Wystartował portal Cash – nowa platforma pożyczkowa od PZU i Alior Banku

Dodano: 26-06-2020
Publikator: informacja prasowa

Alior Bank i PZU oficjalnie sfinalizowali swoją wspólną inicjatywę – uruchomienie portalu do udzielania pożyczek pracowniczych. Pierwszą spółką, która wdrożyła rozwiązanie, zostało PKP TELKOL sp. o.o.

– Rozpoczynamy działalność na szeroką skalę. Po udanym zakończeniu pilotażowej fazy, gdy możliwość korzystania z pożyczek zaoferowaliśmy pracownikom spółek z Grupy PZU, otwieramy się na współpracę z innymi firmami. Pierwszą jest PKP TELKOL, spółka z Grupy PKP. To szczególny wyraz troski o pracowników – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

Portal Cash stanowi platformę do udzielania pożyczek online pracownikom, których pracodawcy wdrożyli to rozwiązanie. Za pośrednictwem portalu zatrudnieni na umowę o pracę mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tysięcy złotych. Może być ona przyznana na okres od 3 do 36 miesięcy. Proces jest w pełni zdalny – od wypełnienia wniosku online aż do podpisania umowy poprzez wiadomość SMS.

– Stawiamy na zdalność i maksymalne ograniczenie formalności. Pracownicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, ponieważ o to dba ich pracodawca – wyjaśnia Weronika Dejneka, prezes spółki zarządzającej portalem Cash.

Portal stanowi wartość nie tylko dla pracowników, ale też pracodawców, jako element oferowanego pakietu benefitów pracowniczych.

– Cash jest dla pracodawców sposobem na zyskanie większej atrakcyjności na rynku pracy. Oferując pracownikom dodatkowe korzyści, mogą utrzymać tych, na których im najbardziej zależy i zdobyć nowych – dodaje prezes Dejneka.  

wstecz