„Znaki”: ERGO Hestia wsparło realizację pierwszego w Polsce filmu o kulturze Głuchych

Dodano: 08-12-2017

Misją filmu „Znaki” jest walka z dyskryminacją społeczną osób niesłyszących. Wsparcie realizacji filmu przez ERGO Hestia to element kampanii „Rozumiemy się bez słów” umożliwiającej klientom porozumiewanie się za pośrednictwem tłumacza migowego.

Bohaterką filmu w reżyserii Wojciecha Klimali jest Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych z 2016 r., pracownik firmy Migam, ambasadorka kampanii ERGO Hestii „Rozumiemy się bez słów”. Film obrazuje, jak Iwona pokonuje bariery w codziennym życiu, aby normalnie funkcjonować w świecie słyszących. Kamera towarzyszy bohaterce m.in. podczas przygotowań do zwycięskich Wyborów Miss Świata Głuchych (Miss & Mister Deaf International) w Las Vegas.

– ERGO Hestia od samego początku wspierała realizację filmu, między innymi poprzez zapewnienie ekipie filmowej oraz Iwonie Cichosz ochrony ubezpieczeniowej podczas całego projektu – mówi Mikołaj Kunica, dyrektor Biura Komunikacji ERGO Hestii. – Nasza współpraca zaczęła się na początku 2016 r., kiedy ruszaliśmy z projektem „Rozumiemy się bez słów”, który osobom głuchym i niedosłyszącym ułatwia kontakt z ERGO Hestią. Usługę tłumacza języka migowego realizujemy z firmą Migam, a Iwona Cichosz jest ambasadorką tej współpracy. Osoby niesłyszące chcące kupić ubezpieczenie, zgłosić szkodę lub wprowadzić zmiany w polisie, mogą z dowolnego miejsca skorzystać z usługi tłumacza języka migowego za pośrednictwem strony internetowej ERGO Hestii. Oparta o dialog i troskę strategia Najwyższego Standardu Ochrony zakłada między innymi dążenie do likwidacji wszelkiego rodzaju wykluczeń czy ograniczeń w życiu społecznym – podkreśla Mikołaj Kunica.

Historia ujęta w filmie ma zwrócić uwagę na problem społeczny, jakim jest dyskryminacja osób niesłyszących w Polsce. Iwona Cichosz aktywnie działa na rzecz swojego środowiska, m.in. w Parlamentarnym Zespole ds. Głuchych. Celem jej przedsięwzięć jest formalne uznanie przez nasze państwo Polskiego Języka Migowego (PJM). Zależy jej, aby słyszący zrozumieli, że nie wystarczy napisać na kartce informacji dla Głuchego, bo dla większości Głuchych języki polski jest językiem obcym.

Film „Znaki” będzie można zobaczyć podczas specjalnych pokazów w kinach od początku 2018 roku oraz w Telewizji Polskiej.

wstecz