Zespół bancassurance i sprzedaży affinity podsumowuje 2020 r.

Dodano: 23-02-2021
Publikator: Polska Izba Ubezpieczeń

Zespół bancassurance i sprzedaży affinity, działający w ramach PIU, podsumował 2020 r. i przedstawił plany na 2021 r. na łamach bloga PIU.

W 2020 r. Zespół działający w ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń przygotował rekomendacje, które dotyczyły zarówno działań związanych z wybuchem pandemii, jak i np. dystrybucją ubezpieczeń.

W zeszłym roku, Zespół bancassurance i sprzedaży affinity pracował m.in. nad przygotowaniem działań pomocowych w związku z pandemią dla tych klientów, których umowy ubezpieczenia były związane z kredytami. Rekomendacje stworzone przez Zespół nie były wiążące, a decyzje o ich wdrożeniu podejmowano indywidualnie.

W minionym roku Zespół pracował również nad tworzeniem standardów w zakresie obowiązkowych szkoleń zawodowych agentów ubezpieczeniowych i osób wykonujących czynności agencyjne u agentów ubezpieczeniowych. Ich celem było przygotowanie wspólnych standardów w tym zakresie. Wzory, które powstały, mają charakter wytycznych.

Zespół przygotował też swoje plany na 2021 r. Jak podano, pod koniec roku doszło do współpracy ze Związkiem Banków Polskich, w celu wprowadzenia wspólnych rekomendacji dot. wymogów w zakresie analizy potrzeb klientów przy sprzedaży ubezpieczeń w kanale bancassurance. Rekomendacje powinny zostać przygotowane w połowie 2021 r. Zespół poinformował także, że będzie pracował m.in. nad kolejnymi raportami o rynku bancassurance czy przygotowaniem Kongresu Bancassurance.  

Z pełnym tekstem dot. działań Zespołu można zapoznać się pod linkiem.

wstecz