Wystartowała Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

Dodano: 05-12-2017

4 grudnia br. odbyły się pierwsze zajęcia Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Jako pierwsze o zasadach bezpieczeństwa mogły dowiedzieć się dzieci ze szkoły podstawowej w Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).

Zgodnie z planem, Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU do lipca przyszłego roku odbędzie się w 27 szkołach podstawowych w różnych regionach Polski. W każdej szkole, odwiedzonej przez zespół Akademii Bezpieczeństwa, uczniowie biorą udział w zajęciach dotyczących prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym, odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej.

- Podczas zajęć w Akademii Bezpieczeństwa nie ma żadnych klasówek czy trudnych zadań. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa uczymy w sposób ciekawy i przystępny. Jest rozrywka i zabawa, ale też pożyteczna wiedza, która dzięki atrakcyjnej formie szybko wchodzi uczniom do głowy - mówi Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Dzieci i młodzież są także uświadamiani przez trenerów Akademii w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni. Wszystkie treści są przekazywane uczestnikom w ciekawej formie warsztatowej, wzbogaconej inscenizacjami teatralnymi i zabawami.

wstecz