz trzeci przez biznesowy dodatek tygodnika Wprost.

...
Czytaj więcej

Insurtechy, czyli innowacje w ubezpieczeniach

"Aby zrozumieć, czym tak naprawdę zajmują się polskie insurtechy trzeba spojrzeć szerzej na całą branżę ubezpieczeniową. Nowoczesna technologia wspiera ubezpieczycieli niemal we wszystkich aspektach ich pracy" - tłumaczy Marek Zefirian.

...
Czytaj więcej

Paweł Racis nowym dyrektorem handlowym Arval Polska

Od kwietnia 2017 r. funkcję dyrektora handlowego Arval Polska pełni Paweł Racis. Na tym stanowisku będzie on odpowiedzialny m.in. za rozwój produktów oraz zarządzanie działem handlowym.

...
Czytaj więcej

Expander: sprzedaż ubezpieczeń aż o 120 proc. wyższa

Jak podaje Expander Advisors, w 2016 r. usługi doradców cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Do trzech najdynamiczniej rozwijających się linii produktowych w ubiegłym roku należały kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, a także ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Powołano nowe władze w Votum

Rada Nadzorcza Votum podjęła uchwałę w sprawie powierzenia funkcji prezesa zarządu bieżącej kadencji Bartłomiejowi Krupie, oraz uchwałę w sprawie powierzenia funkcji wiceprezesa zarządu Elżbiecie Kupiec.

...
Czytaj więcej

Paweł Holnicki-Szulc dyrektorem polskiego oddziału AIG

Paweł Holnicki-Szulc został nowym dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału AIG. Zastąpi on na tym stanowisku Patricka Mahieu, który zasiadał na tym stanowisku od maja 2016 r.

...
Czytaj więcej

Pramerica Życie z tytułem Etyczna Firma

Redakcja Pulsu Biznesu po raz kolejny wyłoniła Etyczne Firmy Roku. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie otrzymało Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji. Jest to już druga taka nagroda ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Jarosław Gniadek zakończył współpracę z Aon Polska

Z dniem 29 marca 2017 r. Jarosław Gniadek zakończył współpracę z Aon Polska. Od 2016 r. pełnił on funkcję członka zarządu. Od listopada 2010 r. był dyrektorem zarządzającym i Chief Broking Officer.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z tytułem Etyczna Firma

Nationale-Nederlanden znalazło się w gronie wyróżnionych firm w konkursie „Etyczna Firma” zorganizowanym przez dziennik „Puls Biznesu” i firmy doradczej PwC.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wspiera młodzież w pracach nad innowacjami społecznymi

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale-Nederlanden zorganizowała pierwszą w Polsce edycję konkursu Social Innovation Relay. W ramach programu uczniowie zgłosili ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne.

...
Czytaj więcej

Mniej reklamacji i odwołań w ERGO Hestii dzięki rzecznikom klientów i pośredników

Jak podaje ubezpieczyciel, w pierwszych 18 miesiącach Rzecznik Klienta pomógł rozwiązać 4,5 tys. spraw. Bazując na tych pozytywnych doświadczeniach Grupa powoła Rzecznika Agenta, reprezentującego interesy pośredników ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Jak Brexit wpłynie na polski rynek ubezpieczeń?

29 marca 2017 r. rozpoczął się formalny proces wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasz Zoń tłumaczy, jak te precedensowe wydarzenia wpłynie na polski rynek ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Odszkodowania za wypadki z KREDYTY-Chwilówki

Pośrednictwo Finansowe „KREDYTY-Chwilówki” do swojej oferty wprowadziło nowy produkt – odszkodowania za wypadki. Usługi te są już świadczone w każdej placówce firmy.

...
Czytaj więcej

Polisa-Życie wyróżniona certyfikatem Firma Godna Zaufania

Polisa-Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group zostało wyróżnione Certyfikatem Firmy Godnej Zaufania 2017. Tytuł ten został przyznany przez Centrum Badania Opinii Klientów, za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności...

...
Czytaj więcej

Dariusz Czyż zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Votum

Prezes zarządu VOTUM S.A. Dariusz Czyż zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jako przyczynę swojej rezygnacji, wskazał otrzymanie od dominującego akcjonariusza Votum propozycji objęcia funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

...
Czytaj więcej

PFR: zmiany w zarządzie PZU nie wpłynął na strategię Banku Pekao

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju poinformował PAP, iż zmiany w zarządzie PZU nie mają wpływu zarówno na strategię przejmowanego Pekao SA i jego politykę dywidendową, jak i na harmonogram przejęcia.

...
Czytaj więcej

PZU podtrzymuje realizacje polityki dywidendowej

Grupa PZU chce skutecznie realizować strategię do 2020 r., której kluczowymi elementami są projekty w obszarze kosztowym, innowacje oraz wzrost. Spółka potwierdza również realizacje przedstawionej akcjonariuszom polityki dywidendowej.

...
Czytaj więcej

EuCO wywalczyła 1 mln zł odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC za szkodę osobową

Kancelaria odszkodowawcza EuCO poinformowała o rekordowym odszkodowaniu 1 mln zł, jakie udało się wywalczyć od ubezpieczyciela dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym sprzed 18 lat.

...
Czytaj więcej

SIGNAL IDUNA Polska uruchomiło profil na Facebooku

Pod koniec lutego br. na portalu społecznościowym Facebook swój profil uruchomiło towarzystwo ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska.

...
Czytaj więcej

Czynności prezesa zarządu PZU pełni Marcin Chludziński

W dniu 23 marca 2017 r. rada nadzorcza PZU oddelegowała dotychczasowego członka rady nadzorczej spółki, Marcina Chludzińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu PZU SA.

...
Czytaj więcej

Michał Krupiński odwołany z funkcji prezesa PZU

Rada Nadzorcza PZU SA na posiedzeniu 22 marca 2017 roku podjęła decyzję o odwołaniu Michała Krupińskiego z funkcji prezesa zarządu PZU i ze składu zarządu, poinformowała spółka. Odwołanie jest ważne z dniem 22 marca.

...
Czytaj więcej

Kancelarie odszkodowawcze odpowiadają Krupińskiemu

Michał Krupiński w wywiadzie z PAP powiedział, że należy uregulować funkcjonowanie kancelarii odszkodowawczych. W związku z tą wypowiedzią organizacje zrzeszone w stowarzyszeniu Pomoc Poszkodowanym przygotowały odpowiedź na postawione zarzuty.

...
Czytaj więcej

Krupiński o roli PZU w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu

Michał Krupiński, prezes PZU, przedstawił w rozmowie z PAP, jaką rolę odgrywa zarządzana przez niego spółka w planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie na życie pracowników może obniżyć rotację w firmie

Nationale-Nederlanden tłumaczy, że w przypadku małych i średnich firm sposobem na zatrzymanie wartościowych pracowników jest zaoferowanie im przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

PZU podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi ws. zwolnień

PZU przystąpiło do porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie planowanych zwolnień pracowniczych w spółce PZU S.A. i PZU Życie S.A. Porozumienia określają warunki grupowych zwolnień obejmujących 956 osób oraz restrukturyzacji 1.944 pracowników.

...
Czytaj więcej

Innowacje w PZU: drony będą ochraniać budynki

Roman Pałac, członek zarządu PZU Życie, był gościem programu #RZECZoBIZNESIE, emitowanym w portalu internetowym Rzeczpospolitej. W rozmowie z red. Marcinem Piaseckim opowiedział o nowych produktach, które zamierza wkrótce wdrożyć zakład ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Złoty Certyfikat programu Solidna Firma został przyznany Centrum Odszkodowań DRB

W ramach programu Solidna Firma, który wspiera i promuje rzetelne firmy, już po raz szesnasty wyłoniono przedsiębiorców godnych zaufania. Złotym Certyfikatem Solidnej Firmy zostało wyróżnione Centrum Odszkodowań DRB.

...
Czytaj więcej

W 2016 r. zysk netto Grupy Talanx wzrósł do 907 mln euro

W dniu 20 marca 2017 r. Grupa Talanx opublikowała swoje wyniki finansowe za 2016 r. Grupa podaje, iż w roku obrotowym 2016 nastąpił wzrost zysku netto o 23,6 proc. z 734 mln euro w 2015 r. do poziomu 907 mln euro.

...
Czytaj więcej

EY: Zakłady ubezpieczeń mają dwa miesiące na przegotowanie raportów SFCR i RSR

Do dnia 20 maja 2017 r. zakłady ubezpieczeń będą musiały po raz pierwszy złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego raporty RSR i SFCR oraz dokonać przeglądu i zmiany systemów wynagrodzeń, przekazują eksperci firmy doradczej EY.

...
Czytaj więcej

Michał Krupiński: trzeba uregulować działalność kancelarii odszkodowawczych

Michał Krupiński, prezes PZU, w rozmowie z PAP skomentował wyniki zakładu ubezpieczeń za 2016 r. oraz wyjaśnił, jakie są aktualnie najważniejsze wyzwania dla branży.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes wspiera ekspansję Grupy Torpol w Norwegii

Euler Hermes poinformował, iż udzielił gwarancji kontraktowych spółkom Torpol SA i Torpol Norge SA wyspecjalizowanym w infrastrukturze transportowej, aby wesprzeć ich ekspansję na norweskim rynku budowlanym.

...
Czytaj więcej

​MSWiA: Samochody BOR zostaną objęte ubezpieczeniem AC

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński zapowiedział w czwartek, że wraz ze wzrostem środków na Biuro Ochrony Rządu, samochody BOR zostaną objęte ubezpieczeniem AC.

...
Czytaj więcej

ProService wzmacnia swoją pozycję w sektorze ubezpieczeń i szykuje kolejne przejęcia fintechów

W dniu 3 marca 2017 r. ProService podpisało umowę nabycia części przedsiębiorstwa Bonair S.A., które odpowiada za tworzenie oprogramowania dla zarządzających funduszami oraz banków. Na mocy umowy ProService uzyskało prawa do rozwijania i sprzedaży prod.

...
Czytaj więcej

PZU otrzymało nagrodę Byki i Niedźwiedzie w kategorii spółka WIG20

Redakcja „Parkietu” po raz 23. przyznała nagrody Byki i Niedźwiedzie. PZU SA zwyciężył w kategorii spółka roku z WIG20.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden rusza z kampanią rekrutacyjną „Nie szukamy Pracowników”

Nationale-Nederlanden rozpoczęło nową kampanię rekrutacyjną, pod hasłem „Nie szukamy Pracowników”. Towarzystwo chce pozycjonować siebie jako atrakcyjnego pracodawcę. Celem kampanii jest przede wszystkim rekrutacja innowatorów z branży IT oraz partnerów.

...
Czytaj więcej

Złoty Laur Konsumenta 2017 dla LINK4

LINK4 zajął I miejsce i zdobył Złoty Laur w ogólnopolskim projekcie Laur Klienta/Konsumenta 2017 w kategorii jakość obsługi – ubezpieczenia samochodowe. Celem projektu jest wyłonienie najpopularniejszych produktów, marek i usług w danych kategoriach.

...
Czytaj więcej

Warta z tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi 2017

Towarzystwo ubezpieczeń Warta otrzymało tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2017, w jednym z największych badań opinii publicznej dotyczącej jakości obsługi klientów, przeprowadzonym w ramach Polskiego Programu Jakości Obsługi.

...
Czytaj więcej

Paweł Ziemba: ubezpieczyciele nie mogą zostawić klientów samych sobie

Paweł Ziemba, prezes Vienna Life, w wywiadzie dla redakcji Rzeczpospolita opowiedział o kulisach rebrandingu i aktualnej sytuacji na rynku finansowo-ubezpieczeniowym w Polsce.

...
Czytaj więcej

Generali: Krystyna Matysiak i Piotr Bułka w zarządzie

Krystyna Matysiak i Piotr Bułka zostali członkami zarządu Generali Towarzystwo Ubezpieczeń, zarówno w spółce życiowej, jak i majątkowej zakładu. Nowe stanowiska mają objąć z dniem 1 kwietnia 2017 r.

...
Czytaj więcej

W Nationale-Nederlanden został powołany Departament Sprzedaży Bezpośredniej dla obszaru Bancassurance i Affinity

Krzysztof Łoś został dyrektorem nowego departamentu w Nationale-Nederlanden. Będzie odpowiadał za sprzedaż bezpośrednią w obszarze Bancassurance i Affinity.

...
Czytaj więcej

Prezes LINK4 Agnieszka Wrońska wśród 10 Wschodzących Gwiazd Biznesu

Redakcja Rzeczpospolitej już po raz ósmy przygotowała zestawienie 10 Wschodzących Gwiazd Biznesu. W tegorocznej edycji, wyróżniona została Agnieszka Wrońska, prezes LINK4.

...
Czytaj więcej

PBUK patronem Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbędzie się Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji pod honorowym patronatem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Siła jest Kobietą”.

...
Czytaj więcej

Oskarżeni o wyłudzenia odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych zostali uniewinnieni

Sąd Okręgowy w Białymstoku uniewinnił sześć osób oskarżonych o wyłudzenia odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych. Zdaniem Sądu, przedstawiony przez śledczych materiał dowodowy posiadał wady prawne.

...
Czytaj więcej

Aegon o finansowych potrzebach kobiet

Z okazji święta kobiet eksperci Aegon radzą wszystkim paniom przygotowanie odpowiedniego planu finansowego na przyszłość. „Dzień Kobiet może być świetną okazją do wyznaczenia sobie swoich finansowych celów i ich spisania” – mówią.

...
Czytaj więcej

TU Europa z tytułem Mistrz Biznesu

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa otrzymało tytuł Mistrz Biznesu w kategorii „Ubezpieczenia”. Nagroda jest przyznawana przez magazyn Businessman.pl. Ubezpieczyciel został nagrodzony za innowacyjne działania proklienckie, wyprzedzanie trendów rynkowych.

...
Czytaj więcej

Vienna Life z nagrodą Stevie Awards za NAVIGO

Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zostało wyróżnione złotą statuetką w kategorii Business Intelligence Solution przez międzynarodową kapitułę plebiscytu Stevie Awards for Sales & Customer Service.

...
Czytaj więcej

Jarosław Matusiewicz został prezesem UNIQA

Jarosław Matusiewicz, dotychczasowy wiceprezes towarzystwa, z dniem 1 marca 2017 r. został prezesem UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A. Jako prezes oprócz nadzoru nad pionem techniki ubezpieczeniowej, będzie dodatkowo odpowiadał m.in. za IT, projekty.

...
Czytaj więcej

Bruce Carnegie-Brown został przewodniczącym Lloyd’s

Bruce Carnegie-Brown został wybrany nowym przewodniczącym Lloyd’s. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę Johna Nelsona.

...
Czytaj więcej

Aegon Plan na Przyszłość z premią za oszczędzanie

Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. przygotowało ofertę promocyjną. Klient, który w okresie od 1 marca do 31 maja br. zakupi ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Aegon Plan na Przyszłość, może otrzymać nawet 48 tys. zł.

...
Czytaj więcej

LINK4 partnerem programu „Nasz nowy dom”

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń zostało partnerem programu telewizyjnego „Nasz nowy dom”. Ubezpieczyciel wesprze jego uczestników, przekazując polisę mieszkaniową oraz wspierając finansowo remont, realizowany przez ekipę programu.

...
Czytaj więcej

Aviva zapytała swoich pracowników, czy robot może wykonywać ich zadania

Aviva wysłała do 16 tys. swoich pracowników zapytanie, czy ich zadania w pracy mogłyby być lepiej wykonywane przez robota. Osoby, które odpowiedziały twierdząco, są obecnie przekwalifikowywane do pełnienia innych obowiązków w organizacji.

...
Czytaj więcej

Intensa nie przejmie Generali

Na początku roku w mediach pojawiły się spekulacje o możliwości przejęcia włoskiego ubezpieczyciela Assicurazioni Generali przez bank Intesa Sanpaolo. Po zakończeniu oceny transakcji przez Włochów, ci zrezygnowali z zakupu.

...
Czytaj więcej

AXA powiększa przestrzeń biurową dla Liberty Ubezpieczenia

AXA wynajęła dodatkowe 3 757 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Warsaw Trade Tower. W nowym, większym biurze miejsce mają zająć dotychczasowi pracownicy Liberty Ubezpieczenia, które we wrześniu 2016 r. przejęte zostało przez AXA.

...
Czytaj więcej

WUM i PZU opracowują program bezpiecznego porodu

Warszawski Uniwersytet Medyczny wraz z PZU opracowują Program Bezpiecznego Porodu, który już wkrótce zostanie uruchomiony. Będzie to pierwszy w Europie Środkowo Wschodniej powszechny program kształcenia podyplomowego lekarzy z zakresu położnictwa.

...
Czytaj więcej

Michał Krupiński: PZU pracuje nad cyberubezpieczeniami

Michał Krupiński, prezes PZU udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. W trakcie rozmowy przedstawił plany Grupy w związku z przejęciem Banku Pekao S.A., a także przedstawił strategię Alior Banku oraz podsumował dotychczasowe osiągnięcia Grupy.

...
Czytaj więcej

Zmiany w Zarządzie D.A.S.

W dniu 16.02.2017 r. nastąpiły zmiany w Zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. Na miejsce Arkadiusza Gila została powołana Danuta Źrałek.

...
Czytaj więcej

Rośnie lojalność klientów zakładów ubezpieczeń

Kazimierz Stańczak, partner w firmie konsultingowej Bain & Company, w specjalnej opinii opublikowanej na łamach dziennika Rzeczpospolita, stwierdził, że rośnie lojalność klientów wobec zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Irański ubezpieczyciel reklamuje się wizerunkiem Donalda Trumpa

Jak podają irańskie media, ubezpieczyciel z Teheranu rozpoczął promocję swoich produktów ubezpieczeniowych za pomocą wizerunku Donalda Trumpa. Na plakatach ze zdjęciem nowego prezydenta USA umieszczono napis „Nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie katastrofa”

...
Czytaj więcej

AIG o ryzyku geograficznym

Prowadzenie działalności w wielu jurysdykcjach prawnych i obszarach kulturowych wiąże się z pewnym ryzykiem. Eksperci AIG wskazują, iż działalność taka wymaga odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Oszuści podszywają się pod pracowników PZU

PZU poinformowało, iż w ostatnich dniach otrzymuje od swoich klientów informacje, że kontaktują się z nimi osoby podające się za pracowników, agentów PZU lub pracowników instytucji nadzorującej towarzystwa ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Wyniki AIG

American International Group (AIG) przedstawiła swoje dane finansowe za IV kw. 2016 r. oraz cały 2016 r.

...
Czytaj więcej

PZU wyróżnione certyfikatem elitarnej międzynarodowej organizacji CIPS

PZU zdobył Certyfikat Korporacyjny Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS). Jest on potwierdzeniem najwyższych standardów zakupowych w organizacji. W Polsce obok ubezpieczyciela tylko 3 firmy posiadają ten dokument.

...
Czytaj więcej

Po fuzji Willis Towers Watson zarobił mniej w 2016 r.

Willis Towers Watson podał wyniki finansowe za IV kwartał 2016 r. oraz za cały poprzedni rok. Dla brokera ubiegły rok rozpoczął się od sfinalizowania fuzji spółek Willis Group Holdings (Willis) i Towers Watson & Co. (Towers Watson).

