Zawiłość procedur oraz gąszcz prawnych artykułów przyczynia się do korzystania z usług kancelarii odszkodowawczych

Dodano: 28-11-2017

Kancelarie odszkodowawcze głównie zajmują się uzyskiwaniem odszkodowania z polis OC. Przez to, że czynności są złożone i skomplikowane, poszkodowany nie jest w stanie samodzielnie zająć się sprawą.

– Również gąszcz różnych prawnych artykułów sprawia, że poszkodowany gubi się w tym. Kancelarie odszkodowawcze krok po kroku wytłumaczą, jakich roszczeń można dochodzić i jakie dokumenty trzeba skompletować – tłumaczy Marzena Walkowska, Kierownik Działu Likwidacji Szkód w Centrum Odszkodowań DRB, w programie Marcina Piaseckiego.

A jak kosztowna jest usługa Centrum Odszkodowań DRB? Według wyliczeń Marzeny Walkowskiej średnia prowizja wynosi 20-25 proc. – Merytorycznie weryfikujemy sprawę za darmo, bez żadnych zaliczek. Prowizję pobieramy dopiero, kiedy wyegzekwujemy odpowiednie odszkodowanie – wyjaśnia.

Najważniejsze dla kancelarii odszkodowawczych – podkreśla Marzena Walkowska – jest zwalczanie nieetycznych zachowań. – Naszym priorytetem jest, żeby poszkodowanemu udzielić takiej pomocy, jaką faktycznie powinien otrzymać – wyjaśnia w programie Marcina Piaseckiego. – Poszkodowanemu mamy pomagać, a nie ściągać z niego, albo wygnieść wszystko, co najlepsze i zostawić go z ochłapami. Jesteśmy po to, żeby wywalczyć godne i właściwe odszkodowanie – dodaje.

wstecz