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden z certyfikatem Top Employer 2017

Certyfikat Top Employer przyznawany jest organizacjom oferującym pracownikom najlepsze warunki pracy i dbającym o ich rozwój. W tegorocznej edycji, tytuł Top Employers 2017 otrzymało Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

Nowa porównywarka ubezpieczeń – Finansomierz.pl

Na rynku od niedawna działa nowa porównywarka ubezpieczeń Finansomierz.pl. Jest to narzędzie opracowane przez grupę K2 Media. Na platformie klienci będą mogli także porównać ceny pożyczek oraz kredytów.

...
Czytaj więcej

Poradnik „Własne mieszkanie krok po kroku” od Gothaera

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przygotowało krótki przewodnik mieszkaniowy „Własne mieszkanie krok po kroku”. Zamieszczono w nim porady dla osób chcących nabyć nieruchomość zarówno dla siebie jak i jako inwestycję pod wynajem.

...
Czytaj więcej

Aegon z nową kampanią reklamową

Aegon rozpoczyna kampanię reklamową. Ma ona zwiększyć rozpoznawalność marki i jej pozycjonowanie na rynku ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

Kierowca chciał wyłudzić odszkodowanie OC. Wpadł przez filmik w sieci

Pracownicy zakładu ubezpieczeń udaremnili próbę wyłudzenia odszkodowania dzięki znalezionemu w internecie nagraniu. Kierowca przekonywał, że pojazd uległ szkodzie na autostradzie, podczas gdy w rzeczywistości auto brało udział w wyścigach samochodowych.

...
Czytaj więcej

Ryanair wprowadza ofertę rocznego ubezpieczenia podróży

Ryanair wprowadza nową usługę rocznego ubezpieczenia podróży, poinformował portal pasażer.com. Produkt będzie obejmował nieograniczoną liczbę podróży odbytych w okresie jednego roku, przy czym pojedynczy wyjazd nie może trwać dużej niż 28 dni.

...
Czytaj więcej

RPO interweniuje w sprawie odmowy udzielenia informacji przez KUKE

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął interwencję w sprawie odmowy Związkowi Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć udostępnienia informacji ze względu na tajemnicę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Zmiany w Radzie Nadzorczej PZU

Zarząd PZU SA poinformował, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 8 lutego 2017 r. odwołało ze składu Rady Nadzorczej Spółki Marcina Gargasa, który pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki...

...
Czytaj więcej

Sawicki: KNF powinna była nałożyć karę na ubezpieczyciela współpracującego z Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała we wtorek (7.02.2017 r.) Pawła Sawickiego, dyrektora Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych UKNF. W trakcie przesłuchania powiedział, że KNF powinna była nałożyć karę na ubezpieczyciela

...
Czytaj więcej

Eligiusz Krześniak zrezygnował z funkcji Członka Rady Nadzorczej PZU SA

W dniu 8 lutego 2017 r., Eligiusz Krześniak złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej PZU SA z dniem 8 lutego 2017 r. – poinformował zarząd PZU SA. Złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach.

...
Czytaj więcej

Paweł Pawlak dyrektorem polskiego oddziału Credendo

Nowym dyrektorem polskiego oddziału Credendo - Short-Term EU Risks został Paweł Pawlak, dotychczasowy szef działu sprzedaży i doświadczony ekspert w branży – informuje Credendo.

...
Czytaj więcej

13 tys. skarg na ubezpieczycieli w 2016 r. Rzecznik prasowy RF podał wstępne szacunki

Marcin Jaworski, Rzecznik prasowy Rzecznika Finansowego przekazał wstępne szacunki skarg konsumentów na instytucje finansowe w 2016 r. W zeszłym roku wpłynęło ich do Biura RF aż 17 tys., z czego więcej niż 13 tys. dotyczyło ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie tożsamości

Ofiarą cyberprzestępstwa może paść nie tylko przedsiębiorstwo ale także osoba prywatna. Przedstawiciele zakładów ubezpieczeń przekonują, że nawet w przypadku utraty niewielkiej sumy pieniędzy polisa od kradzieży tożsamości może okazać się bardzo pomocna.

...
Czytaj więcej

Talanx osiągnął nieco ponad 900 mln euro zysku netto w 2016 r.

W dniu 7 lutego 2017 r. niemiecka grupa ubezpieczeniowa Talanx poinformowała, powołując się na wstępne dane, iż w 2016 r. spółka odnotowała nieco ponad 900 mln euro zysku netto.

...
Czytaj więcej

Maciej Harczuk w zarządzie Euler Hermes

Rada Nadzorcza Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes S.A. z dniem 3 lutego 2017 roku powołała Macieja Harczuka na stanowisko Członka Zarządu, przekazano w komunikacie prasowym ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

INTER Polska ćwierć wieku na polskim rynku ubezpieczeń

W dniu 27 stycznia 2017 r. Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska SA obchodziło jubileusz 25-lecia działalności na polskim rynku. Podczas uroczystej gali w hotelu Marriott, ubezpieczyciel gościł przedstawicieli samorządów lekarskich i pielęgniarskich...

...
Czytaj więcej

Janusz Władyczak: Chcemy wzmocnić pozycję na rynku w obszarze ubezpieczeń eksportowych i krajowych

Janusz Władyczak, wiceprezes KUKE udzielił wywiadu dla portalu wnp.pl. Wskazywał w nim na kierunki eksportu inwestycji polskich firm oraz podsumował ubiegły rok działalności zakładu ubezpieczeń i wskazał plany na 2017 r.

...
Czytaj więcej

Powiększenie Warszawy: Czy mieszkańcy przyłączonych gmin zapłacą wyższe OC?

W dniu 30 stycznia 2017 r. do Sejmu RP wpłynął poselski projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Zakłada on powstanie powiatu warszawskiego, w skład którego będzie wchodzić m. st. Warszawa oraz 32 okoliczne gminy.

...
Czytaj więcej

Minął rok od wprowadzenia podatku bankowego

Rok temu weszła w życie ustawa z dnia 15 stycznia 2016 r. o podatku od niektórych instytucji finansowych. Podatek bankowy obejmuje instytucje obecne na rynku finansowym – m.in. banki oraz zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji.

...
Czytaj więcej

D.A.S. o reklamacjach za niespełnienie warunków imprezy turystycznej przez organizatorów

Eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. przypominają, jak turysta może dochodzić swoich praw, jeśli organizator imprezy turystycznej nie wywiązał się z oferowanych warunków wyjazdu. 

...
Czytaj więcej

Andrzej Jarczyk odchodzi z UNIQA

Andrzej Jarczyk, dotychczasowy prezes zarządu spółek UNIQA w Polsce, odchodzi z końcem lutego 2017 r. Złożył rezygnację po 6 latach pracy u ubezpieczyciela. Do czasu powołania nowego prezesa jego obowiązki przejmie Jarosław Matusiewicz.

...
Czytaj więcej

Dariusz Jankowski z Generali do zarządu ESKOM

Dariusz Jankowski, do niedawna zasiadający w zarządzie Generali, dołączył do zespołu ESKOM – firmy zajmującej się dostarczaniem oraz wdrażaniem dedykowanych rozwiązań informatycznych z zakresu infrastruktury oraz bezpieczeństwa IT dla sektora finansowego.

...
Czytaj więcej

Pramerica ostrzega klientów przed instytucjami podającymi się za agentów ubezpieczeniowych

Pramerica Życie TUiR SA opublikowała na swojej stronie internetowej ostrzeżenie dla klientów. Ubezpieczyciel przestrzega w nim przed instytucjami podszywającymi się pod agentów towarzystwa.

...
Czytaj więcej

Czy Allianz przejmie QBE Insurance?

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz miał prowadzić nieoficjalne rozmowy na temat potencjalnego przejęcia australijskiego QBE Insurance – podała w niedzielę niemiecka gazeta Handelsblatt, powołując się na źródła.

...
Czytaj więcej

Generali wystartowało z kampanią promocyjną ubezpieczeń turystycznych

Do końca lutego w radiu i internecie będzie emitowana reklama ubezpieczenia turystycznego Generali. Osoby, które w tym czasie zdecydują się na zakup produktu, otrzymają 25% zniżki na ubezpieczenie sprzętu sportowego.

...
Czytaj więcej

Opłata za interwencję ratowników górskich może być kosztowna

Mondial Assistance przypomina, iż Czechy i Słowacja, będące jednymi z najpopularniejszych miejsc wśród narciarzy, nie mają bezpłatnej pomocy ratowników górskich. Tam koszt akcji odpowiednich służb ratunkowych, helikoptera i ambulansu pokrywa poszkodowany.

...
Czytaj więcej

Polski Oddział AIG powiększył zespół Financial Lines

Zespół Financial Lines polskiego oddziału AIG Europe Limited powiększył się o cztery osoby. Ponadto, stanowisko dyrektora ds. sprzedaży ubezpieczeń odpowiedzialności członków organów spółki kapitałowej w AIG objęła Agata Grygorowicz.

...
Czytaj więcej

Intensa Sanpaolo zainteresowane przejęciem Generali

Włoska grupa Intensa Sanpaolo obecna na rynku bankowym i ubezpieczeniowym potwierdziła możliwość połączenia się z Generali – największym włoskim ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

PIU wręczyła odznaki za zasługi dla ubezpieczeń

W dniu 17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Odznaki przyznawane są przez PIU od 1996 r.

...
Czytaj więcej

Gothaer po raz trzeci wyróżniony Gwiazdą Jakości Obsługi

Gothaer już po raz trzeci został wyróżniony prestiżowym tytułem „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”. Nagroda jest przyznawana przez konsumentów w uznaniu za innowacyjne rozwiązania i troskę o klienta.

...
Czytaj więcej

Mondial Assistance oferuje usługi pomocy domowej dla osób nieubezpieczonych

Mondial Assistance zakończyło pilotaż swojej nowej usługi – platformy do szybkiego umówienia wizyty fachowca w razie domowej awarii.

...
Czytaj więcej

SALTUS Ubezpieczenia z tytułem Dobra Marka 2017

SALTUS Ubezpieczenia otrzymał tytuł Dobra Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma. Firma została nagrodzona w kategorii „Odkrycie roku”.

...
Czytaj więcej

Warta w gronie najlepszych marek w Polsce

Międzynarodowa organizacja Superbrans przygotowała kolejne zestawienie najlepszych polskich marek. Wyróżnienia te w Polsce przyznawane są już ponad 11 lat.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia z Gwiazdą Jakości Obsługi 2017

ERGO Hestia otrzymała tytuł Gwiazda Jakości Obsługi 2017. Jest to wyróżnienie przyznawane przez konsumentów firmom docenianym ze względu na jakość obsługi i kontakt z klientami.

...
Czytaj więcej

PZU szuka kapitału na zwiększenie wskaźnika pokrycia Solvency II

PZU planuje wyemitować obligacje za 500 mln euro, przekazał portal Money.pl, powołując się na informacje agencji Reuters. W ten sposób ubezpieczyciel chce zwiększyć bufor kapitałowy po zakupie wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju 32,8% akcji Banku Pekao.

...
Czytaj więcej

W UE rozpoczęto prace nad uregulowaniem rynku pojazdów autonomicznych

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego przyjęła sprawozdanie, w którym wzywa Komisję Europejską do zaproponowania przepisów prawnych, które regulowałyby stosowanie robotów. Przyjęte propozycje zmian, wynikające z szybkiego rozwoju robotyki i AI.

...
Czytaj więcej

Wyniki plebiscytu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2016” i „Ubezpieczeniowy Menedżer 2016”

Nagrody przyznano w trzech kategoriach. Wśród najlepszych towarzystw ubezpieczeń oferujących ubezpieczenia na życie znalazło się, na pierwszym miejscu BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

...
Czytaj więcej

Oszczędności i zwolnienia w szwajcarskich oddziałach Zurich Insurance

Szwajcarskie media podały informację o planowanych zwolnieniach grupowych w Zurich Insurance. Jak informuje dziennik "Neue Zuricher Zeitung", zakład ubezpieczeń ma zlikwidować 123 miejsca pracy w swoich szwajcarskich oddziałach.

...
Czytaj więcej

Prudential wybrał Publicis

Agencja Publicis wygrała przetarg na obsługę kreatywną Prudential. Do przetargu zaproszono sześć podmiotów. Z informacji zakładu ubezpieczeń wynika, że dotychczasowy koncept młodego boga nadal będzie kontynuowany.

...
Czytaj więcej

Do zespołu Generali dołączy Krystyna Matysiak

Od dnia 1 lutego 2017 r. do zespołu Generali dołączy Krystyna Matysiak. Jest ona doświadczonym menadżerem branży finansowej specjalizującym się w obszarze HR. W Generali Polska będzie odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi i obsługę klienta.

...
Czytaj więcej

Disney ubezpieczył się na ryzyko niezrealizowania kontraktu przez Fisher. Teraz może liczyć na 50 mln dolarów odszkodowania

Zmarła amerykańska aktorka Carrie Fisher, znana przede wszystkim jako odtwórczyni jednej z głównych ról w sadze Gwiezdne Wojny. Producent filmu miał wykupioną polisę na kwotę 50 mln dolarów, gdyby okazało się, że kontrakt nie zostanie zrealizowany.

...
Czytaj więcej

PZU nadzorowane przez Ministra Finansów i Rozwoju

Zarządzającym aktywami PZU S.A. został Minister Finansów i Rozwoju. Oprócz zakładu ubezpieczeń pod resort trafi jeszcze 239 podmiotów m.in. PKO BP, PLL LOT, GPW, Totalizator Sportowy, Grupa Azoty, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju.

...
Czytaj więcej

Nowa agencja PR Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden rozpoczęło współpracę z Clear Communication Group. Od stycznia 2017 r. przez najbliższy rok agencja PR będzie wspierać ubezpieczyciela w zakresie kontaktu z mediami.

...
Czytaj więcej

UFG z Rekomendacją Rynku Inwestycji 2016

W dniu 1 grudnia 2016 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny został wyróżniony przez magazyn „Rynek Inwestycji”.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej branż zainteresowanych grupowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi dla swoich pracowników

Rośnie liczba osób objętych grupowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Zgodnie z danymi Polskiej Izby Ubezpieczeń po II kw. 2016 r. liczba posiadaczy takiego ubezpieczenia wzrosła o 250 tys. osób, tj. o 23%.

...
Czytaj więcej

Unipetrol otrzymał już 324 mln dolarów odszkodowania

Spółka Unipetrol RPA, która należy do grupy PKN Orlen podpisała umowę dot. wypłaty piątej transzy odszkodowania. Łącznie, z poprzednimi wypłatami odszkodowania, spółka otrzymała od zakładów ubezpieczeń i reasekuracji 324 mln dolarów (1,36 mld złotych).

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia przyjęła Standard Minimum Programu Etycznego

STU ERGO Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce podpisało deklarację przyjęcia Standard Minimum Programu Etycznego. Program ma na celu udzielanie wsparcia przy wdrażaniu etycznych rozwiązań w organizacjach biznesowych.

...
Czytaj więcej

Najbardziej nietypowe roszczenia

Towarzystwa ubezpieczeń poza standardowymi zgłoszeniami szkód odbierają również bardzo nietypowe roszczenia o odszkodowania, np. niedopałek papierosa w mrożonce czy atak krokodyla w basenie hotelowym.

...
Czytaj więcej

MetLife nagrodził uczestników konkursu „Dzieciaki startupy”

Na zorganizowany w ramach kampanii „Twoje dziecko to najlepszy start-up na świecie!” konkurs internetowy „Dzieciaki startupy” wpłynęło 81 zgłoszeń z filmikami zawierającymi pomysły dzieci na to jak zmienić świat na lepsze.

...
Czytaj więcej

LINK4 z tytułem Dobra Marka 2017

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń otrzymało wyróżnienie „Dobra Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne.

...
Czytaj więcej

Donoria zmienia logo

Broker ubezpieczeniowy Donoria S.A. ma nowe logo. W ten sposób spółka chce podkreślić swoje wartości oraz przynależność do globalnej instytucji ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Agencja S&P utrzymała rating PZU na poziomie A-

Agencja S&P w raporcie z dnia 22 grudnia 2016 roku podtrzymała rating PZU na poziomie „A-”. Rating został opublikowany dwa tygodnia po ogłoszeniu przez PZU transakcji zakupu akcji Banku Pekao S.A.

...
Czytaj więcej

Paweł Ziemba: Każda z firm ubezpieczeniowych życzyłaby sobie, żeby być opiekunem

W czwartkowym programie #RZECZoBIZNESIE wziął udział Paweł Ziemba, prezes Vienna Life. W rozmowie wskazywał na konieczność postrzegania w nowy sposób relacji między zakładem ubezpieczeń a klientem.

...
Czytaj więcej

Warta doceniona za jakość obsługi i produktów

W ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego, realizowanego przez redakcję Strefy Gospodarki - dodatku do Dziennika Gazety Prawnej, przyznano wyróżnienia „Konsumencki Lider Jakości – Lider 5-lecia 2011-2016”.

...
Czytaj więcej

Likwidator szkód wyłudził 120 tys. zł od zakładu ubezpieczeń

Komenda Powiatowa w Mikołowie poinformowała o zatrzymaniu oszusta wyłudzającego odszkodowania od zakładu ubezpieczeń. Łącznie z przestępczej działalności mieszkańca Mikołowa towarzystwo straciło 120 tys. zł.

...
Czytaj więcej

SAS Institute: Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach

Eksperci z SAS Institute podnoszą, że z roku na rok wzrasta skala nadużyć w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Szczególnie widać większy udział wyłudzeń kredytów poprzez kradzież tożsamości i wyłudzeń odszkodowań przez klientów zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

InterRisk najlepszą spółką w grupie VIG Polska

Vienna Insurance Group w Polsce jak co roku przyznała nagrodę spółce, która osiągnęła najlepsze wyniki w ramach Grupy. Nagroda przyznawana jest przez prezesów zarządów wszystkich spółek ubezpieczeniowych i serwisowych Grupy.

...
Czytaj więcej

Wyłudzacze odszkodowań z Wrocławia zostali zatrzymani

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przekazała, że jej funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu członków grupy zajmującej się wyłudzeniami odszkodowań za szkody komunikacyjne i kredyty.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne dostępne na poczcie

Europ Assistance wspólnie z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych przygotowały ubezpieczenie podróżne „Bezpieczny turysta”. Dystrybucja ubezpieczeń odbywa się w placówkach Poczty Polskiej.

...
Czytaj więcej

Concordia Ubezpieczenia organizatorem konkursu „Młody Agro-Przedsiębiorca”

Od września do grudnia 2016 r. trwał konkurs „Młody Agro-Przedsiębiorca” organizowany przez Concordia Ubezpieczenia, Banki Spółdzielcze SGB i Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA. Był on skierowany do słuchaczy szkół rolniczych w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Oszuści wysyłają smsy z informacją o niezapłaconej składce ubezpieczenia OC

Komenda Miejska Policji w Elblągu ostrzega przed oszustami wyłudzającymi składkę ubezpieczenia OC.

...
Czytaj więcej

Liczba śmiertelnych wypadków w rolnictwie rośnie

Z danych KRUS wynika, że od I do III kwartału 2016 r. zgłoszono 15 tys. zdarzeń wypadkowych z udziałem rolników, tj. o 5,2% mniej niż w analogicznym okresie 2015 r.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele mogą wykorzystać system mDokumenty

Trzy tygodnie temu odbyła się konferencja Ministerstwa Cyfryzacji, podczas której zaprezentowano projekt mDokumenty. Przedsięwzięcie MC zakłada udostępnianie dostępu do dokumentów, m.in. dowód osobisty, prawo jazdy, czy ubezpieczenie OC przez smartfona.

...
Czytaj więcej

Drugi dzień kongresu impact’16 fintech/insurtech

W dniu 8 grudnia 2016 r. odbył się drugi dzień kongresu impact’16 fintech/insurtech. „Jesteśmy na początku drogi do stworzenia centrum fintechowego” - tak o rozwoju polskiego sektora fintech mówiła Minister Jadwiga Emilewicz.

...
Czytaj więcej

CUK Ubezpieczenia o ratalnym systemie sprzedaży ubezpieczeń

Multiagencja CUK Ubezpieczenia przypomina o możliwości ratalnej spłaty ubezpieczenia. Jako produkt miesiąca w grudniu, CUK proponuje system ratalny smart 11+ firmy Bacca. Jest to jeden ze sposobów na wciąż rosnące koszty polis komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia: 1,5 roku funkcjonowania Rzecznika Klienta

Od 1,5 roku w TU ERGO Hestia działa Rzecznik Klienta. Ustanowienie tej funkcji w Grupie ERGO Hestia 9 czerwca 2015 r. było pierwszą tego typu inicjatywą na polskim rynku ubezpieczeń. W związku z rocznicą ubezpieczyciel podsumowuje okres działalności.

...
Czytaj więcej

Nowa strona D.A.S.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. uruchomiło nową stronę internetową. Jak przekazują przedstawiciele zakładu ubezpieczeń, odświeżony wygląd witryny to tylko pierwszy etap zmian, jakie planuje ubezpieczyciel w przyszłym roku.

...
Czytaj więcej

Pierwszy dzień kongresu impact’16 fintech/insurtech

W dniu 7 grudnia 2016 r. podczas pierwszego dnia kongresu impact’16 fintech/insurtech przedstawiciele instytucji finansowych, startupów oraz administracji publicznej zastanawiali się nad szansami Polski jako fintechowego hubu Europy Środkowo-Wschodniej.

...
Czytaj więcej

Zagraniczny kapitał ma 70,2% udziałów na polskim rynku ubezpieczeń

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przygotowała zestawienie kapitałów własnościowych zakładów ubezpieczeń działających na rynku polskim. Wynika z niego, że jedynym ubezpieczycielem z dominującym udziałem polskiego kapitału jest PZU.

...
Czytaj więcej

VIG sfinalizowała przejęcie serbskich spółek AXA

W dniu 30 listopada 2016 r. Vienna Insurance Group sfinalizowała transakcję przejęcia serbskich spółek AXA. Peter Hofinger, Członek Zarządu VIG, odpowiedzialny za rynek serbski powiedział, że dla Grupy VIG jest to wciąż rosnący i inwestycyjny rynek.

...
Czytaj więcej

beinsured patronem medialnym impact’16 fintech/insurtech

W dniach 7-8 grudnia 2016 r. we Wrocławiu odbędzie się impact’16 fintech/insurtech - najciekawsze merytorycznie, najbardziej inspirujące i pierwsze wydarzenie w tej części Europy gromadzące wiodących innowatorów branży finansowej i ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Zmiany w zarządzie STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o. ma nowego prezesa. Został nim dotychczasowy wiceprezes Zarządu - Adam Lewandowski.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na życie Pary Prezydenckiej

PAP dotarł do nowo podpisanych polis ubezpieczenia na życie obejmujących ochroną Parę Prezydencką i współpracowników KP. W najnowszej polisie pojawił się zapis gwarantujący wypłatę świadczenia w razie szkody powstałej wskutek zamachu terrorystycznego.

...
Czytaj więcej

SALTUS: Wciąż niska dbałości o zdrowie u mężczyzn

Z raportu Komisji Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju „Zdrowie i opieka zdrowotna w zarysie: Europa” wynika, że mężczyźni częściej chorują na raka niż kobiety. Na pierwszym miejscu znajduje się nowotwór prostaty.

...
Czytaj więcej

PZU aktywnym partnerem krajowych liderów biznesu

Specjaliści z PZU aktywnie uczestniczyli w odbywającym się w zeszłym tygodniu Kongresie 590, m. in. Aleksandra Agatowska, zasiadająca w zarządzie spółki PZU Życie S.A., opowiedziała, w jaki sposób Grupa wspiera polskie, innowacyjne przedsiębiorstwa.

...
Czytaj więcej

SKOK Ubezpieczenia wspiera edukację dzieci i młodzieży w zakresie ubezpieczeń wzajemnych

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej od 9 lat przygotowuje i prowadzi program „Żyj finansowo”, w ramach którego edukuje dzieci i młodzież w zakresie finansów. Bieżącą edycję programu poszerzono m.in. o materiał z zakresu ubezpieczeń wzajemnych.

...
Czytaj więcej

Concordia wyremontowała siedem wiejskich przychodni lekarskich

Przy współpracy Concordia Ubezpieczenia z Fundacją Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA i SGB Bankiem została zorganizowana ogólnopolska akcja „Przyjaźni dzieciom”, która trwała od kwietnia do listopada 2016 r.

...
Czytaj więcej

Porównywarka ubezpieczeń mfind nagrodzona za obsługę klientów

Porównywarka ubezpieczeń mfind otrzymała nagrodę Ekomers 2016. Zwyciężyła w kategorii “Najbardziej ludzka strategia social media”. Mfind doceniono za obsługę klienta m.in. w serwisie poradnikowym Akademia ubezpieczeń mfind.

...
Czytaj więcej

MetLife LifeChanger - wolontariusze uczą przedsiębiorczości

W dniach od 14 do 18 listopada 2016 r. w 9 miastach Polski pracownicy i agenci MetLife prowadzą lekcje w szkołach z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

...
Czytaj więcej

PZU poprawił wynik w III kw. 2016 r. 45% udziałów w rynku ubezpieczeń na życie

Grupa PZU w III kw. 2016 roku osiągnęła 649 mln zł skonsolidowanego zysku netto (przypisanego jednostce dominującej) wobec 511 mln zł w analogicznym okresie 2015 roku (wzrost o 27%).

...
Czytaj więcej

Ruszyła kolejna odsłona kampanii reklamowej Prudential: Młody Bóg na emeryturze

Prudential właśnie rozpoczął emisję kolejnej odsłony kampanii reklamowej Młodzi Bogowie. Tym razem Młody Bóg myśli o swoim życiu po przejściu na emeryturę, zdając sobie sprawę, że wiele marzeń nie zostanie zrealizowanych z powodu niższych dochodów.

...
Czytaj więcej

Kampania reklamowa - „Compensa. Żadnych ale.”

„Compensa. Żadnych ale.” – to hasło, którym ubezpieczyciel zwraca uwagę odbiorców na wymówki, którymi Polacy usprawiedliwiają m.in brak ubezpieczenia. Towarzystwo zachęca, aby porzucić wymówki i zdecydować się na zakup polisy.

...
Czytaj więcej

SKOK Ubezpieczenia w Złotej setce

„Gazeta Finansowa” opublikowała kolejny ranking – „Złotą setkę” największych i najbardziej dynamicznych instytucji finansowych I poł. 2016 r. Wśród 100 wyróżnionych instytucji znalazły się m.in. towarzystwa działające pod wspólną marką SKOK Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Złote Effie dla Prudential za najlepszą kampanią reklamową w ubezpieczeniach w 2015 r.

W dniu 24 października wręczono nagrody Effie dla twórców najlepszych kampanii reklamowych. W kategorii „Ubezpieczenia i inwestycje” drugi rok z rzędu zwyciężył Prudential z kampanią reklamową Młodzi Bogowie.

...
Czytaj więcej

Przeciętny Polak po wypadku musi czekać

Jak zauważa Gothaer, niezadowolenie z działalności NFZ deklaruje obecnie trzy czwarte badanych (75 proc.), a zadowolenie niespełna jedna piąta (17 proc.).

...
Czytaj więcej

Skandia przemienia się w Vienna Life

Nowa marka, zacieśnianie więzi z klientem, realizacja szerokich potrzeb klienta związanych z ochroną jego życia, stały kontakt z ubezpieczonym i uświadamianie klientów o funkcjonowaniu gospodarki – to główne zmiany, jakie rozpoczęły się w Skandii.

...
Czytaj więcej

Michał Kwieciński będzie odwoływał się od decyzji KNF

W dniu 24 maja 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego nie wyraziła zgody na powołanie Michała Kwiecińskiego na Prezesa Zarządu AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. oraz AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

Nationale Nederlanden wspiera diagnostykę raka piersi

Nationale Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. podpisało umowę z Braster S.A. w zakresie dystrybucji urządzenia medycznego do samodzielnego badania piersi w domu.

...
Czytaj więcej

Tomasz Paweł Kulik nowym CFO PZU SA

Rada Nadzorcza PZU SA w dniu 14 października 2016 r. powołała Tomasza Pawła Kulika na członka zarządu PZU SA. Będzie on jednocześnie dyrektorem finansowym w Grupie Kapitałowej PZU.

...
Czytaj więcej

PZU atrakcyjnym pracodawcą

PZU poinformowało, iż rusza z kolejną, trzecią już edycją kampanii wizerunkowej „PZU. Przyciągamy najlepszych”. Ma ona umocnić wizerunek zakładu ubezpieczeń jako atrakcyjnego pracodawcy, który oferuje pakiet unikalnych korzyści dla pracowników.

...
Czytaj więcej

KUKE na konferencji Eximgarant

W dniu 7 października 2016 r. w Mińsku odbyła się konferencja z okazji obchodów 15-lecia działalności białoruskiego ubezpieczyciela kredytów eksportowych, firmy Eximgarant.

...
Czytaj więcej

O projekcie „drony w ubezpieczeniach” na Politechnice Warszawskiej

W dniu 27 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej będzie miało miejsce seminarium dotyczące zagadnienia wykorzystania dronów przy likwidacji szkód przez zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Dzień Wolontariusza w Pramerica Życie TUiR S.A.

Fundacja Pramerica oraz Pramerica Życie TUiR S.A. zorganizowały Dzień Wolontariusza, podczas którego ponad 190 osób: pracowników, współpracowników i członków ich rodzin pomagało w domach dziecka, świetlicach środowiskowych...

...
Czytaj więcej

KNF wyraziła zgodę na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali TU i Generali Życie TU

W dniu 4 października 2016 r. odbyło się 323. Posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali TU S.A. i Generali Życie TU S.A.

...
Czytaj więcej

Instytucje finansowe nagrodzone „Laurem Pośredników”

W dniu 4 października 2016 r., podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia „Laurów Pośredników”. Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu zostali: Alior Bank, Grupa Warta oraz Aasa Polska.

...
Czytaj więcej

Polison – nowa platforma do sprzedaży ubezpieczeń grupowych

Na polskim rynku pojawiło się kolejne ciekawe i innowatorskie rozwiązanie do sprzedaży ubezpieczeń grupowych przy wykorzystaniu nowych technologii. Platforma Polison w pełni automatyzuje obsługę kontraktów.

...
Czytaj więcej

MetLife: „Twoje dziecko to najlepszy start-up na świecie!”

W dniu 1 października 2016 r. MetLife ruszył z kampanią „Twoje dziecko to najlepszy start-up na świecie!”. Jest ona skierowana do osób, które chcą zapewnić swojemu dziecku dobry start w dorosłość.

...
Czytaj więcej

Klienci docenili ubezpieczenie turystyczne Warty

W badaniu przeprowadzonym w ramach projektu Programu Konsumencki Lider Jakości ankietowani konsumenci zdecydowali, że ubezpieczenia turystyczne Warty zasłużyły na złote godło Konsumencki Lider Jakości.

...
Czytaj więcej

​Pomoc assistance dla użytkowników sieci Play

Spółka P4 (Play) we współpracy z Europ Assistance Polska przygotowała specjalne pakiety usług assistance dla klientów zawierających oraz przedłużających umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

Konferencja PIU o wzajemności ubezpieczeniowej

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza na konferencję zatytułowaną „Siła wzajemności ubezpieczeniowej – aspekty społeczne, ekonomiczne i prawne”.

...
Czytaj więcej

DAS: ubezpieczenie ochrony prawnej pomoże w przypadku kradzieży danych osobowych

Eksperci D.A.S Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. w nawiązaniu do ostatnich doniesień o wycieku danych z bazy PESEL przypominają, że przed ewentualnymi konsekwencjami takiej sytuacji można się zawczasu zabezpieczyć.

...
Czytaj więcej

Przykłady przestępczości ubezpieczeniowej. Raport PIU za 2015 r.

We wczorajszym wydaniu beinsured informowaliśmy o najważniejszych danych dotyczących przestępczości ubezpieczeniowej w 2015 r. Dziś chcielibyśmy przedstawić dwa najciekawsze przypadki przestępstw ubezpieczeniowych, jakie znalazły się w raporcie PIU.

...
Czytaj więcej

Nowa strategia Concordii i zmiany w zarządzie

W ramach swojej strategii na najbliższe lata, Concordia Ubezpieczenia zamierza zwiększyć sprzedaż produktów majątkowych i życiowych skierowanych do klienta indywidualnego oraz sektora MSP.

...
Czytaj więcej

Baborówko Horse Sale Show 2016 z udziałem Concordii

W dniach od 30 września do 2 października 2016 r. odbędą się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW oraz aukcja koni sportowych - Baborówko Horse Sale Show. Po raz kolejny do udziału w wydarzeniu została zaproszona Concordia Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

RPO wystąpił do MF w sprawie odmowy KNF na powołanie członków zarządu towarzystwa ubezpieczeń

Do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich docierają sygnały wskazujące na brak należytego zabezpieczenia praw kandydatów na członków krajowego zakładu ubezpieczeń i krajowego zakładu reasekuracji, którzy poddawani są weryfikacji przez KNF.

...
Czytaj więcej

Pakiet Strażnika - nowa oferta specjalna Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden przygotował nową ofertę specjalną. Ubezpieczyciel do polisy Sposób na Przyszłość wprowadził unikalne korzyści Pakietu Strażnika. Rozszerzone ubezpieczenie daje klientom m.in. możliwość regularnego oszczędzania z ochroną kapitału.

...
Czytaj więcej

Zakończyła się konferencja TCC

W dniach 14-15 września w Warszawie odbyła się konferencja TCC. W tym roku uczestnicy spotkania zastanawiali się nad przyszłością branży ubezpieczeniowej zwłaszcza w zakresie rozwoju i wykorzystania nowych technologii.

...
Czytaj więcej

MF rozpoczyna prace nad regulacjami dot. kancelarii odszkodowawczych

Dziennik Gazeta Prawna podał, że Ministerstwo Finansów rozpocznie wkrótce prace nad regulacjami dotyczącymi kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

MACIF Życie TUW jednym z Partnerów Światowego Dnia Serca

W dniu 18 września 2016 r. odbył się „Światowy Dzień Serca” zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Patronem wydarzenia było MACIF Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

...
Czytaj więcej

Grupa Aegon zachęca do oszczędzania na edukację dzieci

Aegon Program Finansowania Studiów + został stworzony by pomóc w zgromadzeniu kapitału na studia dziecka na wybranej uczelni w Polsce lub w innym kraju. Jednocześnie zapewnia ochronę ubezpieczeniową.

...
Czytaj więcej

Jaworski: Jak precyzyjnie wyłączyć odpowiedzialność ubezpieczyciela za atak terrorystyczny w polisie turystycznej?

Dziennik Gazeta Prawna zauważa, że narasta problem określenia zakresu ochrony ubezpieczeń turystycznych, w szczególności ochrony od zamachów terrorystycznych.

...
Czytaj więcej

Bartłomiej Litwińczuk został członkiem Zarządu PZU ŻYCIE SA

Bartłomiej Litwińczuk został powołany na członka zarządu spółki życiowej Grupy PZU S.A.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wyjazd last minute

Wyjazdy na ostatnią chwilę szczególnie popularne są właśnie we wrześniu. W pośpiechu jednak nie wszyscy pamiętają o ubezpieczeniu, szczególnie gdy biuro podróży zapewnia, że jest ono zawarte w cenie wycieczki.

...
Czytaj więcej

TU Europa podsumowuje I półrocze 2016 r.

Grupa Europa w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. wypracowała blisko 44 mln zł zysku i zebrała 782 mln zł składki przypisanej brutto. Spółki TU Europa osiągnęły dobre wyniki sprzedaży m.in. w segmencie ubezpieczeń kredytów hipotecznych, leasingu.

...
Czytaj więcej

InterRisk rozszerza ochronę ubezpieczeniową MSP

Od września 2016 r. małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubezpieczyć się w InterRisk od wszystkich ryzyk, a także podnieść standard swojej polisy. All-Risks w BiznesPro Plus rozszerza ochronę ubezpieczeniową na wszelkie nagłe i nieprzewidziane zdarzenia.

...
Czytaj więcej

Wzmocnienie KUKE w ramach Programu Ekspansji Międzynarodowej Polskich Przedsiębiorstw

Polski Fundusz Rozwoju, w ramach Programu Ekspansji Międzynarodowej Polskich Przedsiębiorstw, zaoferuje firmom nowoczesne i kompleksowe instrumenty finansowe oraz doradcze.

...
Czytaj więcej

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy

Rozpoczęło się XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele polskich zakładów ubezpieczeń – Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Ekspertowych i Powszechnego Zakład Ubezpieczeń S.A.

...
Czytaj więcej

Porty lotnicze przeznaczają miliony na odszkodowania za hałas

Rośnie liczba wypłat odszkodowań za hałas w pobliżu lotnisk - podaje portal wyborcza biz. Według serwisu, do sądów trafiło kilka tysięcy pozwów o wypłatę rekompensaty za obniżenie wartości rynkowej nieruchomości położonych w pobliżu portów lotniczych.

...
Czytaj więcej

Kolejna praca w ramach artystycznego projektu wspieranego przez UNIQA

W ramach UNIQA Art Łódź - międzynarodowego projektu artystycznego w przestrzeni publicznej Łodzi powstała kolejna praca. Najnowszą realizacją jest ogromny mural trójki artystów – grupy Etam Cru i Roberta Procha, który powstał w centrum Łodzi.

...
Czytaj więcej

Wzrost popularności prywatnej opieki medycznej

Pracodawcy coraz częściej decydują się na zakup prywatnej opieki medycznej swoim pracownikom, oferowanej przez towarzystwa ubezpieczeń lub wyspecjalizowane centra medyczne. Z badań wynika, że Polacy najczęściej łączą opiekę NFZ z pakietami prywatnymi.

...
Czytaj więcej

Poziom zaufania konsumentów jednym z najbardziej znaczących wyzwań branży ubezpieczeniowej

​Zdaniem ekspertów, zaufanie, jakim klienci darzą zakłady ubezpieczeń, to jeden z najważniejszych kapitałów. Efektywność w branży ubezpieczeniowej oznacza przede wszystkim zbudowanie długofalowej relacji z klientem.

...
Czytaj więcej

UNIQA TUnŻ S.A.: Znacząca poprawa wyniku finansowego towarzystwa życiowego

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. odnotowało zysk w wysokości 5,72 mln zł za I poł. 2016 r. Zysk po opodatkowaniu wyniósł 4,62 mln zł, gdzie w I połowie 2015 r. było to 1,27 mln zł.

...
Czytaj więcej

Zdążyć z ubezpieczeniem przed pierwszym dzwonkiem

Dzieci i młodzież już wkrótce wrócą do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto pomyśleć o ich bezpieczeństwie i wyposażyć dziecko w polisę NNW.

...
Czytaj więcej

NN uhonorowane certyfikatem KidZone

W tym roku już po raz piąty wybrano podmioty, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, tworząc produkty nowoczesne, dostosowane do potrzeb najmłodszych. NN osiągnęło pozytywne wyniki, co zaowocowało przyznaniem certyfikatu KidZone.

...
Czytaj więcej

UNIQA TU S.A.: Rosnący poziom odszkodowań pogarsza wynik techniczny spółki majątkowej

UNIQA przedstawiła wyniki finansowe spółek uzyskane w I półroczu 2016 r. Spółki UNIQA działające w Polsce zebrały 636 mln zł składki przypisanej brutto. Tym samym, odnotowały 1-proc. wzrost w porównaniu do I poł. 2015 r. Zysk brutto wyniósł 21,4 mln zł.

...
Czytaj więcej

PZU wspiera polską gospodarkę, w tym przemysł stoczniowy

PZU udziela gwarancji ubezpieczeniowych największym stoczniom i firmom okołostoczniowym z Grupy Mars Shipyards&Offshore. Tylko w tym roku Towarzystwo udzieliło na zlecenie CRIST S.A. czterech gwarancji zwrotu zaliczki na ponad 5,5 mln euro.

...
Czytaj więcej

Spółka z rynku Catalyst ubezpieczyła swoje władze na 5 mln zł

Przekroczenie uprawnień przez osoby zasiadające we władzach spółek akcyjnych, zwłaszcza w zakresie obowiązków informacyjnych, może zakończyć się nałożeniem wysokich kar przez organ nadzoru na osoby odpowiedzialne za zarządzenie.

...
Czytaj więcej

II edycja studiów „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe”

Open Brokers wspólnie z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kontynuuje projekt branżowych studiów podyplomowych. W semestrze akademickim 2016/2017 zapraszają na II edycję kierunku „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe”.

...
Czytaj więcej

Senat zajmie się wypłatami świadczeń z UFG dla poszkodowanych w latach ’90

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, zwrócił się do Senatu o podjęcie inicjatywy ustawodawczej dotyczącej osób z niepełnosprawnością, które utraciły prawo do otrzymywania renty z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

...
Czytaj więcej

Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku poważnej choroby

Wystąpienie poważnego zachorowania obejmuje ubezpieczenie na życie. Świadczenie wypłacone w ramach takiej ochrony może ustabilizować sytuację finansową budżetu domowego osoby chorej.

...
Czytaj więcej

Wyniki PZU po I poł. 2016 r.- zwiększenie market share i redukcja kosztów

Po raz pierwszy od 10 lat PZU znacząco zwiększył udział w rynku ubezpieczeń majątkowych. Po pierwszym kwartale 2016 roku ma też największy od 2006 roku udział w rynku ubezpieczeń na życie ze składką okresową. 

...
Czytaj więcej

NOWA USTAWA - Kapitał zakładowy krajowego zakładu ubezpieczeń

Kapitał zakładowy krajowego zakładu ubezpieczeń nie może być niższy niż nieprzekraczalny dolny próg minimalnego wymogu kapitałowego wymaganego dla grup ubezpieczeń, o których mowa w załączniku do ustawy...

...
Czytaj więcej

PZU: „Z myślą o bezpieczeństwie”

W ramach „Bezpieczne wakacje z PZU”, w nadmorskich miejscowościach ubezpieczyciel organizuje projekt „Z myślą o bezpieczeństwie”. Inicjatywa ma za zadanie edukować najmłodszych, ale także pomagać rodzicom w dbaniu o bezpieczeństwo ich dzieci.

...
Czytaj więcej

Pośrednicy finansowi nagrodzą instytucje finansowe

W ramach Konkursu „Laur Pośredników” stworzono cztery kategorie, w których zostaną wybrane: najlepszy bank, ubezpieczyciel, instytucja pożyczkowa oraz instytucja świadcząca usługi leasingowe/faktoringowe.

...
Czytaj więcej

Badania pracownicze w ramach ubezpieczenia zdrowotnego

Pracodawcy, zgodnie z Kodeksem pracy, mają obowiązek zapewnić pracownikowi możliwość przeprowadzenia badań w ramach obowiązków zawodowych oraz z zachowaniem pełnego wynagrodzenia. Dużym udogodnieniem wobec tego wymogu jest program ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Bitcoin potrzebuje ubezpieczenia

Koncept Bitcoina oparty jest na łatwym, szybkim dostępie do konta bankowego, chociażby przez telefon komórkowy. Z drugiej strony rodzi to pewne zagrożenia i obowiązki użytkowników. Po pierwsze, posiadacz Bitcoina jest odpowiedzialny za swoje pieniądze.

...
Czytaj więcej

Prokuratura zbada, czy w PZU doszło do konfliktu interesu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego po raz kolejny weszli do siedziby PZU. W środę (17.08.2016 r.) przeprowadzili kontrolę dokumentacji związanej ze sprawą członka zarządu spółki Sebastiana Klimka.

...
Czytaj więcej

Właściciel hotelu nie może wyłączyć odpowiedzialności za kradzież mienia gości

Hotel w żaden sposób nie może wyłączyć czy ograniczyć swojej odpowiedzialności: ani poprzez zapisy w umowie, ani za pomocą ogłoszenia lub wewnętrznego regulaminu. Jeśli tak zrobiono, to zapis jest nieważny i nie ma zastosowania.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes i UniCredit oferują ubezpieczenia kredytów

Partnerstwo w zakresie kredytów kupieckich ogłosiły Euler Hermes oraz UniCredit. Ich celem jest dostarczanie narzędzi i usług dla włoskich małych i średnich przedsiębiorstw, mających wesprzeć je w perspektywie długoterminowej.

...
Czytaj więcej

Bezpieczne kibicowanie

Polska Kadra Olimpijska podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Brazylii liczy prawie 250 reprezentantów. Nie dziwi więc fakt, że aż tylu kibiców wyjechało, bądź dopiero planuje podróż do Rio de Janeiro, żeby kibicować Biało-Czerwonym już na miejscu.

...
Czytaj więcej

Perspektywy rozwoju ubezpieczeń w Polsce

Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK zorganizował debatę ekspercką dotyczącą perspektyw rozwoju rynku ubezpieczeń w Polsce. Michał Kwasek z ANG Spółdzielni Pośredników Ubezpieczeniowych – uczestnik debaty skomentował jej wyniki.

...
Czytaj więcej

Wykorzystanie nowych technologii w assistance

Europe Assistance przy wykorzystaniu metody NPS bada zaufanie i satysfakcję swoich klientów. W budowaniu pozytywnych doświadczeń, firmie pomagają zarówno najlepsi specjaliści i rozwiązania procesowe, ale również zaawansowane technologii.

...
Czytaj więcej

Millennialsi mają swoją aplikację ubezpieczeniową

Back Me Up to nowa aplikacja na rynku ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii stworzona z myślą o młodych osobach, wchodzących na rynek finansowy.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy o usługach turystycznych przyjęta przez Senat

W dniu 4 sierpnia 2016 r. Senat przyjął Ustawę o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych bez poprawek.

...
Czytaj więcej

Allianz World Run – charytatywne działania ubezpieczyciela

Allianz World Run (AWR) to globalna inicjatywa, w ramach której ponad 12 tys. pracowników i agentów Allianz, w tym 214 z Polski biegło w szczytnym celu - działania na rzecz potrzebujących dzieci.

...
Czytaj więcej

UNIQA wspiera projekt artystyczny

Ruszył projekt UNIQA Art Łódź, realizowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń we współpracy z UNIQA. Szczeciński artysta stworzył pierwsze w ramach tego projektu instalacje artystyczne wykorzystując słupy teatralne.

...
Czytaj więcej

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: CREDIT AGRICOLE

Pod marką Crédit Agricole Ubezpieczenia, które wchodzi w skład grupy kapitałowej Crédit Agricole Assurances działają Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz CALI Europe S.A. Oddział w Polsce.

...
Czytaj więcej

Konrad Kozik o planach Allianz

Kozik wymienił jako najważniejsze zadanie Grupy Allianz dostosowanie się do nowych potrzeb klientów, którzy, jak wskazał, potrzebują coraz lepszych i łatwiej dostępnych produktów za uczciwą cenę...

...
Czytaj więcej

Policja zatrzymała oszusta, który wyłudził 100 tys. zł z odszkodowań komunikacyjnych

32-letni mężczyzna wyłudził 100 tys. zł odszkodowań komunikacyjnych. Został aresztowany przez policję w Katowicach i grozi mu 8 lat więzienia - dowiedział się portal rmf24.pl.

...
Czytaj więcej

Nowy produkt od Gothaer: ubezpieczenie NNW dziecka oraz casco fotelika w cenie zakupu

Gothaer rozpoczął współpracę ze szwedzką firmą Axkid, producentem fotelików samochodowych dla dzieci. Zgodnie ze skandynawską dewizą foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze.

...
Czytaj więcej

TUW PZUW dokapitalizowane

PZU, dokonał zwiększenia kapitału zakładowego podległego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. TUW zyskał 300 mln zł, powiększając tym samym kapitał zakładowy do kwoty 324 900 000 zł.

...
Czytaj więcej

PIU podaje rozwiązania ubezpieczeniowe dla rodziców

PIU przedstawia kilka rozwiązań ubezpieczeniowych, dzięki którym przyszli rodzice będą mogli przejść przez ciążę i poród bez dodatkowych stresów oraz zapewnią start ich pociechom w dorosłe życie.

...
Czytaj więcej

Bezpieczna Olimpiada w Brazylii

Już 5 sierpnia rozpoczynają się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Brazylii. Europ Assistance radzi jak przygotować się do wyjazdu na Olimpiadę w Rio de Janeiro, aby spędzić go zdrowo i bezpiecznie.

...
Czytaj więcej

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: AVIVA

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Jest liderem na swoim macierzystym rynku brytyjskim, gdzie działa już ponad 300 lat. Obsługuje 31 milionów klientów w 16 krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej.

...
Czytaj więcej

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami od ataków terrorystycznych

Zakłady ubezpieczeń odnotowują coraz większe zainteresowanie ubezpieczeniami od terroru. Klienci zgłaszają do ubezpieczycieli chęć wykupu tego typu ochrony dla firm, które chcą ubezpieczyć swój majątek i życie pracowników, jak również osób prywatnych...

...
Czytaj więcej

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: ALLIANZ

Allianz działa na rynku ubezpieczeń od 1890 roku. Dziś Grupa Allianz jest jednym z czołowych na świecie podmiotów oferujących usługi finansowe. Obsługuje ponad 85 milionów klientów indywidualnych i korporacyjnych w 70 krajach.

...
Czytaj więcej

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: AEGON

Aegon jest jedną z czołowych firm na świecie oferujących ubezpieczenia na życie, programy emerytalne i usługi z zakresu zarządzania aktywami.

...
Czytaj więcej

Rosyjski SberBank łapie Pokemony i zapewnia darmowe ubezpieczenie graczom

Rosyjski SberBank przedstawił specjalną ofertę dla swoich klientów, skierowaną dla graczy popularnej gry na urządzenia mobilne Pokemon Go. Bank korzystając z popularności aplikacji, wprowadził darmową polisę wypadkową dla zbieraczy Pokemonów.

...
Czytaj więcej

Czy ubezpieczyciele są gotowi na PokemonGo?

Elektroniczna gra z pogranicza świata realnego i wirtualnego w ciągu zaledwie kilku dni zyskała więcej fanów niż najlepsze nawet superprodukcje. Wartość firmy rośnie również w kosmicznym tempie. Ale czyż to nie jest wspaniałą okazją dla ubezpieczycieli?

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciel zapłaci za szkody wyrządzone przez gości na ŚDM

Ideą ubezpieczenia mieszkania jest dawanie poczucia bezpieczeństwa i komfortu jego mieszkańcom, a także ich gościom.

...
Czytaj więcej

Przewoźnik ubezpieczył pociągi

Władze w województwie zachodniopomorskim ubezpieczyły wszystkie nowe pociągi przed szkodami na skutek kolizji ze zwierzętami, konarami drzew blokującymi trasę, czy np. zerwaną trakcją kolejową.

...
Czytaj więcej

PZU buduje nowy wizerunek polskiej gospodarki

Czołowe polskie koncerny powołują Polską Fundację Narodową. Jej zadaniem będzie budowanie nowego wizerunku polskiej gospodarki, inwestycji prowadzonych przez spółki Skarbu Państwa w Polsce i zagranicą.

...
Czytaj więcej

Białorusin upozorował pożar Maserati, aby wyłudzić pieniądze od ubezpieczyciela

Komitet Śledczy Republiki w Mińsku poinformował, że mieszkaniec Mińska spalił swoje Maserati Quattroporte w celu wyłudzenia ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Mec. Prigan proponuje rozpowszechnienie ubezpieczeń ochrony prawnej w systemie pomocy dla osób niezamożnych

Mecenas Grzegorz Prigan na łamach Dziennika Gazety Prawnej przedstawił propozycję planu wprowadzenia zmian w wymiarze sprawiedliwości, dedykowany osobom niezamożnym.

...
Czytaj więcej

Nowe osoby w zarządzie i radzie nadzorczej KUKE

W trakcie ostatniego, czerwcowego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Korporacji Ubezpieczeń Kredytowych Eksportowych (KUKE) powołano nowe osoby do zarządu spółki i rady nadzorczej.

...
Czytaj więcej

Gmurczyk o potrzebie ubezpieczeń od cyber ryzyk

Adam Gmurczyk, dyrektor w Dziale Ubezpieczeń Financial Lines AIG, przypomniał o konieczności zabezpieczania się przed cyberatakami.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden sfinalizowało przejęcie Domu Kredytowego Notus S.A.

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. podpisało umowę w sprawie objęcia 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A.

...
Czytaj więcej

Onkopolisa z assistance medycznym

Onkopolisa to ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej. W ramach ubezpieczenia dostępny jest także szeroki pakiet pomocy medycznej przygotowany we współpracy z Europ Assistance Polska.

...
Czytaj więcej

Ranking najtańszego OC, AC, NNW

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl opublikowała osiemnasty miesięczny ranking OC, AC, NNW za czerwiec 2016 r. Podsumowała również wyniki II kwartału oraz całej pierwszej połowy 2016 r. Ranking podaje najtańsze OC dla kierowców oraz trzy rodzaje pakietów.

...
Czytaj więcej

Mentor Ubezpieczenia rozbudowuje sieć pośredników

Na portalu franczyzawpolsce.pl zamieszczono informację, że broker ubezpieczeniowy Mentor Ubezpieczenia rozbudowuje swoją sieć franczyzową. Broker chce do końca roku otworzyć min. 4 oddziały partnerskie.  

...
Czytaj więcej

Została zatrzymana grupa wyłudzająca pieniądze od ubezpieczycieli

Rozbita została grupa wyłudzająca pieniądze od ubezpieczycieli za fikcyjne stłuczki i kradzieże. Na razie w sprawie zostało zatrzymanych 5 osób. Przewiduje się, że w działalność mogło być zaangażowanych nawet 20 osób – podało radio PIK.

...
Czytaj więcej

VIG Polska chce zdobyć 10 proc. polskiego sektora ubezpieczeniowego

Spółka Vienna Insurance Group Polska chce uzyskać minimum 10 proc. polskiego rynku ubezpieczeń. Poza wzrostem udziału w rynku, ubezpieczyciel zapowiedział także cyfryzację swojej działalności.

...
Czytaj więcej

Atena na czele rankingu firm IT sektora bankowego

Sopocka spółka Atena Usługi Informatyczne i Finansowe zajęła pierwsze miejsce wśród największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego w najnowszym rankingu TOP 200 opracowanym przez Computerworld.

...
Czytaj więcej

Młodzi Bogowie najlepszą kampanią B2C w konkursie Golden Arrow

Prudential otrzymał nagrodę główną w konkursie marketingu bezpośredniego Golden Arrow. Firma została nagrodzona za kampanię Młodzi Bogowie w kategorii „najlepsza kampania marketingu zintegrowanego do klientów” w 2015 r.

...
Czytaj więcej

Coraz więcej Polaków decyduje się na prywatne usługi medyczne

W ciągu roku liczba osób, które zdecydowały się wykupić polisy zdrowotne, wzrosła pięciokrotnie. Wynik ten nie powinien nikogo dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że na wizytę u specjalisty w publicznej placówce należy czekać kilka miesięcy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie od terroru

Posiadacze polis będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów wyjazdu, jeśli w miejscu podróży doszło do niespodziewanego ataku terrorystycznego.

...
Czytaj więcej

iHESTIA - Nowe rozwiązanie ubezpieczeniowe ERGO Hestii

Nowe narzędzie do sprzedaży ubezpieczeń ERGO Hestii w centrum wszystkich operacji stawia pośrednika ubezpieczeniowego, oddając w jego ręce nowoczesną platformę trójstronnego dialogu agenta, klienta i ubezpieczyciela.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie „Wymarzone Perspektywy” nagrodzone po raz trzeci

​Kapituła programu Najwyższa Jakość Quality International 2016 nagrodziła produkt „Wymarzone Perspektywy”, który powstał w wyniku współpracy TU na Życie Europa z Raiffeisen Polbank.

...
Czytaj więcej

Nowy podmiot na rynku ubezpieczeń medycznych

Na rynku ubezpieczeń pojawił się nowy podmiot TUW Medicum. Jest to spółdzielnia ubezpieczeniowa, założona przez polskie firmy działające w branży farmaceutycznej oraz spółkę Enel-Med.

...
Czytaj więcej

Miliard euro wypłat za powodzie w Niemczech

Są już znane pierwsze szacunki wypłat odszkodowań przez zakłady ubezpieczeń spowodowane powodziami w Niemczech. Agencja ratingowa Fitch wyceniła, że ubezpieczyciele będą musieli przekazać ubezpieczonym ok. 1 mld euro.

...
Czytaj więcej

Pierwsza polisa ubezpieczeniowa samochodu autonomicznego

W Wielkiej Brytanii została sprzedana pierwsza polisa ubezpieczeniowa samochodu autonomicznego. Polisa została zaprojektowana dla osób, które mogą posiadać samochód autonomiczny w przyszłości albo ich auto przybierze cechy autonomiczności...

...
Czytaj więcej

Rząd przyjął projekt ustawy powołującej Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, podało Centrum Informacji Rządu.

...
Czytaj więcej

Kolejne odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń"

W dniu 11 maja 2016 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie PIU przyznało odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń".

...
Czytaj więcej

Klienci wybierają kontakt z agentem ubezpieczeniowym

„Agent ubezpieczeniowy, to osoba, z którą klienci najchętniej kontaktują się w przypadku pytań związanych z polisą” – takie wnioski nasuwają się z analizy wyników badania dotyczącego preferowanych sposobów kontaktu z ubezpieczycielem.

...
Czytaj więcej

Gothaer podał wyniki za 2015 rok

Grupa Gothaer przedstawiła 1 czerwca br. wyniki za 2015 rok. Skonsolidowany zysk netto grupy wzrósł o 14,5% do poziomu 134 mln euro.

...
Czytaj więcej

Tunel Gotthard ubezpieczony przez Allianz

1 czerwca 2016 roku w Alpach szwajcarskich został otworzony najdłuższy tunel kolejowy na ziemi. Prace budowlane trwały 17 lat. Od początku budowy, czyli od 1999 roku, głównym ubezpieczycielem tego projektu był Allianz...

...
Czytaj więcej

KUKE wspiera zakup statku o wartości ponad 200 mln zł

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) wsparła finansowanie zakupu nowoczesnego, wielozadaniowego statku przez kanadyjskiego armatora. Statek został wybudowany przez stocznię Remontowa Shipbuilding.

...
Czytaj więcej

Odpowiedzialność za szkody w wynajętym mieszkaniu

Za szkody powstałe w wynajętym mieszkaniu, o ile nie zostanie ono ubezpieczone, może odpowiedzieć zarówno najemca jak i wynajmujący. Eksperci uważają, iż podstawą jest ubezpieczenie mienia właściciela i najemcy oraz ich odpowiedzialności cywilnej.

...
Czytaj więcej

Rząd chce przejąć wypłatę z polisy terrorysty

Rząd USA chce przejąć pieniądze z polisy terrorysty, który zginął w strzelaninie policyjnej. Terrorysta wykupił dwie polisy na życie w sumie na wartość 275 tys.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczony dom podczas urlopu

Właściciel ubezpieczonego domu jest zobowiązany do zachowania pewnych środków ostrożności.

...
Czytaj więcej

Nowe sposoby na płatności składek ubezpieczeniowych

Od czerwca rusza pilotaż akceptacji kart płatniczych w 200 placówkach pocztowych na terenie całej Polski. Finalnie klienci będą mogli zapłacić kartami w 4700 placówkach Poczty już na przełomie lipca i sierpnia br.

...
Czytaj więcej

PZU liderem zarządzania marką pracodawcy w Polsce

Profesjonaliści HR, public relations i marketingu wskazali PZU jako firmę, która najlepiej zarządza marką pracodawcy w Polsce. Wynik potwierdzają niezależne badania Goldman Recruitment oraz HRM Institute.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie domku na działce

Coraz częściej i chętniej Polacy wypoczywają na działkach. Obecnie około 4 milionów osób w Polsce korzysta z takiego rozwiązania. Należy zadbać o bezpieczeństwo tego miejsca w okresie pozawakacyjnym.

...
Czytaj więcej

Klienci oczekują sprawnej obsługi

Według ekspertów, klienci coraz rzadziej kontaktują się z ubezpieczycielem. Często komunikacja ta ogranicza się jedynie do kontaktu w przypadku wystąpienia szkody.

...
Czytaj więcej

MS odrzuciło projekt regulacji kancelarii odszkodowawczych

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że nie nastąpi regulacja branży kancelarii odszkodowawczych według projektu Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

Benefia i Yanosik nagradzają bezpiecznych

Wielu specjalistów z branży wskazuje, że telematyka zmieni sposób obliczania składki OC komunikacyjnego. Już teraz Benefia we współpracy z firmą Yanosik opracowała system badania jazdy kierowców, który przekłada się na składaną im ofertę ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie kibiców na Euro 2016

Już niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia Euro 2016. Oto kilka rad dla tych, którzy wybierają się do Francji kibicować naszej reprezentacji.

...
Czytaj więcej

Pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży ubezpieczeni

​Polisę dla uczestników i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży 2016 wykupiła Archidiecezja Krakowska – organizator wydarzenia.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden kupiło Notusa

Nationale-Nederlanden podpisało umowę z Notus Doradcy Finansowi, zgodnie z którą zakład ubezpieczeń przejmie 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus. Obecnie transakcja czeka na zatwierdzenie przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

...
Czytaj więcej

Morawiecki będzie wzmacniał oszczędności w ubezpieczeniach

W poniedziałek w trakcie dyskusji „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przeciągu najbliższych 2-3 miesięcy zostanie przedstawiony rządowy program wzmocnienia polskich oszczędności.

...
Czytaj więcej

Pośrednicy - złodzieje wyłudzili około 10 mln zł w ubezpieczeniach na życie

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozbili zorganizowana grupę przestępczą zajmującą się oszustwami w branży ubezpieczeniowej. Straty, na jakie narażeni zostali ubezpieczyciele, wyniosły co najmniej 10 mln zł.

...
Czytaj więcej

Poseł PiS Andrzej Jaworski na stanowisku członka zarządu PZU SA

Poseł PiS Andrzej Jaworski został powołany na stanowisko członka zarządu PZU SA.

...
Czytaj więcej

Bezpieczni w podróży

Ubezpieczyciele stworzyli zestawienie najczęstszych problemów zdrowotnych, z którymi borykają się Polacy podczas zagranicznych wakacji.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia na wypadek zamachu terrorystycznego

Ubezpieczenia na wypadek zamachu terrorystycznego bardzo często występują jako opcja dodatkowa ubezpieczenia turystycznego. U innych ubezpieczycieli stanowią one, jakby na przekór oczekiwaniom klientów, jedno z wyłączeń.

...
Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje dla aktywnych

Łącząc wyjazd turystyczny z aktywnością fizyczną należy pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Większość Polaków w takich sytuacjach wyrabia karty EKUZ. Warto jednak skorzystać z wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Relacja z 2. dnia Kongresu PIU

II dzień Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń upłynął pod znakiem merytorycznych dyskusji poświęconych tak istotnym zagadnieniom jak poziom ochrony konsumenckiej oraz wypłaty świadczeń związanych ze szkodami osobowymi.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie samochodu przez aplikację

Plus wprowadza usługę, dzięki której można ubezpieczyć swój samochód bez konieczności spotkania z agentem. Wyboru polisy komunikacyjnej dokonać będzie można w specjalnej aplikacja uBezpiecz.

...
Czytaj więcej

Relacja z 1. dnia IV Kongresu PIU

IV Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń, jaki w dniu wczorajszym rozpoczął się w Sopocie, odbywa się pod hasłem: „Klient – Regulator – Kapitał. Jak zapewnić wartość rynku ubezpieczeń w warunkach ciągłej zmiany?”

...
Czytaj więcej

Gothaer TU S.A. zakończył rok ze stratami

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. w 2015 roku osiągnęła 598,767 mln zł składki przypisanej brutto, w tym 3,5 proc. wzrostu udziału ubezpieczeń pozakomunikacyjnych w portfelu spółki.

...
Czytaj więcej

Innowacyjne rozwiązania wpływają na to, że ubezpieczenia są bardziej przyjazne dla klientów

Rynkowy sukces firm ubezpieczeniowych uzależniony jest od innowacji – wynika ze światowego badania przeprowadzonego przez KPMG wśród ubezpieczycieli. Dotyczą one m. in. dystrybucji ubezpieczeń, która rozwija się w różnych kanałach, czy budowania oferty.

...
Czytaj więcej

Obowiązkowe OC także dla rowerzystów?

Przedstawiciele łódzkich kierowców złożyli w ministerstwie infrastruktury wniosek o wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów. Resort obiecuje, że przyjrzy się sprawie.

...
Czytaj więcej

Nowe narzędzie dla agentów

Program InAgent to system optymalizujący pracę agenta stacjonarnego. Wspiera aż 13 towarzystw ubezpieczeniowych, a istotą tego narzędzia jest szybkie i efektywne przeliczenie ofert tych ubezpieczycieli.

...
Czytaj więcej

Trwają prace nad ustawą o kancelariach odszkodowawczych

W Ministerstwie Sprawiedliwości dobiegają końca prace nad nową ustawą o kancelariach odszkodowawczych. Projekt nowych przepisów regulujących zawód doradcy odszkodowawczego został przygotowany przez Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

Wyborcza: 1,5 tys. osób może stracić pracę w sektorze ubezpieczeń

Portal Wyborcza.biz podał w dniu wczorajszym, że zakłady ubezpieczeń planują redukcję etatów. Pracę może stracić nawet 1,5 tys. osób z branży. Spowodowane jest to zmniejszaniem ponoszonych kosztów i szukaniem oszczędności przez zakłady ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Mobilne ubezpieczenia w Plusie

Zygmunt Solorz-Żak ogłosił plany obejmujące ofensywę na rynku mobilnej dystrybucji ubezpieczeń. W ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu już od dawna były obecne ubezpieczenia telefonu i turystyczne. Kolejnym krokiem ma być rewolucja sprzedaży ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Wyniki VIG za 2015 r. - poprawa o 36%

Vienna Insurance Group przedstawiła wyniki z rynku polskiego dla spółek należących do grupy za 2015 rok. Majątkowe spółki zebrały składkę przypisaną brutto w wysokości 2 mld zł. Spółki życiowe zebrały łącznie składkę przypisaną brutto: 1,5 mld zł.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa promują zdrowy tryb życia

Ryzyko wystąpienia choroby układu krwionośnego i innych schorzeń zmniejsza się wraz z przestrzeganiem zasad zdrowego życia. Na tym założeniu towarzystwa coraz częściej opierają swoje działania biznesowe, promując zajęcia sportowe i profilaktykę zdrowotną.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia wieloletnie w leasingu

Firmy leasingowe stawiają duże wymagania w zakresie ubezpieczeń wobec klientów, którzy decydują się na leasing pojazdu. Bardzo często wynajmujący musi wykupić ubezpieczenie OC i AC pojazdu na cały okres trwania umowy leasingu.

...
Czytaj więcej

Karta EKUZ nie zawsze zapewnia darmowe leczenie

W ubiegłym roku 2,6 mln osób złożyło do Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o wydanie karty EKUZ, tj. o 13 proc. więcej niż w 2014 r. Mimo to wiele osób decyduje się na wykup dodatkowej prywatnej polisy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie graczy NHL

Rene Fasel, szef Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) poinformował, że ma problemy z opłaceniem składki ubezpieczenia dla hokeistów grających w zawodowej lidze NHL. Chodzi o kwotę 10 milionów dolarów.

...
Czytaj więcej

W 2015 r. dokonano prawie 95 tys. włamań

Towarzystwo ubezpieczeń Compensa podało w oparciu o statystyki policyjne dane dotyczące włamań do mieszkań i domów. Z publikacji wynika, że średnia wartość kradzionych przez włamywaczy rzeczy wyniosła 2,5 tys. zł.

...
Czytaj więcej

„Twój Smak” z wysoką premią dla klientów TU na Życie Europa

Aż blisko 18 proc. zysku przyniósł klientom produkt strukturyzowany „Twój Smak”, stworzony przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa we współpracy z Raiffeisen Polbank.

...
Czytaj więcej

RPO chce obowiązkowej ochrony społecznych kuratorów sądowych

Rzecznik Praw Obywatelskich chce, aby społeczni kuratorzy sądowi zostali objęci obowiązkowym ubezpieczeniem od następstw wypadków przy wykonywaniu zadań.

...
Czytaj więcej

CIRC ma zwiększyć nadzór nad ubezpieczycielami o znaczeniu systemowym

Chiński regulator ubezpieczeniowy ogłosił, że ujawni listę „ubezpieczycieli o znaczeniu systemowym” i zalecił środki służące poprawie nadzoru nad nimi. Ubezpieczyciele z listy muszą sporządzić odpowiednie plany zarządzania ryzykiem i zapewnić ich wdrożeni

...
Czytaj więcej

Utworzenie Polskiego Funduszu Rozwoju

Dawid Jackiewicz, szef Ministerstwa Skarbu Państwa, zapowiedział, iż stworzenie Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) ma na celu skoncentrowanie agencji i instytucji odpowiedzialnych za rozwój gospodarki w jednym podmiocie.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia biur podróży

Na prośbę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) został wprowadzony na rynek produkt ubezpieczeniowy skierowany do agentów turystycznych, właścicieli biur podróży i innych osób działających na rynku turystycznym.

...
Czytaj więcej

Komentarz do artykułu: Zakupy na raty z kredytem? Banki wciskają nielegalne ubezpieczenia

W tekście powołano się na przypadki, gdy konsumentowi przy zawarciu umowy kredytowej umożliwiono wykup ubezpieczenia tylko w jednym zakładzie ubezpieczeń. Autor tekstu przypomina, że praktyka ta jest niezgodna z obowiązującym prawem.

...
Czytaj więcej

Nowa strategia Grupy Multimedia Polska

Grupa Multimedia Polska poszerza swoją działalność o sprzedaż gazu. Dotychczasowy operator telekomunikacyjny przekształca się w ogólnopolskiego dostawcę zintegrowanych usług dla domu i firm.

...
Czytaj więcej

"Śniadanie Liderów PR" - Zaproszenie skierowane do działów PR

"Śniadanie Liderów PR" - Zaproszenie skierowane do działów PR

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia dla seniorów

Demografowie jednogłośnie twierdzą, że polskie społeczeństwo starzeje się. Ubezpieczyciele mają szanse na zaistnienie na kolejnym, stale rosnącym rynku. Główny klucz sukcesu stanowi stworzenie produktów odpowiadających potrzebom osób starszych.

...
Czytaj więcej

Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak powołani na kolejną kadencję

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji Andrzeja Jarczyka, prezesa, i Adama Łoziaka, wiceprezesa.

...
Czytaj więcej

Adwokackie towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych

Adwokaci na mocy przepisów ustawy Prawo o adwokaturze maja obowiązek wykupienia polisy obowiązkowego OC.

...
Czytaj więcej

Ponad 850 tys. zł wyłudzili rzeczoznawcy znanego ubezpieczyciela

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech rzeczoznawców. Pracowali oni w jednym z największych w Polsce zakładów ubezpieczeń. Są podejrzani o wyłudzenie ponad 850 tysięcy złotych.

...
Czytaj więcej

Issues Paper on Cyber Risk to the Insurance Sector

The International Association of Insurance Supervisors (IAIS) opublikował właśnie draft dokumentu dotyczącego zagadnień związanych z cyber-ryzykami w sektorze ubezpieczeń: ISSUES PAPER ON CYBER RISK TO THE INSURANCE SECTOR.

...
Czytaj więcej

Nowe rozwiązania wypłat odszkodowań za błędy medyczne

Dobiegają końca prace nad projektem ustawy o świadczeniach z tytułu wypadków medycznych autorstwa resortu zdrowia. Projekt zakłada przede wszystkim uregulowanie kwestii wypłaty odszkodowań dla pacjentów poszkodowanych w wyniku błędu medycznego.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie dla rowerzystów

Sezon rowerowy ruszył pełną parą. Może warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu? Wielu ubezpieczycieli ofertuje polisę posiadaczom rowerów...

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy przygotował projekt ustawy o doradztwie odszkodowawczym

Rzecznik Finansowy przedstawiła projekt nowej ustawy o doradztwie odszkodowawczym, który stawia sobie za cel ochronę interesów osób korzystających z usług kancelarii odszkodowawczych.

...
Czytaj więcej

Przedsiębiorcy zainteresowani ochroną transakcji przejęcia lub fuzji

Coraz więcej przedsiębiorstw chce zabezpieczyć ochroną ubezpieczeniową dokonywane transakcje fuzji lub przejęcia – takie informacje opublikowała niedawno firma Marsh.

...
Czytaj więcej

Millenialsi na rynku finansowym

Na rynek usług finansowy wchodzi kolejne pokolenie: Generacja Y albo Millenialsi, bo takie określenia nadano grupie osób w wieku 26-35. Czym się wyróżniają i jakie są ich oczekiwania?

...
Czytaj więcej

Wymiana ubezpieczeniowa w Szanghaju

Szanghaj ustanowił na czerwiec otwarcie długo przewidywanej wymiany ubezpieczeniowej, która ma stać się pierwszą chińską giełdą i centrum ustalania cen dla rynku reinsurance.

...
Czytaj więcej

Kobieta wyłudziła 130 tys. zł od zakładu ubezpieczeń

Oszustka wyłudziła 130 tys. zł od zakładu ubezpieczeń, przedstawiając podrobioną dokumentację medyczną, akty urodzeń i zgonów dzieci, a nawet własny akt zgonu.

...
Czytaj więcej

Kubański rynek ubezpieczeniowy

Stany Zjednoczone niedawno odnowiły relacje dyplomatyczne z Kubą. Ten fakt może stanowić okazję do ekspansji przedsiębiorstw, w tym firm ubezpieczeniowych, na rynek kubański.

...
Czytaj więcej

Microinsurance

Microinsurance to koncepcja oferowania ubezpieczeń. Produkty microinsurance stanowią usługę ochronną w ramach mikrofinansowania dedykowaną osobom znajdującyM się poza system ubezpieczeń społecznych i prywatnych.

...
Czytaj więcej

Innowacje produktowe w ubezpieczeniach

Nowe produkty ubezpieczeniowe są szansą dla zakładów ubezpieczeń. Ich core business powinien polegać na dostosowaniu produktów do oczekiwań konsumentów, oferując np. ubezpieczenia od cyberataku, ubezpieczenia transakcji kupna nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia gwiazd

To, że celebryci zabezpieczają swoje najbardziej wyróżniające się części ciała nikogo chyba nie dziwi. Niektórzy z nich idą o krok dalej i jako przedmiot polisy ubezpieczeniowej podają uśmiech lub wcięcie w talii.

...
Czytaj więcej

„Smart contracts” – szansa dla FinTechowych ubezpieczycieli

Koncepcja inteligentnych kontraktów narodziła się w latach dziewięćdziesiąty. Gwałtowny rozwój technologii spowodował, iż zaczęto zastanawiać się, na ile technologia może przyczynić się do uproszczenia procesów i procedur związanych z realizacją umów.

...
Czytaj więcej

„BACK TO THE FUTURE". UBEZPIECZENIA PRZYSZŁOŚCI

We wtorek 22 marca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik mieliśmy przyjemność gościć ponad stuosobową grupę przedstawicieli branży finansowej i nie tylko.

...
Czytaj więcej

Wyniki Warty za 2015 r.: innowacje przyniosły zyski

TUiR „WARTA" S.A. i TUnŻ „WARTA" S.A. ogłosiły swoje wyniki finansowe za rok 2015. Łączny przypis składki brutto wyniósł w poprzednim roku 3,59 mld zł, tj. o 7,1 proc. więcej niż w 2014 roku.

...
Czytaj więcej

Polisa ślubna - realna potrzeba czy produkt marketingowy?

Ten chyba najważniejszy dzień w życiu – zawarcie związku małżeńskiego - napawa narzeczonych i ich rodziców ogromnym stresem, bo przecież w trakcie ślubu może wydarzyć się wszystko, dlatego jednym z zabezpieczenień od szkód jest wykup polisy ślubnej.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie zmieniające rozp. ws. szczegółowego trybu działania i organizacji Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych

W dniu 24 lipca 2017 r. opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu działania i organizacji Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 21 lipca 2017 r. opublikowane zostało Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie w sprawie kosztów nadzoru ubezpieczeniowego

W dniu 30 sierpnia 2016 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2016 r. w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową, reasekuracyjną oraz w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Rzecznik generalny TSUE: usługi świadczone przez grupy zakładów ubezpieczeń nie są objęte zwolnieniem z VAT

Rzecznik generalna TSUE w opinii przedstawionej w sprawie Minister Finansów przeciwko Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. w Warszawie stwierdziła, że grupy zakładów ubezpieczeń nie są objęte zakresem stosowania art. 132 ust. 1 lit. f) dyr. VAT.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 379. posiedzenia KNF. Kolejni ubezpieczyciele ukarani

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte dziewiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 378. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego. Warta i Gothaer z karami

W dniu 9 stycznia 2018 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte ósme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF uruchomiła Program Innovation Hub

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła w dniu 5 grudnia 2018 r. Program Innovation Hub. Jego celem jest wspieranie rozwoju polskich FinTechów.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 377. posiedzenia KNF. Marcus van der Ploeg Prezesem Aegon TU na Życie

W dniu 19 grudnia 2017 r. odbyło się trzysta siedemdziesiąte siódme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

...
Czytaj więcej

376. posiedzenie KNF. Kary dla Pocztowe TUW i Allianz oraz stanowisko KNF ws. polityki dywidendowej

W dniu 5 grudnia br. odbyło się trzysta siedemdziesiąte szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.

UKNF opublikował „Raport o stanie sektora ubezpieczeń w pierwszym półroczu 2017 r.” Informacje o branży zostały podzielone na trzy grupy – przychody i koszty zakładów ubezpieczeń, wyniki działalności ZU oraz dane dot. wypłacalności zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Komunikat UKNF dot. korzystania z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej

UKNF wydał komunikat dotyczący korzystania przez podmioty nadzorowane z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej. Komunikat powstał wskutek licznych próśb ze strony rynku.

...
Czytaj więcej

UKNF: metodyka oceny BION zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2016 rok

W dniu 20 października br. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w serwisie internetowym Urzędu została opublikowana nowa wersja metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

...
Czytaj więcej

UKNF: Informacja na temat działań zakładów ubezpieczeń w związku z nawałnicami

Urząd KNF po analizie materiałów od ubezpieczycieli wskazał kilka najczęściej powtarzanych obszarów działania: udzielanie informacji, bezpośredni kontakt z poszkodowanymi, ułatwienia w zgłaszaniu szkód czy zwiększenie dostępności likwidatorów.

...
Czytaj więcej

ZZP ZUS umieszczone na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie – poinformowała Komisja.

...
Czytaj więcej

Insurance Link umieszczone na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Insurance Link – poinformowała Komisja.

...
Czytaj więcej

Komunikat z 351. posiedzenia KNF. Compensa zapłaci 1,1 mln zł kary

W trakcie posiedzenia Komisja wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na Prezesa Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.

...
Czytaj więcej

PZU, Vienna Life i Generali wyróżnione za polubowne rozwiązywanie sporów

UKNF po raz trzeci przyznał wyróżnienia "Instytucja finansowa przyjazna mediacji". Nagrody zostały wręczone instytucjom, które starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom oraz podejmują realne działania związane z polubownym rozwiązywaniem sporów.

...
Czytaj więcej

347. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. WARTA z karą 600 tys. zł

W dniu 14 marca 2017 r. odbyło się 347. posiedzenie KNF. W trakcie posiedzenia Komisja nałożyła na TUiR WARTA S.A. karę pieniężną w wys. 600 tys. zł w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu...

...
Czytaj więcej

UKNF zorganizował spotkanie w sprawie badania sprawozdań finansowych zakładów ubezpieczeń

W dniu 21 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie Kierownictwa Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) z biegłymi rewidentami badającymi sprawozdania finansowe zakładów ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

KNF: Zasady Ładu Korporacyjnego

Zasady Ładu Korporacyjnego są zbiorem zasad określających relacje wewnętrzne i zewnętrzne instytucji nadzorowanych, w tym relacje z udziałowcami i klientami, ich organizację, funkcjonowanie nadzoru wewnętrznego.

...
Czytaj więcej

Ministerstwo Zdrowia bliżej opracowania nowego systemu wypłat odszkodowań za błędy medyczne

Dobiegają końca prace w resorcie zdrowia nad projektem rekompensat dla pacjentów, którzy odnieśli szkody podczas leczenia.

...
Czytaj więcej

Same dane to nie wszystko - liczy się też ich wizualizacja

Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2016 pt. „Sieć” zdobył „złoto” w kategorii Nagroda publiczności – Community Award międzynarodowego konkursu „The Kantar Information is Beautiful Awards”.

...
Czytaj więcej

Temat lekcji: ubezpieczenia

W ramach programu „Otwarta Firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pracownicy i współpracownicy Pramerica Życie wcielili się w rolę nauczycieli, by przeprowadzić lekcje w szkołach.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa na sportowo

Wznowiono RESO Suwałki Football League. Otwarcie nowego sezonu Amatorskiej Ligi Piłkarskiej odbyło się 17 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

...
Czytaj więcej

Rząd wystąpi do Funduszu Solidarności o pomoc dla regionów zniszczonych po nawałnicach

MSWiA zamierza wystąpić z wnioskiem do Funduszu Solidarności o środki na udzielenie pomocy trzem województwom najbardziej dotkniętym wskutek sierpniowych nawałnic.

...
Czytaj więcej

Warta i Europa na liście wierzycieli SK Banku

Od upadku SK Banku minęło ponad 1,5 roku. Jednak dopiero teraz syndyk złożył do sądu listę wierzytelności. Wśród poszkodowanych w wyniku niewypłacalności banku znalazły się dwa zakłady ubezpieczeń: TUiR Warta i TU Europa.

...
Czytaj więcej

Aviva: nowa kampania reklamowa

Małgorzata Kożuchowska występuje w spotach reklamowych Towarzystwa Ubezpieczeń Aviva. Kampania reklamowa, która rozpoczęła się 6 lutego 2017 r., promuje dwa produkty ubezpieczeniowe: Nowa perspektywa i JuniorGO.

...
Czytaj więcej

PIU jednym z inicjatorów Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego

Z inicjatywy Warszawskiego Instytutu Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Polską Izbą Ubezpieczeń powstała Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego.

...
Czytaj więcej

„Biegam, bo lubię”

Nie trudno też oprzeć się wrażeniu, że ostatnie lata to istny wysyp wszelkiego rodzaju maratonów, ultramaratonów, lokalnych maratonów. Niejedna znana marka, niemająca wiele wspólnego z bieganiem, już na stałe zagościła w świecie biegaczy.

...
Czytaj więcej

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: WARTA

Grupa WARTA oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe oraz na życie - zarówno o charakterze ochronnym, jak inwestycyjnym. Łączy produkty i usługi, dzięki temu klienci dostają pełną i komplementarną ofertę.

...
Czytaj więcej

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: UNIQA

UNIQA Insurance Group jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. UNIQA jest obecna na polskim rynku ubezpieczeniowym od 15 lat.

...
Czytaj więcej

Liberalizacja kryteriów oceny ryzyka transakcji z kontrahentami z Ukrainy

Komitet Polityki Ubezpieczeń Eksportowych zatwierdził wniosek Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych o liberalizację kryteriów oceny ryzyka transakcji z kontrahentami z Ukrainy – poinformowała KUKE.

...
Czytaj więcej

Rosnąca popularność usług concierge

Serwis concierge najczęściej dodawany jest do produktów bankowych i skierowany do trzech grup klientów: klientów private banking, posiadaczy kart platynowych oraz do klientów aspirujących.

...
Czytaj więcej

Fundacja PZU ubezpiecza paraolimpijczyków

Ubezpieczenie Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro ufundowało PZU. Wszystko za sprawą współpracy jaką nawiązał polski Komitet Paraolimpijski z Fundacją PZU.

...
Czytaj więcej

Konkurs e-Commerce Polska awards 2016 również dla banków i ubezpieczycieli

Banki i firmy ubezpieczeniowe będą mogły wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu e-Commerce Polska awards. Organizatorem konkursu jest Izba Gospodarki Elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Pakiet assistance dla klientów stowarzyszenia GSU

​Bogaty pakiet assistance dla swoich klientów przygotowało GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych. Oferta stworzona we współpracy z Europ Assistance Polska przewiduje szeroki zakres usług pomocy w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

...
Czytaj więcej

Bezpieczny cyklista - assistance rowerowy

Cykliści, jak wszyscy aktywni użytkownicy dróg, powinni myśleć o swoim bezpieczeństwie. Bardzo pomocny będzie odpowiedni pakiet assistance, chroniący zarówno zdrowie rowerzystów, jak i ich sprzęt w razie nagłej awarii lub wypadku.

...
Czytaj więcej

LINK4 wspólnie z Tesco ubezpiecza rowery

Od końca lutego jeszcze do października potrwa akcja, która jest efektem współpracy LINK4 i Tesco. Każdy klient, który zakupi rower w Tesco otrzyma do niego bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży w LINK4. Ochroną jest już objętych 50 tysięcy rowerów.

...
Czytaj więcej

Zauważalny zysk w długim terminie

Hubert Kmiecik, zarządzający TFI Allianz Polska w 1. sezonie programu „Milion w portfelu’’ postawił na produkty swojego towarzystwa. Jego wirtualna inwestycja składała się z kilku funduszy inwestycyjnych, które w dwa miesiące przyniosły mu +0,6% zysku.

...
Czytaj więcej

PZU ubezpieczy spółki skarbu państwa?

PZU planuje dodać do oferty Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych ubezpieczenia dużych przedsiębiorstw skarbu państwa.

...
Czytaj więcej

Prezes AXA France, Nicolas Moreau opuszcza swoje stanowisko

AXA poinformował, że 30 czerwca 2016 r. swoje stanowisko opuści prezes AXA France Nicolas Moreau. Nie poinformowano, kto zostanie następcą obecnego prezesa.

...
Czytaj więcej

Rozwój robotyki: "Musimy znaleźć odpowiedzi na pilne pytania" 

​Samokierujące się auta czy drony albo roboty wykorzystywane w medycynie, rolnictwie czy produkcji – to już część rzeczywistości. Ich liczba i zastosowanie będą rosły.

...
Czytaj więcej

Połączenie karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego

Powstanie KUZ, czyli Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, planowe było już od dawna. Karta miałaby za zadanie m. in. potwierdzać wizytę pacjenta u lekarza. Zapewniałaby również dostęp do historii choroby oraz tzw. danych ratunkowych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży - Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia turystyczne. Takie produkty oferują nam np. TU Europa, Axa czy Signal Iduna. Jednym z takich produktów jest ubezpieczenie rezygnacji z podróży.

...
Czytaj więcej

79% zatrudnionych chciałoby pakiet medyczny nawet za dopłatą

Z raportu: „Świadczenie dodatkowe wobec pracowników w 2015 roku” Sedlak & Sedlak. Wynika z niego, że 66 % badanych chciałoby otrzymać świadczenia dodatkowe od swego pracodawcy, nawet jeśli wiązałoby się to z zapłatą 100 zł, a 26 % zapłaciłoby 200 zł.

...
Czytaj więcej

Cała branża mówi jednym głosem. Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków?

PIU zaprezentowała pełny raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”. Pokazuje on wpływ branży ubezpieczeniowej na życie jednostki, funkcjonowanie gospodarki i przedsiębiorstw.

...
Czytaj więcej

Marsh: globalne szkody naturalne będą oddziaływać na polski rynek ubezpieczeń

Marsh opublikował najnowszy raport „Marsh Global Insurance Market Index: Q3 2017”- cykliczne zestawienie stawek odnowieniowych oferowanych przez ubezpieczycieli na całym świecie Jak podano w raporcie, w III kw. 2017 r. stawki w Europie zmalały.

...
Czytaj więcej

GUS: najbardziej optymistyczne oceny koniunktury w sektorze finanse i ubezpieczenia

W listopadzie, po raz kolejny oceny koniunktury zgłaszane przez przedsiębiorców z sekcji finanse i ubezpieczenia charakteryzują się najwyższym poziomem optymizmu. Chociaż oceny te niezbyt zmniejszyły się od sygnalizowanych przed miesiącem.

...
Czytaj więcej

Raport PIU: „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”

W trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie Polska Izba Ubezpieczeń zaprezentowała pierwszy w Polsce raport opisujący wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę. Publikacja była zapowiadana jako element działań Izby mających na celu poprawę wizerunku branży.

...
Czytaj więcej

GUS: Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne najbardziej innowacyjne w usługach w latach 2014-2016

W dniu 27 października 2017 r. Główny Urząd Statystyczny opublikował opracowanie „Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2014-2016”. „Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne” okazały się najlepsze wśród przedsiębiorstw usługowych.

...
Czytaj więcej

GUS: w październiku 2017 r. najlepsza koniunktura w finansach i ubezpieczeniach

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące koniunktury gospodarczej w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w październiku 2017 r. Po raz kolejny najwyższą koniunkturę odnotowują dyrektorzy z sektora finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

BIK: co piąty Polak gotów jest zaakceptować oszustwa wobec ubezpieczycieli

Jak podaje BIG, w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor znajduje się obecnie 88.470 osób wpisanych przez towarzystwa ubezpieczeń. Ich łączna zaległość wobec ubezpieczycieli przekracza 102,2 mln zł.

...
Czytaj więcej

Badanie jakości obsługi w zdalnych kanałach kontaktu. Ubezpieczyciele z oceną na poziomie 63%

Poziom jakości obsługi w branży ubezpieczeniowej został oszacowany na 63%, co jest wynikiem poniżej ogólnej średniej, tj. 66%. Najwyżej w sektorze ubezpieczeń został oceniony kontakt z infolinią (87%, przy średniej 81%).

...
Czytaj więcej

Raport PIU o przestępczości ubezpieczeniowej w 2016 r. Maleje liczba wyłudzeń ale rośnie ich wartość

PIU przygotowała raport dot. przestępstw ubezpieczeniowych w 2016 r. Wynika z niego, że w ubiegłym roku zmniejszyła się ich liczba ale dalej utrzymuje się tendencja wzrostowa co do wysokości kwot wyłudzeń.

...
Czytaj więcej

77 proc. badanych akceptuje jazdę bez ważnego OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przepytał Polaków o ich opinie dot. nieprzestrzegania przez kierowców niektórych zasad ruchu drogowego. Najwięcej osób nie zgadza się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa jest zmęczoną pielęgniarką po 40stce - wyniki diagnozy wizerunku branży

„Ubezpieczyciele są pasywni. Produkty dostarczają korzyści klientom, co stanowi potencjał reputacyjny branży, który nie jest w pełni wykorzystywany. Branża jest postrzegana jako zachowawcza w komunikacji, kanałach dotarcia i procesach obsługi”.

...
Czytaj więcej

GUS: Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 roku

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 roku. Z opracowania wynika, że sektor na koniec czerwca 2017 r. osiągnął lepsze wyniki niż rok temu.

...
Czytaj więcej

NN: tylko jedna trzecia rodziców oszczędza pieniądze z programu „Rodzina 500+”

NN sprawdziło, na co Polacy wydają pieniądze z rządowego programu „Rodzina 500+”. Wyniki badania wskazują, że 62 proc. respondentów przeznacza je na bieżące wydatki. Tylko nieco ponad jedna trzecia odkłada pieniądze otrzymywane z tego świadczenia.

...
Czytaj więcej

Ile kosztowały ubezpieczenia turystyczne w tym sezonie?

Porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl przygotowała zestawienie tegorocznych cen polis wakacyjnych. Średnia stawka wynosiła 4,59 zł.

...
Czytaj więcej

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach we wrześniu 2017 r. Największy optymizm w branży finansowej

GUS przedstawił dane dot. koniunktury gospodarczej w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach we wrześniu 2017 r. Po raz kolejny najwyższą koniunkturę odnotowują dyrektorzy z sektora finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Europa: Polacy uważają się za osoby oszczędne, jednak rośnie ich zainteresowanie konsumpcją

Wyniki trzeciej edycji barometru społecznego „Hedoniści i oszczędni”, zrealizowanego przez instytut IRCenter na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa, wskazują, iż Polacy mimo, że uważają się za osoby oszczędne, to rośnie ich zainteresowanie konsumpcją.

...
Czytaj więcej

Branża ubezpieczeniowa z najwyższym wskaźnikiem inwestycyjnym

83 proc. przedsiębiorstw planuje w najbliższym czasie inwestycje. Największą grupę stanowią zakłady ubezpieczeń. Takie wnioski płyną z badania firm Antal i CBRE „Plany inwestycyjne firm 2017”.

...
Czytaj więcej

Sierpniowy ranking ubezpieczeniowych fanpage’ów na Facebooku

Firma badawcza specjalizująca się w badaniach i analizach mediów społecznościowych Sotrender, opublikowała Raport Fanpage Trends za sierpień 2017 r. Przedstawia w nim m.in. wyniki marketingu i obsługi klienta przez towarzystwa ubezpieczeń na Facebooku.

...
Czytaj więcej

Sprawozdanie UFG po I półroczu 2017 roku

W I połowie 2017 r. zakłady ubezpieczeń wniosły do Funduszu 97 mln zł. W porównaniu z I poł. 2016 r. wartość ta wzrosła o 24 mln zł (33%). Najwięcej do UFG wpłaciło PZU, tj. 29,5 mln zł. Na kolejnych pozycjach znalazły się TUiR WARTA i STU ERGO Hestia.

...
Czytaj więcej

GUS: Po raz kolejny najlepszą koniunkturę wskazują dyrektorzy z sekcji finanse i ubezpieczenia

Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności w sierpniu zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia. Opinie te są lepsze od sygnalizowanych przed miesiącem oraz w analogicznym miesiącu ostatnich ośmiu lat.

...
Czytaj więcej

KPF: 86% Polaków uważa, że ubezpieczyciele często zaniżają należne odszkodowania

KPF przeprowadziła badanie na 1000-osobowej grupie Polaków dot. uczciwości w zakresie finansów. Uczestnicy badania nisko lub umiarkowanie ocenili instytucje finansowe. Najczęściej stawiany zarzut obejmuje prezentację nierzetelnych ofert.

...
Czytaj więcej

NN: Polacy obawiają się finansowej przyszłości

GfK na zlecenie Nationale-Nederlanden przeprowadziło badanie, w którym sprawdzono czego najbardziej boją się Polacy. Z badania wynika, że ponad 40 proc. Polaków obawia się choroby lub wypadku, które sprawią, że będą ciężarem dla bliskich...

...
Czytaj więcej

Pramerica o wiedzy i podejściu młodych Polaków do oszczędzania

Jak wynika z badania 36% badanych uważa, że posiada potrzebną wiedzę do podejmowania decyzji finansowych, a 43% deklaruje samodzielność w tej kwestii. Jednak tylko 12% młodych Polaków jest dobrze przygotowanych i pewnych w podejmowaniu decyzji finansowych

...
Czytaj więcej

GUS: Najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w lipcu 2017 r.

GUS opublikował wyniki dot. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w lipcu 2017 r. Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

ICMIF: raport Global 500 o sektorze ubezpieczeń wzajemnych

ICMIF sporządziła coroczny raport Global 500. Jest to już 9 edycja raportu i kompleksowo podsumowuje ona 2015 r. w sektorze ubezpieczeń wzajemnych. Pod lupę wzięto największych przedstawicieli światowego sektora ubezpieczeń wzajemnych.

...
Czytaj więcej

Jakie branże szukały pracowników w II kw. 2017 roku?

Portal pracuj.pl przygotował zestawienie opublikowanych ofert pracy w II kwartale 2017 r. W okresie od kwietnia do czerwca br. najczęściej ogłoszenia o pracę pochodziły z branży: handel i sprzedaż. Na drugiej pozycji uplasowała się branża: ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

PZU, Uniqa, Warta z najwyższą jakością obsługi w zdalnych kanałach kontaktu

Eksperci z portalu MojeBankowanie.pl w ramach 3. edycji rankingu Instytucja roku 2017 zbadali jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu. W badaniu brano pod uwagę trzy kategorie: dostępne formy kontaktu, kontakt telefoniczny oraz inne kanały kontaktu.

...
Czytaj więcej

NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Zakłady ubezpieczeń

​W czerwcu br. Narodowy Bank Polski opublikował „Raport o stabilności systemu finansowego”. Opracowanie poświęcone jest ocenie stabilności systemu finansowego w Polsce.

...
Czytaj więcej

Kobiety preferują tradycyjne kanały kontaktu z zakładem ubezpieczeń

Technologiczne i innowacyjne aspekty kontaktu z ubezpieczycielami są ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Również panowie wykazują większe zainteresowanie nowymi produktami ubezpieczeniowymi takimi jak ubezpieczenie sprzętu sportowego.

...
Czytaj więcej

32% Europejczyków nie ubezpiecza się przed wyjazdem na urlop

Instytut badawczy Ipsos na zlecenie Grupy Europ Assistance przeprowadził coroczne badanie Holiday Barometer, które sprawdza plany wyjazdowe Europejczyków z Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Francji, Austrii, Włoch oraz Hiszpanii.

...
Czytaj więcej

Pramerica Insight: Polacy i Amerykanie o finansach osobistych

Polacy kierują się opinią rodziny przy podejmowaniu decyzji finansowych, a gdy kupują ubezpieczenie to głównie, by zabezpieczyć bliskich na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Amerykanie bardziej skupiają się na swojej przyszłości.

...
Czytaj więcej

GUS: finanse i ubezpieczenia z najbardziej optymistyczną oceną koniunktury w maju 2017 r.

GUS przedstawił miesięczne dane dot. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w maju 2017 r. Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Aon zbadał najistotniejsze ryzyka wśród przedsiębiorców

Aon już po raz kolejny przygotował raport dot. najważniejszych ryzyk dostrzeganych przez przedsiębiorców z całego świata. Z raportu wynika, że przedsiębiorcy na świecie najbardziej obawiają się utraty reputacji oraz spowolnienia gospodarczego.

...
Czytaj więcej

Comperia.pl zamierza rozwijać swoje usługi związane z działalnością ubezpieczeniową

Porównywarka usług finansowych Comperia.pl przedstawiła wyniki finansowe za 2016 r. Z zestawienia wynika, że spółka zakończyła rok z rekordową stratą netto -8,86 mln zł.

...
Czytaj więcej

GUS: koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia najwyższa od 5 lat

GUS przygotował opracowanie dotyczące koniunktury w wybranych sektorach gospodarki w kwietniu 2017 r. Po raz kolejny najbardziej optymistyczne oceny zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Grupa ERGO Hestia: ponad 5 mld zł przypisu składki brutto w 2016 r.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia przedstawiło wyniki spółek za 2016 r. Ubiegły rok zakończył się dla ubezpieczyciela wysokim przypisem składki brutto powyżej 5 mld zł i zyskiem na poziomie 93,92 mln zł.

...
Czytaj więcej

Pracownicy oczekują grupowych ubezpieczeń na życie

Pozapłacowe benefity, w tym ubezpieczenie na życie, są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu, takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden. 

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia w liczbach 2016

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała broszurę „Ubezpieczenia w liczbach 2016. Rynek ubezpieczeń w Polsce”. Opracowanie zawiera graficzną prezentację najważniejszych danych branży ubezpieczeniowej za 2016 r.

...
Czytaj więcej

Dobre praktyki ubezpieczycieli docenione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu sporządziło raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Uwzględnione w nim zostały m.in. działania firm z branży ubezpieczeniowej: Allianz Polska, ERGO Hestia, Europ Assistance Polska, MetLife oraz Vienna Life.

...
Czytaj więcej

Lloyd’s zaprezentował wyniki za 2016 r.

W ubiegłym roku brytyjski ubezpieczyciel wypracował 2,5 mld euro zysku brutto. Zwrot z kapitału wyniósł 8,1%.

...
Czytaj więcej

​UNIQA TU na Życie: prawie dwukrotny przypis składki

W 2016 r. spółka życiowa UNIQA osiągnęła 329,3 mln zł przypisu składki brutto. Wartość ta prawie dwukrotnie przewyższyła zeszłoroczny wynik, gdy towarzystwo na sprzedaży ubezpieczeń na życie zarobiło 141,7 mln zł.

...
Czytaj więcej

UNIQA: wyższy przypis składki, ale niższe zyski

W 2016 r. UNIQA zebrała 1,44 mld zł przypisu składki brutto. Jest to wynik o 25% lepszy od uzyskanego w zeszłym roku, gdy towarzystwo zebrało 1,15 mld zł przypisu składki. Wyższe wyniki odnotowano zarówno w spółce majątkowej i życiowej.

...
Czytaj więcej

Towarzystwo ubezpieczeniowe Open Finance TFI SA z zyskiem na poziomie 18,06 mln zł w 2016 r.

Działające w ramach grupy, prężnie rozwijające się towarzystwo ubezpieczeniowe Open Finance TFI SA odnotowało w 2016 r. roku zysk na poziomie 18,06 mln zł. Największy przyrost aktywów nastąpił w tym okresie w funduszach obligacji korporacyjnych.

...
Czytaj więcej

Na rynku pracy w lutym poszukiwano specjalistów z ubezpieczeń

Portal Pracuj.pl sporządził raport „Rynek pracy specjalistów w lutym 2017”. Wynika z niego, iż w badanym miesiącu na portalu opublikowano 41 504 ogłoszeń o pracę. Liczba publikowanych przez pracodawców ofert wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem...

...
Czytaj więcej

Wyniki finansowe Avivy w Polsce w 2016 r.

Grupa Aviva Polska podała dane finansowe za 2016 r. W najistotniejszych wskaźnikach: wartość nowego biznesu, rentowność operacyjna i zysk operacyjny odnotowano spadki w porównaniu z 2015 r.

...
Czytaj więcej

Raport KPMG: w 2017 r. wzrosną inwestycje w insurtechy

Zgodnie z raportem KPMG “The Pulse of Fintech Q4 2016 – Global analysis of investment in fintech”, w 2017 r. dalej będzie utrzymywał się silny wzrost zainteresowania inwestorów insurtechami.

...
Czytaj więcej

Zakłady ubezpieczeń redukują wydatki na reklamę

O połowę zmniejszyły się środki przeznaczane na reklamę przez zakłady ubezpieczeń w 2016 r. – wynika z analizy serwisu wirtualnemedia.pl. Liderem rynku reklamowego zostało PZU, które w zeszłym roku na ten cel wydało ok. 27 mln zł...

...
Czytaj więcej

GUS: finanse i ubezpieczenia z najwyższą oceną koniunktury w lutym 2017 r.

W dniu 21 lutego 2017 r. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące koniunktury przedsiębiorstw różnych branż gospodarki w lutym 2017 r. Już po raz kolejny najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają dyrektorzy

...
Czytaj więcej

Pracuj.pl: Sektor finansowy z największą liczbą ogłoszeń o pracę

Polski serwis rekrutacyjny Pracuj.pl przedstawił dane dot. ilości zamieszczonych ofert o pracę w styczniu 2017 r. Na drugim miejscu co do ilości ogłoszeń o wolnych wakatach znalazła się branża finansowa.

...
Czytaj więcej

Raport PwC: Zarządzanie kapitałem ludzkim coraz większym wyzwaniem dla firm z sektora finansowego

Specjaliści z PwC przygotowali raport „Zarządzanie kapitałem ludzkim coraz większym wyzwaniem dla firm z sektora finansowego”. Przedstawiają w nim największe wyzwania stojące przed instytucjami z sektora finansowego w związku ze zmianami na rynku pracy.

...
Czytaj więcej

mfind.pl: na polskich drogach głównie starsze auta ze sporym przebiegiem

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC mfind.pl przeanalizowała poruszające się po polskich drogach samochody pod względem liczby przejechanych kilometrów na licznikach. Wyniki wskazują, iż te z najmniejszym przebiegiem poruszają się po stolicy.

...
Czytaj więcej

Rzeczpospolita wyceniła marki. PZU najwyżej wśród ubezpieczycieli

Marka PZU po raz kolejny okazała się „najmocniejszą” marką wśród ubezpieczycieli. Do grona 20 najmocniejszych marek z sektora finansowego zakwalifikowało się jeszcze pięć towarzystw ubezpieczeń: Warta, Ergo Hestia, Link4, Compensa i Europa.

...
Czytaj więcej

Ranking ubezpieczeniowych fanpage’ów na Facebooku

Firma badawcza specjalizująca się w badaniach i analizach mediów społecznościowych Sotrender, opublikowała kolejny Raport Fanpage Trends za grudzień 2016 r. Przedstawia w nim wyniki marketingu i obsługi klienta przez towarzystwa ubezpieczeń na Facebooku.

...
Czytaj więcej

GUS: finanse i ubezpieczenia z najwyższą oceną koniunktury w styczniu 2017 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące koniunktury przedsiębiorstw różnych branż gospodarki w styczniu 2017 r. Po raz kolejny najbardziej optymistyczne opinie zgłaszają dyrektorzy przedsiębiorstw z sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Bariery i szanse rozwoju sektora Fintech w Polsce

W Polsce funkcjonuje już co najmniej kilkadziesiąt podmiotów sektora FinTech, które obejmują wszystkie główne, znane na świecie segmenty tego rynku.

...
Czytaj więcej

Hays Poland: aktuariusze mogą liczyć na najwyższe zarobki

Firma HAYS Poland, zajmująca się doradztwem personalnym, przygotowała kolejny raport płacowy za ubiegły rok. Prezentuje on strukturę płacową pracowników szczebla menedżerskiego dla 19 branż, jak również trendy zauważalne na rynku pracy.

...
Czytaj więcej

Branża finansowa spodziewa się spadku zatrudnia w I kw. 2017 r.

Firma ManpowerGroup przygotowała kolejną edycję Barometru Perspektyw Zatrudnienia dla I kwartału 2017 r. W analizie wyodrębniono 10 branż. W sześciu z nich odnotowano wzrosty zatrudnienia. Ujemne wskaźniki otrzymał sektor Finanse/Ubezpieczenia: -4%.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance podsumowuje interwencje w czasie świąt Bożego Narodzenia

Europ Assistance Polska podało wyniki dotyczące pomocy udzielonej przez firmę w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Większość interwencji dotyczyła assistance drogowego (83% wszystkich zgłoszeń). 12% przypadków obejmowało udzielenie pomocy medycznej.

...
Czytaj więcej

GUS: „Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne” najbardziej innowacyjne wśród przedsiębiorstw usługowych

GUS opublikował raport „Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2013-2015”. Publikacja przedstawia wyniki zrealizowanych w 2016 r. przez GUS i US Szczecin badań działalności innowacyjnej przedsiębiorstw przemysłowych i usługowych.

...
Czytaj więcej

Towarzystwa ubezpieczeń o połowę zmniejszyły wydatki na reklamę

Dom mediowy Codemedia przygotował zestawienie wydatków branży finansowej po III kw. 2016 r. Wynika z nich, że instytucje finansowe coraz mniej środków przeznaczają na promocję. W okresie od stycznia do września 2016 r. na ten cel wydali 287 mln zł.

...
Czytaj więcej

Czym kierują się narciarze przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd zimowy?

W badaniu TU Europa S.A. "Zwyczaje związane ze sportami zimowymi" skupiono się m.in. na kryteriach stosowanych przez narciarzy przy wyborze ubezpieczenia turystycznego.

...
Czytaj więcej

Deloitte: Rynek FinTech w Europie Środkowo-Wschodniej jest wart 2,2 mld euro

Jedną z najszybciej rozwijających się branż technologicznych na świecie jest FinTech. Dla regionu CEE wartość tego rynku szacuje się na kwotę 2,2 mld euro, z czego 860 mln euro przypada na Polskę.

...
Czytaj więcej

Wzrost znaczenia zdalnych kanałów komunikacji z ubezpieczycielami

Wyniki badania "Zachowania i lojalność klientów w branży ubezpieczeniowej" wskazują na wyraźny wzrost znaczenia zdalnych kanałów komunikacji z ubezpieczycielami. Z kanałów cyfrowych korzysta aż 51 proc. respondentów.

...
Czytaj więcej

GUS: Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w Polsce

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że największy udział przedsiębiorstw z sektora usług, które wprowadziły innowacje produktowe lub procesowe, wystąpił w dziale ubezpieczeń, reasekuracji oraz funduszy emerytalnych (68,7%).

...
Czytaj więcej

GUS: W październiku po raz kolejny najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia

W październiku dyrektorzy przedsiębiorstw ze wszystkich badanych sekcji (poza budownictwem) zgłaszają pozytywne oceny koniunktury. Już po raz kolejny najbardziej optymistyczne oceny występują w jednostkach należących do sekcji finanse i ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

Raport Aon Polska: „Zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w firmach w Polsce” – branża hotelarska

Aon już po raz czwarty zbadał branżę hotelarską pod względem dominujących ryzyk w tym sektorze gospodarki. Uczestnicy badania jako główne zagrożenia dla branży w najbliższych trzech latach wskazali niestabilność polityczną i spowolnienie gospodarcze.

...
Czytaj więcej

KPMG: ponad połowa dyrektorów towarzystw ubezpieczeń nie jest w stanie zarządzać transformacją biznesu

W obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej, demograficznej i technologicznej większość zakładów ubezpieczeń skupia się na unowocześnieniu swoich przedsiębiorstw, aby sprostać wyzwaniom rynkowym.

...
Czytaj więcej

Wyniki Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za I półrocze 2016 r.

W I połowie 2016 r. UFG uzyskał ponad 151 mln zł przychodu.

...
Czytaj więcej

PZU największym ubezpieczycielem w Europie Środkowej

Polskie zakłady ubezpieczeń zdominowały tegoroczne zestawienie 50 największych firm branży ubezpieczeniowej z Europy Środkowej, opracowane przez Deloitte. Za najlepszy zakład ubezpieczeń eksperci z Deloitte uznali Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Sotrender: Jak ubezpieczyciele obsługują klienta na Facebooku

Sotrender podała, że największym fanpage'm pod względem liczby fanów w branży ubezpieczeniowej w czerwcu okazał się Wrzucam na luz należący do Proamy. Liczba jego fanów na koniec miesiąca wyniosła 129 298.

...
Czytaj więcej

Insurance Europe: Raport roczny 2015-2016

Ubezpieczyciele z Europy wypłacili 949 mld euro świadczeń w 2014 r., tj. 2,6 mld euro dziennie. Średnio 1 osoba wydała 5,4 euro dziennie na ubezpieczenia na życie lub majątkowe.

...
Czytaj więcej

Raport Aon Polska: Tylko co trzecia polska firma zarządza ryzykiem

Wciąż niewiele firm prowadzi politykę zarządzania ryzykiem, podstawowego zagrożenia dla prowadzonej działalności przedsiębiorstwa upatrują we wzroście konkurencji, przy wyborze ubezpieczenia coraz częściej polegają na opinii brokerów - raport Aon Polska.

...
Czytaj więcej

GUS: W maju 2016 r. najlepsza koniunktura w sekcji działalność finansowa i ubezpieczenia

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego, w maju 2016 r. najbardziej pozytywnie oceniany rodzaj działalności należy do branży finansowej i ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Gigantyczne odszkodowania dla zwierząt

Stowarzyszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) podaje, że w 2015 r. w Wielkiej Brytanii została wypłacona rekordowo wysoka suma odszkodowań właścicielom zwierząt. Kwota ta wynosiła 657 mln GB czyli 3,55 mld zł.

...
Czytaj więcej

Spada liczba wypadków przy pracy

Państwowa Inspekcja Pracy przedstawiła dane dotyczące warunków pracy. Wynika z nich, że w 2015 r. w trakcie wykonywania pracy uległo wypadkowi 2,3 tys. osób, tj. o 10,4 proc. mniej niż w 2014 r.

...
Czytaj więcej

PwC: W obronie cyfrowych granic czyli 5 rad, aby realnie wzmocnić ochronę firmy przed CYBER ryzykiem

PwC przygotowało raport „W obronie cyfrowych granic czyli 5 rad, aby realnie wzmocnić ochronę firmy przed CYBER ryzykiem”. Zarządzanie bezpieczeństwem i skuteczność ochrony danych klientów jest powiązana z pozycją firmy na rynku.

...
Czytaj więcej

Prudential Family Index: Polacy nie odkładają na przyszłość swoich dzieci

Prudential po raz kolejny przyjrzał się postawom finansowym Polaków.Tym razem skupiono się na nawykach dotyczących odkładania pieniędzy z myślą o zapewnieniu środków na przyszłe wydatki dla swoich dzieci.

...
Czytaj więcej

Raport Rynku Ubezpieczeniowego EMEA 2016

W tegorocznej odsłonie raportu Marsh prognozuje, na których rynkach ubezpieczeniowych w krajach EMEA będą panowały najbardziej opłacalne warunki dla ubezpieczonych.

...
Czytaj więcej

Raport Brandscope: Jest miejsce dla ubezpieczeń w mediach

Jak wynika z danych opracowanych przez firmę Brandscope, w 2015 r. branża ubezpieczeniowa wydała łącznie prawie 3 tys. publikacji i 660 artykułów prasowych, co stanowi ekwiwalent reklamowy na poziomie 8,5 mln zł.

...
Czytaj więcej

Przestępczość ubezpieczeniowa w 2014 roku

We wrześniu 2015 r. Polska Izba Ubezpieczeniowa opublikowała kolejny raport dotyczący przestępczości ubezpieczeniowej odnotowanej na rok 2014.

...
Czytaj więcej

Maciej Łopiński – a new member of the PZU SA Supervisory Board

Aneta Fałek tendered her resignation from being a PZU SA Supervisory Board member as of 8 January 2018. The resignation does not specify the reasons for this. The same day, Maciej Łopiński was appointed to be a PZU SA Supervisory Board Member.

...
Czytaj więcej

The New PZU - More Than Insurance

On 9 January 2018 the top Polish insurer PZU presented its Updated Strategy and Implementation Plan for 2017-2020. The values of New PZU are focusing on consumer needs and digitalization.

...
Czytaj więcej

Warta received Superbrands Poland Brand 2018

​The Polish insurer WARTA was awarded as the best Polish brand. The insurer received an award Superbrands Poland Brand for the third time.

...
Czytaj więcej

PZU insurer on personnel change in its supervisory board

The state-owned insurer PZU saw its supervisory board's deputy chair Aneta Falek tender her resignation as of 8 January 2018, for undisclosed reasons, the company said in a market filing.

...
Czytaj więcej

PZU expects deceleration of property insurance market growth in 2018

The insurance giant PZU expects the property insurance market growth to decelerate "significantly" by some 2% in 2018, PZU managing director for strategy and development Krzysztof Bachta told PAP.

...
Czytaj więcej

Uber Eats to offer couriers insurance in Europe

Uber Eats will offer an insurance package to its couriers in Europe, a move to address the conditions of “gig economy” workers.

...
Czytaj więcej

Euroins Insurance Bulgaria doubled its capital to enter in Poland

Euroins Insurance JSC has successfully realized its plan to hike its capital two times to 32.5 million euro and as a result the value of the company's capital indicators as surpassed by far the ones required by the Solvency II Directive. 

...
Czytaj więcej

Spokesman for customers – new function in PZU

Piotr Ożarek has taken over the function of spokesman for customers in PZU. His task will be to help in the most difficult issues for customers who are not satisfied with decisions.

...
Czytaj więcej

Aneta Maykowska joins the board of Open Life

Aneta Maykowska joined the board of the life insurance company Open Life TU Życie SA on 27 November 2017. As a Vice-president of the company, she is responsible for finance, controlling, audit and accounting.

...
Czytaj więcej

ERGO International Corporate Solutions will be launched in Poland

At the beginning of next year, organisational changes are to take effect throughout the ERGO Group. "We will be reallocating corporate tasks," says ERGO´s Chief Executive Officer Markus Rieß.

...
Czytaj więcej

Insurers invest PLN 160 bln in economy

The Polish Insurance Association has presented their first study, describing how the insurance impacts on the economy. According to the report, the sector makes 2% of Polish GDP, insures 60% of Polish companies’ assets and provides 225,000 workplaces.

...
Czytaj więcej

375th Financial Supervisory Authority meeting: Artur Maliszewski CEO of AXA

The 375th Financial Supervisory Authority meeting was held on 21 November 2017. During the meeting the institution gave Artur Maliszewski consent to become the CEO of AXA Życie TU SA and AXA Ubezpieczenia TUiR SA.

...
Czytaj więcej

Piotr Karda leaves the board of InterRisk

Piotr Karda is leaving the board of InterRisk as the result of a bilateral agreement. Karda was a member of the insurer’s board from July 2016. He supervised over the sales department in the company. His duties have been taken over by Piotr Narloch.

...
Czytaj więcej

AXA became the most digital insurer in an e-Commerce Poland awards 2017 ranking

On 9 November the V-th edition of e-Commerce Poland awards 2017 was held. AXA became the laureate in the category “the most digital insurer”.

...
Czytaj więcej

MAI CEE names group employee benefits leader

Central and Eastern European insurance broker MAI CEE has appointed its Poland head of employee benefits Ewelina Jaworska as group employee benefits leader.

...
Czytaj więcej

374th Financial Supervisory Authority meeting

The 374th Financial Supervisory Authority (KNF) meeting was held on 7 November 2017. During the meeting the institution gave Michał Krupiński consent to become the CEO of Bank Pekao SA.

...
Czytaj więcej

Jacek Kugacz appointed President of the Management Board of POLISH Re

On 3 November 2017, the Supervisory Board of POLISH Re appointed Jacek Kugacz to the position of the CEO and President of the Management Board of POLISH Re.

...
Czytaj więcej

Aviva awarded in competition for the best Polish offices

The insurer Aviva has won two categories in the competition for the best offices in Poland. Aviva is a leader in the categories: “The best office in the financial sector” and “Office Wellness”.

...
Czytaj więcej

PZU insurer enjoys rating outlook upgrade to stable from negative for its A-

Poland's top insurer PZU enjoyed an outlook upgrade to 'stable' from 'negative' and had its 'A-' rating affirmed, rating agency S&P said in a report.

...
Czytaj więcej

KUKE joins the Polish Development Fund Group

On 1 October 2017 Export Credit Insurance Corporation (KUKE) joined a circle of companies forming the Polish Development Fund Group (PFR Group) and at the same time has successfully concluded a process of rebranding.

...
Czytaj więcej

In October 2017 the best market conditions were in the finance and insurance market

As the results of the Central Statistical Office of Poland’s research in September 2017 show, the insurance and finance branch were the best appraised types of business.

...
Czytaj więcej

Euler Hermes names new Head of Claims & Collections for Poland

Euler Hermes, the world’s leading trade credit insurer, announces a senior executive appointment for its operations in Poland. Krzysztof Rzepka is appointed managing director of Claims and Collections for Euler Hermes Poland.

...
Czytaj więcej

MCI.TechVentures carries out the recapitalization of NaviExpert

​The fund MCI.TechVentures seeing enormous growth potential in the insurtech solutions offered by NaviExpert, has decided to remain invested in the company.

...
Czytaj więcej

Generali Group is the laureate of the Laurel of Financial Intermediaries

Generali Group is the laureate of the second edition of the “Laurel of Financial Intermediaries”, in the insurance category.

...
Czytaj więcej

The bilateral agreement between the EU and the USA on prudential measures regarding insurance and reinsurance

On 22 September 2017, a bilateral agreement was signed between the European Union and the United States of America on precautionary measures relating to insurance and reinsurance.

...
Czytaj więcej

370th Financial Supervisory Authority meeting: Roman Pałac given consent

The 370th Financial Supervisory Authority meeting was held on 27 September 2017. During the meeting the institution gave Roman Pałac consent to become the CEO of PZU Życie SA.

...
Czytaj więcej

Gabriel Głusek is no longer a board member of Ubezpieczenia Pocztowe

Gabriel Głusek, an Ubezpieczenia Pocztowe board member, has been dismissed. He is replaced by Wojciech Kwiatkowski, who so far has been an acting board member.

...
Czytaj więcej

Andrzej Oślizło leaves Aviva

Andrzej Oślizło is leaving the Aviva Group. Since 2015 he performed the function of vice-president in Aviva. He was responsible for business development and contacts with partners, especially for the bancassurance sector.

...
Czytaj więcej

In September 2017 the best market conditions were in the finance and insurance market

As the results of the Central Statistical Office of Poland’s research in September 2017 show, the insurance and finance branch were the best appraised types of business.

...
Czytaj więcej

Former Polish Prime Minister joins Vienna Insurance Group as supervisory board member

Professor Marek Belka appointed to the boards of three Polish Group companies.

...
Czytaj więcej

Piotr Antkiewicz leaves KUKE

Piotr Antkiewicz has resigned from the function of CEO of Export Credit Insurance Corporation (KUKE). Antkiewicz became the company CEO two months ago. KUKE’s shareholders appointed him during the Extraordinary General Meeting on 17th July 2017.

...
Czytaj więcej

Punishments for the “price war” in the MTPL insurance sector

The Polish Financial Supervision Authority (KNF) has imposed a financial penalty on four Polish insurance companies. Two of them were punished for reducing the level of MTPL premiums.

...
Czytaj więcej

PZU once again posts record-breaking gross written premium and doubles its profit in H1 2017

The last 6 months were the best terms of sales in PZU’s history. Gross written premium climbed 17.7% y/y to PLN 11.6 billion. Also PZU noticed a rising number of clients - 500,000 in H1 2017 compared to H1 2016.

...
Czytaj więcej

PZU insurer can manage damage after August storms

The insurer PZU will likely avoid notable financial impact from storms bearing estimated claims of PLN 200 mln, in part on the group's reinsurance policy, officials told a briefing.

...
Czytaj więcej

Storms in Poland to cost insurers millions

​Insurance companies in Poland may have to pay out a staggering PLN 400 million (EUR 93.5 million, USD 110 million) in compensation for damages caused by a series of severe storms that hit the country earlier this month.

...
Czytaj więcej

Open Life achieved PLN 1 bln premiums in H1 2017

The Polish life insurer Open Life has finished H1 2017 with PLN 1 bln premiums. This result increased by 66% in comparison with the results after H1 2016. The net profit was PLN 5.6 mln.

...
Czytaj więcej

One of Compensa’s strategic aims is to develop health insurance

The Polish insurer Compensa has confirmed that the company has doubled its portfolio in the last 5 years. In 2017 the insurer is focusing on expanding their offer to meet clients’ expectations.

...
Czytaj więcej

Insurer’s clients owe PLN 142 mln

123,000 debtors have fallen behind with payment of 160,000 liabilities to insurance companies. They mainly pertain to the lack of regularly paying motor insurance premiums.

...
Czytaj więcej

Consequences of machine learning on decision making in pricing

Ahead of the Pricing in Personal Lines Insurance conference, whose media partner became beinsured.pl, we would like to present an interview with Mr. Andreas Löffler, the Head of Technical Pricing Retail at Generali Germany...

...
Czytaj więcej

Meeting of Leaders of Banking and Insurance

During the upcoming 2017 autumn edition, Leaders Meeting will consist of: 14th Warsaw International Banking Summit and 10th Insurance Forum (4-5 October, Westin Hotel, Warsaw). beinsured.pl is a media partner of the event.

...
Czytaj więcej

Sadurska without salary

The news service rmf24 has reported that Sadurska, who had worked in the Presidential Palace before becoming deputy CEO of PZU insurance group and member of the management board of life and non-life insurance companies of PZU, does not receive a salary.

...
Czytaj więcej

mfind.pl, an insurance comparison website, has a new investor

mfind, an insurance comparison website, which has been part of the Internet Ventures fund portfolio at MCI CAPITAL Group since 2015, has acquired another shareholder as part of a new round of financing.

...
Czytaj więcej

First ever Polish Radio business awards

Polish Radio's first ever business awards were handed out on Friday night, under the auspices of Poland's finance, development and digitalisation ministries.

...
Czytaj więcej

mfind.pl, an insurance comparison website, has a new investor

mfind, an insurance comparison website, has acquired another shareholder as part of a new round of financing. Some of the shares were acquired by Martis Consulting , which has assets, among others, in the technology, consulting and real estate sectors.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues (the second half of June 2017)

On 21 June the Standing Committee of the Council of Ministers adopted a bill on the distribution of insurance and addressed it for consideration by the Law Commission.

...
Czytaj więcej

AIG Poland transformed in Colonnade Insurance

On 1 July 2017, AIG entered into a strategic partnership with Colonnade Insurance S.A. to manage policies for AIG Poland. The change is connected with an agreement between AIG and Fairfax Financial Holdings Limited.

...
Czytaj więcej

PZU – the Reliable Brand of 2017

Polish entrepreneurs have awarded PZU with the title of the Reliable Brand of 2017. The survey for the contest was carried out by Kantar Millward Brown at the request of the publisher of "My Company Polska" monthly.

...
Czytaj więcej

Polish insurer PZU bought 32.8% stake in Bank Pekao

Poland's top insurer PZU and state investment vehicle PFR finalized the takeover of a 32.8% stake in Bank Pekao from Italy's UniCredit for a total sum of PLN 10.6 bln, PZU announced in a market filing.

...
Czytaj więcej

The Warta Group won an award for the implementation of their analytical platform DataWalk

The Warta Group was a laureate in the ‘Insurtech Implementation’ category. The main success of the company was the implementation of the analytical platform DataWalk – an innovative system developed by PiLab, which is used in the fraud detection process.

...
Czytaj więcej

PZU insurer appoints former Presidential Chancellery chief Sadurska to management board

Listed insurer PZU's supervisory board appointed the former chief of the Presidential Chancellery, Malgorzata Sadurska, as management board member as of June 13, the company said in a market filing.

...
Czytaj więcej

Anna Grzelonska is the new CEO of NN Life Insurance Romania

NN Romania has appointed Anna Grzelonska, currently chief operating officer of Nationale-Nederlanden in Poland, as CEO of NN Life Insurance Romania, effective  July 1, subject to regulatory approval.

...
Czytaj więcej

Andrzej Jaworski to leave PZU

The Management Board of PZU SA announced that on 29 May 2017 Andrzej Jaworski tendered his resignation from the function of a PZU SA Management Board Member.

...
Czytaj więcej

AXA Poland targets growth in employee benefits market

AXA Poland is set to capitalise on strong growth opportunities in the Polish market in a bid to expand its employee benefits business.

...
Czytaj więcej

Insurer PZU to offer PLN 1.209 bln in dividends from 2016 profits or PLN 1.40 per share

​Listed insurer PZU will offer its shareholders a dividend of PLN 1.209 bln or PLN 1.40 per share from 2016 profits, the company said in a market filing.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues (the first half of May 2017)

On 9 May 2017, the Polish government adopted a bill amending the act on real estate management and some other laws, submitted by the Minister of Infrastructure and Construction...

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia in 2017 Ranking of Responsible Companies

ERGO Hestia was recognised in the 2017 Ranking of Responsible Companies – a list of the biggest Polish companies assessed from the point of view of quality of management of Corporate Social Responsibility. ERGO Hestia was classified as “Crystal”.

...
Czytaj więcej

Pricing in Personal Lines Insurance

This marcus evans event will provide an opportunity to focus on new and improved techniques to strike the balance between competitiveness and profitability.

...
Czytaj więcej

The new CEO of Aegon. The company will be managed by Marc van der Ploeg

Michał Biedzki has resigned from the Aegon CEO position. He will be replaced by Marc van der Ploeg.

...
Czytaj więcej

Paweł Holnicki-Szulc is the new director of AIG Polish department

Paweł Holnicki-Szulc has become the Managing Director of Polish department AIG. He replaced Patrick Mahieu, who had performed this function since May 2016. The new managing director has worked in AIG since 1999.

...
Czytaj więcej

PZU insurer sticks to former dividend policy, vows to accelerate strategy implementation

Listed insurer PZU will stick to its current dividend policy and vows to accelerate implementation of its strategy.

...
Czytaj więcej

PZU: Consent of the Antimonopoly Committee of Ukraine to the acquisition of shares of Bank Pekao S.A.

The Management Board of PZU announced that on 27 March 2017 PZU obtained information that the Antimonopoly Committee of Ukraine had granted unconditional consent to the concentration, in the form of the acquisition of a block of shares, in Bank Pekao S.A.

...
Czytaj więcej

Village Capital and MetLife Foundation announce partnership to support financial inclusion innovations across Eastern Europe

Village Capital, in partnership with MetLife Foundation, is launching a multi-year program to build the ecosystem for financial inclusion startups in Poland, Ukraine, Turkey, and the UAE, and support top financial technology startups in each region.

...
Czytaj więcej

PZU: completion of an employment restructuring agreement with the trade unions

On 22 March 2017 PZU and PZU na Życie SA (PZU Life) signed an agreement specifying the terms and conditions of group layoffs in the period from 24 March to 18 December 2017 with the trade unions operating in PZU and PZU Life.

...
Czytaj więcej

PZU insurer dismisses CEO Michal Krupinski, appoints Marcin Chludzinski as acting CEO

Listed insurer PZU saw its supervisory board dismiss CEO Michal Krupinski and name supervisory board member Marcin Chludzinski as acting CEO for an up to three-month period, the company said.

...
Czytaj więcej

ERGO Hestia, the Polish insurer, is to supervise ERGO business in Central Europe

On 1 April 2017 Piotr Śliwicki the ERGO Hestia CEO became a member of the ERGO International board. The company coordinates the global insurance business of the ERGO Group.

...
Czytaj więcej

Polish insurer PZU plans to cut up to 956 jobs

Poland's largest insurer PZU plans to lay off 956 staff as part of a major restructuring programme.

...
Czytaj więcej

PZU, Warta and Uniqa - the top three Institutions of the Year 2016

In this year’s edition of the Institution of the Year ranking organised by MojeBankowanie.pl, PZU, Warta and Uniqa won in the “Quality of service in a branch” category.

...
Czytaj więcej

The Ministry of Justice: penalties for insurance crimes will not be increased

The Ministry of Justice do not plan to increase penalties for insurance crime – the ministry has written in answer to on MP’s question in the case of MTPL price increases.

...
Czytaj więcej

PZU insurer will put ca. PLN 100 mln first round financing into VC unit Witelo, signs with three global VC players

The Polish insurance group PZU signed cooperation terms with three global Venture Capital investor groups with whom it will launch its own VC program Witelo, into which it will place PLN 100 mln in an opening funding round.

...
Czytaj więcej

Warsaw Trade Tower leases additional 3757 sqm of office space to AXA

Warsaw Trade Tower has leased 3757 sqm of new office space to its tenant: the insurance company AXA. After the expansion, the company is going to lease a total of 15,560 sqm of modern office space in WTT.

...
Czytaj więcej

Marsh wants to increase its investments in Poland

Marsh Poland CEO has told the Polish newspaper Puls Biznesu its plans. The broker wants to increase their investments in Poland, develop specialised insurance products and increase their consulting services. 

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues (the second half of January 2017)

The Financial Ombudsman has published a reporting form applicable for insurance companies to use to report complaints and subsequent court claims in 2016.

...
Czytaj więcej

Summary of latest interesting insurance issues (the first half of January 2017)

On 1 January 2017 the Regulation of the Minister of Development and Finance of 9 December 2016 on actuarial examination entered into force.

...
Czytaj więcej

Announcement on convening the Extraordinary Shareholder Meeting of PZU SA

The Management Board of Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna has convened the Extraordinary Shareholder Meeting of PZU SA to be held on 18 January 2017 at noon, in the Company’s registered office in Warsaw.

...
Czytaj więcej

Polish entities: PZU, PFR start due diligence on UniCredit's Pekao

The Polish insurer PZU and development fund PFR have started due diligence on UniCredit's unit Pekao SA and expect to reach a deal to buy a combined stake of 33 percent in the lender this month, the information agency Reuters said.

...
Czytaj więcej

Europa Group published financial results

Within the first six months Europa Group (the Polish insurer) generated nearly PLN 44 bln revenue and collected PLN 782 bln gross premium written. The company achieved satisfying sales results, among others, in the mortgage insurance sector and leasing.

...
Czytaj więcej

New entity on the medical insurance market

A new entity has emerged on the insurance market – TUW Medicum. It is an insurance cooperative, established by Polish companies operating in the pharmaceutical sector and by Enel-Med.

...
Czytaj więcej

Wyborcza.biz Portal: 1,500 people may lose their jobs in the insurance sector

The portal Wyborcza passed on information that insurance companies are planning employment reduction. As many as 1,500 people from the insurance sector may lose their jobs. This is caused by reducing costs and looking for savings by insurance companies.

...
Czytaj więcej

The second day of the PIU convention report

The second day of the Polish Chamber of Insurance convention was dedicated to discussions on such important issues as the level of consumer protection and payment of benefits associated with personal damages.

...
Czytaj więcej

The first day of the Polish Insurance Association Congress

On 10 May 2016 the 4th Polish Insurance Association Congress was held. Its motto was ‘Consumer – Regulator – Capital. How to ensure the value of the insurance market in  circumstances of constant change?’

...
Czytaj więcej

Financial ombudsman wants to regulate a compensation advisor profession

Financial Ombudsman aims at regulating compensation advisor profession. FO states that this profession should be practiced only by those who passed an exam before a state commission.

...
Czytaj więcej

Misselling

Misselling is a term describing a legally dubious and ethically questionable way of offering and sale of financial products.

...
Czytaj więcej

New solutions of paying compensation for medical errors

Development of the draft Act on benefits for medical accidents, developed by the Ministry of Health, is nearing to the end.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 2

W kolejnym podcaście wysłuchają Państwo m.in. na temat stanowiska UOKiK i KNF odnośnie elektronicznej komunikacji zakładów ubezpieczeń z klientami, danych UFG, dotyczących spraw regresowych, a także nowej ofercie produktów ubezpieczeniowych od UNIQA.

...
Czytaj więcej

Podcast beinsured odc. 1

Dziennikarz Tomasz Jeleński oraz mec. Piotr Czublun komentują najważniejsze wydarzenia ostatnich dni. Dyskutują m.in. na temat decyzji Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie zamiaru zakupu pakietu akcji Banku Pekao SA.

...
Czytaj więcej

#BeInObiektywnie - Google dystrybutorem ubezpieczeń?

Przed Wami trzeci odcinek #BeInObiektywnie 🎬! Specjaliści z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI zastanawiają się, czy wyszukiwarki internetowe np. Google powinny być uznawane za dystrybutorów ubezpieczeń?

...
Czytaj więcej